Scylla dient Bond protest in Gemini/K slaat hard toe Zijl/LGB neemt laat afstand van zwak Nereus Philidor-zestal ontneemt LSG zekere" titel Vlietwijk in derby te sterk CROSSZEGE KLAAS LOK Hnisman bijna zeker van titel BESCHEIDEN ROL LEIDSE ZWEMMERS SPORT SPORT MAANDAG 19 DECEMBER 1977 Topper De Robben-AZC eindigt onbeslist: 4-4 VOORSCHOTEN - In de over gangsklasse van de badminton- competitie is de streekderby tus sen Vlietwijk en Veglo in een 4-7 zege voor hei eerstgenoemde team geëindigd. Vooral in de en kelspelen heeft het Voor- schotense team de basis voor de zege gelegd. Zo won Dick Oos tergo met 17-14 en 15-3 van Wim de Rooy en wees Ron Lapré Veglo-crack Jan Slingerland met 17-14 en 15-8 terug. Ook Hans van Harteveld moest in Henk Wes terbeek met 12-15 en 6-15 zijn meerdere erkennen. Slechts Dick van Wijk en Irene de Vrindt wis ten tegen respectievelijk Koemans en Bisschop tot over winningen te komen, terwijl Van Wijk samen met Slingerlandt ook in het herendubbel tot een over winning kwam. In het damesdubbel zegevierden Helga van Balgooij en Irene de Vrindt met 15-9 en 15-8 over de zusjes Bisschop. In de tweede klasse heeft het tweede team van Veglo de uit wedstrijd tegen Haarlem 2 met 6-2 verloren. Hier zorgden de da mes Bennink en Lutgendorff voor de Veglo-overwinningen. Ook BC Leiden was tegen koploper Aristo trouwens kansloos. Enzo Spadon was degene, die voor de Leidenaars het enige punt scoorde in een duel, die met 7-1 verloren ging. Hij versloeg Dick van Woerden met 12-15; 15-5 en 15-10. Veglo 3 tenslotte verloor de uit wedstrijd tegen STC 1 met 3-5. LEIDEN - Ook na de vijfde ronde van het persoonlijk dam kampioenschap van het Leidse damdistrict blijft titelhouder Al- bert Huisman met een voor sprong van drie punten onbe dreigd koploper. Hij won het af gelopen weekend van de Kat- wijker Passchier, die daardoor op de laatste plaats terecht kwam. Op een gedeelde tweede plaats staan de Wassenaarder Fred Noordoven en Jan Fase uit Ha- zerswoude. Noordoven won van Brunt en Fase had vrij. Gert Ce derhout (Rijnsburg) klom op naar de vierde positie, dankzij zijn overwinning op de Katwijker Burgerhout. Dat Huisman zo gemakkelijk van Passchier zou winnen, zullen weinigen vooraf gedacht hebben, aangezien algemeen bekend is dat Huisman juist tegen Pas schier zijn slechtste partijen speelt. Deze keer echter werd Passchier totaal van het bord ge speeld. „Nog nooit", aldus Pas schier, „ben ik zo ontzettend in gemaakt". Joop Burgerhout schijnt het ook dit jaar weer niet te gaan maken. Overspeelde hij de vorige ronde nog Jan Fase, ditmaal moest hij het afleggen tegen het strategisch sterke spel van Cederhout. Arie Brunt moest in zijn partij te gen Noordoven alles gever/, te neinde van de laatste plaats af te kopen. De opening leverde hem een gunstige stelling hij maar toen hik de partij wilde forceren, bleek dat vele varianten niet klopten. Noord oven buitte dit voortreffelijk uit en won het eindspel nog vrij simpel. Door deze resultaten kan slechts een mirakel Huisman van de titel afhouden. Hij moet nog slechts één partij spelen (tegen Fase) en indien hij die wint, is hij onbe reikbaar voor de andere spelers. In de Troostgroep gaat de broer van Jan Fase, Ron, aan de leiding met zeven punten uit vier wed strijden. In een grootse stijl won hij van André van der Zwan, die op de laatste plaats staat met slechts één punt. Katwijker Van Duyvenbode volgt Fase met een relatieve achterstand van twee punten. Hij speelde remise