CHAOS IN VOETBALLAND Gigantische flop voor schaatsploeg Ruime nederlaag dameskernploeg tegen Russinnen Sanders en Vessies domineren circuit (1-1) zege s g g E g MAANDAG 19 DECEMBER 1977 EREDIVISIE Ajax-Haarlem 1-1 (0-0). 59 Geels 1-0. 84. Van den Berg 1-1.Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers: 6000. Telstar-FC Amsterdam 0-1 (0-1), 42 Van Bommel 0-1. Scheidsrechter Derks, toe schouwers 3.500. Roda JC-NEC 0-0, toeschou wers: 0-0,toeschouwers: 9.700, scheidsrechter: Draaisma. Go Ahead Eagles-FC VW 2-1 (1-0). 44. Van Kooten 1-0,71. Huub Janssen 1-1, 76. Groene- weg 2-1. Scheidsrechter Van Ettekoven, toeschouwers: 5000. NAC-Sparta 0-0, Scheids rechter Weerink, toeschou wers: 90000. FC Utrecht-FC Twente, Scheidsrechter Thomas, toe schouwers: 8.000. Volendam-AZ*67 2-1 (0-0). 66. 1-0 Helling, 70. 2-0. Dick Bond. 92. Van Marwijk 2-1. Scheidsrechter. Berrevoets. Toeschouwers: 17.000 (uitver kocht). Feyenoord-FC Den Haag: 1-3 (0-2). 22. Van Leeuwen 0-1, 43. Albertsen 0-2,53. Kreuz 1-2, 89. Jol 1-3. Scheidsrechter Beek (Borger). Toeschouwers: 20.000. Vitesse-PSV 2-2 (2-1), 23. Bursac 1-0, 40. Van Kraay 1-1, 41. Meyers 2-1, 77. Van Kraay 2-2. Toeschouwers: 15.000. Scheidsrechter Corver. EERSTE DIVISIE Fortuna SC-FC Vlaardingen 0-0, scheidsrechter Gans. Toe schouwers: 3400. FC Gronlngen-PEC Zwolle 4-1 (2-1), 12. Houtman 1-0, 20. Hendriks 1-1, 43. Bakker 3-1, 72. Houtman 4-1. Scheids rechter Wellinga. Toeschou wers: 14.000. SC Heerenveen-FC Dord recht 4-0 (1-0), 38. Kenter 1-0, 49. Kenter 2-0,61. Visser 3-0,80. Middelkoop 4-0. Scheids rechter Jansen, Toeschouwers: 3500. Willem II-Excelsior 1-1 (0-1), 3. Van der Spek 0-1, 78. Van Rooy 1-1, Scheidsrechter. Bakker. Toeschouwers: 3100. FC Den Bosch-SC Amers foort 0-1 (0-0), 90. Romaniuk 0-1, scheidsrechter Jonker, Toeschouwers: 2600. Helmond Sport-Wagenln- gen 2-1 (1-0), 32. Ribberink (strafschop) l-0,72. Hazelhekke 1-1, 89. Burhenne 2-1. Scheids rechter Klint, Toeschouwers: 2400. Eindhoven-SC Cambuur 2-1 (1-1), 27. Van der Ham 0-1, 37. Schapendonk 1-1. 79. Schapendonk 2-1, Scheids rechter. Van Dijken. Toe schouwers: 2900. Heracles-Veendam 0-1 (0-1). 44. Brouwer 0-1, Scheids rechter Manuel. Toeschou wers: 2100. SW-De Graafschap 1-0 (0-0), 53. Hoogmoed 1-0. Scheidsrechter Mulder. Toe schouwers: 2000. Voetbalminnend Nederland is de atgeiopen dagen weer van de ene verbazing in de an dere gerold. Nauwelijks ratelde zaterdag het bericht van de ANP-telex, dat Jack van Zanten zich bij nader inzien toch niet be schikbaar stelt als chef d'equipe van Oranje, of het bondsbestuur van de KNVB gaf een perscommuniqué uit. Kennisge nomen hebbende van de wensen, die er le ven ten aanzien van de begeleiding bij clubs, spelers en trainers, zag het bonds bestuur definitief af van het aanbod van Jack van Zanten. Nu sloot de KNVB het hoofdstuk Van Zanten al eerder af, maar Jack vocht hardnekkig als hü nu eenmaal is, steeds terug. Deze maal echter leek het er op dat Van Zanten de handdoek echt had geworpen, a ewe het er alle schijn van had dat een ingeseinde Van Zanten de eer eindelijk aan zichzelf hield, ontkende de Amsterdamse makelaar in onroerend goed dat laatste echter per tinent. Van Zanten als een toonbeeld van naastenliefde: „Ik kwam steeds meer tot de overtuiging dat Hogewoning en Zwikstra ten aanzien van mijn kandidatuur dwars