Uw huis wordt bedreigd. l J Topscorer Collins: nog 6 punten van de „1000 Zesde sponsor voor Oranje usamsom Visitatie advocaten terroristen wettiff Lotto en toto werk voorbereider/ lay-outman boeken werk voorbereider/ lay-outman tijdschriften vakbekwame timmerlieden ZATERDAG 8 APRIL 1978 SPORTv PAGINA 15 de balonderscheppingen heeft hij de leiding in de eredivisie, terwijl de laatste weken zijn in breng onder de borden (rebound)- onmisbaar is. Het duel tussen Leiden en Twente zal zeker in het teken staan van Collins nu Leiden door de onno dige nederlaag tegen Strijen alle kans op een hogere klassering heeft verspeeld. De ontmoeting van vanavond tussen de twee koplopers, Den Bosch en Donar is voor Leiden niet meer belang rijk waar het gaat om het zelf be zetten van de tweede plaats, maar wel voor de bepaling wie er straks in de play-offs de^tegenstander wordt. Voor de wedstrijd tegen Twente is overigens maar een beperkt aantal kaarten be schikbaar. In de eerste divisie staat de promo tie naar de hoogste afdeling op het spel in de wedstrijd van van daag tussen ASVU en VAK Stars. Beide teams hebben slechts vier verliespunten en een nederlaag van één van de twee vanavond betekent vrijwel zeker het kam pioenschap voor de winnende partij. ASVU speelts thuis. HANS JACOBS Arthur Collins ten voeten uit. Zo ziet het Leidse publiek de eredivisie topscorer het liefst: na een balonderschepping de bal door de ring jagend. Hier „dunkt" Collins in het duel tegen Den Bosch. Hier, bij de dakgoot Laat de schilder het beschermen. Niet 'alleen ramen en deuren staan bloot aan de invloed van weer en wind. Datzelfde geldt óók voor plaatsen die moeilijk bereikbaar Publikatie van het Bedrijfschap Schildersbedrijf te Rijswijk (ZH). Dc waarheid moet gezegd worden: veel huizen in Nederland staan er haveloos bij. Wonderlijke zaak. Want uw huis heeft veel geld gekost. Waarom, met permissie, laat u het dan verslonzen? Zeker, schilderen kost geld. Maar repareren is nog altijd stukken duurder Weet u wat? Ga 's praten met de schilder, de échte De vakman die het daglicht verdragen kan. En laat hem uw huis beschermen Met de modernste verven en lakken, met strak vak werk. Uw huis verdient niet minder. Als u gezamenlijk met uw buren opdracht geeft kan dat in dc kosten schelen. Uw huis is een vakman waard. O Problemen Voyciger (2) PASADENA - Er zijn ernstige problemen ontstaan met de Voyager 2, die op weg is naar Saturnus. Een Jupiti LEIDEN - Arthur Collins kan mor genavond in de thuiswedstrijd van Parker tegen Arke Reizen een uniek (Leids) scorerecord vestigen. De topscorer van de eredivisie is slechts 6 punten Vijf leden LKV naar titelstrijd gewichtheffen LEIDEN - Als een soort voor proefje van de eigenlijke Ne derlandse kampioenschap pen die eind april worden ge houden, vindt dit weekeinde in Dordrecht de strijd om de nationale titels gewichtheffen tweede klasse plaats.een vijftal Leidenaars zal hieraan deelnemen. Dit zijn: Bart Zwart, Joop Marijt, Peter Keijzer, Rob Wansing en Peet van Amsterdam. Niet alleen medailles staan er zaterdag en zondag op het spel. Wanneer een deelnemer een erg goede prestatie levert kan de bond besluiten hem te laten pro moveren naar de hoogste klasse. Herman Filippo, Nederlands kampioen in het lichtzwaar- gewicht, keerde deze week geblesseerd terug van de EG-kam-ioenschappen die in Lille gehouden zijn. Filippo verspeelde een hoge klasse ring toen hij zich forceerde. De Leidenaar kwam, net als vorig jaar,nu niet verder dan een achtste plaats. De schou derblessure laat zich niet zo ernstig aanzien, dat hij zou moeten afzien van het verde digen van zijn titel, aan het eind van deze maand. verwijderd van het magische ge tal 1000. Nooit eerder scoorde een speler van een Leids basketbal team 1000 punten in één seizoen, terwijl ook landelijk gezien het passeren van de duizend een schaarse gebeurtenis is. Als Art hur Collins in de nog resterende