Louis Ton Noort. Louise de Frankrijker deelt de derde plaats met Arend van Bee- len. De Frankrijker kwam nogal makkelijk aan zijn punten, daar zijn tegenstander Leikawabessy verzuimde te melden was. hij verhinderd was. LEIDEN - Voor de hoofd- en eerste klasse van het waterpolo zit de eerste competitiehelft erop. Het duel tussen de nummers één en twee van de hoofdklasse AZC en HZC/De Robben eindigde in 4-4, een tegenvaller voor het thuis- spelende De Robben, want AZC houdt daardoor de voorsprong van één punt. De Zijl/LGB, vijfde op de ranglijst, had in Zaandam moeite met het laaggeplaatste Nereus, maar in het vierde part liepen de Leide naars toch van de Zaankanters weg. Van 1-1 werd het toen 1-3. Eerste klasser LZ'86 won, zij het benauwd, van het zwakke De Amer (5-4) en door het 4-4 gelijk spel van het duel HZPC-Het Y deelt LZ nu met HZPC de tweede en derde plaats, één punt achter Het Y. Nereus is voor De Zijl/LGB altijd een lastige tegenstander geweest, maar ook een ploeg waartegen punten gehaald konden worden. Zo liggen de zaken nog steeds, maar toch werd het dit keer in Zaandam een ander soort wed strijd dan gewoonlijk. Vroeger vormde in de duels met Nereus het uitschakelen van midvoor Ton Stam het voornaamste pro bleem, maar Stam heeft zijn car rière beëindigd, zodat het spel- beeld nu anders was. Tegen een Nereus dat beweeglijker speelde dan voorheen koos Zijl/LGB- coach Rob Schouten voor een wat behoudende speelwijze, ook al omdat hij het moest stellen zonder Albert Spijker, wiens ver vanger Dick van der Bosch overigens niet onverdienstelijk debuteerde. De Zijl/LGB is zaterdag in het Zaanse zwembad De Slag niet erg aan aanvallen toegekomen. Doordat de scheidsrechters Bookelman en Van der Kolk veel toelieten, hadden de rood-witten grote moeite om de bal naar vo ren te transporteren. Maar ook Nereus kreeg tegen de Leidse press-verdediging weinig kans. Een man-meer doelpunt van Stan van Belkum bracht De Zijl/LGB in het eerste speldeel aan de lei ding (0-1). Hoewel in de tweede periode Stan van Belkum twee maal naar de kant moest, kwam Nereus in dat part niet tot scoren en het duurde tot in de derde pe riode voordat Aad Boon de thuisploeg op gelijke hoogte bracht (1-1). Het vierde kwart bracht de beslissing in dit harde duel. Doordat Stan van Belkum niet mee terug kwam kon Nereus met een man meer in de aanval gaan. Theo Uittenhout, die weer niet bij de nationale selectie zit, stopte het schot uit de hoek knap en plaatste vervolgens op de vrij liggende Stan van Belkum, die toen geen moeite had de stand op 1-2 te brengen. Eén minuut voor tijd stelde opnieuw Stan van Bel kum met een midvoor-goal de Leidse zege veilig: 1-3. LZ LZ'86 heeft in de thuiswedstrijd te gen De Amer de gelegenheid voorbij laten gaan om het doelsaldo flink op te vijzelen. De Amersfoorters maakten allesbe halve een sterke indruk en wisten dikwijls niet beter te doen dan bij een LZ-uitbraak een man op de Leidse helft achter te laten, in de hoop op fouten in de afwerking van de LZ-aanvallen. Doordat LZ'86 inderdaad onzorgvuldig met de kansen omsprong en vaak te laat weer aan de verdediging dacht, lukte die tactiek van "bal letjes afwachten" van De Amer wonderwel. Vooral in de eerste twee perioden liet LZ'86 veel doelrijpe kansen onbenut. Desondanks nam de ploeg van coach Gijs van der Le den in die eerste wedstrijdhelft een riante voorsprong. Jan de Graaf en Joop Siera brachten in de eerste periode de stand op 2-0, en nadat Schouten in het