liggen. Een op deze wijze geforceerde sa menwerking kan niet in het belang zijn van het Nederlandse voetbal. Ik heb nooit iemand willen duperen. Ik doe dan ook een beroep op de spelers om van verder- e actie af te zien". En Ruud Krol, waarvan iedereen zich tot op de dag van vandaag afvraagt waarom hij als zeer zakelijk ingestelde beroepsvoetballer zo geporteerd is van iemand als Van Zan ten: „Zo zie je dal inspraak in de voetbal lerij niets voorstelt". Het bondsbestuur van de KNVB zat inmid dels niet stil. Gaf meer communique's uit. Dat de inhoud de heren door alle betrokke nen in dank zou worden afgenomen, was een vrome wens. Maar dat het een en ander zulke vormen van protest was zelfs in voetballand niet te Inmiddels werd bekend dat drs Martin Snoeck als lid van het sectiebestuur betaald voetbal de beslissing om het IF in zee te gaan kwalijk is genomen door zijn mede WCS-estuursleden en door de WON. Snoecks verweer, vorige week maandag: „Ik wist helemaal niet dat Zwikstra de pers zou gaan vertellen dat het contract met IF rond was. We discussieerden zwaar over dat onderwerp, toen Zwikstra even wegging om de pers te woord te staan. Achteraf hoorde ik dat hij had gezegd dat er een ak koord was bereikt". Dreigement Protesten van vakbondszijde waren, zoals bekend, het gevolg, evenals een dreigement om de toekomstige subsidiegever- het mi nisterie van CRM dus - in te lichten over de jongste doordrammerij van de bond. Daarom was het des te verwonderlijker dat het persbericht van afgelopen zaterdag de overeenkomst KNVB-IF bekrachtigde. „Vertegenwoordigers van spelers en oefenmeesters in het sectiebestuur betaald voetbal zijn akkoord", aldus de pr-afdeling in Zeist, die vervolgde met: „het verzoek van de organisatie WCS en WON aan de minister van CRM om het contract ter dis cussie te stellen, is hierdoor niet meer ter zake doende". Onnodig te zeggen dat de poppen daarmee onmiddellijk weer aan het dansen waren. Want de belangengroeperingen wisten bij nader inzien van niets. Jansen woedend: „Ik geef hierop geen enkel commentaar. De WCS heeft hier niets mee te maken. Dit is opnieuw een internationaal stuk kruide- nierswerk van de bond". Nog later bleek drs Martin Snoeck zich door het bewuste KNVB-bericht van een zwijg plicht ontslagen te achten. Snoeck: „Kno bel en mijn persoontje waren tegen het con tract met IF. Ik heb toen om een stem verklaring gevraagd, maar die werd door Hogewoning afgewezen. Zoiets is onge woon, zei Hogewoning. Hogewoning legde eveneens een zwijgplicht op, maar daarvan voel ik me door deze subjectieve berichtge ving ontslagen". Verstandig Voor George Knobel was de zaak IF zater dagmorgen al aanleiding om zijn biezen in het sectiebestuur te pakken. Al gaf WON's Jaap van der Leek daar een andere uitleg aan. Hij: „Ik heb vanaf het begin zien aan komen dat Knobel niet zou kunnen func tioneren. Stoop is onmiddellijk begonnen om zijn positie te ondergraven omdat hij volgens Stoop trainer is van MW". En Stoop: „Verstandig van Knobel en Van der Leek. Ze bedienden zich van een han dige truc, die ik echter snel doorzag". Van der Leek weer: „Wij van onze zijde denken inmiddels aan een geschoold vakbondska- derlid als opvolger van Knobel. Een top man van het FNV-bijvoorbeeld". Voetballand opnieuw in rep en roer. Nog een ANP-bericht, gisteravond laat: WCS en WON veroordelen