Algemene bereidt zich voor op kampioensduel Goede generale atletiekteams van Holland en De Spartaan m Quinn opvolger van Janbroers Foreholte verspeelt waarschijnlijk de laatste kans... Proefcompetitie op Haagse kunststofbaan André Moedig record op 800 meter Tennissers van Noordwijk al bijna zeker van kampioenschap IN TE HARDE WEDSTRIJD TEGEN WESTLANDIA MAANDAG 1 MEI 1978 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT PAGINA 19 LEIDEN - De enige Leidse kampioenskandidaat in de korfbalwereld De Algemene gaat nog steeds fier aan de leiding. In de eerste klasse werd Harga overklast met 16-6. Zondag moet de formatie van Eric Filemon aantreden tegen Soesterkwartier, de enig overgebleven rivaal om de titel. Het kampioensteam van Warmond: Staand v.l.n.r. Jan van Leeuwen, Renee de Louw, Gerrit van Rijn, Ron van Dongen, Monica de Goede, Hans t Huis (trainer/speler), Gerard Kamphorst. Knielend: Els v.d. Luit, Jennifer Schmid, Corrie Koning en aanvoerder Johan van Amersfoort. De Danaïden heeft de zegereeks niet kunnen voortzetten. In een wedstrijd waarin het verdedigen als uiterst zwak gekwalificeerd kon worden, verloren de Leide- naars verdiend met 13-16. Pernix LEIDEN - De atletiekteams van het Leidse AV Holland en het Lisser De Spartaan kunnen de komende senioren competitie met redelijk optimisme tegemoet zien. De dames- en herenploegen van beide clubs kwamen giste ren behoorlijk voor de dag op de kunststofbaan aan de Haagse Zuidlarenstraat waar de strijd werd aangebonden met teams van AAC Amsterdam, AC Helmond en de Haagse organisatoren Olympia '48 en V&LTCDH. Zowel bij de dames als bij de heren werd een hoofdklasse-prog ramma afgewerkt en al maakten vrijwel alle clubs van de gelegen heid gebruik om op sommige nummers te experimenteren, de strijd om een goede puntenklas- sering was er niet minder om. By de heren werd uiteindelijk AAC winnaar rriet 25.863 punten ge volgd door Holland met 24.296 punten en V&LTCDH met 24.153 punten. HAC kwam tot een totaal van 24.042 en De Spartaan tot 23.671. Bij de dames was zoals verwacht Olympia'48 de sterkste met 15.165 punten al gaf De Spar taan goed partij met 14.688 pun ten. De ploeg van Holland (die door de tamelijk ongelukkige competitie-opzet nog altijd in de vierde klasse bivakkeert) werd derde met 12.144 punten terwijl HAC, dat er niet in slaagde een complete ploeg op de been te brengen, tot slechts 5819 punten kwam. Opsteker De tweede plaats van de Holland heren betekende een mooie op steker voor de Leidenaars die dit jaar hun rentree in de hoofd klasse maken. Vooral op de loop nummers zag het er gisteren goed uit. Absolute uitblinker was Mar- tien van de Hoorn die op de 3000 m steeple chase in het kielzog van de buiten mededinging meed raaiende Nederlandse kampioen Steef Kijne tot een formidabele tijd van 9 minuten 15,8 seconden kwam. De concurrentie kwam niet aan tijden van beneden de 10 minuten toe. Kijne kwam overi gens uit op 9.06.0. Van de sprinters liet Alfred Verhoef een sterke indruk achter met een 100 m in 11.2 sec. en een 200 m in 22.8 sec. Jos Renne kwam op de 1500 m net iets tekort om de vier minuten-grens te doorbreken (4.00.5) terwijl op de 5000 m Theo v. d. Veer (15.47.8) en Nico Volker (15.56.0) voor een goed gemid delde zorgde. Voor een verras sing zorgde Frans Kroone op de 400 m horden met een tijd van 57.0 sec. waarmee hij net iets sneller was dan clubgenoot Bert Paauw die 57.2 scoorde. Per soonlijke recordt kwamen er op de klokken op de 400 m voor Harm Zuidema (52.3) en Leo v. d. Westen (52.4). Bij de springnummers een opmer kelijke prestatie van Dick v. d. Vijve die 6.80 m haalde en bo vendien nog een 100 m liep in 11.4. Het hoogspringen ging ook niet onverdienstelijk met yoor Peter Visser 