Bouma: „Ik heb nu al spijt Frans Stouten: ,Het dreigt nu inderdaad te gaan lukken' Helpen Belgen Leiden Lions n handje? Leiden sloopt laatste obstakel UVS - RVC Vrij spel ZATERDAG 17 DECEMBER 1?»77 LEIDEN - De confrontatie in de Groenoordhal is er eentje van het hartelijke soort. Je kan zeggen wat je wilt van Frans Stouten, maar haatdragend is hij niet. Daarvan gaf hij trouwens eerder op de avond, in zijn knusse eengezins- zelfbou w-Meren wijk-wo- ning, al blijk. Hij zou er overi gens alle reden toe kunr.en hebben om Lugdunumdoel- man Wim Erades, die net voor zijn zaalvoetbalclub Swift de schade tegen Cleyn Duyn knap beperkt heeft tot één goal, anders te bejegenen. Tenslotte was diens oordeel omtrent de capaciteiten van Frans Stouten, uitgesproken aan de vooravond van het stedelijke treffen tussen Lugdunum en LDWS, nou niet wat je noemt erg lovend. Maar Frans Stouten lacht zijn tegenstrever vriendelijk toe. En Wim lacht uitbundig mee. Afgezien van het feit, dat hij het helemaal niet zo bedoeld heeft, zijn zijn woorden daarbij ook nog eens hele maal verkeerd weergege venHè Frans. Hij knikt. Maar kent deson danks de 'gewraakte' passage uit het hoofd. "Gewoon de lucht ingaan en je ogen dicht doen. Volgens mij geloofde hij het nog ook". De eerste zin was het antwoord, dat Erades aan Stouten verstrekte op zijn vraag hoe hij hoge ballen pakte, de tweede een bepaald onaardige toevoeging. Het la chen, Frans wil daar eerlijk in zijn, kwam dan ook pas later, in eerste instantie greep hij geirriteerd naar de schaar. Knipte het stuk uit en depo neerde dat op het nachtkastje om een en ander gedurende twee nachten eens goed op zich te laten inwerken. Dat hij als een duivel het doel van LDWS verdedigde laat zich raden. Dat de 1-0 zege voor hem meer betekende dan zo maar een overwinning even- Wim Erades, die zich na afloop in de LDWS-kantine overi gens als een vis op het droge moest voelen, nam hij verder niets meer kwalijk. Eigenlijk kwam de weinig vleiende opmerking van zijn collega hem best goed uit. Er werd tenslotte door heel wat meer mensen nogal geringschat tend over hem gedacht en de derby tegen Lugdunum greep hij, door die zinsnede extra gemotiveerd, aan om zich voor het front van de troepen te bewijzen. Hetgeen hem uitstekend afging. Mazzel Frans Stouten: "Ja, ze noemden me een lucky-keeper. Maar dat is natuurlijk volstrekt belachelijk. Je kan misschien eén, hooguit twee keer mazzel hebben, maar dan houdt het toch echt op. Zal je op gege ven moment die ballen toch moeten pakken Welnu, het gaat nu alweer zo'n vijf wed strijden erg goed. Dat is toch het bewijs dat die praatjes maar onzin zijn. Ik trek me daar overigens weinig van aan. Ik heb uitsluitend te ma ken met Leo de Jong. Die heeft het volste vertrouwen in me. En dan nog wat van Jan Jongbloed zeiden ze ook. dat hij altijd geluk had. Belache lijk. Dan val je op dat niveau toch zo door de mand. Toe vallig vind ik Jongbloed wel de beste die ei is. Zijn stijl, dat meedoen, ligt me wel. Kwes tie van temperament." Frans Stouten moet met zijn 28 jaar gerekend worden tot de laatbloeiers. Prefereerde aanvankelijk een positie in de spits, maar moest vanwege een knieblessure opgeven wat volgens hem "toch een mislukking was, want ik kan niet voetballen". Probeerde het vervolgens bij LFC als doelman, maar zag daar geen kans het eerste elftal te halen. Toen daarna ook nog eens Wim Visser zijn handteke ning bij LFC zette pakte Frans Stouten zijn biezen ("Daar zou ik helemaal niet meer aan de bak komen") en meldde zich weer bij zijn oude club LDWS aan. Daar belandde hij aanvankelijk ook in het tweede, maar toen Cees van der Steen gebles seerd raakte kreeg Frans Stouten zijn kans. En greep die met beide handen aan. Knie "Ja, ja, het dreigt nu eindelijk te gaan lukken" gniffelt hij. "Ik ben alleen een beetje bang voor mijn knie. Ik heb van Wim Rijsbergen een zand- zakje gehad om te oefenen. Dat