"Dat er bÜ andere fracties vaak geen visie was is een scha(n)delijke zaak" eidse agenda Progressief Warmond tijdens algemene beschouwingen vanmiddag "Verlichting verheugend" "Oppositie voeren Yan Dalen no. 1 op lijst VVD Voorschoten DONDERDAG 6 APRIL 1978 WARMOND - Al vaker gemaakte opmerkingen en klach ten, verder waardering en blijheid en slechts weinig bij zonderheden kwamen vanmiddag naar voren toen de drie verschillende raadsfracties in de raad van Warmond hun algemene beschouwingen gaven op de begroting 1978. Deze begroting die voor Warmond sluitend is, komt in een zo laat stadium pas aan de orde, omdat personeelsgebrek een eerdere realisering (eigenlijk had ze aan het eind van '77 klaar moeten zijn) niet mogelijk kon maken. Begrip van de kant van de fracties voor deze vertraging. Verdekte kritiek en teleurstelling van Progressief Warmond op het gevoerde beleid, pais en vree van de kant van het CDA en de VVD, met hier en daar wat kritische kanttekeningen. De meest uitgesproken kritiek Progressief Warmond kwam op het plan Lommerlust. De progressieve fractie gaf in haar beschouwingen nogmaals aan het een uiterst treu rige zaak te vinden dat de gemeente Warmond "lijdelijk moet toezien dat hier een kostbaar stuk bouwgrond, waar bijna 250 wonin gen in de sociale sector ten behoeve van de eigen woningbehoefte ge realiseerd had kunnen worden, verloren gaat". Winstbejag Volgens PW uit louter winstbejag van een aantal bouwmaat schappijen wordt de grond ver kwist voor de bouw van luxe land huizen voor niet-Warmonders met elk een grondoppervlak van 5000 m2. PW verwijt het college daarbij de "schijnbaar op luchtige toon" gestelde zinsnede in de voorlich tingsbrochure die B en W van Warmond voor dit jaar hebben op gesteld en waarin melding wordt gemaakt van de bouw van 13 land huizen in "Lommerlust". De progressieven vinden dan ook dat de gemeente in het vervolg tot VVD Warmond: Evenals PW stoort de WD zich aan het lager begrote bedrag voor so ciale zorg en maatschappelijk werk dan in 1977. Verheugd toonde de WD zich over de plannen tot vernieuwing van de straatverlichting die in het priori teitenschema primair aan de orde gekomen zijn. Gelijke gedachten als CDA en PW kwamen naar vo ren over de verkeersnota. Ook de WD ziet het verschijnen van dit stuk met belangstelling tege moet. Wat de kabeltelevisie be treft meent de WD dat het ge bruik maken van de ervaringen en kennis van de gemeente Kat wijk kan bijdragen tot een spoedige realisering van dit pro ject. De liberale fractie vroeg het college verder of er al enige aan wijzingen waren te geven over subsidie voor de restauratie van Groot Leerust en de boerderij Burgemeester Ketelaarstraat 25. Ook werd gevraagd of de 26 bejaar denwoningen die vrijkomen ach ter "Liduina" een voorlopige oplossing zouden kunnen bete kenen voor het vraagstuk "al leenstaanden en tweepersoons huishoudens". Naast de andere verheugende feiten vindt de WD het ook verheugend dat een uitbreiding van het gemeente huis ("een lang gekoesterde wens") eindelijk kan worden ge realiseerd. Naar de mening van de WD moet ook zo snel mogelijk een verbete ring plaatsvinden van de huidige bestrating en betegeling van we gen en voetpaden. Hetzelfde geldt volgens de WD ook voor de voetpaden langs de Herenweg. Blij is de WD-fractie nog met de realisatie van de Welzynsnota die nog voor deze zittingsperiode van de raad gepland is. Wel vroeg de WD alvast voor een regelmatige bijstelling van de nota, "gezien de snel veranderende en wisselende maatschappelijke beelden". Al weer verheugend is het voor de liberalen dat het Oude Gym nastieklokaal weer aan alle eisen voldoet en zeer binnenkort haar functie ook voor de scholen weer kan vervullen. Aan het eind van haar beschouwin gen sprak de WD zich nog uit over monumenten. De fractie blijft van mening dat wanneer de gemeente niet financieel in staat is monumenten te laten restaure ren, deze onder nader te bepalen voorwaarden moeten worden af gestoten. Verder vond de WD het een goede zaak dat de Oude Toren voor het publiek openge steld gaat worden. een actief grondwervingsbeleid moet komen om te voorkomen dat ook elders in de gemeente de greep op de toekomstige bestem mingsplannen verloren zal gaan. Het