zijn erg tevreden" "Bejaarden Oegstgeest Commissies akkoord met bouw overdekt zwembad Xeidse agenda Lijst CDA Leiderdorp Zoeterwoude verlangt nieuwe rk-basisschool DINSDAG 24 JANUARI 1978 Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem. 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21- Ol.OOuur. Troef, Noordeinde 2 a, koken, 18 uur; drukpunttechnieken; Engels,; brug- diploma verplegende en verzorgende beroepen, 20 uur; jazzballet, 21 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga; zelf kleren maken; jazzballet; foto/film club; tekenen en schilderen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, kleiclub, 16 uur; volksdansen, 19 uur; Repelsteeltje, 14-17 uur. Steenschuur 6, Leidse ver. van post zegelverzamelaars, 20 uur. Korte Mare 4, lezingavond Rozekruisers Genootschap, 20 uur. LAK-theater, het Fakkeltheater uit Antwerpen met "De verloren eer van Katharina Blum" naar Heinrich Böll, 20.15 uur. Steenschuur 4-6, lezing Theosofische ver. "De Edda's, de oude Noorse gods dienst", 20 uur. Gemeentecentrum, pr. Marijkelaan, Voorschoten, lezing over transcendente meditatie, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. verkeer 20 uur. 20 uur. Filmzaal, Academiegebouw, informatie avond over Trekvliet en Witte Sin gelplan, 20 uur. Stadhuis, vie. interne organisatie en be heer. 20 uur. Hoogheemraadschap Rijnland, Bree straat, vergadering, woe. 10 uur vm. Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, infor matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 uur vm.; open huis bejaarden, do. van 14-16.30 uur. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansen, zeefdrukken, jazzballet, gitaarcursus, goochelen, pottenbakken, tekenen en schilderen, 20 uur. 't Breehuys, gitaarclub, 15.30 uur; vege- taries eethuis, 18 uur; kreatieve werk- avond; gespreksgroep Praxi, 20.30 uur. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, van 14- 17 en 21-24 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. beroep en bezwaarschriften, 20 uur. Leidse Schouwburg, Toneelgroep Thea ter met "Opgestaan... plaats vergaan", blijspel van Neil Simon, 20.15 uur. Donderdag Troef, Noordeinde, voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren, 20-21.30 uur. Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra tis advies, 20-21 uur, tel. 142771. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofilie, open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Troef, Nederlands voor buitenlanders, 19.30 uur; project Leiden; handenarbeid, 20 uur. Vrijetijdscentrum, sportcafé, toneel workshop, gitaarcursus, Go, 20 uur. 't Breehuys, keramiekkursus, 19.30 uur; tapdansgroep, koffiebar, 20 uur. Leidse Schouwburg, het Onafhankelijk Toneel met "De meeuw" van Tsjechov, 20.15 uur. Stadhuis, cie. beroepschriften, 17 uur; cie. onderwijs, recreatie, samenlevings opbouw en sport, 19.30 uur; cie. ruimte lijke ordening, 20 uur. Catena, Kolfmakersteeg, Chili-avond, 20 Trefpunt, Eikenlaan, Leiderdorp, lezing "Kleine tuinen, grote zorgen", 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, schoolraad, 20 uur; begeleidingscie. Oude Dorp, 20 Gemeentehuis Oegstgeest, raad, 19.30 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de' régio Leiden, wordt waargenomen van 20 tot 27 jan., door Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 124807, Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsl. voor spoed recepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dagen nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, flat de Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 23884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. vi het CDA.Een bijeenkomst s de enige partij die geen andere uitsluit") de gesprekken