Sterk Excelsior wil nu het liefst AZ '67 Ook uw handschrift is een Parker waaid. In halve finales bekertoernooi •>T> Zaalhockeyteam van LMHC gedegradeerd FC Amsterdam helpt I SPORTTOTO X 2 z z 2 t PARKER PAGINA 10 MAANDAG 6 FEBRUARI 1978 SPORT SPORT SPORT SPORT De schrik sloeg Thijs Libregts om het hart. Jacques Rog geveen, Excelsiors steunpilaar, verlengstuk van trainer Libregts in het veld, kronkelde krimpend van pijn op de grond, waar hij in de derde minuut van de bekerreturn j Excelsior-Veendam vergeefs had geprobeerd een schot van Wim Swart te blokkeren. Swart raakte Roggeveen vol op het scheenbeen, waarna hij strompelend de zijlijn op zocht. Vitesse-Sparta op 15 februari DEN HAAG - De wedstrijd Vitesse - Sparta, die gisteren werd afge last, is verschoven naar woensdag 15 februari. De return, Sparta - Vitesse, staat nu een week later, op woensdag 22 feb ruari, op het programma. Vitesse - Sparta zal op woensdag middag worden gespeeld. Ver moedelijk zal om vier uur worden begonnen. De ontmoeting dient in de middaguren te worden vastgesteld omdat Vitesse niet de beschikking heeft over een lich tinstallatie. Sparta - Vitesse begint 22 februari gewoon op het vastgestelde tijd stip van 20.00 uur. BEKER Wageningen-AZ'67 1-2 (0-0). 62. Van Marwijk 0-1, 73. Kist 0-2, 89. Menting 1-2. Scheidsrechter Jan Keizer. Toe schouwers 9.500. Excelsior-Veendam 3-0 (1-0). 8. Swa- nenburg 1-0, 53. Viergever 2-0, 57. Swanenburg 3-0. Scheidsrechter Beukman. Toeschouwers 5.000. EERSTE DIVISIE FC Dordrecht-Eindhoven 3-5 (2-2). 8. Kreckels 0-1, 18. Postuma 0-2. 27. Evers 1-2. 44. Evers 2-2. 64. Bruinen 2-3, 69. Ooms 3-3, 76. Schapendonck 3-4. 89. Schapendonck 3-5. Scheids rechten Klint. Toeschouwers: 750. Stand eerste PEC/Zw. MVV Heerenveei Groningen Excelsior 2 Fortuna/SC 2 Wageningen 2 Willem/II 2 Eindhoven 2 Cambuur 2 Den Bosch 2 Heracles 2 Vlaardingen 2 SVV 2 De Graaf sch 2 Veendam 2 Helmond 2 Amersfoort 2 Dordrecht 2 divisie: 22 14 4 21 12 7 22 11 5 23 12 3 22 8 10 4 32 48-23 2 31 44-20 6 27 30-24 8 27 46-31 4 26 35-20 5 25 32-19 5 25 28-17 6 25 31-25 6 25 28-29 8 23 30-30 6 22 32-28 7 22 18-19 6 21 19-20 SKI - De westduitse Maria Epple is zaterdag in Garmisch Partenkir- chen wereldkampioene reuzenslalom geworden. Tweede werd de Zwitserse Lise-Maria Morerod, derde Annemarie Mo- ser-Proell. Excelsiors achtste geblesseerde en tevens belangrijkste schakel viel weg, en moest in het gips Zonder de leider, de inspirator, de „wat eigenlijk-niet" moest Excelsior verder. „Stom van me, ik had wijzer moeten zijn", sprak Roggeveen bit ter. De zoveelste tegenslag voor Thijs Libregts, die nu zelf vanaf de zijlijn zijn ploeg moest leiden. Geen moment waagde hij zich meer in de dug-out uit vrees voor ondoor dachte handelingen van zijn in middels bijna complete C-elftal, dat stuurloos over Woudestein dreigde te gaan dobberen. „Ik moest me als twaalfde man opwerken vanaf het moment dat Roggeveen afhaakte, want ze hebben leiding nodig in het veld", vond Libregts. De beste stuurman stond inder daad aan wal, Thijs Libregts, roepend, gebarend en somtijds zelfs fluitend op zijn vingers begon te bouwen aan de 2-1 achterstand, die Excelsior woensdag in Veen- dam had opgelopen. Waar hij had gezien dat de Veendamse verdedi ging onder druk uiterst kwetsbaar is. En met die wetenschap op zak instrueerde hij zijn onervaren