D'66 LEIDERDORP MAG NIET MEEDOEN AAN VERKIEZINGEN Maatregelen tegen vandalisme rond de Lindehoeve? agenda tL,e/cfee Doel Tafeltje-dek-je: „contact en volle maag" Cijfermatig commentaar op beleidsplan Leiderdorp rn Kandidatenlijst drie minuten te laat ingeleverd WOENSDAG 19 APRIL 1978 LEIDERDORP - De Leiderdorpse afdeling van D'66 mag niet met de komende gemeente raadsverkiezingen meedoen. Deze beslissing moest gisteren genomen worden door het plaatselijke hoofdstembureau, de kandidaten lijst van D'66 werd namelijk pas na het of ficiële sluitingsuur van het bureau ingeleverd. Het scheelde slechts drie minuten... Goedkeuring voor zwembad VOORSCHOTEN - De gecom bineerde vergadering van de commissies voor openbare wer ken, financiën en welzijn besloot gisteravond een gunstig advies te geven voor de bouw van een overdekt zwembad en de inrich ting van een openlucht- recreatieterreiri met zwemwater. Het werd een unaniem advies van goedkeuring, waardoor de be handeling in de raadsvergade ring van vrijdag 28 april een for maliteit kan worden. Wethouder Marselis benadrukte dat de beoogde zwemvoorziening duidelijk gericht is op de recrea tie. Het overdekte bad voldoet aan de eisen gesteld door diverse instan ties zoals die van de vereniging van Nederlandse gemeenten. Het zgn. „buitengebeuren" heeft een beperkte schaal, die zich richt op het spelen in het water met een grote zonneweide voorzien van' mogelijkheden tot recreatie. De daar in geprojekteerde mid- getgolfbaan zal zeker in een be hoefte voorzien. De raad zal voor het zwembadcomplex een kre diet beschikbaar stellen van 6.715.000,- en voor het bouwrijpmaken van het terrein een bedrag van 1.985.250,-. Verwacht wordt dat begin sep tember de eerste spade de grond in kan. De bouwtijd wordt ge schat op ongeveer zes maanden. De bouw zal verricht worden door Kompleetbouw b.v. De commis sieleden hadden nog wel enige vragen o.a. over de openstelling op de zaterdag en zondag. De wethouders verzekerden dat bij voldoende belangstelling het bad het gehele weekend geopend kan zijn door middel van het in schakelen van parttime-krach ten. In het ontwerp staat een openstelling op de zondag van 10 tot 12 uur en voor het buitenbad in de zomermaanden tot 17 uur. Drs. Van Wijk (CDA) betreurde het dat de burgemeester geen blijk gaf van belangstelling door afwezig te zijn bij deze commis sievergadering. Het Leiderdorpse hoofdstem- bureau was gisteren van negen tot vijf uur geopend om alle par tijen binnen deze gemeente gele genheid te geven hun kandida tenlijst, voorzien van handteke ningen in te leveren. De inlever ingsdatum was vastgesteld op de derde dinsdag in april Het inleve ren van de lijst is een van de voorwaarden om als partij aan de gemeenteraadsverkiezingen te mogen meedoen. Dit is wettelijk geregeld, evenals de openings- en sluitingstijden van het bureau. Het hoofdstembureau is verant woordelijk voor de gang van za ken tijdens de verkiezingen. Veel moeite Burgemeester Van der Have, wet houder Drenth, mevrouw Ge- hner, (WD) de heer Van der Wijngaard (VVD) en J.A.M. Gor dijn (PPR) hebben als leden van het stembureau gisteren veel moeite gehad met het besluit, maar ze konden niet soepel han delen toen de kandidatenlijst iets te laat werd ingeleverd. 