Katwijk in beroep bij Kroon tegen besluit provincie Boeren en tuinders blokkeren de Otweg Pompstation ongewenst Hillegomse winkeliers willen Hoofdstraat in ander jasje steken VVD Waddinxveen wil gemeentelijke voorlichter Gemeente blijft streven naar aanleg Laan van Nieuw Zuid Huren Sassenheimse gemeentewoningen gaan fors omhoog Gedeeltelijk succes voor Boskopers woensdag 3 mei 197 WADDINXVEEN - De komst van een gemeentelijke voor lichter is één van de wensen die de Waddinxveense WD koestert volgens het par tijprogramma voor de ko mende vier jaar. De plaatse lijke WD vindt dat de burger meer bij het beleid van de plaatselijke overheid moet worden betrokken. Naast het aantrekken van een voorlich ter denken de liberalen daarbij nog aan tal van andere mogelijkheden zoals het uit geven van een infor matieblad, het houden van opinie-peilingen als er over belangrijke zaken beslist moet worden en het openst ellen van het gemeentehuis op koopavond. Verder vindt de WD dat er via commissies wat meer aan openbaarheid gedaan kan worden. Ook de ambtenaren willen de Waddinxveense liberalen wat meer inspraakmogelijk heden. De WD pleit voor een ambtelijke medezeggen schapscommissie. Op het punt woningbouw toont de VVD zich een fel tegen stander van de zogenaamde erfpacht. De gemeente mag, zo vindt deze partij, grond voor woningbouw nooit in erfpacht uitgeven, zeker niet als het de gemeente gaat om een extra inkomstenpot. Waar mogelijk moet de grond verkocht worden omdat dat de particulier beschermt te gen inflatie. Alleen gronden voor algemeen gebruik (we gen, parkeerterreinen, plant soen) moeten in eigendom van de gemeente blijven vol gens de WD. Op woongebied voelt de WD veel voor het aanleggen van nieuwe wijken volgens de woonerf-structuur. Vracht wagens moeten in elk geval uit de dorpskom worden ge weerd. De gezondheidszorg in Wad dinxveen kan in liberale ogen vooral worden verbeterd door het creëren van een tandheel kundig centrum. Op korte termijn zou daartoe een ver dieping in het aan de Ieplaan te bouwen gebouw voor de Schoolartsen/logopedische dienst ingericht kunnen wor den. Op welzijnsgebied maakt de WD zich sterk voor de komst van een 'open school' een soort volkuniver siteit. Ook wenst de partij de komst van opvangmogelijk heden voor kinderen van werkende ouders. De ge meente zou daarbij een sti mulerende functie moeten vervullen. KATWIJK - De gemeente Katwijk zal beroep bij de Kroon aantekenen tegen de beslissing van de provincie Zuid- Holland over het bestemmingsplan "Landelijk Gebied Katwijk", met name voor wat betreft de voorlopige afwij- ziging van de verlenging van de Laan van Nieuw Zuid. Dit heeft de Katwijkse wethouder drs. J. Bergman (CDA) desgevraagd meegedeeld. allemaal allang in kannen en kruiken was. Dit vooral omdat er al lang over de aanleg van deze route wordt gepraat én omdat de Kroon vroeger al eens de uit spraak heeft gedaan dat de weg er kan komen, maar dan niet dóór maar langs de zanderij. Goede kans Wethouder Bergman spreekt dan ook over "een diepe teleurstel ling in de proceduregang" als hij het heeft over het Kroonberoep, dat de gemeente nu "noodzake lijkerwijs weer moet indienen" De wethouder "Die weg had er allang kunnen zijn' En de weg moet zeker gereed zijn als de S4, de verbinding tussen Katwijk en Leiden achter Val kenburg langs, er is. Die verbin ding heeft in 1981 kans op uitvoe ring, dus er is een kans dat alles toch nog wel goed komt. Want De gemeenteraad van Katwijk stelde nu ruim een jaar geleden het plan vast en keurde daarmee onder meer de verlenging van deze laan goed. Bezwaarschriften die van vele kanten tegen de aanleg van de weg - die langs de rand van de zanderij Westerbaan, Katwijk aan Zee-zuid met de provinciale weg zal verbinden - waren binnengekomen ver klaarde de raad ongegrond. De bezwaarmakers zochten het vervolgens hogerop, bij de pro vincie. Die stelde hen nog maar kort geleden in het gelijk: de weg vindt zij in ieder geval in de pe riode van het huidige plan (tien jaar) onnodig. Dit besluit was tot groot ongenoegen van bur gemeester en wethouders van Katwijk, die hadden verwacht dat het met de verlenging van de Laan van Nieuw Zuid allemaal verwacht dat het met de