wm Twente kampioen 'Van de p ass-achteruit" Jan Raas mag niet winnen van de Vieler-maffia' assen ALLE GELDZAKEN Borussia weer slachtoffer Raymond Goethals triomfeert Thomas geeft vijfmaal geel Puur gemakkelijk, al uw geldzaken in één hand. Sparen, lenen, beleggen en Verzekeren. Voor alles kunt u terecht bij de Spaaihank op maar liefst 80 kantoren .waar men u met goede raad en snelle service steeds van dienst is. LEIDSE SPAARBANK Van der Laan in hoofdrol bij DONDERDAG 13 APRIL 1978 BRUSSEL - Raymond Goe- thals genoot. Hij glorieerde, was het duidelijk middel punt bij Anderlecht. De trai ner: "Wij hebben laten zien dat wij verdiend naar de fi nale gaan. Mijn ploeg heeft "klasse" gespeeld. Vooral Rensenbrink. Ik heb genoten van zijn laterale pass". De la terale pass van Rob Rensen brink splijtte herhaaldelijk de defensie van Twente open. Het slangenmens van Anderlecht, opgegroeid bij OSV in Oostzaan en daarna via DWS en Club Brugge bij Anderlecht binnengehaald, was de grote animator van zijn ploeg. Rensenbrink liet zien dat hij de man is die Cruijff in Ar gentinië zou kunnen doen vergeten. Inderdaad verge ten, want de vorm die Ren senbrink op dit moment ten toonstelt kan voor de bonds- coaches Happel en Zwart kruis alleen maar een hoop vol punt zijn. Trouwens Rensenbrink, om wie vorige week nogal tumult ontstond omdat hij geweigerd zou hebben om naar Argentinië te vertrekken, ontzenuwde het bericht zelf "natuurlijk ga ik. Ik heb alleen maar even de slag om de arm wil len houden omdat ik niet voor een habbekrats daar ga spelen. Nu alles rond is met de sponsors vertrek ik". Robbie Rensenbrink dus naar Zuid-Amerika en in wezen vergezellen hem nog meer clubgenoten. De Neder landse moot is immers de hechte kern van dit Ander lecht. Ook Arie Haan, de laatste tijd voor Oranje bijna volledig uit beeld, heeft zich voor de ogen van interim-bondscoach Zwart kruis duidelijk gemanifes teerd. Haan: "Laat ik er maar niet meer over beginnen. Ik ge loof dat ik de laatste weken toch heb laten zien dat ik erbij hoor. Vanavond ook weer, dacht ik. Die goal die ik maakte was mijn gram. Ik genoot". Dat deden ze bij Twente niet. De aanvankelijk zo glorieuze Europa-cuptocht, die via Glasgow, Bergen en Vejle uitmondde in de halve fina leplaats tegen Anderlecht eindigde in een klein drama. Niet zo zeer omdat Twente verloor, maar wel op de ma nier waarop. Arnold Müh- ren, de verfijnde technicus van het Twentse midden veld zei: "Het ergste vind ik dat Anderlecht ons zo op onze fouten gewezen heeft. Inderdaad we kregen nau welijks de kans de bal in de ploeg te houden. Dat jagen van Anderlecht had ik niet verwacht. Zij bleven in be weging. Nu weet ik precies wat er bij ons mankeert. We kunnen en durven niet diep te spelen. Dat rondcirkelen is prima tegen een zwakke tegenstander, tegen een der gelijke ploeg loop je stuk." Een waarheid die niet volledig was. Want ook de Twentse- verdediging, anders een ro buust bolwerk, blunderde te vaak. Zo vaak zelfs dat Spitz Kohn na afloop zei: "Ik vind dat een groot deel van mijn spelers onvolwassen heeft gespeeld. Ach wat, flauwe kul om hier nerveus te wor den van het publiek. Die am biance missen wij in Neder land, maar er staan toch geen kleine kinderen in het veld. We zijn nog in opbouw maar wat Drost en Overweg pres teerden leek nergens op. De bal sprong als een ping pong bal van hun voeten. Praatjes, daar heb ik niets aan. Voet ballen moeten ze". Voetballen deed alleen Ander lecht. En Goedhals, de man die altijd behoudend voetbal in België heeft gepropa geerd, kraaide het later nog eens duidelijk uit. "Wat, verdedigend voetbal. Eigen lijk had België in Argentinië moeten zijn". Gelach in de rijen om hem heen. Dat pretje gunde ie dere Vlaming en Waal hem. Jammer alleen dat Goedhals een belangrijk element ver gat: Anderlecht is dit seizoen zover gekomen dankzij de