Geen plaats voor ontmoetingsruimte in kom van dorp Alsqr IK Leidse agenda Burgerlijke stand USPRET VOORBIJ Wandkleden en strobloemen in 'De Pomp' PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 14 FEBRUARI 1978 SGP-raadslid bezorgd over woningbouw in Benthuizen BENTHUIZEN - J. Leune, raadslid voor de SGP, heeft zijn ernstige bezorgheid uitgesproken over de stagnatie in de bouw van wo ningwetwoningen in Benthui zen. "Ondanks een overleg van twee jaar hebben de onderhan delingen niet tot de bouw van nieuwe woningen geleid", zo constateert de SGP-er. Het raadslid is bevreesd, dat hierdoor mensen die al lang in het dorp wonen naar andere plaatsen ver trekken om in het bezit van een woning te komen. In zijn brief aan het gemeentebe stuur vraagt Leune het college te bevestigen, dat onderhandelin gen zijn gevoerd tussen woning bouwvereniging "Algemeen Be lang" en een aannemersbedrijf over de bouw van woning wetwoningen in plan oost. Vol gens hét raadslid is het uitblijven het resultaat van deze onderhan delingen te wijten aan de te ver wachten hoge huur van 500 gul den per maand. Voorts verlangt Leune een uit spraak van het college over maat regelen om verdere stagnatie te voorkomen. Ook wil hij meer we ten over de termijn waarop wo ningen in de sociale sfeer kunnen worden gebouwd. In bestemmingsplan CentrumWassenaar: WASSENAAR - De grond die aan de pastorietuin tussen Schoolstraat en Achterweg in Wassenaar ligt kan niet worden vrijgehouden voor een ontmoetingsruimte in de kom van het dorp. Dit valt te concluderen uit de tweede vergadering van .de commissie Technische Diensten uit de Was- senaarse gemeenteraad over het onderwerp bestemmingsplan "Cen trum" DINSDAG Gerard Brandtstraat6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-01.00 Troef, Noordeinde 2a, koken, 18 uur, drukpunttechnieken, Engels, brug- diploma verplegende en verzorgende beroepen, 20 uur, jazzballet, 21 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga, zelf kleren maken, jazzballet, foto/film club, tekenen en schilderen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, kleiclub, 16 uur, volksdansen, 19 uur, Repelsteeltje, geopend van 14-17 uur. Korte Mare 4, lezingavond Rozekruisers Genootschap, 20 uur. Gymnastiekzaal, 2e Haverstraat, voor lichtingsavond gemeente, 20 uur. Stadhuis, cie. economische aangelegen heden, 20 uur. Vrouwenkerkkoorsteeg 17, Gespreks- centrum, lezing astrologie, 20 uur. Catena, Kolfmakersteeg, politieke dis- tussen F. de Kamp en J. v.d. Spek, bouwing" gekregen. B en W ver wijzen bovendien naar Huize Nieuw Rijksdorp, dat in het plan eventueel een bestemming tot cultureel centrum kan krijgen. Oude pastorie De oude pastorie. De Kerkvoogdij heeft een sloopvergunning aange vraagd. omdat het restaureren van het pand volgens de Kerkvoogdij te duur is. Op de plaats waar nu nog het oude gebouw staat moet dan een nieuwe pastorie komen voor de huidige predikant van de Dorpskerk. Veel i Wassenaar hebben echter bezwaren tegen de sloopplannen het oude gebouw. Lang werd gisteravond gesproken over het bezwaarschrift van de Kulturele Kern Wassenaar over de bestemming - meergezinswo ningen - die aan de pastorietuin gegeven is. De KKW had liever gezien dat die grond zou zijn vrij gehouden voor een ontmoetings ruimte. Er zou daarvoor 3795 m2 Bij de eerste vergadering beschikbaar zijn. Wethouder Van Dijk rekende voor, dat van