Nieuwe behuizing Gezinsverzorging Win de Ford Fiesta. Heren ondernemers, wilt u even een datum in uw agenda schrijven? Ziekteverzuim wegens griep over top heen „PTT-contract had best verbroken kunnen worden Stichting naar Rembrandtstraat Man steekt zich zelf in brand V) „Onderzoek polissen een flop" VRIJDAG 24 FEBRUARI 197» Gemeenteraad moet helpen' LEIDEN - De PvdA-raadsleden Höppener en Bordewijk wil len dat de gemeente verte genwoordigd wordt in het be stuur van de stichting Ge zinsverzorging. Tijdens een gisteravond gehouden verga dering van de raadscommis sie maatschappelijke aange legenheden zei Höppener door alle problemen waarmee Gezinsverzorging te kampen heeft, ontdekt te hebben hoe belangrijk het werk van deze stichting voor de stad is. "De leden van de gemeente raad", zo zei hij, "zijn zich be wust van de moeilijkheden en moeten hun bijdrage leveren om tot verbeteringen te ko men. Het lijkt me goed om te onderzoeken wat de moge lijkheden voor ons zijn om net zo als dat destijds bij het dienstencentrum is gebeurd, vertegenwoordigd te worden in het bestuur". Bordewijk beaamde deze opvatting. Wethouder Oosterman zei wel voor het voorstel te voelen, echter alleen als daardoor de situatie zou kunnen worden verbeterd. "Voorlopig heb ik de indruk dat men het best zonder ons kan", zei hij, maar de wethouder zegde wel toe de mogelijkheden te onder zoeken. De directeur van de stichting en enkele vertegenwoordigers van personeel en bestuur wa ren gisteravond in de verga dering aanwezig om een uit eenzetting te geven over de problemen. Deze worden vooral veroorzaakt door een tekort aan personeel, waar door niet aan alle hulpvragen voldaan kan worden. Op aandringen van het CDA- raadslid mevr. Kramp besloot de commissie wederom een brief te sturen aan het minis terie van CRM met het ver zoek om meer geld be schikbaar te stellen om tot oplossingen te komen. handhaafd kunnen blijven maar deze oplossing bleek duurder uit te vallen. Bovendien ontstonden er communicatiestoornissen. Na de verhuizing (op 28 en 29 maart) zal de opening van het ge bouw op 1 april worden gevierd volgende maand intrekt met een "open huis". EINDHOVEN (SP) - Een 22-jarige hij zich enkele uren daarvoor met benzine had overgoten en zich in brand had gestoken. Vorige week kwam in Almelo op vrijwel identieke wijze een Ita liaan (41) om het leven. Hij stak zich in brand en overleed in het brandwondencentrum in Be verwijk. De man die gisteren in Den Bosch zich op een plein in brand stak, tobde met een verbroken liefde. Voorbijgangers doofden met jas sen en een brandblusser de in vlammen gehulde man, maar hij had reeds zulke ernstige brand wonden opgelopen, dat hij later overleed. De Italiaan die vorige week de vuurdood zocht, kon het niet verkroppen dat hij na de echt scheiding geen contact meer had met zijn kinderen. LEIDEN - De Stichting Gezinsverzorging is bijna uit de (ruimte) nood. Per 1 april kan zij in het pand aan de Remb- randststraat, het voormalige onderkomen van platen maatschappij CNR, terecht. Daarmee komt een einde aan de tijdelijke behuizing van zowel de afdeling langdurige als de tijdelijke hulpverlening (bejaarden en chronisch zieken) aan de Haarlemmerstraat 133. De afdeling tijdelij ke hulpverlening zat daar al enkele jaren, voor de overige afdelingen (met administratie en staf) was kantoorruimte gehuurd aan de Lange Mare, boven het Antonius Club huis. Vanaf 1 januari van dit jaar moest de stichting laatstgenoemde kan