Spanning terug in tweekamp Afgang Sundquest bij EK-bandstoten Müller: 700ste doelpunt WOODHEAD (14) ZET ZEGEREEKS IN PARIJS VOORT Joke van Beusekom niet bestand tegen de druk X X x X X X X X 8 VIERDE DAMPARTIJ WIERSMA WINT Delfs wint badminton-titel MAANDAG 13 FEBRUARI 1978 SPORT SPORT SPORTTOTO Toto 1 2 3 FC VVV-NEC A'dam-FC Den Haag Volendam-Sparta Telstar PSV Eagles-Twente Roda JC-Haarlem Feyenoord-Ajax NAC-FC Utrecht Vitesse-AZ'67 Veendam-Cambuur Eindhoven-PEC Den Bosch-Fortuna Willem II-Groningen De juiste getallen van de lotto zyn: 4 - 7 - 12 - 28 - 37 - 39. Reservegetal: 8. WEST-DUITSLAND De juiste getallen van de Duitse lotto zijn: 2 - 8 - 14 - 23 - 40 - 41. Reservegetal: 15. SUPERTRIO De Calumet Aster-prijs verreden op Hilversum: 1. nummer 4 (Lucy Es ter); 2. nummer 6 (May Regina); 3. nummer 3 (Ottolina B). Niet ge start: nummer 9 en 11. Uitbetaling: 1679,60. ZELZATE- Raymond Ceulemans heeft gisteren in het Belgische Zelzate zijn Europese titel bandstoten geprolongeerd door in de finale gemak kelijk te zegevieren over zijn landgenoot Ludo Dielis. Die kwam in de twaalf beurten, die zijn landgenoot hem „schonk" niet verder dan 52 caramboles. Ceulemans (40) was deze laatste partij begonnen met twee punten achterstand aangezien hij zaterdagmiddag met 200-178 had verloren van de Westduitser Dieter Müller. Door zijn winst op Dielis kwam Ceulemans gelijk met 12 punten en hij won de titel door zijn betere algemeen gemiddelde: 13.37 tegen 12.03. Voor Hans Sundquest werd het eerste Europese kampioenschap bandsto ten een enorme teleurstelling. Hij eindigde puntloos op de laatste plaats met een algemeen gemiddelde van 6.67. Het is nu vrijwel zeker dat hij niet naar het wereldkampieonschap bandstoten in april in Brugge zal gaan. Het Europese kampioenschap heeft schrijnend aan het licht gebracht dat de prestatie van Hans Sundquest tijdens het laatste nationale kam pioenschap slechts een uitschieter is geweest. Duidelijk heeft hij toen kunnen profiteren van het feit dat Christ van de Smissen niet bijster op dreef was. Temidden van cracks als Ceulemans en Dielis viel Sundquest nu dan ook door de mand. Sundquest had tegen Ludo Dielis weliswaar een veelbelovende start ge had, maar de Belg verkeerde in de wetenschap dat hij tegen Sundquest onmogelijk kon verliezen. Daarom verdedigde hij totaal niet, zodat onze landgenoot uitkwam op een moyenne van 10.21. Dat werd wel even anders toen hij vervolgens de Oostenrijkse "vrijbuiter" Johann Scherz in de volgende ronde tegenover zich kreeg. Scherz, de driebanden-spe cialist die steeds alles uit elkaar slaat en de meest chaotische toestanden voor zijn tegenstander achterlaat. Daaraan zijn m de loop der jaren zelfs de grootsten kapot gegaan. Zo ook Sundquest, die overigens nog lange tijd gelijke tred hield met de Wener, maar in de slotfase vooral mentaal onderuit ging en met 28 beurten zijn moyenne bedenkelijk zag kelderen. Tot overmaat van ramp kreeg Sundquest vervolgens Ceulemans te be strijden, onder de kritische blikken van Christ van der Smissen die even was komen overwippen. Hoewel Ceulemans het erg rustig aan deed, kwam Sundquest in dertien beurten niet verder dan 82, waarmee hij compleet in de vernieling zat. Hij vermocht vervolgens zelfs niet meer van de beide figuranten Javier Arenaza