Dental Car OEGSTGEEST - De reactie op de enquête die door middel van een vragenformulier onder Oegstgeester bejaarden werd gehouden is ronduit teleurstellend geweest. De af gelopen week zijn slechts 62 formulieren met antwoorden op de gestelde vragen binnengekomen. Hiervan werden maar twee formulieren ingeleverd op het gemeentehuis. De schriftelijke ondervraging van de bejaarden is uitge gaan van de commissie Welzijnszorg voor bejaarden, in VOOF 1'CÏÏJIO samenwerking met het dienstverleningscentrum in Oegstgeest. LEIDERDORP - Gisteravond sprak mr. G. van. Muiden recht s op de foto, lid van de Tweede Kamer voor het CDA, in de Leiderdorpse Scheppingskerk over de regeringsverklaring en „wat daaraan vooraf ging". Het was de eerste presentatie naar buiten toe van de Leiderdorpse afdeling de samenwerkingsgedachte van het CDA (,fiet CDA vriendelijk kleurde. Typerend was een opmerking van J. den Boeft voordat de discussie zich rustig kabbelend voort zou zetten. ,ftet verheugt mij dat de fractieleiders van de drie grote politieke stromingen in ons land alle drie uit de SSR (gereformeerde studentenvereniging) afkomstig zijn. fractievoorzitter Vyl was lid van de SSR te Amsterdam, Aantjes van de SSR Utrecht. Aan de voeten van Rietkerk (fraclievoorzitten WD) heb ik destijds, als aankomend SSR-lid, moeten beloven de christelijke beginselen altijd trouw te blijven". tocht van PPR tegen Almelo DEN HAAG/LEIDEN - De PPR organiseert morgen aan de voor avond van het debat in de Tweede Kamer over de uitbrei ding van het Ultra Centrifuge Projekt in Almelo een protest demonstratie vanaf het Plein in Den Haag naar het Binnenhof. Ook leden van het Leidse PPR-ak- tiecentrum zullen aan de tocht meedoen. Om twaalf uur wordt vanaf het Plein, vertrokken. De enquêteformulieren die eigen lijk dienst deden om te kijken of er urgente problemen onder de bejaarden voorkomen in Oegstgeest zijn in een oplage van 2000 exemplaren verschenen. Het was de bedoeling om de reac ties te peilen of een grote enquête tot de mogelijkheden en wen selijkheden behoort. Leden van de subcommissie Wel zijnszorg bejaarden, die de Niet representatief „Een ding is zeker. De enquête is niet representatief genoeg voor alle bejaarden in Oegstgeest", zegt de heer Woordman, lid van deze subcommissie. „Uit het mi nieme aantal formulieren dat te ruggekomen is zou je haast kun nen zeggen dat de Oegstgeester bejaarden erg tevreden zijn", voegde hij er schertsend hebben, weten door de beperkte reactie niet goed wat ze ermee aan moeten. quete momenteel in behandeling De weinigen die hun formulier (met slechts acht eenvoudige vragen) na enkele wekeri hebben ingele verd bij het dienstverleningscen trum of op het gemeentehuis hebben hun opmerkingen speci fiek op de situatie rond hun huis gericht en niet in een breder ka der geplaatst. Toch vormen die summiere gegevens van de be jaarden wel enkele interessante punten waar in de toekomst meer op gelet kan worden. "De meeste antwoorden gingen over verkeerstechnische pro blemen die zich om de woning van de bejaarde afspelen. Zeb rapaden, verkeersdrempels, het hinderlijk plaatsen van fietsen op trottoirs, overhangende takken en de vraag naar openbare toilet ten", aldus Woordman. Bij de vraag of de bejaarde nog behoefte heeft aan andere vormen van dienstverlening kwam onder an-, dere als antwoord naar voren dat meer hulp bij het boodschappen doen gewenst is. LEIDERDORP - Gisteravond werd, aan het eind van de bijeen komst van de Leiderdorpse afde ling van het CDA in de Scheppingskerk, de lijst van CDA-kandidaten voor de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen bekend gemaakt. Als lijsttrekker zal optreden C. Gordijn (ARP), de huidige wet houder. Achtereenvolgens