„Zonnehof lelijk en te lawaaierig" Weidse agenda Henk Trel overleden Bnrgerlijke stand Zilveren eremedaille bij 40-jarig jubileum Reünie in Rijnlands Lyceum Carnavals-festijnen in regio Leiden Lekke band tegen boom Binnenkort begin aanleg voetbalvelden PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 6 FEBRUARI 1978 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 23884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. LEIDEN - geboren: Frank Jan. zv H. Witvoet en C E. J. Wolf; Dennis Maria Petrus zv E. M. G. Ramaekers en M. F. A. Fueh; Johanna Martina dv P. Toet en C. W. van Duijn; Koenraad Alexander zv A. Laros en M. E. M. van der Poel; An- nemieke Willy dv J. G. Loé en E. V. Plas; Anouk Lucinda dv H. H. J. Vooijs en L. H. Konings; Ester Manon dv J. M. G. van Dijk en E. C. Walraven. Overleden: G. Rijsbergen (1922) man; J. W. van der Kaaij (1916) vrouw, gehuwd geweest met P. van Arenthals; M. A Zoet (1898) vrouw gehuwd geweest met T. C. J. den Hollander; C. Kling (1891) man; J. A L. Renier(1891) man; C. J. van Bemmelen (1904) man; S. W. Koekenbier (1906) man. Zoeterwoude - Ondertrouw: B. A. J. Hoogervorst en C. Van Zeist; A. L. Jan- son en M. A. Captein; B. A. M. Luiten en P. J. M. Koemans. Huwelijken: A. A. Dengkeng en M. J. Mayer; G. L. Koek en G.th. J. Bakker; B. A. J. Hoogervorst en C. van Zeist. WASSENAAR - Tijdens een bij zonder druk bezochte receptie in de showroom van Garage Jansen te Wassenaar kreeg de heer L.Y. van Wijngaarden de zilveren eremedaille in de Orde van Oranje Nassau opgespeld. L.Y. van Wijngaarden vierde vrijdag zijn veertigjarig jubileum bij firma Jansen. In 1938 kwam hij als 17-jarige jongen bij het be drijf, waar hij na enkele jaren procuratiehouder werd. Drie ge neraties Jansen heeft hij nu mee gemaakt de oprichter, F.P. Jan sen, diens beide zoons, Herman en Gerrit, waarvan laatstge noemde inmiddels is overleden en kleinzoon F.P. Jansen, die nu de directie voert. Loco-burgemeester Van der Klaauw, die de onderscheiding uitreikte, sprak zijn waardering uit voor het vele werk dat Van Wijngaarden de afgelopen jaren had verricht. Namens de directie kregen de heer en mevrouw van Wijngaarden een vakantiereis naar Oostenrijk aangeboden. Ook van buiten het bedrijf had Van Wijngaarden vele gelukwensen in ontvangst te nemen. De recep tie werd namelijk eveneens be zocht door leden van zangkoren uit Voorschoten, Leiden en Kaagdorp, die Van Wijngaarden in zijn vrije tijd dirigeert. OEGSTGEEST - Het college van B en W van Oegstgeest stelt de ge meenteraad voor een krediet be schikbaar te stellen van 50.000 gul den voor een nadere uitwerking van de le fase van de plannen voor de aanleg van voetbalvelden nabij de "Voscuyl". Deze le fase omvat het maken van schetsontwerpen, het waterpassen van het terrein, het opnemen van slootprofielen, be sprekingen met en nader onder zoek door de Nederlandse Sportfe deratie, terreinwerkzaamheden, het maken van bestekstekeningen en tenslotte de aanbesteding van het werk. Begin vorig jaar had de gemeente raad al een krediet beschikbaar ge steld voor een onderzoek naar een oplossing voor het tekort aan voetbalvelden van de voetbalvere nigingen "Oegstgeest" en "U.D.O.". Het onderzoek hield on der andere het doen van grondbo ringen en het verstrekken van ad viezen door de Nederlandse Sport federatie met betrekking tot het terrein ten noorden van de korf- balvelden in. De uitbreiding zal nu in twee fasen gebeuren. Aanvankeluk lag het in de gedachten van het college om m de eerste fase twee speelvelden en een half verhard oefenveld aan te leggen. In de tweede fase zouden dan het