's Middags om drie uur waren de zes kandidatenlijsten al ingele verd. Die van D'66 zat daar toen nog niet bij. Toen al werd ik een beetje ongerust", zo deelde de burgemeester gisteravond mee in de extra raadsvergadering. "Bij navraag bleek dat de secretaris van D'66 de lijst tussen half vijf en vijf uur zou inleveren. Daarom zijn we pas tegen sluitingstijd in actie gekomen om de desbetref fende kerel toch nog op te sporen. We hebben hem uiteindelijk kunnen bereiken en gewaar schuwd wat er op het spel stond. Drie minuten over vijf stond hij hier, met de lijst. Tja, vyf uur is vijf uur en hoe erg het ook is, de lijst kan niet mee. D'66 heeft het uitsluitend aan zichzelf te wijten", aldus de burgemeester. "Wel heb ik ze nog verteld dat ze kunnen proberen in beroep te gaan bij de kiesraad of de lan delijke vertegenwoordiging van D'66 in te schakelen. Gezien de zeer geringe kansen denk ik toch dat het een dooie mus is geweest waarmee ik hun blij heb willen maken". VOORSCHOTEN - Het vanda lisme van de jeugd tijdens hét weekeinde bracht gistermid dag in 'De Lindehoeve' enige groepen bijeen, die ieder op eigen gebied geconfronteerd worden met deze vorm van vernielzucht, die moeilijk te voorkomen lijkt. Rondom de tafel zaten de buurtbewoners, de rijkspolitie, de dagelijkse leiding van het jongeren centrum 'De Lindehoeve' en twee ambtenaren van de ge meente. Het werd een goed gesprek, waarin mevrouw De Reus namens de bewoners van de Bloklaan verklaarde niets te gen het jongerencentrum 'De Lindehoeve' te hebben maar toch graag een einde zag ko- men aan de verstoring van de nachtrust, het ingooien van ruiten en het gebruiken van brievenbussen als afvalbak. Luitenant Woudstra van de rijkspolitie vroeg zich af of 'De Lindehoeve' wél gelukkig is met het sluitingsuur van 1 uur na N middernacht. Hij meende dat het afschaffen van verplichte sluiting een be tere spreiding van de be zoekers te weeg zou brengen. Laatste bus De Lindehoeve zelf vond de sluitingstijd om 1 uur in de nacht wel goed. De ongeregel dheden komen ook niet voor na die sluiting, maar zo rond het middernachtelijk uur, wanneer de jongens en meis jes, die vroeg thuis moeten zijn of de laatste bus als ver voersmiddel hebben vertrek ken. De groepscommandant Van der Vlekkert meende dat twee derde van de bezoekers aan de Lindehoeve van buiten Voorschoten komen. Dat wierp de vraag op of Voor schoten de jeugd, vooral van uit Leiden, moet opvangen. De politie deed de toezegging nog deze week in overleg met het district Den Haag te be kijken hoe de rust weer terug kan keren in het centrum. De laatste weken is de politie steeds in de omgeving van 'De Lindehoeve' geweest, maar daarmee werd niet al het vandalisme voorkomen, want nu verplaatste de groep zich verder het dorp in. De heren Hoek en De Groot van de ge meente Voorschoten zullen de wens doorgeven van de bewo ners om meer verlichting in de Bloklaan en Marinelaan. De verlichting is zeer beperkt, helaas blijkt heLromantische licht te zwak. Grote vraag voor de bewoners was en bleef: 'Op wie verhalen we de schade, die in de duizenden guldens beloopt'? Dit punt zal naar voren wor den gebracht in de vergade ring van burgemeester en wethouders. Zowel de ge meente als het jongeren centrum zijn niet aansprake lijk voor die schade. Opper wachtmeester Bevelander brak nog een lans voor 'De Lindehoeve'. Zijn ervaring is dat het bestuur van het jon gerencentrum er alles aan doet om de jeugd ontspanning te geven. Bij een bezoeker saantal van 400 per avond is nauwelijks te voorkomen dat er 10 tot 12 raddraaiers tussen zijn. Fakkel-Hengeveld, kon gisteravond na deze spoedbijeenkomst nog geen commentaar geven. Wel vertelde ze dat ze het eerst niet kon gelo ven maar dat het echter steeds duidelijker werd wat de gevolgen zullen zijn. In een eerder gehouden interviev (in deze krant van 27 februari) vertelt mevrouw Fakkel waarom zij zich tot D'66 aangetrokken voelt: "Deze partij stelt de mens centraal, niet het systeem". Treu rig is het dat nu juist het wettelijk systeem een nekslag voor de partij betekent. De voorzitter van