LZ raakt punt achter op HZPC Bettine Vriesekoop verplettert Scylla Volleybalsters Leython met moeite langs tegenstander Lions: geen antwoord op intimidatie Den Bosch Docos komt net iets tekort tegen Avanti Chris Lantrok uitgeschakeld door black out ZIJL/LGB WINT VAN ZWAK DZV: 8-7 Nederlaag Vlietwijk MAANDAG 20 FEBRUARI 1978 SPORT LEIDEN - Voor het reservcteam van Gemini/Kangeroes lijkt dit volleybalseizoen teleurstellend te verlopen. Door de nederlaag (3-2) in hel vierpuntenduel met mede-degradatie-kandidaat In- terlance/Zaan 2 werden de Voorschotenaren nog vaster op de laatste plaats gedrukt. Te weinig motivatie en een te zwakke service deden Ge- mini/K 2 ook in Zaanstad de das om. Door deze nederlaag is de situatie voor het team vrijwel uitzichtloos geworden en zal het komend seizoen waarschijnlijk een toontje lager moeten worden gezongen. Het eerste team van Gemini/K Ook Donar kon tegen Lek- kerkerk niet imponeren. In de eerste twee sets nam de ploeg tweemaal een fikse voor sprong, maar beide sets moes ten uiteindelijk uit handen ge geven worden: 12-15, 12-15. In de derde set kwam Donar ech ter sterk terug van een goed lo pende aanval en een goed ver dedigend blok, Lekkerkerk werd metde monsterscore 15-1 opzij gezet. Daarna viel de ploeg weer in ds oude fout en kon de goede lijn van de derde set niet voortgezet worden 7-15 Bij de dames hadden Gemini/is. en Leython bijzonder veel moeite met hun tegenstanders. Gemini kreeg het op gelijke hoogte staande Advendo op bezoek. Met 15-5 werd de eerste set gewonnen, maar Ad vendo herstelde zich goed en tekende voor de volgende twee sets: 15-17 en 13-15. Dat was ook het moment dat de dames van Gemini orde op zaken stel den en met 15-11 en 15-5 de zege toch in Voorschoten wis ten te houden. Leython, dat goede kansen heeft óp een tweede plaats en daar door promotiewedstrijden kan spelen had tegen tegenstander Raecksc vfif sets nodig om tot winst te komen. De eerste werd met 9-15 verloren, evenals de vierde (14-16). Nadat Leython de tweede en derde set goed te ruggekomen was, werd de be slissende vijfde set met tacti sche plaatsballen met 15-9 Ge- Gemini/K 2, koploopster in de derde divisie, kwam tegen Be Fair nauwelijks in moeilijk heden. Het team toonde zich superieur aan de Waddinx- veensen en bevestigde dat nog eens door de setstanden 15-9, 15-13, 15-12. In de promotieklasse heren kon LUSV een simpele 3-0 zege op Hessels/BMW boeken. Leython verspeelde een kost baar punt bij Be Fair (2-3) dat het afgelopen weekeinde sterk voor de dag kwam. Het team van Leython moest in de vijfde set sterspeler Erwin Bergsma missen, die door een rugbles sure moest afhaken. Gemini/K 3 heeft de laatste kans om aan de degradatie te ont komen niet benut. Het dit seizoen eveneens tegenval lende DVC bezorgde de ploeg een 3-1 nederlaag. Gemini/K stelde vooral in aanvallend op zicht erg teleur. Bij de dames haalde Leython 3 een kostbaar punt weg bij Thor, dankzij een goeddraaiende Jo- sien van den Bosch. Leython 3 verloor met 2-3. Het tweede team van Leython moest in Tornado de meerdere erken nen. In de eerste set ging het nog redelijk (11-15), maar daarna stapelde de ploeg fout op fout terwijl de korte ople vingen niet konden verhinde ren dat de volgende drie sets naar het Delftse Tornado gin gen. Gemini/K 3 moest het in de on gelijke strijd tegen koploper Jodan Boys met 3-0 afleggen. Na deze zege lijkt Jodan Boys de promotie nauwelijks meer te ontgaan. LUSV verloor het van het in de onderste regionen bengelende Comtu Velo mét 3-2. Aanval lend kwam er bij de studenten weinig uit de verf moeilijk te gen DAC, waar de Noord wij kse ploeg zelfs met 2-0 achter kwam te staan. Een "eindsprint" redde NOVO ech ter nog van een nederlaag; 2-2. Leython 2 leverde goed werk af door het sterke