en Antonio Oddo te winnen, en verloor ook zijn laatste partij in zeventien beurten van de Fransman Connesson. De eindstand is: 1. Ceulemans 12 83 13.37; 2. Dielis 12 78 12.03; 3. Connes son 8 63 10.45; 4. Müller 8 60 9.70; 5. Scherz 8 55 8.37; 6. Arenaza 6 615.60; 7. Oddo 2 45 5.09; 8. Sundquest 0 58 6.67. FRANKFURT - Met een grote overwinning (7-1) heeft Bayern München zich zater dag weer enigszins uit de staartgroep van de Duitse Bundesliga gewerkt. In het Olympische stadion beleef den 10.000 toeschouwers een heerlijk middagje en zagen Bayern, op volle toeren, FC Saarbrücken met niet minder dan 7-1 verpletteren. Bayern München speelde als in zijn grote dagen met een Gerd Müleer, die, agressief en pro- duktief, tweemaal scoorde en Sepp Maier, de de rust gevende man in de achter hoede was. Vooral Gerd Müller zal met plezier aan deze 25ste speeldag terug denken, want halverwege de eerste helft scoorde hij niet alleen de openingstreffer, maar bracht hij tevens zijn doelpuntentotaal op 700. Ze venhonderd goals in tien jaar Bundesligavoetbal, een pro- duktie die niemand hem snel zal evenaren. Na de pauze scoorde Müller zijn tweede treffer in het duel. Voor de overige treffers zorg den Niedermayer (2x), Hö- ness, Rumenigge en Kunkel. Lorant zorgde voor Saarbrückens' tegen doelpunt. Het was niet de enige mon sterzege die het afgelopen weekeinde in de Bundesliga genoteerd kon worden. Ook lijstaanvoerder FC Köln nam geen halve maatregelen. Hamburger SV werd met 6-1 afgemaakt. Roger van Gooi, Kölns Belgische spits, was de beste man van het veld. Hij scoorde tweemaal en was het brein achter de wervelende aanvallen van Köln. Borussia Mönchengladbach, tweede op de ranglijst, had za terdag over geluk niet te kla gen. Tegen het op de laatste plaats staande Sankt Pauli verslikte Borussia zich danig in het pittige tegenspel van de Brugge loopt opnieuw uit Hamburgers. 'Dankzij een doelpunt van Europees voetballer van het jaar Si- monsson werd de achter stand op FC Köln niet groter. Met Wim Suurbier en zijn Schalke 04 gaat het niet goed. Opnieuw leed de ploeg van trainer Maslo een nederlaag, ditmaal tegen Werder Bre men. Wim Suurbier mocht ditmaal een hele wedstrijd meespelen, maar viel niet op. Schalke 04 verloor met 2-0. Engeland In Engeland werden slechts vier wedstrijden gespeeld. Van de topclubs die nog steeds moeten toezien hoe Nottingham Forest op een riante eerste plaats staat, kwam alleen Manchester City zaterdag in actie. In de thuis wedstrijd tegen het laagge plaatste Queens Park Ran gers behaalde Manchester City een 2-1 zege en kwam1 daarmee op een gedeelde tweede plaats met Everton. Beide ploegen hebben zes punten achterstand op Not tingham. Arsenal struikelde over Leices- ter City: 1-1 en kan daarmee de hoop op een eventuele landstitel wel vergeten. Man chester United kwam in de laatste minuut naast Chelsea door een doelpunt van Gor don Hill: 2-2. België Club Brugge heeft op de acht tiende speeldag van de Belgi sche competitie de koppositie verbeterd. De ploeg van trainer Ernst Happel won de thuiswedstrijd tegen SC Charleroi (2-0), terwyl Stan dard op eigen veld niet verder kwam dan 0-0 tegen Ware- gem. Lierse bleef in de race door winst (2-0 op Beerschot). Voor Brugge scoorde Courant tweemaal. De wedstrijd Lierse SK-Beerschot