Oranjefeesten Potterij Zaalberg bestaat 60 jaar Weidse agenda „Beslissing was volkomen terecht9' STAD EN RAND MAANDAG 1 MEI 1978 de Burgemeesterswijk i vanochtend met een optocht va W« -• - :i' -r- I, I yriy ,^'^r t "*"r Jn Wassenaar werd gisteren i springconcours gehouden v ruiters en amazones. .werd deelgenomen door vele jeugdige hetgém^teluCs. •k In Oegstgeest stond zaterdag een lampionoptocht op het programma. Zoals op de foto blijkt bleef de verlichting niet beperkt tot lampions maar waren er ook fakkels. Jubileum gevierd met expositie ZOETERWOUDE - De kunst van het pottenbakken ondervindt een steeds grotere belang stelling. Tot die conclusie kwamen zaterdag de leden van de pottenbakkersfamilie Zaal berg bij de viering van het zestigjarig jubileum van hun potterij aan de Hoge Rijndijk. Om het feit te vieren was er die dag een speciale tentoonstelling op touw gezet. Onder meer met werken uit de be ginperiode, waaronder een thee stel daterend uit 1927 gaven de vele bezoekers een beeld van de ontstaansgeschiedenis van de potterij. Het aardwerk, dat tij dens de oorlog gemaakt werd, toonde sterk de sfeer uit die ja ren: de grote behoefte aan in- maakpotten. Achtervolging van gestolen auto in Leiden LEIDEN - Na een achtervolging, die gepaard ging met het lossen van enkele waarschuwingsscho ten, heeft de Leidse politie in de nacht van vrijdag op zaterdag twee jeugdige inwoners van Lei den kunnen inrekenen. Het twee tal (18 en 17 jaar oud) reed meteen witte fiat zonder verlichting over de Haagweg. Na enkele vergeefse pogingen om de jongens te dwin gen de auto tot stilstand te bren gen, zelfs het lossen van een tweetal waarschuwingsschoten leverde geen succes op. werd de auto toch achterhaald op het Delftse Jaagpad. Beide jongens die vermoedelijk de auto hadden gestolen, zijn overgebracht naar het bureau LEIDEN - In de Watersteeg botste vrijdag rond het middaguur een 16-jarige Leidenaar met zijn bromfiets op een personenauto, die stond te wachten voor de ver keerslichten. De jongen moest worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis, ver moedelijk met een rechteron- derbeenverbrijzeling. '"We hadden nooit gerekend op zo veel mensen tegelijk" con stateerde Herman Zaalberg af gelopen zaterdag. Herman en zijn broer Gijb zijn de twee zoons, die het pottenbakkersambacht van hun vader Meindert Zaalberg hebben overgenomen. Naast de potterij is een tentoonstellings ruimte opgezet, genaamd "Raku Yaki". Dat betekent zoveel als 'spelen met vuur" en geeft de WASSENAAR - In verband met de bloei van de Seringenberg zullen met ingang van zondag 7 mei de Koninklijke Landgoederen ''De Horsten" weer dagelijks voor het publiek worden opengesteld. De ingang is aan de Papeweg in Was senaar. Honden worden op het 'terrein niet toegelaten. De pe riode loopt tot en met zondag 28 verbondenheid aan. die de fami lie voelt met de aziatische pot tenbakkerskunst. Na zijn openingswoord overhandigde Meindert Zaalberg zijn twee "op volgers" een Chinees schaaltje uit de Soeng-periode (9-11de eeuw) en een Japans kommetje uit de 17de eeuw. "Het handwerk en de liefde, die onze voorvade ren ervoor hadden straalt on danks het feit, dat we leven in een tijd waarin techniek en mas- saproduktie worden verafgod. Er zit heel veel werk aan vast om een mooi stukje aardwerk tot stand te brengen. Aardwerk is paarde- werk zou je kunnen zeggen. Maar daartegenover staat de voldoe ning, die je hebt wanneer het klaar is", aldus Meindert Zaal berg. - Tijdens de jubileumreceptie werd door een jeugdensemble nog een kleine opera-uitvoering ten ge hore gebracht. Scriptie staf jongerencentrum VOORSCHOTEN - De stalmeester van hét jongerencentrum "De Lindehoeve", Thijs Witteman, heeft in een scriptie de functie van een staf van een jongeren centrum, die vrijwel een uit sluitend begeleidende taak heeft, geformuleerd. Hij maakte deze scriptie in het kader van zijn op leiding voor cultureel werker. De commissie van bijstand (het stichtingsbestuur) en de jon- gerenraad van "De Lindehoeve" zal op woensdag 3 mei om 20.00 uur een bijeenkomst houden waarbij deze scriptie besproken zal worden. Voor geïnteresseer den ligt een exemplaar gereed op "De Lindehoeve", Kon. Marine laan 8 te Voorschoten. MAANDAG Voor oranjefeesten: zie elders in de Antonius-clubhuis, Mare 43, PvdA-bij- eenkomst 1 mei viering met dhr. Burger 20 uur. Irislaan Oegstgeest, volksdansgroep, 15.30 uur Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 1^.30 Witte Poort kazerne, Noordeinde ?a, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehan- dicaptensoos 14 uur. Schouwburg, Oude Vest, zuidelijk to neel "Globe" met "Kleine man, wat nu"7 20.15 