WVC met een 3-0 nederlaag naar huis terug te sturen. Bij de dames won Leython 4 de vierde achtereenvolgende wedstrijd. Ditmaal was Ge mini/K het slachtoffer; 1-3. Het verzwakte Leython 5 verloor onnodig met 0-3 van NOVO 3, terwijl VOC tenslotte Salvo nog vaster op de laatste plaats drukte door een 3-1 zege. DEN BOSCH - Zo goed als Leiden Lions vrijdagavond tegen SIJC voor de dag kwam, zo gebrekkig acteerde het Ton Menken-team zaterdagavond in het topduel te gen Den Bosch, dat vrij gemak kelijk met 8-3 won. De Bos schenaren dankten die overwin ning vooral aan het feit, dat de ploeg aanmerkelijk slagvaar diger voor de dag kwam. Evenals in de eerdere confrontatie van dit seizoen demonstreerden de Brabanders, dat ze een af doende remedie voor de speel wijze van de Leidenaars hebben gevonden. De Jean Martin pupillen, die het vooral in de techniek sec zoeken, hadden zaterdagavond geen en kel antwoord op het keiharde Bossche spel, dat hoofdzakelijk berustte op intimidatie.Met name de Bossche Japanner Nagamura en Joop van Gurp (tien minuten straf wegens Misconduct) waren in dat opzicht de aanvoerders. Nagamura mocht voortdurend - ook als de puck niet in de buurt was - onbestraft zijn opponent Theo Diets met zijn stick hinde ren. Het arbitrale duo Paans en Broeken weigerde eenvoudig om Nagamura voor 'interference' te bestraffen. Niettemin kan worden gesteld, dat de Leidenaars de 8-3 nederlaag vooral aan zichzlef hadden te wijten. Leiden Lions verzuimde te profiteren van het feit, dat de Bosschenaren regelmatig (totaal 27 strafminuten) één man minder op het ijs hadden. Toegegeven: Het Ton Menken- team miste de geschorste Harrie Wielheesen, maar ook gisteren bleek weer, dat het 'powerplay' bij de Leidse ploeg uitermate slecht is verzorgd. Den Bosch profiteerde ervan Moest weliswaar aanvankelijk tegen een 0-2 achterstand optor nen (doelpunten van Jean Martin en Allan Harvey), maar toen John Griffith had tegengescoord, was het Bossche hek van de dam. Van Gurp zorgde voor 2-2, waarna Griffith voor 3-2 en 4-2 tekende Joop van Gurp knalde 5-2 binnen en Tonnie de Groot, Ger Verha len en Griffith tilden de score naar 8-2. Eerst toen vond Ivan Kocanda een gaatje in de Bra bantse defensie. Door dit resultaat heeft Den Bosch, dat nu 18 punten uit 10 wed strijden heeft, de leiding in de tweede divisie van Leiden Lions, 17 punten uit 10 duels, overge- ROTTERDAM - Chris Lantrok kon het gisteravond nog altijd niet begrijpen. De Leidse zwaarwel- ter, die de partij op de nationale bokstitels zaterdag zo goed was begonnen met twee knock downs in de eerste ronde tegen Gradus Evers, noemde het zelf tenslotte een 'black-out' dat hij zo snel had opgegeven in zijn partij tegen de Amsterdammer Ali Blanchard. In de tweede ronde van dat duel was Lantrok, die tot op dat mo ment op punten voorstond gis termiddag in Ahoy, op een linkse een rechtse gelopen. De eerste stoten van Blanchard, die goed doorkwamen. Lantrok: 'En die kon ik best hebben, maar wat deed ik? Ik gaf op. In een impuls zei ik tegen de scheidsrechter dat ik ermee ophield. Onbegrijpelijk, maar ik denk dat het komt omdat ik me persé niet wilde laten uit tellen. Dan krijg je minimaal acht weken rust en dat kon ik niet hebben, omdat ik nogal wat wed strijden op mijn programma heb staan. De angst daarvoor heeft me er waarschijnlijk toe verleid op te geven, want anders begrijp ik ook niet wat me bezielde'. Voor de DTS-bokscr kwam daar mee een snel einde aan het toer nooi. Zijn tegenstander Blan chard komt nu morgenavond uit in de finale van het zwaarwelter tegen John v.d. IJssel. LEIDEN - Waterpolohoofdklasser De Zijl/LGB raakte zaterdagavond in de laatste minuut van het duel tegen het zwakke DZV, een wedstrijd waarin de Leidenaars zo overtuigend waren gestart, toch nog in de problemen. Keeper Theo Uittenhout moest naar de uiterste hoek om een schot van Jan Jaap Koorevaar te keren en zo de 8-7 zege voor zijn ploeg vast te houden. Het dubbel In het dubbel met Theo Louwers was zij tegen Regeer en Van Zoelen eveneens de stimule rende drijfveer voor de zege (15- 21. 