doe ik zeer nauwgezet, want ik heb nog steeds last. Dat is ook de reden waarom ik zo slecht uittrap. Maar ik ben blij, dat ik eindelijk heb ge haald wat me altijd voor ogen heeft gestaan. Ik heb altijd geweten, dat ik het kon. Het keepen dan. Een goede reflex is ontzettend belangrijk. Die heb ik. Natuurlijk kleven er nog wel wat fouten aan mijn spel. Ik ben nog veel te ner veus bijvoorbeeld. Al wordt dat minder naarmate het zelf vertrouwen groeit. Hoge bal len? Nee, daar weet ik wel raad mee". Nadenken "Pfff, daar moet ik wel effe goed over nadenken", zegt hij als hem gevraagd wordt de beste vijf keepers van Leiden eens op een rijtje te zetten. Somt. in willekeurige volgorde, dan de namen op: Wijnand Sloos (UVS), Wim Visser (LFC). Rob Groenendijk LFC) en Gideon van der BornfLeidse Boys). En, last but not least, komt de man die zichzelf compleet gek van voetballen emt, i t de r i Win Erades op de proppen. La chend voegt hij daaraan toe: "Mits hij die grote mond dicht kan houden natuurlijk". Wim Erades heelt Frans Stouten toch onderschat AD VAN KAAM RIJNSBURG Twee dagen nadat zijn toetreding tot de gevestigde orde van de A-trainers, is Atte Bouma zijn wildste haren al kwijtgeraakt. Voor een groot pu bliek. tijdens de vrijdagse tv- show van Sonja Barend, werd trainer van de Rijnsburgse Boys danig gekortwiekt. Zijn lange manen zijn minstens 30 centime ter ingekort. Een symbolische daad, waarmee hij zich nu einde lijk wilde conformeren? „Ik was er al bang voor dat het zo zou worden uitgelegd", zegt Bouma vlak na de uitzending, „maar dat was echt de bedoeling niet. Je moet echt niet denken dat ik nu concessies doe, want voor de rest blijf ik dezelfde. Het is alleen een geintje geweest, een stunt die spontaan is opge komen. De grap die er eigenlijk achter zat, was dat ik me wel liet knippen nu ik dat A-diploma eenmaal heb, met als ironische toets dat ik daarmee iets liet doen, waarmee ik eerder een hoop trammelant had kunnen voorkomen. Wnt die lange haren van me, zijn nogal eens punt van discussie geweest op weg naar het A-diploma." Keus Eenmaal zelfs zodanig dat Bouma voor de keus werd gestold naar de kapper te gaan of te verdwijnen van de (C)-cursus. die toen door Kessler werd geleid. Bouma koos acht jaar geleden voor de kapper, maar dat was dan wel gelijk de laatste keer oók. Tot gisteravond, toen hij voor de ogen van o.a. tien RBB-spelers onder het mes ging van wereldkampioen Karei v.d. Tonnekreek uit Rotterdam. Bouma: „Daar ben ik eigenlijk als vanzelf ingerold. Aanvankelijk was het alleen de bedoeling dat ik het goede nieuws dat ik geslaagd was zou melden in twee minuten. Daarna bleek dat het model van die kapper verhinderd was en van het een kwam het ander, dus werd ik als stand-in gevraagd. Ik ben altijd wel in vooreen stuntje, zeker als het mes naar twee kan ten snijdt, want nu bleef ik ook langer in die show, maar ik heb 'm wel even zitten knijpen. Ik had namelijk geen spiegel, dus kon ik niet zien wat er gebeurde en toen ik dacht dat ik klaar was, zette hij de schaar er weer in. En dat het zo kort zou worden was nu ook de bedoeling weer niet. Het is ook een erg vreemd gevoel na al die jaren. Ik voel me net een kaalge- Atte Bouma plukte kip, maar ik heb zelf die stunt mee willen werken, d moet ik daar verdér niet over ze Heeswijk - De fragiele artiest en de stugge Tukker zijn de hoofdfigu ren in een anti-lovestrory met Peyton Place lengte. Als Francis Connesson nog geen vegetarier was kon hij het bloed van Hans Vultink wel drinken. Zij mogen elkaar niet. Al zo'n driejaar leven zij in de internationale biljartare- na'n in een vijandige stemming volkomen langs elkaar heen. Ze zagen elkaar niet, maar de weten schap van de anders aanwezig heid zette bij de beide spelers de nekharen overeind en was er niets nodig om in de persoonlijke duels de spanning optimaal op te Onder de absurde omstandigheden bleef in het verleden de