Ab Krook: "Met dames is het prettig werken Schaatscoach zonder problemen Rijnsburgse Boys— ZCFC Topatleten hebben interesse voor profwedstrijden Herstel biljarters Rijnstreek zet door LKV De Spartaan in duel met KV Sneek Lezers schrijven gen een man als Peter de Groot heb ik zelf nog wel gereden'. OUD LOOSDRECHT - Achterklap en damesschaatsen. Die eertijds zo hechte binding bestaat al zo'n anderhalf jaar niet meer. Nader gepreciseerd: sinds Ab Krook, zelf oud-kernploeglid, de superdivisie bij de dames overnam Behoedzaam van de vergrijsde Gerard Maarse. Dat is niet helemaal toevallig, want ook Krook was al trainer en in bezit van alle daartoe strekkende diploma's op het moment dat een beenbreuk een einde maakt aan zijn kortstondige verblijf in de heren kernploeg. Tweeëntwintig jaar was hij toen en één van de jongsten in het vak. De verstandhouding in het groepje dat 's winters vele weken met el kaar optrekt, is zelfs zo goed dat de 33-jarige Krook nu al durft te stellen: „Mijn contract loopt aan het einde van het seizoen af. Mochten de K.N.S.B. en ik be sluiten er een punt achter te zet ten, dan zou dat kunnen zijn om dat mijn vrouw er tegenop ziet dat ik wekenlang van huis ben, maar zeker niet vanwege de rijd sters". De schaatsenrijdsters als Annie Borckink en Sijtje van der Lende, die met Maarse op voet van oor log leefden, worden door Ab Krook omschreven als 'meisjes die veel voor hun sport over heb ben en met wie het prettig wer ken is'. Anders dan in de periode Broekman en Maarse, toen eerst Stien Baas-Kaiser en vervolgens Atje Keulen-Deelstra de dienst uitmaakten, trekt Ab Krook op met meisjes, die qua prestaties min of meer gelijkwaardig zijn. Dag „Sijtje van der Lende, Annie Borc kink, Joke van Rijssel, Haitske Valentijn-Pijlman en Ina Steenbruggen kunnen inter nationaal goed meekomen. Maar dan moeten ze wel hun dag heb ben. Het is niet meer zoals met Atje. Die kon best eens minder goed rijden en toch wereld kampioene worden. Even leek het er vorig seizoen op dat Sijtje van der Lende die rol zou overnemen. Maar bij de strijd om het wereldkampioenschap in GOLF - Het Nederlands golfteam bezet na de eerste dag van het golftoernooi om de wereldbeker in Manilla de 32e plaats. Jan Dor- restein en Martien Groenendaal kwamen met persoonlijke scores van respectievelijk 84 en 79 sla gen tot een totaal van 163 slagen. Canada leidt na één ronde met 139 slagen. Keystone kwam ze niet verder dan de achtste plaats. Veertien dagen later bij de wereld kampioenschappen sprint in Al kmaar ging ze voor haar doen wel hard. In die vorm zou ze zeker bij de eerste drie van de allrounders zijn geëindigd", aldus Krook. „Ik geloof niet dat we in Amerika teleurgesteld hebben. We zijn daar geklopt door de Russinnen, die we het hele seizoen niet had den gezien, maar die wel precies op dat moment en op dat ijs ge weldig snel bleken te gaan. Wat dat betreft ben ik er blij mee dat we dit seizoen een officiële lan- denwedstrijd tegen ze rijden." Handicap Het ontbreken van een domine rende rijdster is enerzijds een handicap voor Krook, aan de an dere kant ook een plus. Het ver gemakkelijkt het aankweken van ploeggeest, iets dat bij een zo in dividuele sport als schaatsen geen rol zou behoren te spelen, maar toch aanwijsbaar bevor derend werk bij het presteren. 'Een kwestie van het vinden van het juiste evenwicht', aldus Krook. i De schaatstrainer uit Oud- loosdrecht is in velerlei opzicht de tegenpool van de flapuit Leen Pfrommer. Hij vormt zijn mening behoedzaam en draagt die ook op die manier uit. Als lid van de ver eniging van schaatstrainers kan hij er geen waardering voor op brengen hoe zijn collega bij de heren aan de dijk is gezet, maar het dragen van een rouwband bij de wedstrijden ging hem te ver. 'Ik ben wel voor inspraak, maar het moet zeker ook niet zo worden dat de trainers de dienst uitma ken. Men kan nu wel zeggen dat de landelijke technische com missie wordt bemand door ama teurs, maar dat wil niet zeggen dat ze geen verstand van schaat sen hebben. Voorzitter Sake San- tema is zelf trainer en Simon Smit ook. Laatstgenoemde is zelfs aangesloten bij de N.S.T.V.'