tweede speldeel tegen had gescoord, lie pen de Leidenaars via man-meer doelpunten van Karei Heydeman en Jan de Graaf weer uit naar 4-1 LZ kon in het derde kwart geen vuist meer maken, deels door Kcltwijk slordig spel, deels ook doordat scheidsrechter Melchior nogal zwaar verdedigen van de Amer- achterhoede toeliet. Door een doelpunt van Bunnik kwamen de Amersfoorters weer wat dich terbij (4-2). heden, maar door Jan de Graaf werd het dan toch 5-3. Verder dan tot 5-4 (afstandsschot van Van Maurik) kon De Amer daarna niet meer komen. Terwijl iedereen verwachtte dat de thuisploeg in de vierde periode zou doordrukken, werd het in de rommelige eindfase zelfs nog moeilijk voor LZ. Eerst ging het bij een uitsluiting van Bram van Mil nog goed, maar bij een vol gende numerieke meerderheid voor De Amer maakte Berends 4-3. Zelfs met twee man meer kwam LZ nog even in moeilijk- Zoals verwacht heeft Katwijk za terdag in Amsterdam geen moeite gehad met DJK, dat in de tweede klasse B nog puntloos is. In de eerste periode werden de kansen nog gemist en nam DJK zelfs de leiding, maar na het tweede kwart was het al 1-4. Ook toen later in de wedstrijd Hans Nolting (als veldspeler oud-in ternational) zijn keeperspetje verruilde voor een gewone cap, werd DJK niet echt gevaarlijk. Het derde part eindigde bij 2-7, de wedstrijd bij 4-10. Doelpun tenmakers: Paul v. d. Putten (4x), Piet de Vries (3x), Hans van Duivenvoorden (3x). HILVERSUM - De winterclub- kampioenschappen zwemmen, een wedstrijd van louter estafet tenummers, waaronder merk waardige afstanden als de 4xl00m rugslag, werden gister avond in zwembad De Lieberg in Hilversum afgerond met het programma voor de senioren; vo rige week waren al de jeugdkam pioenschappen verzwommen. In het gezelschap van de sterkste clubteams van Nederland moest de ploeg van De Zijl/LGB met een bescheiden rol genoegen "nemen. De heren eindigden in de totaalstand als achtste, de dames als elfde. Wat betreft ereplaatsen was de hoop van de Leidenaars vooral gevestigd op het nummer 4xl00m schoolslag heren. Inder daad maakte het Zijl/LGB-kwar- tet (Edward Maasdijk, Cees Uit tenhout, Stan en Alex van Bel kum) de op één na beste tijd (4.51.0 tegen Het Y 4.42.0), maar de Leidenaars werden gedis kwalificeerd, omdat Cees Uit tenhout een slag te veel onder wa ter zou hebben gemaakt (schoolslagzwemmers mogen na De heren van Zian/Vitesse zorgden voor drie Nederlandse records: op de 4xl00m wissel (4.03.8), op de 10x100 m vrij (9.20.5) en in de zelfde race op de 4 X 100 m vrij (3.35.0) Ook bij de dames werd een Nederlands record verbe terd, nl. door het viertal Zwemlust/Den Hommel op de 4x100 m wissel (4.28.6) Enige uitslagen: 4xl00m wissel heren: 1) Zian Vi tesse 4.03.8 6) Zijl/LGB 4.21.5; 4xl00m rug heren: 1) HPC 4.15.0 2) Zweml. 4.15.0 6) Zijl/LGB 4.35.5; 4 x 100 m school dames: 1) De Din- kel 5.10.6 5) AZC 5.39.6 7) Zijl/LGB 5.46.6 LEIDEN - Vanavond worden er in de THB-hal in Lisse de volgende wedstrijden voor de zaalvoetbal beker gespeeld: 20.25 Van Ger- ven de J.