parkeerterrein, de beplan tingen, de afrasteringen en het kleed/clubgebouw aan de orde Uit. het onderzoek van de Neder landse Sportfederatie, dat nu is af gesloten is gebleken dat op het be schikbare terrein drie speelvelden en een half-verhard oefenveld kunnen worden aangeleed. B en W wijzen daarbij op de wens van de verenigingen om na de reali sering van de uitbreiding zelf standig over een complex te kun nen beschikken. Het college wil dan ook nu al de mogelijkheden voor een derde veld onderzoeken. De aanleg van een derde veld in een later stadium zal aanzienlijk duurder zijn, zo tekenen zij nog bij hun advies aan. Met de verenigingen "Oegstgeest' en "U.D.O." is het college in prin cipe overeen gekomen dat de eerste club de beschikking houdt over het huidige complex, terwijl "U.D.O." instemt met verhuizing naar het nieuwe complex. De klachten van de bewoner had den betrekking op lawaai, in het bijzonder 's avonds laat, de le lijkheid van het gebouwtje, de weinig fraaie uithangborden en de gevaren voor de voetgangers. waarom de afhandeling van de brief aan de gemeenteraad is aangehouden. Dat houdt ver band met de lopende procedure bij het bestedingsplan „Cen trum". De soms gedurfde onderdelen van de show betekenden voor de oud-leerlingen een ontwikkeling van het toneelspel die zij in hun schooltijd niet voor mogelijk hadden gehouden. De rector, de heer Van Mierloo, zei in zijn toespraak dat het tegen woordige Rijnlands Lyceum niet meer vergeleken kon worden met dat van vroeger. 'Onze school is nu eenmaal anders geworden, er mag niet meer vergeleken wor den' meende hy. Het bestuur van de reünistenver eniging heeft in al die tijd echter geen verandering ondergaan. De meeste leden van het bestuur zijn nu nog actief. Sjors Janssen, in 1972 'afgezwaaid' is nog steeds voorzitter. 'Toch zal deze reünie de laatste zyn die door het huidige schoolbestuur is georganiseerd', zo meende hij. 'Nu begint ook by jongere oud leerlingen dan wij de behoefte op te komen om ook eens een reünie te organiseren. Tot nu toe was het enthousiasme van de jongere garde beneden peil'. Maandag Groenoordhallen, W. de Zwijgerlaan, slachtveemarkt 04-14 uur. Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tele foon 120833; adviescentrum voor werk lozen, di. van 10.30-12.30 uur. Troef, Noordeinde 2a, fotografie, caba ret, jaargroep, yoga, bar Isoos, alle groe pen vanaf uur. UUR. Vrijetijdscentrum Breestraat 66, strip tekenen, TAi Chi, projectgroep Leidse geschiedenis, fotografie, boetseren, Go-club, alle groepen vanaf 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehan- dicaptensoos 14-16.30 uur. 't Breehuys, club 13-15 uur, creatief be zig zijn 19 uur, gespreksgroep middel bare scholieren, 16-20 jr. 20 uur. Sluitingsavond carnaval Wassenaar, 't Praethuys 20 uur. Oegstgeest, kontaktavond KRO radio Camphuys 20 uur, met Anita Meyer en Edward Niessing. Gemeente Voorschoten, cie financiën, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie openbare werken en sport 19.30 uur. Wassenaar gemeentehuis, cie techni sche diensten 19 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, raadsverga dering 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 3 tot 10 februari door Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313. Apotheek van Breest Smal- ienburg, Loevestein 6, tel. 890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met openb vervoer naar apotheek te komen dan uitsl. voor spoedrecepten via taxi tel. 122444. Wijkverpleging Leiden- Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp- Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest- Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten- Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan tel. 4641; Alg. Hulpverlening tel. 2141 tst. 35 (dag en nacht). Warmond- R. Koster. Helmstraat 43, Noorwykerhoui tel. 02523-3137. Stichting Gastouders Stichting Gastouders Merenwijk, Con dorhorst 1, Leiden. Tel. 210430. Dage lijks bereikbaar van 13.30 tot 15.30 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur. ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15. Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden. Leiderdorp en Oegstgeest Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen lïulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Haarlemmerstraat 133 tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi; Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrydag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6. tel. 140917. De Stichting Jazzzolder Hot House presenteerde zater dagavond in het Leids Vrij- etijds Centrum de Ameri kaanse formatie "Mom- bassa". De vijf man sterke band speelt muziek die zijn oorsprong vindt in de Afri kaanse opzwepende oerrit- men en deze combineert met moderne jazzimprovisaties. De leider van de groep, Lou Blackburn, die met groten als Lionel Hampton, Duke El lington en Count Basie heeft gespeeld, nam het grootste deel van de soli voor zijn re kening. Gesteund door de ijzersterke ritme sectie bestaande uit: Nicholas, conga's, Ridgeway, bas, en Williams, drums, kwam Blackburn met trom bone en schalmei tot zeer in teressante improvisaties. Mombassa Philips, die sinds kort by "Mombassa' speelt, was nog wat onzeker maar bewees zijn klasse op sax, klarinet en vooral op fluit. Een even bij zondere als merkwaardige solo gaf bassist Don Rid geway, waarin hij er niet voor schroomde de elektrische bas als slaggitaar te gebruiken. Een geslaagde muzikale ex peditie naar de oorsprong zou men de avond, die door het trouwe Hot House publiek goed bezocht werd, kunnen typeren. Met het ritme nog in de benen spoede men zich dan ook tevreden van Hot House naar elders, wat een heel wat "coolere" onderne ming geweest zal zijn. Burgemeester en wethouders heb ben daarop geantwoord, dat het gebouwtje inderdaad niet fraai is, maar de huidige beheerder, Gor dijn zijn uiterste best heeft ge daan om het geheel een beter aanzien te geven. Verder wezen burgemeester en wethouders er op, dat het paviljoen al sinds 1961 op deze plaats staat en dat een eventuele verplaatsing op bezwa ren stuit omdat er geen geschikt terrein beschikbaar is. De aanwezigheid van het café - al dus burgemeester en wethouders -is in 1974 blijkbaar geen beletsel voor de adressant geweest om zijn villa aan de overkant van het paviljoen te betrekken. Over de klacht betreffende het „gillen van autobanden" merkte het college nog op dat deze overlast waar schijnlijk wordt veroorzaakt door het verkeer van en naar Duinrell en niet door de cafébezoekers. „Teutje" NA dit antwoord schreef de over buurman een brief' aan de ge meenteraad, waarin hij zijn be zwaren herhaalde. Hij verzocht eraan mee te werken dat „het ten tje" zou worden verwijderd. Burgemeester en wethouders heb ben nu voor de gemeenteraad een pre-advies over deze kwestie op gesteld, dat eerst aan de commis si^ Technische Diensten is voor gelegd. Het college verklaart allereerst. OEGSTGEEST - De reünistenver eniging van het Rijnlands Ly ceum in Oegstgeest organiseerde afgelopen zaterdag een dag voor oud-leerlingen waarop show en muziek de boventoon voerden. In de 'Oranjerie' waar een koud buffet stond opgesteld speelde een zigeunerorkest. Dit orkest zorgde voor een ontspannen sfeer waarin herinneringen van vroeger werden opgehaald. 