MVV-Groningen eindigt gelijk; Wageningen terug in race Dubbel feest na Ter Leede-Volendam (0-2) Hoogeveen verrast Geldrop HOLL: AFSCHEID MET BLOEMEN EN VERLIES (1-2) Bojs moet weer opnienw beginnen RVVH wint bij RCL SPORT SPORT MAANDAG 22 MEI 1978 SPORTTOTO LOTTO De winnende getallen van de lotto zijn:l, 13, 14, 24, 28, 29. Reserve getal: 20. WEST-DUITSLAND De winnende getallen van de Duit se lotto zijn: 26, 32, 33, 35, 39, 43. Reservegetal: 42. Uitslag van Spiel '77:1,8,9,3,3,7,8. SUPTERTRIO De Rotterdam-prijs gelopen op Duindigt 1. nummer 6 (Passiana), 2. nummer 15 (Paljas Hannover), 3. nummer 13 (Prusso Supreme). Uitbetaling: 3508,50. TOTO De uitslag van de toto zal pas don derdag bekend worden gemaakt, omdat op woensdag nog een groot aantal wedstrijden worden gespeeld. to aanvaDijkstra zet de bal voor, Bonfrère midden) ligt op de grond, Hiddink en Oosterwbld kijken Rijnsburgsc MAASTRICHT - MW heeft gis teravond op eigen terrein een zwaarbevochten gelijkspel tegen FC Groningen behaald. Vanaf de 36ste minuut keek MW tegen een achterstand van 0-1 aan, die pas vijf minuten voor tijd door Kowalik teniet kon worden ge daan. Groningen speelde een erg slim partijtje in De Geusselt. De onge veer 17.000 bezoekers zagen dat FC Groningen voor het wapen van de counter gekozen had, een taktiek die geen mooi voetbal toelaat, maar wel effectief is. En daat gaat het vooral in deze na- competitie om. M W en vooral centraal verdediger Lacroix begon zenuwachtig aan dit duel en dat leverde twee ge vaarlijke momenten op voor het doel van Peter Gerards. Al na vijf minuten namelijk speelde Jos Lacroix terug op zijn doelman, maar hij had niet gezien dat Bak ker zich nog tussen hem en zijn keeper bevond. De stevige MVV-doelman wist echter door tijdig uitlopen met de voet te red den. Dat deed hij in de 25ste mi nuut opnieuw toen na een zelfde actie van Lacroix Van Dijk alleen voor hem verscheen. Tot grote schrik van de Maastrichtenaren sloeg Groningen in de 36ste mi nuut wel toe. Verdediger Van Loon rukte ver naar voren en kreeg de bal struikelend langs twee MW-verdedigers. Uit zijn schot op het doel belandde de bal tot ieders verrassing via de on derkant van de lat achter Ge rards: 0-1. Dat was koren op de molen van de Groningers. Na rust vertraagden zij het spel, maar scheidsrechter Wellinga trapte daar echter niet in, want de arbiter strafde de ver tragende acties van de Gronin gers af door zes minuten langer te laten spelen. De tweede helft was in feite één stormloop van MW, dat uiteraard de gelijkmaker moest scoren, wilde het niet ach ter raken op de naaste concurrent in de nacompetitie. Maar doel man Azing Griever en de overige Groningse verdedigers hielden lang stand. Op het moment dat veel Maastrichtse supporters zich al bij de nederlaag hadden neer gelegd, sloeg Janusz Kowalik in de 85ste minuut plotseling toe. In een onoverzichtelijke situatie voor het Groningse doel zette hij de schoen tegen de bal en Azing Griever was een geslagen man: 1-1. Kowalik zou vlak voor het einde nog eens scoren, maar die treffer vond geen genade in de ogen van Wellinga. Volgens hem had spits Huub Smeets enkele momenten tevoren Griever onreglementair benaderd. Wageningen 'terug' Bij Wageningen en Excelsior, de beide verliezers uit de eerste ron de van de na-competitie, leefde het besef dat een nieuwe neder laag de kansen op promotie naar de eredivisie sterk