-Ridderhof; 21.20 Go- dylaVt-De Graaf; 22.15 Taveerne Boys-EKL Boys. s GRAVENHAGE - Scylla i terdagmiddag niet om, door een overwinning op het Delfse Phoenix, naar de ere klasse te promoveren. Toen de 5-5 eindstand, en ook de game- stand geen beslissing konden China. Het protest van de Leide naars zal binnenkort door de pro testcommissie in behandeling worden genomen, en van Scylla zijde houdt men er rekening mee dat de wedstrijd overgespeeld gaat worden. brengen, kwam het uiteindelijk Voorlopig heeft Scylla echter het op de gescoorde punten aan. Met 15 punten hebben de Delftenaren zich hun belager uit de promo tie-ereklasse van het lijf kunnen houden. "Wij spelen deze wedstrijd onder protest", deelden de Leidse tafel- tennisers van te voren mee. Hun ongenoegen richtte zich tegen de speeldatum, die volgens Scylla om drogredenen van 10 naar 17 december was verzet. Hierdoor kon Anton-Wil van Zoelen niet van de partij zijn, en heeft men lang in het onzekere geleefd of Gerard Bakker wel zal aantreden. Bakker moest immers zaterdag avond ook voor Nederland uit komen in de interland tegen Overwinning voor koploper Brevok LEIDEN - De heren van Gem-K. kwamen door de volleybal competitie deze week twee maal in het veld. Eerst uit tegen MVC, het oude Goudse VC, dat aan het begin van het seizoen enige wed strijden won, maar daarna di verse spelers zag vertrekken en er de laatste tijd niet veel meer van terecht bracht. Het gevolg was, dat Gem-K. zijn eerste overwin ning in Gouda kon boeken: met de cijfers 7-15, 8-15 en 9-15. En of dit niet genoeg was, moest dit weekend koploper Brevok er in Voorschoten aan geloven. De eerste set werd nog wel verloren (12-15), maar toen de eigen aanval het blok van de tegenpartij wist te omzeilen, kreeg Brevok het erg zwaar. 15-1 en 15-10. In de vierde set liep Gem-K. aanvankelijk uit, naar 13-10, maar vond niet de weg om het nu weer sterke blok te passeren. In de vujfde set wist met name Hans de Jong met zijn harde slagen voor een 15-3 winst en een sensationele 3-2 zege te zorgen voor Gemini-K. De terug keer van Peter de Bakker bleek voor Gem-K. van grote waarde Gem-K. 2 speelde alleen de eerste set tegen SB Phoenix leuk vol leybal (15-2), maar dutte daarna in, en werd vervolgens met 4-15, 12-15 en 7-15 weggespeeld. Bij de dames was de grote verras sing de winst Leython op aartsri vaal NOVO, hetgeen de laatste ja ren niet meer was voorgekomen. Maar Leython maakt dit jaar een sterk seizoen door. Wat aarzelend begon men, omdat men toch wel De koppositie bang was voor het lange blok van elke week w< de NOVO-dames, waardoor de eerste set regelmatig met 7-15 werd verloren. Daarna ontwik kelde zich een boeiend gevecht, waarin nu weer NOVO, dan weer Leython een voorsprong had. De belangrijke tweede set werd met 18-16 door Leython gepakt, na een 15-16 achterstand. In de derde set kon Leython goed doorgaan, omdat de achterveld- verdediging van NOVO niet meer zo beweeglijk was, waardoor de harde smashes veelal direct doel troffen. Daarentegen verdedigde Leython goed, vooral de uiterst beweeglijke An den Hollander met als resultaat 15-12. De vierde set moest Leython een achter stand wegwerken, nog een maal kwam NOVO terug, maar Leython hield stand: 18-16. Gem-K.deed het minder goed, door in Haarlem van Raeckse met 3-2 te verleizen. De Voorschotensen kwam eerst met 2-0 achter, eer men vooral door prikballen van Marian Wilmer en de harde smashes van Leontien Poots wat terug kon doen 8-15, 9-15. Dat Gem-K. te wisselvallig draait om aanspraak op de winst te maken, bewees de laatste set waarin die Raeckse met 15-8 won. n Geni-K.wordt verwoed aange vallen. Nu was het Roswells, dat een poging ondernam, maar toch niet meer dan twee sets wist bin nen te halen. I de promotieklasse heren had- Leython het zonder spelverdeler Ton v.d. Bos alleen in de eerste set wat moeilijk tegen Gem-K. 3. (15-12) Daarna hervond Leython het ritme, mede omdat Gem-K. zo verbaasd