School in Voorhof in augustus niet klaar agenda Kinderboerderij in april open "Hier geen elitesport" Geen gymnastieklokaal, bouw tweede school onzeker T| oil* Bespreking subsidies jeugdwerk vertraagd Winkelhof en Oude Dorp moeten gelijk zijn w STAD EN RAND DONDERDAG 2 FEBRUARI 1978 Vals briefje van honderd LEIDEN - Bij reisbureau Wolters aan de Vismarkt heeft een van de klanten de afgelopen dagen be taald met een vals honderdje. Het briefje werd ontdekt bij een stor ting op de bank. Het is niet duidelijk wanneer en door wie het honderdje in de winkel is aangeboden. VOORSCHOTEN - De commissie voor welzijn en onderwijs kwam ook gisteravond weinig verder met de bespreking van de subsi dieregeling voor het georgani seerd jeugdwerk. Wethouder Maiselis constateerde met enige wrevel dat zowel de afgevaar digde van de VVD-Van Galen Last, als de afgevaardigde van de PPV-Visser niet aanwezig waren. Het waren juist deze beide com missieleden die bezwaren had den geuit over de voorgestelde regeling. Er zal nu een extra ver gadering komen met een drin gend beroep op de commissiele den om dan ook werkelijk aan wezig te willen ziin. Een oude zaak, de restauratie van Atelier Schrofer, Molenlaan 3 en de verkoop van dit pand aan mevrouw Schrofer is weer een stukje dichter bij een eindoplos sing gekomen. Het ministerie van Volkshuisvesting is nu bereid de maximale subsidie ad 45.000.-- bij restauratie te verlenen omdat het pand ook gebruikt gaat wor den als woning. De commissie had weinig moeite met het goedkeuren van de be groting voor het eerste boekjaar van de Stichting Schoolbege leidingsdienst, Van Wijk (CDA) vond het wel een moeilijke zaak dat de gemeente Voorschoten de Administratie gaat voeren voor de schoolbegeleiding. Hij vroeg zich af of dat geen vervolg zou gaan krijgen en dat te zijner tyd alle stichtingen de administratie overdragen aan de gemeente. Wethouder Marselis zag het minder somber. Het stichtingsbestuur van het schoolbegeleidings dienst bestaat uit mensen met een gewone dagtaak. De admini stratie is zeer omvangrijk. De werkzaamheden omvatten een halve dagtaak voor een amb tenaar. De kosten daar van wor den verhaald op de stichting. Volgens de wethouder was er nu één ambtenaar, die nog een halve dagtaak vrij was. LEIDERDORP - De scholen in de Leiderdorpse wijk Voorhof zullen er met ingang van het nieuwe schooljaar nog niet staan. Niet alleen wil het gemeentebestuur het bouwplan wijzigen zoals met de omwonenden is overeengekomen. Ook het gymnastieklokaal, dat oorspronkelijk bij de scholen gebouwd zou worden, moet van het bouwplan worden afgevoerd. Dit betekent echter wel dat dit plan moet worden aangepast. De verwarmingsinstallatie zou bijvoorbeeld in het gymnastieklokaal komen. Daarvoor moet nu een andere oplossing worden gevonden. Ver traging in de bouw is hierdoor onvermijdelijk. Donderdag Gemeentecentrum, Lijtweg (O'geest): Leerlingenuitvoering Streekmuziek- school Leiden, afdeling Oegstgeest, 7.30 Marekerk: Presentatie-avond EO, 8 uur Apotheken LEIDERDORP - De kin derboerderij in het Leiderdorpse park De Houtkamp zal vanaf ap ril iedere zondag van 2 tot 5 uur worden opengesteld voor het pu bliek. Bij voldoende belangstel ling zal de boerdeij na een proefperiode van drie maanden ook op een doordeweekse dag geopend worden. De openstelling wordt mogelijk door de hulp van vrijwilligers van het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) uit Leiden. Toegangsgeld zal niet worden geheven, maar het I.V.N. acht het wel wenselijk om een soort lidmaatschap van het insti tuut in te stellen. Hieruit zou het voorlichtingsmateriaal dat de vrijwilligers nodig hebben be taald kunnen worden. 