Quick Boys- Barendrecht snel bekeken Noordwijk stuit op De Zwervers Volendamse „kater" voor Rijnsbnrg Sjardijn leidt Lugdunum: 4-0 LDWS GEEFT ZEGE NOG UIT HANDEN Lisser Boys haalt huzarenstukje uit MAANDAG 1 MEI 1978 PAGINA 15 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT I SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Lisser Boys in de bloemen, met achter Piet Boot, Gerard Nij- kamp, Leo Kuyper, Ben Boele, Jaap Lingbeek en Jan van Slooten en voor Ben Barten, Arie van Ooyen, Hans van Sanholt, Nico Groeneweg en Wim Sluymer. 's-Gravenzande-Lisser Boys is gepromoveerd naar de tweede klasse. Een overwinning op 's-Gravenzande op de laatste speeldag was daar voor no dig. Het werd dik verdiend 0-3 en de Lissenaren konden hun vreugde niet op. Doelman Nico Groeneweg in de afgelopen 6 wedstrijden niet gepasseerd) tilde met een glimlach van oor tot oor de overgelukkige trainer Nanai de lucht in. De naar vierde klasser Bloemendaal vertrek kende Hongaar had zich geen mooier afscheid kunnen wen sen. Ieder, die zich maar in zijn buurt waagde werd om helst; "De jongens hebben grandioos gespeeld. Ze ver dienen niet anders dan in de tweede klasse te spelen en dat ik weg ga is helemaal niet be langrijk. Zonder mij redden ze het ook wel". Ben Barten had daar zo zijn twijfel over; "We zullen best wel mee kunnen komen, maar voor mij blijft Nanai de be ste." Aanvoerder Piet Boot dacht er niet anders over; "Met deze ploeg moeten we in de mid- denmoet kunnen eindigen. We hebben afgelopen seizoen la ten zien ook over goede wissels te beschikken als er blessures waren. Neen nou John Was senaar dat is toch een talent Het belangrijkste vergeet ik nog, de sfeer is uitstekend" Lisser Boys heeft het huzaren stukje dus uitgehaald en is in één keer vanuit de vierde klasse doorgestoten naar de tweede klasse. Nanai: "Sinds de komst van Gerard Nij- kamp, Jan v. Slooten, Ben Barten en Ed Langereis zijn we vooral in de aanval erg sterk geworden. Alleen als het erg slecht weer is, gaat het met Lisser Boys een stuk minder" Wat het weer betreft hadden de Lissenaren ditmaal niets te klagen. Onder een stralend zonnetje moest worden aan getreden tegen s-Graven zandedat een gelijkspel no dig had om zich van het deg radatiegevaar te ontdoen. Trainer Nanai had de jeugdige John Wassenaar als linker spits opgesteld (Ed Langereis was ziek), maar de middenvelder van Origine kwam daar niet zo tot zijn recht, wat Nanai er dan ook toe bracht hem ver in de tweede helft in te wisselen voor Ben Boelé. Eén minuut na deze wissel was het al raak. Lisser Boys, dat gedurende de gehele wed strijd sterker was geweest kwam verdiend op voor sprong, toen Gerard Nijkamp doorkopte op Jan v. Slooten, die er met een hard schot 0-1 van maakte. Even later in de 25-ste minuut van de tweede helft, was het 0-2. Gerard Nij kamp maakte het doelpunt van zijn leven", toen hij na aangeven van Ben Barten in één keer uithaalde. In de slot fase bepaalde invaller Ben Boelé met een fraaie kopstoot de eindstand zelfs op 0-3, en konden de Lissenaren feest gaan vieren, tot in de kleine uurtjes. WALTER VAN DER ES. KATWIJK - De Strijd tus- sen Quick Boys en Ba- rendrecht (2-0) heeft eigenlijk maar vijf minu ten geduurd, op het mo ment dat Cees van Rooyen een slim genomen inworp van Lourens Mouter knap omzette in een doelpunt speelden de Katwijkers een gewonnen wedstrijd Barendrecht bleek niet bij machte ook maar één reële scoringskans te creëren tegen de sterke Quick Boys defensie. Dat het uiteinde lijk 2-0 werd voor de Katwijkers was alleen van belang voor de sta tistieken, want na de snelle tref fer van Van Rooyen was de strijd in feite al gestreden Niet leuk Om van een voetbalwedstrijd een aantrekkelijk schouwspel te ma ken, zijn twee