zou doen slin ken. Door een verdiende 3-0-ze- ge, die pas in de tweede helft tot stand kwam, en het gelijke spel tussen de beide andere periode kampioenen is Wageningen weer volop in de race. De thuisclub schiep zich in de veel vuldige onderbroken eerste helft de meeste en beste kansen. De of fensief ingestelde Wageningers brachten met hun schotvaardige pogingen het Rotterdamse bol werk enkele malen aan het wan kelen. Voorstopper Van der Ley vuurde al in de beginfase rake lings naast en kort daarop moest doelman Vermunt zich in volle lengte strekken om een inzet van Van de Berg onschadelijk te ma ken. Pattinama behoedde de Rot terdammers voor een achter stand door op de doellijn een kopbal van Van Vijfeyken te re tourneren. Excelsior, dat eerder wisselspeler Pot had ingezet voor Teyl, ondervond kort voor rust de tegenslag dat doelman Vermunt wegens een blessure het veld moest ruimen voor de jeugdige Steenbergen. Ondanks gevaarlijke uitvallen van de équipe van trainer Thijs Li- bregts, bleef Wageningen ook in de tweede helft agressiever en sterker. De thuisclub toonde nu tevens over slagvaardige wapens te beschikken en nam in een tijdsbestek van zes minuten door treffers van Menting en van Vijf eyken een riante 2-0 voorsprong. Tien minuten voor het einde had doelman Steenbergen geen ver weer tegen het uitstekende af standsschot van Van de Berg die zijn ploeg daarmee op fluweel zette. STAND: FC Groningen 2 1 1 0 3 5-2 MW 2 1 1 0 3 2-1 Wageningen 2 10 12 4-4 Excelsior 2 0 0 2 0 0-4 Ter gelegenheid van zijn 400ste wedstrijd in het eerste van Ter Leede ontvangt Nico v.d. Fange uit handen van voorzitter W. J. van Biezen een bos bloemenCees van der Zwart en Benno Kooy kijken toe. De nu 29-jarige Nico v.d. Fange speelde tegen Volendamzijn 400ste wedstrijd in het eerste elftal van Ter Leede. Het begon voor hem destijds toen hij op 16-jarige leeftijd door ex-UVS'er Tonnie Kantebeenin die tijd trainer van Ter Leede) uit de A-junioren werd gehaald, v.d. Fange heeft sindsdien constant in de basisopstelling gestaan. Nico v.d. Fange beleefde bij Ter Leede slechts eenmaal een kampioenschap en dat gebeurde in de C-junioren. Nico v.d. Fange zelf: "Ik ben nog lang niet uitgevoetbald" Volendammers kampioen; V d. Fange gehuldigd SASSENHEIM - Na het laatste fluitsignaal van arbiter Groen- berg uit Giessen was er sprake van een dubbel feest. Het eerste ontspon zich meteen na afloop van het duel Ter Leede-Volen- dam op het veld zelf. Volendam had via de 2-0 zege op de Sassen- heimers het eersteklasserschap binnengehaald en de (schaarse) supportersschare gaf duidelijk blijk van de vreugde. Het tweede feest(je) speelde zich iets later af in de Ter Leede-bestuurskamer. De laatste wedstrijd van dit sei zoen was namelijk de vierhon derdste in het eerste van Ter Leede geweest voor Nico v.d. Fange. Voor dit feit kreeg v.d. Frange van het bestuur een en veloppe met inhoud en van Vo lendam, heel toepasselijk, een bos paling. Het Ter Leede-feest kende ook een schaduwkant: Cees van der Zwart besloot te stoppen met voetbal vanwege veranderde werkomstandighe den. Volendam dus kampioen. Ondanks de knappe 2-1 winst die concur rent Rijnsb. Boys bij het als derde geëindigde ZCFC behaalde, stap ten de Volendammers als win naars uit de race met een voor sprong van twee punten. Die voorsprong is voor de Noordhol landers tegen Ter Leede geen se conde in gevaar