Piet de Visser: "Een geldwolf ben ik niet" i Rectificatie kerstpnzzel Bon voor veel keus uit hoge, vaste rente Beleggings bewijzen tot Spaar deposito's tot postgiro en rijkspostspaarbank TF SWIFT WINNAAR VAN HEILOOS TOERNOOI Ex-RWDM trainer in contact met FC Den Haag S Ook Zuiderkwartier lijdt nederlaag WOENSDAG 28 DECEMBER 1077 SPORT PAGINA 11 HEILOO - Het zaalvoetbalteam van Swift is winnaar geworden van het "Groot Heiloos Kerst toernooi". De Leidenaars verze kerden zich van de 'Heiloowis- selbokaal" door in de finale het Utrechtse Kampong terug te wijzen. Swift zette met die zege de kroon op het goede werk, dat het team in dit toernooi verzet had. In de eerste wedstrijd tegen het Haagse DKS-met zaalvoetbal- coryfeeën als Leen de Graaf, Maarten de Rog en Melbie Ra- boen- kwamen de Leidenaars weliswaar nog niet verder dan een gelijkspel, maar toen in het tweede duel het C-team van AZ'67 na een heroïsch duel met 2-1 op de knieën was gedwongen, was het hek van de dam. Met sub tiel spel werd "De Foresters" met 4-1 de zaal uitgespeeld en aange zien AZ'67 en DKS met 3-3 de punten deelden, kwalificeerden Kampong en Swifl zich als fina listen. In die eindstrijd bleek Swift over de aanmerkelijk betere ploeg te be schikken. Goed, Kampong mocht dan een opgelopen 2-0 achterstand nog wel nivelleren, maar toen Koos van Egmond Swift opnieuw op voorsprong had gebracht, legden de Stich tenaren het moede hoofd in de schoot. John Jansen kon van de Utrechtse desorganisatie profite ren en Swift naar een 4-2 marge schieten. De jeugdcommissie van de voetbalvereniging Leiden or ganiseert vandaag en morgen in de kantine van de club op Po mona een grote instuif. Op deze instuif zijn diverse attracties te vinden, zoals een rad van avon tuur, flipperkast, grabbelton, vis- senspel en nog veel meer. 's Mid dags en 's avonds zullen er lach films gedraaid worden. De toe gang tot deze kerstinstuif is voor iedereen gratis, deelname aan de attracties kost echter een kwar tje. De instuif is van twee uur 's middags tot tien uur 's avonds geopend. BRUSSEL - Volgens een recent krantebericht zou Piet de Visser een grote voorliefde voor geld heb ben. In die mate dat een kandidaat-werkgever fi nancieel in de orde van grootte moet denken van een jaarsalaris van een ton netto. Onnodig te zeggen dat de bewuste publikatie De Visser nogal in het verkeerde keelgat is geschoten. Want één ding is zeker De Visser is een dermate door het voetbal virus aangestoken mens, dat geld zeker niet op de eerste plaats komt bij hem. "Ik heb met de bewuste journalist gebeld en het hem gevraagd waar een dergelijk absurd bericht vandaan komt. Ik heb nooit gro ter onzin gelezen. Een ton netto, weetje wel hoeveel dat bruto is? Volgens mij 250.000 gulden. Ik ben realist genoeg om te be grijpen, dat geen club dat kan be talen". Het een en ander heeft er inmiddels toe bijgedragen dat er een verkeerd beeld is geschetst van De Visser. Hij: "Ineens ben je een geldwolf. Kijk, ik heb wat contacten met zowel Nederlandse als Belgische clubs. Voorzitter Arona van FC Den Haag belde me op. "U vol doet aan het door onze spelers ge schetste profiel", zei de voorzit ter. "Maar ik' vraag me wel af of het een en ander een haalbare kaart is met uw Belgische salaris. Toen heb ik geantwoord dat ik nog met geen enkele club over mijn financiële eisen heb