klasse van Vultink overeind, terwijl de grote kwaliteiten van de Frans man naar zeer middelmatig ni veau zakten. De door vier Euro pese en drie wereldtitels verza digde Vultink, is door gebrek aan trainingslust de laatste jaren naar de internationale sub-top gezakt, maar wordt door Connesson tot optimale concentratie gedwon gen. Vorig jaar in Nancy bij het Europees kampioenschap 47 1 kraakte Vultink de plaatselijke favoriet met 300 tegen vijf in vier beurten. Enkele weken geleden in West-Berlijn (w.k. 71 2) waar Vultink over de hele lijn slecht speelde, vernederde de neder lander hem opnieuw. Het volgend bedrijf zou in Hees- wijk Dinther bij het 19e toernooi om het Europees besluit om nooit meer in Nederland te spelen te ruggekomen. Voor het begin van de derde ronde verklaarde Vul tink: 'Ik hen in een geweldige vorm'. Met een grimmig gezicht ging hij van acquit. Het ge bruikelijke handje schudden was andermaal achterwege gebleven. Vorm of niet, Vultink speelde het eenstootskader, dat hij pieter- peuteng klein kan spelen, erg Maar tot het applaus in de voor een kwart gevulde zaal opklonk voor de eerste honders caramboles ging het prima. Carambole 101 speelde hij door de interruptie te hard. De cadans was eruit. De eerste 'reparatie' lukte, de tweede niet meer. Het werd een serie van 121. Vultink, de stugge Tukker, die deze tegenstander niets gunde, was alweer gaan verstar ren in verdedigend spel. Connesson liep naar de tafel om een moeilijk stootbeeld op te lossen. Hij wilde net aanleggen, toen Vultink die nog niet op zijn stoel zat. een pauze aanvroeg. Dat had hij ook direct kunnen doen. Con nesson word zich mateloos over deze truc van zijn aartsvijand op schuwelijk ca rotte wraak nemen. Met een serie van 80 in de achtste beurt kwam hij terug tot 166-137. Vultink leek toch te gaan winnen toen hij met series van 24 en 54 uitliep naar 244 145. Het ver trouwen van Connesson was in middels gegroeid. Met een serie van 103 nam de broodmagere ar tiest uit Frankrijk een kleine voorsprong, die hij niet meer zou afstaan, hoewel Vultink opnieuw een aantal kansen kreeg Connes son ging, uiterst tevreden, in de vijftiende beurt uit. Vultink feli citeerde hem niet. De oorlog in 'Biljartplace' is dus nog niet al- gelopen. Vultink droop af met de mededeling dat hij te weinig had getraind. Na de derde ronde is niemand on geslagen. Chrest van der Smissen leed een regelmatige nederlaag in 12 beurten tegen de Belg Conn. De strijd ging lang gelijk op 199-184 in zeven 1 >eurtentot een paar onbegrijpelijke missers de Brabander fataal werden. Corin ging in 12 beurten uit. Gisteravond laat veroverde de Ne derlander toch de leiding. Zeil won hij van Wildforster, Terwijl concurrent Hose verloor van Co- LEIDEN - Mocht de Bond eventueel besluiten om de Belgische club Olympia, die momenteel de ranglijst aan voert in de strijd om de Coupe der Lage Landen, te diskwalificeren dan heeft Leiden Lions inderdaad een goede kans om dc trofee te bemachtigen. Gisteren sloopte het team van Jean Martin, in een goed gevulde Menken-hal (1000 toeschou wers), namelijk het laatshe grote obstakel: SIJC Utrecht. Na een enerverend duel stonden de cijfers 5-1 op het bord. Leiden had nog wat goed te maken tegen de Utrechtena ren, want het uit-duel ging met 10-9 verloren. De ploeg schoot dan ook zeer energiek uit de startblokken en over rompelde de tegenstander met flitsende combinaties en goed spel. Vooral Iwan Ko- canda onderscheidde zich bij de Lions. Hij scoorde in die eerste periode driemaal en dat was tevens de totale pro ductie van die rondgang. Die 3-0 betekenden overigens geen zekerheid. Ook in Utrecht hadden de Leide- naars een dergelijke voor sprong genomen, maar die werd net zo makkelijk weer verspeeld. Die gedachte kwam duidelijk boven drijven. want angst over heerste in de tweede fase. Utrecht evenwel kon er niet van profiteren. Sterker nog, de Stichtenaren speelden