's Avonds werd een show gepresen teerd met nummers die voorna melijk door leerlingen van het Rijnlands Lyceum waren ge schreven. De reünisten vereni ging heeft voor deze avond een selectie gemaakt van de drie uur durende show die in december door leraren en leerlingen was opgevoerd: 'Dat had je ge droomd'. De overbuurman van het paviljoen heeft namelijk ook een bezwaar schrift tegen het plan ingediend. B. en W. staan op het standpunt, dat de consumptietent op de huidige plaats planologisch aan vaardbaar is. Daarom is er vol gens het college geen aanleiding in te gaan op het verzoek van de briefschrijver om de tent te ver wijderen. De consumptietent staat er nu al 20 jaar en is al die tijd door de gemeente „gedoogd" In het kader van het bestem mingsplan stellen burgemeester en wethouders voor het plan zo te wijzigen dat een 5 meter brede groenstrook tussen de Storm van 's-Gravesandeweg en de tent mo gelijk wordt. In die strook kan af schermende beplanting worden aangebracht. Ernstige lawaai overlast is nooit geconstateerd. „Duinrell" Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad voor niet in te gaan op het verzoek van de adressant om de consumpfietent te verwijderen. De aanwezigheid van het recreatiecentrum „Duinrell" en de ligging van de woning van de briefschrijver, onmiddelijk aan de toegang tot dat recreatiecentrum hebben waarschijnlijk veel meer te ma ken met de klachten van de brief schrijver over verkeersgevaar dan de aanwezigheid van de con sumptietent. Loco-burgemeester Drenth opende zaterdag Het Bullerijk'. LEIDERDORP/VOORSCHOTEN/ WASSENAAR - Het carnaval is weer voorbij. Na een wild bruisend, bier schuimend weekend is de rust in de Leidse regio weergekeerd In Leider dorp leeft "Het Bullerijk", waarvan locoburgemeester Drenth zaterdag de sleutels aan de Leiderdorpse carnavalsvereniging de Rijnschuimers overhandigde, nog slechts in de benevelde breinen na. Als de roes is weggetrokken zal eenieder zich weer herinneren dat met die overhandi ging een traditie werd geboren: Voortaan zullen ieder jaar de sleutels van het carnavalsrijk bij de bronzen stier op de Leiderdorpse brug worden overhandigd. Het was feest dit weekend. In Wassenaar werd een carnavalsoptocht ge houden. Honderden gekostumeerde kinderen trokken met praalwagens,, metershoge carnavalsfigurendrumbands en majorettenkorpssn door de straten. In Voorschoten: een puzzel- en kroegentocht voor jong en oud. 's Avonds: balmasqué bij de Wassenaarse Deylknotsenopgeluisterd door Cïska Peters en het Zuidamerikaanse orkest Cosmos. De Wassenaarse buurtschap Kerkehout vierde een eigen carnaval, met een eigen optocht en een eigen feestavond in het clubgebouw van de SV Wassenaar. De Voorschotenaren waren weer -gecostumeerd en wel- present in De Gouden Leeuw. Fraaie costuums ook bij het gecostumeerde bal van de Leiderdorpse Rijnschuimers in De Houtkamp. Wie het mooiste costuum had kreeg een prijs uit handen van Prins Ronaldus de Eerste. Een schaakdamein zwart-wit gewaad, een monniken-echtpaar en een verpleger vielen in de prijzen. De diverse festijnen hosten voort tot diep in de vroege uurtjes. Toen werd het geleidelijk aan stil. Een eenzame wandelaar, zijn costuum op half zeven, mompelde nog zacht voor zich uit: alaaf.... VOORSCHOTEN - Zaterdagoch tend overleed op 60-jarige leeftijd Henk Trel, oprichter van het r.k. georganiseerde jeugdwerk van Voorschoten en mede-oprichter van de Moeder Gods parochie. Henk Trel stond niet alleen by het roomskatholieke deel van Voor schoten bekend als een sociaal