Dag olie-en kolenhaard, dag straal kacheltje. Grens van de vrije sector gaat omhoog We nemen C.V. kantonrechter Boetes vergezeld van goede raad nieuw jaar CAREL v. d. MEER ADVERTEERT IN DIT BLAD ^2S5!E232y§ Ruit hersteilen? J. Dubbeldeman DINSDAG 3 JANUARI 1978 LEIDEN - De grens om in Leiden zonder woonver gunning een woning te huren of te kopen, is met ingang van dit jaar verhoogd. Voor een huurwoning ligt de grens van de vrije sector nu op 510 gulden (was 470 gulden) kale huur per maand. Voor een koopwo ning is de grens opgetrokken tot 200.000 gulden (was 160.000 gulden). De verhogingen zijn bepaald door het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening en gelden voor de gemeenten waar de woonruimtewet van toe passing is. Deze woonruimtewet regelt het hanteren van woonvergunningen door de gemeente. De verhoging van de grens voor de vrije sector i inhalen van de huurstijging en prijsstijging van koopwoningen in het afgelopen jaar. Volgens ad junct-directeur Ambtmeyer van het gemeentelijk bureau huisvesting wordt het aantal woningen, waarvoor woonvergunning nodig is, dan ook niet groter. Tegelijk is een nieuwe bepaling opgenomen om het ontduiken van de woonruimtewet bij verkoop van huurwoningen te voorkomen. In de praktijk was het tot nu toe mogelijk dat een huurwoning bij verkoop formeel aan de laatste huurder en vervolgens aan een derde werd doorverkocht. Deze kwam daarmee bui ten de gemeente om aan de woning. De nieuwe regeling bepaalt dat de gemeente geen wo ningvergunning hoeft af te geven als de laatste be woner/eigenaar niet eerst zes maanden in de aan hem verkochte huurwoning heeft gewoond. LEIDEN - De LOM-school in de Driftstraat kon niet in gebruik worden genomen als sociaal/cul turele voorziening omdat ver bouwing niet rendabel was. Er is opnieuw overleg met de wethou der gaande om op de plaats van de inmiddels gesloopte school nieuwbouw te doen plaatsvin den, aldus de Stichting clubhui zen De Jeugdhaven in haar jaar verslag over 1976/1977. De projectraad de Kooi heeft een aanvraag ingediend om in aan merking te kunnen komen voor een gedeelte van het bedrag dat in het kader van de interim saldo regeling aan de gemeente Leiden ter beschikking wordt gesteld.Het ligt in de bedoeling dat in sa menwerking met andere instel lingen in de wijk een nieuwbouwvoorziening op het terrein van de LOM-school tot stand te brengen. Er moet echter op gerekend worden dat deze nieuwbouw nog wel enige jaren op zich zal laten wachten. In het nieuwe seizoen zal de statu taire band met de Gereformeerde kerk van Leiden verbroken wor den. Men rekent er wel op dat de kerk een loyaal standpunt zal blijven innemen t.a.v. het jeugdwerk dat nu formeel op ei gen benen wil staan. Uit het jaarverslag blijkt verder een aanhoudende zorg over het ge brek aan mankracht en ruimte, waardoor een aantal aktiviteiten geen doorgang heeft kunnen vin den. Ook de financiële toekomst van de jeugdhaven wordt niet zonder zorgen tegemoet gezien. Ondanks de zorgen, die uit dit verslag naar voren komen, zal men het komend jaar met ver trouwen verder gaan. LEIDEN - De beide kantonrech ters maakten gisteren van het nieuwe jaar gebruik om de mensen allerlei wijze raad mee te geven over hoe ze zich die nen te gedragen en hoe ze zich dienen te voelen als ze een straf opgelegd krijgen. Rechter De Koningh: 'U zou blij moeten zijn dat u die boete nog kunt betalen!' En rechter Van Dijke: 'Zou het niet verstandig zijn eens een wat langzamer auto aan te schaffen?', tegen de heer B. die op de rijksweg 160 km per uur had gereden in zijn Rover. Een marktonderzoeker, zich van het ene naar het andere inter view spoedend: 'Na een inter view ben ik in gedachten al weer bezig met het volgende, daarom reed ik ongemerkt te hard'. De officier van justitie, of het nu nieuwjaar is of niet, keihard: 'Dan hoort u helemaal niet in het verkeer thuis. U moet zelf maar een oplossing vinden, maar dit kan zo niet langer. Het is namelijk niet de eerste keer dat u te hard reed. Ik eis 500,- en een voorwaar delijke ontzegging van de rij bevoegdheid van een jaar met een proeftijd van twee jaar'. B. vond dat toch wel erg veel: 'Ik ben een kleine zelfstandige en heb vorig jaar al meer dan 2000,- aan boetes betaald'. De rechter was eerst nog van plan het dubbele van wat de officier vroeg op te leggen, maar had toch een heel klein beetje me- delijden en vonniste conform de eis. Motorrijder v.d. V. had volgens het proces-verbaal en de twee wachtmeesters die kwamen ge tuigen, rijdend in Oegstgeest geen richting aangegeven en een tijdlang midden op de weg gereden. 