ploeg, die in Jan Viergever, Carlo van Tour, Leen Swanenburg en Rene Vermunt zijn onbetwiste uit blinkers kende. Excelsior-Veendam (3-0) kon daardoor uitgroeien tot een spec taculair treffen, dat van begin tot eind boeide, dat als schouwspel de 5500 kijkers bijkans alles bood en dat Excelsior toch nog bijna moei teloos in de halve finales om de KNVB-beker loodste. „We hebben iets bereikt", glunderde Libregts later, „maar nog mooier vind ik het voor de club. Zoiets is financieel natuurlijk erg aantrekkelijk". Excelsior-Veendam, een treffen waaraan inderdaad bijna niets ont brak. Twee hardwerkende ploegen, twee strafschoppen, drie treffers, zo'n vijf opgelegde maar gemiste kansen, drie gele kaarten en een of ficiële waarschuwing van de overi gens als enige teleurstellende ar biter Beukman. Spanning vanaf de eerste minuut, omdat het vleugelschot van Andre Brouwer zeker twintig centimeter over de doellijn zou zijn geweest, aldus de Veendammers. „Zelf lag ik achter de lijn, maar de bal was er beslist niet helemaal over", verklaarde doelman Rene Vermunt. Vervolgens het verlies van Rog geveen, die overigens trekkebe nend nog wel de 1-0 mocht meevie ren. Na negen minuten trok Jan Viergever de bal op Leen Swanen burg, die de verbaasde Veendamse Jan Verheyen doet de sneeuwdans, afweer handig ontliep. Excelsiors zekerheid op nog meer bekeravon- tuur kwam naderbij, maar het ge mis van Roggeveen bleef Librengts kwellen, omdat Excelsior voorals nog weigerde de voorsprong tot een veiliger marge om te bouwen. Aad Teijl, Makkie Nijssen en Leen Swanenburg, ze bedachten de mooiste mogelijkheden, zoals na acht minuten in de tweede helft toen Aad Teijl een een-twee ach terwaarts doorgaf aan Jan Vierge ver, die niet miste: 2-0. De angst bleef voor een tegentre fer, die voldoende was voor ee verlenging. Vandaar die aan houdende spanning bij de fensieve daden van Veendam, di Excelsior sterk counterend bean woordde, met twee strafschoppe als beloning. De eerste na twaall minuten omdat de solo van Carlo van Tour wreed werd onderbroken door doelman Dick Ploeger, die de elfmetertrap van Leen Swanen burg in eerste instantie nog keerde, maar de rebound niet meer aankon: 3-0. Acht minuten daarna onder nam Swanenburg een rush, die i met tegenstander Tollenaar. door Bert Wierenga grof werd ge stopt. John van der Spek mik te nu zwak vanaf elf meter.... En nog bleef Excelsior daarom in de zorgen, „want bij 3-2 heb je nog niets", sprak Thijs Libregts. „Pas bii 4-0 had ik met een gerust hart kunnen gaan zitten". Daar kwam hij niet meer aan toe. omdat John van Diggele (ingevallen voor de uitgebluste Aad Teijl) voor een leeg doel (na fraai aangeven van eerst Swanenburg en vervolgens van Van Tour) nog niet de juiste rich ting kon meegeven. „Zo was het leuk voor het publiek", lachte Lib rengts later, „maar als trainer zeg ik: was 't maar vijf of zes-nul ge worden. Had ik wat rustiger kun nen kijken". Hoe dan ook. Excelsior monsterde aan voor de halve finales, streek een totale extra premie op van 2500 gulden en wacht gelaten op de vol gende tegenstander. „Het liefst AZ'67", hoopt Thijs Libregts, „lijkt me financieel het aantrekkelijkst". WAGENINGEN - Wageningen heeft zich in de eerste confronta tie met AZ'67 voor de kwartfifi- nales van de KNVB-beker niet opnieuw als een stuntploeg kun nen aandienen. Az'67 was na de opzienbarende