Wassenaarse villa verwoest Romantische galerie Oegstgeest 0 le/cfee agenda Tweetal koren in mis voor zanger Zandbergen Lezing over TM-techniek WASSENAARSE POLITIE Wethouder Drenth komt niet „terug" BESTE „OP PISTOOL'" STAD EN RAND MAANDAG 20 FEBRUARI 19' Maandag WASSENAAR - In Wassenaar is zaterdagmorgen een kapi- Bouwkeet tale villa afgebrand. De brand is waarschijnlijk veroor zaakt door met vuurwerk spelende kinderen van één van de bewoners. De villa - aan de Van Calcarlaan - bestond uit twee huizen onder één kap. Beiden gingen geheel verlo ren. De brand ontstond 's morgens rond kwart over tien en werd door omwonenden ontdekt. Het vuur nam snel grote vorm aan doordat het rieten dak vlam vatte. In het deel van de villa, waar het vuur begon moesten de bewoners zich snel uit de voeten maken. Hun buren hadden nog gelegenheid een deel van de huisraad te red den. De brandweer van Wassenaar kon in eerste instantie weinig tegen de vlammenzee uitrichten. Bij gebrek aan mankracht en water riep men de hulp van de korpsen van Leiden en Den Haag in. Deze hulp was vooral nodig voor het veilig stellen van de omringende villa's. Met die assistentie - in totaal waren zo'n veertig brandweerlieden met zes wagens in de slag - bleef de brand beperkt tot de ene villa. Rond het middaguur was men de brand meester. Het nablussen duurde tot ver in de middag. Vanwege de brandgevaarlijke omgeving - vele huizen met rie ten daken - hield de brandweer de afgebrande villa nog tot zon dag onder controle. De schade die de brand aanrichtte, is omvangrijk. Alleen de wonin gen vertegenwoordigen al een waarde van zo'n kriekwart mil joen per stuk. Brandweer en poli tie hadden het weekend nog geen zicht op de totale schade. De ge dupeerde bewoners, de families Oosthoek en Sanders, vonden onderdak bij buren en familie. Een felle uitslaande brand in Voor schoten legde zaterdagavond op het Industrieterrein Rouwkoop laan een direktiekeet in het as. Rond half acht kreeg de Voor- schotense brandweer de mel ding, rukte uit met groot mate riaal, maar kon niet voorkomen dat de brand het houten gebouw volledig vernielde. Over de oorzaak tast de brandweer nog in het duister. De bouwkeet stond op de plek waar enige jaren geleden de opslagplaats van de Nefaboline gevestigd was, welk bedrijf ook door brand verwoest werd. De brand van zaterdag geeft steun aan de omwonenden, die nog steeds aandringen op een betere brandbeveiliging van dit indu striecentrum, dat midden tussen de bebouwde kom ligt. Brandweercommandant J. Lek- kerkerker schatte zaterdagavond de schade op enige tienduizen- Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, te 120833, adviescentrum voor werklozer di. van 10.30-12.30 uur. Troef, Noordeinde 2a, fotografie; cabs ret; jaargroep; yoga; bar/soos, 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, strip tekenen; t'ai chi; projectgroep Leids k geschiedenis; fotografie; boetseren; Gt 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehan dicaptensoos, 14-16.30 uur. 't Breehuys, kreatief bezig zijn, 19 uur gespreksgroep middelbare scholieren 20 uur. Stadsgehoorzaal, WD-bijeenkomst spr. fractie-voorzitter Rietkerk, 20 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Jachtwerf 't Joppe, Warmond, tewater lating Bonaparte trawler, 15 uur. De Werf, Voorschoten, bijeenkomst Oranjevereniging, 20 uur. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente- T i raad, 20 uur. Dj Gemeentehuis Leiderdorp, gecom- t- bineerde cie. vergadering ruimtelijke ordening en openbare werken en ver- den guldens. Doordat het houten gebouw geïsoleerd stond van de overige bebouwing was er voor de vrijwillige brandweer geen enkel probleem om tot lokalisatie van de brand te komen. De Es- senlaanbewoners hebben grote waardering voor de brandweer, maar menen toch in deze brand een bewijs te zien dat hun angst voor het industriecentrum te recht is. OEGSTGEEST - De oorspronkelijk uit Leiden afkomstige gebroeders Flippo hebben zaterdag hun nieuwe kunstgalerie aan de Ge verstraat in Oegstgeest geopend. Zoals in hun vroegere galerie, aan de Leidsewg in Voorschoten, bieden zij ook hier hoofdzakelijk 19de en 20ste eeuws werk aan. De Galerie 1900,zoals de galerie heet, is een filiaal van hun Art Gallery Antwerp' in België. Vooral de schilders van de Leidsche school, die weer door de Haag- sche School' geïnspireerd werden hebben de grote belangstelling van de broers. Momenteel is er in de galerie onder andere werk van W. H. van der Nat (grootvader van de Leider- dorpse schilder Rien v. d. Nat),C. van der Windt, J. J. van der Sande enG.M. Munte te bezichti gen. Zeer ingenomen zijn de gale riehouders mei de topstukken uit de collectie: romantisch werk van de 19de eeuwse Belgische schilder Franqois Musin en „moeder met kinderen' van Bernard de Hoog. Met name Henny Flippo houdt zich ook bezig met restaureren, schoonmaken en inlijsten van schilderijen. Daartoe staat hem achter de verkoopruimte een goed geoutilleerd atelier ter be schikking. De klanten kunnen er een keus maken tussen moderne en klassieke lijsten, tot zelfs de zo genaamde omamentlijsten aan toe, die op maat kunnen worden afgeleverd. "Vooral aan het on derhoud van schilderijen man keert nogal wat", meent Henny VOORHOUT - Zaterdagavond zijn twee Leidse koren naar de kerk- zaal van de RK Bisschoppelijke Nijverheidsschool in Voorhout getogen om te assisteren in een gezongen mis met celebrant eme ritus-pastoor F. Bernefeld. Hier was wat aan de hand. Door mid del van de eucharistieviering werd de 70e verjaardag gevierd van de prominente Leiderdorpse muziekpromotor Kees Zandber gen. Tevens vierde Zandbergen dat hij 60 jaar de koorzang had beleden en bedreven. De feestvierder is voorzitter van het Alma Materkoor, dat hij ruim 40 jaar geleden oprichtte, en van het Madrigaalkoor, eveneens door hem opgericht, tien jaar later. Bij het stijgen van de jaren is zyn stemgebruik florissant gebleven, zij het met een daling van de hoge jongenssopraan via tenor naar diepe bas. De vyf ordinarium-misdelen wer den verzorgd door het Alma Ma terkoor, dat onder de leiding is gekomen van Louis van Wijn gaarden. Aan de regel om geen muziek in de eredienst te recen seren wil ik mij houden, maar ik mag wel opmerken, dat dit fraaie ensemble, dat, naar mijn mening geplaagd is geweest door een minderwaardigheidscomplex, dit volledig blijkt te hebben overwonnen. Na de communie en dankzegging met slotlied is het Madrigaalkoor aangetreden met het Magnificot van Vivaldi. Alegemeen bekend is, dat dit kamerkoor gerekend wordt tot de vooraanstaande in 't land. Esther Hillinga was sop raansoliste in Mis en Magnificat, de abt Vera Verzijden solieerde in het Magnificat. Nico Schrama bediende het orgel. Tijdens de communie klonk het Panis an- gelicus van Franck uit de alomte genwoordige hobo van Han Ko- paan. Als aanvoerder van het Ned. Mad- rigoolkoor zag men de nieuwbe noemde leider Henk Briër, die een tiental leden van zijn jeugdkamerkoor had meege bracht, die men in het geen zij deden had kunnen verwarren met een beroepsgroep. Te noe men valt als nog de als schrift- lezer medewerkende Jan Doove, een tijdlang een collega-mu ziekrecensent De Mis was van Jan Mul en wel de Mis „L'Homme désarmé" (ontwa pend). In die titel zit een zinnige ironie. In de generatie van Dufory hebben dozijnen componisten een Mis „L'Homme armé" (man in