D'66, de heer Leiderdorp. Haar partij uitge- Jolly deelde gisteravond mee dat zijn partij binnen 48 uur zal pro beren of beroep tegen deze be slissing mogelijk is. "Het is het enige alternatief dat we op dit moment hebben. We zullen van fase tot fase de zaak gaan be kijken. Als mens moet ik zeggen dat ik meeleef met onze secreta ris, die tenslotte verantwoorde lijk is geweest. Zelf beschouwt hij dit als een ramp". Nadat de uitslag van het door D'66 aange tekende beroep bekend is zal deze partij een officiële verkla ring af leggen. "We hebben nu nog geen tijd gehad alles goed voor te bereiden", aldus Jolly. Jeroenhuis wordt niet gesloten WASSENAAR - In de kring van het Wassenaarse verenigingsleven is enkele dagen geleden een soort paniektoestand ontstaan toen bekend werd, dat het parochie bestuurvan St. Willibrordus- dat dit verenigingsgebouw onder zijn beheer heeft - besloten had het gebouw voor onbepaalde tijd te sluiten als gevolg van een con flict met de beheerder, de heer Kortekaas. Dat conflict leidde ertoe dat de rela tie tussen het bestuur en de heer Kortekaas op staande voet ver broken werd. Burgemeester Staab bood zijn bemiddeling aan, omdat sluiting van het gebouw een ramp zou betekenen voor al lerlei clubs en verenigingen die in het gebouw hun bijeenkomsten houden. Vrijwel tegelijkertijd kwam de heer H.R.J. Graaf van Zuylen van Nijevelt, directeur van het recreatiecentrum Duinrell, met het aanbod gedu peerde verenigingen tijdelijk on derdak aan te bieden in het Praethuys en de Schaapskooi op dit landgoed. Er werd een „crisis comité" gevormd onder leiding van de burgemeester waarin na mens het parochiebestuur de heer C.G. van Leeuwen zitting nam, alsmede wethouder A.J.M. van der Klaauw namens het ge meentebestuur en de heer van Zuylen van Nijevelt. Een tijdelijke oplossing werd door deze mensen bereikt. De ex ploitatie van het Jeroenhuis zal voorlopig tot 1 juli worden voort gezet door de heren Pasman en Duivekamp, die op Duinrell de scepter zwaaien over res pectievelijk het Praethuys en de Schaapskooi. Alle overeenge komen bijeenkomsten in het Je roenhuis kunnen normaal door gang vinden, terwijl ook nieuwe afspraken tot de datum van 1 juli gemaakt kunnen worden. Intus sen beraadt het parochiebestuur zich over de exploitatiemogelijk heden na 1 juli. woensdag Onsteltenis De heer Bezemer (PvdA) ver woorde de ontsteltenis van de gehele Leiderdorpse raad: "Het is een slag voor de democratie nu D'66 in deze gemeente is uitge schakeld door de formule van de wet". Wethouder mevrouw Tichler (WD) heeft D'66 als schrale troost toegezegd dat wanneer de burgerraadsleden gekozen zullen worden, een D'66-er hun voor keurstem zal krijgen. Ook de an dere raadsleden stonden zeer po sitief tegenover dit voorstel. De onfortuinlijke partij is direct na de mededeling van de bur gemeester in een spoedberaad bijeen gekomen. Lijsttrekker Aantal warme maaltijden UW neemt toe LEIDERDORP - De Leiderdorpse raad heeft gisteravond het be leidsplan 1978/1982 voorzien van commentaar. De wijze waarop dit gebeurde is uniek voor Neder land. Leiderdorp is de eerste ge meente waarin raadsleden hun voorkeur voor bepaalde projec ten mogen uitdrukken in cijfers. In de voorafgaande weken heb ben de Leiderdorpse raadsleden de gelegenheid gehad cijfers te geven aan dingen die zij al of niet belangrijk vonden. Deze gege vens (scores) zijn verzameld en werden gisteravond in de extra raadsvergadering besproken. Daar werd gezamelijk de uit eindelijk gewenste cijfers of het gemiddelde ervan vastgesteld. Op dit moment zijn alle totaalcij fers besproken. Het beleidsplan met de scores van de verschillende raadsleden beoogt twee