LEIDSCH DAGBLAD Wethouders in opspraak _ALI ONTTROOND. vandaag Korter werken" FC. Amsterdam Auto- intelligent... Hervormd Katwijk voert actie voor herstel van bede •>r> Mies9 Netwerk van het scherm DONDERDAG 16 FEBRUARI 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35477 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Spinks nu "de grootste (Van c r verslaggevers) KATWIJK AAN ZEE - De centrale kerkeraad van de hervormde ge meente in Katwijk aan Zee gaat een landelijke actie voeren om de bede in de Troonrede te herstellen. Hij heeft daartoe besloten, nadat minister-president Van Agt in een politieke rede onlangs in Voorhout had laten doorscheme ren dat hij wellicht zou overwe gen, de bede weer een plaats in de Troonrede te geven als het volk er op grote schaal om vroeg. De Katwijkse kerkeraad acht dit sigftaal voldoende om een actie in gang te zetten. Fr is nu een adres in de maak. Dat zal ter ondertekening aan alle hervormde kerkeraden in het land worden aangeboden. Bo vendien wordt het voor persoon lijke adhesiebetuiging gepu bliceerd in dagbladen en ker- kelijke periodieken. De ker keraad heeft de hoofdbesturen van de Gereformeerde Bond en van de Confessionele Vereniging - twee modaliteitsorganisaties in de Hervormde Kerk - gevraagd, de actie te steunen. Beide ker kelijke richtingen zijn in her vormd Katwijk in gelijke mate vertegenwoordigd. Het hoofdbestuur van de Gerefor meerde Bond liet al weten, het Katwijks initiatief "graag krachtig" te willen stimuleren. Ir. J. van der Graaf te Huizen, ge deeltelijk in dienst van deze bond: "We zullen natuurlijk wel moeten beseffen dat een bede inhoud moet hebben en geen loze vorm mag worden, maar het behoort tot het gereformeerd theocratisch den ken dat de Naam van God ook plubliekelijk wordt erkend en beleden. Wordt Zijn Naam niet meer beleden, zou er dan nog da geraad voor ons volk zijn?> Het initiatief verdient daarom brede steun". Aldus ir. Van der Graaf. Ook de Bond van Hervormde man- nenverenigingen op Gerefor meerde Grondslag doet een po ging om de bede weer in de Troon rede te krijgen. Hij stuurde een brief aan de Tweede-Kamerfrac tie van het CDA met het verzoek zich voor herstel van de bede te zetten. "Juist in onze verwarde tijd moeten wij als christenen on ze afhankelijkheid van God open lijk belijden", aldus deze brief. Leon Spinks op de schouders van zijn uitgelaten supporters. LAS VEGAS - Het onvermijdelijke is gebeurd; Mohammed Ali heeft het gevecht tegen de tijd verloren. De 36-jarige bokser verspeelde vannacht in Las Vegas zijn wereldtitel in het zwaargewicht aan Leon Spinks (24), de Olympische kampioen van Montreal 1976. Na een partij die de volle vijftien ronden had geduurd, werd Spinks door twee van de drie juryleden als winnaar aangewezen. Zeer verrassend, omdat de kansen van Spinks niet hoger waren geschat dan één op tien. De man, die de eerste zeventien jaar van zijn leven doorbracht in een achterbuurt van St. Louis, zou waarschijnlijk ook dezelfde weg zijn gegaan als de meeste van Ali's vroegere tegenstanders, als de titelhouder niet zelf tegen het einde buiten adem was geraakt. Spinks bleef aanval len en bracht zo de laatste drie ronden op zijn naam. Tegen het einde van de vijftiende ronde liep Ali, (beurs 3 miljoen dollar tegen 300.000 dollar van Spinks) op een rechtse naar de kin, die hem van de voeten lichtte. Terwijl hij op weg was naar het canvas, ging de gong voor de laatste maal. Spinks' helpers voelden aan dat hun man de nieuwe kampioen kon zijn. Ze klommen over de touwen en hieven hem in triomf op, terwijl de 5400 toeschouwers Spinks een daverende ovatie gaven. Spinks kreeg onmiddellijk