wapenuitrusting) gemaakt, ti tel van een soldatenlied, waarvan de melodie zich willig ombuigen liet tot contus firmus in de Mis. Er zijn vijf eeuwen nodig geweest voor iemand op de ontwape nende inval kwam, een grond- gegeven désarme tegenover arme te stellen. Een teken van vredes- verlangen in een immer krank- OEGSTGEEST/VOORSCHOTEN - Vanavond wordt in 't Camp- huys, Rhijngeesterstraatweg 43, te Oegstgeest een lezing gehou den over Transcendente Medita tietechniek. Morgenavond wordt een dergelijk lezing in 't Gemeen tecentrum aan de Prinses Manj- kelaan 4 gehouden in Voorscho ten. De lezingen worden georganiseerd door de Stichting Onderwijs in de Wetenschap der Creatieve Intel ligentie, afdeling Leiden, en be ginnen om 20 uur Ruzie over schoonmaken leidt tot steekpartij LEIDERDORP - Twee Marok kanen, A. A. A. M. en zijn ka mergenoot H. B. A. Y., wo nend in het kamp voor buitenlandse werknemers aan de Zijldijk te Leiderdorp, kregen gistermorgen dus danige onenigheid over het schoonhouden van hun ka mer dat zij elkaar met houtknuppels en een slage rsmes te lijf gingen. M. liep hierbij een gebroken pols op, Y. steekwonden en hoofdlet sel. De vechtenden werden door een derde Marokkaan gescheiden. Flippo. "Schilderijen van een eeuw oud en soms nog ouder zijn nog nooit schoongemaakt. Als het dan gebeurt lijkt het wel of er een nieuw schilderij te voorschijn komt". Vrouwen over kinderboeken OEGSTGEEST - De Rooie Vrou wen in de Partij van Arbeid in Oegstgeest houden vanavond een thema-avond over kin derboeken. Centraal staat de vraag in hoeverre kinderboeken rolbevestigend werken. Zijn er roldoorbrekende kinderboeken, zo ja welke? In Taberna, Ju- lianalaan 1, waarde bijeenkomst wordt gehouden, zal een be scheiden collectie "goede" jeugdboeken aanwezig zijn. De avond begint om 8 uur en is voor alle vrouwen toegankelijk. Het Nederlands Madrigaalkoor (met in het midden Kees Zandbergen zingtl'Homme désarmé. zinniger tot de tanden gewa pende wereld. KEES VERHOEF i de kelder van het Wassenaarse poli- WASSENAAR - Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het Wassenaarse korps reserve-ge- meentepolitie werd zaterdag morgen in de schietkelder van het politiebureau aan de Hof- campweg een pistoolwedstrijd georganiseerd.Zeven teams van reserve-korpsen uit Noordwijk, Katwijk en Voorschoten namen hieraan deel. Er was in de eerste plaats een korp swedstrijd, die met 206 punten gewonnen werd door Wassenaar I. Op de tweede plaats eindigde Noordwijk I met 194 punten. De derde prijs was voor de reserve- rijkspolitie uit Voorschoten 174 punten. Bij de persoonlijke wedstrijden werd Borst uit Noordwijk eerste met 47 punten. Tenslotte kon er nog geschoten worden op de "geluksbaan". Daarbij wordt op een schijf geschoten zonder dat men zien kan hoeveel punten men vergaart. De prijs, een pols horloge, werd gewonnen door de heer Franck uit Noordwijk, die tot 195 punten kwam. AANHOUDING VAN DIEVEN PARTIJ BONTJASSEN LEIDEN - De Leidse politie heeft twee Leidse jongeren van 18 en 21 jaar aangehouden die hebben bekend afgelopen donderdag morgen in alle vroegte een aantal bontjassen te hebben gestolen uit een winkel aan de Nieuwe Rijn. Het tweetal gooide daar stenen door de etalageruit en nam voor een totale waarde van tienduizend gulden mee. LEIDERDORP - Bij een inbraak in zwembad De Does te Leider dorp is gisteren voor 700 gulden ontvreemd. De inbrekers haal den de geldwisselautomaat en de koffieautomaat leeg. I LEIDERDORP - Bij een inbraak in een kantoor aan de Ericalaan te Leiderdorp dit weekend is een Friese staartklok ontvreemd. De inbraak werd gisterochtend ont dekt. Auto verwondt fietser (86) VOORSCHOTEN - Bü een aanrij ding met