toorruimte verlaten wilde zij niet voor weer vijf jaar aan een huurcontract zijn gebonden. Aan de Haarlemmerstraat heeft de Gezinsverzorging de be schikking over zes kamers voor in totaal vijfendertig medewer kers. Grotere tegenstelling met de ruimte nu en die de stichting over ruim een maand krijgt is nauw elijks denkbaar. De nieuwe be huizing aan de Rembrandtstraat telt maar liefst vierentwintig ka mers verdeeld over de begane grond en eerste verdieping. Er zijn verder vergader- en les ruimtes. De tweede etage is bij de ruim 800.000 gulden kostende verbouwing (die door CRM wordt betaald) nog ongemoeid gelaten. Deze verdieping is gere serveerd voor eventuele uitbrei- ding. Er is nog ruimte voor het creëren van zo'n tien kamers. De staf houdt er namelijk rekening mee dat door de invoering van de Alpha-hulp (rechtstreeks aan de cliënt, die als werkgever op treedt) toch meer werk voor de stichting blijft liggen. Voor elke tien uur Alpha-hulp stelt CMR er veertien subsidiabel. Het ge bouw, dat destijds door de ge meente voor 750.000 gulden werd aangekocht is door de stichting voor twee ton bemachtigd. B. en W. kochten het om er eventueel de afdeling onderwijs en de schooladviesdienst in onder te brengen. In de Rembrandtstraat is ook een kantine gemaakt waar bejaarden en gezinshelpsters (de stichting heeft momenteel 630 helpsters in dienst) tussen de middag terecht kunnen. Bij de opknapbeurt ging men terug naar de oude gevellijn. Aan de kant van de Witte Singel hebben de schuren plaatsge maakt voor een uitstekend stuk kantine en een tuin die door de gemeente wordt onderhouden. Met de nieuwe huisvesting is de Stichting net binnen de singels gebleven. Dat was ook het stre ven van Gezinsverzorging die voor bejaarden en helpsters zo bereikbaar mogelijk wil zijn. De huidige situatie waarbij de stich tingsmedewerkers over twee panden waren verdeeld, had ge- t Het pand LEIDEN - De jaarlijkse griepaan val is ook dit jaar niet zonder meer aan de Nederlandse bevol king voorbij gegaan. Verontrus tend kan deze aanval echter tot op heden niet worden genoemd, van een griepepidemie is dan ook nauwelijks sprake geweest in de eerste maanden van 1978. Vol gens mevrouw Zwart, directrice van de geneeskundige dienst in Leiden is er in verreweg de meeste gevallen sprake van zo genaamde lichte griepgevallen. Concrete getallen kunnen er op korte termijn niet worden ver strekt, omdat er geen mel dingsplicht voor griepgevallen bestaat. De verwachting is dat de huidige "lichte griepaanval" een voorloper is van een mogelijk aanmerkelijke zwaardere griepepidemie uit het oosten, de zogenaamde Russische griep. De kans bestaat echter dat deze vorm van griep niet doorzet, zo dat we momenteel het ergste hebben gehad, aldus mevrouw Zwart namens de GGD. De eerste indruk van het GAK is dat het ziekteverzuim in Leiden ten gevolge van griep over zijn top, die in de eerste weken van februari lag, heen is. Toch zal het volgens het GAK nog wel even duren voordat het ziekteverzuim weer op het normale niveau is beland. Bij de Leidse politie lijkt de korps bezetting in de maand februari duidelijk minder met griep te hebben gekampt dan in de maand januari. Bedroeg het ziekteverzuim in de tweede week van januari nog zo'n 9 procent momenteel is dat percentage duidelijk teruggelopen tot 5 pro cent. De brandweer heeft het aanzienlijk moeilijker gehad met de griep. Noodgedwongen opere rend met een minimum bezetting van 50 man, betekent elk griepgeval dat er door