gekomen. Pas in de laatste minuut dwong een Ter Leede aanval keeper Jan Jonk van Volendam tot handelend op treden na een schot van Pieter v.d. Heiden. Vooral in de eerste helft was aan het spel van Volen dam te merken dat de ploeg bol stond van de nervositeit. Dit werd ook na de wedstrijd van Volendam-bestuurszijde be aamd: "Anders hoor je in de kleedkamer bij ons altijd de ruig ste bakken, nu was het voor de wedstrijd doodstil". Niet zo vreemd dus dat Volendam een foutje van, uitgerekend, Nico v.d. Fange nodig had om op 1-0 te komen. De jubilaris verspeelde de bal bij de zestienmeterlijn aan Siem Koning die Wim v. Hars kamp met een schuiver kansloos liet. De Sassenheimse defensie, met op de linksbackplaats dit maal Michiel Krop, bleef weife lend optreden. Na de pauze draaide niet alleen Ter Leede (met Vonk en Schoen voor Jan van Harskamp en Kooy) be ter, maar ook Volendam begon naarmate het kampioenschap meer in zicht kwam, ontspan- nender te voetballen, met een paar uitstekende reddingen be lette Wim van Harskamp Volen dam dat het verder zou uitlopen. Drie minuten voor tijd was het uiteindelijk Cees Kras die Volen dam definitief met een snoeihard schot de eerste klas in kogelde. HERBERT POLANE LEIDERDORP - De laatste compe titiewedstrijd van RCL stond za terdagmiddag in het teken van het afscheid van een tweetal spelers. Het „verplichte num mer" (voor beide teams stond niets meer op het spel) tegen het Ridderkerkse RVVH betekende voor zowel Leo Holl als voor Wil- bert Witteman de laatste officiële wedstrijd voor de Leiderdorpse hoofdmacht. Witteman gaat het volgend seizoen aan een profa- vontuur beginnen bij FC Den Haag en Leo Holl heeft besloten om (voorlopig?) zijn voetbal schoenen aan de wilgen te han gen en bij het Sassenheimse GWS het trainersmetièr te gaan uitoefenen. De nu 31-jarige Leo Holl kan terug zien op een fraaie carrière Af komstig van het Haagse Laak kwartier speelde Holl zes seizoe nen voor UVS (onderbroken door een twee jaar durend verblijf bij Telstar, welke periode onder an dere door een lastige blessure niet zo succesvol is geweest) en evenerens zes seizoenen voor RCL. De kersverse RCL-voorzitter Van Gameren wees er in een toe spraak na afloop van de wedstrijd tegen RWH, op, dat RCL mede door de voortreffelijke inbreng van Leo Holl in enkele jaren tijd van een „regio-clubje" is uitge groeid tot een gerenomeerde za- terdag-eerste-klasser. Als dank hiervoor kon Holl niet alleen de gebruikelijke bloemenhulde in ontvangst nemen, maar ook een enveloppe met inhoud. Toch zal Holl zich zijn laatste com petitiewedstrijd waarschijnlijk iets anders hebben voorgesteld. Doordat er voor de „Bloemerd- bewoners" dit seizoen geen ere prijs meer viel te behalen was het aantal toeschouwers dat getuige De nieuwe RCL-voorzitter Dick van Gameren temidden van de twee spelers die zaterdagmiddag afscheid namen van de Leiderdorpse Racing. Links Wilbert Witteman. was van het afscheid van de sym pathieke RCL-aanvoerder ver beneden de gebruikelijke com petitie-maat. Verder was er voor Holl nauwelijks een rol van bete kenis weggelegd en moest hij zelfs toezien hoe de winst op on verdiende wijze terecht kwam in het Ridderkerkse kamp. Terwijl GELDROP- Geldrop leed in de strijd om het Nederlands kam pioenschap op eigen terrein een verrassende, maar rechtvaardige nederlaag tegen een erg goed spelend Hooge- veen. De Geldropse ploeg zou