h Plaat fit voor duel tegen Twente „We moeten nu winnen Kunst (en vuil) op Gymnasium Sundquest verliest zelfs van onbeduidendeSpanj aard Arenaza MARATHON IN LEIDEN Joop Piket voor match tegen Charlois: Vijfdaagse op adden De krant kunt U niet missen, geen dag] ZATERDAG 11 FEBRUARI 1071 LEIDEN - Zonder Wim Weemhoff en Roy Leysner, maar met een weer fitte Peter Kop en Mitchell Plaat reist Par ker Leiden vandaag naar Enschede voor de zware uitwed strijd tegen AR Twente. Wim Weemhoff is gisteren aan zijn knie geopereerd en zal voorlopig nog wel enige tijd uit de ploeg van coach Henny Blom wegblijven. Leysner heeft niet meer gespeeld sinds hij op 28 januari zijn knie verdraaide in het duel tegen DL Amsterdam Mitchell Plaat is bevrijd van de hechtingen die hij in zijn rech terarm had na een val tijdens de training. Blom zal zijn spelmaker in Enschede hard nodig hebben want na de komst van Dan Cra mer bij de oosterlijke formatie is Twente plotseling ook kans hebber geworden voor een plaats in de play-offs. De recente ne derlagen tegen B/Haarlem en NN donar hebben P/Leiden in een positie gebracht waarin verder verlies de lange tijd zeker lij kende play-oof plaats in gevaar kan brengen. Ondertussen blikt men bij Leiden al vooruit naar volgend seizoen. Manager Frans van Egmond is aan het onderhandelen met di verse Nederlanders en Neder landse Amerikanen, maar hij wilde zolang de onderhandelin gen duren geen namen vrij geven. Vrijwel zeker heeft hij weer con tact met Emill Hagens (b,Haar- lem) en Jimmy Woudstra (TJ, Punch), met wie ook aan het begin van dit seizoen serieus werd onderhandeld. Van Eg- mond, zo gaat het gerucht, zou ook contact hebben met een bas ketbalvriend van Sid Bruinsma, Jeff van der Linden. Ook dat wilde de Leidse manager gister avond niet bevestigen. De contract-besprekingen met de play-off spelers zijn enige tijd geleden al begonnen. Aanvoer der Harry Kip was vorig jaar al voor twee seizoenen aan Leiden gebonden, terwijl op dit moment ook het aanblijven van Plaat ze ker is. Wie er gaan verdwijnen (Hans van Rooden komt in maart zijn oude team al versterken) kon Van Egmond eveneens nog niet zeggen. Het lijkt evenwel zeker dat Leysner en Weemhoff vol gend seizoen niet terugkeren. Of P/Leiden volgens seizoen nog in Leiden speelt hangt af van de mogelijkheid om naar een gro tere hal (m Leiden?) uit te wijken. Ook V; Stars, dal nog steeds kans heeft op promotie naar de eredi visie, wacht op een besluit van P./Leiden. Bij V/Stars zijn er Mitchell Placit ZELZATE - De kans dat Hans Sundquest zich zal plaatsen voor het toernooi om het we reldkampioenschap bandsto ten in april in Brugge is gis teravond akelig klein gewor den. De Nederlandse kam pioen heeft daarvoor een zesde plaats in de Europese titelstrijd in Zelzate nodig. Die zesde plaats zal hij nog heel moeilijk kunnen berei ken. Gisteravond immers verloor hij in de vierde ronde in een af schuwelijk slechte partij van de Spanjaard Javier Arenaza, die om zesde te worden en zich dus te plaatsen voor het WK, wellicht voldoende heeft met een overwinning in dit weekeinde op de Voorde vierde ronde begon was Sundquest de voornaamste kandidaat voor die zesde plaats. Hij had weliswaar de eerste drie ronden (eerder op de dag legde hij het loodje te gen Ceulemans) van het toer nooi in Zelzate verloren, maar zijn gemiddelde van zeven was aanmerkelijk beter dan dat van Arenaza en üddo. Op papier zou hij die twee Zuideuropeanen dus gemak kelijk kunnen verslaan in de onderlinge duels. De man, die in november in de Neder landse titelstrijd te Wychen op mentale kracht de vedet ten Vullink en*Van der Smis sen van zich afschudde. faalde in het koude Zelzate, waar hij zijn ondergang toe schreef aan de abominale slechte omstandigheden; lage temperatuur, herrie enz. De beide „kleintjes" van het toernooi speelden elkaar de ballen bepaald niet toe. De beurten volgden eikaar in hoog