T ransvaalbuurt krijgt niet als eerste kabel-tv eidse agenda Publiek te jong voor uitvoering schoolproject In Voorhof nauwelijks ruimte voor beplanting Laurens Beijen no. 1 op kandidatenlijst STAD EN.RAND ZATERDAG 18 FEBRUARI 1978 Gebruik per aansluiting 12,50 gulden per maand LEIDEN - De Kooi, het Noorderkwartier en Groenoord zijn de wijken die het eerst aan de beurt komen bij de aanleg van de kabeltelevisie in Leiden. De commissieleden mevrouw De Koning en de heer Bleijie pleitten gisteravond in de gemeentelijke beheerscommissie I i I CAI voor het verlenen van voorrang aan de Transvaalbuurt, omdat in deze wijk de LrCWGStClllAC UrkCSt trCSClt OD televisie-ontvangst het slechtst zou zijn. Economisch gezien is het echter geen haalbare kaart om de Transvaalbuurt als eerste wijk van kabel-tv te voorzien, zo deelde voorzitter 1 VI Van Aken mee. Dit neemt niet weg dat in de lijst van zesendertig aan te sluiten "stukken" VOOV LQ^SrC SCtlOlGTÏ yJGgSt^GCSt Zaterdag voor Leiden wel kan worden geschoven. Kamerorkest Heidelberg: opvallende exactheid LEIDEN - Te weinigen hebben waarschijnlijk van het concert door het Heidelberger Kam- merorchester gisteravond in de Hartebrugkerk geweten. Of het te koud. Er waren daardoor Het gebruik van kabeltelevisie zal in Leiden per aansluiting onge veer twaalf gulden per maand gaan kosten. Dat bedrag zal met twee kwartjes worden vermin derd voor de gebruikers van de CAI (Centrale Antenne Inrich ting) die opdracht geven de abonnementskosten automa tisch van hun rekening af te schrijven. Of bejaarden, bij standsgebruikers en langdurig zieken extra korting krijgen op het abonnementsgeld werd gis teravond nog niet bekend ge maakt. In een volgende vergade ring zal dit punt onderwerp van gesprek zijn. Tweede aansluiting nen, zal zich de komende dagen buigen over een te kiezen naam plus ontwerp voor een symbool van kabeltelevisie. Over het materiaal dat voor de aanleg van de CAI wordt ge bruikt en de te plaatsen verdeel- kastjes kon gisteravond nog niets worden meegedeeld. Voor wat de abonnementen op de CAI betreft zal zoveel mogelijk gebruikt worden gemaakt van de be- staancjp bestanden in Leiden. Verder wordt geprobeerd zoveel mogelijk machtigingen te ver krijgen. weinig toehoorders, dat het Besloten werd gisteravond al wel moeilijk was, letterlijk en figuur lijk, de kerk warm "te laten draaien". Bovendien, zo is onder deze omstandigheden in het ver leden ook wel gebleken, is de ruimte moeilijk te bespelen en bestaat het gevaar voor een grote nagalm. Niets daarvan gisteravond. Deli caat en uitermate exact musice rend heeft dit voor het grootste deel uit jonge mensen bestaande kamerorkest al deze moeilijk heden glansrijk overwonnen Enkelen van hen traden solis tisch op, en in het bijzonder ves tigde Jean-Michel Tanguy de aandacht op zich in Vivaldi's Concert in C voor piccolo en or kest op. 44 nr. 11. Niet alleen was hij bewonderen swaardig door zyn ademtechniek en zijn mooie toon, maar hij is ook een ras-muzikant. En dit laatste geldt eigenlijk voor al deze men sen. Madjera Samandari, vioolsolist in Vivaldi gaf zijn temperament wat al te veel de vrije loop, maar liet toch ook de indruk na een violist van formaat te zijn. Zoals gezegd: exactheid was een opvallend kenmerk in dit prach tige samenspel, dat steeds levend bleef en uitermate boeide. En het Heidelberger Kammerorchester slaagde er zowaar toch nog in de Hartebrugkerk "warm te draaien" Bep Rijnders dat voor een tweede aansluiting in één woning en bij verhuizing van een al bij de CAI aangesloten Leidenaar geen extra kosten voor de aanleg van kabeltelevisie zijn verschuldigd. Wat de aanlegkos- ten zullen bedragen is ook nog niet bekend. Betalen moet men wel bij heraan sluiting na onderbreking van het abonnement, en wel een bedrag van ongeveer 25 gulden. Via gemeentelijke advertenties zal zoveel mogelijk informatie over de CAI worden verstrekt. Daar naast zullen te zy ner tijd huis aan huis informatieboekjes worden verspreid waarin ook een aan- meldingskaart te vinden zal zijn. Vanuit de commissie werd het voorstel gedaan de kabeltelevisie voor wat Leiden betreft de naam BG (Beeld en Geluid) Stadsnet mee te geven. Een speciale com