LEIDSCH DAGBLAD Russen dwingen Zuidkoreaanse Boeing te landen Leiden krijgt dit jaar nieuw „koopcentrum' aarde werk TUINPROBLEMEK? Meubelfabriek Jjjj, Oisterwijk Gesprek bij Grof gaat door on on han met [geglazuurd [helemaal in... nuiuppot voor eSA kamer» of tuin 5- volop leuke bloem- potten+schotels 'S alles Proeven Brandweer in en om Alphen dreigt met opstappen VRIJDAG 21 APRIL 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35531 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Route corso LISSE - Het leek er vanmiddag op dat het bloemencorso mor gen zonder enig probleem door de bollenstreek zal trek ken. Zoals gemeld doen 43 corso- wagens mee. Hier volgt het tijdschema: 9.50 vertrek Haarlem, 11.30 aankomst Bennebroek; 13.10 vertrek Bennebroek; 13.50 aankomst Hillegom; 14.45 aankomst Lisse; 15.40 aan komst Sassenheim; 16.05 aankomst Warmonderdam Sassenheim, daarna door Noordwijk en 18.30 aankomst op de Kon. Wilhelminaboule- vard, aldaar. Tot vanavond half elf zijn de wagens ook te zien in de Ho- baho-hal in Lisse. ANCHORAGE, TOKIO (AFP/Reuter)-Een Boeing 707 van Zuid-Korea, die boven het Canadese Poolgebied werd vermist is vanmorgen in de omgeving van het Russische Moermansk geland. (Van een onzer verslaggevers) ZOETERWOUDE - Deze middag heeft een vertrouwelijk gesprek plaats gehad tussen de voorzitter van de Raad van Commissarissen bij de KNG, baron Van Slin- gelandt, Ter Wisscha, vertegen woordiger van de industriebon den, en De Jong, van het bureau bijzondere bedrijfsbemiddeling van economische zaken. Vooraf gaande aan dit gesprek deelde baron Van Slingelandt desge vraagd mee, dat de Raad van Commissarissen onder geen be ding directeur Schut zal ontslaan. Ook de voorwaarde, dat Schut de onderneming niet meer zal mo gen betreden is voor de commis sarissen onaanvaardbaar. 'Het uitgangspunt van onze ge sprekspartner, de vakbeweging, is steeds hetzelfde gebleven. Toch blijf ik optimistisch over de mogelijkheden van weer een ge sprek. Ik begrijp, dat het ijs niet in één nacht is te breken. Wij zijn daarom bereid directeur Schut enige tijd met vakantie te sturen alvorens hij op het bedrijf terug keert. Tevens willen wij, om de afstand tussen de huidige direc teur en de werknemers te ver kleinen, een bedrijfsleider naast de directeur instellen." De voorzitter van de Raad van Commissarissen beschouwt de huidige situatie van voorlopige surseance van betaling als de laatste strohalm voor de werk gelegenheid. "Maar ik zie een faillissement wel naderbij komen als de bezetting niet wordt opge heven." 3" Iets hogere temperaturen Vannacht plaatselijk mistbanken en minimumtemperaturen rond 5 graden. Overdag overwegend droog met zon nige perioden. Meest matige zuidwes telijke wind. Maximumtemperaturen omstreeks 16 graden. (Opgemaakt om 11.15 uur) 22 april Zon op: 6.29 uur; onder: 20.49 uur. Maan op: 21.21 uur; onder: 6.19 uur. Hoogwater te Katwijk om 3.38 en 15.58 ir, laagwater te Katwijk om 11.48 en De Sovjet-Unie heeft de Verenigde Staten meegedeeld dat het toe stel, dat 110 personen aan boord heeft, door Russische jagers is onderschept nadat het het lucht ruim van de Sovjet-Unie was binnengedrongen. Zuid-Korea onderhoudt geen di plomatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie. Aangenomen wordt dat via derden als de Verenigde Staten en Japan zal worden getracht het vliegtuig en passagiers vrij te geven. Volgens een woordvoerder van de Ameri kaanse ambassade was al contact opgenomen met de Russische au toriteiten. Alles wel Het Japanse ministerie van buitenlandse zaken meldde voorts dat volgens zijn Ameri kaanse tegenhanger alles aan boord in orde was. Dit werd in Seoel bevestigd door de presi dent van de Zuidkoreaanse luchtvaartmaatschappij. De Japanse ambassade in Moskou heeft vanochtend stappen on dernomen bij het Russische mi nisterie van buitenlandse zaken vanwege het feit, zo werd van Ja panse kant gezegd, dat de meeste passagiers aan boord Japanners zijn. (Van een r verslaggevers) LEIDEN - Nog voor het eind van het jaar zal aan de Langegracht een nieuw koopcentrum worden geopend. PARIJS - Morgenavond zal de Nederlandse Rosina met haar twee partners ten aanschouwe van mil joenen televisiekijkers in tientallen landen zingen, dat het allemaal „dik-voor-mekaar'' komt als we maar lief voor elkaar