vier competitie-wedstrijden van Leiden zijn gemiddelde score van 30 punten per duel handhaaft breekt hij ook alle eredivisie top- score-records. Jaap Maassen scoorde in het seizoen 1972-'73 in 27 wed strijden 531 punten voor Bona Stars. Daarmee was hij nog lang geen Nederlands topscorer, die plaats was weggelegd voor Paul Hoeksema die ruim 800 punten liet aantekenen. Een jaar later prijkte er voor het eerst een Ame rikaan op de scorelijst. Tom Chestnut bleef met 751 punten uit 28 duels de concurrentie voor. Wayne Denham scoorde voor Bona Stars met een gemiddelde van 19 punten per wedstrijd 635 punten (32 wedstrijden). Bill Moody kwam tot 388. Een nieuw record werd gevestigd door de Rotterdamse topspeler Jack Dinkins in het seizoen Wereldrecord van Russin Bogdanova LENINGRAD - Joelia Bogdanova uit de Sovjet-Unie heeft het we reldrecord op de 200 meter schoolslag verbeterd. Tijdens de landenwedstrijd Sovjet-Unie- Oost-Duitsland in Leningrad zwom zij de 200 meter in 2 minu ten 33,32 seconden. Zij bleef drie-honderdste van een seconde onder het oude record dat sinds de spelen van Montreal op met 2.33,35 op naam stond yan Marina Kotsjevaja, ook uit de Sovjet- Unie. 1974-1975. Dinkens scoorde in 36 wedstrijden niet minder dan 1051 punten. Butch Webster, die de laatste wedstrijd bij BS Leiden geblesseerd aan de kant bleef kwam tot een totaal van 758. Bob Heuts volgde met 708 en Royals met 493. Het record van Dinkins hield één jaar stand, Hank Smith van Delta Lloyd reikte tot een aantal van 1073. Richie Cornwall was de Leidse topschutter met 860 punten. In de twee seizoenen daarna telde Leiden als Mercasol niet zo mee. Al Williams was top scorer met 420 punten en Greg Bell kwam vorig jaar tot 878 en Bartolome tot 787. In die periode was de eerste plaats opnieuw weggelegd voor Hank Smith (927) en in het afgelopen seizoen voor de Enschedese Amerikaan Jimmy Moore: 971 punten. De cijfers zijn grotendeels verge lijkbaar omdat de laatste vier seizoenen steeds een gelijk aantal wedstrijden werd afgewerkt. Vo rig jaar scoorde Arthur Collins in Haarlem ruim 800 punten, een aantal dat hij inmiddels dik heeft overtroffen. De kracht van de Leidse Amerikaan is overigens niet alleen zijn produktie, ook bij gentijnen afgeraden. De toe schouwers willen bepaalde wed strijden wel zien en andere niet en willen zeker geen kat in de zak kopen", aldus Schmidt. Het gaat zelfs zo beroerd met de verkoop, dat voor de finalewed strijd ook nog kaartjes te koop zijn. Voor de openingswedstrijd op 1 juni tussen Polen en titel verdediger West-Duitsland lig gen nog 12.545 kaarten op een be zitter te wachten. Uitzonderlijk slecht gaat de ver koop voor Mendoza, waar het Nederlands elftal de groepswed strijden speelt. Er zijn hier nog 110.000 kaarten te koop. PAARDENSPORT - Johan Heins is gisteren met Pentagon achtste geworden in een internationaal jachtspringconcours van het concours hippique in Nice. De zege was voor de Fransman Herve Godignon met Electre in een tijd van 59,5 sec. Heins had 70,5 sec nodig. Henk Nooren werd met Cat's Whiskers elfde met 72,6 sec. en Anton Ebben met Tiffany twaalfde met 73,4 sec. KARLSRUHE - Het Westduitse constitutionele hof vindt visitatie van advocaten in processen tegen terroristen een geoorloofde han deling om te voorkomen dat on gewenste zaken de rechtszaal worden binnengesmokkeld. Een uit drie rechters bestaande commissie, die beoordeelt of za ken in aanmerking komen om aan het voltallige hof te worden voorgelegd, verwierp vrijdag de klacht van de verdedigers van de op beschuldiging van terreur of medeplichtigheid daaraan te rechtstaande Irmgard Möller, Bernhard Braun, Günter Son- nenberg en Klaus Croissant. Deze hadden het hof gevraagd de visitaties 'tot op het blote li chaam', waarbij van hen wordt geëist dat zij zich ontkleden, tot een belemmering voor een juiste uitoefening van hun taak te be stempelen. Volgens de commissie