ternpo op, de caram boles niet. Na zestien beurten was de stand 74-80. Daarna liep Sundquest hard van zijn tegenstander weg. Na 22 beurten had hij 50 punten voorsprong: 165-115. De partij leek voor hem gewon- kel kwam Arenaza terug. Hij kreeg de ballen in een hoek bij elkaar en stootte zeer sub tiel een serie van 41 bij elkaar. De partij was in een keer weer helemaal open. Het restantje werd een lijdensweg voor beiden. Het wapen an de ea- rotte kwam op tafel en moei zaam sprokkelden ze de pun tjes bij elkaar. Sundquest hield de beste pa pieren. In de 36ste beurt kwam hij op 195, vijf van het einde. Arenaza had nog slechts een strohalmpje om zich aan vast te klampen Hij nam elk risico en had succes. Met een serie van dertien ging hij uit. Voor Sundquest was de teleur stelling zeer groot. „Ik ben ten onder gegaan aan de omstan digheden. In zon boeren- bedoenirikje voel ik me niet lekker en kan ik niet biljarten. Gewoon een gebrek aan in ternationale ervaring." plannen om te verhuizen naar Katwijk. Vanavond kan de Leidse eerste divisieploeg een belangrijke stap op weg naar de eredivisie zetten door een zege FSV. (Vijf Meihal, 20.30 uur* PSV is in drie seizoenen de enige ploeg geweest die VAK een com petitienederlaag heeft weten toe te brengen. HANS JACOBS LEIDEN - In verband met het tienjarig bestaan van Holiday Inn zal er op 18 maart (aanvang elf uur) een atletiekdag worden ge houden. Naast een marathon en een halve marathon, zal er ook een tienkilometertrimwedstrijd worden gehouden. Organisator Joop Riethoven: 'De start en fi nish van de wedstrijden is bij Holiday Inn. Het parcours van de marathon staat nog niet helemaal vast. Een gedeelte van de baten zal ten goede komen aan de stich ting 'het Gehandicapte Kind ZWEMMEN - De Amerikaanse zwemster Cynthia Wood head heeft gisteren in Parijs de 800 me ter vrije slag gewonnen in 8 minu ten 27.32 seconden. Dat is de snelste tijd die ooit op deze af stand is gemaakt. Woodhead werd echter geen wereldrecord houdster, want de wedstrijd werd gezwommen in het 25 meter bad van Boulongne. SCHAATSEN - Atje Keulen heeft gisteren in de 'Nacht van Deven ter'.haar positie aan de top van het marathon-klassement ver sterkt door haar zesde overwin ning te behalen. VOETBAL - De Braziliaanse voetballer Pereira krijgt van At- letico Madrid geen toestemming om zich eerder dan in mei te voe gen bij de Braziliaanse selectie die zich voorbereidt op het we reldkampioenschap voetbal. TENNIS - Bettv Stöve heeft giste ren de halve finales bereikt het toernooi in Seattle. Zij ver sloeg in twee sets de Ameri kaanse Kerry Reid. LEIDEN - De arbiters hebben het eerste team van Philidor/Leiden in de hoofdklasse van de KNSB naar een 6V2-3V2 nederlaag tegen landskampioen V/Rotterdam "geschaaktDe partij van Phili- dor-speler Ad van den Berg con tra John van Baarle verklaarden zij "remise". Van den Berg vond thuis tijdens het analyseren geen directe winstvoortzetting, maar RAG de Graaff is nog steeds van mening, dat de partij voor Phili dor gewonnen is. Overigens vindt De Graaff, dat arbiters in het al gemeen niet kunnen arbitreren. Door deze nederlaag is Philidor weer heel dicht bij de rode streep aangeland, maar zowel teamleider Joop Piket als John van der Wiel zien geen degrada tiegevaar. Vanmiddag ontvangen de Leidenaars het team van Charlois/'Europoort. Dat houdt volgens Joop Piket in, dat er aan alle tien borden fel op winst ge speeld zal worden: "Het wordt wel tijd, dat we nu eens gaan winnen, want we hebben tot nu toe nog geen enkel duel gewon nen". John van der Wiel houdt het op een gelijkspel. Beiden zijn het er echter over eens, dat winst op DD en VHS in de daaropvol gende ronden verlenging van het verblijf in de hoofdklasse voor het Leidse team betekent. LSG I heeft het in klasse I B legen SMB I voorlopig niet kunnen redden: 41/ü-51/2 verlies. Voorlo pig, want LSG overweegt een ho ger beroep in