LEIDSCH DAGBLAD Ongelukken en files door de dichte mist Nieuwe eis van Rode Brigades vandaag Miljoen bezoekers corso bollenstreek KNG-directenr Schut vraagt «m bemiddeling Heroinelijn vanBangkok opgerold ra ""finten MAANDAG 24 APRIL 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35533 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Van één onzer verslaggevers) NOORDWIJK-Het 31ste bloemencorso van de bollenstreek heeft dit jaar een miljoen bezoekers getrokken, zo schatten de organisato ren. Op de foto: de aankomst van de 29 praalwagens op de Konin gin Wilhelmina-BouleVard in Noordwijk, na een 35 kilometer lange tocht, die maar liefst 9 uur duurde. Niet verkild en uitge waaid, maar door het prachtige weer nog zo fris als het maar kon In een miiijL van tijd stond de boulevard vol. Voor de talrijke fraai uitgedoste figuranten het einde van een dagje schijnbaar onver moeibaar zwaaien naar het publiek. Maar sommigen vielen van vermoeidheid bijna van dé wagen... Noordwijk wist dit jaar wat de figuranten toekwamEr was veel en hartelijk applaus. Nu het corso voor de 3de maal in zijn geschie denis in Noordwijk eindigde was men ongekend enthousiast "Noordwijk begint het te leren", was dan ook een kreet die te beluisteren viel. Dat het corso bovendien voor Noordwijk steeds meer betekenis krijgt, maakte burgemeester Bonnike duidelijk in de toespraak, waarmee hij de organisatoren bedankte: "U hebt van Noordwijk een bloemen-badplaats gemaakt", aldus de bur gervader. - Het hele weekeinde vielen de corsowagens op de Noordwijkse boule vard te bewonderen. Zaterdagavond stonden ze in een fel flood light. De 7 mooiste wagens zijn binnenkort ook in het Zweedse Gotenborg te zien. Per boot zullen ze daar heen worden gebracht, in het kader van een promotie-actie Een container met verse bloemen zal meereizen(Zie ook pag. 7) (Van een onzer verslaggevers) ZOETERWOUDE/LEIDEN - De directeur van de Grofsmederij, ir. H. P. Schut heeft een beroep ge daan op de bemiddelingsinstan- tie voor de metaalindustrie om zo snel mogelijk een uitspraak te doen over het conflict binnén de KNG. Dit orgaan is driejaar gele den door werkgevers en werk nemers in het leven geroepen. Het bestaat uit zeven personen. Directeur Schut zegt in een verkla ring dat hij zich tot nu toe van persoonlijke uitspraken heeft onthouden om een oplossing niet in de weg te staan. Hij wil het ge schil nu voorleggen aan een an dere instantie daar de Industrie bonden na herhaald overleg met de raad van commissarissen ook niet zijn ingegaan op bemidde lingspogingen van het ministerie van economische zaken. De voorzitter van deraad van commissarissen baron Van Slin- gelandt noemde de stap van Schut vanmorgen „volstrekt be grijpelijk". „Na twee weken lang het belang van de Grofsmederij boven zijn eigen belang te heb ben gesteld vraagt hij zich nu af wat hij kan doen om zijn naam te verdedigen die door de huidige situatie door het slijk wordt ge haald. Wij als commissarissen staan op het standpunt dat het onverantwoordelijk is directeur Schut het loodje te laten leggen voor problemen waarvan wij niets wetenr" Baron Van Slingelandt (eerder voor deze krant onbereikbaar voor commentaar op de afluisterkw.es- tie bij de Grofsmederij) noemde dit bericht van-de Industriebon den „pertinent onwaar". Hij vindt dat zijn naam hierdoor ern stig wordt geschaad. „Ik heb geen enkele relatie met de BVD. Niet nu en ook nooit gehad. De bonden moeten als zij zo'n be richt naar buiten brengen hun in formanten noemen. Anders zijn dergelijke berichten volstrekt oncontroleerbaar" Man opgedregd uit Ringvaart HAARLEMMERMEER - Uit de Ringvaart in Haarlemmermeer werd gisteren een stoffelijk overschot opgevist dat al enkele weken in het water moet hebben gelegen. Het slachtoffer is een 29-jarige Amsterdammer van wie de politie de identiteit nog niet prijs wil geven omdat de familie nog niet kan worden ge waarschuwd. Uit de sectie bleek vanmorgen dat er sprake is van een misdrijf. Begrafenisonderneming Van der Luit Willem de Zwijgerlaan 179 Leiden TELEFOON 142644 Veel bewolking Voornamelijk in de nacht en ochtend plaatselijk mist, overigens veel bewol king en weinig of geen regen. Zwakke, later matige noordoostelijke wind. Mi nimumtemperaturen omstreeks 5 gra den. Maximumtemperaturen ongeveer 12 graden. (Opgemaakt om 11.15 uur). 