BELLINI WINT IN 'GIRO' Tracé RW 11 wel west, niet in oost Joop Burgerhout(rekt zich terug uit strijd open Katwijkse damtitel m TOTO EN LOTTO Strafschoppentoernooi op velden van Pomona Streekplannen aangenomen Burgerlijke stand Staten: Leiden moet ook bouwen voor regio Nieuw clubhuis voor KPJ in Zoeterwoude? ZATERDAG 20 MEI 1978 PAGINA 15 Is Truus de reïncarnatie van Ma dame de Pompadour, de onechte dochter van een belastingpachter die in 1745. hoewel toen vier jaar gehuwd met Lenormand d'Etoi- les. de eerste maitresse werd van koning Lodewijk XV. op de aan vallige leeftijd van 24 jaar? Is Willem van Hanegem de reïncar natie van Lenorjnand d'Etoilcs.is Ernst Happel op zijn beurt de reïncarnatie van Lodewijk XV? Ik geloof er niets van. maar toch de geruchten in die rich ting worden sterker en sterker en prof. Van Praag, die de leerstoel van prof. Tenhaeff heeft overge nomen. heeft in zijn rubriek in hetzelfde geruchtmakende och tendblad dat ook Truus en haar Kromme in dienst heeft, niet ten onrechte op enkele frappante overeenkomsten gewezen. Mejuffrouw Poisson, zoals haar ei genlijke naam luidde (juffrouw Vis dus) had ruim twee eeuwen geleden haar paleis volgens de encyclopedie zeer weelderig inge richt (en dat is met Truus d'r boerderij ook het geval), zij gaf steun aan kunstenaars (in haar onmiddelijke omgeving schijnt zich blijkens de persberichten over de beprating van Willem re gelmatig de kunstenaar Toon Burgerrink op te houden), haar speelzucht was onstuitbaar (ook nu weer speelde zij hoog spel toen zij na Willems vervanging in de rust tegen Club Brugge verklaar de dat haar oogappel niet mee zou gaan naar Parijs),en ikciteer let terlijk: Maar invloed op politiek beperkte zich tot invloed op de be noemingen". Heibel In angstige spanning heeft het va derland de gebeurtenissen vanuit de verte gevolgd. We zagen de overtreding makende en druk te gen de scheisrechter pratende Van Hanegem (wie herinnerde zich op dat moment niet het groot se moment waarop hij tegen Tsje- choslowakije in Joegoslavië van het veld werd gestuurd omdat hij weigerde de aftrap te nemen) in de rust van Club Brugge-Neder- lands elftal mopperend het speel veld verlaten, en toen hij in de tweede helft vervangen bleek te zijn, hielden we ons hart al vast. Gedonder in de glazen: stront aan de knikker. Niet Johan Neeskens, onze beste middenvelder in het buitenland, niet Willy van de Kerkhof .onze beste middenvelder in het binnenland, had plaats moeten maken voor een extra aanvaller, maar dondergod Wil- lem van Hanegem ae man die nu al jarenlang bewijst dal de alou de grootmoedersspreuk ..op een been kun je niet lopen" niet straf feloos kan worden gevarieerd tot ..op een been kun je niet voetbal len". Dat wordt hommeles, dachten we meteen, daar komt heibel van Van Hanegem weet namelijk niet. en kan dat ook niet weten, dat hij als spelbepaler met een unieke spelwijze altijd een be paald soort spel oplegt aan een gehele ploeg, en dat een trainer het elftal alleen een andere spel wijze kan opdringen door hem te vervangen. Hij kan dat niet we ten omdat hij zichzelf nooit .live" ziel spelen.en Truus zal de laatste zijn om het hem ooit te vertellen. Je zou denken dat een speler met een zo grote internationale routi ne begrip zou kunnen opbrengen voor een bondscoach die in de aanloopperiode naar een we reldkampioenschap nog zoeken de is naar de juiste combinatie, maar men vergeet dan dat Ernst Happel, die bondscoach, zelf de kapitale Jout heeft gemaakt lang geleden al Van Hanegem als op volger van Johan Cruijff en dus spelbepaler van Oranje te hebben aangewezen. Aha, dacht Truus, als mijn Willem de nieuwe Johan Cruijff is. zal hij ook de allures en