'Mijn instructeur heeft me geleerd dat jë nooit helemaal rechts moet rijden. En als er dan nog auto's gepar keerd staan ook, ga je automa tisch wat meer naar het midden rijden', was zijn verweer. Rech ter De Koningh vond dat echter geen reden om dan maar hele maal midden op de weg te gaan rijden en vonniste voor de twee overtredingen samen 150,-. 4 Waarop v.d. V.: 'Ik ben bij de Wetswinkel geweest en daar zeiden ze me dat het in de buurt van de veertig gulden zou zijn'. De rechten 'Vertel ze dan maar dat ze drie jaar achter lopen'. Mevrouw G. had in alle haast, toen haar middagpauze om was, haar auto zo voor het kan tooi aan ae botermarkt neerge zet, dat ze daardoor een andere auto inbouwde. De eigenaar van die auto heeft vervolgens samen met een agent zeventig minuten lang stad en land afge zocht om haar te vinden. Toen ze eindelijk gevonden was en met een lachend gezicht naar buiten kwam, was die politie agent nogal boos. 'Ik wil wel even zeggen dat ie abnormaal tegen me te keer ging. Ik raakte helemaal overstuur en heb met trillende knieën mijn auto weggereden. Als die mijnheer nou boos geweest was, dat had ik kunnen begrijpen, maar niet van een politieagent die toch de orde moet handhaven. En dat lachende gezicht, dat kwam ook alleen maar van de zenu wen'. De officier van Justitie: 'Ik kan me heel goed voorstel len dat hij erg boos was. Hij kon natuurlijk ook niet zien dat u lachte van de zenuwen. En hij liet zich waarschijnlijk wat minder diplomatiek uit dan ik gewoon ben hier te doen. Maar het was wel terecht. Want het was een zeer onbeschofte ma nier van parkeren, zoals u het deed'. Daar was mevrouw G. het dan ook wel mee eens. Ze kreeg een boete van 150,- Een andere mevrouw begon haar leven als automobiliste vorig jaar meteen al goed. De dag na dat ze het rijbewijs had ontvan gen stelde haar man haar voor hem naar Leiden te brengen. Nu moest ze voorkomen omdat ze die dag door een rood stop licht was gereden. 'Zo'n eerste dag rijdt je natuurlijk heel voorbeeldig, dat vond mijn man ook'. Rechter De Ko ningh: 'Dat is natuurlijk onzin, je bent juist angstig en gespan nen dan'. De mevrouw: 'Nou, ik niet hoor. En ik weet niet dat ik door rood ben gereden. Mijn man kent ieder stoplicht in Leiden, anders had die toch ook wel wat gezegd?'. Honderd gulden boete. 'Dat is wel ont zettend hoog hoor, voor iets waarvan je niet weet of je het gedaan hebt. De rechten 'Dat vinden ze allemaal mevrouw. Eerst bekennen ze grif, maar als ze de hoogte van de boete horen komen ze hier. Maar we zullen de zaak aanhouden, dan kunt u zelf de foto's zien'. 'Als het dan maar niet nog meer wordt', zei ze heel angstig. 'Nee, hoor', verzekerden rechter en officier haar. 'De boete wordt in februari wel verhoogd tot 120,- maar dat geldt voor u noe niet'. Marga Wuis EXCLUSIEVE SCHOEN-LEERMODE heeft met ingang van 1 maart belangstelling voor een JONGE ENERGIEKE VERKOOPSTER die modebewust genoeg is om onze klanten te kunnen adviseren. CAREL VAN DER MEER EXCLUSIEVE SCHOEN - LEERMODE De Kempenaerstraat 4 - Oegstgeest - Telefoon 071-153195 Bont... Uw hartewens in vervulling. De grootste en goedkoopste bontzaak v. Nederland. Duizenden korte en lange BONTMANTELS vèr beneden de normale waarde! Met garantie. Desg. soepele kredietservice. De Bontkoning Hoogstraat 97, Rotterdam-C., tel. 010-117.117. Parkeren v. zaak. Bij koop reisgeld v. 2 personen terug (ook benzine). Vrij dags tot 21 uur geopend. Openbaar slachthuis verkoop van partij rundvlees v.g.t. De inmiddels gesloopte