CDA vroeg wat het plan Lom merlust betreft meer duidelijk wordt of er van een verdeling tus sen woningwet- en premiebouw sprake zal kunnen zijn. Tegenhanger Het belangrijkste wat de WD op het gebied van de volkshuisvesting vanmiddag naar voren bracht was' de opmerking af te zien van het voorbereidingsbesluit voor het ge bied gelegen aan de Herenweg te genover de Beatrixlaan. Dit besluit werd genomen in de raadsvergade ring van 23 februari om als tegen hanger te kunnen dienen voor een eventueel mislopen van de bouwplannen in de gemeente Voorhout. Nu er perspectieven zijn ontstaan voor de bouw van een aanzienlijk aantal "Warmondse" woningen op Voorhouts grond gebied wenst de WD dat afgezien wordt van woningbouw op het eer der genoemde gebied. Naast de opmerking ovei Lom merlust had PW nog enkele andere kanttekeningen in petto, die vooral betrekking hadden op de werk wijze van de andere partijen. "Dat er verschillen van mening wa ren iseen politieke en dus accepta bele zaak. Dat er bij de andere frac ties vaak geen visie was, zoals bij voorbeeld bij de Volkshuisvesting schandelijke zaak", zo stelde de progressieve fractie. Kritiek op haar eigen functioneren bepaalde zich voornamelijk op de misluk king om meer mensen bij hetraads- en fractiewerk te betrekken. In het conflict met de collega-frac ties binnen de raad konden opmer kingen over de gang van zaken rond de Schiphollijn, van progres sieve kant, niet uitblijven. Het col lege maakt zich in haar voorlich tingsbrochure vrij eenvoudig van de gehele kwestie af door te stellen dat "daarover al genoeg is gezegd en geschreven". PW ging met deze opmerking van college-zijde helemaal niet akkoord en merkte dan ook op dat het de raad "in deze kwestie ontbroken heeft aan een eensgezinde vast beradenheid". "De sfeer in die raad was er een van angst. Onze fractie moest opboksen tegen die sfeer", aldus PW. "Het 'blaffen tegen de maan' van de heer Tulp is achteraf bezien wer kelijkheid geworden, echter niet doordat wij een onzinnige strijd voerden, maar door het gebrek aan politieke moed bij het CDA en in laatste instantie ook bij de WD", zo stelde progressief Warmond. Nogmaals liet de fractie horen alle verdere strijd tegen het viaduct in de Klinkenbergerpolder te steu- Warmunderstraat Mevrouw Verbeek vroeg de WD-fractie de nodige aandacht te besteden aan de bewoners van de Warmundastraat, die door "ge dwongen nieuwbouw" hun wonin gen daar moeten verlaten en "hetzij financieel, hetzij uit het gebonden zijn met de woonomgeving leed wordt aangedaan". Het CDA reageerde geheel anders op de situatie rond de Warmunda straat. De confessionelen vroegen bij monde van de heer Van Leeu wen naar de financiële gevolgen van de "afschuwelijke vertraging" die door alle acties is ontstaan. Van Leeuwen doelde daarbij op de ge volgen voor de huurprijzen van de te bouwen woningen. "Ondanks alle moeilijkheden in het recente verleden in en om de War mundastraat zij, wij ons wel bewust dat een krachtig beleid nodig is voor de hoogstnoodzakelijk CDA Warmond: "Optimisme over eiland Koudenhoorn" De CDA-fractie zei gistermiddag onder andere optimistisch te blijven door te veronderstellen .dat de recreatie die de partij zich in grove trekken voorstelt op Koudenhoorn, meer zal zijn dan een minimum. Gelijke gedachten verder bij het CDA en de WD over de kleedaccommodatie bij het sportcomplex Overbosch, die van de grond zal moeten komen. Daarentegen ziet het CDA weinig financieringsmiddelen weg gelegd voor de verfraaiing van de Dorpsstraat omdat "een groot deel van het onderhoudsfonds wegen weggaat aan de zo nood zakelijke parkeervoorzieningen bij 't Trefpunt". De christen-democraten lieten verder nog weten veel prijs te stellen op de ontsluiting van de Veerpolder waardoor een uit wijkmogelijkheid wordt gescha pen voor bedrijven die in de dorpskern hinder opleveren. Een brug moet dan ook volgens het CDA een ontsluiting voor de Vee rpolder tot stand brengen. Het CDA stelde zich nog achter het plan van PW-er Heemskerk op om te komen tot een witboek over de woningbouwperikelen tussen Warmond en de gemeente Leiden. Met de andere fracties vindt het CDA dat niet bij voorbaat gesteld moet worden dat de belastingen ook in de toekomst tot het maximum