mogen de visitaties als een redelijke voor zorgsmaatregel worden gezien, aangezien er een sterke verden king bestaat dat advocaten in de gevangenis zittende terroristen in het verleden aan bepaalde za ken. zoals radio's en messen, hebben geholpen. De eis van de advocaten, dat de visi taties in elk geval zouden moeten gelden voor iedereen die terroris tenprocessen bijwoont, wees de commissie als 'ongerechtvaar digd' van de hand. ruimtecentrum in Pasadena zei gisteren dat een radio ontvanger van de Voyager niet meer goed werkt en dat het reserve-apparaat ook al moeilijkheden vertoont. Als we beide toestellen verliezen zie ik niet hoe we de opdracht nog verder kunnen uitvoeren, aldus de woordvoerder. Ds Voyager 2 is momenteel meer dan 430 miljoen kilome ter van de aarde. Hij moet volgend jaar de planeet Jupi ter passeren en in 1981 Satur nus. Ook met Vovager 1. die in no vember 1980 in de buurt van Saturnus moet komen, zijn er problemen. Deze zouden ech ter van minder ernstige aard zijn. DEN HAAG - Zowel in de toto als in de lotto van het afgelopen weekeinde, nummer 13, was de eerste prijs weggelegd voor slechts één deelnemer. De uitke ring in de toto van de eerste prijs bedraagt bruto 580.662,00. In to taal vielen in lotto dertien 16.609 prijzen. In de toto ontvangt de winnaar van de eerste prys bruto 120.256,10. Er vielen hier 174 pryzen. Lotto Inleg: 3.492.704,00 Pryzenbedrag: 1.659,034,40. Eerste prys: 1 winnaar, die bruto 580.662,00 ontvangt. Tweede prijs: 3 winnaars, die elk bruto 55.302,10 ontvangen. Derde prijs: 101 winnaars, die elk bruto 2.463,90 ontvangen Vierde prijs: 8409 winnaars, uitke ring 40,20 Vijfde prijs: 8095 winnaars, uitke ring eveneens 40,20. TOTO Inleg: 632.927,00 Prijzenbedrag: 300.640,33 Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 120.256,10 ontvangt Tweede prijs: 7 winnaars, die elk bruto 10.737,10 ontvangen. Derde prijs: 166 winnaars, uitke ring 633,80. Vijfde plaats Zijl/LGB niet in gevaar LEIDEN - Vanavond speelt water- polohoofdklasser De Zijl LGB thuis tegen PSV. Met nog drie ronden te spelen kan de vijfde plaats van De Zijl/LGB nauw elijks meer in gevaar komen, zelfs niet na het verlies tegen het op de zesde plaats staande De Rijn van vorige week. Maar door in de slot fase van deze competitie nog meer misstappen te doen, bij voorbeeld tegen PSV, zou de Leidse ploeg nog net de pas ver kregen status van subtopper ver liezen. Er is voor de Leidenaars dus alle reden om nog eens te be wijzen dat ze werkelijk sterker zijn dan al die hoofdldasseploe- gen die bijna voortdurend tegen de degradatie hebben moeten vechten. PSV, dat inmiddels in veiligheid is, bleek overigens de vorige keer, in Eindhoven, nog een behoorlijk lastige tegenstan der, want De Zijl/LGB won daar maar met 5-6. Aanvang zaterdag 19.15 uur in De Zijl. Eerste klasser LZ'86 ontmoet zon dag in Deventer het in degrada tiegevaar verkerende De IJssel. De Leidenaars versloegen thuis dezelfde tegenstander met 13-5, maar zo makkelijk zal het dit keer waarschijnlijk niet gaan. Nederland wil ontwapenings- inspanning bundelen NEW YORK - Nederland heeft de Verenigde Naties voorgesteld een bureau op te richten dat moet fungeren als een internationaal centrum voor het streven naar ontwapening. Het bureau zou toezicht moeten houden op in ternationale verdragen zoals het verbod op chemische wapens en kernproeven. Het moet voorts gegevens over deze kwestie ver gemakkelijken. Nederland diende dit voorstel gis teren in als discussiestuk voor de van 23 mei tot 29 juni te houden bijeenkomst van de algemene vergadering der Verenigde Na ties, die aan ontwapening gewijd zal zijn. AMSTERDAM - De sponsorpot voor het Nederlands elftal is voor de tweede keer 150.000 gulden rijker geworden. Het bureau IF bereikte gisteren overeenstem ming met Nikon (films, foto's). Twee landen, Argentinië en Hongarije, hebben bij de FIFA al hun voorlopige lijst met