de partij van Van Schaik. Dit duel hebben de ar biters "verloren" verklaard, maai er schijnen remisetendenzen aanwezig te zijn. Dobbelaar won zijn partij, omdat zijn opponent van verdere tegenstand afzag, terwijl Peter Bosch zijn hang- stelling naar remise knokte. Vandaag reist LSG naar Overschie I, dat op papier zwakker is. Een overwinning 'brengt LSG dich terbij de twijfelachtige eer van de tweede plaats. Na het teleurstellende gelijke spel (5-5) tegen Den Haag I verwacht teamleider Ton Kohlbeck, dat Philidor Il/Leiden tegen hek- kesluiter Moerwijk I zijn beste beentje gaat voorzetten om een grote overwinning uit het vuur te slepen: "Als in ieder geval veilig". Wise won zijn hangpartij in snel treinvaart, want zijn opponent Liefhebber gaf zonder verder te spelen op. Voorschoten kon mede daardoor in klasse II C een foise 2',2-7'/ï overwinning op Overschie II boeken. D001 deze royale zege staat Voorschoten nu net een bordpunt boven LSG 11. dat tegen Spangen I niet verder kwam dan een 5-5 gelijkspel. De Leidenaars hadden op winst ge rekend, maar de hangstand van Noordijk bleek geforceerd re mise te zijn. LSG II verwacht vandaag de uit wedstrijd tegen Overschie II te gaan w innen, want de gastheren hebben immers in de vorige ronde een gevoelige klap van Voorschoten gekregen. Voorschoten ontvangt vandaag VHS 11 Volgens Schuckink Kool is VHS wel erg sterk, maar de Voorschotenaren komen steeds beter in vorm, zodat zij toch op een gelijkspel gokt. Voorschoten heeft intussen afgezien hoger beroep tegen Goes zodat dit% öuei definitief geëindigd. KEES VAN STEE k John van der Wiel: Nog geen c adatiegevaar TEXEL - Van 20 tot 24 juli zal cp de vijf Nederlandse waddeneilan den een zogenaamde vijfdaagse van de wadden voor beroeps- wielrenners worden gehouden. Voor deze wedstrijd, die opgezet wordt door Carles Ru vs. die be kendheid geniet als initiatiefne mer van de jaarlijkse zesdaagse Rotterdam, nebben 10 professio nals ingeschreven. Dagelijks zullen er ritten van rond de per schip van het ene naar het andere eiland trekken en ook op dat schip overnachten. Tientallen leerlingen op een besneeuwd sportveld: ruimtelijke kunst. LEIDEN - In het kader van de lustrumaetiviteiten organiseerde de schoolvereniging van het Stede lijk Gymnasium gisteren een zg. community lan- dart op een van de velden in het park Roomourgh. Het ging oin een moderne vorm van ruimtelijk kunst, waarbij een deel van de omringende na tuur tijdelijk als expressiemodel dienst deed. De "landart" kreeg het voorvoegsel "community" omdat de leerlingen gemeenschappelijk een zelfde "act" uitvoerden. De uitvoering van de moderne kunstvorm stond onder leiding van te kenleraar MacLennan. Het zelfde lustrum - de schoolvereniging bestaat 70 jaar - was het vorige weekeinde voor een aantal ouders aanleiding het min of meer vaste klasselo kaal van klas 2B eens een goede opknapbeurt te geven. "Pannen vuil" haalden we eruit, het w as gewoon verschrikkelijk", zo meldde één van de ouders deze week. Kwast en verf werden erbij gehaald om het lokaal weer enigszins leefbaar te maken. Een actie die het voordeel opleverde dat de ouders van de leerlingen van 2B nu hun kinderen er sneller toe sullen aansporen zuinig met hun loka liteit om te springen. Gehoopt wordt dat ook an dere ouders door deze actie gelnspireeid zullen worden. De tuin van de school werd overigens evenzeer door ouders gereinigd. En ook in dat opzicht viel er een hoop werk te verzetten. bouwmuur isolatie Murisol isolatie, telefoon 071- 144522 bouwmuur isolatie bouwmuur isolatie Murisol isolatie, telefoon 071- muurbouw isolatie Murisol isolatie, telefoon 071- bouwmuur isolatie Murisol isolatie, telefoon 071- 144522 bouwmuur isolatie Murisol isolatie, telefoon 071- 144522 dubbelglas ladan glas, telefoon 071-144522 dubbelglas ladan glap, telefoon 071-144522 dubbelglas ladan glas, telefoon 071-144522 dubbelglas ladan