gespro ken". Vrijblijvend Vervolgens hebben we een weder zijds vrijblijvende afspraak ge maakt. Arons moest de zaak eerst in het bestuur brengen en nu wacht ik op een telefoontje. Er staat trouwens deze week nog een gesprek met een andere club op het programma. Maar laat over één ding duidelijkheid bestaan: De Visser is geen man die de ver schillende interesses uitspeelt om er zelf een zo hoog mogelijk Piet de Visser in de tijd dat hij nog bij RWDM aan het roer stond salaris uit te slepen. "Niet dat ik zo rijk ben dat ik financieel onaf hankelijk ben. Maar ik werk liever voor een minder hoog sala ris bij een club, waar ik een goed werkklimaat vind. Wat dat betreft had ik indien ik een geldwolf zou zijn geweest nog al tijd bij RWDM kunnen werken. Maar ik duldde geen inmenging, was niet bereid om concessies te doen, toen er aan mijn macht werd getornd. En dat ja, dat heeft geld gekost maar ik ben er nog altijd blij om dat ik die knoop heb doorgehakt". Hoeveel kandidaat-werkgevers zijn er precies? De Vissen "Als ik wil kan ik ook in België blijven wer ken. Maar een goed werkklimaat is voor mij een uitgangspunt. Ik wil alles in ogenschouw nemen, alvorens te beslissen. FC Den Haag, ja die club heeft in mijn ogen nog altijd een grote naam. Vandaar zijn interesse toen voor zitter Arons belde. Als trainer moet je voor je aan de slag gaat eerst op de hoogte zijn van de ins en outs, de mogelijkheden, het spelers-potentieel. Vandaar, dat ik graag ga praten". Van Hal Over het management bij FC Den Haag zal aan het eind van de week vermoedelijk meer duidelijkheid bestaan. Manager Fred van Hal, die zich aan de vooravond van de wedstrijd tegen Feyenoord tij delijk terugtrok, een afkoelings periode aankondigde om wat meer afstand te kunnen nemen tot FC Den Haag (nadat hij zich onvoldoende door zijn mede-be stuursleden gesteund voelde), heeft deze week een aantal ge sprekken met voorzitter Pim Arons. "De rustige kerstdagen zijn me uitstekend bevallen, maar die gesprekken zullen uit wijzen of die rust definitief is" aldus de onbezoldigd manager. ADVERTENTIE 'E Verlies ijshoekeyteam KOPENHAGEN - Het Nederlands ijshoekeyteam is gisteravond in het toernooi om de Pondus cup in Kopenhagen begonnen met een nederlaag van 2-8 tegen Dene marken. De tussenstanden van deze voor tweeduizend toe schouwers gespeelde wedstrijd waren: 2-0, 1-1, 5-1 in het voor deel van de Denen. De Neder landse doelpunten kwamen op naam van Jerry Schaeffer en Be- rteling (beiden De Bisschop). Vandaag speelt Nederland tegen Noorwegen en morgen tegen Joegoslavië. Jong Oranje verloor gisteravond op de eerste dag van het toernooi in het Zweedse Vimmerby met 3-1 van de organiserende vereniging. De tussenstanden waren 1-0,2-1, 0-0. Het Nederlandse doelpunt werd gemaakt door Robin Sara- ber. KOOG A/D ZAAN - De midweekse beurten van de Leidse korfbalo- vergangsklassers leveren die ploeg tot nu toe bepaald geen succes op. Nadat eerder Fides Pacta en De Algemene met ne derlagen werden geconfronteerd, moest gisteravond Zuiderk wartier tegen Koog Zaandijk met 12-8 het onderspit delven. De laatste ploeg behield door die zege een theoretische kans op de titel in de overgangsklasse D. Hoewel beide teams beslist niet naar de schoonheidsprijs, waar het op pure korfbal aankwam, dongen, werd er veel goed ge maakt, omdat zowel Koog Zaan dijk