dreigende schijnbewegingen van Johan overnemen. Piet Keizer aanvoerder in plaats van mij? O k.. dan vertrek ik naar Spanje, zei Johan Cruijff. in een ver en zwart verledenEn hij deed het. Ik eruit in plaats van Neeskens? O.k., dan ga ik niet mee naar Pa rijs, zei Willem van Hanegem. Hij vergat echter twe dingenHij is. ondanks alles, geen Johan Cruijff (hij is zelfs de Kromme niet meer van vier jaar geleden en Happel is niet iemand die zenuwachtig wordt van zulk kinderachtig ge drag. Hij begon indertijd bij Club Brugge toen kampioen van Belgie met een geheel vernieuwd en ver jongd elftal. Ernst Happel is Lo dewijk de vijftiende niet, en daarom twijfel ik ook in hoge ma ten aan die hardnekkige geruch ten dal Truuw wel degelijk de reïncarnatie van Madame de Pompadour is.Ze kan weldenken dat ze invloed kan uitoefenen op de benoemingen van Ernst Hap pel, maar in werkelijkheid is haar invloed nihil. Ook op haar eigen, bloedeigen Willem. Want anders zou ze hem die krulletjes wel hebben afgeraden. Zendbrieven Bijzonder curieus vind ik ook de kwaaie reactie van Willem van Hanegem op de brief die Ernst Happel hem stuurde. Nu was dit inderdaad geen liefdesbrief, het was er blijkbaar een met enkele waarschuwingen die ter motiva tie van ons enfant terrible dien den, maar dat is toch juist mooi als niemand minder dan de bondscoach jou een brief schrijft? Misschien wel met de hand? Hap pel had er trouwens van gelijke strekking aan Wim Suurbier ge schreven. dus echt ouwe jongens krentebrood van de gestampte pot onder elkaar. Uit Van Hanegems verontwaardi ging begrijp ik dat hij de geschie denis van zijn vak niet kent. Er is een tijd geweest dat het Neder lands elftal dankzij zulke zend brieven van de bondscoach op vleugelen van extase liep Js de post, al geweest?", vroeg Kick Smit dan, zodra hij thuiskwam. Want Karei Lolsy, bijgenaamd „Karei de Kerel de man die in de zogenaamde Lotsy-periode het Nederlands elftal uit een im passe haalde en als sterke man vaij de keuzencommissie de sim pele opdracht van KNVB-voor- zitter dr. Van Prooye („de taak van de keuze-commissie is een Nederlandse te kiezen dat wint") wist te verwezelijkenhad de aardige gewoonte om de spelers van het Nederlands elftal regel matig persoonlijke brieven te schrijven, die als pepmiddel be doeld waren. Het was de tijd van concentratie en mentaltraining, de tijd waarin de spelers uit alle uithoeken van het land met onbe holpen treinverbindingen elke woensdag naar de ..wondertent van VUC" in Den Haag reisden. om zich daar een „donderspeech" van Karei Lotsy over de Neder landse driekleur te laten welge vallen, en tussentijds (schrijft Jo ris van den Bergh in mysterieuze krachten in de sport") schreef Lotsy hun ook suggestieve, kame raadschappelijke brieven" om een steeds hechtere band te sme den tussen de elftalleider en de spelers onderlingWant voetbal len deden de voetballers in die tijd nog niet veel. getuige dit ci taat uit hetzelfde boek: ,De Nederlandse spelers toch wa ren, zoals gezegd, amateurs, die nagenoeg zonder uitzonderingen alleen des zondags - voor de com petitie - voetbal speelden. Op de tussen liggende dagen, de week dagen, beoefenden zij geen voet bal en trainden zij niet of nauwe lijks". En Lotsy hoopte Karei Klots'y met al die dingen te bereiken en heeft hij trouivens ook bereikt? Ik citeer hem zelf: „Wij zijn er *n geslaagd de gemoe deren op dit stuk dermate te ver broederen. dermate te verinni gen dat indien het mogelijk ware geweest, den geest der spelers vorm en gestalte te geven, het beeld van den een, de copie van den ander zou zijn geweest Deze gestallen zouden elkaar, als pa tronen, welke naar een ontwerp meervoudig worden uitgesneden, tot in