diverse collega's moet worden overge werkt. Zolang de griep echter niet schrikbarend toeslaat zal de bevolking er wat betreft de ser viceverlening van de brandweer nauwelijks iets van merken. Bij het verplegend personeel van het Diaconessenhuis en het Aca demisch Ziekenhuis is de laatste weken sprake van een duidelijke toename van het ziekteverzuim. Ook hier is nog geen sprake van een ingrijpende situatie. Beide ziekenhuizen kunnen het tekort aan verplegend personeel ten ge volge van de griep nog vrij ge makkelijk aan. Ook het schoolverzuim is door de griepgolf niet ernstig toegeno men. Op de Visser 't Hooft Scholengemeenschap is de afwe zigheid door ziekte wel toegeno men, maar nauwelijks meer dan in de zelfde periode van voor gaande jaren. In de meeste ge vallen is er sprake van kort stondig verzuim, hetgeen aan toont dat ook hier de "lichte griep" in het geding is. Het Bona- venturacollege liet vrijwel iden tieke geluiden over de griep ho- Bij het uitzendbureau Luba, de grootste in Leiden, zijn de gevol gen van de griep wat duidelijker te merken. De laatste tijd komen daar beduidend meer aanvragen voor uitzendkrachten binnen dan normaal het geval is, zowel voor ongeschoold als voor admini stratief personeel. Voorlopig kan men nog voorzien in de toene mende vraag naar uitzendkrach ten. Maar wanneer de griepgolf erger wordt zal dit ook nadelige gevoigen voor het bestand van uitzendkrachten met zich meeb rengen. De griep heeft zich dus over het algemeen betrekkelijk rustig gehouden. Maar indien de alarmerende geluiden over de Russische griep in de toekomst niet ongegrond blijken kan de griep dit jaar alsnog flinke schade aanrichten. T urn wedstrijden voor scholieren in Vijf Meihal LEIDEN - Op vrijdag 3 maart zul len er in de Vijf Meihal school- turnwedstrijden worden gehou den voor scholen van het voort gezet onderwijs in Leiden. De wedstrijden beginnen om één uur. Er zal worden gestreden op diverse onderdelen, zoals kast- springen, verrichtingen op het paard, lange mat en jazz-gym- nastiek/volksdansen. De beoordeling is in handen van ju ryleden van de Turnkring Leids- enhage. Winnaar World Press Photo AMSTERDAM (ANP) - De Zuidafrikaanse fotojournalist Leslie Ham mond is met zijn foto traangas terreurwinnaar geworden van de 21ste wedstrijd van World Press Photo om de beste persfoto van het jaar (1977). Dit is gisteren op een persconferentie in Amsterdam bekendgemaakt Woensdag 5 april zal in het Vincent van Goghmuseum in Amsterdam in aanwezigheid van prins Bernhard de prijs - de trofee "het gouden oog" en een bedrag van 5000 aan Hammond worden uitgereikt. De Zuidaf rikaan werd ook winnaar in de categorie "algemeen nieuws". De persfoto van het jaar toont hoe de Zuidafrikaanse politie een actie met traangas uitvoert tegen zwarte Zuidafrikanen die bij Kaapstad zin gend demonstreren tegen de sloop van hun woningen. Een internationale jury onder voorzitterschap van Michael Rand, hoofd redacteur van Sunday Times Magazine in Londen heeft een keuze moe ten maken uit 3689 foto's van 714 fotojournalisten uit 48 landen. Er was dit jaar een recordaantal inzendingen. ADVERTENTIE DEN HAAG (ANP) - Oud-staats secretaris Van Huiten van ver keer en waterstaat is van mening dat Nederland zich best had kun nen permitteren het girobetaal kaartencontract met Zuid-Afrika alsnog op te zeggen. Hij is het dan De laatste ook niet eens met minister Van sluiten der Klaauw van buitenlandse za ken die in antwoord op vragen uit de Tweede