Twijfels over nieuwbouw veilingKamphuizerpolder JACHTHAVEN BREIDT UIT Chauffeurs in actie tegen "bannen" van vrachtauto's PERRON- KAP OP ALPHENSE STATION In Katwijk: 85 nieuwe ligplaatsen De Katwijkse jachthaven: nu nog 110 ligplaatsen groot, straks komen er 85 bij. KATWIJK - De Katwijkse jachthaven zal worden uitgebreid met 85 ligplaatsen. De jachthaven, die ligt in de Berghaven te Katwijk aan Zee, heeft nu nog 110 ligplaatsen. Sinds de opening in de zomer van 1976 van de haven is er een flinke wachtlijst ontstaan van Katwijkse watersporters, die hun schip in deze haven willen leggen. De "Stichting Jachthaven Katwijk" wil deze wachtenden met de uitbreiding tegemoet komen. De uitbreiding zal ongeveer f 400.000 gaan kosten. De stichting gaat deze kosten betalen met een lening, te sluiten bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten in Den Haag. Om deze lening te kunnen opnemen is het nodig dat de gemeente Katwijk garant gaat staan voor de tijdige betaling van rente en aflossing door de stichting. Burgemeester en wethouders van Katwijk willen tot deze garant stelling overgaan. Zij stellen de gemeenteraad daarom voor hier toe tijdens zijn vergadering van a.s. donderdag te besluiten. Het is de Katwijkse jachthaven in het nog korte bestaan flink voor de wind gegaan. Al bij de opening van de 350.000 gulden kos tende haven met 110 ligplaatsen bleek de belangstelling zo groot dat er meteen al plannen waren voor uitbreiding van het aantal ligplaatsen. Enkele maanden terug werd bovendien een walac- commodatie bij de haven langs de Prins Hendrikkade in gebruik genomen. Dat goed geoutilleerde gebouw kostte f 175.000. ALPHEN AAN DEN RIJN - Treinreizigers voor Leiden en Gouda kunnen de komst van hun trein sinds kort "droog" afwachten. Een 68 meter lange en 7.50 meter brede per ronoverkapping maakt dat mogelijk. Treinreizigers zullen ongetwij feld blij zijn met het besluit van de Nederlandse Spoor wegen om hen wat meer be scherming te geven legen de weersinvloeden. Belsist geen overbodige luxe in deze tijd. waarin regen en wind vrij spel hebben. Het hele karwei heeft zo'n twee honderdduizend gulden ge kost. NIEUW VENNEP - Vrachtwagen chauffeurs uit Nieuw-Vennep be reiden een aktie voor naar aan leiding van maatregelen van de gemeente om vrachtwagens te weren uit de dorpskom. Volgens een nieuwe politieverordening mogen de vrachtwagens en auto's waarop reclame is aangebracht niet meer in de dorpen worden geparkeerd. Een groep chauffeurs zegt dat hier voor wel begrip bestaatmaar dat de nieuwe maatregel overtrokken en onredelijk is. "Veel chauffeurs hebben zelf al in gezien dat hun wagens overlast kunnen bezorgen en daarom is overleg met medegebruikers van parkeergelegenheden geweest die tot bepaalde afspraken hebben geleid", aldus één van de chauffeurs. Men vindt dat de gemeente voorbij gaat aan de belangen van de chauffeur en de bedrijven. "Alle grondstoffen en eindproduk- ten van bedrijven, bevoorrading van winkels en noem maar op, dat is vrijwel geheel een zaak van het wegverkeer. Als deze be drijfstak het gedurende één week af zou laten weten, zou het be drijfsleven stil liggen". De chauffeurs wijzen er op dat veel vrachtwagens 's avonds al wor den ingeladen voor de volgende dag en dat parkeren op het indu strieterrein zonder toezicht, leidt tot tóeneming van het aantal diefstallen. Een gemeentelijke woordvoerder moemt de oproep van de groep Vennepers in één woord chan tage. "Het betekend dat wij moe ten toestaan dat de vrachtwagens in straten en langs wegen worden geparkeerd, waar andere bewo ners er maar tegen moeten aan kijken, omdat anders de plaatse lijke economie ontwricht zou worden. Het is trouwens het afgelopen jaar enkele keren voorgekomen dat - vooral bij slecht weer - bromfiet sers en personenautomobilisten tegen