die oppervlakte ongeveer 1500 m2 door de Hervormde Ge meente is verkocht. De pastorie met voor- en achtertuin beslaat 850 m2, zodat er circa 1400 m2 overblijft. Deze 1400 m2 hebben in het bestemmingsplan volledig de bestemming "bijzondere be de LEIDEN - Geboren: Angelique, Aleida Johannes dv T.P.M. van Stijn en A.A.P. Raas; Ingrid Ellen, dv J. Bouwmeester en J.F. Bij; Alexander Willem Otto zv M. Brinks en E. Görtz; Richard Jan zv J. A. van 't Wout en G. J. Hermans; Manjtje Adriana dv J.C. Beien W.L. den Oever/ Georgina Erika dv D.S. Collins en P.W.A. Rolfe; Susanna Martina dv C.C.P. Sweekhorst en M.J.C. Hooger- vorst; Martijn zv R.N. Meijers en F v.d. Water; Karei Bernard zv W. Tis- seuren J.G. Siera; Mark NicolaaszvN. van Eijk en A.J.C. ten Bosch; Juke Pauline dv J.M. Platenga en E. Reijnierse; Norbert Johannes zo J.A.M. Kort en Y.J.M. Helmer; Elisa beth Sophia Cornelia dv L.M Tuijthoff en J.H.M. Starrenburg; Pe tra Marieke dv K.A. Hulstein en A. Nanninga; Jolanda Wilhelmina Alida dv G.A.J. Mens en W.A. Kortekaas; Micha zv L.A. Fafié en F.C. J. Mulders; Walter Johannes zv T.F.O. van Nieuwkoop en M Ubbels; Elisabeth Pieter zv P.W. Ouwehand en W.P. Duijn; Vincent zv H.G.M Verkoelen en R.M.M.W. Bouhuijs; Evelien dv D. van Rijn en K. van Rhijn; Birgit, dv A.I.L.M. van de Ven en van D. Bliek-, Sandra dv J.W. Reinders en van A.M.J.J. de Groot; Rogier zv J.A.H.M. de Kuyper en van M.A.J. Hendriks, Wilhelmina dv F.H. Gubler en van J.M. Barens; Lola, dv O.O. Sojinu en van J.W. van der Put, Kevin, zv C.A. Nieuwveen en van L. Jasperse, José dvJ.P. Visser en van C. van Rhijn; Eva PvdA en PPR in Oegstgeest met eigen kandidatenlijst dv A.A. van der Zee en van N.B. Rietbriek; Wouter, zv J.G. van Dorp en L. van Soesbeek, Arnoldus, zv A.J.M van der Knaap en M.C. Groen, Leiderdorp; Tabo, zv T. van Veen en M.A. Platteel. Esther dv H.P. J. van der Stegen en van E.M.L.H. Pans, Abra ham zv A. Degeling en J.E. Kruistum, Ondertrouwd: N.G.M. Mol, Wervershoof en C.W. Riemers, Leiderdorp; C.J.W.M. van Dijk Leiderdorp en G. van Houten Leiderdorp; J.M.H. i S.M.B. Vernim- Overleden: J.A. Stadt (1907) man; M. La- terveer (1900) vrouw gehuwd geweest met H. Kroonberg; H.M.T. Keuning (1911) vrouw gehuwd geweest met S.A.J. Kiel; T.C.P. van der Zandt -(1946) man; A.C.C. Blokker (1903) vrouw gehuwd geweest met H.T. van Deursen; D. de Winter (1914) man; W. 'Koning (1909) man; M. van Donge (1903) vrouw gehuwd geweest met M. Betgen; C. Stol (1897) man; C. Vedder Christiaanse (1884) man; W. van Leeuwen (1905) man; M. Baars (1906) man; J. Ravensbergen (1899) man; A.A.M. van Leijden (1957) dv G.C. van Leijden en M.J. van der Ploeg; P.C. Bik (1898) man; C.A. Egte van Wis- sekerke (1909) man; P. van Leeuwen (93) gehuwd geweest met J.C. Klos, Leiderdorp; J. van Westbroek (72) ge huwd geweest met M. Botermans; A. Zaalberg (80) gehuwd met Smit. commissie technische diensten over het bestemmingsplan Cen trum heeft mr. C.A. van Gorkum, voorzitter van de Historische Vereniging "Oud Wassenaar" al een beroep gedaan op de leden van de commissie om de oude hervormde pastorie in de School straat, dicht bij het Plein, in be scherming te nemen. Zoals bekend acht de Kerkvoogd van de Hervormde Gemeente het niet verantwoord grote kapitalen te besteden aan het restaureren van het pand, dat niet op de Mo numentenlijst staat en waar voor men dus geen subsidie kan krijgen. De