'De vrijwilligers zullen het publiek wat kunnen vertellen over de beesten die in de boerderij rond lopen", vertelt wethouder Tich- ler. "Tevens zullen zij ervoor zor gen dat de mensen niet teveel de beesten zitten. We zullen dan ook een vluchtgebied moeten maken waar de dieren zich kun nen terugtrekken". De Leiderdorpse wethouder welzijn en onderwijs wil de kin derboerderij ook voor leerlingen van de lagere scholen open stel len. De biologie-werkgroep Leiderdorp bestaande uit een aantal leerkrachten en medewer- Het idee om een gymnastieklokaal te bouwen dateert nog uit de tijd dat men dacht dat het leerlin genaantal nog wel omhoog zoit gaan. Bovendien werd gerekend op het medegebruik van dit lo kaal door het voortgezet onder wijs. De Visser 't Hooftschool, die thans gebruik maakt van de sportvoorzieningen in Op Dreef, moet echter in 1980 zijn afge bouwd. Het leerlingental bij de lagere scholen loopt - zoals be kend - terug. In deze richting we zen ook de eerste resultaten van een prognose-onderzoek in Bin nenhof. Het gymnastieklokaal dan toch te bouwen zou leeg stand betekenen in Op Dreef. Be rekend is, dat het achterwege la ten van een gymnastieklokaal in Voorhof-noord tot een jaarlijkse besparing van een ton zal leiden. Noodlokalen worden gebouwd: in totaal 6 klassen, een twee-klassige kleuterschool en een speellokaal. De beslissing over de bouw van de tweede school zal worden uit gesteld tot er meer duidelijkheid is over de situatie in Binnenhof en Voorhof en tot plan Buitenhof wat dichter bij zijn verwezenlij king is. Voorlopig lijkt de ge dachte eerder uit te gaan naar noodlokalen dan naar de bouw van een tweede school als na verloop van tijd behoefte ontstaat aan meer capaciteit. In elk geval is het>college van mening dat een tweede school niet zonder meer moet worden neergezet. Mevrouw Den Boeft, lid van het protestants-christelijke school bestuur, zou met een dergelijke oplossing niet erg gelukkig zijn. "Samen met het openbaar on derwijs in één school zie ik op langere termijn niet erg zitten. Het was al steeds de bedoeling beide scholen in het begin in één gebouw onder te brengen, maar later zouden ze gescheiden wor den. Ik verwacht eigenlijk, dat er zeker behoefte zal zijn aan een tweede school. Alle drie de lagere scholen in Binnenhof zijn rede lijk vol. Waarom zouden er in Voorhof dan niet minstens twee scholen nodig zijn"? Lege lokalen Als de nieuw te bouwen school in Voorhof in augustus nog niet ge reed zal zijn zullen de leerlingen voorlopig nog even elders onder gebracht moeten worden. De de pendance van openbare school De Vogel weid in Voorhof zal in die tijd waarschijnlijk weer wor den ingevoegd in het gebouw van Vogelweid in Binnenhof. De leerlingen van het protestants- christelijk onderwijs kunnen voorlopig in een paar lege lokalen van de protestants-christelijke school in De Houtkamp terecht. De raad dient nog zijn goedkeuring aan de plannen van het gemeen tebestuur te hechten. In de raadsvergadering van maandag avond zullen de plannen in een informatieve vergadering aan de orde worden gesteld. Waar schijnlijk zal dan in een tweede raadsvergadering op dinsdag een beslissing moeten vallen. kers van de Heemtuin is daartoe al bezig om een werkprogramma voor de scholen op te stellen. Met de dienst gemeentewerken is in- worden gezocht waar de kinde middels afgesproken dat bij de rer. natuuronderwijs kunnen kinderboerderij een ruimte zal krijgen. LEIDERDORP - Het en thousiasme om in Leiderdorp eén zaak in het nieuwe Winkelhof te mogen openen is ontzettend groot: er zijn al ruim 700 aanmel dingen binnengekomen, waar van 90 uit Leiderdorp. Verwacht wordt, dat dit aantal tot zo'n jaar of twee na het slaan van de eerste paal van het winkelcentrum - in maart van dit jaar - nog zal