Voor het kind is spelen wonen Het kind wordt groter Van deze woonmeubelen zal hij lang plezier hebben. (Foto Interlübke) Er is geen verschil tussen de speel- en woonwereld van het kind. Wonen is voor hem kinderspel. Zoek daarom speeldingen als kindermeubelen. Zij hebben vaak meer dan één func tie. Uitermate ge schikt is dat voor het spelende kind dat wil ontdekken en zijn fantasieën uitleven. Wij kunnen daar voor beter wat goed geld uitgeven dan voor een hoeveel heid ondoordacht gekochte prullaria waarvan veel speel goedwinkels en wa renhuizen uitpui len. Juist in de eerste ja ren voordathet kind naar de lagere school gaat, wordt de basis gelegd voor heel zijn verdere ontwikkeling. Eerst ontdekt het kind zichzelf, dan, via zijn speelgoed, de wereld. Speelgoed is het eerste waar- king komt en waar door het zich een beeld vormt van deze wereld. Vandaar dat een zorgvuldige, ver antwoorde keuze zo belangrijk is. Het vraagt tijd en in spanning, ja, maar de omgeving waarin een kind opgroeit, is belangrijk voor la ter. Laten we ervoor waken dat wij het kind onze maten en normen opleggen of zijn "woning" in richten met ver kleinde grote-men- sen-meubelen. Wij zouden moeten proberen ons te verplaatsen naar onze kinderjaren toen wij nog naar die grote-mensen- wereld opkeken en zelfs hun kleren moesten aantrek ken! De hier afgedrukte foto's mogen deze zienswijze ver duidelijken. Er zijn ook voorbeelden bij die handige vaders zouden kunnen uitwerken De Italiaanse ontwerper Franz Sartori helpt hier de fantasie van het kind op de goede xbeg: spelen, leren, eten, slapen! Het hele woon- wereldje van het kind speelt zich in deze baby-express af! (Loco motief 90x65 cm, restauratiewagen en slaapwagen beide 135x65 cm Hoogte 55 cm). Een bekroond) eigen huisje voor het kind dat het Deense echtpaar Hansen bedacht en er wel heel anders uitziet dan het grote-mensen- interieur.Er is ruimte voor de fantasieën van het kind. ■k Een vondst van de Noorse ont werpster J. Chr. Daal-Qvale is dit kinderstoeltjeStoeltje? Het is veel meer. Het is een kruip-doorsluip- door speeltuigmet paardekop is tiet een rijpaard. Bij twee stuks met be klede zijpaneeltjes en xnatrasje een wieg of bedje. Als stoeltje heeft het een zittinkje dat in hoogte verstel baar is en eventueeleen speel- en eetblad. Westnofa maakt het. (Ned.: Meubin Maarn). L In deze onverwoestbare schommelbak van polyester kan het kind zijn teveel aan energie kwijt. (Import uit Duitsland van de gebrs. Beltzig: Placo-Essmi, Vessem). Kindermeubelen uit Finland. Bed met bergruimte onderin, een bak op wieltjes, schoolbord en een speel!werkbank.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 25