het kleinste onderdeel heb ben gedekt". Verinniging Welnu, hetzelfde moet Ermst Happel voor ogen gestaan toen hij die brandbrieven aan Willem schreef. Hij wou natuurlijk voor zichtig beginnen, bij twee belezen routiniers, van wie hij mocht verwachten dat zij zijn interkoe- terwaals zouden begrijpen. En als zij dan voldoende verinnigd waren, zou hij een brief aan Ruud Krol en eentje aan Rob Rensen- brink hebben gestuurd,en als ook hun gestalten van de geest zich als meervoudig naar ontwerp uitge sneden patronen tot in het klein ste onderdeel zouden hebben ge dekt, zou hij zich aan epistels aan beide broertjes Kerkhof hebben gewaagdenzovoort enzovoort net zolang tot we in 1982 wereld kampioen zouden zijn geworden. Maar zie, de eerste de beste die hij een brief in plaats van die strek king schrijft, wordt al meteen wi theet in plaats van verinnigd omdat Happel vergeten had er de groeten aan Truus in te doen. Dat wordt dus niks in Mendoza. Nico Scheepmaker MONT TREBBIO - De Italiaan Giancarlo Bellini heeft gisteren de twaalfde etappe van de Ronae van Italië gewonnen. Het was een rit over 204 kilometer van Poggi- bonsi naar Mont Trebbio. On danks het feit dat de drager van de rose trui, Johan de Muynck, in deze bergetappe één minuut en elf seconden verloor, blijft de Belg de grote favoriet voor de overwinning in de Ronde van Italié. De 30-jarige coureur heeft 34 seconden voorsprong op de Italiaan Panizza. Wereldkampioen Francesco Moser moest opnieuw enige seconden toegeven aan De Muynck. De Italiaan blijft echter vol zelfver trouwen. Nog altijd is hij van me ning, dat hij de achterstand van twee minuten en zeven seconden op de koploper in de nog twee komende tijdritten gc-ed kan ma ken. De eerste tijdrit staat voor morgen in Venetië op het pro gramma. Woensdag volgt er nog een in Solaria. Olympia's Ronde Bert Scheuneman heeft gisteren de tweede etappe van Olympia's Ronde van Nederland gewonnen. De Gazelle-rijder was de snelste in de sprint van de kopgroep van zeven man. Tweede in de 165 ki lometer lange etappe van Sint Willebrord naar Schijndel werd Bart van Est en als derde eindig de Frits Pirard. Jos Lammertink won de sprint van het peloton. Bert Oosterbosch behoudt de leiding in het alge meen klassement. Vredeskoers De Tsjechoslowaak Michael Klasa heeft gisteren de achtste etappe van de Vredeskoers (Oost-Ber- lijn-Praag-Warschau) gewonnen. De Rus Alexander Averin be houdt de leiding in het algemeen klassement voor zijn landgenoot Joeri Zacharov. Voor de Engelsman Philip Thomas is de Vredeskoers afgelopen. Gis teren werd hij gediskwalificeerd omdat zijn dopingtest van don derdag positief was uitgevallen. De naam van het gebruikte mid del werd niet bekendgemaakt. Thomas is inmiddels weer naar zijn vaderland vertrokken. KATWIJK - Titelverdediger Joop Burgerhout heeft zich na de tweede ronde van het tournooi om het "open damkampioen schap van Katwijk" teruggetrok ken. Hoewel hij na twee ronden, samen met de Leidenaar André van der Kwartel nog de ranglijst aanvoerde, is Burgerhout tot dit besluit gekomen omdat hij ge confronteerd werd met bepaalde pricipes in het reglement, waar mee hij het niet eens was. Door dit terugtrekken staat Van der Kwartel na de vierde ronde op een riante eerste plaats met een voorsprong van 1 punt op Van den Bosch, die een partij meer gespeeld heeft. Van der Kwartel speelde in de der de ronde een afgebroken partij tegen de Rijnsburgse oud-kam pioen Van den Bosch. In een erg nadelige stelling zag Van den Bosch, na uren van analyseren geen heil meer in verder spelen en gaf de partij verloren. Tot gro te verbazing bleek dat hij een simpele remisevariant overzien had. Van den Bosch nam daarop direct