de misleidende be richtgeving van de KNVB ten zeerste. IF is een instituut dat zich illegaal bezighoudt met arbeidsbemiddeling. Het accepteren van IF als partij brengt het subsidieplan dat KNVB, FBO, WCS en WON binnenkort met de overheid ter discussie stellen in ge- Laatste berichten: IF zet PSV's Ernie Brand onder druk om zijn contract te tekenen. Philips beraadt zich gealarmeerd door de negatieve berichtgeving rond IF om zich alsnog terug e trekken als Oranje-sponsor. Martin Snoeck roept uit dat hij er niet over denkt om zich evenals Knobel al na drie weken terug te trekken uit het sectiebe stuur betaald voetbal. Voetballand in rep en roer; een ochtendblad blijkt weinig te heb ben begrepen van de garantiesóm, die de spelers aan IF hebben gevraagd. Neemt klakkeloos het door Cor Coster genoemde bedrag over van negen ton. Een Rotterdams avondblad neemt er op zijn beurt op de frontpagina een stuk uit over en het uiterst linkse weekblad Vrij Nederland houdt in ruil voor een primeur een warm pleidooi voor het kapitaal: IF dus. Voetba land in rep en roer. Wordt vervolgt Kloosterboer erkent fout: „We zijn gedeklasseerd' HAMAR - Daar stonden ze in het koude Hamar. Tjaart Kloosterboer, Egbert van 't Oever en Henk Gemser. De drieschaar die verantwoordelijk is voor het wel en wee van de Nederlandse schaatssport. De cijfers logen er niet om. Noorwegen-Nederland, de ouver ture van het schaatsseizoen, was met de uitslag 374,5-247,5 op een gigantische floD uitgedraaid. terboer "Ik heb gezegd dat ik na de interland tegen Noorwegen mijn mening zou geven. Wel, die is kort en krachtig: we zijn wer kelijk gedeklasseerd. Uitgezon derd enige lichtpuntjes heb ik er In het winterse Hamar werd Ne derland zonder pardon met beide benen op het ijs gezet. Vermor zeld, weggevaagd, kortom gede klasseerd. Een conclusie die de heren dwars zat, maar geen van hen zocht naar excuses. Kloos- van dit apparaat, dat zich wel bemoeit met vele zaken, maar geen enkele affiniteit heeft met de rijders. Een affaire die de ko mende weken veel tijd en zorg van de KNSB zal vragen, geen andere woorden voor. We Toch zit het er niet in dat het be- De rit op de 1500 meter tussen Jan Egil Storholt, die eerste werd, en Hans eindigde. i Helden, die op de tweede plaats Ook in Hamar startproblemen HAMAR - Ook in Hamar heb ben zich weer problemen voorgedaan met de nieuwe startwijze. Twee keer werd een rijder gediskwalificeerd. Voor de Noren was dat sprin ter Engelstadt en bij de Ne derlanders liep Piet Kleine in de fuik van starter Per Sandly. Maar Jos Valentijn vond dat de Noor het uitste kend had gedaan. De Neder landse nummer één op de sprint, die alleen de tweede dag zijn 1000 meter verknalde - Jk was al moe voordat ik begon" - realiseerde zich dat we ook op dit punt achterlo pen bij de Noren. Valentijn: ,£)e Noren hebben het zich ei gen gemaakt anders te star ten. Zij brengen het gewicht op het achterste been ,dat doen wij nog niet. Je ziet dat we nog steeds aan het zoeken zijn naar de juiste starthouding Toch vind ik dat deze start- wijze ook zijn voordelen heeft. De bekende pick-starts kun nen niet meer gemaakt wor den. Ik denk dat de Amerika nen, zoals Eric Heiden en Pe ter Muller, er meer problemen mee zullen krijgen, die waren helemaal gewend om prak tisch na het commando .Jclaar" al weg te schieten. Op deze