teams nodig, die achterin de nodige risico's dur ven nemen en het accent voor namelijk op de aanval willen leg gen. Quick Boys en Barendrecht speelden beide vanuit een ver sterkte defensie, vandaar dat het zaterdagmiddag op het zonover goten sportpark 'Nieuw Zuid' bijna geen moment echt leuk is geweest Dat Quick Boys er van uit ging dat elke vorm van risico moest worden vermeden is nog te begrijpen, de ploeg is immers een zeer serieuze kampioenskan- didaat. Dat Barendrecht echter botweg weigerde om fris van de lever te gaan aanvallen is vol strekt onbegrijpelijk. Voor de debutant is de hoogste afdeling van het zaterdagmiddagvoetbal stond niets meer op het spel. Een unieke mogelijkheid dus om eens lekker aanvallend te gaan opere ren. Barendrecht-trainer Aad den Bleyker dacht er kennelijk heel anders over want hij stuurde zijn mannen met een verdedi gende opdracht de wei in. Slechts twee man, te weten Cees van der Meer en Hennie van der Linden, waren voorin te vinden, de rest van de Barendrecht-ploeg ac teerde bijna uitsluitend voor het eigen strafschopgebied. Quick Boys had niet voldoende capaci teiten om een dergelijke strijd wijze genadeloos af te straffen. Al zag het er aanvankelijk wel naar uit dat zoiets zou gaan gebeuren. De Barendrecht-defensie reageerde in de openingsfase niet attent genoeg bij een inworp van Lourens Mouter, waardoor Van Rooyen op overigens fraaie wijze voor 1-0 kon zorgen. Dit doelpunt deed vergeten dat scoren voor de Katwijkers de laatste weken een obsessie was geworden en bete kende dat de Boys min of meer een gewonnen wedstrijd speel den. Naannate de strijd vorderde ging het er hoe langer hoe meer op lijken dat er die middag op 'Nieuw Zuid' niet meer zou wor den gescoord. Beide ploegen, de goede bedoelingen van Quick Boys ten spijt, bleken niet bij machte om in aanvallend opzicht tot grootse prestaties te komen. Vandaar dat het stil werd rondom het veld. Zo stil zelfs, dat Joep den Hollander halverwege de eerste helft, breed met de armen zwaaiend, naar de volgepakte tri bunes brulde: 'Publiek, laat je eens horen'. De opmerkingen ('Laat eerst maar eens wat zien') waren vervolgens niet van de lucht. De enige ma nier waarop de kustbewoners nog gevaar wisten te stichten was door middel van schoten uit de tweede lijn. Pogingen hiertoe van Mouter en Sis Thu Pan (uit een directe vrije trap) hadden bijna succes. Pech hadden de Kat wijkers toen een inzet van Teun van der Plas op de lat belandde. Na de pauze kreeg Quick Boys nog meer ruimte. Echt gevaarlijk werd de ploeg echter zelden voor het doel van Barendrecht- sluitpost Spermon. Toch werd het halverwege de tweede helft nog 2-0. Nico Kuyt mocht net buiten het straf schopgebied een vrije trap ne men, omdat laatste man Gerard van der Korput Teun van der Plas op grove wyze had getorpedeerd. Zandbergen stuurde de bal naar de paal en in een wirwar van be nen was het 'good-old' Arie Haasnoot, die van dichtbij raak prikte, 2-0. Daarna liet Barendrecht 'eindelijk' het zwaar verdedigende concept enigzins varen en kwamen er voor Quick Boys nog een paar aa- rige scoringskansen. Gedoelpunt werd er echter niet meer, maar de buit was binnen voor Quick Boys. Een zege die de Lagen dijk-formatie weer samen met streekgenoot Noordwijk terug bracht aan de kop van de rang lijst. JAAP VISSER ROTTERDAM - Dat ene op, bal dadige wijze uitgesproken zin netje, dat De Zwervers-trainer Piet de Haas na afloop van het "erop of eronder"-duel De Zwervers-Noordwijk achteloos uit zijn mond liet ontsnappen, drukte in feite alles uit, waar het ging om het geringe krachtsver schil. "Ik heb niet kunnen con stateren, wie nu eigenlijk kam pioenskandidaat was en welke ploeg op de nominatie stond om te degraderen" typeerde in feite de