staan op de lijst: 2. J. Tieken (KVP); 3. J. Hekkelman (CHU); A. Meerburg (ARP); 5. H. Verdier (KVP); 6. J. den Boeft (ARP); 7. F. Broeken (KVP); 8. P. van der Kwaak (CHU); 9. A. Roest (ARP); 10. J Lohmeijer (KVP). Binnenbrandje in bakkerij ZOETERWOUDE - Bij bakkerij Tijssen aan de Rijnegommer- straat (doodlopende zijstraat van de Hoge Rijndijk) in Zoeter- woude brak gisteravond rond zes uur een kleine binnenbrand uit. Dat is daar al meer gebeurd, van wege een balk die in de schoor steen doorloopt. Dit is een niet WASSENAAR - In Wassenaar wordt vrijdag een zogenaamde "dental car" afgeleverd, een auto met een volledig uitgeruste be handelruimte voor een tandarts. In de nieuwe wagen, die 150.000 gulden gekost heeft is apparatuur gemonteerd die is aangepast aan de meest moderne opvattingen over tandheelkundige behande ling in het algemeen en voor de jeugd in het bijzonder. De tot nu toe in Wassenaar aanwezige uit rusting voor de schooltandver- zorging (een sterk verouderde in stallatie) vormde een te grote te genstelling tot de behan delruimte en uitrusting van de huistandarts. De bedrijfszeker heid van de installatie kon niet meer gegarandeerd worden. De Wassenaarse stichting ter bevor dering van de schooltandverzor- ging, die betrokken was bij de discussies over regionalisatie van de schooltandverzorging, nam toen het besluit om in ieder geval de uitrusting voor de in Was senaar werkende schooltandarts te moderniseren. De dental-car bleek de beste oplossing daartoe, maar zou voor de gemeente al leen niet rendabel zijn. Toen uit contacten met andere ge- ar t De Wassenaarse wethouder Van derKlaauw ging gisteren alvast een kijkje meenten over de regionalisatie ZQ iacht normaai in een tandartsstoel plaatsneemt bleek dat de wagen ook elders ïn- Oegstgeest) heeft de stichting tot Bij alle basisscholen is gezorgd aanschaffing van de car besloten. voor aansluitingsmogelijkheden de "dental car". Of hij ook gezet zou kunnen worden (onder meer in Katwijk, Rijnsburg en Weinig respon Heel weinig respons kreeg de commissie op de vraag of de be jaarde als vrijwilliger meehelpt bij een dienstverlenende organi satie. Tocfy heeft Woordman de TuinGfl indruk dat de Oegstgeester be jaarden nogal actief zijn wat dat betreft. Dit concludeerde hij uit het aantal vrijwilligers dat in het dienstverleningscentrum aan de Leijtweg bezig is. De antwoorden waren in het al gemeen erg persoonlijk gekleurd en handelden over zaken die zich rond het huis voordoen", deelde de heer Verkerk, chef van de af deling Sociale Zaken van de ge meente Oegstgeest mee. sieen aoonoopi. uil 15 een mei Ongeveer de helft van degenen die normale constructie die ertoe - leidt dat bij grote hitte de balk brand vliegt. Het vuur was door de Leidse brandweer snel ge blust. De schade aan het plafond bedraagt drie- a vierduizend gul den. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Mario, zn v M.H. Heus en F. Azier, Christine Pauline, dr v S.F.J.N. Huijbers en C.P. Meijer, Daniëlle, dr v D.P. Schüffeln en W.M. de Jong, Ro nald, zn v J. van Drongelen en A. van der Plas, Jalr Imaro, zn v D.F. Rombley en M.M. Hassell. Overleden: A.J. Groenendijk (1917), C. Langezaal (1898) geh geweest met B. Verplancke, J. Rens (1923). het vragenformulier hebben te ruggestuurd zijn tussen de 70 en 79 jaar oud. Mevrouw Rörsch, raadslid en evenals Woordman en Verkerk, lid van de subcommis sie, zou het nuttig gevonden heb ben als ook wat meer jongeren gereageerd hadden op de en quête. "Om een voorlopige indruk te krijgen is de enquête wel nuttig geweest, zelfs zo nuttig dat we voorlopig door willen gaan" al dus mevrouw Rörsch. Haast alle geënquêteerden lieten in een van de antwoorden weten dat ze zich verder wel beschikbaar