1.85 en voor junior Walter Botman 1.80. Het pols- hoog ging echter volledig de mist in omdat Aya van Gemeren niet in zijn gewone doen kon komen (vorig jaar nog 3.80 m, nu slechts 2.60 m) en ook Hennie Hakker niet de juiste vorm had (3.20 m). De Leidenaars moeten het dit jaar zonder „polshoog-matador" Marc van Vliet doen die in het buitenland verblijft. Het kogel stoten leverde een knappe zege op voor Bram v. d. Mey met 13.39 Bij de Spartaan-heren toonde Piet Waaning op de 5000 m aan lang zaam weer naar zijn oude niveau toe te groeien. Soepel draaiend zette hij zijn comcurrenten op ruime achterstand en finishte tenslotte in 14.48.2. Een vooruit gang vergeleken met vorig seizoen vertoonde Arie Rus op de 800 m (1.58.5) terwijl ook het op treden van Paul Grimbergen op de 1500 m sterk genoemd kon worden (4.04.6). Aat Kortekaas was zoals altijd een steunpilaar voor de ploeg met een 400 m in 52.0 en een 400 m horden in 56.7. Ad van Doorn was de 110 m hor- BEEK - De Leidse rolstoelat leet André Moedig heeft met succes aan nationale wed strijden in Beek deelgeno men. Op de 20Ö meter kwam Moedig tot een tijd van 49.2 seconden, terwijl hij op de 800 meter met 3.28.1 een nieuw nationaal record wist te vesti gen. Moedig was op die af stand overigens al record houder met een tijd van 3.33.1. LEIDEN/UTRECHT - De Ameri- kaan Tom Quinn wordt-de tijde lijke opvolger van basketbal- bondscoach Jan Jahbroers. De voormalige coach van Buitoni Haarlem en Racing Mechelen komt woensdag in Nederland aan en zal zijn werk aanvangen met het bezoeken van de play-off wedstrijd in de Groenoordhal tussen Parker Leiden en Nat. Ned. Donar. Quinn, momenteel coach van het Zweedse Soeder- talje, zal het nationale team be- geleiden in de strijd om de Europa Cup voor landenploegen, die voor Nederland op 23 mei van start gaat met een duel tegen Ita lië. Die wedstrijd wordt gespeeld in de Vijf Meihal, Quinn is aange steld van 5 mei tot 16 iuni. Het Leidse basketbalteam Nijssen Trotters heeft de promo tie naar de rayon hoofdklasse nu in eigen hand. De Trotters won nen zaterdag vry probleemloos hun eerste promotiewedstrijd den in 15.6 en sprong 1.90 hoog. Een dubbele Spartaan-zege kwam zelfs uit de bus bij het dis cuswerpen met voor Nico van Noort 45.67 en voor Jan van Heek 38.20 m. Nico van Noort kwam by het kogelslingeren nog tot 43.20 m. Zwakke nummers bij De Spartaan waren (ook) het polst- hoog waarop slechts Ton Mes kers met 3.00 m acteerde en de sprint. Dames Van de Lisser dames liet Lenie v. d. Pil zich op de 800 m door het duo Annie van Stiphout/Monique Jansen meeslepen naar een knappe tijd van 2.14.8. Marian v d. Niet was een flinke puntenver- zamelaarster met een 200 m in 25.4 sec en een vertèsprong van 5.34 m. Een pittig duel vocht Jeanet Bosman op de 400 m uit met Annie van Stiiphout van HAC. Jeanet Bosman won juist: 58.5 Goede prestaties leverde ook Hilde Möllers met een vertesp- rong van 5.14 m en een 800 m in 2.20.8. Juniore Cunie de Nie wierp met de discus 30.80 m. Van de Holland-dames kwam ju niore Jeiina v. d. Meer goed voor de dag met een SOO m in 26.5. Ma rion Komdeur liep de 800 m in 2.21.9 en juniore Carla Bey pro duceerde een verdienstelijk^ dis cusworp van 27.40 m. SCHAKEN - De tweede wedstrijd in de serie van 3 voor promotie naar de 2e klasse van de KNSB- competitie, is voor het eerste tiental van de Alphense schaak vereniging minder succesvol verlopen dan de eerste. Het duel werd afgesloten met een voorlo pige 3-4 voorsprong voor tegen stander DAFI uit Eindhoven. De 3 hangpartijen bieden echter nog mogelijkheden tot een gelijkspel. zal volgend jaar niet meer in de Promotieklasse uitkomen. De degradatie werd een feit door de kleine nederlaag tegen VEO. Ook Fiks en Velocitas