inbreng van vier "ollan- ders". Dat ook van hem zeker drie spelers in Argentinië zullen staat is aardig voor de Belgen, maar dat ze daar het Oranje shirt zullen dragen zit de Belg toch niet lekker. DEN HAAG - Liverpool is opnieuw een groot struikelblok gebleken voor Borussia Mönchenglad- bach. Elf maanden na de ondub belzinnige nederlaag van 1-3 in de finale van het toernooi om de meest begeerde Europa Cup (die der landskampioenen) in Rome verslikte Borussia zich gister avond wederom in de Engelse ti telhouder. Dit keer zegevierde Liverpool in de tweede wedstrijd voor de halve finales voor eigen publiek met 3-0 dankzij Ken nedy, Dalglish en Case. Tegenstander van Liverpool in de finale van de Europa Cup I wordt het Belgische Club Brugge, dat gisteravond met veel moeite langs de Italiaanse landskampi- Juventus kon komen. Na de BRUSSEL - Zo bleek Raymond Goethals dus niet gebluft te hebben. "We gaan die Ollanders oprollen, had hij aan de vooravond van Anderlecht-FC Twente gesmaald. We gaan ze van het veld spelen. We gaan ze vernederen" En aldus geschiedde. De 2-0 ne derlaag die de Kohn-formatie tenslotte de weg naar de finale versperde was in wezen slechts een zwakke afspiegeling van het krachtsverschil tussen beide ploegen. FC Twente, een uitge bluste indruk makend, faalde gis teren werkelijk op alle fronten. Aanvallend tot niets in staat, bleek ook de defensie totaal ver molmd. Met als trieste "uitblin kers" in die puinhoop de heren Drost en Overweg die niet in staat bleken ook maar een gave pass af te geven. Mocht er na de 1-0 nederlaag in het Diekman-stadion twee weken te rug nog een sprankeitje hoop ge flakkerd hebben bij de Twente naren - de bal kan raar rollen - in het bomvolle Astrid-park doofde die hoop pijnlijk snel. Vijf minuten had Anderlecht nodig om te constateren dat de Twentse formatie op geen enkel punt ge vreesd diende te worden. Gigan tische misverstanden binnen de defensie van de Twentenaren toonde dat overduidelijk aan. En na die vijf enigszins afwachtende minuten nam Anderlecht het heft stevig in handen, stuurden de mannen van Goethals, gestuwd door de onvermoeibare Haan en de absolute uitblinker Robbie Rensenbrink hun tegenstanders van het kastje naar de muur. riode treffers van onder anderen Thissen en Van der Eist in de weg. Maar in de 27ste minuut kreeg Anderlecht dan toch loon naar werken. Haan, vlak voor Van Gerven opgesteld werd van links aangespeeld, de FC Twen- te-defensie stond aan de grond genageld toe te kijken hoe de middenvelder alle tijd nam om zich in een schietpositie te ma noeuvreren en Van Gerven was daarna natuurlijk kansloos op de schuiver die volgde. Het had voor rust makkelijk 2 of 3-0 voor Anderlecht kunnen worden. Maar Nielsen en Van der Eist ver zuimden de door Rensenbrink gecreëerde kansen te benutten. Nielsen faalde jammerlijk voor open goal en een inzet van Van der Eist werd door de paal ge keerd. Zo bleef de schade in de eerste helft voor FC Twente, de gele kaart van Drost niet meegerekend (pra ten tegen de leiding), toch nog beperkt. Maar de stand was wel uiterst geflatteerd te noemen voor de Kohn-formatie. Na rust zou Anderlecht die stand snel een ander aanzien geven. Al in de vijfde minuut bediende Haan Van der Eist - op de rand van buitenspel -, de Belg ging er als een sneltrein vandoor en werd net binnen de lijnen door Brug- gink onderuit gehaald. Rensen brink benutte de strafschop feil loos. Waarna het Twente-hahaha door het stadion schalde en FC Twente minutenlang ontredderd over de grasmat draafde. In die Rensenbrink kopt in, maar Van Gerven gaat ditmaal nog redden. Haan is toeschouwer. periode kreeg Rensenbrink alle kans zijn uitzonderlijke klasse nog eens te demonstreren. Via wervelende acties, schitterende passes en een onblusbare ijver. Uit een van die passes kon Van der Eist Nielsen vrijspelen, maar diens schot