verlen ging van de Laan van Nieuw Zuid volgens mij heeft de gemeente Katwijk een goede kans om bij een Kroonberoep alsnog in het gelijk te worden gesteld." Enige verbazing klinkt er door in de stem van de heer Bergman, wan neer hij een belangrijke reden aanhaalt van de provincie om de verlenging van de Laan van Nieuw Zuid vooralsnog af te wijzen, namelijk dat de Zeeweg de verkeersstroom van en naar Katwijk aan Zee alleen aankan. De wethouder "Tja, over dat punt kun je eindeloos stoeien. Ik weet alleen dat het een hele op luchting voor velen zal zijn als die nieuwe weg er eenmaal ligt." In dat verband zegt de wethouder niet goed te begrijpen, waarom de "mensen die de zanderij willen behouden zo enthousiast zijn over de beslissing van de provin cie". De heer Bergman: "De pro vincie is natuurlijk helemaal niet zo'n tegenstander van bouwen in de Westerbaan en zij wil de ver lenging van die laan vooralsnog alleen uitstellen. Ze wil pas even tueel "ja" ertegen zeggen als er in de Westerbaan gaat worden ge bouwd" Langs deze duinvoet komt de Laan van Nieuw Zuid - eventueel - te lopen. SASSENHEIM - De huren van de woningen van het Sas- senheims gemeentelijk woningbedrijf gaan omhoog. Wo ningen die nog geen vijf maal een huurverhoging hebben ondergaan, zullen 7 procent meer huur moeten opbren gen. Oudere woningen zullen, afhankelijk van ouderdom, ligging en indeling 7 tot 11 procent meer huur moeten opbrengen. Voor de laatste categorie woningen geldt, dat zij een huuropbrengst hebben die door de stijgende bouwkosten is achterhaald. De achterstand moet. dan ook wor den ingehaald. Een commissie van huurders en vertegenwoordigers van de ge meente heeft vastgesteld, hoe de ligging van de woning in een aan tal gevallen moest worden ge waardeerd. Het ministerie van volkshuisvesting heeft bepaald, dat de ligging, bijvoorbeeld dichtbij of veraf van scholen en winkels, mede bepalend is voor de huurstijging die de woning mag ondergaan. Ook de huren van de woningen die zijn ondergebracht bij de ge meentelijke woningstichting zullen per 1 juli wellicht worden aangepast. Over die huurverho ging kon wethouder Westerbeek gisteravond echter geen mede delingen doen. Voor de betref fende woningen is de gemeente namelijk niet verantwoordelijk. "Gezichtsverlies" Het raadslid Homan (CDA) be schouwt het als "gezichtsver lies", dat de gemeente Sassen- heim voor een bedrag van 42.000 gulden het glas in dé trappenhui zen van een aantal flats gaat ver vangen door betonnen muren. De ruiten worden namelijk herhaal delijk door jongeren ingetrapt. "Dit is een hoog bedrag, waarmee we de moeilijkheden met deze jeugd uit de weg gaan. Is er wel voldoende naar de daders ge zocht? En wat hebben de vernie lingen de gemeente al gekost?", wilde de CDA-man gisteravond Wethouder Westerbeek zag niet in, hoe de daders hadden moeten worden opgespoord. De vraag over de kosten beantwoordde hij niet, maar daar ging Homan dan ook niet verder op in. Ris (Pro gressieve Fractie) toonde zich blij, dat B en W de bewoners van de betreffende flats - aan de Gla- diolenstraat en de Crocussen- straat - om hun mening had ge vraagd, voordat de maatregel werd genomen. De raad ging met het voorstel van B en W akkoord. Als "hamerstuk" gingen gister avond nog de volgende voorstel len over de raadstafel: De Park school voor Christelijk Basison derwijs krijgt in al haar negen lo kalen verlaagde plafonds, die per stuk 400 gulden kosten. Ze zijn geluidswerend. De St. Anna- school voor bijzonder lager on derwijs krijgt een nieuwe ver warmingsketel. Dat kost 22.500 gulden. Verder krijgt de vuil nisophaalwagen voor 14.600 gul den een nieuwe motor. BOKSEN - Het bestuur van de Ne derlandse Boks Bond (NBB) heeft voor de Europese jeugd kampioenschappen. die van 8 tot en met 18 juni in Dublin worden gehouden, drie boksers aange wezen. Het zijn de lichtwelter Eric Huigenvoort (Den Bosch), weltergewicht John van Elteren (Best) en middengwicht Harold Kensmill (Amsterdam). LEZERS SCHRIJVEN Vivisectie Dank aan de heer Co Caljouw, die de moed had om in de krant van 22 april naast objectief óók emo tioneel te zijn in het artikel, waarin hij ons staaltjes van onze westerse 'beschaving' in Vivisec tie, bio-industrie