revanche door Heemskerk zijn eerste nederlaag in dit tournooi te bezorgen. In een daverende partij kreeg Heemskerk met flink na deel te kampen en moest zich gewonnen geven. Op de derde plaats staat de routinier Frans Spierenburg, die zijn faam van onoverwinnelijk verdediger weer lijkt waar te maken. De op de lan taarnpositie staande Jan Pas- schier kon geen vat krijgen op het spel van Spierenxurg en moest lijdzaam toezien dat remise het enige haalbare was. Passchier deelt de laatste plaats met de te genvallende Heemskerk, die door zijn verlies tegen Van den Bosch een flinke duik maakte. Gedetailleerde uitslag: 3e ronde: A. van der Kwartel-C. van den Bosch 2-0 Fr - Spierenburg - W. Heemskerk 1-1 4e ronde: J. Passchier - Fr. Spie renburg 1-1 C. van den Bosch - W. Heemskerk 2-0 stand: 1. Andre van der Kwartel (Leiden) 3-5 2. Cees van den Bosch (Rijnsburg) 4-4 3. Frans Spierenburg (Katwijk) 3-3 4/5. Jan Passchier (Katwijk) en Wim Heemskerk (Leiden) 3-2. DEN HAAG - Lotto gentien van het afgelopen week einde kent één winnaar van de eerste prijs, die een bedrag van bruto f 558.464,80 ontvangt. Voor de eerste prijs van de toto komen twee personen in aanmerking, die elk bruto f 48.990,10 touche ren. De cijfers zijn: Lotto 19: Inleg: f3.359.187. Prijzen bed rag: f 1.595.613,83. Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f 558.464.80 ontvangt. Tweede prijs: 3 winnaars, die elk bruto f 53.187.10 ontvangen. Derde prijs. 187 winnaars, die elk bruto f 1.279,90 ontvangen. Vierde prijs: 9.890 winnaars, die* elk f 32,20 ontvangen. Vijfde prijs: 11.562 winnaars, die elk f27,60 ontvan gen. Toto 19: Inleg: f383.389. Prijzenbedrag: f207.246,14. Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto f 48.990,10 ontvangen. Tweede prijs: 54 winnaars, die elk f 843,10 ontvangen. Derde prijs: 651 winnaars, die elk f 97,90 ont vangen. LEIDEN - In samenwerking met het Leidsch Dagblad organiseert de voetbalvereniging Leiden vandaag en 27 mei op de velden van Pomona een strafschoppen- toernooi. Hieraan mogen alle Leidse jongens, in de leeftijd van 7 t/m 14 jaar. deelnemen. De deelnemers zullen in twee leef tijdsgroepen worden ingedeeld. In poule A de elfmeterspecialis ten in de leeftijd van 7 t/m 10 jaar en in poule B de penalty-killers van 11 t/m 14 jaar. Erades zullen de Leidse doelverdedigers Wij nand Sloos (UVS), Wim Eradus (Lugdunum), Wim Visser (LFC), Herman Roedoe (ASC), Sjaak Nievaart (Roodenburg) en Hans Burghouwt (Docos) trachten de "elfmeterknallen" tegen te hou den, terwijl op zaterdag 27 mei de finales zullen worden afgewerkt. Als speciale attractie zal Spar- ta-speler Leen de Goey vijf straf schoppen op zijn doelverdediger Pim Doesburg afvuren. Een an dere Leidse Sparta-speler, Bert Jansen, zal de prijzen uitreiken, terwijl het geheel onder de su pervisie zal staan van arbiter Henk v.d. Leek. DEN HAAG - Door afwezigheid op het beslissende moment van twee statenleden hebben Provin ciale Staten gisteren een inge wikkeld besluit genomen over de aanleg van Rijksweg 11. Het re sultaat is dat het tracé in Zuid- Holland West wel en in Zuid- Holland Oost niet op de streek- plankaart zal worden opgeno- Het CDA-voorstel om de Rijksweg in Zuid-Holland West vanaf de Burgemeester Smeetsweg in Zoeterwoude tot aan de streek- plangrens op te nemen als een gewenst tracé werd door de sta ten met 37-36 aangenomen. Voor stemden GPV, Boerenpartij, VVD, CDA (inclusief de gedepu teerden Brink en Buijsert) en SGP. Tegen waren de PvdA (inclusief de gedeputeerden Borgman, Boone en Engelsman, PPR, CPN. PSP en WD-gede- puteerde Nooorland. Eerder was het CDA-voorstel om de rijksweg in het streekplan Zuid-Holland Oost op te nemen, inclusief het