missie, bestaande uit vijf perso- WIELRENNEN - De Fransman Fussien heeft gisteren de tweede etappe van de ronde van de Mid dellandse Zee gewonnen. Hij won de eindsprint van het pelo ton. Beste Nederlander was Fons van Katwijk met een derde plaats. Jan Raas viel weg uit de top van het klassement. Gerrie Knetemann nam zijn tweede plaats over, met een achterstand van een seconde op leider Braun (Wdl). LEIDEN - Dat men gisteren wee dit plaatje. De Witte Singel (nu et gistermiddag een ideale baan r mannetjes op de fiets. zonder vrees het ijs op kon blijkt wel uit rcs niet destraa t, maar het water zelf) was x>r ijshockey, valpartijen en zelfs stunt- OEGSTGEEST - Tweehonderd scholieren van lagere scholen in Oegstgeest hebben gistermiddag in de aula van het Rijnlands Ly ceum in Oegstgeest een uitvoe ring bijgewoond van het Gewes telijk Orkest voor Zuid Holland in samenwerking met de Nel/Roosakademie uit Am sterdam. Het samenspel tussen het orkest en het ballet, met name tijdens de uitvoering van "Divertis sements" van de componist Jac ques Ibert was prachtig, evenals de manier waarop deze "moderne muziek", met verder "La creation du monde" van Darius Milhaud en "Ragtime" van Igor Stra- winsky, werd gebracht door het orkest en de dansgroep. Deze kwalificering brengt echter niet zonder meer met zich mee, dat de uitvoering als zodanig werd ervaren door het jeugdige publiek. Of het initiatief van het Gewestelijk Orkest, om in het kader van haar schoolprojecten, lagere schoolkinderen te con fronteren met doprgaans com plexe muziekstukken, toe te jui chen is, blijft nog maar de vraag. HERMAN VAN VEEN-STUK: RODE DRAAD ONTBREEKT LEIDEN - Als je hopeloos zoekt naar aanknopingspunten om een toneelstuk goed te vinden, maar daar absoluut niet in slaagt, be kruipt je een onwennig, opge kropt gevoel, dat zich verder nauwelijks laat omschrijven. Na een uiterst negatieve ervaring met "De Spinse", welk door Herman van Veen geschreven toneelstuk werd gevolgd door "Jukebox 2008" (met alle lovende reacties van dien) werd door re censenten en publiek met grote verwachting uitgezien naar de derde toneelproduktie van Her man "De Kamerrevue". Leiden werd gisteravond in het LAK-theater in de gelegenheid gesteld met deze toneelcollage kennis te maken. Wanneer je in staat bent vijfmaal dezelfde show van Herman van Veen te zien zonder je een ogenblik te verve len, lijkt de veronderstelling ge wettigd, dat de gedachtenspin- sels van Herman binnen to neelproducties voor derden je ook mateloos zullen boeien. Het tegendeel bleek gisteravond het geval. Evenals bij de "Spinse" voelde ik geen enkele affiniteit met het dramatisch gegeven. Dat werkt uitermate frustrerend, omdat je je, al ondergaande en belevende, realiseert, dat hier een vakman als Van Veen achter staat. Hoe is het mogelijk, dat een man, die zelf op het podium met soms veel minder theatermidde len en geregeld met een mini mum aan verbaal gegeven je tot in je vingertoppen kan boeien en ontroeren, terwijl zijn to neelstukken steeds weer uiterst negatief overkomen. Natuurlijk heeft het iets te maken met het weinig terzake doende argument, dat ik liever Marlous had gezien dan Diana en liever Harry gitaar had horen spelen dan de toch niet zo bijster boei ende Ad Rooymans. Maar wel relevant is het volstrekt ontbre ken van de rode draad, waardoor de toeschouwer op zichzelf te ruggeworpen wordt; temeer daar Van Veen te weinig handvaten biedt om in de toneelvoering mee te gaan. Complimenten voor Mi- chiel Kerbosch en Fransjes Geld erblom, die beiden in intonatie en mimiek de dynamische Van Veen tot op een fractie naderen. Maar onbegrip voor de als los zand aan elkaar hangende fragmenten, die onderling ogenschijnlijk geen enkele relatie met elkaar onder houden en bovendien nauwelijks boeien. Hoe is het toch mogelijk, dat Van Veen als toneelauteur nauwelijks boven de middelmaat uitkomt, terwijl hü als en* tertainer zo mateloos boeit? Iemand, die nóch het één nóch het ander beheerst, vraagt het zich in opperste verbazing af. BERT KOEKEBAKKER LEIDEN - Laurens Beijen, frac tie-voorzitter van de PPR in de Leidse gemeenteraad, is gister avond door de ledenvergadering van zijn partij gekozen tot lijst