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat, CPN bij eenkomst 1 mei viering, 14 uur. Vrijetijdscentrum, 1 mei viering 20 uur Breestraat 66. Apotheken In het Morskwartier waren vanochtend ook verklede kinderen, die door de wijk wandelden, ze werden voorafgegaan door een mini-majoret tekorps De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 28 april tot 5 mei door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 123553, apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel. 890000 Indien het 's avonds na elf uur niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer te komen kan men uitsluitend voor spoed- recepten gebruik maken van een taxi, tel. 122444. Tevens pp zaterdag tot 13 uur Oegstgeestse apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulpverle ning, tel. 2141 tst. 35 (dag en nacht). Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 HP (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur. do, 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775 Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36 ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Mojskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan 761196, woensdag 10-11 Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon Ö71- 153652. Vechtpartijen Dierenbescherming Meindert Zaalberg tijdens zijn openingswoordstaand op een ontwerp van een van zijn zoons (Herman Zaalberg). Op de achtergrond links zijn echtgenote Truus Zaalberg. in Leidse cafés LEIDEN - Bij een vechtpartij voor een cafe aan de Kalvermarkt is zaterdagavond een 42-jarige Am sterdammer na een klap in het gezicht te hebben opgelopen overgebracht naar het Acade misch ziekenhuis. De klap was afkomstig van een 45-jarige in woner van Leiden met wie de Amsterdammer na een woor denwisseling op de vuist was ge gaan. Ook bij een cafe aan de Nieuwstraat heeft dit weekeinde een vechtpartij plaatsgevonden. Vrijdagavond rond elf uur ont stond er een ruzie die ontaarde in een vechtpartij. De politie heeft ten gevolge hiervan drie inwo ners van Leiden ingerekend in zake mishandeling. O nderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071- 126325, geopend maandag t/m vrijdag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1 iel 142497. Dag en nacht bereikbaar. Rik Veggen: LEIDERDORP - Rik 'Yeggen voelt zich er nog steeds persoonlijk verantwoordelijk voor dat hij de lijst van D'66 Leiderdorp te laat bij het hoofdstembureau heeft ingediend. "Tenslotte had ik de opdracht gekregen en aanvaard. De verantwoordelijkheid die je hiermee op je neemt voel je pas ais het is misgelopen. Als alles goed was gegaan, dan was er waarschijnlijk niet eens over ge praat. Maar het hoofdstembureau heeft juist gehandeld, met de wet erbij. Wie zegt, dat het een kin derachtige beslissing was van het stembureau heeft het volkomen mis. Er is zelfs nog een tweede vergadering bijeengeroepen met wederom een voor ons afwijzend resultaat. Achteraf: volkomen te recht." Hoe de Leiderdorpse afdeling van D'66 nu verder moet zal 11 mei worden besproken in een leden vergadering in Sjelter. De leden kunnen die avond beslis sen of het huidige bestuur moet opstappen of niet. Want al voelt Rik zich persoonlijk verant woordelijk politiek deelt zijn par tijbestuur die verantwoordelijk heid met hem en wil die ook de len. In Sjelter zal het partijbestuur de leden een pakket van mogelijk heden voorleggen om de ko mende vier jaar te overbruggen. Dick Schuijt, bestuurslid D'66: "Het is de bedoeling dat de leden met suggesties op dit raamwerk inspelen en het aanvullen tot een perfect plan de campagne. Onze hele interne organisatie moet nu immers op kritieke punten wor den gewijzigd." Want D'66 niet in de gemeenteraad betekent, dat aan een andere op zet moet worden gewerkt. Aan een vertegenwoordiging in raadscommissies bijvoorbeeld; Want D'66 wil politiek wel iets blijven betekenen. "Weliswaar is een gemeenteraad het belang rijkste politieke instrument voor ons", vindt Leiderdorps D'66- voorzitter Ron Jolly, "maar we kunnen ook veel betekenen in landelijke werkgroepen of in de algemene politiek. Dat we niet in de raad vertegenwoordigd zullen zijn betekent niet, dat we nu een actie groep zijn geworden. We blijven een politieke partij. Een actiegroep heeft maar eén doel voor ogen. wij hebben er meer dere. Dat betekent, dat we veel genuanceerder moeten werken." LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch* Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071310221. 1 Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post. f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse r Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2