veertig spelers voor de eindronde van het wereldkampioenschap inge diend. Hongarije overigens was het eerst, tien dagen voor de aanmeldingstermijn op 17 april sluit. Pas acht dagen voor het toernooi moet de definitieve se lectie van 22 uit de lijst van vee rtig zijn gemaakt. Bij de Argentijnen bevat de lijst, van veertig weinig sensationele na men. Opvallend is dat trainer Menotti definitief gebroken heeft met Hugo Gatti van Boca Ju niors, aanvankelijk zijn eerste doelman. Gatti echter zette zich zelf buitenspel door te weigeren zich van het begin af beschikbaar te stellen voor de oefen campagne. Op de lijst ontbreekt ook Ernesto Enrique Wolff, die bij Real Madrid onder contract staat. Menotti heeft twee spelers in buitenlandse dienst bij zijn selectie, namelijk Piazza (St. Etienne) en Mario Kempes (Va lencia). ft De voorverkoop van kaartjes voor het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal in Ar gentinië in juni verloopt uiterst slecht. Van de in totaal 1.9 mil joen plaatsbewijzen zijn er 800.000 nog niet verkocht. Van daar ook dat de organisatoren ab rupt een einde hebben gemaakt aan het huidige verkoopsysteem. Door dit systeem was men ver plicht een serie kaartjes te kopen voor elf wedstrijden. Dit is nu veranderd. De mogelijkheid be staat kaartjes te kopen voor één bepaalde wedstrijd. Horst Schmidt van de Westduitse voetbalbond geloofde in Mün- chen in 1974 ook niet in het se riesysteem. "Ik heb het de Ar- Samsom Uitgeverij bv te Alphen aan den Rijn houdt zich bezig met uitgaven op het terrein van open baar bestuur en informatica en op Tot zijn werkzaamheden behoren; - het zetklaar maken van manus cripten - het opstellen van zetinstructies - het maken van principe lay-outs - het maken van werktekeningen - doka-werkzaamheden - incidenteel ontwerpen van om slagen. sociaal, juridisch, bedrijfskundig en fiscaal gebied. Op onze afdeling Produktiebege- leiding hebben wij plaats vooreen Tot zijn werkzaamheden behoren: - het zetklaar maken van kopij. Volgens een 'stramien' zal hij gestalte moeten geven aan de wensen van onze redacties en uitgevers - het maken van lay-outs voor ad vertenties, plakproeven en ca- meraklare opnamemodellen. - incidenteel het maken van werk tekeningen inclusief doka-werk zaamheden. Onze eisen Voor beide functies zoeken wij medewerkers met een opleiding op MAVO-niveau en een gedegen grafische kennis. Zij bezitten een grote mate van accuratesse en de bereidheid zich te verdiepen in de mogelijkheden van een modern zetsysteem. Sollicitatie Spreekt een van deze functies u aan. neemt u dan schriftelijk con tact op met onze afdeling Perso neelszaken, Wilhelminalaan 1 te Alphen aan den Rijn. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen (01720) 6 25 04, de heer F.A. de Nes. ICU Samsom Uitgeverij is een werk maatschappij van de nv ICU, In formatie en Communicatie Unie, waarin o.a. opgenomen de activi teiten van voorheen N. Samsom nv, A.W. Sijthoff's Uitgeversmaat schappij nv en Wolters-Noordhoff i Samsom Uitgeverij bv Smit's Bouwbedrijf bv te Beverwijk is een werk maatschappij van de S.B.B. bouwgroep, die vesti gingen heeft in Beverwijk, Maastricht, Spanje en België. Binnen deze groep vormen wij een middelgroot bouwbedrijf met 400 medewerkers en zijn gespecia liseerd op het gebied van woningbouw en de reali satie van utiliteitswerken. Wij vragen met spoed voor bouwwerken in Aalsmeer. Alkmaar, Beverwijk, Bloemendaal, Hoofddorp. Uitgeest. IJmuiden en voor enkele renovatieprojekten Naast een goed loon bieden wij u uitstekende secun daire arbeidsvoorwaarden en de mogelijkheid tot deelneming aan een bedrijfsspaarregeling en een aktieve personeelsvereniging. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeels zaken, Parallelweg 8 te Beverwijk. Telefoon: (02510) 29041Na 19.30uur: (03480) 18734, de heer A. van Veen. smit's bouwbedrijf bv

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15