ramde de paal. Waarna zo waar FC Twente ant woordde via Thijssen 'met ook een schot op de paal. Het zou een van de weinige wapen feiten van de Twentenaren zijn in deze wedstrijd. Gelukkig voor de formatie van Spitz Kohn begon nen de Anderlecht-spelers meer voor zichzelf dan voor de ploeg te spelen. Ineens wilde iedereen scoren en kon FC Twente wat te rug komen. Veel zou het echter niet opleveren. En zo kon Ray mond Goethals na afloop opmer ken dat zijns inziens FC Twente "kampioen in de pas achteruit" was. Goethals: "Twente probeert altijd het ritme van de tegenstan der te breken. Meer niet. Maar wij hebben het vandaag zo ver niet laten komen". Twente's coach Spitz Kohn vond, hoe kan het ook anders, Ander lecht de betere ploeg, maar meende dat zijn formatie zo po ver had gespeeld omdat diverse spelers onder hun normale kun nen waren gebleven. Kohn: "Met name Overweg en Drost bakten er bitter weinig van. Volgens mij hebben ze teveel opgekeken te gen Anderlecht". Drost werd op de valreep nog ge ruild voor Pahlplatz, maar veel zoden aan de dijk zette dat niet. Wel kreeg het duel nog een grimmig karakter wat resul teerde in gele kaarten voor Van Binst, Broos en Haan, en waarbij met name Wildschut geluk had dat hij voor het geel bespaard bleef. Manager Ton van Dalen van FC Twente: "Wij hebben terecht verloren. Maar wat bijvoorbeeld Van Binst voor rust tegen Thore- sen flikte liep toch alle spuigaten uit". PIM STOEL Zo weinig kwam FC Twente aan de bal dat het tot de 23ste minuut zou duren voordat er een keer op het Brusselse doel kon worden geschoten. Dat het op het mo ment nog 0-0 stond was regel recht een wonder te noemen. An derlecht domineerde volledig en FC Twente kon de grillige aan- valspatronen nauwelijks of niet ontrafelen. Goed werk van doel man Van Gerven stond in die pe- BRUSSEL - Liefst vijf gele kaarten deelde de Bristse scheidsrechter Thomas in de wedstrijd Anderlecht- Twente uit. De eerste was voor Epi Drost (wegens aanmerkingen op de lei ding), de tweede voor Hugo Broos, waarna ook nog Arie Haan, Piet Wildschut en Gil bert van Binst de kaart voorgehouden kregen, allen wegens ruw spel. Voor de spelers van Ander lecht zullen die kaarten geen gevolgen hebben voor de fi nale tegen Austria Wien in' Parijs. Het was de eerste gele kaart die zij dit seizoen voor de Europa Cup II te zien kre gen. ADVERTENTIE WEVELGEM - Met alle respect voor de prestatie van de 26-jarige ex-sportleraar Ferdi van den Haute, hij was geen waardig win naar v n Gent-Wevelgem, de Belgische klassieker, die in de 34ste uitgave tot de "hors catego rie" behoorde, de selecte groep van echte klassiekers. Ferdi van den Haute mocht winnen, omdat hij in het internationale peloton maar een "kleintje" is. Een mee loper, een kermiscoureur, elk sei zoen goed voor een handjevol overwinningen in onbeteke nende wedstrijden. Op een dag dat hij zijn normale ni veau verre overtrof en na 220 ki lometer daarom nog deel uit maakte van de kopgroep van tien sterken, kreeg hij van de kop stukken permissie om de klas sieker te winnen en zijn eerste overwinning in dit seizoen te boeken. Van den Haute reed 15 kilometer solo en nam plaats op de hoogste tfede van het erepodium, waar bij een normaal wedstrijdverloop een vedette had moeten staan. Jan Raas bijvoorbeeld, want hij reed beter dan op de dag dat hij de Amstel Goldrace won. Raas was in topvorm en had voor zijn vijf demarrages en een krach tige achtervolging de overwin ning verdiend, maar hij kwam niet verder dan de vierde plaats, omdat de "maffia" van de wie- Ierwereld onder geen beding zijn zege wenste. Dan maar liever zo'n "kleintje" als Ferdi van den Haute als Grote jongens Hoe zit die maffia in elkaar? De pro fessionele wielerwereld kent al tijd enkele vedetten, uitblinkers. De grote jongens, die de klassie kers winnen. Zij Verdelen daarom de hoge startgages bij