stellen voor het verkrijgen en verwerken van gegevens bij een eventueel meer uitgebreide enquête. De subcommissie gaat zich nu be zig houden met het inwinnen van adviezen of een enquête die veel grootster van opzet moet worden er wel inzit in Oegstgeest. Nu binnenkort weer de eerste cro- cusjes boven de grond uit zullen komen organiseert K O Leiderdorp een voorlichtings avond met als onderwerp „Kleine tuinen, grote zorgen". De aller grootste zorgen zullen echter worden weggenomen door J. L. Mol, tuinarchitect, die het een en ander over tuinen zal vertellen. Hij zal zijn lezing toelichten met dia's. De avond wordt donderdag 26 januari gehouden in het "Tref punt" (naast de Dorpskerk), Eikenlaan Leiderdorp. Aanvang: 20 uur. Bal De Stichting Dienstverleningscen trum Oegstgeest organiseert op vrijdag 27 januari in het kader van de danslessen een bal. Het festij wordt gehouden aan de Lijtweg 9 en begint om 20 uur. Oost-Europa Oost-Europa-kenner dr. A. J. Ras- ker uit Leiden houdt morgen avond om 20 uur een inleiding over "Kerk in Oost-Europa" in het Wassenaarse Dorpscentrum in de Schoolstraat. Vervolgens zal G. J. Dikstaal, hervormd dia ken, iets vertellen over de erva ringen die hij in kerkelijk leven in Oost-Europa heeft opgedaan. Meditatie De Stichting Onderwijs Weten schap der Creatieve Intelligentie organiseert vanavond om 20 uur een lezing over transcendente meditatie. De avond wordt ge houden in het Voorschotense Gemeentecentrum, Prinses Ma rijkelaan 4. Caters organiseert vrijdagavond 27 januari om half acht een car naval 65+ in het Cultureel Cen trum. Vantevoren even opgeven bij een der volgende telefoon nummers: 4210; 5662 of 4211, alle in Voorschoten. Bejaarde car navalliefhebbers die niet zo best meer ter been zijn kunnen wor den opgehaald, maar moeten dat dan wel even aankondigen. Carnaval (II) het Cultureel Centrum te Voor schoten wordt - alweer door De Forse Caters - op zaterdag 28 ja nuari 's middags om 2 uur het kindercarnaval georganiseerd. Sociaal raadsvrouw De sociaal raadsvrouw Voorscho ten houdt woensdag en vrijdag van 9 uur tot half elf spreekuur, maandagavond van 7 tot 8 uur. De sociaal raadsvrouw zit aan de Leidseweg 33 en is telefonisch bereikbaar onder nr. 01717-3245. Concert In het kader van de maandelijkse concerten voor de orgelfondsen van de Leiderdorpse Scheppingskerk en de Dorps kerk concerteren vrijdagavond Joop Brons (orgel) en Han Ka- paan (hobo). Het concert vindt ditmaal plaats in de Dorpskerk en begint om 20.15 uur. Het prog ramma omvat onder andere wer ken van Bach, Sweelinck en Vi valdi. Zwemwedstrijd Ook dit jaar organiseert de Was senaarse schoolsportcommissie weer zwemwedstrijden voor de basisscholen. De wedstrijden worden gehouden op vrijdag avond 27 januari en beginnen om 19 uur. Om 21 uur worden de prijzen uitgereikt. Carnaval (I) Tenslotte nog (weer) een car- navalsbericht. De Voorschotense carnavalsvereninging De Forse ZOETERWOUDE - Het gemeente bestuur van Zoeterwoude zal de raad donderdagavond een aantal voorstellen doen inzake de integ ratie van het katholiek kleuter en lager onderwijs te Zoeter woude. Gestreefd wordt naar een nieuwe basisschool in het bestem mingsplan „Westeind III", die omstreeks augustus 1979 in ge bruik kan worden genomen. De oude kleuterschool „De Hum melhof' aan de Noordbuurtse- weg, die in zeer slechte staat ver keert. zal dan niet meer voor on derwijsdoeleinden worden ge bruikt. De kleuters van „Pe Hummelhof' zullen verhuizen naar een nieuw te bouwen kleuterschool aan de oostzijde van de Sjaloomschool, waarmee de Hummelhof zal integreren. Deze kleuterschool moet gaan bestaan uit twee werklokalen en een speellokaal. Omdat „De Hummelhof' thans drie klassen telt zal er één worden