Kerkvoogdij heeft bij de ge meente een sloopvergunning aangevraagd en is voornemens op dezelfde plaats een pastorie te bouwen voor de nieuwe predi kant van de Dorpskerk. Er blijken onder de bewoners van Wassenaar veel bêzwaren te be staan tegen deze plannen. Men wil dan ook trachten het pand te behouden. Een uitspraak over deze zaak door de commissieleden bleef echter uit, omdat de meesten nog frac- tieberaad over deze kwestie wil den voeren. Wethouder Van Dijk deelde mee dat het gemeentebe stuur overleg pleegt met Monu mentenzorg, met name over de vraag of de pastorie al of niet bin nen het "beschermde dorps gezicht" valt. De gemeente moet binnen 4 maanden beslissen over de in januari binnengekomen aanvraag voor een sloopvergun ning. Wegbestemmen Naast de pastorie werd door de le den van de commissie veel aan dacht besteed aan de bezwaar schriften die betrekking hadden op het wegbestemmen van be drijven uit de kom van het dorp. Het grond- en grindbedrijf van Van den Barselaar aan de Gang bij het Dorpsplein zal pas weg moeten als vervangende ruimte is gevonden, zo zei wethouder Van Dijk gisteravond. De heer Van Klaveren wees er op dat die vervangende ruimte dan niet te ver uit de buurt mag liggen. Bij het bezwaarschrift van de Ma nege "Nieuw Duinrell" in de Berkheistraat pleitten ver schillende leden voor verplaat sing, De heer Lodder wilde de manege op dezelfde plaats hand haven. Wethouder Van Dijk wees erop dat de gemeente het terrein waarop de manege en Huize Nieuw Rijksdorp zich bevinden onlangs door de gemeente is aan gekocht met de bedoeling er enige woningbouw te realiseren. Met de vorige eigenaar was al overeengekomen dat de manege in de loop van 1978 ontruimd zou worden. Ook werd gepleit door de heer Lodder voor handhaving van de al meer dan 100 jaar oude kolen en oliehandel van Rooijakkers aan de Molenweg. Dit bedrijf hoeft volgens de wethouder ech ter niet op korte termijn te ver dwijnen. WARMOND - In Galerie "De Pomp,' heeft wederom een wis seling van de wacht plaatsgevon den. Dit maal zijn er wandkleden te zien van Carrie Wegman en strobloemen van Marije Recourt. Het geheel geeft de expositieruimte van de galerie een zeer fleurig aanzien. De wandkleden van Car rie Wegman vallen op door hun verrassende kleurencombinaties en goed gekozen vlakindeling. Marije Recourt maakte met haar zelf gekweekte en gedroogde strobloemen nogal verschillende maar steeds weer geslaagde bloemschikkingen. De expositie is beslist de moeite van een bezoekje waard. Galerie 'De Pomp" is dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. "Maakt Leiden school"?, 20.15 WOENSDAG Kennedylaan 11, Oegstgeest, infor matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 uur, open huis bejaarden, do. van 14- 16.30 uur. Witte Poort kazerne. Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen, zeefdrukken, jazzballet, gitaar- cursus, goochelen, pottenbakken, teke nen en schilderen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, gitaarclub, 15.30 uur, vegetaries eethuis, 18 uur, creatieve werkavond, gespreksgroep Praxi, 20.