juistheid van de 1-1 uitslag. Noordwijk-coach John Eelman mocht dan later wel wijzen op het feit, dat zijn ploeg "driekwart van de wedstrijd", had aangevallen, ook die oefen- meester moet hebben gecon stateerd, dat juist De Zwervers voor rust een comfortabele voorsprong hadden kunnen én moeten nemen. In plaats daarvan was het echter Noordwijk geweest, dat kort voor rust via Gerard Tio, in weerwil van het spelbeeid, op 0-1 kwam. Dat doelpunt leek op de Rot terdammers een verlammende uitwerking te hebben. Waar de Piet de Haas-brigade aanvanke lijk met tomeloze energie de in die periode vooral met zichzelf worstelende Noordwijkers be- kampten en zelfs de beste moge lijkheden wist te creëren, daar raakte die ploeg door die on verwachte openingstreffer vol ledig versuft. Daardoor kon Noordwijk na rust de weg naar het herstel vinden. Met name John van Dijk, Ruud Bröring en Jan willem Bogers bezorgden de defensie van De Zwervers in die periode han denvol werk. Zeker toen Libero en steunpilaar Theo de Weerdt zich met een armblessure door A-junior Luc Wilschut moest la ten vervangen. Uitgerekend die speler zou echter twaalf minuten voor tijd mede aan de basis van de voor zijn ploeg zo de bevrijdende gelijk maker staan. Een gelijkmaker, die opnieuw het gebrek aan slagvaardigheid van de Noord- wijkverdediging genadeloos blootlegde. Wilschut mocht na melijk van Jaan van Kesteren als ideale kaatser van een door middenvelder Leo Vos opgezet ten één-twee combinatie funge- Wilschut profiteerde daar dank baar van, Vos kreeg op maat de bal van Wilschut terug en kon beheerst 1-1 scoren. Die 1-1 kreeg echter pas definitief ge stalte op het moment, dat Zwer vers-goalie Ben van Dijk kort voor tijd een miraculeuze red ding verrichtte na een sublieme kopbal van zijn Noordwijkse naamgenoot John van Dijk. Met die fraaie safe redde Van Dijk voor zijn équipe de steeds kleiner wordende kans op lijfs behoud. Een mogelijkheid, waar de Rotterdamse formatie vooral voor rust verbitterd voor had gestreden. Mede door toedoen van het in die fase zwak opererende centrale defensieblok van Noordwijk hadden Cor Barendrecht en linksback Ger Lodder superbe mogelijkheden gekregen om de score open te breken, maar die spelers hadden die beurtelings om zeep geholpen. Wat later centrumspits Paul Wil- stra eveneens zou doen, toen hij van Frans v. d. Veen (raakte bal totaal verkeerd) een niet te mis sen kans kreeg gepresenteerd, die hij niettemin toch zou ver kwanselen. Waar De Zwervers niet in slaagde, lukte Noordwijk wel. De Eel- man-discipelen, die tegenover al dat aanvalsgeweld maar bitter weinig weerwerk hadden kun nen leveren - slechts John van Dijk had met een venijnig schot de capaciteiten van doelman van Dijk getest - kwam onver wacht op 0-1, toen Rob Suttorp na 41 minuten Gerard Tio loepzuiver bediende. De Zwer vers gaf na die treffer het ini tiatief volledig uit handen. Een beeld dat zich ook na rust niet zou wijzigen. Integendeel. Noordwijk kon via Bogers, Van dijk en Bröring eenvoudig alles in het werk stellen om de alles- beslissende 0-2 te vinden. Leek daarin ook te zullen slagen, te meer omdat Theo de Weerdt zich door de onervaren Luc Wilschut moest laten vervangen. Zoals gezegd zou echter uitgerekend die speler zijn ploegmaat Vos in de richting van de 1-1 wijzen. "Noem het een terechte wissel", zou Theo de Weerdt later schertsend opmerken. John Eelman dacht daar met zijn "De Zwervers is een ploeg, die ons duidelijk niet ligt. Als je denkt dat ze verslagen zijn, slaan ze juist toe" duidelijk an ders over GERARD VAN PUTTEN VOLENDAM - De kater bij de 1500 Rijnsburgse Boys-sup porter in pittoreske Volendam was van gigantische omvang. Inde directe confrontatie met mede-koploper Volendam (de wedstrijd werd