moeten worden gehe ven. Wat de boomchirurgie be treft ziet het C DA liever een fonds ontstaan waaruit constant geput kan worden (met de mogelijk heid op reserves) dan een eenma lig bedrag van 3000 gulden zoals in de begroting is opgenomen. Voldoening van de kant van het CDA over de begrotingsparag raaf over de Zwéilandpolderont- sluiting. De confessionelen ach ten het wenselijk dat de daar lig gende bedrijven zo snel mogelijk worden ontsloten zodat zy met name bij het melktransport (per 1 januari 1979) met tankauto's geen moeilijkheden ondervinden. Naast de vraag wanneer met de eventuele bouw van 42 "units" bij Mariënhaven wordt gestart vroeg het CDA zich onder andere nog af welke de gevolgen van de aan koop van de gronden in Voorhout (waar Warmond recht schijnt te krijgen op woningen) door een projectontwikkelaar kunnen zijn. Volgens de VVD moet er een veilige fietsroute worden aangelegdzonder het karakter van de Oranje Nassa- ulaan (foto) aan te tasten. Een fietspad door de nieuwbouw ten westen van de Oranje Nassaulaan lijkt de WD acceptabel. ontsiering" zonder dat er een vooruitgang te bespeuren is. Fietspad Wat betreft een fietspad langs de Oranje Nassaulaan kwam de WD met een alternatief aandragen. Zo wil de partij dat de mogelijkheid wordt onderzocht om een veilige fietsroute aan te leggen, zonder het karakter van de Oranje Nassaulaan aan te tasten, door de nieuwbouw die ten westen van deze laan gep land is. Een groot zorgenkind bleef voor de fracties het onderwijs. Met name de sluiting van de dependance van de "Hummelburcht", kort na de bouw van dit lokaal ligt moeilijk bij de partijen. Teleurgesteld toonde Progressief Warmond zich verder nog over de trage wijze waarop in de afgelopen nieuwbouw", zo stelde het CDA. Naast de financiële gevolgen wees het CDA nog op de hoeveelheid mensen die door de vertraging "eerder aan de zo noodzakelijke woonruimte hadden kunnen wor den geholpen". Progressief War mond bleef in gebreke door met geen woord te reppen over de Warmundastraat. Over de entree van Warmond van Oegstgeester kant, die het CDA be schreef als een ruine, wil de chris ten-democratische fractie zo snel mogelijk iets meer horen. Zo vraagt zij zich af wat de oorzaak is van de slechte toestand en of de koper van het gebied nog wel voldoende fi- nanciëringsmiddelen heeft om het project van zes landhuizen uit te kunnen voeren. Er is nu volgens het CDA al een hele tijd sprake van een Prog. Warmond: Progressief Warmond stipte in haar beschouwingen naast het gun stige beeld dat de begroting voor dit jaar vertoont nog even de voorspellingen voor 1979 en de volgende jaren aan die duidelijk minder rooskleurig zijn. De prog ressieve fractie wil dan ook nog voor het zomerreces deze toe komstvoorspelling uitgewerkt zien aan de hand van concrete gegevens. Naast de opmerking van PW dat in de raadsperiode 1974-'78 het beleids- en college programma van de gezamelijke fracties bijna volledig verweze- lijkt is, geeft PW aan geen spijt te hebben,van het in '74 aangegane verbond met de christen-democ raten en de liberalen. Doordat, volgens eigen zeggen te weinig door de andere fracties met prog ressieve voorstellen werd inge stemd heerste bij PW toch het ge voel "oppositie te voeren" zo stelden zij vanmiddag. De progressieve fractie liet kom- plimenten horen over de huidige voorlichting maar wenste deze toch uitgebreid te zien met onder andere publicatie en uitleg van genomen besluiten. Met name meer duidelijkheid over verhuur en verkoop van onroerend goed vooraf wordt uit deze hoek ge wenst. Evenals door de twee an dere fracties werd ook meer aan dacht gevraagd voor tweeper soonshuishoudens en al leenstaanden. Enkele vragen hadden betrekking op de 42 wooneenheden die gepland zijn voor personeel van Mariënhaven: waar deze "units" gebouwd wor den, of dit gedaan gaat worden door de woningstichting War- munda en of moeite gedaan wordt deze vrij te krijgen voor Warmondse woningzoekenden. PW vroeg het college verder om meer informatie over de hoeveel heid aard en tijpstippen waarop goederentreinen met gevaarlijks stoffen door de gemeente rijden, naar de Vaststelling van de wel- zijnsnota, de eventuele oprich ting van een Vereniging Sociaal Kultureel Werk en