zijn. Het is echter de vraag of de jury ook lief voor het Nederlandse zangtrio zal zijn. Er zijn nog negentien an dere kapers op de kust. Ze willen allen graag het Eurovisie Song festival winnen. Maar de zenuwen van morgen wa ren gisteren nog niet van de partij in het Parijse stadhuis, waar Ro sina (links) het best kon vinden met haar Israëlische en Italiaanse con currenten: Ishar Cohen en Marina Bijna 22 uur achter stuur GRONINGEN (ANP) - Een vrachtwagenchauffeur uit Zuidlaren is in de afgelopen nacht met zijn vrachtwagen combinatie van de weg afge raakt. Dat gebeurde op de rijksweg tussen Groningen en Drachten ter hoogte van Boerakker. De chauffeur bleek toen al bijna 22 uur te hebben gereden. Hij was in slaap geval len en reed bij een wegom- legging rechtdoor. Voor een ex peditiebedrijf uit Nieuwe Schans vervoerde hij 20 ton ca caobonen van Amsterdam naar West-Berlijn. Er ontstond aan zienlijke schade. De chauffeur bleef ongedeerd. Toen het vliegtuig vannacht op zijn route via de Pool van Parijs naar Seoel werd vermist, werd een grootscheepse zoekactie op touw complex zullen naast de gezet. Men vreesde dat de Boeing duizend kilometer van de Noordpool zou zijn neergeko men. Canadese en Amerikaanse vliegtuigen met sneewvoertui- gen en tenten bij zich, gingen in de buurt van Groenland en El- lesmer zoeken. Ook Japan De zoekactie werd later gestaakt. Volgens een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij in Pa rijs zijn er onder de 97 passagiers aan boord behalve Koreanen en Japanners vijf Fransen, een Westduitser en twee Engelsen. Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. meubeltoonzalen van Mijnders, die daar nu al gevestigd zijn, ook een supermarkt van Digros, en enkele kleinere gespecialiseerde zaken worden ondergebracht. De totale vloeroppervlakte van de winkels zal rond 6500 vierkante meter bedragen. De gemeente Leiden heeft inmid dels een bouwvergunning voor het centrum afgegeven en met de werkzaamheden is reeds een be gin gemaakt. Henk Mijnders, de eigenaar van het vroegere fa briekscomplex van Clos en Leembruggen, wil samen met Jan van den Broek (Digros), ook gesprekken met de gemeente voeren over de bouw van een parkeergarage in de directe om geving. Als de gemeente bereid is mede werking te verlenen, willen de beide zakenlieden de parkeer garage bouwen op de plaats van het Krantzcomplex. Die panden zijn eigendom van de gemeente en worden binnenkort gesloopt. De samenwerking tussen Mijn ders en Digros is van recente da tum. Vandaar dat de komende weken nog uitvoerige gesprek- Wijs heeft alles om tuiriproblemen in een handomdraai op t lossen. Loop eens binnen bij een van onze 5 tuinspeciaalzaken voor een seizoen met méér tuinplezier! Barbecue/Bloembakken/Tuinboeken/Broeikassen/ F on teinen/G azon verzorging/Tuingereedschap/ Maaimachines/Meststoffen/ Tuinmeubelen/Tuin ver lichting/Zaden/ Zonnewijzers Amsterdam, Singel 508/s Amstelveen, Winkelcentrum Binnenhof. Haarlem, Winkelcentrum Schalkwijk. I.U'M.T.IH.I.IIIIHJIIHI Hilversum,Winkelcentrum Hilvertshof. |IHJillllHIIMIliBllml Leidschendam, Winkelcentrum Leidsenhage ken zullen worden gevoerd over de inleiding van het centrum. Bovendien zal overleg worden ge pleegd met plaatselijke midden standers voor het openen van een winkel of gespecialiseerde afde ling, in het centrum. De meubel zaak van Mijnders begon vijfjaar geleden aan de Langegracht na dat men daarvoor een verdieping had gehuurd in de Consumarkt. Digros, die in de Leidse regio al diverse vestigingen heeft (o.a. Katwijk, Alkemade en Noord- wijk) zocht al geruime tijd naar een geschikte plaats voor een Leidse vestiging. Van den Broek: "Toen we van Mijnders hoorden, dat aan de Langegracht mogelijkheden wa ren, was de zaak snel rond". Henk Mijnders: "Ik vind het een enorm plan, en het kan een goede onder steuning zijn voor de winkels in de binnenstad". Het terrein waar het nieuwe koop centrum zal verrijzen wordt om sloten door de Langegracht, de Korte Mare en de Oude Singel. Slachtpartij na ongeluk in Oeganda NAIROBI (UPI) - De lijfwachten van de Oegandese vice-president Mustafa Adrisi hebben 12 men sen doodgeschoten die na een on geluk met de auto van Adrisi wa ren toegestroomd om te kijken. Dit schrijft het Keniase dagblad Nation vandaag. De lijfwachten meenden dat het ongeluk, waarbij de vice-president zwaar gewond raakte, een aanslag was Ongeveer 160 mensen werden na het incident, dat zich even buiten Kampala afspeelde, opgepakt voor ondervraging. Volgens het Keniase dagblad was de auto van de vice-president in botsing ge komen met een vrachtauto. 