degraderen Fiks naar de derde klasse en Ve locitas naar de (Rijndelfland)af- deling, waar in Warmond kam pioen werd door met 8-5 van ONDO te winnen. Warmond mag nu de plaats van Velocitas inne- De Danaïden-Steeds Hooger 13-16 (5-8) - Zowel De Danaïden als Steeds Hooger begonnen de wedstrijd met het' veilige gevoel niet meer te kunnen degraderen Daardoor ontstond er aan de Montgomerystraat een sportief duel dat door de ploeg uit Apel doorn verdiend werd gewonnen Niet omdat Adrie van Nierop en Yvonne Kamerling (vakantie en blessure) op het appèl ontbraken maar meer omdat de Leidenaars niet die eerzucht kunnen op brengen om een wedstrijd win nend af te sluiten als er niets meer op het spel staat. Pieter Koornneef en Marry Gijzenij die de twee open gevallen plaatsen bezetten, voldeden wel, maar konden De Danaïden niet inspi reren. Bij rust hadden de Leide naars al een 5-8 achterstand, die na rust nog wel werd ingelopen door doelpunten van Gerard Nap en Fred van Duyn, maar regelma tig scorend kwamen de Apel- doorners op 12-14. Effectief tijd- rekken leverde zelfs nog twee doelpunten op. Hennie Devilee bepaalde de eindstand op 13-16 VEO-Pernix 5-3 (1-1) - Promo- tieklasser Pernix degradeert Mede door het verlies op VEO, maar ook door de winst van Rust Roest kunnen de Leidenaars het verschil van 4 punten in de laatste wedstrijd niet meer overbruggen. Een trieste zaak voor de Leidse Hout bewoners, die sinds de sa mensmelting tussen het KNKB en het CKB steeds lager zijn gaan spelen. In de wedstrijd tegen VEO kwam Pernix door een doelpunt van Johan Mulder op 0-1. VEO kwam pas in de 40ste minuut gelijk. Na rust benutte invaller Kees Hortensius een hem toegekende strafworp. Willv v. d. Kooy zorgde nog voor 3-3 maar VEO eindigde op 5-3. De Algemene-Harga 16-6 (7-3)- De Algemene staat op scherp. Na een zwak begin van de tweede helft van de veldcompetitie is de Al gemene zich nu aan het opmaken voor het grote treffen tegen Soesterkwartier, dat met een punt minder de koploper blijft volgen. De Leidenaars hebben echter in dë gebroeders Van Vliet een stevig fundament waarop al menig kampioenschap is ge bouwd. Daarnaast zijn ook Aad Rusman en oud-hoofdklasse speler Eric Filemon steunpilaren. In de generale tegen Harga kwam dit al naar voren. Door Ruud van Vliet kwam De Algemene al snel op 2-0 en Wim van Vliet (2x). Aad Rusm^n, Wim Iterson en Eric Filemon zorgden ervoor dat de rust inging met 7-3. Door doelpunten van Wim van Vliet, Aad Rusman (2x). Eric Filemon (2x), Henny Waasdorp, Wim Iter son en Ruud van Vliet kwam De Algemene na rust op 15-6. Henny Rusman tenslotte bepaalde de eindstand op 16-6. DES-Ons Eiland 12-14 (7-7). Ons Eiland blijft eersteklasser. Door de overwinning op DES is de ploeg met nog 2 wedstrijden voor de boeg vry van degradatiezor- gen.Na 15 minuten spelen zag het daar helemaal nog niet naar uit. DES leidde toen met 6-2. Het herstel zette zich op tijd in en de rust ging in met 7-7. Na rust heeft Ons Eiland de wedstrijd niet meer uit handen gegeven. Pa trick Verra was met 5 doelpunten topscorer. DEVD-Zuiderkwartier 8-9 (3-3) - Met het feest t.g.v. het 45-jarig be staan nog in de benen betrad Zuiderkwartier gisteren het gra- velveld van de Amsterdammers om een verdiende, maar magere overwinning te bewerkstelligen. Het op halve kracht opererende Zuiderkwartier had geen moeite met de tegenstander, al deed de uitslag anders vermoeden. De rust werd bereikt met een 3-3 stand. Arnoud van Lunteren, die verdienstelijk debuteerde, Christa Metselaar en Dirk Jan de Kreek zorgden na rust voor 3-6. DEVD kwam nog wel sterk terug (8-8), maar Eric van Lunteren be nutte in de laatste minuut éen strafworp 8-9. KIOS-TOP 7-7 - Plichtmatig korf bal bij zowel KIOS als