en cosmetica openbaarde!! Premier Van Agt wees er reeds eer der op (L.D. 17.1.78): "De behan deling van dieren in ons land houdt nauw verband met de be schaving van de bevolking" Derhalve alle hulde aan minister Pais, die resoluut (geen 'gewich tige' rapporten afwachtend) de barricades beklom teneinde die ren, slachtoffers t.g.v. de toene mende humaniteits-afstomping, uit hun erbarmelijk lijden te ver lossen. Dit lichtend voorbeeld zal niet nalaten het beschavingspeil onder betreffende gelederen wat op te vijzelen! Alle lof voor de studenten die der gelijke, (zélfs onverdoofde) proe ven niet langer nemen en zich mens betonen in de ware zin des woords! Zij waarborgen gelukkig een humanere generatie dan die van verdiensten en vermaak be zeten lieden, die niet schromen hun doel te bereiken over een lij densweg van het woord 'pijn'. Men spreekt heden ten dage over 'ongemak', ook al gillen de dieren het uit bij het onverdoofd castre ren of amputeren. De nóg vin dingrijker 'ménsen' in laborato ria snijden de stembanden door! Opmerkelijk is dat men in deze sec toren angstvallig vermijdt de toegepaste methodes op dieren openbaar te maken. Het heeft evenwel niet mogen baten. Lang zaam maar zeker dringt het tot de maatschappij door wat voor soort vlees ze in de kuip en op het bord hebben. Het wachten is alleen nog op de effectuering van de nieuwe wet ter bescherming van het dier en de geestelijke volks gezondheid van de mens! 1) Chanel 5 dat het 'zweet' van een met de zweep bewerkte Abe- ssijnse civetkat het hoofdbe standdeel is in dit adembene mende geurtje! De kop van het dier wordt in een soort folterka mer geklemd. Vervolgens ranselt men het dier met de zweep over ALPHEN AAN DEN RIJN - "Wij willen geen BP". Via een spandoek met deze tekst erop, bevestigd aan de bal kons van een aantal flats aan het Aidaplein, geven de be woners lucht aan hun ver ontwaardiging over het feit, dat vóór hun flat, aan de Bruins Slotsingel eventueel een benzinestation van de BP zal komen. Eventueel, want zoals bekend zullen de bewoners tot bij de Kroon toe bezwaar maken tegen een af te geven hinderwet vergunning en anderzijds ook bij de nog noodzakelijke ruimtelijke ordeningspro cedure hun bezwaren ken baar maken. De Hillegomse Hoofdstraat HILLEGOM - ln Hillegom be staan plannen om de Hoofd straat te reconstrueren. Het bestuur van de Hillegomse ondernemersvereniging heeft er bij het college van die ge meente op aangedrongen dat de Hoofdstraat op korte ter mijn een anderbeter jasje te geven. Wethouder R. S. van der Laan is er voorstander van dat die reconstructie wordt gekoppeld aan de re constructie van het Henri Du- nantplein. Die plannen zijn thans bestek klaar, maar twee bedrijven moeten nog verhuizen naar De direct belanghebbenden, in dit geval^ de middenstan ders die aan de Hoofdstraat hun nering hebben, zullen evenals bij het Henri Du- nantplein een deel van de re- constructiekosten voor hun rekening moeten nemen. Wet houder Van der Laan wil de winkeliers het liefst één keer aanslaan voor beide werken. "Anders is het allemaal maar dubbel werk. Een aanslag geeft administratief duidelijk voordelen"aldus Hillegoms bestuurder In de commissie ruimtelijke or dening maakten enige raadsleden bezwaar tegen het koppelen van de reconstructie van het Dunantplein aan de reconstructie van de Hoofd straat. Er zit weliswaar wel voortgang in de plannen, maar het gaat allemaal niet zo snel als het college zich had voorgesteld. Tijdens de ko mende raadsvergadering zal aan de raad worden voorge steld een voorbereidingskre diet van 10.000 gulden be schikbaar te stellen. angst en pijn doen het dier de ge wenste klierafscheiding produ ceren..(org. Anti Vivi-sectie) Aangezien civetkatten niet voor het opscheppen liggen kan men zich voorstellen hoe vaak een dier dezelfde marteling moet onder gaan om 'getapt' te worden en te zijn bij de industrie. Cosmetica- en parfumlijsten 'vrij van 'dierenbeulerij' te verkrijgen bij: Anti-Vivisectie-Stichting-Stad- houderslaan 100-'s-Gravenhage, telefoon 070-555777. 2) Bontjasse(n).Dank zij een HUMANE industrie is er synthe tisch én motvrij bont van KLASSE'! 3) Blank kalfsvlees, dit is het meest verfijnde gekwel en verzieken vóór het einde.... 