21-13 en 21-17). De Leidenaars (dank zij zegens vah Kantebeen en Van Zoelen op Louwers) mochten nog wel twee keer tegenscoren, maar meer dan een pleister op de diepe wonden waren die twee punten niet. Temeer niet, omdat Ronald Rijs- dorp eveneens makkelijk aan zijn zeges kwam. Eerst liet hij Flits Kantebeen met 21-19, 21-15 in de kou staan, waarna ook Anton Will van Zoelen opvallend gemakke lijk met 21-19 en 21-14 het voor Scylla enge bos werd ingestuurd. Harde les De overwinningen van Rijsdorp op Regeer (21-11 en 21-14) en Louwers op Regeer (23-21 en 21-14) waren in feite dan ook niet belangrijk meer. Zij onderstreep ten slechts de hardheid van de les, die "leermeester" Scylla gis teren van "leerling" Avanti kreeg. In de eerste klasse is LZB6 een punt achter geraakt op het op de tweede plaats staande HZPC. De Leidse ploeg kwam gisteravond in Arnhem tegen ESCA niet ver der dan tot een 6-6 gelijkspel. De Zijl/LGB maakte tegen DZV in de eerste periode van de wed strijd vooral indruk door de pre cisie waarmee elke kans werd benut. Albert Spijker kreeg tweemaal wat ruimte van zijn verdediger en dat betekende beide malen ook meteen een doelpunt: 0-2 HILVERSUM - In de eerste klasse van de badmintoncompetitie leed Vlietwijk tegen degradant Hilversum een verrassende 6-5 nederlaag. Winstpartijen waren er voor Alphons van den Berg, die Top met 9-15 en 3-15 ver sloeg, Rozemarijn Bisschop, die Hilversum-speelster de Coo met 11-2 en 11-0 verpletterde en Jorin Bisschop, die Top er met 11-8 en 11-6 onderhield. De dubbels Rozemarijn Bis schop/Oostergo en Bis schop/Bisschop zorgden voor de rest van de Vlietwijk-punten. Veglo verloor de uil wed st rij tegen Velsen met 7-4. Hier won Wim de Rooy met 5-15 en 9-15 van Dek ker, terwijl Irene de Vrind tegen Mulder eveneens succesvol (5-11 en 3-11) was. Die laatste won Hans van Harteveld ook het ge mengde dubbel van Mul der/Mulder (15-3, 8-15 en 6-15) Het herendubbel (Slinger land/Van Wijk) was eveneens voor Veglo; 18-17. 10-15 en 12-15 tegen Mulder Touset. Veglo 2 speelde tegen Morgenstond met 4-4 gelijk, terwijl Veglo 3 met 6-2 over Badhoevedorp zege vierde. Pas nadat Alex van Belkum van een numerieke meerderheid had geprofiteerd (0-3) kon Jan Jaap Koorevaar voor de ploeg uit Delft tegen scoren, maar dezelfde spe ler raakte even later de bal kwijt aan Stan van Belkum, die een 4-1 ruststand op het bord bracht. Zijl/LGB-coach Rob Schouten, die het zaterdag moest doen zondei de zieke Leo Onderwater, bracht nu een paar jeugdspelers in het water, zodat die wat ervaring op konden doen. In het tweede part ging het daardoor wat minder gemakkelijk. De afwerking werd slordiger, en ook in de opbouw van de aanvallen werden er nu fouten gemaakt. Het enige doelpunt dat in dit kwart werd gemaakt kwam van de hand van DZC'er Erik te Kulve. (4-2). In het derde speldeel, toen er weer een wat sterkere Zijl'LGB-ploeg in het water lag, bleek weer eens dat het met de spelopvatting van een matige hoofdklasser als DZV niet al te best gesteld is. Door tref fers van Stan van Belkum en Frits Welling voor De Zijl/LGB en van Hans van Oort voor DZV liep de thuisploeg weer uit naar 6-3. Die Zijl/LGB-supporters die gedacht hadden dat het nu wel afgelopen was met DZV zouden nog een aantal benauwde ogen blikken moeten doormaken. Wa terpolo is nu eenmaal een spel waarbij vaak het middenveld wordt overgeslagen, zodat er voortdurend gevaarlijke situaties voor de goals te zien zijn. Door onoplettend verdedigen van de thuisploeg