in het stadion van de plaatselijke eredivi sieclub gespeeld) zagen zij hoe hun idolen in vijf minuten tijd met de neus op de feiten werden gedrukt en hoe het kampioenschap RVB vrijwel zeker werd ontnomen. In die korte tijd gelukte het de thuisclub om tweemaal te sco ren iets wat een hevig ver zwakt Rijnsburgse Boys (Haasnoot. Van der Zwan en Zwaan zaten geschorst aan de kant) in het uur voetbal daar- gelukt. Volen- dan t 2-0 De gehele eerste periode en het eerste kwartier na de pauze domineerde Rijnsburgse Boys en werd Volendam in de wurggreep gehouden. Ver stikkend was die greep echter niet en de Volendammers konden herhaaldelijk opge lucht adem halen, omdat van de invaller-vleugelspitsen Merbus en Kroon van origine een middenvelder en een ver dediger) totaal geen dreiging uitging. Daarom ook moest het gevaar in hoofdzaak ko men van de eenzame spits Ge Perfors en de opkomende middenvelders. Die bloedarmoede in de voorste linie had RBB vooral aan zichzelf te danken, want Piet Haasnoot en Henk van der Zwan hadden zich met onno dige overtredingen in eerdere wedstrijden zelf buitenspel gezet. Daardoor moest het tweetal, dal RBB een steuntje in de rug had kunnen geven, het "kampioensduel" aan de zijlijn volgen. Hun vervan gers Merbus en Kroon (de laatste verving na een kwar tier de geblesseerde Jac den Heijer) gedroegen zich, on danks hun harde werken, te lief. Door een gebrek aan kracht en brutaliteit bij dit toch talentvolle tweetal kon Rijnsburgse Boys het over wicht niet in doelpunten tot uitdrukking brengenKansen waren er welvoor Merbus zeiJ bijvoorbeeld. Zijn lob ging echter zowel over doelman Jan Jonk I als over het doel. Het zou te ver gaan het jeugdige tweetal Merbus en Kroon de schuld van de nederlaag te geven, maar zij verzuimden in de zeventiende minuut van de tweede helft wel hun di recte tegenstanders (de ver dedigers Hoogland en Jac Jonk), af te stoppen. Hoog land bood Jonk toen de kans op 1-0 aan. Nog geen handvol minuten later moest RBB voor de tweede maal buigen, toen de Rijnsburgse centrale ver dedigers Gerrit van Egmond en Wil Groenendijk (de abso lute uitblinkers van zaterdag) hun enige moment van on achtzaamheid kenden. Daar door kon Jan Leeflang aan voerder Jan Jonk II in staat stellen om Volendam met een been in de eerste klasse te kop pen Voor RBB resten alleen nog de theoretische kansen op een kampioenschap WALTER OOMEN Blauw Zwart lijdt krappe nederlaag WASSENAAR - Blauw Zwart raakt steeds verder in de deg- radatiezorgen. Na de 0-1 neder laag tegen het Voorburgse Wil helmus staat de Wassenaarse formatie een punt achter op "concurrent" Olympia. Wilhelmus kreeg met die 0-1 overigens meer dan het ver diende, want de Chicl Jansen- brigadc heeft gisteren geen mo ment zijn hoge klassering in de eerste klasse waar kunnen ma ken. Na de pauze zou het spelbeeid zich aanvankelijk niet wijzigen. Wilhelmus bepaalde zich tot een passief middenveldspelletje, dat slechts eenmaal werd door broken door Robin Isselman, die het Wassenaarse houtwerk zou treffen. Even later sloeg echt het noodlot voor Blauw Zwart toe, toen Blauw Zwart-linksback Hans Grundeken de bal aan Linders verspeelde en Ger Smit zich genoodzaakt zag om Chris Linders onderuit te halen. Dc strafschop werd door Linders zelf benut: 0-1. LEIDEN - Lugdunum toonde gis teren weer het ware gezicht. Na dat de spelers van trainer Ruud de Groot zich een week eerder door tegenstander Hellevoetsluis willoos naar een 0-3 nederlaag hadden laten leiden, werd het als tweede geklasseerde Nieuwen- hoorn gisteren met grote inzet te gemoet getreden. Het resultaat was er naar met maar liefst 4-0 kreeg Nieuwenhoorn de derde nederlaag van dit seizoen te slik ken. De aanhang van Lugdunum, met de wanprestatie van een