trekker bij de komende gemeen teraadsverkiezingen. TWeede op de lijst is het eveneens zittende raadslid voor de PPR, Frits van Oosten. Beide raadsleden werden met al gemene stemmen herkozen om dat zij, volgens de ledenvergade ring, het raadslidmaatschap in de afgelopen periode op uitstekende wijze hebben vervuld. Ook hun bekendheid op het terrein van de gemeentepolitiek en hun be kendheid bij de Leidse bevolking vond men een aanbeveling om hen op de eerste twee plaatsen te kiezen. De lijst ziet er verder als volgt uit: 3. Job van Keulen; 4. Han Ruigrok; 5. Jos van de roek; 6. Bart Oost- dam; 7. Henk Vis; 8. Wilke Ruiter; 9. Jo Deerne; 10. Mariejet Beijen de fractievoorzitter van de jaar in de gemeenteraad zal, in een van de volgende vergaderingen van de commissie voor algemene be stuurlijke aangelegenheden, met een voorstel komen voor spreek tijdbeperking in de Leidse raad. Volgens Beijen is het niet aan vaardbaar dat sommige punten maandenlang op de agenda blijven staan en belangstellenden hele avonden voor niets op de publieke tribune zitten. In een toelichting wees hij er verder op dat in de raadscommissies al uitvoerig over alle onderwerpen wordt gediscussieerd en dat in de gemeenteraad vaak een herha ling wordt gegeven van wat in de commissie al is gezegd. Vooral by belangrijke onderwerpen leidt dit tot onnodig lange en extra vergaderingen. Voorwaarde om te komen tot spreektijdbeperking noemde Beijen dat er een redelijke steun moet zijn in de raad voor zijn voorstel. Dit om te voorkomen dat een minderheid zegt mond dood te worden gemaakt. In de afgelopen twee jaar was het CDA een fel tegenstander en stemde de WD verdeeld over een spreektijdbeperking bij de behandeling van de gemeente begroting. In een brief aan het bestuur en de fractie van de PPR heeft het PSP-raadslid Hilda Passchier inmiddels haar afkeuring uitge sproken over het initiatief van Laurens Beyen. Ze noemt het voorstel bijzonder ondemocra tisch dat rechts in de kaart zal spelen. Volgens de PSP is een strengere vergadervoorzitter zelfdiscipline van de Het ballet vormde zeker raadsleden een betere oplossing. langrijke factor by de uitvoering Vetkuiven en puntschoenen LEIDEN - Vetkuiven, pet- tycoats, spijkeijacks, punt schoenen, liefst hagelwit, het was er allemaal gisteravond in het Leids Vrijetijds centrum bij de Britse Rock en Roll formatie „The Flying Saucers". Met de blik stuurs voor hen uit terwijl de zo be kende rock bewegingen feil loos uit de oude trucdoos werden gehaald luisterden zij naar "gouwe ouwe" en n de laatste LP van de "Saucers" "Planet of Drapes". "Zonder dralen recht op huis aan" zou men de muziek van Ferry Earl (drums), Peter Pritchard (bas), Jacko Bud- den (sax), Niggey Owen (so logitaar) en Sandy Ford (zang), kunnen noemen. Vooral wanneer Pritchard de contrabas hanteerde alsof hij een kip plukte, leek het of er een stoomtrein door de zaal heen denderde. Gewelidige nummers als "Burn the swin gende rock en roll avond tot een goed einde te brengen. Een avond met lefgosers en toffe meiden die het gekra keel over Punk deed ver stommen. LOUIS CORNELISSE. Rumoerig Gistermiddag werden de kinderen na een half uur luisteren en kijken (naar het ballet) al rumoe rig. Met de grootste moeite kon den zij nog stil op hun stoelen blijven zitten ook al probeerde de presentator (eerst met opdrach ten zoals meeklappen, daarna met zachte dreigementen) de rust te bewaren. Meer geschikt zou de jazzmuziek, met de daarvan afgeleide vorm ragtime, de invloeden van de Zuid-Amerikaanse volksmuziek en de losse café-bioscoop- en mu- sic-hallmuziek uit het Parijs van de beginjaren van deze eeuw, geweest zijn voor bijvoorbeeld middelbare scholen. In punt .twee van de statuten van het Gewestelijk Orkest wordt het geven van muzikale vorming aan schoolkinderen weliswaar als een van de belangrijkste doelstellingen naar voren ge schoven, maar de doelgroep (kinderen van 11-12 jaar) heeft nog (of al) andere dingen aan het hoofd dan het luisteren naar Mil haud, Ibert en Strawinsky (zoals het goedkeurende fluiten van enkelen toen de aantrekkelijke balletmeisjes opkwamen). Balletmeisjes van de Nel Roos academie uit Amsterdam, bezig met het uitwerken van La Creation