de criteriums na de helft van het sei- overwinning in de Goldrace ook Gent-Wevelgem zou winnen. Dat zou inhouden dat Raas straks in de criteriums een grote hap uit het budget van de organisatoren zou nemen. Dat zou ten koste van de landelijke vedetten De Vlae- minck, Pollentier en Maertens gaan. Nee, Jan Raas mocht niet winnen. Ook al zag iedereen dat hij giste ren in de snijdende koude van het besneeuwde Vlaamse land van alle tien renners in de laatste kopgroep absoluut de beste was. De kopgroep van tien was ontstaan tijdens de tweede beklimming van de Kemmelberg, een venij nige heuvel, vooral verzwaard door schots en scheef liggende kasseien op het meest hellende stukje voor de top. Raas had daar de grote kopgroep van 50 ren ners, die juist daarvoor het viertal vluchters (bestaande uit Cees PriemMichel J acobs, Scheers en Bossant) had ingelopen, door el kaar geschud. Roger de Vlac- minck beantwoordde zijn aanval, waarna nog aansloten: Pollentier, Maertens, Ludo Peeters en Wal ter Planckaert. Even later kwamen ook nog Moscr, De Witte. Van Linden en (op zijn tandvlees) Van den Haute voor aan. Die tien zouden uitmaken wie zou gaan winnen. Didi Thu- rau, Gregor Braun en Bernard Hinault. de winnaar van vorig jaar, waren al gesneuveld tijdens de lange aanloop naar de Kem melberg langs de kust, waar het peloton van 185 renners tegen een harde wind moesten optor- Valpartij Jan Raas stelde zijn kandidatuur voor zijn tweede klassieke zege, merkwaardig genoeg, met een valpartij. Raas kreeg een lekke band, stak zijn hand op om ploegleider Post bij zich te roe pen, keek om en smakte plotse ling tegen een voorbij rijdende gingen onderuit. De Zeeuw werd aan alle kanten geschaafd en verloor zijn bril. Met een andere fiets duurde het echter niet meer dan twee minuten voor hij de aansluiting met de negen met de negen andere koplopers gevon den had. Dat maakte indruk. Raas was beresterk en dus gevaar lijk. Daarom demarreerde De Vlaeminck terug was. toen Raas terugwas. De winnaar van Mi- laan-San Remo sloeg een flink gat. Pollentier en Maertens haal den hem, gesteund door Raas te rug. De Zeeuw lanceerde direct een nieuwe aanval. Nu gaf Moser blijk nog een rekeningetje met Raas (Goldrace) te vereffenen te hebben. Moser hoefde niet zo no dig en deed geen kopwerk. Toen vijftien kilometer voor het einde Ferdi van den Haute een krachteloos uitziende demarrage plaatste reageerde niemand. Dat "kleintje" mocht gaan. Van den Haute proefde een kans en tastte naar zijn laatste reserves. De kans op een klassieke zege gaf hem vleugels, maar dat nam niet weg dat hij bij een sportief verloop van de wedstrijd en het recht van de sterkste geen enkele kans had gehad. Raas plaatste nog een tegenaanval, maar weer ving Moser hem op. Het was zinloos op deze manier. Tien kilometer voor het einde gaf hij het op. Raas had er trouwens helemaal geen zin meer in. nadat Romain de Loof, de ploegleider" van Van den Haute, even met hem was komen praten. En dat gesprek ging heus niet over het slechte weer. Uitslag: 1. Ferdi van den Haute (Bel) de 245 km in 5.46.40, 2. Walter Planc kaert (Bel) op 1.04, 3. Francesco Moser (Ita) z.t., 4. Jan Raas (Ned.) z.t.. 5. Ludo Peeters (Bel) op 1.14, 6. Roger de Vlaeminck (Bel) z.1, 7. Rik van Linden (Bel) op 2.15, 8. Ronald de Witte (Bel) z.t.. 0. Freddy Maertens (Bel) z.t.. 10. Michel 13. (Bel) z.t., 19. Piet a BADMINTON - Marjan Ridder, Rob Ridder en Joke van Beus- ekom zijn gisteren tijdens de Eu ropese kampioenschappen bad minton doorgedrongen tot de derde ronde. Marjan Ridder versloeg in de tweede ronde de Engelse Kathy Whiting met 11-9 en 11-1. Joke van Beusekom had weinig moeite met de Duitse Jutta Vo gel: 11-6, 11-2. Rob Ridder ten slotte schakelde de Engelsman Talbo uit: 15-12 en 17-15. normale speeltijd was de stand 1-0 (door Bastijns) in het voor deel van Brugge. Vier minuten