0.09 u Nieuwe Rijn 50. Tel. 120824 (0711 Geloogd Massief Europees Eiken wan de Meubelfabriek Oisterwijk lm op maar 10 plaatsen te koop: Amsterdam, Berkel(ZH), Beverwijk, /f. Ede, Heerenveen, Hengelo (O), 5?' Oisterwijk, Utrecht, Valkenburg (L) tgjjg! en Zuidlaren. ÉWSjS Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670 ma t/m za 9-18 uur, vrij tot 21 uur 32 PAGINA'S "Moro leeft" staat op de voorpagina van II Mes- saggero. Een foto van de ont voerde christen-democraat Aldo Moro met een krant van woensdag in zijn hand, le vert het bewijs dat hij nog leeft. De ontvoerde oud-premier heeft opnieuw een brief ge schreven aan zijn partij. Over de inhoud daarvan is niets medegedeeld. Gisteren stelden de ontvoerders, de Rode Brigades, een ultima tum van 48 uur. Binnen die tijd moet de regering bereid zijn Moro te ruilen voor poli tieke gevangenen. PAGINA 9 Shirley vindt het moeilijk er weer in te komen PAGINA 5 Franse ambassadeur op het matje geroepen PAGINA 7 Verstappen volgt Vestdijk op de voet PAGINA 13 Nico Jansen voorlopig voor één wedstrijd geschorst PAGINA 17 Eigen musical in de Leidse Vredeskerk PAGINA 19 Begrafenisonderneming Van der Luit Willem de Zwijgerlaan 179 Leiden TELEFOON 142644 Er is veel ongerustheid over hersen onderzoek bij delinquenten. Dat is goed te begrijpen. Ook als men zegt dat dergelijk onderzoek op basis van vrijwilligheid gaat, is oppassen de boodschap. Als gun sten in het vooruitzicht worden gesteld, zal men niet gemakkelijk ongevoelig blijven. Ook delin quenten niet. Daar zijn in de VS. voorbeelden van. Men behoeft zeker niet nu reeds van de mens als proefkonijn te spre ken. Voldoende is al om goed te beseffen dat de integriteit en waardigheid van de mens zaken zijn die in onze geoliede en ano nieme samenleving keer op keer gevaar lopen. Daarom behoren die waarden steeds weer te wor den veilig gesteld. Natuurlijk moet men oog hebben voor positieve uitkomsten van dergelijke geavanceerde onder zoeken. Dat is juist het dilemma. Het biologisch onderzoek (waar onder dat van de hersenen) zoals de aanstaande hoogleraar Buikhuizen aan de Leidse uni versiteit dat wil, zou misschien de sleutel kunnen aandragen tot verklaring van veel crimineel ge drag Op den duur zou er zinvolle bestrijding kunnen komen van gedrag dat men dan kwaal kan noemen. Voor de delinquent de mogelijkheid van maat schappelijk herstel en acceptatie Maar men moet terdege bedenken dat gedragsnormen niet eens en voor al gegeven zijn. Ze dienen steeds opnieuw te worden gefor muleerd en worden daarmee he laas ook manipuleerbaar. Vragen genoeg om uiterst voorzich tig te zijn en de wetenschappers niet zonder meer hun gang te la ten gaan. ALPHEN AAN DEN RIJN - De brandweerkorpsen in de Al- phense regio dreigen op te stap pen. Aanleiding is het plan om de Alphense alarmcentraJe voor de regio op te heffen en voor geheel Rijnland een grote centrale in Leiden onder te brengen. In een brief aan de colleges van B en W en de gemeenteraden in de Alphense en Leidse regio zegt men dat het opdoeken van de'Al phense centrale betekent dat de alarmering van meer dan 250 man brandweerpersoneel wordt over geheveld naar een gemeente bui ten het gebied. Volgens de korp sen bestaat er in de Alphense re gio een goede teamgeest. "Een dergelijke verhouding is er tot de gemeente Leiden in het geheel niet", aldus de briefschrijvers. De korpsen vinden dat met één centrale de veiligheid door de uitgestrektheid van het gebied nauwelijks kan worden gewaar borgd. Volgens de oorspron kelijke plannen zou de brand weer-regio Rijnland (Alphense en Leidse regio, Bollenstreek) twee alarmcentrales krijgen. Leiden en Alphen. Later vond het ministerie dat er met één volstaan moest worden: die in Leiden De sleutel tot verkoop van Uw huis is onze vrijblijvende verkooptaxatie Waterland Vastgoed B.V. Breestraat 67, Leiden, tel. 123422. Ons kantoor is dagelijks geopend van £-17.30 uur evenee donderdagavond van 19-21 uur en zaterdag van 10-T13 u

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1