omstreden stuk Alphen-Bode graven, door de staten verwor pen. Oorzak: twee voorstanders van de weg ontbraken op het moment van de stemming, die daardoor op 35-36 uitkwam. Waarbij opvallend was dat het stemgedrag van VVD-gedepu- teerde Noorland, afwijkend van de overige WD-statenleden, in feite doorslaggevend was. Het was bij de stemmingen over de diverse voorstellen bij de behan deling van de beide streekplan nen trouwens toch opvallend dat Noorland herhaaldelijk zich soli dair met het college van G.S. op stelde en daarmee tegen de lijn van de WD-fractie inging. De CD A-gedeputeerden Buijsert en Brink daarentegen steunden vrijwel elk CDA-voorstel, ook als dat door de verantwoordelijke gedeputeerde werd afgewezen. Van grote invloed op de uitslagen van de stemmingen was ook de afwezigheid van met name een aantal CD A-statenleden, terwijl ook de eenmansfracties van D'66 en DS'70 permanent ontbraken. De beide steeekplannen werden in hun totaliteit overigens vrijwel unaniem door de staten aan vaard. Alleen het enige Boeren partij-statenlid, Van de Berg, stemde tegen. Hij sprak over de "grootste flop van de afgelopen vier jaar". Bouwlocatie Als toekomstige grote bouwlocatie in het westen van Zuid-Holland heeft de provincie' Leidschen- dam-Nootdorp gekozen. Een po ging van de PvdA om daartoe Wa teringen te bestemmen, onder vond slechts steun van PPR en PSP. De PvdA kon zich uitein delijk wel vinden in een wijzi gingsvoorstel van WD'er Van Bcmmelen, waarin aan het bou wen in Leidschendam-Nootdorp (in het vakjargon al Leino ge noemd) een aantal voorwaarden wordt gesteld. Zo mag er volgens dit voorstel pas met het bouw- rijpmaken van de grond worden begonnen, wanneer met zeker heid kan worden voldaan aan de milieuhygiënische eisen, die voor een woonklimaat gelden. Een van die eisen is dat het vliegveld Ypenburg een andere functie moet krijgen. Wanneer in de eer ste jaren niet aan deze eisen kan worden voldaan, moeten er wo ningen worden gebouwd aan de Vlietrand in Leidschendam en in Rijswijk. Dit voorstel werd met overgrote meerderheid aangenomen. Wel stemde de verantwoordelijke ge deputeerde. Buijsert. tegen, evenals nog enkele CDA'eré en de PSP. LEIDERDORP-Geboren: Suzillc.dvF A. K. Veenman en J. Bregman (Benthui zen); Miranda, dv W A. Roggeveen en G Hartman (Leiden); Lisette D., dv F J. van der Mark en A. M. de Waard (Lei den); Danielle E.. dv N. A. M. Beerenfen- ger en J. C. de Meij (Leiden); Michelle I., dv E. S. de Boeren M. Kramer (Leiden); Evert M.. zv A P H. van Heeringen en P. Brussel (Zoeterwoude). Stella A. W.. dv R Schmidt en C A. M. PenningS (Zoe terwoude); Scott M zv P R. Walker en C. G. M. Poulus; Jarj-Willem, zv H. J Kooien en T. Tegelaar (Voorschoten); Stephan E. A., zv E. E. J. Ligtvoet en J M. Le Brun (Leiden); Jeroen P., zv J. Stouten en M. H Brandt (Leiden); Se- bastiaan, zv A. N. T. Delfos en J Imthorn (Leiden); Cornells A., dv A. A. B. van der Ham en M. Meijer (Leiden); Fredenk W.. zv G Aerts en J E. van Bueren; Janine, dv J. Luijendijk en G. Gassier; Stephan. zv A. van der Weijden en J M. van De venter; Geeske A., dv F. J O. Langczaal en A. M. Hoogeboom (Leiden), Thomas B. P., zv P. A. L. C Lamme en A. D Maghielse (Leiden); Barry, zv W. J van Es en J. C. Jansen. Manual, zv K. van den Kommer en Y. M. Bekkenn; Ronald M A., zv A. N. de Groot en H H J. M Rijn beek (Leiden); Saskia. dv R. C. Baaima en M. Cevaal; Dimmie M. D.. dv W. M. Hendriks en V. W. M Meijers (Leiden). Nienke B dv B. K. Hoogendorp en T. Wierda (Leiden); Jennifer L., dv T. van Haren en M. J. J. Rijnberg (Leiden); Maaike S C. A., dv T. L Hin en F. D. Ankrah (Leiden); David G zv J J M. Oremus en I. F. Bakker (Leiden); Caroli ne M C.. dv