de bestem ming van Groot Leerust na de restauratie. De progressieven willen nog een verklaring voor de achteruitgang met 200.000 gulden van de post "sociale zorg en maatschappelijk werk". Politie zoekt getuigen auto-ongeluk WASSENAAR - De politie van Wassenaar zoekt getuigen die gis termorgen in de buurt waren van het ongeluk dat zich heeft voor gedaan op de Rijksstraatweg. Daar haalde de 46-jarige A.H.W.P. uit Wassenaar via de linkerrijstrook een file in. Tijdens de inhaalmanoeuvre werd hij verrast door een plotselinge ver wisseling van rijstrook door een rode Morris Mini. P. raakte daarbij in een slip en kwam met zijn wagen op de kop tegen de rechter vangrail tot stilstand. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Omdat de Morris Mini is doorgere den vraagt de politie getuigen die het kenteken of de bestuurder hebben herkend, zich te melden. De politie acht het niet uitgeslo ten dat de bestuurder verder niets van het achter hem ge beurde ongeluk gemerkt heeft. Daarom ook een oproep aan deze onbekende bestuurder om zich te melden bij de Wassenaarse poli tie: 01751-19244. VOORSCHOTEN - Het raads lid ir. J. D. van Dalen is door de ledenvergadering van de WD gekozen als lijsttrekker bij de komende gemeente raadsverkiezing. Nummer twee op de lijst is mr. H. van Gogh en nummer drie wet houder N. Oosterbaan. De lijst vervolgt met mr. G. J. de Graaf, E. J. J. Keuning (raadslid), mevrouw M. C. van der Kloes-Kamsteeg, drs. H. J. Willemsen, mev rouw C. M. Voermans-Nele- man, C. H. Koemans, H. Tip- ker, L. G. de Steur, ir. J. Aeijelts Averink, drs. J. Mol, J. Bokslag, ir. E. A. Beyle- velt, J. van Katwijk, drs. J. Tjoeng, H. J. van Laar, mr. J. L. A. de Haan en J. Steyger. De ledenvergadering volgde het advies van het bestuur. Van de thans zeven zittende raadsleden komen er slechts drie terug. Uit de kandida tenlijst blijkt een duidelijke vernieuwing van de toekom stige raadsleden. De verkie zing van het raadslid Van Dalen als lijsttrekker en niet wethouder Oosterbaan was voor insiders geen verras sing. De heer Van Dalen wordt door iedereen gezien als een zeer kundig raadslid, die ook buiten de raadszaal bekend is, vooral in sport kringen. Weigeraars kabel-tv moeten zelf antenne kopen LEIDERDORP - In de vergadering van de commissie van beheer van de Centrale Antenne-inrichting Leiderdorp bleek gisteravond dat bij degenen die geen prijs stellen op uitbreiding van hun ontvangstmogelijkheden door Jaarlijkse cursussen te duur VOORSCHOTEN. De welzijn en onderwijs heeft zich langdurig beziggehouden met de bespreking van het Kreativi- teitsproject op de basisscholen, dat wordt verzorg door het Creatief Centrum. Vanuit het hoofdenberaad van de basis scholen is de wens naar voren ge komen om de cursussen jaarlijks te houden en uit te breiden met museumbezoek. Een jaarlijkse cyclus zou beter voldoen dan een cursus om de twee of driejaar. De commissie vreest echter dat de financiële gevolgen te hoog zul len worden. Er is een bedrag be schikbaar van f 50.000,- per jaar. Inmiddels hebben de hoofdleids ters van de kleuterscholen ook verzocht om deel te kunnen ne men aan het project. De aanwe zige bestuursleden van het Creatief Centrum kregen huis werk mee naar huis. De commis sie vraagt om een praktische en financiële uitwerking van het to tale creatieve project. Vast staat wel dat het creativiteitsproject valt of staat met de motivatie van de leerkrachten. Paniek rond depressieve pop in school LEIDEN - Buurtbewoners probeerden gisteravond een naar zij dachten depressieve vrouw in "De Lok", een school voor agogische beroe pen aan de Middelste Gracht, te bevrijden. De vrouw zat doodstil op een stoel midden in een lokaal en reageerde niet op kreten en het geklop van de in paniek geraakte omwonenden, die tenslotte de politie waarschuwden. Eenmaal binnen bleek dat de "vrouw" een door leerlingen van de school vervaardigde levensechte pep was. Donderdag jaren aan het plan "Koudenhoorn" gewerkt is. In een brede uiteenzet ting liet de fractie weten dat de raad met de langzame gang van zaken ("de onder de bevolking gehouden enquête over de bestemming van Koudenhoorn ligt alweer drie maanden op het gemeentehuis zonder dat er veel mee is gebeurd") geen genoegen kan