een aanbod van Zuidafrikaanse bokspromo- tors. Zij bieden de nieuwe wereldkampioen anderhalf miljoen voor een titelgevecht tegen Gerrie Goetzee of Kallie Knoetze. De één is Zuidaf rikaans kampioen in het superzwaargewicht, de ander een politie-agent uit Pretoria, die eerder deze maand de hoog op de wereldranglijst ge plaatste Amerikaan Duane Bobick knock out sloeg. Beiden zijn blank. Jose Sulaiman, de voorzitter van World Boxing Council, heeft al laten weten dat de WBC geen enkel titelgevecht zal erkennen, waarbij een Zuidafrikaanse bokser betrokken is. Volgens Knoetze, die het titel gevecht in Las Vegas bijwoonde, geeft dat nauwelijks problemen. Hij maakt deel uit van de concurrerende boksbond: de World Boxing As- socation. Dramatisch De kans bestaat dat Rudi Koopmans binnenkort zijn Europese bokstitel in het halfzwaargewicht weer kwijt raakt. De Fries, die gisteravond na een dramatisch gevecht over vijftien ronden tegen de Italiaanse titelhouder Aldo Traversaro met het minimale verschil van één punt als eerste blanke Nederlander na de oorlog tot Europees kampioen was gekroond, had in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy een onbenullige telfout nodig om- zover te komen. Bij de partij, waarbij kapitalen aan geld waren gemoeid, werd een een voudige optelsom tot 145 verkeerd uitgevoerd door de Spaanse scheids rechter Perotti. Dat leidde ertoe dat Koopmans aanvankelijk als winnaar werd aangewezen en ook als zodanig werd gehuldigd. Na hertelling bleek dat het duel in een onbeslist had moeten eindigen, waarmee Traversaro zijn titel zou hebben behouden. Volgens de reglementen echter kon Koopmans de titel niet onmiddellijk weer kwijtraken. Wie in de ring tot kampioen wordt uitgeroepen blijft dat ook. Zo staat tenminste in de Engelse vertaling van de reglementen van de Europese Boksunie (EBU) vermeld. De Italiaanse versie schijnt echter anders te luiden, vandaar dat de Italianen na het duel drie uur lang probeerden de uitslag ongedaan te maken. De discussies laaiden zelfs zo hoog op, dat de Italiaan Pini, secretaris-generaal van de EBU, de bijeenkomst moest verlaten om zich met hartklachten onder doktersbehandeling te stellen. Tenslotte werd besloten dat Koopmans voorlopigkampioen blijft en dat de zaak binnenkort in het dagelijks bestuur van de EBU zal worden besproken. Dan zal Koopmans, die midden in het gevecht een bot in zijn hand brak, pas definitief vernemen of hij Europees kampioen is. Voor zijn trainer en manager Zeiler is dat zeker. "De uitslag is onherroepelijk. Als Rudi de titel wordt afgenomen, stappen we naar de rechter." WAAROM WIST TEEKENS NIET DAT VERKOCHT RESTAURANT OP MONUMENTENLIJST STOND? (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOM - In Hillegom dreigt een omvangrijke dorpsrel nu bewoners er zelf achter zijn gekomen, dat het uit 1580 daterende en onlangs aan Teekens verkochte restaurant "Het Wapen van Friesland" op de officiële lijst van be schermde Nederlandse monumenten voorkomt. Tot nu toe was naar buiten de indruk gewekt dat slechts een paar bouwfragmenten uit het oude gebouw in het verle den een plaatsje op de lijst kregen. Ook Teekens wist niet beter "Het Wapen van Friesland" is - zo als gemeld - nog niet zo lang gele den overgegaan in handen van Teekens Beheer B.V., die plan nen heeft om op die plaats om vangrijke nieuwbouw te plegen. Vooruitlopend op een toekom stige sloop is inmiddels tijdens een openbare verkoop de in boedel van het restaurant ge veild. Een actiecomité onder lei ding van Piet Blokker is nu bij de hoogste instanties aan de bel gaan trekken om in Hillegom "recht te zetten wat krom staat" Inspectie De heer