du Monde. van het Gewestelijk Orkest. "La creation du monde", (De Schepping van de Wereld) kreeg naast de felle en uitbundige klanken van de negermuziek en de meer gedisciplineerde blanke vertolking van de jazz, gegeven door het orkest, een magnifieke visuele uitstraling door het "scheppende" karakter van de balletgroep. Bij het ballet werd óók de over name uit de jaren twintig duide lijk (toen niet alleen een revolutie plaatsvond in de muziek, maar ook in de dans) van het aan min der strenge regels gebonden dan sen dan het klassieke ballet. In deze laatste kunstuiting (klas sieke) zijn de bewegingen streng gereglementeerd en de vrijheid om eens iets anders te doen be stond vrijwel niet. De hele uitvoering, de werken van de moderne componisten, het ballet en het publiek zijn anders dan anders geweekt in Oegstgeest (en op de andere scholen waar het project al is uitgevoerd). Men gaat nog naar Noordwijk, Alphen aan den Rijn, Schiedam en Oud Beijerland. Ook daar zullen kin deren bij het voorstellen van de balletmeisjes (Brigitte, Ria, José, Katinka en Maja) de laatste wel met (Maja) de Bij associëren, zoals dat .ook in Oegstgeest har dop gebeurde. Eén ding moet echter anders zijn in andere gemeenten: niemand mag op het waanzinnige idee komen tijdens de uitvoering alle toe gangsdeuren van de aula af te sluiten, zodat niemand in of uit kon, zoals dat op het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest gebeurde. Nota bene met tweehonderd kin deren in de zaal. CHARLES LENNARTZ Bewondering voor optreden Folkloristisch Danstheater LEIDEN - Veel volksdanspubliek gisteravond in de vrijwel volle Leidse Schouwburg. Verklaar baar overigens want op het po dium van het gebouw aan de Oude Vest presenteerde zich het door financiële problemen ge plaagde Internationaal Folkloris tische Danstheater. En wederom gaf het gezelschap, het enige pro fessionele in zyn soort in ons land, er blijk van dat het zijn be staansrecht verdient. Het dwong terecht de bewondering af van een enthousiast reage rende bak. Deze bewondering gold zowel de dansers en dan seressen als het begeleidende muziekgroepje, waarvan zeker ook de zangeres aparte vermel ding verdient. Er werd ditmaal een programma met voorname lijk dansen uit de Balkan uitge voerd. De bewegingspatronen vormden meer dan eens een ver rassing en ook de op beheerste uitbundigheid gebaseerde tech niek van het dansensemble viel op, evenals trouwens de ver zorgde kostumering, die voor het grootste deel authentiek heet te zyn. Volkskunst op verantwoorde wijze in theatervorm verpakt dus. Knap gechoreografeerd bleken vooral de Chassidische dansen, die bovendien met veel gevoel voor stijl en met een maximum aan expressie in het suggestieve licht van de schijnwerpers wer den geplaatst. De religieuze bele ving van orthodoxe joden op in drukwekkende wijze in danstaal omgezet men wist er artistiek ge zien wel raad mee. Ondenkbaar eigenlijk dat er in het culturele geldpotje van CRM niets meer over zou zijn voor een gezelschap, dat zich ten doel stelt oude volkskunst uit alle delen van Europa zoveel mogelijk in stand te houden. En notabene met veel succes. Pieter C. Rosier Pieterskerk, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos, 11-15 jr., 15-17 l LAK-Theater, Waste of Time met „Rico Royal", 20.15 uur. Clubhuis, Potgieterlaan, open-dag wel pen St. Leonardu^horde, vanaf 10 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, cir cus-show, 20 uur. Stadsgehoorzaal, AVRO's Toppop, 20 Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee Spieghels, mu ziekprogramma, 15 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, ge spreksgroep Gideob, 11.30 uur; koffiebar, 20 uur. LAK-Theater, kindertheater m.m.v. de Lakonini's, de clowns- groep van het LAK, 15 uur. Het Groene Kerkje, Oegstgeest, concert, 20.30 uur. Molenlaan 3, Voorschoten, exposi tie van Johanna Müller-Limburg, 11-17 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, kreatieve workshop, 13-18 uur. Maandag Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Troef, Noordeinde 2a, fotografie; caba ret; jaargroep; yoga; bar/soos, 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, strip- tekenen; t'ai chi; projectgroep Leidse geschiedenis; fotografie; boetseren; Go, gehan- 20 i Vijfhovenhuis, Hoflaan dicaptensoos, 14-16.30 uui 't Breehuys, kreatief bezig zijn, 19 uur,- gespreksgroep middelbare scholieren 20 uur. Stadsgehoorzaal, WD-bijeenkomst, spr. fractie-voorzitter Rietkerk, 20 uur Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Jachtwerf 't Joppe, Warmond, tewater lating Bonaparte trawler, 15 uur. De Werf, Voorschoten, bijeenkomst Oranjevereniging, 20 uur. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente raad, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, gecom bineerde cie. vergadering ruimtelijke ordening en openbare werken en ver- ARTSEN L«iden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderk wartier en Groenoord): J. Rijnders, Ge rard Brandtstraat 29, tel. 760947; Wyk 2 (Kooi cn Meren wijk): R. van Leeuwen, van 10-18 uur Zijldonk 38, tel. 146210, na 18 uur Hooigracht 48 a tel. 140734; Wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk, zuid-binnenstad): A. van Luyk, Was- straat 2a, telefoon 122522; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): H. J Klaassen, Witte Singel 69, telefoon 123089. Leiderdorp - De weekenddienst van za terdag 8 uur tot zondag 24 uur, wordt waargenomen door S. P Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037, zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13.00 uur op: Merelstraat 184a, telefoon 891000. Oegstgeest - De weekenddienst wordt vanaf zaterdag 10 uur vm., waargeno men door J. B, Hugenholtz, Wilhelmi- napark 2, telefoon 155666. Voorschoten - J. H. Vryenhoek, S. v. d Oyelaan 38, tel. 2356 (zaterdag); A. Mei man, J. W. Frisolaan 13, tel. 2493 (zon dag). APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 17 tot 24 febr., door. Apotheek Centraal Breestraat 74, Lei den, telefoon 120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men, uitsluitend voor spoedrecepten, van een taxi, telefoon 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tele foon 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, telefoon 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, telefoon 4641. Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, telefoon'02522-11463. LEIDERDORP - Als eerste groep uit de Leiderdorpse wijk Voorhof-Noord kon den de bewoners rond de IJsdoddek- reek gistermiddag meepraten over de in richting van de straten in hun omgeving. De schetsen van de gemeente lieten zien dat door de dichte bebouwing van hui zen weinig ruimte voor beplanting is overgebleven. Het bekende straatbeeld van bomen in het trottoir is in deze wijk niet meer te reali seren. Door de grote hoeveelheid kabels die in de grond zitten kunnen de bomen niet goed groeien. De bewoners reageer den niet alleen cp te weinig "groen", maar ook op te beperkte ruimte voor het parkeren. De gemeente is uitgegaan van 1 tot 2 auto's per woning; een laag gemiddelde voor het "kreekgebied" in Voorhof-noord. Dat hebben de huidige bewoners nu al ondervonden. Zij hebben de directeur gemeentewerken de heer Van Vliet Tekortkoming "Deze tekortkoming kunnen we niet di rect aanpakken, alhoewel we hiervoor wel de groenstroken die langs de huizen lopen hebben gereserveerd. Als het in de toekomst werkelijk nodig blijkt, kunnen deze stroken gebruikt worden. Het cree- ren van meer parkeerruimte dan op dat moment aanwezig is zal altijd ten koste van de beplanting gaan", aldus de heer Van Vliet. Een bewoner van de Pijlkruidkreek stelde voor naast de twee scholen, die in Voor hof-Zuid gebouwd gaan worden, een parkeerterrein in te richten. Dat zou kunnen op het stuk grond dat eerst was bestemd vooreen gymnastieklokaal. De heer Van Vliet betwijfelde de haalbaar heid van het voorstel, gezien de toekom stige bestemming die er aan dit braak liggend stuk grond is gegeven. De heer Van Vliet denkt dat de definitieve verharding van de wegen in Voorhof- Noord rond juni klaar zal zijn. De bewoners die rond de Kam- perfoeliezoom wonen zullen over twee weken worden uitgenodigd om hun ideeën te geven over de manier waarop de straten in hun buurt ingericht moeten gaan worden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884 Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2