kreeg DZV tweemaal een numerieke meerderheid, waaruit achtereenvolgens Erik te Kulve en Hans Nichting de stand op 6-5 brachten. Stan van Bel kum gaf uit een door hem zelf verdiende strafworp zijn ploeg weer wat lucht (7-5), maar nadat Alex van Belkum een opgelegde kans had gemist, was het weer Nichting die de spanning terug bracht (7-6). Nog eens vergrootte Stan van Belkum de afstand (8-6), maar door een goal van Jan Jaap Koorevaar werd het toch een close finish. LZ LZ'86 speelde tegen het thuis altijd gevaarlijke ESCA geen beste wedstrijd. Door het stug verdedi gen van de Arnhemmers kon de LZ-ploeg in de aanval niet veel druk ontwikkelen, terwijl ook het break-spel niet erg lukte. Boven dien stak keeper Erik de Vos niet in z'n beste vorm. LZ kon niet éénmaal een duidelijke voor sprong nemen, al was daar aan het begin van het laatste kwart wel een uitstekende kans op, toen een Arnhemmer voor 45 secon den naar de kant moest. In plaats van te scoren lieten de Leide naars echter een doelpunt tegen maken. Toch nam LZ weer de leiding (5-6), maar met nog 44 se conden te spelen stuurde scheidsrechter De Bruin om niet geheel duidelijke redenen Jan Breedeveld naar de kant. Bus be nutte voor ESCA de numerieke meerderheid (6-6), en LZ kon in de korte tijd die nog restte niet ESCA opende ai na dertig secon den speeltijd de score door een verrassend schot van Geurds. Het duurde enige tijd voordat LZ via een man-meer doelpunt van Jan van Duureh weer op gelijke hoogte kwam (1-1). Goals van Hessing voor ESCA en Rudi Muusse voor LZ bepaalden ver volgens de eerste ruststand op 2-2. Ook daarna bleef de strijd spannend, getuige het scorever loop: tweede periode: 3-2 Bus. 3-3 Jan de Graaf, 3-4 Fried El- zenga, derde periode: geen doelp.. vierde periode: 4-4 Braakman (man minder). 5-4 Van Veen. 5-5 Jan de Graaf (strafw 5-6 Rudi Muusse, 6-6 Bus. Katwijk De poloploeg van Katwijk heeft za terdagavond in Den Bosch een uitstekende prestatie geleverd door met een onvolledige ploeg toch zeer ruim van BZV/Solar te winnen. Bij Katwijk ontbraken Arris Parlevliet, Faul van dei- Putten en Dick van der Bent. Het i Belkum (tweede van rechts) schiet de vierde treffer gemis van die drie spelers werd dit keer verrassend goed opge vangen. Katwijk nam al in de eerste periode een 0-2 voor sprong en won uiteindelijk met 3-10. De beslissing viel in het derde kwart, toen Hans van Duivenvoorden drie maal achter elkaar de roos trof. De tussen standen: 0-2, 1-3, 1-6, 3-10. De doelpuntenmakers voor Katwijk waren: Hans van Duivenvoorden (5x), Kees van der Moolen (2x), Hans Parlevliet, Piet de Vries en Kees Oudshoorn. Docos heeft Avanti net geen punt kunnen afsnoepen. De homogeniteit van het Avanti-drietal was voor dat laatste team juist genoeg om een 4-6 zege te behalen Want Fallaux en van der Berg ble ven wel verrassend Ronald Rijsdorp de baas maar ook zij moesten de superieure klasse van Bettine Vriesekoop er kennen. Een puntenverdeling lag nog binnen bereik, toen het dub bel gewonnen werd, maar Ed Fallaux had dan evenals Ed van der Berg wel van Theo Louwers moeten winnen. Gisteren kwam Docos voor de tweede keer in actie tegen het zwakke D L Amsterdam. Die confrontatie leverde de Leidenaars een 8-2 triomf op. Het meest opvallend eigenlijk was wel de winstpartij, die Gerard van der Klaauw boekte. Scylla had het tegen Noad nog eenvoudiger: 1Ö-0. De Schie dammers lieten zich in aan vang overklassen en wat met name Rob van der Zeeuw en Rob Regeer kunnen als ze vrijuit spelen is bekend. Scylla 2 zal de degradatie moei lijk ontlopen nu ook tegen het zwakke VDO met 7-3 werd verloren. Theo Bakker ont brak en omdat invaller Men- link een nul incasseerde kwam het weerwerk alleen van een weer prima spelende Fred van der Zeeuw. Scylla 3 verspeelde haar