doeleinden. Het eerste is dat de voorkeur van be paalde raadsleden afzonderlijk voor elk project duidelijk zicht baar is. Hoe hoger zijn cijfer, hoe gewenster hij het vindt dat een bepaalde zaak wordt uitgevoerd. Dat kan zijn een woningonder- zoek of een eventuele nieuwbouw van de huizen aan de Hoofdstraat (nrs. 86, 88, 90) Ieder raadslid mocht naar zijn ei gen idee scoren of dit namens zijn partij doen. Hierdoor ontstonden de eensluidende scores door bij voorbeeld vier stemmen van raadsleden die lid van dezelfde partij zijn. Deze werkwijze heeft de VVD gehanteerd. Met haar ze- ven yVD-(raads)leden wist zij als partij een zeer grote stempel te drukken op de te nemen beslis singen. Behalve voor de nieuw te bouwen bibliotheek. Daarvoor was afgesproken dat alle raadsle den verplicht hoog zouden sco ren, omdat de bouw hiervan bin nen afzienbare tijd moet kunnen beginnen. Opmerkelijk daarbij was dat de notering van J.A.M. Gordijn (PPR) als enig raadslid lager scoorde dan het maximale getal van tien. Het tweede doel achter dit rap portachtige plan zal door een speciale ambtenaar, de heer Van der Voort, worden uitgewerkt. Het cijfermateriaal gaat naar een computer die aan de hand van de scores de belangrijkheid en haal baarheid van bepaalde projecten uitrekend. Het belangrijkste ge geven waar de computer mee werkt is de financieële toestand van Leiderdorp. De computeruitslag zal komende raadsvergadering besproken worden. Verandering van de re sultaten zullen alleen door erg sterke argumenten mogelijk zijn, LEIDERDORP - De unie van vrouwelijke vrijwilligers (UW) in Leiderdorp heeft de gemeente gevraagd de jaarlijkse vergoe ding voor vervoerskosten te ver hogen. Het gaat hierbij speciaal om de kosten die gemaakt moe ten worden om in Leiderdorp maaltijden rond te brengen. Deze maaltijd-distributie wordt door de UW "Tafeltje-dek-je" ge noemd en maakt deel uit van 26 projecten van de vrouwelijke vrijwilligers. Naast "Tafeltje- dek-je" is dat bijvoorbeeld werk in ziekenhuizen, voor bejaarden en invaliden. Zo verzorgt de UW bijvoorbeeld een rijdende biblio theek en een gezamelijke in koopochtend. Achttien UW'sters brengen bij toerbeurt 's middags een warme maaltijd rond bij mensen - meest bejaarden - die niet in staat zijn om zelf te koken. De UW doet dit werk al zes jaar. Daarvóór werd het gedaan door de stich ting maatschappelijk werk, uit gaande van de Leiderdorpse diakonie van de hervormde en gereformeerde kerk. Het aantal aanvragen voor maal tijden neemt jaarlijks toe. Vorig jaar kregen 5046 personen, voor wie dat sociaal of medisch nood zakelijk was, drie maal per week een warme maaltijd thuis tegen de kostprijs van 4 gulden. Van wege deze steeds toenemende vraag naar maaltijden zag de UW zich genoodzaakt een tweede keuken voor de bereiding van deze maaltijden in te schakelen. Tot nu toe werden alle maaltijden in de keuken van het bejaardentehuis "De Dillenburg" klaargemaakt. Voortaan zal ech ter ook de keuken van het Elisa beth ziekenhuis worden inge schakeld. Omdat nu van twee taxi's gebruik moet worden ge maakt om de maaltijden rond te brengen zijn de vervoerskosten hoger geworden. Schoorvoetend Mevrouw Stadler, een van de twee leden van de werkcommissie voor "Tafeltje-dek-je" zag de tij delijke stop in nieuwe maaltijd klanten al een tijdje aankomen. "Het keukenpersoneel zei steeds: "Ach, een maaltijd meer kan er ook nog wel bij. Toch ging ik bij elke nieuwe aanvraag steeds schoorvoetender naar De Dil lenburg. Op het laatst was het, ondanks alle goede wil, echt niet meer mogelijk. De pannensets konden niet meer fatsoenlijk in de keuken worden neergezet. Nu het Elisabethziekenhuis de helft van het aantal