onderge bracht bij de nieuw te bouwen basisschool in „Westeinde III". Het zal echter nog anderhalf jaar duren voordat de nieuw te bou wen kleuterschool en de basis school in „Westeinde III" er zul len staan. Mits de raad akkoord kan gaan met de bouw ervan en alles voorspoedig verloopt. Daarom stelt het gemeentebe stuur de raad tevens voor om een aantal hoogstnoodzakelijke voorzieningen te treffen voor kleuterschool „De Hummelhof' zolang deze nog aan de Noord- buurtseweg gehuisvest blijft. VOORSCHOTEN - In een geza menlijk vergadering gisteravond besloten de Voorschotense raadscommissies er mee in te stemmen dat een overdekt zwembad zal worden gebouwd met een recreatieterrein. Het zwembad zal komen te liggen op de grens van de wijken Adegeest en Noord-Hofland, achter het huidige volkstuinencomplex. De commissieleden hadden nog wel een aantal vragen met be trekking tot de financiële aspec ten van de zaak. Zo waren er twij fels over de aanwending van de reserves die oorspronkelijk wa ren bedoeld voor inmiddels niet meer bestaande gebouwen. Wet houder Marselis kon echter mee delen dat de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met de plannen akkoord kon gaan. Ook de Stichting Recreatiebad Voor schoten is gelukkig met de voor genomen bouw en is bereid te zijner tijd het bedrag ter be schikking te stellen dat jaren ge leden werd ingezameld voor de bouw van een recreatiebad. Uit alles bleek gisteravond dat ook de gemeenteraad de plannen zal goedkeuren en zal besluiten om aan Kompleetbouw B. v. te Leer dam de opdracht te geven om het plan besteksklaar te maken. Het bouwplan omvat een overdekt zwembad met enige water partijen die eventueel verwarmd kunnen worden. Jeugdwerk De vaststelling van de "Verorde ning subsidiëring georganiseerd jeugdwerk 1977" kwam ook dit maal de commissie niet onge schonden door. Wethouder Mar selis betreurde het dat bij de be handeling nog slechts een paar leden van de financiële commis sie aanwezig waren, waarna hij besloot de verordening nogmaals terug te nemen voor nader be raad. De uitgebrachte nota over het plan Bijdorp 1 werd door de commis sie gezien als een informatief stuk, waarop nog weinig conc reets vastgelegd kon worden. Ge tracht zal worden de gegadigden voor een woning nader te infor meren om zo te kunnen bouwen naar de behoeften. Woningbouw Minder te spreken waren de com missieleden over de ontwikke lingen Waddingerhoek 2 in het plan Noord-Hofland. Waddin gerhoek 2 heeft ruimte voor wo ningbouw, ontstaan door de ver smalling van de Trompweg. Deze weg, verbinding tussen Leiden Zuidwest en Voorschoten Noord-Hofland, staat nog steeds in het plan als een brede vierbaansweg maar is uitgevoerd als tweebaansweg. De noodzaak tot de aanleg van de vierbaans- weg verviel op het moment dat de brug over de Korte Vliet, de Noord-Hoflandbrug, ook maar tweebaans werd en alleen be stemd voor het open baar vervoer. Mr. Begeer (VVD) meende dat de ruimte gereserveerd moest blijven voor de toekomst. Iestra wilde de ruimte omvormen tot speelgelegenheid voor de jeugd. Ook het CDA had enige twijfels, over woningbouw, alleen de PPV wilde de beschikbare grond zo snel mogelijk bebouwen. Schertsende opmerking na Zwembad en minieme reacties op enquete: kabel-tv in de raad VOORSCHOTEN - De Voor schotense gemeenteraad zal vrij dagavond een aantal zaken be handelen die al uitvoerig in commissievergaderingen en eer dere raadsvergaderingen aan de orde zijn geweest. Hoofdmoot zijn het overdekte zwembad en de kabel-televisie. Daarnaast komt wederom het spreekrecht voor de publieke tri bune aan de orde. De vorige raadsvergadering staakten de stemmen over dit voorstel. Demonstratieve

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2