TOP. KIOS reeds gedegradeerd en TOP niet meer in aanmerking komend voor de titel wikkelden een slaapverwekkend duel af dat uiteindelyk in een gelijkspel eindigde. Olympiaan-Crescendo 1-12 (1-6) - Door deze overwinning heeft Crescendo zich op de derde plaats van de ranglijst genesteld Het tekent wel de kracht van de Morsbewoners. Crescendo was gedurende de gehele wedstrijd de meerdere van Olympiaan, dat aan korfbal bijna niet toekwam. Fiks-OSCR 5-7 (2-3) - Het doek is gevallen. Door de kleine neder laag tegen titelkandidaat OSCR degradeert Fiks naar de derde klasse. Bij rust hadden de Rot terdammers al een 2-3 voor sprong. Nieuwerkerk-Velocitas 5-5 (4-1) - Ook voor Velocitas is de degrada tie een feit. Alleen zijn de con sequenties voor de Leider dorpers nog ingrijpender. Het nieuwe seizoen zal namelijk moe ten worden gespeeld in de on der-afdeling. Nieuwerkerk had by rust al een 4-1 voorsprong, die door Velocitas niet meer kon worden ingehaald. Warmond-ONDO 8-5 (2-3) - War mond is na 15 jaar afdelingskorf bal eindelyk weer in de Districts competitie beland door de over winning op ONDO dat mede kan sen had op een kampioenschap In een spannende wedstrijd za gen de Warmonders pas in de tweede helft kans ONDO op con ditie te verslaan. Met de rust had den de 's-Gravenzanders nog een kleine voorsprong (2-3), maar de ploeg van trainer Hans van Huis had uiteindelijk toch de langste adem. Doelpunten van: Ron van Dongen (2x), Gerrit van Ryn, Jo han van Amersfoort, Jan van Leeuwen, Corrie Koning en Hans van Huis GERT GRESSIE VOETBAL - Jan Verheijen, giste ren aanwezig bij Feyenoord- NEC, vertrekt definitief naar Wacker Innsbruck, de rech terspits die dit seizoen bij Feyenoord en AZ'67 actief was, tekende bij de Oostenrijkse club van George Kessler een contract voor twee jaar van Taveno: 54-76. Winst aan staande zaterdag tegen Binnen land brengt de Leidenaars in het tweefe bestaansjaar landelijk basketbal. Taveno kon tegen Trotters allesn na rust (24-39) even een vuist maken (41-47), maar een press maakte een einde aan de bedreiging. Het basketbalteam van De Sleutels heeft in Dongen, in een toernooi voor gehandicapten de derde prijs behaalf. Winnaar werd Ooievaars uit Dordrecht, terwijl EGS uit Eindhoven de tweede plaats voor zich opeiste De kassa's van de Groenoordhal zijn morgenavond twee uur lang geopend (18.30-19.30) voor de verkoop van kaarten voor het play-off duel tussen Leiden en Donar, woensdag. Er is overigens plaats genoeg (4200 plaatsen) in de Groenoordhal zodat niemand de topper hoeft te missen. LEIDEN - Slechts wemig ten nisparken waren tijdig ge noeg droog voor het competi- tietennis. Wel speelden Noordwijk, dat een ruime winst behaalde, en Forescate en de Leidse Hout, die het er aanmerkelijk minder goed vanaf brachten. Noordwijk behaalde de derde overwinning in successie en is nu al bijna zeker van het kampioenschap. Via een 7-1 zege op Badhoevedorp over trof men nog de 6-2 overwin ningen van de eerste twee we ken. Laat werd het gister avond wel. want pas om half twee 's middags had men de eerste single op de baan kun nen zetten. In de enkelspelen liet Noordwijk er geen gras over groeien. Blommendaal versloeg Ehlenbos met 6-2, 7-6, Josien v.d. Koogh had geen moeite met C. Boelens en Ineke v. d. Meer troefde L. Sickmann volledig af. Jaap Uittenbogaard moest er wat harder voor werkenmaar liet zich de winst door R. Sick mann niet ontnemen (6-3,3-6, 6-4). In de dubbelspelen werd de voorsprong verder uitge bouwd. Pas in de tweede mixed liet het koppel Uitten- bogaard IRothe r toch nog een steekje vallen: 3-6, 6-2, 6-8. Voor Forescate zien de zaken er somber uit. De tegenstander van gisteren, Hilversum 2, had evenals Forescate twee maal verlorenzodat de strijd al min of meer een gevecht om de degradatie werd. Dit pakte voor Forescate slecht uit, zo dat het eerste-klasserschap wel eens éénjarig zou kunnen worden. In de herenpartijen zorgden alleen Vati de Cap- pelen en Visbeen voor goed weerwerk. Beiden brachten het tot een derde set, maar ca pituleerden daarin met 6-1. Koemans had niets in te bren gen tegen Everaars (2-6. 