Kamer heeft ver klaard, weliswaar ongelukkig te zijn met het contract, maar het geen goede zaak te vinden, het nu fungerende contract alsnog op te zeggen. "Als we nu een keurige relatie had den met dit land dan zou ik het daar mee eens zijn, maar met Zuid-Afrika hebben we zelfs het culturele akkoord opgezegd", al dus Van Huiten. ten tijde van het af liet akkoord in 1977 als staatssecretaris van verkeer en waterstaat verantwoordelijk voor de PTT. Hij werd volgens zijn zeggen in deze zaak gepas seerd door de PTT die recht streeks contact opnam met mi nister Westerterp. Deze nam een afwijzend standpunt in maar ver- ADVERTENTIE t.b.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten De Ford Fiesta is één van de hoofdprijzen. Een auto die alles biedt. Kompakt, maar net zo veilig en betrouwbaar als iedere andere Ford. Standaard afgeleverd met een gelaagde voorruit. Met automatisch oprolbare 3-punts veiligheidsgordels. Daarnaast is de Fiesta erg betrouwbaar. Heeft-ie dank zij z'n voorwielaandrijving een perfekte wegligging. Waar de Fiesta erg zuinig mee blijft, zijn benzine verbruik en onderhouds kosten. De Ford Fiesta is gewoon een ideale gezinsauto. Een geweldige hoofdprijs De Ford Fiesta is één van de geweldige hoofdprijzen. zuimde, aldus Van Huiten, hem daarover in te lichten zodat dit standpunt van de minister geen effect heeft gehad. Westerterp heeft deze uitleg bestreden. DEN HAAG (SP) - "Ik wil wedden dat het onderzoek naar de koop som-polissen een grote flop wordt door degenen die de zaak hebben aangeslingerd". De president vun de raad van be stuur van de verzekeringsmaat schappij Stad Rotterdam, mr. P. van Steensel, heeft dat gisteren gezegd na afloop van een gesprek met de vereniging van belas ting-inspecteurs. Een nieuw accountantsonderzoek heeft uitgewezen dat geen enkele politicus in de periode van 1 tot 15 november 1975 eeh koopsom polis bij deze maatschappij heeft gekocht. De vereniging van belastingin specteurs verzocht onlangs aan de voorzitter van de Tweede Ka mer om een onderzoek naar de beschuldiging dat een dertigtal politici dit soort polissen had aangeschaft, terwijl in politiek Den Haag werd gewerkt aan het afschaffen van het financieel voordeel dat dergelijke polissen opleverden. Misschien heeft u al een computer, misschien ook niet. In beide gevallen is het nuttig om kennis te maken met IBM computers, die speciaal werden ontwikkeld voor kleine en middelgrote bedrijven. Computers die voor u veel problemen kunnen oplossen. Op administratief gebied en/of bij de bedrijfsrapportering. Voor een prijs die u zal meevallen of zelfs verbazen: IBM heeft voor u een echte, volwassen computer vanaf f 50.000,- (koop). Specialisten van IBM's divisie Informatieverwerking willen u graag demonstreren dat het inschakelen van een computer in de bedrijfsvoering geen heksentoer meer is. Om het u gemakkelijk te maken, komt IBM bij u in de buurt. Als u onderstaande gegevens in uw agenda noteert, is dat wellicht een stap naar een nóg efficiëntere toekomst. U bent hartelijk welkom in Rijswijk (Z.H.) in Motel Hoorn wij ck, Jan Thijssenweg 2 op: Woensdag 1 maart 09.00 - 17.00 uur. Donderdag 2 maart 09.00 -17.00 uur. Vrijdag 3 maart 09.00 -17.00 uur. U bent gedurende de gehele dag welkom, maar mocht u een bepaalde tijd willen afspreken dan kunt u bellen met ons verkoopkantoor te Zoetcrmccr, tel. 079-254568. Mevr. Verrocn zal graag de tijd voor u vastleggen.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13