was over de eerste set zege, dat het daarna nauwelijks tegenstand bood, 5-15, 5-15 en 9-15. Met een uur vertraging kon LUSV beginnen aan het karwei tegen Be Fair. Be Fair startte sterk en liep uit naar 13-6 voor sprong, voordat een fel terug vechtend LUSV toch nog naar een 14-16 winst kon lopen. Daarna liep het allemaal erg soepel voor de studenten, die met 8-15 en 10-15 een 0-3 zege op hun naam brachten. Bij de dames won Gem-K. 3 de eerste set van Zovoc in Zoeter- meernogmet 12-15, maar speelde daarna zo slecht, dat het puur door domme fouten nog de boot inging, (15-9, 15-12 en 15-7). Leython 2had op papier dan tegen de ongeslagen koploper Jodan Boys weinig in te brengen, maar speelde toch een sterke partij. Leython 3 vocht voor wat het waard was in de derby met LUSV, maar kon toch niet meer dan één set op haar naam bren gen. onderspit gedolven, al leek de ploeg aanvankelijk de beste kaar ten te hebben. Het "gehavende" Phoenix, dat tweede man Van Bemmelen moest missen, kwam met een niet sterk ingespeelde dubbel aanzetten, maar kon in de enkel-partijen krachtig verweer bieden. Binnen korte tijd had Scylla een 4-1 voorsprong opge bouwd, voornamelijk dankzij Gerard Bakker op wiens routine het Leidse trio steunde. Met 21- 14,21-13 op Leon van Zuilen ver vulde hij een formaliteit, en zette Scylla op 1-0. Dat Rob van der Zeeuw daarna ten onder ging te gen Phoenix' sterkste man Joop Borg, heeft hij voornamelijk aan zijn slordigheid te wijten. Na in de eerste game goed tegenspel te hebben geboden (17-21), stapelde hij in de tweede game fout op fout. (8-21) Niet zonder moeite versloeg Rob Regeer vervolgens Peter Overbosch met 21-18, 12- 19. Bij vlagen verloor Regeer zijn concentratie, waardoor Over bosch dé aansluiting kon behou den. De Leidenaar was echter iets fanatieker en scoorde zo 2-1. In de dubbelontmoeting Bak ker/Van der Zeeuw tegen Borg/Van Zuilen had Scylla duidelijk een koude start. Het ge- routineerdere Leidse duo gaf de eerste game enigszins cadeau aan de Delftenaren (10-21), maar kwam in de tweede koelbloedig terug (22-20). In de derde game besliste Bakkers routine. Van der Zeeuw begon wat meer steken te laten vallen, maar zijn partner maakte veel goed, en bovendien liet het Phoenix-duo wat moedeloos het hoofd hangen: 21-12. Twee games hield Gerard Bakker zich vervolgens met Joop Borg bezig. Met 23-21,21-16 werd Borg teruggewezen, ondanks dat ook hij zich vrij defensief op stelde. Bakker liet Borg rustig zijn fouten maken: 4-1. Toen kwam de omwenteling. In de partijen Regeer-Van Zuilen en Van der Zeeuw-Overbosch werd duidelijk dat beide Scylla-spe- lersaan routine en concentra tievermogen te kort kwamen. Bij vlagen legden ze een prima spel op tafel, maar gaven dan weer zo veel punten weg dat het hele ef fect verloren ging. Regeer en Van der Zeeuw-kregen beide met 21- 19, 21-15 klop. Ook in de beslis sende ontmoeting met Joop Borg tastte Rob Regeer mis, zij het dat hij er wel erg dicht bij was ge weest. Na eerst overrompeld te zijn met 11-21 vocht hij terug tot 21-17, hierbij een handje gehol pen door een diepe inzinking van Joop Borg. De Delftenaar her stelde zich echter net op tijd en scoorde in de derde game 21-16, waarmee hij de stand op 4-4 bracht. Dat Bakker twee games nodig had voor Overbosch (21-19, 12-15) was van te voren door beide partijen verwacht. De laatste, misschien wat ijdele hoop was op Rob van der Zeeuw geves tigd, maar het was al gebeurd met de Leidse koopman. Met 21-15 en 21-11 stond