LEIDSCH DAGBLAD Onrust in „Almelo" ABVA en Partijpolitiek Rijk steunt ook kleinere scheepswerven Weer plannen Kanaaltunnel vandaag ABVA afd. Leiden Brandweer: „Vijf Meihal soms te vol" Hutspot niet weg: 1 april... Drie doden bij brand MAANDAG 3 APRIL 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35515 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN •gfp 4 weken lang hei Z ILEIDSCH DAGBLAD ter kennismaking voor de HALVE PRIJS Leidsch Dagblad eerst 4 weken voor ha'i geld i in als 2 weken Naam Adres Woonplaats Gironr Hokje a. :onder postzegel "De Schoenmaker" Korevaarstr. 9-Tel. 130175 00E& Heeft U ook van die gevoelige voeten? Voelt U ook elk straatsteentje? Vraag dan naar onze onder Uw schoenen. Een weldaad voor Uw voeten. Natuurlijk weer bij Personeel uc-fabriek schrijft brief naar Kamer Ledenvergadering a.s. donderdag 6 april om 8 uur in het Anthoniusclubhuis. ONDERWERP: Uw aanwezigheid is dringend gewenst. Discussienota aan te vragen bij het afd. secretariaat. Telefoon 071-133713 ALMELO (SP) - Het per soneel dat betrokken is bij het Ultra Centrifuge Pro ject in Almelo, heeft in een brief aan de leden van de Tweede Kamer zijn ver ontrusting uitgesproken over de gang van zaken. Men vindt het onbegrij pelijk, dat het aandeel van Wolkenvelden Nederland nog steeds in het geding is. Een negatieve beslissing houdt in. dat een hoogwaardige en veel kennis vereisende industrie niet kan worden voortgezet in Twente, dat toch al zoveel werk loosheid kent, aldus het per soneel. LEIDEN - De Leidse brandweer vindt dat hef hoog tijd wordt om maatregelen te nemen tegën al te grote bezoekersaantallen in de Vijf Meihal tijdens basketbal ontmoetingen. Afgelopen zater dag zaten er tijdens de wedstrijd tussen Leiden en Den Bosch meer dan 2600 toeschouwers in de hal aan de Boshuizerlaan. Dat aantal is 1400 meer dan officieel is toegestaan. Brandweercommandant de heer Nederland kan toch niets verande ren aan de huidige situatie door uit het project te stappen, staat in de brief. Het personeel geeft daarvoor enkele argumenten op, onder meer dat de levering van verrijkt uranium toch door En geland en West-Duitsland zal ge beuren en dat ons land geen in vloed meer kan uitoefenen via bepaalde voorwaarden. Broekman spreekt van een le vensgevaarlijke situatie waaraan snel een einde moet komen. „Het is niet zozeer vanwege het grote brandgevaar. Maar er zal maar een tribune bezwijken onder de last van al die mensen. Of er zal maar een vechtpartij tussen de supporters uitbreken. In zo'n ge val kom je er nauwelijks uit, want het aantal en de staat van de vluchtwegen is niet berekend op een dergelijk bezoekersaantal". Volgens brandweercommandant Broekman zijn de taferelen van afgelopen zaterdag - de sup porters zaten als haringen in een ton in de hal - de druppel geweest die de emmer deed overlopen. „We hebben een rapport samen gesteld voor de gemeente, waarin de zaak van de Vijf Meihal aan de orde wordt gesteld". Over de in houd van het rapport wilde de Leidse brandweercommandant geen verdere mededelingen ver strekken. Aangenomen wordt dat in het rapport wordt geadvi seerd om te zorgen dat het aantal uit te geven toegangsbewijzen wordt beperkt. Ook tijdens eer dere thuiswedstrijden van de Leidse basketbalvereniging is al gebleken, dat de tribune-capaci teit lang niet voldoende is om belangstellende supporters te kunnen bergen. Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. voorjaarsmoeheid? Kop op!!! Koop iets leuks voor jezelf!! CORRY HAG00RT Doezastraat 14 LEIDEN - De hutspot, die vrij dagmiddag uit het stedelijk museum „De Lakenhal" leek te zijn ontvreemd is terecht. De diefstal blijkt een mis plaatste grap te zijn geweest van een van de in het mu seum werkzame personen. De hutspot werd vrijdag in de loop van de dag uit de vi trine gehaald en elders in het museum verstopt. De Leidse politie, die na de ontdekking van de „diefstal" werd gealarmeerd, stelde een uitgebreid onderzoek in naar de verdwenen hutspot. Aanvankelijk had men geen vermoeden in welke richting de diefstal gezocht moest worden. In de loop van za terdag liet diegene, die de 1-april-grap had uitgehaald weten dat de hutspot nog in het museum was De hutspot bleek zich inder daad op de aangegeven plaats te bevinden en is in middels weer in de vitrine geplaatst. Drs. Wurfbain, di recteur van het museum, wilde vanochtend over de „diefstal" geen nadere me dedelingen verstrekken. Hij gaf wel toe dat het om een 1-april-grap ging en dat de hutspot het museum niet was uit geweest. ROTTERDAM (SP) - Er zal ook re geringssteun voor de kleinere werven komen naast de miljoe nen die al voor de grote scheeps bouw zijn toegezegd. Dit heeft de heer J. Molkenboer, directeur- generaal industrie van het minis terie van economische zaken za terdag in Slikkerveer gezegd. Volgens hem zijn de kleinere wer ven in staat orders naar ons land te halen die de grote werven niet in de wacht kunnen slepen. Toch zullen ook in de kleine scheeps bouw klappen moeten vallen, zei Molkenboer die niet kon garan deren dat dat zonder ontslagen zou gebeuren. Hij toonde zich voorstander van marktafbakening, zodat grote en kleine werven niet in eikaars vaarwater gaan zitten. Ook dient de concurrentiepositie ten op zichte van het buitenland verbe terd te worden LONDEN (Reuter) - De spoorwegmaatschappijen van Groot-Brittaniè en Frankrijk willen een tunnel onder het kanaal gaan bouwen. Drie jaar geleden liet Engeland een dergelijk plan varen vanwege de enorm hoge kosten. Het britse blad The Times schrijft vandaag dat het Brits-Franse plan voorziet in een tunnel met een enkel spoor. De kosten zijn begroot op ruim 2 miljard gulden. Het vorige plan, waarin een tunnel met twee sporen was opgenomen, kostte viermaal zoveel. Via de tunnel zal de treinreis van Parijs naar Londen ongeveer vier uur duren. Er kunnen dagelijks 120 treinen doorheen. De oversteek door de tunnel duurt ongeveer 40 minuten, iets langer dan momenteel met de hovercrafts, de luchtkussenvaartuigen, maar veel korter dan met de veerboten die tussen de Engelse Kanaalhavens en Frankrijk of België De Times zegt dat de belangstelling van de EG voor een Kanaaltunnel, waarvoor Napoleon in 1804 voor het eerst een plan lanceerde, de stoot heeft gegeven voor het Brits-Franse initiatief. De spoorwegen van En geland en Frankrijk zullen het project later dit jaar aan hun regeringen voorleggen. zijn. Volgens mr. Kist is het duidelijk, dat de enkele bewering van de dader van een gewoon misdrijf, dat hij op grond van politieke mo tieven handelt, zonder meer on voldoende zal zijn om het delict tot politiek delict te stempelen. ZONNIGE ZONDAG Hoewel nog diep in de kraag gedoken is de randstad zon dag massaal uitgelopen om een frisse neus te halen langs de zonnige kust. Op de boule vards in Noordwijk en Kat wijk wem.elde het van de wandelaars. Uit de wind, op een terrasje ach ter het glas, aanbaden duizenden het gulle voor jaarszonnetje. Op het Scheveningse strand waag den mannen zich zelfs al in een zwembroek. Hier en daar had een vrouw de dagelijkse kledij verwisseld voor een bi kini. Wie ook een graantje meepikte van het mooie weer, was de Keukenhof. Zestienduizend bezoekers passeerden de loket ten. "We zijn dik tevreden", liet een woordvoerder weten. "De kracht van het zonnetje is merkbaar, de tuin krijgt al veel kleur." Overigens verwacht de Keukenhof, als het weerbeeld niet al te sterk verandert, een druk seizoen. Op de foto een Noordwijks ter rasje. „Uitspraken over uitwijzing RAF-leden juist" DEN HAAG (ANP) - De ad- vocaat-generaal bij de