1-6 en Bram Madera niets tegen de Leidsche Hout. Hij Verket (1-6. 2-6). Voor winst zorgde Monique v.d. Storm in haar enkelspel tegen W. Giel (7-5, 7-6). het koppel Koemanslv.d. Storm won de "mixed". De overige dub belspelen gingen vlot in twee sets verloren. De Leidse Hout zal zich onge twijfeld niet kunnen handha ven in de Overgangsklasse B. Tegen Waddinxvecn werd geen enkele partij in winst omgezet. Inge v. Zuure bracht het legen mevr. Boere nog tot een derde reeks (4-6, 6-3. 4-6) en ook in het herendubbelspel was een derde set noodzake lijk, maar daarmee had de Leidse Hout het kruit verscho ten. LEIDEN - In een door Westlandia veel te hard gespeelde wedstrijd heeft Foreholte gisteren op eigen terrein waarschijnlijk dë laatste kans op een handbal kampioen schap op het veld uit handen ge geven. Even voor tijd leidde de Voorhoutse formatie nog met 8-6, maar in de slotfase kon Westlandia gebruikmaken van enkele kleine fouten in de Voor houtse defensie, 8-8. De Fore holte treffers kwamen van Han- nie Boskamp, 3, Mariëtte Siera en Marjan Mens, ieder 2, en Ineke SlQ.bbe. Het leidende arbitrale duo Lek/van der Nol. had bepaald niet zijn be ste dag en dat kwam voor Fore holte in zover ongelukkig uit dat Karin Zonneveld en Hannie Bos kamp beiden een strafperiode van twee minuten moesten uitzit ten, terwijl Westlandia met een schone lei van het veld mocht stappen. In de regionale tweede klasse boekte HVS een royale en zeer gemakkelijke zege op Jong Ade, rust 10-2, eindstand 12-5. In de tweede helft zette trainer Jan Mackaay zijn wisselspeelsters in en ook ie konden Jong Ade op afstand houden. Helma van der Geest werd door Cobia Coemans zo afdoende afgeschermd dat zij maar éénmaal op normale wijze tot scoren kwam. Met twee straf- worpen bracht zij haar totaal toch nog op drie treffers. Bij HVS was Cobia Goemans met 5 doelpun ten topscoorsters, zij het dat ook zij voor dat aantal vier strafwor- pen nodig had. Tegen het snelle aanvalsspel van HVS kon de de fensie van Jong Ade vaak weinig anders doen dan fors aan de noodrem hangen. De dames van Northa hadden met degradant VELO geen moeite. Weliswaar kon de Wateringss ploeg kort na het begin van de tweede helft de opgelopen ach terstand (4-2 voor Northa) goedmaken 4-4, maar toen de pupillen van Caron er weer werk van gingen maken, was het snel bekeken, 7-4 en tenslotte in de laatste minuut nog een beloning voor het wel hardwerkende Velo, 7-5. Lydy Vink scoorde voor Northa vijfmaal. Voor de rest van de productie tekenden Inke Streng en Mary van der Berg. In de afdelings tweede klasse won nen de heren van MMO met 14-8, rust 8-3. Van Hercules 3. De dames van Sa- nocel-&Saturnus hadden tegen Duinoord een geweldig sluitstuk in defensief opzicht, in keepster Ria van der Hulst. Zij kon echter ook niet voorkomen dat Duinoord met de zege ging strijken, rust 1-3, eindstand 3-7. De Leidse treffers waren van Ma rion Blansjaar, Anneke en Moni que Plouvier. In de afdelings derde klasse verloor Olympia met 3-5 (rust 2-3), van SOS 2. Voor Olympia schoot Marjolein Nieuwenhuis twee maal raak. De heren van Warmunda hadden in Arie Dqinhoven een schotvaar- dige speler - hij schoot viermaal raak - maar dat bleek niet vol doende om het over het algemeen toch wel beter spelend Rijnstreek te dwingen, 10-8 voor Rynstreek.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 19