toen Leon van Zuilen hem te woord en redde daarmee Phoenix van de degradatie. ROLPH PAGANO KATWIJK - Het LSB snelschaak kampioenschap voor club zestallen kende zaterdag een ui terst sensationeel slot. In de Kat- wijkse sporthal Clèin-Duin aarts rivaal aanvankelijk het eerste team van LSG op de eindzege af te koersen. Elke ronde liep men wat verder uit op aardsrivaal Philidor (de titelverdediger). Met het ingaan van de laatste ronde stond LSG A al acht punten voor op Philidor A, terwijl de rest van het deelnemersveld op grote af stand volgde. LSG leek op rozen te zitten en kon zich in het beslissende treffen met Philidor zelfs een 91/2-2l/s ne derlaag permitteren. Met de moed der wanhoop ging Philidor aan de slag, en bouwde aan een huzarenstukje dat wonderwel slaagde. De te rustig met de krappe bedenktijd (vijf minuten) omspringende LSG-ers gingen met maar liefst 11-1 de boot in. Philidor A aldus verdiend kam pioen. LSG-B stelde de derde plaats veilig door Philidor B met 7Us—4'/z de baas te blijven. Ook voor het kampioenschap in de eerste klasse moest de beslissing in de slotfase vallen. Katwijk A klopte Alphen A met 71/z—4V2, een resul taat dat ruim voldoende was voor het bezetten van de eerste plaats. Eindstand in de eerste achtkamp: 1. Philidor A. 67; 2. LSGA 65; 3 LSG B, 50; 4. Philidor B 46, 5. Katwijk A 39'/2, Alphen A 35V2, 7. LSG C 27»/2 en 8 Philidor C 10llz. In de tweede klasse werd een spannende strijd geleverd tussen Lisse, Leiderdorp en Noordwijk. Lisse kwam als win naar uit de bus. Het verloor wel iswaar van Noordwijk met 5-7, maar klopte met 9'/2-2,/2 Leider dorp. Hierdoor had laatstge noemde zestal niet voldoende aan de 8-4 overwinning op Noordwijk. Eindstand: 1. Lisse 38'/2, g. Leiderdorp 37. 3. Noord wijk A 38V2, Alphen B 34>/2, ce. Katwijk B 23; 6. LSB bestuur, 22V2, Valkenburg zegevierde in de derde klasse. De ploeg ver sloeg de concurrenten Noord wijk B en Sassenheim met 7-5. Eindstand: 1.Valkenburg 38; 2. Noordwijk B 36; 3. Sassenheim 35'h; VTL A, 31'/2, LSG D, 26 en zesde werd VTL B met 13 punten. In de eerste partij van de tweekamp om het kampioenschap van de Leidse Scaakbond in de leef tijdscategorie tot 20 jaar heeft John van der Wiel zijn rivaal Wim Heemskerk overtuigend versla gen. Op een nieuwtje, dat Van der Wiel op de tiende zet in de Sves- nikov-vanant van de Siciliaanse verdediging bracht, vond Heemskerk die de zwarte stuk ken aanvoerde, geen afdoend antwoord. Na het nieuwtje vervolgde Van der Wiel met een doorbraak in het centrum. Een zet later zette Heemskerk vrijwillig een paard in de penning, hetgeen hem niet alleen dat stuk maar ook de partij kostte. Op de jeugdcommissie-vergade- ring van de KNSB die in de afge lopen week werd gehouden, is besloten dat er geen spelers meer voor de Nederlandse titelgevech ten op grond van behaalde resul taten in het daaraan vooraf gaande seizoen geplaatst zullen worden. Alleen nationale kam pioenen zijn zeker van plaatsing. Het overige deelnemersveld be staat dan uit de kampioenen van de dertien onderbonden. Dat be tekent derhalve dat de inzet van de tweekamp tussen Van der Wiel en Heemskerk niet alleen de Leidse jeugdtitel maar ook een plaats in de strijd om de nationale titel is. De tweede partij, die bij Philidor gespeeld zal worden, is voorlopig op maandag 23 januari 1978 gepland. LEIDEN - De Utrechtse atleet Ad Buys die de laatste weken opmer kelijk sterk voor de dag komt in crosses en veldlopen (in Tilburg klopte hij onlangs Gerard