LOM-school aan de Driftstraat. Wij lenen u graag geld. En spelen daarbij open kaart. Dit zijn onze tarieven: U betaalt terug U krijgt in handen 24 mnd. 36 mnd. 60 mnd. 120 mnd. 3.000- 145.82 103.88 70.32 4 000- 192.70 136.79 92.07 5.000- 239.14 169.28 113.40 - 6.000- 285.58 201.77 134.73 - 8000- 378.46 266.75 177.38 - 10.000- 471.35 331.73 220.04 134.80 12.000- 564.23 396.71 262.69 161,76 15.000- 703,56 494.18 326.67 202.20 20000- 933.99 651.99 431.99 269.60 Kwijtschelding bij overlijden inbegrepen tot f 15.000-, voor leningen met een maximum looptijd van 60 maanden. Andere bedragen en looptijden eveneens mogelijk. Kantoor Leiden. Hoge Rijndijk 264. tel. 071-134052 071-122641 bellen. Koollaan 15 Leiden gemeenschappelijke openbare bibliotheek uitleningen 1974: 225.494 1977: 485.000 toename: 115% lezers 1974: 5.078 1977: 10.000 toename: 100% personeelsleden 1974: 11 1977: 11,5 toename: 4,5% bibliotheekwerk is bovendien méér dan alleen maar uitle nen, bij diverse werkzaamheden zijn (grote) achterstan den ontstaan en om niet nog meer en nog grotere achter standen te krijgen en om iets aan de bestaande achter standen te kunnen doen is de bibliotheek voortaan op donderdag gesloten en worden de openingsuren m.i.v. 1-1-1978 als volgt vastgesteld: ouderen en studiezaal: dinsdag-, woensdag- en vrijdagmorgen: 10.00-12.00 uur dinsdag-, woensdag- en vrijdagmiddag: 2.00 5.00 uur dinsdagavond: 7.00- 9.00 uur zaterdag: 10.00- 3.00 uur jeugdbibliotheek: dinsdag-, woensdag- en vrijdagmiddag: 2.00-5.00 uur dinsdagavond: 7.00-8.00 uur zaterdag: 10.00-3.00 uur voorleesuurtje: (de bibliotheek is zowel op maandag als op donderdag de gehele dag gesloten) gemeente alphen aan den rijrv Kerstboomverbrandingen De jaarlijkse kerstboomverbrandingen zullen op woensdag 4 januari 1978 om 19.00 uur op de volgende terreinen plaatsvinden. 1. Terrein Diamantstraat, ter hoogte van westelijke hoofdingang flat; 2. Terrein gelegen aan de Burgemeester Bruins Slot- singel, ten westen van het Ashram College (hoek Chur- chilllaan-Burg. Bruins Slotsingel); 3. Terrein gelegen ten westen van Prinses Beatrixlaan (hoek Beatrixlaan-Goudenregenplantsoen); 4. Terrein hoek Verloostraat-Buitenkerk te Zwam- merdam. De directeur van openbare werken, Ir. A. A. Bos. Overal behaaglijk warm, met één kachel. Als het zo behaaglijk mogelijk moet is CV de aangewezen verwarmingsbron. Totale warmte van woonkamer tot zolder. Zonder bijverwarmingskacheltjes. Maar ook: warm water a la minute in keuken en badkamer. Met CV benut u uw huis ten volle. Neem een betrouwbare installateur in de arm. Kies voor Cévé Leiden. Dè verwarmingsspecialist bij uitstek. Verstrekt waardevolle, objektieve adviezen. Weet van snel, vakkundig installeren, zonder hak- of breekwerk. Plezierig is dat. Nog iets: Cévé Leiden staat elke dag, elke nacht, 24 uur lang klaar met een slagvaardige servicedienst, ook in het weekend Om u te dienen. Stap nu over op CV. Na telefonische afspraak komt één onzer verwarmingsadviseurs bij u thuis om u volledig te informeren. Offerte a la minute, hij rekent u exakt voor wat de kosten zijn, zo weet u direkt waar u aan toe bent. En dat zal zeker meevallen. Alles geheel vrijblijvend, dat spreekt vanzelf. LEIDEN Cévé Leidenvoor warmte om'll' tegen te zeggen. Bel071-765500voor alle informatie. Landelijk erkend gas- en c.v. installatiebedrijf Gerrit van der Veenstraat 59-65 Leiden-Z (achter Vijf Meiplein) Tel 071-765500 't Vest hult zich in college-style, en doet 't voor het haardvuur dus net zo goed als op het sportveld. Gemaakt van behaaglijk-praktisch 100% acryl en verkrijgbaar in zoveel verschillende kleurencombinaties dat u morgen maar even zélf bij HIJ moet ontdekken wat u het beste staat. Voor de miniprijs van 20,- HIJ luidt het jaar in met de broek van '78. Anders gezegd: de omslag komt weer terug. Deze broek met omslag is gemaakt van een sterke polyester wollen flannel en is er in blauw, grijs en bruin. Voor de miniprijs van 45,- opmerkelijke mode-opmerkelijke prijzen

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 16