Blokker (rechts) met retaris van CRM C.C. Wallis de Vries vragen gesteld over de gang van zaken rond "Het Wapen van Friesland". Zij wil ook dat wordt uitgezocht of het juist is dat een Hillegomse gemeenteambtenaar de uitspraak heeft gedaan dat de gemeente niet veel prijs stelt op het monument in de dorpskom. het omstreden gebouw. Zo heeft men bewerkstelligd dat nog deze week een functionaris van Monumentenzorg een in spectie komt uitvoeren in het al danig in verva) geraakte restau rant. Bekeken zal worden in hoeverre het gebouw al meer is ontmanteld dan de Monumen tenwet toelaat. Voor dc staf vergadering tenzorg aanstaande maandag de kwestie-Hillegom aan agenda toegevoegd. EIKEN PARKET 54,-/m2 Zweeds lamellen parket tóch even kijken bij DE H0UTBAAN zelfbouwcentrum Zijldijk 22 - Leiderdorp tel. 071-899311 Op het terrein van de Verenigde Touwfabriek Zaterdags geopend Verrast Bij Teekens B.V. zegt men verrast te zijn over het feit dat de voor malige uitspanning in zijn totali teit op de monumentenlijst voor komt. Bij' de verkooponderhón- delingen zou dat niet zijn mede gedeeld. Monumen- Piet Blokker: "Daar zi* 'm nu juist de clou. "Het Wapen van Fries land" was voordat Teekens het kocht in handen van een grote groep Hillegommers. Onder hen was ook wethouder Van der Laan. Ik heb zwart op wit dat hij het is geweest die er uiteindelijk voor heeft gezorgd dat het restau rant op de monumentenlijst werd geplaatst. Het is dus volkomen onbegrijpelijk dat de wethouder bij de verkooptransactie Teekens niet heeft ingelicht over dat feit" Naast wethouder v.d. Laan (van morgen niet bereikbaar voor commentaar) maakte ook loco burgemeester Smits deel uit van de groep Hillegommers die een paar jaar terug het slecht ren derende restaurant overnam van eigenaar Sistermans. Geen verwijt De heer Smits gaf vanmorgen als commentaar dat hem in deze zaak niets verweten kan worden. Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18 00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. Voorspoedig cao-gesprek Heineken Toen ik aan de weet kwam dat Teekens interesse had voor Het Wapen van Friesland heb ik be sloten mij zakelijk terug te trek ken. Dat was een half jaar gele den. dus voor het restaurant in andere handen overging. Ik heb mijn aandelen toen van de hand gedaan. Ik vond het niet passen dat ik enerzijds als zakelijk be langhebbende en anderzijds als wethouder te maken zou krijgen met de nieuwbouwplannen van Teekens. Die dubbele rol heb ik bewust willen ontlopen". "Mij kan ook moeilijk in de schoe nen worden geschoven dat ik Teekens had moeten inlichten voor het feit dat het pand in zijn geheel op de monumentenlijst voorkwam. Daar was ik namelijk niet van op de hoogte. Dat heb ik ook via de buitenwacht moeten vernemen. Ik wist weliswaar dat er iets mee aan de hand was maar ik dacht steeds dat het ging om het behoud van een stukje voor gevel en meer niet" Er komt geen aflevering van Mies Bou wmans programma "Netwerk" meer op het tele visiescherm. De AVRO heeft gisteren na gesprek met Mies Bouwman besloten de reeks uitzendin gen van "Netwerk" op de late zaterdagavond te beëindi gen. De reden voor de stop zetting is dat het programma niet aan de verwachtingen bleek te beantwoorden. De aflevering van afgelopen a terdagavond is dan ook de laatste geweest. "Netwerk" zal voorlopig niet door ander programma worden vervangen. PAGINA 5 PvdA vraagt regering neutronenbom af te zweren. PAGINA 7 Akkoord in Rhodesië PAGINA 9 Nico Jansen legt het bij met Feyenoord PAGINA 13 Boete voor Katwijkse vis sers die te veel binnen haal den PAGINA 15 "In de Bijlmer-bajes wordt het beter" PAGINA 17 Kabinet komt