week eerder nog in het achterhoofd, kon de ogen na de eerste 20 minu ten haast niet geloven. Vanaf het begin was er maar één ploeg die voor elke meter grond streed. Lugdunum Na die eerste 20 mi nuten had Lugdunum eigenlijk ook al op een 2-0 voorsprong moeten staan. Maar eerst was het Frans Sjardijn die de' bal te ver voor zich uitspeelde en even later verzuimde Rinus van Es (door te lang treuzelen) Lugdunum op voorsprong te zetten. Toch mocht ook Lugdunum na acht minuten niet klagen toen een doelpunt van linkerspits Verboom op ap pél van de grensrechter weeens buitenspel werd afgekeurd. Ver der waren er voor beide ploegen in de eerste helft nauwelijks uit gespeelde mogelijkheden, rust leidde de watersnelle spits Frans Sjardijn zijn ploeg naar de 4-0 zege. Keer op keer was Sjar dijn zijn bewaker v.d. Blink te vlug af. Sjardijn zelf ontweek na acht minuten handig de buiten- spelval en scoorde beheerst: 1-0. Na dit doelpunt legde Lugdunum het accent wat meer op de verde diging om te counteren via de snelle spitsen en in de 18de mi nuut was het weer raak. Na een harde trap van aanvoerder Wim Oppelaar belandde de bal bij Sjardijn die, Jaap Schildthuyzen een niet te missen kans bood: 2-0. Vijf minuten later was het hele maal feest toen voorstopper Wim van Pijlen na een overstapje van Rinus van Es uit een corner van In degradanten-duel GOUDA - LDWS heeft gisteren verzuimd zich uit de gevarenzone van de tweede klasse te werken. In het degradanten-duel tegen ONA (met LDWS en Velo hekkesluiter van die klasse) gaf de formatie van trainer Leo de Jong een 0-2 voorsprong uit handen en lieten de Leidenaars ONA na de pauze tot 2-2 terugkomen. Daarmee profiteerde LDWS ook niet van het gelijke spel van de andere degradatiekandidaten Velo en Celeritas, die elkaar op 1-1 hielden. Betrekken Met nog twee wedstrijden te spelen (aanstaande donderdag tegen DHL en zondag tegen stadgenoot Lugdunum) begint de lucht voor de Vlietbewo- ners aardig te betrekken ondanks het feit dat LDWS zich plaatste voor de Finale van het Zilveren Molentoernooi tegen UVS, een duel dat vandaag werd gespeeld. In de eerste periode hadden de Leidenaars in Gouda het betere van het spel. Dat kwam mede doordat George Pinas zodanig opgelapt was, dat hij de frontlinie van de Leidse ploeg kon versterken. Al na twee minuten schoot George Moesman zijn ploeg naai'een 0-1 voorsprong. Ruim twintig minuten later bevestigde Paul Wetselaar het goede spel van LDWS nog eens met een tweede treffer. ONA leek na die twee goal rijp voor de "slachtmaar de Gouwenaren wisten de schade tot aan de rust tot die twee goals te beperken, om vervolgens als herboren weer op het veld te verschijnen. Niet uit de zorgen De Leidse ploeg werd daarna van het begin af met de rug tegen de muur gezet en goede de goeds lijn van de eerste periode niet doortrekken. Slechts een handvol keren gelukte het LDWS na de pauze over de middel lijn te komen. ONA daarentegen stelde bij herhaling doelman Cees Steen op de proef. Bij twee acties van spits Cock Starreveld moest Steen echter DINK BINNENDIJK buigen waardoor zyn ploeg nog steeds niet uit de zorgen is. Frans Sjardijn heeft toegeslagen en viert dat in z'n eentje. Frans Sjardijn 3-0 binnenschoot. Nog vond Sjardijn het niet ge noeg want 10 minuten later be gon hij bij de middenlijn aan een magnifieke rush, die pas (onreg lementair) in het strafschopge bied kon worden afgebroken. Uit de terecht toegekende strafschop zette doelman Wim Eradus Lug dunum op 4-0. samen met de half zichtbare Sis Thu Pan in een luchtgevecht gewikkeld met Barendrecht- der Heuvel en Henk van Kempen. Lourens Mouter bekijkt het geheel van afstand. Teun van der Plas, verdediaers Wim van

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15