voor het verstrijken van de tweede verlenging (toen Juven tus inmiddels met tien man speelde) bracht Vandereycken Club Brugge als eerste Belgische club in de finale van de Europa Cup I. Gentile werd in het harde duel uit het veld gestuurd. Sensationeel was het bereiken van de finale van de Europa Cup II door het Oostenrijkse Austria Wien. De komende tegenstander van Anderlecht versloeg in de tweede wedstrijd voor de halve finales het Russische Dynamo Moskou met 2-1 na verlenging en na het nemen van strafschoppen, omdat Dynamo de eerste ont moeting ook met 2-1 had gewon- Een halve minuut voor tijd zat Au stria Wien nog op rozen: 2-0. Via doelpunten van Pirkner en Mo rales, In de laatste minuut echter scoorde de Rus Jakoebik. PSV's komende tegenstander Bas- tia (zonder Rep) heeft aan één doelpunt genoeg gehad om de eindstrijd te bereiken. Claudi Papi, de Franse international scoorde die treffer (1-0) tegen Grasshoppers. Finale Europa Cup I: 10 mei in Londen: Liverpool-Club Brugge. Finale Europa Cup II: 3 mei Parijs: Anderlecht-Austria Wien. Finale Europa Cup III: 29 april: Bastia-PSV; 9 of 11 mei: PSV- Bastia. LISSE - Met de 10-0 zege op de Dordrechtse zaalvoetbalkampi oen CéVé Nederland heeft Godyla Vt zich nadrukkelijk kandidaat gesteld voor het kampioenschap van Zuid-Holland. De Lisser ploeg liet gisteravond met groot machtsvertoon de Dordse tegen stander alle hoeken van het veld zien en de erg ruime zege was nog niet eens geflatteerd te noemen. Speciaal om de toeschouwers wat meer comfort te bieden dan de krakkemikkige accommodatie van de THB hal ivas de Lisser ploeg uitgeweken naar de Ge meentelijke Sporthal. Daar wa ren, mede door de tv-uitzending van Anderlecht-FC Twente erg weinig toeschouwers getuige van de imponerende verrichtingen van de Leidse zaalvoetbalkampi- Vooral in de eerste helft werd de Dordtse kampioen een lesje gege ven hoe het zaalvoetbal gespeeld dient te worden. De Lissenaars vonden elkaar blindelings en wis ten zich legio uitgespeelde sco- ringsmogehjkheden creëren. Na de 4-0 stand bij de doelwisseling geloofde Godyla het eigenlijk wel en liet de tegenstander het spel maken De Dordtse bezoekers deden dit ech ter dermate slecht dat de Lisse naars in de tweede helft erg veel ruimte kregen en de stand ge makkelijk tot 10-0 konden opvoe- Godyla opende voorzichtig, mede om de sterkte van de tegenstander te beoordelen. Toen de thuisclub al na enkele minuten al in de ga ten kreeg dat het Dordtse team eigenlijk weinig voorstelde werd de aanval ivat veelvuldiger ge hanteerd. Gerard van Beek, Theo Godyla en Jan van Slooten (erg sterk) kregen mogelijkheden om de score te openen. In de negende minuut was het raak. Een aanval tussen Harry van der Zwet, Jan van Slooten en Theo Godyla werd door laatstgenoemde uitstekend afgerond. Twee minuten later liet Frans van der Laan schitterend 2-0 aante kenen. De Lisser ploeg voelde zich zichtbaar in haar element en met klassespel werd de tegenstander volledig gekleineerd. Alweer Frans van der Laan zorgde voor 3-0. Een eenvoudige inzet van Johan Elfering betekende 4-0 doordat de Dordtse keeper Tooien hel leder door de handen liet glip pen. In de tweede helft probeerden de be zoekers met aanvallend spel er nog wat van te maken, maar die speelwijze paste juist in de tac tiek van de Lisser ploeg. Via goed uitgespeelde counters scoorden Van Beek, Van der Ztbet en Van Slooten de doelpunten die Godyla op een Stand brachten. In de slotfase van het duel eiste Frans van der Laan een hoofdrol voor zich op. door Godyla met drie treffers in de dubbele cijfers te schieten. As. maandag speelt de Lisser ploeg tegen de Haagse kampioen DKS in Den Haag. ROB ONDERWATER ADVERTENTIE Hedenavond Zilvermolen toernooi L.F.C. U.V.S. tegen Texas D.H.B. Aanvang 20.00 uur Terrein Boshuizerkade

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 21