werkgevers en werknemers tegemoet PAGINA 23 Kwis Twee voor twaalf komt niet meer terug DEN HAAG. (SP) - "Twee voor twaalf' de verre van eenvoudige VARA-kwis van Joop Koopman komt volgend seizoen niet meer terug. In tegenstelling tot de kwissen van de andere omroepen zijn de kijkcijfers betrekkelijk laag gebleven. Hoewel dat niet of ficieel werd bevestigd schijnt bij de VARA de overweging te gel den dat de kwis te hoog grijpt het ontwikkelingsniveau de meeste van haar leden. (Van c r verslaggevers) (Van c verslaggevers) Aanhoudend koud Opklaringen, sneeuwbuien, kustprovincies. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Mi nimumtemperaturen van ongeveer AMSTERDAM - De voorzitter van de eredivisieclub FC Am sterdam, Dé Stoop, heeft bij de arbeidsinspectie van Amsterdam een aanvraag om werktijdverkor ting ingediend voor de maanden mei en juni. Reden daarvoor is dat de competitie dit seizoen twee maanden eerder is afgelo pen als gevolg van het wereld kampioenschap voetbal in Ar gentinië. i het vriespunt. (Opgemaakt oi 17 FEBRUARI ook plaatselijk voornamelijk in de j)e aanvraag betreft negentien spelers, twee trainers en een di recteur. Stoop heeft de arbeid sinspectie verzocht het aantal ar beidsuren van de betrokkenen tot zes uur per week terug te brengen, wat voor de bedrijfsver eniging neer komt op 60.000,- Stoop: "Die zes uur in de week zijn alleen maar om de honger naar de bal van de betrokkenen te stillen. De overheid beschouwt het be taald voetbal als een volwaardige i twee in het zuidwesten tot streeks min acht graden in het oosten i het land. Maximumtemperaturen 11.15 uur) Zon op: 7.52 uur, onder: 17.57 uur. Maan op: 12.57 uur, onder: 3.59 uur. Hoogwater te Katwijk om 10.57 en 23.46 uur, laagwater om 6.17 en 19.07 uur. bedrijfstak. Iedere club moet de sociale premies voor zijn werk nemers afdragen en daarom is het ook billijk dat het betaald voetbal van sociale voorzieningen profi teert". "GEKKE ZAAK" AMSTERDAM - Het nieuwe thea ter-restaurant Valentino's Fol lies, dat over twee weken in de Warmoesstraat in Amsterdam zou worden geopend, is vanoch tend in vlammen opgegaan. De oorzaak van de brand is onbe kend. Eei> woordvoerder van de brandweer noemde het een 'ge kke zaak'. Volgens hem ligt het vermoeden van brandstichting voor de hand, maar zal dit moei lijk zijn aan te tonen. Pi li jke ongelukken deden z De dan Koop niet "zomaar" een gebruikte auto. Let liever op het A-1 embleem. Bij uw Ford-dealer! Elk merk. Van binnen en van buiten geïnspecteerd en gerevideerd. U koopt zekerheid en betrouwbaarheid. U krijgt dat zwart op wit op 'n ondertekend garantie-bewijs. Auto-intelligent zijn %ïfiDEERÖ$& EN/OF lOOOO ZOETERWOUDE - De onderhan delingen over een nieuwe cao bij Heineken verlopen volgens NVV- districtsbestuurder Tuinenburg voorspoedig. Hij verwacht dat Heineken en de vakbonden bij de volgende bespreking op 27 feb ruari tot overeenstemming zullen komen. Van de kant van Heine ken wilde men alleen maar mee delen dat de besprekingen in een 'rustige sfeer' zijn verlopen. De verlangens die de vakbonden bij Heineken op tafel hebben ge legd zijn ongeveer hetzelfde als die bij andere bedrijven: afspra ken over de werkgelegenheid, prijscompensatie en per 1 juli een half procent extra loonsverho ging als gevolg van de gestegen prijzen van het aardgas. Ook dc besprekingen met Heine ken hebben zich toegespitst op het punt van de werkgelegen heid, aldus Tuinenburg. Heine ken en de vakbonden gaan zic h nu in de tussenliggende tijd tot 27 februari bezighouden met het zoeken naar juiste formulerin gen, voor een nieuwe cao.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1