titelkansen tegen Mizu 4-6 vooral omdat Sjaak van Veen twee keer in de fout ging. Invaller Karei van Schie was evenals Jóhan Wessels in staat tot een keer winst. Voor Mizu scoorden van Nes en Reitsma twee keer en van Alphen eenmaal. De Treffers deelde de punten met Rapidity Sjaak van Ruiten boekte twee maal winst terwijl Hans van der Zwet eenmaal won. Mizu haalde twee kostbare punten binnen tegen Red Star 6-4. Chiel Kuiper was hier met drie winstpartijen de grote animator en zag zijn voor beeld door Ferdinand Thung twee keer gevolgd. Avanti 2 wees PSV met 7-3 terug. Een goede prestatie van John van Strien. van Wetten en de Groot, die ieder slechts een keer in de fout gingen. Voor de dames was eveneens een dubbel programma vaststeld. De Scylla dames verpletter den Koningslust met 9-1. Al leen Nora Bakker verloor van Van Rijswijk. Gisteren moest Tanaka eraan geloven: 8-2. Ook nu bleef Sandra de Kruiff ongeslagen, al was de winst tegen Noordam mager en Stephine van Gennip was goed op dreef, getuige de winst op Vaassen en Snijders. Avanti beet tegen de kop lopers DL/A'dam en TT/A'dam Team twee keer in het zand. Zaterdag bleek Judy Williams drie keer te sterk, waardoor de dubbele winst van Brigitte Kooter en Annemiek Smits de schade slechts kon beperken tot 4-6. Annemiek Smits bezorgde zich een goed weekeinde want ook tegen TT/A'dam scoorde ze twee keer. Zus Liesbeth daarentegen verloor drie maal. De eindstand werd nu 2-8 omdat Brigitte Kooter met legen handen bleef staan. Overige uitslagen: Docos 2 - het Zand 8-2, Docos 3 - St. Al- oysius 6-4, Zttl - Docos 4 6-4, Papendrecht - de Treffers 2 2-8, Wibats 5 - Steeds Vooruit 4-6, De Treffers 3 - Victory 2 0-10, Dames: Irene - Avanti 2 10-0, Docos 1 Red Star 6-4. Bettine Vriesekoop in haar partij tegen Rob Regeer. Vriesekoop won in twee sets. HAZERSWOUDE - Bettine Vriesekoop. De naam van het "Hazerswoudse tafel- tenniswonder" lag na af loop van de streektopper Avanti-Scylla op veler lippen. Zij namelijk nad met vijf overwinningen de hardste klappen van het toch al gevoelige pak slaag (8-2), dat "leerling" Avanti aan „leermeester" Scylla toediende, uitgedeeld. Na drie maanden herencompetitie is Bettine Vriesekoop voor het grootste deel van haar opponen ten al onbespeelbaar geworden. Retourneert <Jj week in, week uit, als een vlees geworden tafel- tenniscomputer, op trefzekere wijze elke bal (hoe moeilijk ook) met een speels gemak dat haar tegenstanders bij voorbaat al moedeloos maakt. Zo ook gisteren tegen Scylla. Slechts af en toe veroorloofde zij hel zich om de teugels wat te la ten vieren, maar juist op het mo ment dat haar tegenstanders dan wat hoop op een goed resultaat kregen, schakelde zij automa tisch naar een hogere versnelling om vervolgens die toch al wan kele illusies met enkele forse klappen te verpulveren. Zelfs Scy 11 a-troef Anton Will van Zoelen moest gisteren diep bui gen voor het geweld dat Vriese koop ontketende. Hoe Van Zoe len zich ook verzette, hoe zeer juist hij gebrand was op een triomf op Vriesekoop, wat voor taktisch vernuft hij ook in de strijd gooide, het baatte de Noordwijker niet. Weliswaar mocht Van Zoelen de eerste game met 16-21 naar zich toeha len, maar toen Bettine Vriese koop de zaken werkelijk serieus ging aanpakken, was het met de Scylla-speler gebeurd. De tweede game leverde de Hazer swoudse een 23-21 overwinning op, waarna Vriesekoop de derde game met 21-19 in haar voordeel besliste. Anton Will van Zoelen was met die resultaten voor Vriesekoop nog het moeilijkste obstakel op de weg naar "haar kwintet". Want met Flits Kan tebeen (21-5, 18-21 en 21-17) en Rob Regeer (21-19 en 21-18) had zij- hoewel de gameresultaten anders doen vermoeden - aan merkelijk minder moeite.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 12