Teb- roke) is er gisteren in V/assenaar niet in geslaagd de sterk bezette Duindigt-cross op zijn naam te brengen. De frêle loper van de vereniging Phoenix deed tijdens de tien kilometer lange race wel het meeste kopwerk maar zag zich in de eindsprint op de paarden- baan geklopt door clubgenoot Klaas Lok, één van Nederlands sterkste midden afstand-lopers. Het verschil tussen Lok en Buys bedroeg aan de streep zelfs nog ruim vijf seconden (32 min. 23,4 sec. tegen 3228.8) Achter het Utrechtse tweetal fi nishte de Zeeuw Jo Schout als derde (32.45,4) terwijl Gerard Nijboer en Henk Mentink (bei den van Daventria uit Deventer) Nederlagen hockeyteam NEW DELHI - Het Nederlands hockeyteam heeft ook de twee laatste oefenduels tegen India verloren. Zaterdag wonnen de Indiërs met 4-2, nadat Nederland voor rust een 2-1 voorsprong ge nomen had. De treffers kwamen op naam van Ties Kruize. In de tweede helft kwam India sterk te rug. In het laatste duel tussen de twee hockey-grootmachten maakte de Nederlandse ploeg een ver moeide indruk, als gevolg van het jn 49.58. vele reizen. Toch nam Nederland de leiding via een fraaie treffer Goede Leidse verrichtingen kon- in resp. 32.47,0 en 32.53,8 op de volgende plaatsen beslag legden. Beste Leidse atleet was Bram Wassenaar van De Bataven die halverwege de strijd het hoge tempo van de kopgroep niet meer kon bijbenen maar desondanks doorzette en op een behoorlijke achtste plaats terecht kwam (33.31,2) Van de AV Holland uit Leiden ver scheen een flinke groep lopers aan de start van wie Martien van de Hoorn de beste plaats opeiste. Van der Hoorn begon in het ruim 160 lopers tellende veld over moedig wat hem op een stevige inzinking en een terugval naar de 31ste plaats (36.58,0) kwam te staan. Redelijke klasseringen boekten van Holland voorts Nico Volker (38ste in 37.19) Jos Grim bergen (39ste in 37.31) Ad Ulijn (40ste in 37.33) en Dré de Wit (44ste in 37.51) Hans Langeveld van De Spartaan uit Lisse werd 48ste in 38.21. Bij de jeugd draaide de 1500m jon gens D op een dubbele Bataven- zege uit met Marcel Honsbeek op de eerste en Perry Hoogenboom op de tweede plaats. Holland-pu pil Michiel Kareis die ook in deze categorie meeliep deed het goed met een 9de plaats. Maries Hunck (Bataven) behaalde op de 1500m meisjes C een vierde plaats ter wijl Vera Brederode (Holland) op de 1000m meisjes D in de prijzen viel: derde. Buys gaat in de Duindigt-cross, met nog een ki lometer te lopen, aan de leiding maar de hem achtervolgende Klaas Lok loert op zijn kans. Lok zou uiteindelijk 1 Holland-atleet Gerard van de Ham liep zaterdag in Rhoon een knappe 15 kilometer. Achter de Amsterdammers Co van der Weyden (48 min 11 sec) en Piet van Alphen (49.50) werd hij derde toch 1 Leefers. Na rust liep India r uit. den zaterdag ook worden geno teerd in Boskoop bij de Flora- cross. Marian van Schie (Bata ven) was op de drie kilometer alle dames en meisjes A te snel af ter wijl clubgenote Jeanet Hendriks derde werd. Bij de heren, die 9 km liepen, zaten Arie van Tol en Henk van Leeuwen (beide Bata ven) vooraan met een vijfde en negende plaats. Bij de jeugd vie len in de prijzen: Perry Hoogen boom (Bataven) le jongens D; Sandra Dorlas en Sors Hoog- eboom, ook Bataven, beiden derde resp. bij meisjes C en jon gens C; Ronald Peters (Holland) 2e jong. pupillen B en Menno Swier en Renee van Leeuwen, beiden Holland, beide derde resp. bij jong. pupillen A en meisjes pupillen B.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 18