een auto is zondagmor gen op de Beethovenlaan in Voorschoten een bejaarde fietser gewond geraakt. De man R. S. uit Voorschoten sloeg met zijn fiets plotseling links af op het moment dat een auto naderde. De be stuurder van de auto kon een aanrijding niet meer voorkomen. De fietser werd met hoofdletsel opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. LEIDEN - Een 31-jange brom fietser uit Valkenburg heeft gis termiddag op de Haagweg een hersenschudding opgelopen, .toen hij met zijn bromfiets de stoeprand raakte en viel. Schaatsen in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Door het aanhoudende vriesweer was de Zoeterwoudse ijsclub dit weekeinde in de gelegenheid de Zoeterwoudse Schaats kampioenschappen op de Noord Aa te organiseren. Onder een enorme publieke be langstelling streden 8 dames en 46 heren om de hoogste Bij de dames ging de eerste plaats ten slotte naar Marian de Hollander, links op foto die afgelopen zaterdag ook al jeugdkampioene was ge worden. Zij werd gevolgd door respectievelijk Riet Straathof en Yvonne Laken. Bij de heren werd de favoriet Wim den Eisen glansrijk kampioen van Zoeterwoude. Hij werd gevolgd door Wim Olsthoorn en Jan van der Geest, die na een spannende strijd 2e en 3e werden. Indien de vorst aanhoudt, or ganiseert de ijsclub woensdag schaatswed strijden voor de lagere scho len, eveneens op de Noord Aa. LEIDERDORP - De huidige wet houder voor de PvdA in Leider dorp, Engbert Drenth, zal niet meer in de raad terugkeren, evenmin als zijn mede-raadslid voor de PvdA, Ton Willems. De twee overige zittende PvdA- raadsleden, Jaap BeZemeren Ton de Water, zijn door het bestuur van de PvdA-afdeling Leider dorp naar voren geschoven om respectievelijk de eerste en de tweede plaats op de lijst in te ne men bij de komende gemeente raadsverkiezingen. Voor de derde plaats wordt Frans Leijnse voorgesteld, als so cioloog verbonden aan de uni versiteit te Leiden. De vierde plaats wordt ingenomen dqor George Hewitt, terwijl de naam van Marijke Pohl-Lohman op de vijfde plaats prijkt. Vrijdag zal de Leiderdorpse afde ling van de PvdA in een openbare vergadering in gebouw Irene aan de Hoofdstraat de definitieve volgorde van de lijst vaststellen. Dan zal tevens de raadsfractie een kort verslag geven van haar werkzaamheden. Ook het verslag van de programma commissie en de verbreding van Rijksweg 4 zullen dan aan de orde komen. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagdienst dei apotheken in de regio Leiden word waargenomen van 17 tot 24 febr., door Apotheek Centraal Breestraat 74, Lei den, telefoon 120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meei mogelijk is met het openbaar vervoei naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten, van eer taxi, telefoon 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Lelden - Interkruis, Middelweg 38, tele foon 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, telefoon 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele- foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, telefoon 4641. Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, telefoon 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo." 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Haarlemmerstraat 133 tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. Dierenbescherming Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071- 126325, geopend maandag t/m vrijdag van 12-17.30 uur Dienstencentrum LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. 40 brandweerlieden, ook van omringende plaatsen, kwamen in actie bij de villa-brand in In totaal z< Wassenaar.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2