te bereiden maal tijden overneemt kan de Dil lenburg gewoon voor ons blijven koken, maar onder minder grote druk". aanvragen voor "Tafeltje-dek-je" komen niet alleen van de dokter of het ziekenhuis. De werkcom missie zoekt dan uit of degeen voor wie de aanvraag wordt ge daan er ook voor in aanmerking komt. Echt niet iedereen in Leiderdorp kan een maaltijd aan zijn deur bezorgd krijgen. De mensen moeten zo veel mogelijk zelfstandig blijven. Aan de an dere kant houden onze maal tijden veel mensen buiten de te huizen. Hun zelfstandigheid wordt weer wat groter", vertelt i Stadler, die samen met Schoonhoven de be langen moet afwegen. LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteren een 30-jarige in woner van Leiden aangehouden, die verdacht werd van heling van goederen, die onlangs zijn gesto len uit verschillende Leidse be drijven. De waarde van de goede ren (onder andere een kleu- ren-tv., een video recorder en e;en koelkast) vertegenwoordigen te- samen een waarde van ongeveer 5000 gulden. De verdachte heeft inmiddels bekend. Mevrouw Stadler. "Het is ener verend werk, maar wel boeiend. En met een tweeledig doel: so ciaal contact en een volle maag. Zij ronselen, dan ook geen vrij willigers. Als mensen willen hel pen moeten ze uit zichzelf naar ons toekomen". De voorzitter van de unie, mevrouw Prins, hoopt in mei de uitbrei ding van het aantal maaltijden rond te hebben. "Ik weet niet of we het redden met de 10.000 gul den die de gemeente voor het taxivervoer betaalt. Leiderdorp bereidt zich zo snel uit; we ver wachten nu al aanvragen van de toekomstige bejaardenwoningen aan de Langendijkdreef. In elk geval kan de grote keuken van het Elisabethziekenhuis gemak kelijk op zo'n uitbreiding inspe- Groenoordhailen, meubelbeurs woon ideaal van 19-23 uur Gebouw Irene, Hoofdstraat 82 Leider dorp donderdagmiddag 2-4 ontmoe tingsmiddag voor werklozen Kennedylaan 11 Oegstgeest, inform, avond Bahai gem. 20 uur. Vijfhovenhuis Hoflaan 169. spreekuur Alg. Ned. invalidenbond do. van 9-11 uur, open huis bejaarden do. 14-16.30 Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833; adviescentrum voor werklozen do. van 10.3fr-12.30 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen, zeefdrukken, jazzballet, gitaar- cursus, goochelen, pottenbakken, teke nen schilderen, alle groepen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 66, creatieve werkavond, gespreksgroep Praxi, 20 uur Nieuw Rijn 20a, vrouwenhuis 14.30 voorlichtingsmiddag over de activitei ten: 21 uur café Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden CNV Leiden, 19.30. Romanuszaal (achter Hartebrugkerk) Mare, bijeenkomst belangengroep al leenstaanden 20 uur K en O, Oude Vest, lezing 'Het dorp Lei den' door Maarten Biesheuvel en Maar ten 't Hart, 20 uur Rijksherbarium, Schelpenkade 6, lezing Apotheken len". ROEL ZAADNOORDIJK De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14 tot 21 april door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807; apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Tevens tot zat. tot 13 uur Apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecepten ge bruik maken van een taxi, tel. 122444. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg Hulpverle ning, tel. 2141 tst 35 (dag en nacht) Warmond - A.Th. Vriend, Flat De Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Mevrouw Schoonhoven (links) en mevrouw Stadler vullen s pannensets voor Tafeltje-dek-je a met het keukenpersoneel van De Dillenburg de LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch" Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in .gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2