glas, telefoon 071-144522 dubbelglas an glas, telefoon 071-144522 riool verstopt bel 071-131046 riool verstopt Dagservice, telefoon 071-131046, riool verstopt Dagservice, telefoon 071-131046 riool verstopt Avondservice telefoon 143481 riool verstopt Bel Lemy BV, telefoon 071-131046 riool verstopt bel 071-131046 riool verstopt Dagservice, telefoon 071-131046. riool verstopt dagservice, telefoon 071-131046 riool verstopt riool verstopt bel Lemy BV. telefoon 071-131046 Heeft u een verstopping wij verhelpen dit direct met hoge drukspuit Bel Lemy BV. telefoon 071-131046, 's avonds, telefoon 071-143481 Voor het repareren of riolering Bel Lemy BV. telefoon 071 -131046 Voor al uw loodgieters- werk Bel Lemy B V. 071-131046. Electro Technisch bedrijf j. w. timmers Fruinlaan 9, Leiden, telefoon 123374, aanleg van lichtkracht en zwakstroominstallaties, aanbren gen van aardelectroden. glas reparaties Bel Migor BV, telefoon 120315, te vens verzorgen wij uw glasverze- firma leicom voor tuin ophogen, bielzen leggen, tuinmuren, wit-werk, behangwerk, alle voorkomende werkzaamhe den. wij komen vrijblijvend langs, u belt wij komen, telefoon 071- 131896 firma leicom voor timmerwerk, verbouwingen, alle soorten dak- en mastiek wer ken. tevens stuc-, tegel- en voegwerk snellere service, tele foon 071-131896 verbouwingen groot en klein, tevens stuc- tegel- en granolwerken, voor klein werk, snellere service, telefoon 071- 211284 of 132525 Loodgieterswerk, timmer- metsel- tegel- stuc- en sierpleisterwerk, spec, badkamers, open haarden keukens en plavuizen vloeren aan. Bedrijf Logeman en Marijt, telefoon 133514 of 767355 Voor tuin ophogen, bielzen leggen, 'tegelwerk Schilder vraagt behang- en schilderwerk verbouwingen groot en klein, tevens stuc- tegel- en granolwerken, voor klein werk. snellere service, telefoon 071- 211284 of 132525 aannemer vraagt groot of klein metsel- tegel- stuc- en timmerwerk, grote of kleine verbouwingen, alle soorten dak en mastiek werken, tevens gevel reini ging. onder garantie vrijblijvende prijsopgaaf, telefoon 071-141987 riolerings problemen? bel direct 071-131046 Wij staan altijd voor u klaar, rioolreiniging en ontstoppen met hoge drukspuiten, Lemy BV, bestratingen, rioolreini ging, Hogewoerd 113, Leiden. aannemer vraagt grote en kleine verbouwin gen. alle soorten dak en noolwerk, snelle service, telefoon 071- Aannemersbedrijf kan op termijn nog enige werkzaam heden Is keukens, bad kamers, open haarden en dak kapellen enz., tegen concurrerende prijzen, telefoon 071-133421 Voor timmerwerk verbouwingen, dakkapellen, open haarden en keukens. Geheel vrij blijvende prijsopgave. Fa. Ju en Slegtenhorst, telefoon 071- 767469/768416 Biedt zich aan, voor plavuizen te leggen, telefoon 071-890770 schildersbedr. kan nog tegen concurrerende prijs uw binnenschilder- behang- en witwerk uitvoeren, tevens met extra winterkorling, telefoon 071-142876 tapijt vuil? nu schoon door diepreiniging, laten doen of zelf doen, ook voor trappen h. van steun interieurstoffering, Hoofdstraat 127, Valkenburg, telefoon 01718- 72635 aannemer vraagt stuc- tegel- metsel- en tim merwerk, grote en kleine verbou wingen en aanleggen van tuinter rassen, vraag vrijblijvend prijsop gave, telefoon 071 -211187 Personeel aangeboden administratiekantoor chaudron gespecialiseerd in boekhoudingen en belastingzaken voor het kleinbedrijf en partikulieren. Rijnsburg 01718-20139. Ervaren boekh. adm. bekend met doorschr. adm. loonadm. computer inbreng balanswerkz.h etc. per overzichten event, voor invaldien- sten br onder no. 10031 van dit bl. Slechthorende jongen 22 jr. zoekt chauffeursbaan i.b.v. klein rijbewijs rijdt al 4 jr. in vw busje. Br. o. nr. van dit bl. 5397. Biedt zich aan leerling 3de klas Detailhandelschool 15 jaar, zoekt werk voor de zaterdagen en/of va kantie. Middelgeest 5 Leiderdorp. Tel. 071-890452

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13