was voor belang voor de strijd om een plaats in het toernooi om de UEFA-cup. Uytsel zorgde vijf minuten voor rust voor 1-0, terwijl vlak voor tijd de tweede treffer in de touwen joeg. Coeck en Van der Eist zorgden voor de twee goals van Anderlecht tegen La Louvière. Spanje In de Spaanse competitie verlo ren zowel Real Madrid als Barcelona hun uitwed strijden. De nederlagen van Barcelona tegen Atletico Madrid (1-0) kwam tot stand in een saaie wedstrijd, waarin beide partijen nauwelijks in staat waren enig gevaar te scheppen. Drie minuten voor tijd besliste Leal de wedstrijd in het voordeel van Atletico. Real Madrid verloor door doelpunten van Primero en Dani het duel tegen Atletico Bilbao met 2-0. Gerrie Mühren speelde lange tijd weer een hele wedstrijd voor zijn club Betis Sevilla. Zijn club haalde fors uit en won met 5-0 van Cadiz. EREDIVISIE Feyenoord-Ajax 1-1. (1-0). 9. Van der Lem 1-0, 84. Geels 1-1. Scheidsrechter Corver. Toe schouwers 34.721. Vitesse-AZ'67 1-2 (1-2). 24. Das (eigen doel) 0-1, 38. Verheyen 0-2, 40. Bosveld 1-2. Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers: 9000. FC VVV-NEC 1-1 (1-0). 9. Jans- sen 1-0, 65. Hoogendoorn 1-1. Scheidsrechter: Berrevoets. Toe schouwers 6500. De overige wedstrijden werden af gelast. EERSTE DIVISIE De Graafschap-Wageningen 0-2 (0-1), 16. Bish 0-1 en 67 Van Osenbruggen 0-2. Scheidsrechten Mulder. Toe schouwers: 2100. Eindhoven-PEC/Zwolle 0-0. Scheidsrechter. Bosman. Toeschouwers: 4100. Helmond Sport-FC VIaar dingen 2-1 (0-0), 61. Vardic 1-0, 67. Deiauw 2-0 en 68. Tijl 2-1. Scheidsrechten Van der Laar. Toeschouwers: 1100. FC Den Bosch-Fortuna SC 1-0 (0-0), 66. Kamps (straf schop); 1-0. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 2900. Willem II-FC Groningen 2-0 (2-0), 4. Van Rooy 1-0,34. Bas- tiaansen 2-0. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 4000. Overige wedstrijden afgelast. AMSTERDAM - De spanning in "Tweekamp 78" is geheel terug. Zonder het aangekondigde openen van de "tru- kendoos" wist Wiersma in de zaterdag in Amsterdam ge speelde vierde matchpartij na 61 zetten Clerc te verslaan en hierdoor de stand op 4-4 te brengen. Clerc verscheen 35 minuten te laat achter het bord wegens een exa men in Arnhem voor een door de KNDB georganiseerde cursus voor damleiders. De organisatie was mild en gaf hem een kwartier achterstand op de klok. De rest werd hem kwijtgescholden Toen kon de strijd beginnen en kwam de openingszet 31-27 op het bord. Na enkele zetten zag het er naar uit dat de partij geheel in de klas sieke spelkarakteristiek gespeeld zou gaan worden. Maar dat liep anders. Wiersma maakte bij de tiende zet gebruik van de daartoe geboden gelegen heid de aanval in te gaan. Er ont stond een Utrechts spelsysteem waarin Clerc de omsingeling han teerde. Dit genre, dat een slordige veertig jaar geleden zeer veel werd gespeeld, kan spectaculair zijn, maar dat werd het hier niet. De strijd dreigde kleurloos in re mise te eindigen en de vele toe schouwers dachten met een beetje weemoed terug aan de twee eerste scherpe positie-duels tussen de beide grootmeesters. Was de derde partij al een stuk De tmcendoos hoefde niet open: Wiersma won toch minder, dit duel dreigde aan kwaliteit nog meer in te boeten. Dit werd mede veroorzaakt doordat Clerc eigenlijk