manier krijg je wel een eerlijker beeld van de sprint. Al zullen de tijden duidelijk minder worden". lopen nog weken achter schien zelfs maanden. Ik vraag me af of we dit jaar in de buurt van deze Noren kunnen komen. Onze basis is smal. Eigenlijk hebben we nog maar twee rijders die ons met goed fatsoen op de internationale wedstrijden kun nen vertegenwoordigen. Dat zijn Van Helden en Kleine. En de rest, ach, ik weet het niet. We moeten het seizoen maar zo goed moge lijk zien door te rollen". Een eerlijke mening. Trouwens, wat moest Kloosterboer anders zeggen. Zelfs Henk Gemser die in het verleden met zijn sprintploeg nog altijd de broodnodige punten binnenbracht in deze interland, maakte een desolate indruk. Maar excuses, die natuurlijk voor het oprapen liggen, wenste zelfs Henk Gemser niet te ventileren. "Natuurlijk kan ik stellen dat onze voorbereiding niet goed is geweest. Het zou laf zijn om dat als enige oorzaak op te werpen. Mijn gevoel zegt dat we in de KNSB duidelijk op de verkeerde weg zijn. Het roer moet om. Dat is duidelijk. Als we zo door blijven ploeteren met eeuwigdurende selecties en eindeloze discussies komen we er nooit meer en mis sen we voorjaren de aansluiting met de Noren en niet te vergeten de Russen. Want dit was een af gang. Als je met meer dan 100 punten verschil op je broek krijgt moet je snel anticiperen. Doe je dat niet, dan mis je de slag vol ledig". Een uitspraak die niet als excuus gezien moet worden, maar wel als een waarschuwing. Gemser en ook Kloosterboer hebben duide lijk geen vertrouwen meer in de opzet van en de structuur van de technische commissie. Liefst morgen al willen ze zich ontdoen stuur van de KNSB zich t technische commissie kan ont doen. De TC is historisch ge groeid. Voor Dick Zwart, vice- voorzitter van de KNSB, die als vertegenwoordiger van het be stuur in Hamar was, wacht een schone taak. Uit zijn conclusies en rapporten zal het bestuur van de KNSB een plan moeten op stellen dat een slagvaardiger be leid en een professionelere aan pak garandeert. Gebeurt dat niet, dan zal de Nederlandse schaats sport, die in het verleden vele waardige vertegenwoordigers had, (Broekman, Van der Voort, Van der Grift, Liebrechts, Schenk, Verkerk, Bols om de belangrijksten te noemen) afzak ken tot een derderangs natie. Een ontwikkeling die zeker ook de Noren zorgen baart. Want in het land der blinden is eenoog ko ning. Zelfs de Noren wensen dat niet. Tor Berg, met Jos Tenman de verantwoordelijke man voor de all-rounders, formuleerde het zo: "Ik heb met verbazing de Ne derlanders aan het werk gezien. Er is iets mis. Het ligt niet aan de rijders, want het talent is er. Kijk maar naar Van der Duim en Go- vaert. Dat zijn nieuwe namen voor mij en ze hebben mij met hun rijden verbaasd. Ik heb het gevoel dat de oorzaken elders lig gen. Er is geen saamhorigheid. Wij hebben een ploeg die bestaat uit individuen, maar het is een geheel. De Nederlandse ploeg hangt als los zand aan elkaar. Er is geen enkel contact. Dat merkje". Een visie van een outsider, die pre cies begreep waar de oorzaak ligt. Een Hans van Helden bijvoor beeld, die zich in het voorseizoen zelfstandig heeft voorbereid, blijft ook in de kernploeg de een- ling. Wel wordt hij tijdens zijn rijden gecoached door Van 't Oever en Kloosterboer, maar verder is er geen contact. Zeker voor Hans