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, van 14- 17 en 21-24 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechts kundige dienst leden van het CNV-Lei- den, 19.30-20.30 uur. Romanuszaal, Mare, bijeenkomst be langengroep alleenstaanden, 20 uur Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Augustinus, forum-avond kabinets formatie, 20.30 uur. Catena, boekenavond met Mies Bouhuys, 20 uur. Leidse Schouwburg, Chris Hinze en friends, barok-muziek, 20.15 uur. Rudolf Steinerschool, C. Franckstraat 9, lezing, "Goethe, zijn leven" door B. C Veltman, 20.15 uur. Apotheken OEGSTGEEST - De Partij van de Arbeid en de PPR in Oegstgeest zullen bij de komende gemeente raadsverkiezingen niet met een gezamelijke kandidatenlijst uit komen. Dit omdat geen over eenstemming kon worden be reikt tussen beide partijen over de rangorde op deze kandidaten lijst. .Hoewel in de afgelopen vier jaar naar de mening van de beide par tijen de samenwerking in een ge zamenlijke fractie in de gemeen teraad zakelijk niet onsuccesvol is geweest, hebben beide partijen besloten daarvan voor de ko mende periode af te zien", zo meldden beide partijen. De PPR was van oordeel, dat uit samenwerking op zichzelf zou moeten voortvloeien dat de beide eerste plaatsen op de lijst res pectievelijk aan de PvdA en aan de PPR zouden moeten worden gegeven. De verdere volgorde zou op basis van de uitslag van de aanstaande provinciale staten verkiezing moet worden vast gesteld. De PvdA was daarentegen van me ning dat de veronderstelde krachtsverhouding tussen beide partijen, in de laatste instantie ge toetst aan de uitslag van de aan staande statenverkiezing de vol gorde op de lijst geheel moet be palen. Dit meningsverschil is de reden waarom beiden de komende ge meenteraadsverkiezingen met een eigen lijst ingaan. Wel heb ben zij toegezegd nader te onder zoeken in welke mate en vorm samenwerking tussen de prog ressieve partijen in Oegstgeest behouden kan blijven. De ijspret, het afgelopen weekend ingezet, lijkt weer voorbij. De paar ijsbanen die zaterdag en/of zondag voor het publiek toegankelijk wwa- ren zijn weer dicht. „Het ijs is te slecht", oordeelt de heer De Kluiver, bestuurslid van de Oegstgeester ijsvereniging mismoedig. Toch kon er zondagmorgen tot een uur of twee nog druk worden geschaatst op de ijsbaan bij Oud Poelgeest zo'n 309 a 400 bezoekers bonden er de schaat sen onder. Het hadden er veel meer kunnen zijn als de vorst nog even had doorgezet. De Kluiven "Op het moment dat we de baan moesten sluiten liep het over van de schaatsenthousiasten" Ook de Voorschotense ijsbaan was een dag open: zaterdag, van 1 tot 5 en van 7 tot 10 uur. 3000 a 4000 ijsliefhebbers wisten de weg erheen te vinden. "Maar zondagmiddag was het al niks meer. De gaten vielen in het ijs, de kwaliteit ervan werd steeds minder door de sneeuw", vertelt brandweercommandant annex bestuurslid van de ijsvereniging, de heer Lekkerkerker. Hij haalt er de ochtendkrant bij: "Volgens het weerover- zicht boksen twee depressies met elkaar, één uit Groenland en één uit noorwegen. Die Noorse schijnt aan de winnende hand te zijn, met als gevolg dat e rveel zal vallen. En dat is niet best voor het ijs." de diverse ijsverenigingen een merkwaar- 1 nu op hun ijsbaan terecht konden of niet. in de Warmondse ijsvereniging geen spoor twijfel of de tot nu toe dicht gebleven ijsbaan op het Poelmeer gaat het komend weekend open. "Dan vriest het ongestwijfeld weer" Toch spreiden de besturen va dig optimisme ten toon, of Bij P. Moerkerk, secretaris De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 10 tot 17 februari door apotheek Tot hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060 en apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717- 2525. Tevens op zaterdag tot 13 uur nam. Oegstgeestse apotheek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is r de apotheek voor spoedre- Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 8, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7. tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulpverle ning, tel. 2141 tst 35 (dag en nacht) Warmond - C. Koster, Helmstraat 43, Noordwykerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Haarlemmerstraat 133 tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). De heer Lekkerkerker stelt zijn eisen iets hoger; "5 a 10 graden moet het toch wel vriezen". Maar hij voegt er aan toe: "Wij, besturen van ijsvere nigingen zijn nou eenmaal vreselijke optimisten. De Oegstgeester ijsbaan. Toen de foto werd genomen nog enkel water Nu nog steeds niet veel beter Toch kon er nog -even- worden geschaatst. CDA Het is nog steeds politiek troef. Donderdag 16 februari komt de CDA-afdeling van Zoeterwoude bijeen om de groslijst voor de verkiezingen te bepalen en over het programma te praten. Het tweede gedeelte van de avond - waarin over het programma wordt gesproken is voor een ieder toegankelijk en begint om ongeveer 21 uur. Daarvóór is Ons Huis, waar de bijeenkomst wordt gehouden, slechts toe gankelijk voor CDA'ers. Politiek Café Leiderdorp start weer met het be faamde politieke cafe in de WIK's bar aan de Hoofdstraat. Donaeiüag 16 februari zal de heer R. Cleton daar spreken, lid van de Provinciale Staten voor de VVD en deskundige op het gebied van milieuzaken. Aan vang 21 uur. Huisvrouwen De afdeling Wassenaar van de Ne derlandse Vereniging van Huis vrouwen wordt 30 jaar. Reden om op vrijdag 17 februari in het Jeroenhuis een lustrum-brid gedrive te organiseren. De drive begint om 13 uur. Vrouwenbond Alweer een tiental jaren langer bestaat de Wassenaarse afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwenbond. Dat wordt ge vierd in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam, donderdag avond om 19.30 uur. Bestrating In het noordelijk deel van de Leiderdorpse wijk Voorhof moet spoedig worden begonnen met de aanleg van de definitieve bestrating. De toekomstige be woners kunnen hier hun ideeen over spuien, en wel op vrijdag 17 februari om 16 uur in de kantine van de buitendienst gemeente bedrijven, Simon Smitweg 9. Tot 18 uur is men daar welkom. De tekeningen zijn al op dit mo ment te bezichtigen in het ge meentelijk informatiecentrum in het gemeentehuis. Kwak Heet u Kwak, Quak of Quack? Dan kunt u een gezinskaart voor 5 personen cadeau krijgen voor een van de voorstellingen van het Residentie-orkest in het Congresgebouw in Den Haag. Deze voorstelling, een muzikaal sprookje, geschreven en verteld door Herman van Veen, heeft namelijk als titel: „Alfred J. Kwak". Inmiddels is ai gebleken dat Wassenaar in elk geval twee gelukkigen telt: één familie Quack en één dame met Kwak als haar meisjesnaam. Nathalie Deze week houdt de Franse schrijfster Nathalie Sarraute een serie lezingen in ons land. Daarbij doet zij ook Leiden aan, en wel morgenmiddag om 2 uur. Dan zal zij in het Academiege bouw over haar toneelwerk ver tellen. De titel van haar lezing: „L'ecriture d'une pièce de thea tre" LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummersf 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2