bij winst kampioen van Neder land bij de zondag-amateurs geworden zijn, maar hef pakte wel anders uit. De Drentse ploeg kwam na een kwartier achter door een treffer van Senders maar vijf minuten la ter was de zeer snelle en ge vaarlijke Likwatil present voor de gelijkmaker. Geldrop kon de kampioen van de hoofdklasse a daarna niet meer de baas (uit won het met 1-4) en het doelpunt van Men- singh kort na rust was daar een logisch uitvloeisel van. Gel drop zette Hoogeveen in de slotfase van dit boeiende duel nog onder druk, maar er kwam in de stand geen wijziging meer. SK Beveren heeft gisteren het Belgisch bekerkampioen schap gewonnen. In de finale, die in Brussel voor 35.000 toe schouwers werd gespeeld, ze gevierde Beveren met 2-0 over SC Charleroi. Het was een ma- tige wedstrijd, waarin Beve ren na rust het veldoverwicht in doelpunten kon uitdrukken. In de 75ste minuut scoorde Co- ninck, tien minuten later ge volgd door Bob Stevens. België is met de volgende clubs vertegenwoordigd in de Europa Cup 1978/1979: Lands kampioen: Cl. Brugge. Beker winnaars: Anderlecht (beker houder) en Beveren. UEFA: Standard en Lierse. Willy Kreuz volgt Boskov naar Zaragossa. De 28-jarige oud-Feyenoord-speler zal na de wereldkampioenschappen in Argentinië een tweejarig contract ondertekenen bij de Spaanse eerste divisieclub Real Zaragossa. Vujadin Bos kov, de Joegoslavische oefen- meester van de Rotterdamse club, heeft zich voor één sei zoen aan de Spaanse club ver bonden. Feyenoord, dat vandaag voor drie weken naar Indone sië vertrekt, heeft opnieuw twee amateurspelers aange trokken. Het zijn de 17-jarige Dick van der Berg van de za terdag eerste klasser Zwalu wen uit Vlaardingen (aanval lende middenvelder) en de twee jaar oudere Wim van der Steenen van FSC Pretoria, dat in de eerste klasse van de afde ling Rotterdam uitkomt (voor- stopper). Beide spelers hebben een contract voor één jaar ge tekend. De uitslagen van de in het weekeinde gespeelde wed strijden voor de Europese zo mercompetitie zijn: Lierse SK-Volendam 2-2 (1-1), Bor deaux-NEC 4-2 (2-2), Laval- lois-FC Utrecht 1-1 (1-1), Wcr- der Bremen-Roda JC 2-0 (0-0), Troyes-Vitesse 1-2 (1-0), La- val-FC Utrecht 1-1 (1-0), Bor deaux-NEC 4-2 (2-2), Olympus Marseille-FC Den Haag 2-1, US Foggia (Ita>-FC VVV 3-0. RCL voortdurend de wedstrijd naar zich toe trok en in hoog tem po een serie knappe aanvallen opzette trok de af en toe fors in grijpende RWH-ploeg via een 1-2 overwinning toch aan het langste eind. Na een half uur spelen kopte Cor Barendregt uit een vrije trap van Teun van der Pad zijn ploeg naar 0-1. Op dat moment al duidelijk tegen de veld verhouding in. In eerste in stantie wisten de Leiderdorpers nog wel terug te komen doordat Peter Piket op slag van rust voor bereidend werk van Wilbert Wit teman beheerst afrondde (1-1), maar toen RCL in de tweede helft juist bezig was een serie uitste kende kansen (Peter Piket, Ab Braat en Wilbert Witteman) ho peloos te vermorsen sloeg alsnog het grote onrecht toe. Een mis verstand in de RCL-defensie stelde Cor Barendregt in staat Martijn van Fasen in stelling te brengen, wiens schot onhoud baar was voor de weer zeer sterk keependeBram Brandt(l-2). Nog slechts tien minuten restte RCL toen om het door dit doelpunt scheefgetrokken beeld enigszins recht te zetten. De Leiderdorpers slaagden er niet in. Toch toonde Holl in die slotfase nog eenmaal zijn