van Helden, de kop loper van het Nederlandse schaatsen, althans dat had hij in Nederland bewezen, is deze in terland tegen Noorwegen een de ceptie geworden. Met name op de vijf kilometer kreeg Van Helden een bittere pil te slikken. In zijn rit tegen Europees kampioen Jan Egil Storholt, een van de vier S'en van de Noren, leek hij aanvanke lijk op een redelijke tijd en de rit- zege af te stevenen. Eén van de weinige lichtpuntjes, want een ritzege betekende voor de Ne derlanders al een hele prestatie. Echter na drie kilometer maakte Storholt van Van Helden een speelbal. De Noor versnelde twee maal in de bocht en sloeg een gat van vele meters. Een klap die zelfs de nuchtere Van Helden niet te boven kwam. Nog tijdens de rit zei Van 't Oever "Dit is ongeloof lijk wat hier gebeurt. Van Helden krijgt een pak slaag. Storholt speelt met hem". De visie van Van 't Oever was juist. Van Hel den klapte in elkaar en eindigde in de matige tijd van 7.36.2 op ruim negen seconden achter Storholt. Het bewijs was na de sprint ook op de langste afstand geleverd, de Nederlandse top is zelfs niet meer in staat de Noren daarin bij te blijven. Het hogere bewegingsritme van de Noren in de bochten - een techniek die Tenmann jaren geleden introdu ceerde, toen hij zijn pupil Dag Fornaes naar voren schoof, blijkt ook op de langere afstanden zijn viuchten af te werpen. Een pijn lijke ontdekking voor Klooster boer. "Dat versnellen in de bocht", zo zei de verantwoor delijke man van de KNSB, "geeft ze de winst, zeg gerust de psychi sche winst. Ik ben bang dat we dat er dit jaar niet meer in kunnen krijgen. We hebben ons vast geklampt aan een specifieke sprinttraining. Fout, zo blijkt nu. De eerste 100 meter gaat nog. Dan is het mis". Het duidelijkste bewijs leverde Sten Stensen op de 500 meter te gen Van der Duim. Na de start had de Noorse stayer nog een achterstand van vele meters. Bij de kruising klapte Van der Duim in elkaar en Stensen Finishte duidelijk als eerste in een uitste kende tijd. Nauwelijks boven de veertig seconden. Voor Kloos terboer een gevaarlijk aspect. Hij zei: "We zullen onze duurtraining moeten gaan verzwaren. Het is te laat. Dat geef ik toe. Maar het is nog niet helemaal verloren. De progressie van Piet Kleine spreekt me wel aan". Vooral op de 3000 en de 5000 meter bewees Kleine dat dit seizoen voor hem nog niet volledig is afgeschreven. Het was een van de weinige licht puntjes. Inderdaad. Ze waren er. Meer niet. Deze interland tegen Noorwegen heeft in ieder geval aangetoond dat het Nederlandse schaatsenrijden moeilijke perio den te wachten staat. De Noren hebben een gat geslagen dat nauwelijks meer is te dichten. Op 28 en 29 januari volgt in Oslo het tweede deel. Daar wordt dan het Europees kampioenschap ge houden. Kloosterboer en Van 't Oever hebben nog vijf weken. Een periode die voor de Neder landse ploeg veel te kort is. AMSTERDAM - De Nationale ten niskampioenen Louk Sanders en Elly Vessies hebben het win- tercircuit van KNLTB gewon nen. Sanders en Vessies over heersten, ondanks de deelne ming van enkele buitenlanders, nadrukkelijk in de als training- circuit bedoelde toernooien- reeks. Tezamen incasseerden ze een kwart (Louk 6600 gulden en Elly 5500 gulden) van het be schikbare prijzengeld van 43.000 gulden. Sanders heeft zijn eindzege echter bepaald niet cadeau gekregen. Martin