toe- Dit deelde wethouder Gordijn gis- Eerste paal nieuwe manege Liethorp geslagen LEIDERDORP - De Leiderdorpse wethouder van Sportzaken mevrouw Tichler heeft gistermiddag in het sport- en recreatiegebied „De Bloemerd" in Leiderdorp de eerste paal geslagen voor de nieuwe manege „Liethorp". Als alles volgens plan verloopt, zal de ruitervereniging, die dezelfde naam draagt als de manege, in september haar nieuwe onderkomen in gebruik kunnen nemen. De drassige veengrond in „De Bloemerd" maakt het noodzake lijk het grootste gedeelte van de manege te onderheien, met uit zondering van de 800 m2 vloer van de binnenmanege. Dit ge deelte dat ook wel „binnenbak" genoemd wordt zal uit ver schillende lagen van totaal zeven tig centimeter dikte worden op gebouwd. Deze constructie is nodig om een goed verende vloer te krijgen. Rondom de bin nenbak komt een tribune met 88 zitplaatsen. Springwedstrijd De kantine komt hoger te liggen dan deze tribune. Vanachter glas kan men het gebeuren in de ma nege verder volgen. Een nadeel voor paardensportliefhebbers, die hiermee accommodatie ge noeg hebben, is dat de „bin nenbak" te klein is om behoor lijke springwedstrijden te hou den. Langs de trap die naar de kantine en bar leidt zal een speciale lilt worden aangebracht voor invali den. De paardestallen zijn naast de „Binnenbak" geprojecteerd. Er moeten 24 open stallen en vier gesloten boxen komen. Verder is er nog een isolatiebox (voor een eventueel ziek paard), een zadel ruimte en een was- en berghok in opgenomen. „De vereniging bezit twaalf pony's. De paarden moeten nu nog ge huurd worden. Als de nieuwe manege klaar is zal de vereniging zelf voor twaalf paarden zorgen. Dat kan er veel intensiever, vooral door de ouders van onze jeugdleden gereden worden" zegt de heer J. J. Lau, die zowel bestuurslid is van de vereniging als ook van de stichting „Liethorp". Professioneel Volgens Lau wordt de hele opzet professioneel aangepakt. Mede daarom is ook een stich tingsvorm in het leven geroepen omdat daardoor een betere rechtspersoonlijkheid ontstaat. „Je krijgt met veel grotere bedra gen te maken die een grote ver antwoordelijkheid met zich meebrengen", aldus Lau. Ondanks professionalisme houdt men de bouwkosten van de nieuwe manege in Leiderdorp zo goedkoop mogelijk. De vereni ging kan een eventuele uitbrei ding van de paardestallen op een betrekkelijk eenvoudige manier realiseren. grootste grottoste kosten waar de vereniging mee te maken zal krijgen is die van het betaalde personeel. Allereerst zal door de vereniging worden uitgekeken naar een directeur-pikeur. De heer Nannings, voorzitter van de ruiterschool „Liethorp" zal hiervoor eerst een gesprek heb ben met de Nederlandse Hippi sche Bond. Dit is een over koepelend orgaan van alle Ne derlandse ruiterbonden. „We moeten zo snel mogelijk een ge schikt persoon zien te vinden. Een directeur-pikeur is eigenlijk manege "liethorp" liliëSS: Tweede maal in één week te laat dicht rechter, zijgevel De manege. de sleutelfiguur van de hele ma nege", aldus Nannings, die de aanstelling uiterlijk mei rond wil hebben. Dat kan in ieder geval in september de manege worden gebruikt". Het begin is gisteren in ieder geval gemaakt met de officiële hande ling van mevrouw Tichler. Vol gens wethouder Tichler is Leiderdorp als eerste gemeente in Nederland bereid geweest een particuliere manege te subsidië ren. „Volgens ons is dit gerechtvaar digd gezien de subsidies voor de andere takken van sport", aldus mevrouw Tichler in haar toe spraak na het slaan van de eerste paal. „Daardoor zal de paardes- port geen „elitesport" blijven. Iedereen kan er aan meedoen". LEIDEN - Tegen de eigenaar van een café aan de Beestenmarkt is gisteravond door de