F. B P. C. Geijer en C J. M. Regter (Leiden); Steven A. J zv J L. de Goeij en T. C. H M. Beuman (Benthui zen); Jorn, zv R. Trousscloten M. A. van Hout; Cornelis, zv A. Verhoek en C. de Mol (Benthuizen); Jont F. zv J. W. Focke en E. G. A. Bakker; Annemiek. dv M. Tuinhof de Moed en J M Kwaasteni (Leiden); Vincent M.. zv P J. de Nobel en L P. Eradus (Leiden); Yvonne, dv G. E Pnbnowen A. Jonker; JannekeA.. dvB. Willemsteijn en J. A Roth (Leiden). DEN HAAG - Gedeputeerde Sta ten moeten in overleg treden met Leiden om deze gemeente ervan te overtuigen dat er uitvoering moet worden gegeven aan het streekplan Zuid-Hollartd West. Dat wil zeggen: dat er in Leiden meer woningen moeten worden gebouwd dan alleen voor de ei gen aanwas Dat is de strekking van een motie van CDA'er Bakker die gisteren door Provinciale Staten werd aangenomen bij de behandeling van het streekplan Zuid-Holland West. Alleen een deel van de PvdA. PPR en PSP stemdem te gen de motie. Gedeputeerde Buijsert beschouwde haar als een "ondersteuning van het beleid". In de motie van het CDA wordt ge constateerd dat Leiden een woontaak is toebedacht die uit gaat boven het equivalent van de eigen aanwas. Met name zal Lei den ruimte moeten bieden aan inwoners van Katwijk, Valken burg en vooral Zoeterwoude; de groei van deze gemeenten wordt op een laag pitje gezet. Leiden heeft zich echter door mid del van een bezwaarschrift tegen het streekplan verzet tegen hot bouwen voor niet-Leidenaars. FME blijft tegen een loonbetaling bezetters Grofsmederij Anderzijds, zo constateerde Bakker heeft Leiden geen be zwaar tegen versterking van de overige functies als centrum van de Leidse agglomeratie. "Hetéen is niet met het ander te vereni gen", aldus Bakker. "Getracht moet worden Leiden in de Leidse agglomeratie over de volle linie als centrumgemeente te doen functioneren". VOLLEYBAL - Het Nederlands volleybalteam heeft gisteren in het internationale toernooi te Bratislava de wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije verloren met 1-3. De setstanden waren 0-15 15-9 11-15 15-3. LEIDEN - De werkgevers in de me taalindustrie (FME) blijven bij hun standpunt dat over de tijd dat de Grofsmederij bezet was.de lonen niet moeten worden uitbe taald. Vanwege deze opstelling staken in de bedrijfsvereniging waar werknemers en werkgevers gelijk vertegenwoordigd zijn de stemmen en kan er niet worden overgegaan tot loonbetaling door de bedrijfsvereniging. Dit zei Wim Wamsteeker hoofdbe stuurder van de Industriebond NW gisteravond tijdens een personeelsvergadering van de werknemers van de Grofsmede rij in het Parlement. Hij zei dat de werkgevers nu bezig waren met het „natrappen". De voornaamste reden voor de halsstarrige houding van de werkgevers is volgens Wamstee ker dat zij bang zijn dat de sluizen voor een reeks andere bezettin gen worden opgesteld, wanneer zij zouden instemmen met een loonuitkering. Van werknemers kant is betoogd dat tijdens de be zetting produktie geleverd is en dat daar dan ook voor betaald moet worden. Bij de Industriebonden is men nu aan het onderzoeken of het mo gelijk is dat via een beroepspro cedure by de bedrijfsvereniging of via een civiele procedure bij de rechtbank de werkgevers alsnog gedwongen kunnen worden hun standpunt te wijzigen. Districtsbestuurder Dick ter Wis- scha deelde tijdens de vergade ring nog mee dat er enkele se rieuze gegadigden zijn voor on derdelen van de failliete KNG. Een van de bedrijven die belang stelling heeft getoond is de Haag se onderneming Esscher die wel met de cryogene vaten zou willen doorgaan. Er zijn echter nog geen concrete voorstellen gedaan. ZOETERWOUDE - Achter het ge meentehuis aan de Noordbuurt- seweg komt