nemen. Volgens PW kan het plan "Koudenhoorn" niet nog langer worden uitgesteld omdat het risico bestaat dat er binnen niet al te lange tijd geen geld meer beschikbaar zal zijn om de brug naar het eiland toe en de overige voorzieningen te realiseren. Het college van B en W zal van avond beginnen met de beant woording van de door de fracties voorgelegde vragen en opmerkin gen. aansluiting op de kabeltelevisie geen filter zal worden geplaatst om de extra programma's tegen te houden. Dit betekent dat zij die nu zijn aangesloten op een ge meenschappelijke antenne-in richting (in de praktijk zijn dat meestal flatbewoners) bin nenkort in het geheel geen sig naal meer zullen ontvangen. De genen die een aansluiting op de CAI weigeren zullen dus zelf voor een antenne moeten zorgen. Wethouder Drenth deelde mee dat de betrokkenen van deze ge volgen op de hoogte zullen wor den gesteld. Volgens mededelingen van de aan nemer vordert de aanleg overi gens vlot. Omdat niet alle bewo ners even vlug de aanvraagfor mulieren terugzenden, treedt toch hier en daar enige stagnatie op. Het gevolg hiervan kan zijn dat dan een heel flatblok moet worden overgeslagen en aanslui ting naar een later tijdstip wordt verplaatst. Men zal trachten door betere voorlichting hierin veran dering te brengen. vjemeente neemt landgoed "Rust en Vreugd" in Wassenaar over WASSENAAR - Het Wassenaarse gemeentebestuur heeft met de stichting "Rust en Vreugd" en de stichting "Park Rust en Vreugd" overeenstemming bereikt over de overname van het beheer van het circa 30 hectare grote land goed. De gemeente neemt dus het beheer over en zal het park openstellen voor het publiek. Dat past in het tot nu toe gevoerde beleid yan de gemeente die im mers ook de buitenplaatsen De Paauw, Backershagen, De Har tenkamp, de Wiltzanck en De Wittenburg, alle gelegen langs de Rijksstraatweg voor het publiek heeft opengesteld. De kosten van het beheer worden geraamd op 240.000 per jaar, wat neerkomt op zo'n 80 cent per vierkante meter. De stichtingen zijn bereid aan de gemeente een recht van erfpacht te verlenen voor een periode van 99 jaar. De gemeente zal de drie werknemers van de stichtingen in vaste gemeentedienst nemen (de boswachter Van Bouwhorst en de bosarbeiders Oliehoek en Henkes). Beide laatstgenoemden zullen, behalve op Rust en Vreugd, zo nodig ook op de an dere buitenplaatsen te werk ge steld worden. Voor de heer Van Bouwhorst zal gelden dat hy bui ten "Rust en Vreugd" alleen boswachters werk zal verrichten. De stichting zorgt voor dienstwoningen voor dit drietal. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invaliden bond, 19-20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café; toneel workshop; gitaarcursus; Go, 20 uur. 20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Leidse Schouwburg, Kabaret Tekstpie rement „Deusjevoo", 20.15 uur. Stadhuis, cie. economische aangelegen heden, 17 uur; 17 ruimtelijke ordening, economische aangelegenheden en ver keer, 20 uur; cie. samenlevingsopbouw, maatsch. aangelegenheden, gezonds- heidszorg en cultuur, 20 uur. Buurthuis Morschwijk, werkgroep wijkraden, 20 uur. Vrijetijdscentrum, filmhuis: „Violence et passion", 21 uur. Gemeentehuis Warmond, gemeentebe groting, 15 en 19.30 uur. Jeroenhuis Wassenaar, jaarvergadering katholieke bejaardenbond, 14 uur. Irenegebouw, Leiderdorp, bijeenkomst werklozen, 14 uur Gemeentecentrum, Oegstgeest, open huis SJJO, 19-21 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. finan- Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 1 tot 7 april door Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; en apotheek Van Breest Smal- lenburg, Loevestein 6, tel. 89000. Tevens op zat. tot 13 uur Apotheek Beker, Kem- penaerstraat IB, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v. d. Waalslaan, tel. 4641. Alg. Hulpverle ning tel. 2141 tst 35 (dag en nacht). SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman WO. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden. Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. «Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdyck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. Dierenbescherming LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2