onverlichte geparkeerde vrachtauto's reden. De gepar keerde vrachtwagens ontsieren het dorp niet alleen, ze zijn ook nog een gevaar voor de overige weggebruikers". De gemeente heeft onlangs terrei nen aangewezen (met name het industrieterrein) waar de vrachtwagens kunnen Worden geparkeerd. NIEUW VENNEP - Zowel de brandweer als de politie in Nieuw Vennep houden hun hart vast over de gevolgen van het verbod van milieu-ambtenaar P. J. Vreeken van de gemeente Haarlemmermeer om een georganiseerde kerstbomen verbranding te houden. Dit op milieu-hygiënische gronden, omdat bij het aansteken ook ge bruik wordt gemaakt van afge dankte autobanden. "Wij zijn jaren geleden met deze kerstbomenverbranding be gonnen. Het is uitgegroeid tot een ware happening. Het ligt he lemaal niet op de weg van de oranjevereniging. Maar wij de den het toch. Het kostte ons wel 400 gulden en twee man be steedden er een hele dag aan en karren en tractoren werden gra tis beschikbaar gesteld om de ingeleverde bomen op te halen en naar het terrein te brengen. Vorig jaar waren dat er 1200. De milieu-ambtenaar ontdekte dat wij autobanden gebruikten en verbood de stapel in brand te steken. Net toen wij de bur gemeester wilden bellen om zijn bemiddeling te vragen, vloog de berg toch in brand. De brand weer is er elk jaar bij en die be schouwde het als een oefening. Rolletjes drop en kerstbomen- brand blijven achterwege De politie was er elk jaar blij mee, want in Nieuw Vennep hadden ze geen last van kerstbomen fikkies en van bomen die in de Hoofdvaart en vijvers terecht kwamen. Je moet er niet aan denken waar nu die 1200 bomen - en dat zullen er wel meer zijn - blijven. Dat wij altijd zoveel bomen hadden, was te danken aan het feit dat wij de jeugd voor" elke boom een rolletje drop ga ven. Je had er bij die stroopten elke woning af en verdienden zo tientallen rolletjes drop", aldus H. van der Maarl, voorzitter van de oranjevereniging "Beatrix". Na de rel vorig jaar zijn er nog en kele besprekingen geweest, maar die brachten geen succes. De milieu-ambtenaar bleef bij z'n besluit. In Rijnsburg RIJNSBURG - De Rijnsburgers hebben met het overlijden van de heer P. van Delft niet alleen een goed voorzitter van de veilingvereniging Flora verloren, maar tevens een pleiter en strijder voor de nieuwbouw van de veiling in de Kamp- huizerpolder. Met name hij heeft zich in de afgelopen jaren beijverd voor de nieuwbouw van de veiling. De Rijnsbur gers zijn het er alle maal over eens dat het overlijden van Van Delft een groot verlies betekent voor de Rijnsburgse bloemenwereld. Als gevolg daarvan heb ben zij óók aanzienlijk minder vertrouwen gekregen in de nieuwbouwplannen. En twijfelen er steeds meer aan of die nieuwe veiling wel ooit in de Kamphui- Bromfietser botst tegen lesauto aan LEIDEN - Een lesauto en een bromfiets kwamen maandag in botsing op de kruising St.Joris- steeg, Hogewoerd. De bromfiet ser, een 24-jarige man uit Kat wijk, liep vermoedelijk een ge broken scheenbeen op. Hij werd voor onderzoek naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde toen de les auto stopte voor een zebrapad. De bromfietser zag dit niet op tijd, remde nog wel maar raakte in een slip en vloog achterop de auto. IN BED GEROOKT: ZOLDER IN BRAND LEIDEN- In de Paul Krugerstraat heeft vannacht omstreeks 5 uur een kleine brand gewoed op een zolderkamer. Een 44-jarige Leidse vrouw die in bed lag te ro ken, is waarschijnlijk in slaap ge vallen waardoor het bed vlam vatte. Een medebewoner die de brand rook heeft de vrouw, die zeer overstuur was, van de zolder ge haald. De schade bleef beperkt tot enig huisraad. zerpolder zal ver rijzen. Door Henk van der Post Die twijfels zijn overigens niet van vandaag of gisteren. Een aantal agrariërs, onder wie bijvoorbeeld de heer Van Klaveren, twijfelt