waarschijnlijk het nieuwe clubhuis van de KPJ-Zoeterwoude. Wethouder de Jong heeft kort geleden, op een verzoek om bouwgrond van de KPJ, toezeggingen in deze richting gedaan. Het zou dan het eerst in het 14-jarig bestaan van de plaatselijke katholieke plat telands jongeren zijn, dat ze een eigen „home" krijgen. Voorheen werd gebruik gemaakt van diver se andere gelegenhcdèn, waar onder een clubhuis aan de Noord Aa. Een en ander werd bekend op de nogal rommelig verlopen jaar vergadering in het clubhuis van de voetbalvereniging SJZ. Het rommelige bestond vooral uit enige onenigheid wat betreft de verkiezing van een nieuw be stuur. Uiteindelijk kwamen de volgende nieuwe mensen naar voren: Anneke Salm. Kees Berg, Frans de Jong, Adriaan Wijsman en Wim den Blanken. Als belangrijkste taak moet nu dus de realisering van het clubhuis gezien worden. De tekeningen zijn reeds ingediend en men hoopt zo snel mogelijk met de bouw te kunnen beginnen Het gebouw van 191 vierkante meter moet 55000 gulden gaan kosten, waarbij de inrichting dan geheel voor rekening van de KPJ komt. Voor het organiseren v^n grote activiteiten zal echter gebruik VOETBAL - Ajax en FC Barcelona hebben gisteravond in de ope- ningswestrijd van het tiende Hanze voetbaltoernooi in Deven ter gelijkgespeeld: 1-1. De Span jaarden namen na een uur de lei ding door Albadalcjo, vier minu ten voor het eindsignaal maakte Guido Pen gelijk. In de tweede wedstrijd speelden Go Ahead Eagles en Aston Villa eveneens gelijk: 0-0. VOETBAL - Jürgen Kristensen, die in Nederland bij Sparta en Feyenoord heeft gespeeld, gaat hel Westberlijnse Hertha BSC verlaten. De 32-jarige Kristensen en het bestuur van Hertha BSC hebben besloten het contract voor een jaar, dat Kristensen in inaart tekende, te ontbinden. gemaakt blijven van o.a. het Don Boscohuis aan de Zuidbuurtse- weg. Dit in verband met een drankvergunning. Ook gaat de gemeente er van uit dat de belan gen van de plaatselijke midden stand zo min mogelijk geschaad mogen worden. VOETBAL - In de Argentijnse stad Cordoba zijn 45 politiemensen gearresteerd wegens het illegaal verkopen van toegangskaarten voor de voetbalwedstrijden in het kader van de eindronde om het wereldkampioenschap. Dit stond donderdag in het dagblad Croni- ca, dat onder grote koppen mel ding maakte van het schandaal. ATLETIEK - De 23-jarige Rus Alexander Klimenko heeft giste ren op de eerste dag van de Rus sische studenten atletiekkam- pioenschappen in Vinnitza (Oe kraïne) voor de beste Europese seizoenprestatie met de discus gezorgd. Klimenko wierp de twee kilogram wegende discus 65,78 meter en verbeterde daarmee zijn persoonlijk record met zes meter. PAARDENSPORT - Henk Nooren heeft de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van de ruiterdagen in Saarburg op Punest gewon nen. Nooren bleef in de barrage foutloos en reed het parcours in 51.5 seconden. De tweede plaats was voor de Europese kampioen Johan. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Samiye, dv H. Kir- torun en H. Bayrak. Tjeerd. zv G. J. M. van Geloven en K. Groen. Lisette C.. dv .1 C. von Vaupel-Klein en P M. Epping; Philippe H zv W. D M. Brouwer en E. C Engels; Marcel, zv G. J. van der Blom en W C de Ridder. Henriette H dv L van derGugten en C. M. Leeuwenburg; Dirk, Polman (1909); G J Lange (1905); E. C. de Borst (1948). geh. met J. Padding; J J. Schat (1909); J M van der G. - st d'.r.H,. K(-h met T C Verben; N de Tombe (1895); W ten Kate (1893); P P. Davids (1938); M A van den Berg (1895) Getrouwd: G. P. de Haas en M J. Bizot; W. H W. Vroomans en M. van Wezel; R. J Vou enS N Vermeer. H ter Wiskerke en C. J. Adeeeest

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15