overwinning van 6-1 van de Gelderse eerste divi- sieploeg op PSV voldoende ge waarschuwd om de ploeg van trainer Frans Koerver niet te on derschatten. De Alkmaarders verschaffen zich via een zege van 2-1 een gunstige uitgangspositie voor een plaats bij de laatste vier. Omdat de in uitwedstrijd ge scoorde doelpunten bij een gelijk eindresultaat dubbel tellen, zal de Wageningse ploeg de return met tenminste twee doelpunten verschil moeten winnen om een ronde vérder te komen. Wageningen betrad het door sneeuwval moeilijk bespeelbare veld met drie invallers. Doelman Suvee en Van de Berg waren ge schorst en Leushuis was gebles seerd. Toch hielde de ploeg zich goed staande. In de gelijk op gaande strijd in de eerste helft werden de Alkmaarders, waarbij Peters opviel door zijn goede spel, niet alleen van treffers afge houden, maar werd er ook wel degelijk gepoogd een voorsprong te nemen. Doelman Meskovic moest verscheidene keren han delend optreden en mocht van geluk spreken dat arbiter Keizer niet waarnam hoe hij Bish by een gevaarlijke actie in de sneeuw gedrukt hield. AZ'67, dat de geblesseerde Van Hanegem miste (Van Rijnsoever nam zijn plaats in) kon pas ver in de tweede helft zijn technische superioriteit in doelpunten uit drukken. Het taaie verzet van Wageningen met het duo Van der Klift en Van der Ley als sterke centrumverdedigers, werd voor het eerst door Van Marwijk ge broken na aangeven van Kist, die zelf het tweede doelpunt voor zijn rekening nam. Hoewel de illusies van de bergbe woners daardoor grotendeels vervlogen gaven de Wageningers de moed' nog niet op. AZ nam weinig risico's maar kon niet voorkomen dat Menting tegen- scoorde. In eerste instantie stopte Meskovic de kopbal van Men ting, maar in de rebound zocht de Wageningse aanvaller de goede hoek. WASSENAAR - Het is de hoc keyers van LMHC gisteravond in de Wassenaarse Kieviethal niet gelukt degradatie naar de tweede klasse van de zaalcompetitie te voorkomen. LMHC moest zeker één van de laatste twee wed strijden winnen, wilde de ploeg gelijk komen met de andere deg radatiekandidaat Ter Werve. De Leidenaars verloren echter beide wedstrijden, terwijl Ter Werve zeer verrassend won van Hudito. De Leidenaars hadden hun hoop gevestigd op de wedstrijd tegen het toch niet al te sterke Groen- Geel, maar hoewel in de begin fase een 2-0 voorsprong werd ge nomen via doelpunten van Jan van Beek en Anton Dalhuysen werd dit duel toch verdiend met 7-5 gewonnen door Groen-Geel. Er vielen herhaaldelijk teveel gaten in de Leidse defensie, zodat in vallerkeeper Riens Henstra, die overigens een goede wedstrijd speelde, er alleen voor kwam te staan. De Leidse treffers in de tweede helft kwamen op naam van Sjoerd Zwanenburg, Jan van Beek en Anton Dalhuysen (straf- corner). In de tweede wedstrijd tegen kop loper Victoria werden de Leide naars gekraakt. Victoria, dat de eerste plaats deelde het HGC moest twaalf doelpunten op de ploeg inlopen om kampioen te worden. De Leidenaars werden dan ook niet gespaard en verlo ren met 17-3. Vooral de straf- corners van het Rotterdamse Vic toria verliepen vlekkeloos en na rust (9-1) kwam Leiden er hele maal niet meer aan te pas. De drie tegendoelpunten van de Leidenaars werden gescoord door Henk van Veen, Anton Dal huysen en Hendrik Quirijns. Vic toria werd door deze zege kam pioen, met op de tweede plaats