zelf niet wist waar hij met zijn omsin gelingstactiek heen moest. Het bleef zoeken en tasten, maar iets concreets kwam er niet uit. Toch kreeg de partij plotseling een in teressante wending. Wiersma kon zijn goede-stand bij de vee rtigste zet in beweging brengen, toen Clerc met 39-34 de stand onjuist had getaxeerd. De we reldkampioen speelde van dit moment af feilloos en dwong Clerc, die inmiddels in hevige tijdnood was geraakt, via een schitterend positie-offer tot overgave. Wiersma liet zich hier, zoals in de eerste partij, tot snel spelen ver leiden, maar nam er rustig de tijd voor. Zo werd deze aanvankelijk tamme partij in de laatste twintig zetten toch nog een boeiende strijd. Rot In de tweekamp over drie partijen tussen Gerrit Boom uit Almelo en de Amsterdammer Gerard Bee- repoot met als inzet de nog onbe zette twaalfde plaats in de eind strijd om het damkampioen schap van Nederland 1978, is de stand nu 2-2. Beiden wonnen in het weekeinde één keer. De derde en beslissende partij wordt van vanavond in Amsterdam ge speeld. De overige elf deelnemers die van 15 tot en met 25 maart in Zeven aar zullen spelen zijn bekend. Het zijn Frank Drost (Franeker), Hans Jansen (Emmen), Ad van Tilborg (Tilburg), Auke Scholma (Opeinde), Sjoerd Visser (Dam- woude), Johan de Boer (Am: sterdam), Jannes van der Wal (Groningen), Geert van Aalten (Huissen), Johan Bastianet (Am sterdam),- Johan van de Borst (Hoensbroek) en Peter van Har ten (Groningen). De eerste drie aankomenden zullen met Harm Wiersma en Rob Clerc mogen deelnemen aan het toer nooi om het wereldkampioen schap dat in oktober aanstaande in Arco in Italië wordt gehouden. hoofdklasser Amsterdam in oefenduel met maar liefst 9-2 ROTTERDAM - In het kader van de voorbereiding op het toer nooi om het wereldkampioen schap hockey, eind maart in Ar gentinië, speelde het Neder landse hockeyteam gisteren op het kunstgrasveld van de hoc keyclub Rotterdam een oefen wedstrijd tegen Amsterdam. De hoofdstedelijke hoofdklasser verloor met 9-2. De Amsterdammers in de natio nale selectie (Jorritsma, Van der Horst en Wouter van den Bergh) speelden voor hun eigen club. Bij het Nederlands elftal ont braken verder de zieke Geert van Eyk en doelman Maarten Sikking. Tot de rust bleef Am sterdam aardig overeind, 4-1, door doelpunten van Lijens (strafcorner), ausputzer Ties Kruize (strafbal) en een veld- doelpunt van Wouter Leefers. Na de hervatting speelde vooral een grote conditionele achter stand Amsterdam parten. Paul Litjens, die als centrum spits opereerde, sloeg nog twee straf- corners achter doelman Pijper, Ties Kruize verzilverde nog een strafbal en Tom van 't Hek maakte met twee schitterende velddoelpunten het negental vol. De Amsterdamse tegen doelpunten kwamen van de stick van Peter van der Horst. Hockeyploeg verplettert PARIJS - De pas veertien jaar geworden Amerikaanse zwemster Cynthia Woodhead heeft dit weekeinde in Parijs de zegereeks van vorige week in Amersfoort voortgezet. Na haar 8.27.32 op de 800 meter vrije slag, zwom ze zaterdag met 4.08.06 de beste wereldtijd op de 400 meter voor korte banen. Gisteren voegde ze daar nog één Amerikaans record op de 200 meter vrije slag aan toe: 1.58.68. Op de schoolslag is thans een Deense de snelste zwemster ter wereld. Tenminste op de 25 