bewogen man, maar bij het ge hele georganiseerde jeugdwerk van Voorschoten. In 1945 richtte hij letterlijk met een oude schoen en een slof de r.k. verkennersgroep St. Laurentius op. Deze groep telde al snel bijna tweehonderd leden. Kort daarna volgde voor de r.k. meisjes de St. Irmagroep. Hij was zijn tijd ver vooruit door een samenwerking aan te gaan met de niet-confes- sionele padvindersgroepen in Voorschoten. Samen met A. de Groot, de algemene leider van de niet-confessionele padvinders wist hij een samenwerkingsver band tot stand te brengen dat voornamelijk bestond uit Finan ciële en organisatorische sa menwerking. Bekend waren bij voorbeeld de gezamenlijke St. Joris vieringen. Van zijn werk is weinig overgeble ven. Thans is er vrijwel geen sa menwerking meer tussen de di verse padvindersgroeperingen en binnen de r.k. gemeenschap zijn er nu zelfs twee groepen, die elkaar te vuur en te zwaard be strijden. In de periode van Henk Trel kregen de padvindersgroeperingen twee eigen gebouwen: De Kimshoeve en Impeesa. In 1957 nam Trel af scheid van de Voorschotense padvinders bij welke gelegen heid hij werd benoemd tot ere-lid van de Nederlandse padvinders beweging. Voor die tyd was hy al onderscheiden met de gouden St. Jacobsstaf. Belangrijk is ook zyn werk als kerkmeester in de Moeder God sparochie geweest. De bouwpas toor J. Blonk zocht in 1962 twee mensen, die met hem de nieuwe parochie "op poten" zouden moeten zetten. Pastoor J. Blonk zegt daar nu van: "Ik ontmoette Henk Trel wist van zjjn inzet voor het jeugdwerk, zijn sociale be- wogendheid. Door zijn beroep was hij voor mij de man die de Financiële kant van het nieuwe parochiewerk in goede banen kon leiden. Hij heeft het voortref felijk gedaan. Hij kreeg geen ker kelijke onderscheiding, hoewel hij deze zeker verdiend heeft. Een onderscheiding uitreiken zou geld kosten en dat wilde Trel be slist niet. Na 8 jaar (twee ambtstermijnen) nam Henk Trel afscheid als kerkmeester. Hij had toen juist zijn eerste hartaanval achter de rug. Woensdagmorgen om 11 uur wordt een Eucharistieviering gehouden in de Moeder Godskerk. Daarna wordt Henk Trel begraven in het r.k. gedeelte van de begraafplaats "Rosenburgh". WASSENAAR - Bij een ongeluk op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Narcislaan in Wassenaar raakte zaterdagmiddag om even over half vijfde Haagse mevrouw C.F.D. licht gewond. Mevrouw D. reed vanuit Am sterdam in de richting Den Haag. Ze was de gemeente Wassenaar nog maar net binnengekomen of ze verloor, door een lekke band, de macht over het stuur. Daar door belandde ze tegen de vang rail aan de linkerkant van de weg, kaatste weer terug de rijbaan op en schoot door een hee de secun- daire weg op, waar ze uiteindelijk tegen een boom tot stilstand De auto werd totaal vernield. Mev rouw D. liep zelf maar een paar schrammetjes op. Na een kort onderzoek in de Ursulakliniek in Wassenaar kon ze dan ook weer naar huis. LEIDEN - Een etalageruit aan de Maarsmansteeg is in de nacht van zaterdag op zondag meteen steen aan barrels gegooid. De schade aan de ruit bedraagt ongeveer negenhonderd gulden. In Oegstgeest B W: Klachten over paviljoen ongegrond WASSENAAR - Een bewoner van de Storm van 's-Grave sandeweg te Wassenaar heeft zich medio '77 tot de ge meenteraad gewend over klachten ten aanzien van het paviljoen „Zonnehof' aan de Duinrellweg bij de hoek van de Storm van 's-Gravesandeweg. Al eerder had hij zijn klachten ter kennis van burgemeester en wethouders ge bracht, maar het college had naar zijn mening onbevredi gend geantwoord.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2