al veel langer aan de realiserings kansen van de veiling in de Kamphuizerpolder. De veiling- kosten moeten voor de deelne mers in ieder geval niet hoger worden dan zes procent. Van Klaveren hierover "Als de veilingkosten voor ons hoger worden dan zes procent, dan kunnen we niet zo goed onze bloemen naar Aalsmeer brengen. Financieel is het dan niet langer meer aantrekkelijk. Thans beta len de leden van de veilingvere niging "Flora" 4,5 procent ovec Het geveilde bedrag. Aan het einde van het jaar krijgen de le den dan nog één procent restitu tie". Met andere agrariërs is hij er op dit moment nog niet van over tuigd of het veilingkosten bij de start van de veiling inderdaad onder de zes procent blijven. Daar komt nog bij dat de omzet van "Flora" achterblijft bij de verwachtingen. De omzet van de bloemenveiling stijgt niet zoveel meer als dat jarenlang het geval 1980 streerd in het kadaster. Make laarskantoor Den Haan uit Noordwijk voert geen onderhan delingen met van Egmond, die worden rechtstreeks gevoerd door de het veilingsbestuur. De partijen zijn nog niet tot een overeenkomst gekomen. Hoewel noch de gemeente, noch het veilingsbestuur over onteigening spreekt, ligt het op dit moment voor de hand dat de gemeente Rijnsburg op korte termijn tot onteigening van de gronden over zal gaan, wil de nieuwe hal er voor 1980 komen (binnen twee jaar). Het veilingbestuur beschikt thans over 70 procent van de be nodigde grond. Verleden De bezwaren van de agrariërs in de Kamphuizerpolder behoren in ieder geval tot de verleden tijd. Het betreft hier de agrariërs die straks de buren van de nieuwe veiling worden. Zij vonden dat de plannenmakers teveel rekening hielden met de belangen van de veilingen, terwijl zij nauwelijks werden gehoord. Zij hebben toen even duidelijk op papier gezet welke wensen zij hadden ten aan zien van de nieuwe vestiging. De agrariërs wilden de toezegging van de plannenmakers dat tij dens de bouwactiviteiten geen Aanhoudingen bij verbranden De heer C. Noort van de nieuwbouwcommissie verwacht ondanks de verschillende strub belingen bij de grondverwerving toch dat de nieuwe veiling in de Kamphuizerpolder met ingang van 1980 op volle toeren kan draaien. Het veilingsbestuur heeft overigens makelaarskan toor Den Haan uit Noordwijk in geschakeld bij de verwerving van een gedeelts van de gronden. Een aantal kavels grond is door de veiling rechtstreeks aangekocht, noort is ervan overtuigd dat de res terende kavels grond nog dit jaar in eigendom van de veiling over zullen gaan. Het veilingbestuur heeft het onder meer nog voor zien op een stuk grond van H.H. van Egmond. Hoewel van Eg- mond ontkent überhaupt grond te bezitten in de Kamphuizer polder, staat dat wel geregi van kerstbomen LEIDEN - Overal in Leiden wer den gisteren (evenals in het weekeinde) weer kerstbomen verbrand. De politie moest 34 keer uitrukken, voornamelijk gisteravond. Verschillende vuurtjes werden door de brandweer geblust, an dere konden zonder gevaar wor den opgebrand. Nergens ge beurde ongelukken. Wel werden acht jongens en een meisje naar het bureau gebracht omdat ze niet deden wat de politie wilde. Na te zijn onderhouden konden ze weer vertrekken. Eén jongen krijgt een proces ver baal omdat hij behalve kerstbo men in brand gestoken te hebben ook vuurwerk vanuit een auto gooide. Op 1 januari moet in de Kamphuizerpolder een nieuwe veiling staan. verandering zou komen in de grondwaterstand. Het bezwaar schrift dat zij bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben ingediend tegen de plannen zal binnenkort worden ingetrokken. Twee personen moeten daartoe nog een handtekening zetten en dan zal de provinciale overheid schriftelijk worden meegedeeld dat die bezwaren inmiddels van de baan zijn.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 14