4) Vermijd uw kinderen te plezie ren met een 'uitje' naar tot com puters hérschapen dieren! Heer Caljouw, laten we de moed niet laten zakken.... Zolang een in elkaar getrapte speler op het voetbalveld nog niet met 'afstandbediening' gerenoveerd wordt, zolang 'de eerbied voor het leven' de helft van de Schepping geldt (de mens) en 't lijdensvlees de consument wél wordt opgedrongen doch ter compensatie de fluoridering (uit ethische overwegingen) werd opgeschort zolang is er hoop.... M. Frapk Lorentzkade 74 Leiden. BOSKOOP - De boomkwekers en boeren aan de Bos- het iedereen naar de zin te ma- koopse Otweg krijgen gedeeltelijk hun zin: de verkeers- ken." drempels zullen worden verlaagd en breder gemaakt. Het hekje, dat langs het weggetje is geplaatst om te voor komen dat wagens, breder dan twee meter, deze verbin- Geen toezegging ding gebruiken, blijft vooralsnog gehandhaafd. De Boskopers hebben dit bereikt nadat zij gistermorgen de Otweg uren blokkeerden. Het verkeer zat volledig in de knoop. Pas rond het middaguur besloten de kwe kers hun obstakels te verwij deren. De provincie Zuid-Hol land, eigenaresse van de weg, is gistermiddag direct begonnen met het veranderen van de drem pels. Mocht de provincie besluiten óók het hekje weg te halen, dan heeft de rijkspolitie in het sierteeltcen trum daar geen enkel probleem mee. "Voor ons is de zaak heel goed te controleren", vertelde een woordvoerder. "En dan hoe ven we zeker niet op de loer te gaan liggen. Het is gewoon een kwestie van op het kenteken be wijs kijken en je weet hoe breed en bepaald voertuig is. Ik geloof echter dat het niet zo zeer gaat om brede wagens maar wel om Met andere woorden als het aan de politie zou liggen, kan het hekje ook wel worden verwijderd. Opgelost? Of de problemen hierdoor uit de wereld zijn geholpen, moet maar worden afgewacht. Belangheb bende willen lagere drempels en het hekje weg hebben. Andere bewoners aan de Otweg hebben enige tijd geleden een actie ge houden voor het aanbrengen van deze voorzieningen. Lamain, hoofd van de provinciale waterstaat in Alphen, gaf toe dat de drempels inderdaad wat hoog waren uitgevallen en aan de smalle kant waren. "Voor ons gold dit ook als een proef', liet hij desgevraagd we ten. "Wij zijn er in ieder geval van overtuigd dat hier iets aan moest worden gedaan. Daarom zijn we Lamain heeft de kwekers géén toe zeggingen gedaan over het hekje Daarover moet, volgens hem, eerst overleg plaatsvinden met de verkeersafdeling van de provin cie Den Haag. Als ik daar van daan geen opdracht krijg, kan ik ook niets doen". Haalt dan uit: "Als er wagens over die Otweg rijden, die breder zijn dan twee meter, word ik aange vallen door de tegenstanders daarvan. Andersom is dit ook het geval. Op die manier weet ik ook de provin- niet wat ik moet doen" Over het nekje weghalen kon hij geen concrete mededelingen doen. "Dat ding hebben we aan gebracht, nadat de bewoners van de Otweg hierop hadden aange drongen. Met andere woorden: wij zitten nu tussen twee vuren. Die voorstanders van het hekje wülen in ieder geval dat het er blijft. Daarom is het moeilijk om Lamain: "Kijk, als je iedereen maar z'n gang laat gaan, hebben die beperkingen ook totaal geen zin. Zeker, we moeten proberen een oplossing voor dit probleem te vinden. Misschien dat we de zaak wat kunnen versoepelen. Maar als je dat hekje weghaalt, dan zijn alle beperkingen ook direct op geheven. Wat moet je dan...." Brief aan provincie Noordwijk wil spoed met beslissing weg langs trekvaart NOORDWIJK - Het gemeentebe stuurvan Noordwijk zal een brief aan gedeputeerde staten schrijven met daarin het verzoek om een snelle beslissing te ne men over de aanleg van een weg langs de Haarlemmertrekvaart (tussen de Postbrug en War mond) Veel jeugd uit de badplaats maakt, bruik van deze route. De thans getroffen maatregelen zijn slechts provisorisch en tijdelijk. Het raadslid Verweij (PPR) vraagt zich echter wel af of de provincie snel knopen zou doorhakken. Volgens hem zijn er aan deze kwestie heel wat juridische pro blemen verbonden. Al eerder heeft een school actie ge voerd voor het verkrijgen van een

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19