het Haagse HGC. STRAATSBURG - De Oostduitse Anett Poetzsch veroverde giste ren voor de tweede keer de titel kunstrijden, maar er straalde weinig glans van haar uit. Ze reed een degelijke kür zonder hoogte punten en kwam zelfs een keer ten val. Haar in de verplichte fi guren en de korte kür opge bouwde voorsprong was echter voldoende voor het goud. De beste korte kur reed de 15-jarige Zwitserse Denise Bielmann. Zij schotelde de 6000 toeschouwers in Straatsburg onder meer een drievoudige lutz voor. Het le verde de Zwitserse evenwel net geen brons op. Daarvoor was ook de kür van de kleine Russische Elena Vodorezova te sterk. De Oosteuropesé steeg van de vijfde naar de derde positie, ach ter de Westduitse Dagmar Lurz. De Canadees-Néderlandse Astrid Jansen in de in de Wal slaagde er in drie plaatsjes op de ladder te stijgen. Na de korte kür was zij nog twintigste. Zij werd uit eindelijk zeventiende, een positie met weinig hoop op de toekomst voor de 18-jarige-blonde rijdster. 1. Anett Poetzsch (Oodt-Duitsland) 189.52 pnt., plaatsings cijfer 9. 2. Dagmar Lurz (West-Duitsland) 186.10 pl„ 19., 3. Elena Vodore zova (Sov.) 180.42, 4. Denise Bielmann (Zwit.) 179.04, 5. Su sanna Driano (It) 179.96, 6. Kriz- tina Wegelius (Fin.) 179.26, 7. Ca- rola Weiszenberg (Oost-Duits- land) 173.28, 17. Astrid Jansen (Ned) 151.22 (pl. 158) t Anett Poetzsch: titel zonder glans. GRONINGEN - Jong Oranje heeft het oefenduel bij FC Groningen giste ren met 2-1 verloren. In het sfeerloze Oosterparkstadion met een door een sneeuwlaag moeilijk te bespelen terrein, zagen de 2000 kijkers een Jong Oranje dat totaal geen interesse kon opbrengen. Het team van Arie de Vroet werd dan ook terecht met een nederlaag geconfronteerd. Venema opende voor Groningen de score en na de snelle gelijkmaker van Melis, zorgde Van Dijk er in de tweede helft voor dat Oranje beschaamd moest afdruipen. De hoofdklasser De Spartaan speelde een wedstrijd tegen de eredivi sieclub FC Amsterdam voor de bouw van een nieuw clubhuis. Het clubhuis van de Spartaan werd enige tijd geleden door vandalen kort en klein geslagen. De avond tevoren had er een feestavond plaatsgevonden, waarvan de opbrengst evenals de recette van het duel (in totaal 25.000 gulden)) voor het getroffen De Spartaan is. Uitslag: Spartaan-FC Amsterdam 3-6. Overige uitslagen: FC Den Haag-Zwaluwen 4-0; NAC-Lech (Pol) 2-3; SVV-Xerxes 0-0; Heerenveen-Lech (Pol) 3-2. Toto i 3 Vitesse-Sparta Wagen.-AZ'67 Duisburg-Eintracht Fr. Hamb. SV-Fort. Düsseld. B. Mönchengl -Stuttgart 5? Hertha-Kaisersl. X Schalke 04-FC Köln Arsenal-Aston Villa Cov. City-Liverpool Derby County-Chelsea Ipsw. Town-Leeds United Manch. U.-Manch. City Nottingh. F Wolverh. W ADVERTENTIE 28-43 12 16 22-23 10 14 20-36 12 13 21-38 13 12 11-40 15 9 23-51 eerste en FC De Parker 75 Sterling vulpen. Uitgevoerd in puur sterlingzilver en voorzien van een gouden instelbare pen. Importeur: Fortress Handelsmaatschappij BV, Energiestraat 29, Naarden. Tel. 02159 41055. Lotto De winnende cijfers zijn: 2-21 -22-23-30-32. Reservegetal 39. Supertrio Hilversum - Barones Speneerprijs. 1. 8 (Nilson B); 2. 3 (Opstalan); 3. 12 (Menno Victoria). Uitbetaling f2928,50. Duitse lotto De winnende cyfers zijn: 2- 17 -25-26-37-43. Reservegetal 3. Spiel 77 Het winnende getal is: 4 1 1 7 4 6 1.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 10