politie voor de tweede maal deze week proces verbaal opgemaakt. De eerste keer was dat omdat het café rond twee uur nog open was, terwijl de sluitingstijd is vastgesteld op één uur. Gisteravond was de bar om over half twaalf geopend, terwijl de politie inmiddels is gebleken dat de eigenaar zijn bedrijf we gens het ontbreken van een ver gunning, eigenlijk helemaal niet meer open mocht houden. De eigenaar voldeed niet aan alle voorschriften en kwam daardoor niet in aanmerking voor een ver gunning. Wel verleende het mi nisterie hem een ontheffing. Deze liep evenwel op 1 september van het vorig jaar af en werd niet ver lengd. Vanaf dat moment mocht het café niet langer geopend blijven. Door een communica tiestoornis werd pas deze week ontdekt dat de man zonder toe stemming zijn bedriif uitoefende. teravond mee in de vergadering van de commissie voor midden standsaangelegenheden. De wethouder voorzag een moeilijke toewijzingsprocedure. Wat de commissie betreft komen in de eerste plaats Leiderdorpse on dernemers voor vestiging in Winkelhof in aanmerking. Dat wil zeggen: ondernemers die hun bedrijf in Leiderdorp uitoefenen. Op de tweede plaats Leidse on dernemers. Ondernemers uit de regio op de derde plaats. "Wij moeten met Matser over de toewijzing van de winkeleenhe den overleggen, maar dat zal ze ker geen overleg worden met de rug tegen de muur", veronder stelde Gordijn. Met name bij de toewijzing van de kleinere win keleenheden heeft de gemeente een behoorlijke vinger in de pap: daarvoor moet projectontwik kelaar Matser in overleg treden met de gemeente en met het Cen traal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK). Het branchepatroon wordt vast gesteld door Matser zelf. Pas als dit is gebeurd kan de toewij zingsprocedure van start gaan. De hoogte van de huur van de di verse winkeleenheden is nog niet bekend. Deze zal in elk geval af hankelijk zijn van het soort be drijf wat zich in deze eenheden vestigt. De huurprijs zal per jaar worden bijgesteld. Om een leegloop van ondernemin gen van het oude dorp n'aar het nieuwe Winkelhof te voorkomen moet het oude dorp aantrek kelijker worden gemaakt. "Maar hebben de ondernemers uit het oude dorp nog wel onderne mingszin genoeg om aan een face-lifting van dit gedeelte van Leiderdorp mee te werken?" vroeg wethouder Gordijn zich af. Volgens de heer Minnee zijn de on dernemers in het oude dorp re delijk tevreden: ze zitten in het algemeen niet op een erg hoog kostenpakket. Weliswaar lopen de meningen uiteen over een pu- blieks-trekker in het oude ge meentehuis, zeker als dat een be drijf in de levensmiddelensector zou worden. Maar een uitbrei ding van het assortiment wordt unaniem noodzakelijk geacht. Met name wordt gedacht aan een visbar, boetiekjes, een snackbar. Daarnaast zou er een postkantoor moeten komen "En een gezond heidscentrum" vulde commis sielid Tieken aan. "In elke geval moeten we met het oude dorp gelijk op werken met Winkelhof', vond wethouder Gordijn. "Als Winkelhof klaar is, moeten wy hier ook klaar zijn". De avond-, nacht en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 27 jan. tot 3 febr., door Apotheek Leiden Zuid West, Brahmslaan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Indien na 11 uur 's avonds niet meer mo gelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 01717-4641. Warmond - Zr. T. Miedema, Hagerplein 307, Sassenheim. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilykheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Haarlemmerstraat 133 tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwijswinkel Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Belangengroep aleenstaanden LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2