Koek, die eerder John Pais (3-6, 7-5, 7-5) en Rob Men- tink had verslagen, gaf het uiter ste maar moest tenslotte toch het hoofd buigen. Sanders die in de halve finale had gewonnen van Wouter Fok, (6-3, 6-3) zegevierde tenslotte met 4-6, 6-2, 8-6. Elly Vessies bleek ook het afgelo pen weekeinde weer onaantast baar. De Beverwijkse hoefde geen enkele set af te staan. Nadat zij met tweemaal 6-1 had afgere kend met Anneloes Schothorst, versloeg zij in de finale de Britse Belinda Thompson met 7-6 en 6-2. De finale herendubbel werd gewonnen door Sanders en Fok, die Van Boeckel en Janssen met tweemaal 6-4 terugwezen. Het tennisteam van Chili heeft zich geplaatst voor de finale van de Zuidamerikaanse zone van het tennistoernooi om de Davis- beker. Chili won met 5-0 en ont moet in de eindstrijd Argentinië. In de zonefinale komen Zuid Afrika en de VS tegenover elkaar. Zuid Afrika bereikte de eind strijd door 4-1 winst op Colum bia. Aj ax-Haarlem voor Hughes AMSTERDAM - Eindigde de wedstrijd Ajax-Haarlem in de Meer in een gelijkspel (1-1), het duel tussen de trainers Ivic en Hughes op de bank leverde een duidelijke zege op voor de Brit. Een prachtige schijnbeweging naar een bal die vlak bij hem over de zijlijn verdween en een sprint naar de middenstip na Haarlems gelijkmaker vormden de hoogte punten van zijn optreden. De Haarlemse trainer had dan ook alle reden om gelukkig te zijn. „Ik zit nu veertien jaar in het vak en dit is het eerste punt dat ik in de Meer pak". Haarlem was naar Amsterdam ge komen om een punt te pakken. Immers, bij verlies dreigde deg radatiegevaar. Hughes had zijn ploeg de opdracht gegeven op zekerheid te spelen. Ajax mocht komen, maar Ajax liet op zich wachten. Op het middenveld verliepen in de eerste helft de combinaties nog wel redelijk, waarbij met name Arnesen zich herhaaldelijk onderscheidde, maar naderde men het doel van Rob Boersma, dan wisten de Aja- cieden weinig meer te bedenken dan een hoge voorzet richting Geels. Die moest echter voortdu rend het onderspit delven in de lucht tegen de boomlange Piet Huyg. „Onbegonnen werk", merkte Geels na de wedstrijd op. „Die jongen is geloof ik wel 2.20 meter. Het lijkt wel een bas- kelballer". •- Niettemin volhardden de Am sterdammers in hun pogingen de ballen op het hoofd van de top scorer te leggen. Alleen Krol be greep dat het anders moest. Op zijn dieptepass kon Geels dan ook scoren in de 59ste minuuut. Zes minuten voor het einde sloeg Haarlem terug. Na een attractieve periode deponeerde Van den Berg 1-1 achter Piet Schrijvers, die in de weg gelopen werd door een paar van zijn verdedigers. „We hebben zo clever gespeeld, dat we niet minder verdienden' triomfeerde Hughes. Alleen twee junioren leveren hoopvolle prestaties... HEEREN VEEN - Men zou het toe val kunnen noemen, dat Ab Krook zijn damesploeg voor de wereldkampioenscappen sprint in Lake Placid wil selecteren tij dens de nationale B-kampioen schappen op 20 en 21 januari in Deventer. Hoewelna de met grote cijfers verloren gegane lan- denwedstrijd tegen de Sovjet- Unie (143,5-208,5) dit weekeinde in Heerenveen dient de conclusie te luiden, dat de nationale da meskernploeg in de aanloop van het seizoen strijd levert op een ui terst bescheiden niveau. Niet al leen de junioren Ilona Leushuis (19) en Ria Visser (16), die als franje een mini-gevechtje