onmiskenbare klasse. Nota- bene in het Ridderkerkse straf schopgebied jongleerde hij met de bal zonder dat een RVVH- speler er aan te pas kwam en met een gerichte omhaal stelde hij Rinus van Es in staat de gelijk maker te scoren. De kogel die Van Es op doelman Van Vliet af vuurde verdween echter net over de lat. JAAP VISSER ZAANSTAD - Al in de pauze legde een ontgoocheld Rijnsburgse Boys zich neer bij de wetenschap dat een kampioenschap minsten: nog één jaar op zich laat wachten. Toen de formatie van interim-trai ner Jac van Klaveren in de rust via de 'hot-line' met Sassenheim, waar Volendam tegen Ter Leede aan één enkel punt genoeg had om de titel te grijpen, hoorde van de voorsprong die de nieuwe kampioen in dat duel had, vloei de het laatste sprankje hoop en overtuiging weg. Vijfenveertig minuten lang voch ten de Rijnsburgers voor een verloren zaak. De irreële gedach te dat Volendam (dat pas vier we ken geleden de koppositie van RBB wist over te nemen) tegen Ter Leede een misstap zou be gaan, motiveerde Rijnsburgse Boys tot een laatste krachtsin spanning. Tegen ZCFC (de Zaandammers speelden even eens een seizoen lang een voor aanstaande rol in de kop van de tweede klasse) werd een halve wedstrijd gedemonstreerd waar toe een optimaal gemotiveerd RBB in staat is. 'Slechts' twee goals konden het machtsvertoon van Cor Vreugdenhil c.s bena drukken: 1-2. Al in de eerste minuut glipte Gé Perfors door de Zaanse defensie. Maar op dat vroege moment had hij nog niet het geluk aan zijn zij de, want zijn schot ging net voorlangs. Een kwartier later had hij wel succes, toen hij door de ijverige Hennie de Klerk in de gelegenheid werd gesteld de sco re te openen: 0-1. Ook de tweede goal (een boogbal in de uiterste hoek) kwam na voorbereidend werk van Cor Vreugdenhil van de voet van Perfors. Ondanks po gingen van diezelfde Gé Perfors, Henk Van der Zwan, Cor Vreug denhil en Hennie de Klerk bleef de produktie bij twee doelpunten steken. De simpele mededeling "1-0 voor Volendam" na afloop van de goe de eerste periode, deed Rijns burgse Boys weer tot de werke lijkheid terugkeren. Een abomi nabel slechte tweede helft en een reducering van de voorsprong (1-2 door een treffer van Westrik) was het gevolg. Pas in de laatste minuten overwon RBB de teleur stelling. Henk van der Zwan en Gé Perfors trachtten daarvan het bewijs te leveren. Van der Zwan zag de bal na zijn eerste poging door laatste man Meijer van de lijn gehaald, terwijl zijn tweede schot door de paal gekeerd werd. Eenzelfde lot trof ook een schui ver van Gert Ouwersloot. Het komend seizoen zal de équipe van de nieuwe trainer Herman Wijnands weer van voren af aan moeten beginnen. WALTER OOMEN Nederlands team derde in Toulon TOULON - Het Nederlands elftal tot 21 jaar heeft in het traditionale toernooi voor landenploegen in het Zuidfranse Toulon op de der de plaats beslag gelegd door met 2-1 te winnen van Mexico Van Poucke maakte het winnende doelpunt, nadat de Mexicanen voor 1-0 (eigen doel) en 1-1 had den gezorgd. Hongarije won ove rigens dit toernooi. In de finale wonnen de Magyaren met 4-3 van Frankrijk, na een ruststand van 2-1. BASKETBAL - De Nederlandse dames basketbalploeg heeft gis teren in Zielona Gora ook de tweede wedstrijd uit het Europe se kampioenschap verloren. Joe goslavië won met 69-64 na een ruststand van 34-26.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 12