nog slechter dan daarvoor al scoorden zij weliswaar via Hermsen tegen. Wielhesen had eerder evenwel ook het net getroffen, zodat de marge van drie doelpunten bleef be- In de derde periode schudde Leiden de angst van zich af. Het team vlamde weer als vanouds en Utrecht moest veelvuldig naar harde mid delen grijpen om de Lions of te stoppen. Een zwak puntje van de Leidenaars was. dat zij niet wisten te profiteren van man-meei situaties. Toch zou Leiden uiteindelijk de score nog uitbouwen naar 5-1. Het was Jiri Anton die. na een formidabele solo. de Utrechtse invaller-doelman wist te passeren. LEIDEN Met nog twee duels te spelen heelt Leiden Lions, de nieuwe ster aan het ijs hockey firmament. plotseling een uitstekend uitzicht op het beha- Badminton 1e klasse VEGLO i tegen VLIETWIJK I Universiteitssporthal Wassenaarseweg a.s. zondag 14 00 uur. Toegang gratis. Aangeboden door Voetlicht Haar lemmerstraat 15, Leiden, voor al uw verlichting. Zondag a.s. aanvang 14.00 uur LDWS- Nieuwenhoorn LDWS-terrein Sportpark „De Vliet". len v an de Coupe der Lage Lan den. de trofee (plus geldprijs) die inzet is van het eerste gedeelte der competitie. Na lange tijd zelf de ranglijst aangevoerd te heb ben moest de debutant toch toe zien hoe de Belgische vereniging Olympia Heist eerst langszij kwam en veivolgens steeds ver der uitliep. Maar de Coupe gaat zeer waarschijnlijk niet naar Bel gie. Bestuurslid Koos Pison weet "In het reglement staat, dat een vereniging met niet meer dan twee buitenlanders mag uitko men. Welnu, die regel is door de Belgen met voeten getreden. Niet alleen door Olympia, ook door Brussel en Herenthals. Aan het licht is gekomen, dat bij die clubs niet drie, maar soms wel vijf of zes Canadezen op het ijs stonden. Dat kan natuurlijk niet. Op een bepaald moment werd er alleen nog maar Engels gesproken op het ijs en zoiets loopt in de gaten. Nee. wij hebben het niet aange kaard. Weliswaar heelt Jean Mar tin, onze trainer officieus protest laten horen, maar Utrecht en Den Bosch hebben het bij de Bond aanhangig gemaakt Er is trouwens toch nog een club die, nu de Belgen vermoedelijk door de Bond worden uitgeslo ten. het feest voor Leiden Lions nog kan bederven. Havanna Eagles uit Den Bosch staat na melijk één punt voor op Leiden, maar heeft één duel meer ge speeld zodat Leiden er relatief gezien beter voorstaat. Maar dan mag Leiden in die resterende wedstrijden slechts één punt ver spelen. Aangenomen, dat Ha vanna Club Eagles zijn wed strijden wint hebben wij nog drie punten nodig", weet Koos Pison. "Als we namelijk gelijk eindigen geeft het doelgemiddelde de doorslag en wat dat betreft staan we er veel beter voor dan Den Bosch. Ik heo er goede hoop op, dat we het redden". Coupe-winnaar of niet, Leiden Lions heeft grote plannen voorde toekomst. Koos Pison: "We zijn zeker niet ontevreden over de start en de publieke belangstel ling. Maar er r> meer mogelijk. Momenteel polsen we enkele mensen die eventueel bereid zijn om er geld in te steken ik kan zodoende te proberen ijshockey op eredivisieniveau in Leiden te krijgen. Ton Menken ziet er in ieder geval wat in en zijn steun is in deze onontbeerlijk. Met een paar spelers erbij moeten we hoog kunnen reiken. Trouwens, wie weet dienen zich straks ook al enkele jongens aan uit onze eigen school. Er zijn al een paar talentjes geselecteerd. De toekomst zie ik zeker optimis- tisch tegemoet. Als we eenmaal eredivisie spelen komt het pu bliek ook wel. Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 i Deze advertentie is aangeboden door FOTO JAN HOLVAST Gespecialiseerd in kleurentechniek. (se /S U/SP /WA/S/M2.VSA/S SPPAPS W/SV DSTSPW- MST/SCPS 7SAJO£AJS/^AAe MOS7SAJ ZPtPS SOCMAX- SCOVOMMCH CQA/ce£r,ssk<EAJ^i/7nJ ^T_ ÓCMPPX-Wr/S&ss JUfSr' t/sr aavZ2S s&s/s ase s/-ia7spais, M/7se/wsussiyps prsasPfPAJSPMPP'P'O cw Tvsesxz a/ejz&u pe-v ff

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11