met de Russische jeugd mochten opvoe ren, reden betere tijden dan de meeste „groten", ook enkele ge westelijke rijdsters van Friesland hanteerden in de wedstrijden er tussen door met succes de ron deschema's van Sijtje van der Lende en consorten. De winst, die de KNSB voorlopig aan deze veel te vroeg in het seizoen ge plande en daardoor tamelijk zin loze interlandwedstrijd heeft overgehouden, is een tegeninvi- tatie van Russische zijde, direct aansluitend aan het wereld kampioenschap in Helsinki half maart, in Kiev of Alma Ata. Mocht Ab Krook er tegen die tijd in slagen zijn pupillen in vorm te brengen, dan hebben de twaalfduizend gulden die aan huiver voor bestaat, grote voor- Heerenveen ten koste werden delen heeft, gelegd toch hun rendement ge- Eén ding heeft damestrainer Krook had. Daarnaast zou men uit de in elk geval gemeen met zijn col- HEERENVEEN - Annie Borckink, die drie weken geleden in Berlijn een blindedarm-operatie onderging, zal de Driebanentoernee naar Inzeil, Madonna di Campiglio en Innsbruck, waar de dameskernploeg direct na Kerstmis aan begint, niet meemaken. Weliswaar heeft ze van teamarts Han le Nobel toestemming gekregen om weer voorzichtig met de ijstraining te beginnen, maar trainer Ab Krook acht het niet zinvol om haar op deze vermoeiende reis mee te nemen. Hij gaat met de vijf overige vijf kemploegleden op stap. veel explosievere start van de Russische meisjes kunnen op maken, dat de training met ge wichten, waar in Nederland grote lega bij de heren Egbert van 't Oever en dat is een optimistische levenskijk. "Men moet niet ver geten, dat de Russische ploeg geweldig sterk is. Daarom valt dit resultaat mij niet tegen", zo sprak hü, eraan voorbygaand dat de USSR-dames hun trainingsop- bouw dit seizoen hebben op geofferd aan een tamelijk im ponerende reeks wedstrijden in Midden- en West-Europa. De ploeg die in Heerenveen aan de start kwam was bepaald niet op timaal gemotiveerd. Wereld kampioene Vera Brindzej viel ronduit tegen. Klaske Meyer, tot dit weekeinde veruit het zwakste lid van de kernploeg, behaalde uitgerekend tegen haar in een rechtstreeks duel op de 3000 me ter de zege. Het was één van de vüf overwinningen die de Ne derlandse dames in vierentwintig ritten behaalden. Dat leidde overigens tot geen enkele af standsoverwinning. Zelfs op de 3000 meter tekenden Stepans- kaja en de terugkeer Averina (onlangs een grove misslag op het laatste rechte eind) voor de eerste twee plaatsen. Sütje van der Lende beste Nederlandse met een vyfde plaats reed hoekiger dan ooit, Ina Steenbruggen was de onregelmatigheid zelve, Joke van Ryssel is na een hoopvolle seizoenstart in de strijd om de IJsselcup ver teruggevallen en Haitske Valentyn ging zich te buiten aan een overdreven poetsyver. Krook heeft, net als zyn collega's bü de heren, nog werk zat. I SPORTTOTO Toto 1 Ajax-Haarlem Utrecht-Twente Vitesse-PSV NAC-Sparta Feyenoord-Den Haag Roda LC-NEC Eagles-FC VW Telstar-Amsterdam Volendam-AZ'67 Groningen-PEC Zw. Willem II-Excelsior Eindhoven-Cambuur X* SW-Graafschap X LOTTO De winnende getallen zün: 8-9-17- 19-27-34. Reservegetal 29. WEST DUITSLAND De winnende getallen in de Duitse lotto zyn: 1 7 12 26 35 41 en het re servegetal 10. SUPERTRIO Hilversum-Monty Buitenzorgprijs 5-3-9. Uitbetaling f 1243,70.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14