25 APRIL Zon op: 06.21 uur, onder; ZO.fhuur. Maan op: 00.51 uur, onder: 08.53 uur. Hoog water te Katwijk 6.10 uur en 18.35 uur; laagwater 2.09 uur en 14.36 uur. ROME (Reuter/UPI) - In een nieuw communiqué, dat afkomstig zou zijn van de Rode Brigades, is van daag de vrijlating geèist van 12 gevangenen; in ruil voor de vrijlating van de christendemocratische leider Aldo Moro. De me dedeling is ontvangen bij krantenredacties in Rome, Milaan en Genua. Een van de vrij te laten gevangenen is Renato Curcio, een van de voormannen van de Rode Brigades die op het ogenblik wordt berecht. Het stuk bevat geen ul timatum. Zaterdag had de Paus reeds in een unieke brief een beroep gedaan op de extremistische Rode Bri gades de christen-democratische leider vrij te laten. In een met de hand geschreven brief, waarin hij begon met "ik", had hij de ont voerders gevraagd het leven van Moro te sparen. Zaterdagmiddag liep het ultimatum af dat de Rode Brigades hadden gesteld aan de Italiaanse regering. Deze zou een aantal "communistische ge vangenen" moeten vrijlaten in ruil voor de vrijlating van Moro. De grootste krant van Italië "Cor- riere della Sera" schreef gisteren DRIEBERGEN/ZOETER- MEER (ANP/SP) - De dichte mist heeft vanmor gen voor ongelukken en files gezorgd op de Ne derlandse wegen. Er vie len minstens vier gewon den. Op de rijksweg Utrecht-Den Bosch ter hoogte van Zaltbommel schaarden een aantal vrachtauto's die dwars op de weg kwamen te staan, 28 personenauto's botsten in de chaos die ontstond op elkaar. Eén inzittende raakte gewond. Er ont stond een file van twaalf kilometer reden vervolgens op elkaar in en een file van zes kilometer was het gevolg. Ook deden zich problemen voor op de weg Utrecht-Den Haag, het verkeersplein Velperbroek bij Arnhem en op de weg Ouderam- stel-Amstelveen. Rond elf uur was de situatie op de wegen weer min of meer nor maal, aldus een woordvoerder van de verkeerscentrale van de rijkspolitie in Driebergen als oor- j zaak van de botsingen noemt de rijkspolitie het in dichte mist veel j te hard rijden, te weinig verlich- j ting voeren en te geringe afstand g houden. "Ook op plaatsen waar met blauwe zwaailichten werd gewaarschuwd, snelheid te ver- minderen, bleef het verkeer met grote snelheid rijden", aldus de woordvoerder in Driebergen. Bij Veenendaal (rijksweg Motorrijders Utrecht-Arnhem) kantelde een tankauto. Tien personenwagens De poljtie van Zoetermeer heeft gis. termiddag proces-verbaal opge- j maakt tegen achttien motor- rijders die op rijksweg 12 massaal J het verkeer ophielden en al rij- I dende een personenauto met een S ketting bewerkten. Twee motor- j duivels zijn in verzekerde bewa- I ring gesteld wegens openlijke geweldpleging. De groep was tegen half vijf uit I Den Haag vertrokken, richting Utrecht. Tussen het verkeers plein Leidschendam en Zoeter- 1 meer blokkeerden zij opzettelijk het doorgaande verkeer door ver- f spreid over beide rijbanen met J een snelheid van 50 a. 60 kilome- ter per uur te rijden, zodat achter hen een lange file ontstond. Toen één van de automobilisten, een accountant uit Oudewater j door het kordon wist te breken, jj werd hij onmiddellijk door de ji motorrijders ingesloten. Hoewel s de automobilist met in zijn wagen zijn vrouw en beide kinderen - de snelheid opjoeg tot ruim honderd f kilometer kon hij niet aan de wegpiraten' ontkomen. Deze be- werkten de auto met kettingen en sloegen tenslotte de achterruit in. Bij Zoetermeer kon de accountant f de weg verlaten en waarschuwde j de politie. Bijna tegelijkertijd be- i reikte de klacht de rijkspolitie in f Driebergen. Drie wagens van de Zoetermeerse politie, zes Por sches en drie Ranger Rovers van de rijkspolitie, zeven politiemo toren en een helicopter werden onmiddellijk ingezet. Bij een be nzinestation ter hoogte van Wad- dinxveen kónden deze poli tiemannen de wildemannen op de motor omsingelen. Onder zware escorte, zowel op de weg als in de lucht, werd de groep naar Zoetermeer overgebracht voor verhoor. Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. dat er mogelijk geheime onder handelingen worden gevoerd. Een van de verdedigers in het proces in Turijn tegen de Rode Brigades, Giannino Guiso is van oordeel dat de oproep van de Paus, en een dergelijke oproep van VN-secretaris generaal Waldheim, een "bruikbare voort zettingvoor een opheffen van het ultimatum,' zou kunnen zijn. Het zou zelfs kunnen leiden tot on derhandelingen. Guiso is van mening dat Moro nog gered kan worden. De Westduitse politie gelooft dat de Rote Armee Fraktion, opvolgster van de Baader-Meinhofbeweging in de Bondsrepubliek, op de hoogte was van de plannen van de Italiaanse Rode Brigades om Moro te ontvoeren, schreef Ame rikaanse nieuwsmagazine New sweek. AMSTERDAM {SP) - Na een half jaar speurwerk zijn de poli tiekorpsen van Amsterdam, Hil versum, Bussum, Laren en Schiphol erin geslaagd een om vangrijke heroinelijn op te rollen In totaal zijn 12 mensen gearres teerd. Zeven van hen zijn il legaal in ons land verblijvende Chinezen. Langs de heroinelijn zijn omvangrijke transporten vervoerd. Vijf transporten zijn onderschept Daarbij werd zestig kilo heroine gevonden, met een marktwaarde van enkele miljoenen guldens De spelers van PSV verkeren al helemaal met hun gedach ten bij de eerste UEFA-cup finale tegen Bastia die woensdag wordt gespeeld. Tegen Ajax raakte de lands kampioen gisteren het onge slagen thuisrecord kwijt door met 2-3 te verliezen. Erg veel interesseerde trainer Rijvers dat niet. Hij bekom merde zich slechts om de blessures van Krijgh en René van de Kerkhof. Volgens Rijvers is de kans negentig procent dat de beide spelers woensdag tegen Bastia kun nen aantreden. In de degradatie-zóne spitst de strijd zich toe. In het duel i zondag tussen Go Ahead Eagles en FC Amsterdam moet worden uitgemaakt wie er samen met Telstar gaat afdalen naar de eerste divisie. Zaterdageersteklasser Noordwijk is onopvallend op de eerste plaats van de ranglijst terecht gekomen. De voormalige lands kampioen bij de amateurs is nu plotseling de belang rijkste gegadigde voor de ti tel aangezien het scoren voor Quick Boys een obsessie wordt en de andere gega digde, IJsselmeervogels, he lemaal van slag is geraakt. De basketballers van Vak/Stars hebben gister avond beslag gelegd op de Nederlandse beker door in de finale Hertogballers te verslaan. Dubbel succes voor de Stars die eerder de titel in de eerste divisie pak ten. Op regionaal voetbalniveau deed WSB voor het eerst 'sinds 39 jaari van zich spre ken. De Noordwijkerhouters grepen door een 3-5 zege op MMO de titel. PAGINA'S 13-20 Man gedood bij gijzelings drama in Nijmegen PAGINA 5 Bezorgdheid over vasthou den Koreaanse beman ningsleden. PAGINA 9 Het waterpoloteam van AZC is zaterdag voor de tweede ach tereenvolgende maal lands kampioen geworden. De Alphe- naren speelden het spel in de be slissende wedstrijd tegen De Robben koel en superieur, het geen resulteerde in een afgete kende 5-3 zege. Nadat de titel wederom een feit was, zwommen de AZC-spelers met bloemen in de hand een rondje voor de volgepakte tri bunes in het Alpheuse zwembad Bus en trein 5 pet. duurder DEN HAAG (SP) - Het treinkaartje wordt in oktober 5 procent duurder. Ook de tarieven van de bus, tram en metro zullen dit jaar met 5 procent omhoog gaan. Mi nister Tuijnman (verkeer en wa terstaat) kondigde dit zaterdag aan in het Vara-programma „In de Rooie Haan". De minister zei dat hij binnenkort met het centraal bureau rijvaar digheidsbewijzen zal praten over een herziening van het rij-exa- men. Dat maar 20 procent van de kandidaten voor de eerste maal slaagt, vindt hij bitter weinig. In het buitenland is dit percentage drie tot viermaal hoger. Minister Tuijnman dacht b.v. aan verkorting van de rijtijd op het ri met 10 tot 20 minuten en i doen op bekende routes. Ischar Cohen en de zanggroep "Alpha-Beta Singers" hebben tot hun niet geringe verbazing zaterdag in Parijs voor Israël het Euro visie Songfestival gewonnen. Het Nederlandse Trio Harmony kwam niet verder dan de 13de plaats. Ze treuren er niet om. Van amateurs-tussen-de-schuifdeu- ren werden ze ineens voor het volle voetlicht geplaatst. Het was een mooie droom. Een leuk sprookje om te beleven. Nu wacht het uit- zendwerk weerPAGINA 7 ■9 V 4 weken lang hei IDSCH DAGBLAf ter kennismaking voor 0e HALVE PRIJS Dagblad e abonnee n Ik beslis meteen en kunt mij m.l.v. heden als abonnee noteren en ik krijg dan de eerste 2 weken de krant gratis. Naam Adres Woonplaats Gironr. Hok|e aankruisen en bon ingevuld in een open envelop zonder postzegel opsturen n3ar: ^^^^^^agblad Antwoordnummer2l^^^^^»~^

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1