Hoge Raad, mr. F.C. Kist, heeft van morgen in zijn conclusie over het cassatieberoep van de drie RAF-leden, Wackernagel, Schneider en Folkerts, tegen de uitspraken van de Haagse- en Maastrichtse rechtbanken, die hun uitlevering aan West-Duits land toelaatbaar achten, geoordeeld, dat deze uitspraken correct zijn. De Hoge Raad zal op 22 mei de uitspraak doen. Mr. Kist zei, dat het in deze zaak gaat om de uitleg van het artikel van het Europese uitleverings verdrag, waarin staat dat uitleve ring niet wordt toegestaan, in dien het strafbare feit waarvoor uitlevering wordt gevraagd, door - in dit geval - Nederland - als een politiek delict wordt beschouwd. Mr. Kist was van mening, dat de rechtbanken zonder schending van het begrip „politieke delic ten" juist hebben geoordeeld. Het politieke karakter van het delict dient controleerbaar te Vannacht in Urmond (L) URMOND (ANP)- Drie jongens uit één gezin zijn in de afgelopen nacht bij een brand in het Lim burgse plaatsje Urmond om het leven gekomen. De brand brak rond half drie door een tot nu toe onbekende oorzaak uit in het vrijstaande huis van de familie Spee. De drie jongens die om het leven kwamen waren de 22-jarige P. Spee, de 21-jarige M. Spee en de 16-jarige E. Spee. De ouders en een vierde kind die zich bij het uitbreken van de brand ook in het pand bevonden wisten zich te redden. Tijdens de blussingswerkzaamhe- den raakten drie brandweerlie den gewond. Het gehele pand werd door de brand verwoest. Geen goud voor oranje hockeyteam 22 PAGINA'S Doelman Maarten Sikking belet HannefKhan het scoren. Pakis tan won met 3-2 en veroverde daardoor de wereldtitel hockey. Het Nederlands hockeyteam heeft genoegen moeten ne men met zilver. In de finale van het toernooi om de we reldbeker in Buenos Aires bleken de Pakistani gister avond toch te snel voor Oranje, dat met 3-2 verloor. „En daar was niets op af te dingen", aldus coach Wim van Heumen. In de Nederlandse voetbal competitie bleef PSV ook bij AZ'67 overeind. Met het zelfde counterspelletje waarmee al zoveel uitwed strijden succesvol werden afgesloten, bereikte de Eindhovense koploper van de vaderlandse eredivisie een 1-1 gelijkspel in Al kmaar. „Erg knap, zoals dit PSV speelt", bewonderde AZ- trainer Cor van der Hart. „Doe het maar eens na". PSV kan zaterdag in het duel te gen Twente het kampioen schap verdienen, maar eerst speelt het Nederlands elftal woensdag nog een nu al als „zinloos" beschouwde inter land tegen Tunesiè. Een wedstrijd, waarvoor de PSV-ers niet zullen afzeggen ondanks aandringen van hun trainer Kees Rijvers. Concurrent FC Twente won met 1-0 van Sparta. Bij de Nederlandse tafel tenniskampioenschappen bleek Bettine Vriesekoop weer oppermachtig. Ze v overde twee titels. De grote smaakmaker van het toer nooi was echter haar Avanti-clubgenoot Ronald Rijsdorp, eveneens uit Ha- zerswoude, die het tot de fi nale van het herenenkelspel bracht. Een recordaantal van 2600 toe schouwers zag het bas ketbalteam Leiden zater dagavond in de Vijf Meihal voor de tweede maal in suc cessie winnen van lijstaan voerder Den Bosch. Er wa ren twee verlengingen voor nodig: 123-122. Arthur Col lins bleef nog 40 punten ver wijderd van de absolute re cordscore van 1000 punten PAGINA'S 11-17 Demonstratie voor vrede in Tel Aviv PAGINA 7 i Een fotografische kijk op de Antillen PAGINA 20 OOSTVOORNE (ANP) - In Oostvoome zijn in de afgelopen nacht twee mensen om het leven gekomen nadat hun auto (volgens de politie) met te hoge snelheid uit de bocht vloog en tegen een boom botste. De slachtoffers zijn de 21-jarige R. J. M. Mayer uit Spijkenisse en de ongeveer 20-jarige Monique van der Burg uit Zwartewaal. Zij zaten voorin de auto. Een derde inzittende werd ernstig gewond.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1