als Zuiderkwartier voor de korf doortastend optraden. Vooral de eerste helft werd daar door aantrekkelijk. Zuiderk wartier had in die periode een maal een voorsprong (5-6) - de Leidenaars hadden daarvoor trouwens een achterstand van twee punten goed moeten maken -, maar daarna zorgden de Zaan- kanters ervoor steeds aan de voordelige kant van de marge te staan. Nadat de achterstand aan vankelijk voor de Leidenaars nog leek te overbruggen (9-8). schroefde Koog Zaandijk het tempo omhoog en daarmee te vens de score; 12-8. Doelpunten: Dirk Derksen (4), Albert de Groot (2), Wil de Wit en Carla Akse. SCHAATSEN - Schaatssprinter Henk Hospes heeft gisteren tij dens schaatswedstrijden in In nsbruck op de 500 meter een tijd gemaakt van 39,7 seconden. Op de 1000 meter kwam hiitot 1.20.8. FLEUR OP Als oud en nieuw elkaar begroeten, is het dé tijd voor bloemengroeten. 1600 Fleuropbloemisten bezorgen ze op tijd. Fleurop Interflora staat er voor in. Koninginne gracht 135, 's-Cravenhage. K AB I N E TS CRISIS CRISIS AB I N E T 7 7 KERSTPUZZEL 1. Tweemaal zes pentominos'. In de hoofd figuur ontbrak in eéri der vakjes een cijfer. Hier behoort het cijfer 1 te staan. In de voorlaatste regel (6-2-4 4 8- 7-8) dient de laatste 8 een 2 te zijn. Hiernaast treft u nog maals, in verkleinde vorm, de correcte opgave. KERSTPUZZEL 2. Het kruis woordraadsel. Nr. 19 verticaal moet luiden: 'doekje tegen het morsen'. Bij nr. 38 verti caal zullen wij de puzzelaar behulpzaam zijn, hier dient men het woord 'lan' in te vul len. KERSTPUZZEL 3. De reken- puzzel rond het woord 'Kabi netscrisis'. Boven vindt u de correcte opgave. 6 2 *7 1 8 7 6 0 1 N. 4 0 i O 6 O 1 rO 9 0 G 2 5 8 2 O 7 2 S 5 1 7 C O - 3 9 4 7 7 i 1 4 2 G 6 0 6 2 4 »7 8 l Z o 8 e ADVERTENTIE Nastase niet tegen Oranje AMSTERDAM - Het Roemeense Tennisteam, dat op zaterdag 7 ja nuari in het Frans Ottenstadion in Amsterdam aantreedt voor de Koning Gustaafbekerwedstrijd tegen Nederland, moet het doen zonder Ilie Nastase en Ion Tiriac. Er zal een keuze worden gemaakt uit de volgende spelers: Dimitreu Haradau, Florin Sequarceanu, Andrei Dirzu en Eduard Pana. Het Nederlands team bestaat uit Louk Sanders, Wouter Fok, Rolf Thung en Frits Don. Non-playing captain is Ed van Breukelen. ADVERTENTIE Wilt u zeker zijn van hoge, vaste rente over spaargeld dat u langere tijd kunt missen? Bij ons hebt u keus uit 5 spaardeposito's en 3 beleggingsbewijzen U kunt de bon insturen of bellen (020) 5 89 3137 of 0017 (gratis), als u meer wilt weten over deze aantrekkelijke spaarmogelijkheden. Of ga naar het postkantoor en vraag naar de folders. 8% Verkrijgbaar in coupures van f 1.000,- en f 5.000,-. Vaste rente bij looptijd van 3 jaar, 7>/4%, 4 jaar 7Vi% en 5 jaar 8%. Bij een beleggingsbewijs krijgt u rente-op-rente: aan het einde van de looptijd ontvangt u automatisch uw aankoopbedrag plus de totale rente. Hissentijds opnemen zonder renteverlies voor de aankoop van een eigen huis in Nederland is toegestaan. 8è% Minimum storting f 1.000,-. Bij elke storting keus uit looptijden van 2 tot 6 jaar met een vaste rente van 7'A% tot SlA% Deposito's komen na de looptijd automatisch vrij. De rente is jaarlijks beschikbaar. Voor de aankoop van een eigen huis in Nederland kunt u ook tussentijds zonder renteverlies geld opnemen

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11