meterbaan. Suzanne Nielsson, de Europese vice- kampioeneopde 100 meter schoolslag, won deze afstand in 1.11.00 en de dubbele afstand in 2.31.33. Bij de heren liet de Amerikaan Jesse Vas- sallo, een zestienjarige zwemmer van Mission Viejo zich niet onbetuigd. Hij won de 400 meter wisselslag in 4.22.67, beduidend onder het wereld record, dat overigens alleen in 50 meterbanen verbeterd kan worden. De Rus André Krilov tikte aan het hoofd van vier landgenoten als eerste aan op de 400 meter vrije slag in 3.51.35, ook al iets binnen het officiële wereldrecord van de Olympische kampioen Brian Goodell. De bescheiden Nederlandse afvaardiging kwam niet verder dan twee derde plaatsen van Ineke Ran op vrije slag en vlinderslag. De Oostduitse indoorzwemkampioenschappen in het 25 meterbad van Rostock hebben dit weekeinde slechts eén absolute topprestatie opge leverd. De negentienjarige Ulrike Tauber, pas enkele dagen terug van de wedstrijden in Amersfoort, won de 200 meter wisselslag in 2.14.50. Haar eigen wereldrecord (50 meterbaan) staat op 2.15.85. Verder won Tauber de 400 meter wisselslag in 4.42.47 en zegeiverde zij verrassend op de 200 meter schoolslag vóór de kampioene van vorig jaar Ramona Reinke. Marjan Ridder ging dan ook al stroefjes. De Nederlandse vice- wereldkampioenen verloren in de halve finales van Gilks-Fer- rington. Tegelijkertijd schoten Hanke de Kort en Marja Ravelli tekort tegen Perry-Statt waar door de finale een volledig En gelse aangelegenheid werd. Pech had Joke van Beusekom in het mixed-dubbel. Haar Deense partner Steen Skovgaard (met Lene Kopppen wereldkampioen) kreeg last van een knieblessure, waardoor het duo zich moest te rugtrekken. Het damesenkelspcl werd gewonnen door Gilan Gilks, de Engelse vice-wereld- kampioene, terwijl het bij de he ren een Deense reprise van de WK-eindstrijd werd. Opnieuw troefde leerling Flemming Delfs leermeester Svend Pil af. Beverwijk-Joke van Beusekom schijnt, net als Tom Okker vroeger, in eigen land niet tot de beste prestaties te kun nen komen. Op de 31e open badminton kampioenschappen van Neder land was zij het afgelopen weèk- einde driemaal als eerste ge plaatst, maar telkens sneuvelde zij voortijdig. „Inderdaad, mees tal gaat het hier niet zo goed. Die druk, hè. Ze verwachten veel, vaak te veel van je", gaf de in Ko penhagen wonende Nederlandse topspeelster toe. Het begon al zaterdag toen zij in de kwartfinales nipt werd uitge schakeld door de wisselvallige Zweedse Boriesson (11-9 in de derde game). En daar kon ze zich gisteren nog over opwinden. „Er waren zo'n 1500 toeschouwers. Flemming Delfs de Als die me massaal hadden toe- geiuicht. dat helpt echt wel. Maar het was nu net of het ze niks kon schelen of ik verloor. Nou, drie maanden geleden won ik in Ko penhagen in m'n eigen hal op een toernooi de finale van wereld kampioene Lene Koppen. Nou, het publiek was toen helemaal- wild". Zij moest ook echter toegeven, dat zij deze dagen nu niet bepaald in topvorm was. Voerde als excuus het vele reizen aan. Tweeëneen- halve week naar Japan, dinsdag voor de Ueber Cup tegen Canada gespeeld en donderdag in Gro ningen tegen Schotland. Daarna 's nachts om vier uur thuis en vrijdagavond weer in Beverwijk spelen. Het damesdubbcl met

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 10