. Te? Bezoekt a.s. zaterdag de topwedstrijd 2e klasse B Aanvang 14.30 uur. Deze advertentie is aangeboden door de supporters vereniging Rijnsburgse Boys. VOS-cursus Naar aanleiding van hetgeen is ge steld onder de kop VOS-cursus in uw blad van 1-12-77 zou ik nog éénmaal willen reageren, omdat het stuk enkele onjuistheden be vat. In mijn reactie op het 1ste artikel over de VOS-cursussen heb ik op geen enkele wijze gesuggereerd, dat alle bij de Leidse Vrouwen raad aangesloten organisaties mijn mening zouden delen. Ik heb niet namens de 3 door mij genoemde verenigingen onder tekend. Alleen als lid vanom aan te geven het soort vrijwil ligsters werk waarmee ik bezig ben. De stelling in het tweede artikel van leden van de Nederlandse Vrouwenbeweging en de Vrouwenbond NW "al veel te lang is het werk van vrouwen vrijwilligerswerk geweest" is niet juist. Er wordt door vrouwen uit alle lagen van de bevolking ook betaald werk verricht. Het soort werk, dat de VOS-vrouwen doen is absoluut goed werk. Zij heb ben dit echter geheel vrijwillig op zich genomen. Maar ook het werk van andere vrij willigsters, zoals in vrouwenor ganisaties, Unie van Vrijwilli gers, in dienstencentra etc. etc. is belangrijk werk. Ook dit zijn vaak vrouwen, die jarenlang met kleine kinderen thuis hebben ge zeten en nu weer actief aan het maatschappelijk leven deelne men. VOS-cursussen worden be hoorlijk gesubsidieerd - tel/pa pier porti/lesmat. (kin- De behoedzaamheid die Krook kenmerkt, is ook in zijn werk als schaatstrainer terug te vinden. Het probleem van de krachttrai ning speelt bij de dames net zo zeer als bij de heren. Maar het wordt niet van de daken ge schreeuwd. De angst voor spierenbundels, die het figuurtje zouden kunnen be derven, is bij de schaatsenrijd sters beduidend minder groot dan bij bijvoorbeeld zwemsters. Desondanks wordt er weinig aan gedaan. In het geheel niet met zware gewichten en wat de snelk- rachttraining betreft: uiterst voorzichtig. De zware knieblessures, waarmee enkele Oostduitse rijdsters hun carrière hebben moeten afslui ten, geven Krook te denken. 'Ik voel meer voor lichtere oefenin gen met een hogere frequentieg raad. Daarbij gebruiken we de schaatstafel, die door Henk Ge- mser ontworpen is. Verder geloof ik dat wielrennen, als con ditietraining voor het schaatsen vele mogelijkheden in zich bergt. Twee leden van de kernploeg be reiden zich op die manier voor. Het zijn Annie Borckink en Ina Steenbruggen. 'De anderen moeten die barrière nog overwinnen', aldus Krook. 'Een jongen die een beetje spor tief. is aangelegd, beschikt al gauw over een fiets met tien ver snellingen. Bij meisjes ligt dat anders'. De mogelijkheid om de Sijtje van der Lende: barrière nog overwinnen. voorbereiding bij de dames te de centraliseren, ziet Krook beperkt tot de conditie-training. 'In het winterseizoen zelf is het praktisch onmogelijk. Je kunt geen vijf of zes trainers meestu ren naar het buitenland. Zelfs in het eigen land lijkt het me al moeilijk genoeg. Als je gaat de centraliseren, betekent dat in feite centraliseren in de regio's. Daarbij bestaat dan weer het ge vaar dat de dames, allrounders, sprinters, jeugd en recrea tieschaatsers op één hoop wor den gegooid en dat de topsporter niet aan zijn trekken komt. Ja zelfs meer moet gaan reizen dan nu het geval is. Daarmee bedoel ik niet dat ik het werk van de club- en regio trainers zou onder schatten. Ze leggen de onont beerlijke basis. Je kunt van geen enkele schaatsenrijdster zeggen: die is door de trainer gemaakt. Het is een samenspel en een wis selwerking, waarvan het op el kaar afstemmen met de grootste nauwkeurigheid dient te gebeu- De afgelopen weken in West- en Oost-Berlijn net achter de rug en de wedstrijden in Heerenveen te gen de Russinnen al weer voor de deur en in een wat verder ver schiet het driebanentoernooi en de wereldkampioenschappen in Lake Placid (sprint) en Helsinki (allround) lijkt de wedstrijdka lender voor dames beter gevuld dan de laatste jaren het geval was. Desondanks vindt Krook dah het Europees kampioenschap, dat destijds bij gebrek aan belang stelling werd afgeschaft, best in ere mag worden hersteld. Kan daar wellicht een deel van het ba tig saldo van twee ton, dat de KNSB aan het vorig seizoen overhield, aan worden besteed? Ab Krook mijmerend: 'wellicht. Maar ze moeten er dan wel zeker van zijn, dat de mogelijkheden, die voor dit seizoen zijn gescha pen, ook volgend jaar aanwezig zijn. En wat de dames betreft. Er is nog altijd sprake van een te genbezoek aan Alma Ata in aan sluiting op het wereldkampioen schap in Helsinki'. Lotto en toto De gelukkige, die in lotto 49 van 4 december de zes juiste getallen aangekruist heeft, ontvangt als uitkering voor de eerste prijs 653.613,50 gulden bruto. Ook de twee winnaars van de tweede prijs komen er goed af. Beiden ontvangen 84.773,90 gulden bruto. De eerste-prijswinnaars van toto 49, achttien in totaal, ontvangen elk bruto 7.821 gulden. De uitslagen van lotto en toto zijn: Lotto 49, 4 december Inleg: f3.569.428,-. Prijzenbedrag: 1.755.674,41. Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f653.613,50 krijgt. Tweede prijs: 2 winnaars, die elk f 84.773,90 krijgen. Derde prijs: 317 winnaars, die elk f 802,20 ontvangen. Vierde prijs: 12.386 winnaars, die elk f30 krijgen. Vijfde prijs: 10.149 win naars, die elk f 30 ontvangen. Toto 49, 4 december Inleg: f 740.942,-. Prijzenbedrag: f351.947,45. Eerste prijs: 18 win naars, die elk bruto f7.821 krijgen. Tweede prijs: 641 win naars, die elk f 137,20 krijgen. Derde prijs: 5.767 winnaars, die elk f21,30 ontvangen. ADVERTENTIE "INTERMEUBEL S SPECIALE KERSTPRIJS Als speciale Kerstprijs een grandioos interieur ter waarde van f 8.000,- inkl BTW Kompleet met een gratis woonplan V PUZZELAKTIE T.B.V. BUITENLANDSE VAKANTIES VOOR GEHANDICAPTEN. LONDEN - 73 Top-amateurat- leten hebben interesse voor deelneming aan een serie at letiekwedstrijden volgend jaar, waarmee een bedrag van zes miljoen dollar (onge veer vijftien miljoen gulden gemoeid is. Dit hebben de or ganisatoren van deze zoge naamde internationale at letiek kampioenschappen van Dubai tijdens een persconfe rentie in Londen bekend ge maakt. Volgens de Amerikaanse za kenman Leonard Evans, een van de organisatoren van de profwedstrijden, hebben 73 atleten uit vier continenten vanaf het moment dat de plannen bekend werden ge maakt zes weken geleden in Londen) schriftelijk ge reageerd. Evans zei dat de namen van de geïnteresseerde amateurs begin 1978 bekend zullen worden gemaakt,als alle inschrijvingsformulieren bij de organisatoren zijn bin nengekomen. De belangrijkste ontmoeting van de serie wedstrijden, waarvan het prijzengeld tus sen 1,6 miljoen dollar (onge veer 4 miljoen guldenen 22 miljoen dollar (ongeveer 5,5 miljoen gulden) per ontmoe ting ligt, wordt gehouden in een uit vier mogelijkheden te kiezen stad. De kandidaten zijn West-Berhjn, Honoloeloe, Tokio en Mexico City. De uit eindelijke keus zal, zo zei Evans, volgende maand in New York bekendgemaakt worden. De stemmen ran de sceptici, die aanvankelijk hun twijfel hadden over de technische kant van de zaak, zijn giste ren enigszins verstomd door de aankondiging van de or ganisator dat zij de coach van de Engelse Olympische Ploeg, Tom McNab hebben kunnen contracteren. McNab is een zeer gerespecteerd figuur in de atletiekwereld. Hij is zelf op vele gebieden van de atletiek werkzaam geweest en hij heeft met onder zijn hoede staande Britse atle ten meerdere malen successen geboekt. McNab heeft een driejarig con tract getekend, maar de hier mee gepaard gaande finan ciële vergoeding werd niet be kendgemaakt. Hij is hierdoor de leidinggevende man voor Europa, Azië, het Midden- Oosten en Australië gewor den. Er zal nog een trainer be noemd worden voor Noord- en Zuid-Amerika en Afrika. LEIDEN - LKV De Spartaan speelt morgen de tweede en tevens laatste thuiswedstrijd. Tegenstander van de Leidse Gewichthefvëreniging is de KV Sneek, de zwakste van het drietal clubs in de westelijke afdeling. Uit won LKV de Spartanen al met ruim verschil en het duel op eigen terrein zal dan ook wel probleemloos verlopen. De wedstrijd tegen Sneek wordt door LKV-coach Dirk van 't Riet benut om wat te experimenteren met de jeugd. Twee exponenten daarvan. Peter Keyzer en Rob Wansink, mogen hun opwachting in het eerste team maken. Daarnaast treden Bart Zwart, Arie Swagers en Herman Filippo aan om de overwinning in elk geval veilig te stellen. Het duel tegen de KV Sneek begint om 15.00 uur. Plaats van handeling is de Groenesteeg. LEIDEN - Het herstel van Titel verdediger Rijnstreek zet door. In de competitie van de Leidse biljartbond heeft de ploeg een flink stuk van de achterstand op Landzicht 1 goed gemaakt door de inhaalwedstrijd tegen con current Wapen van Voorschoten Belangrijk duel voor poloteam LZ LEIDEN - In de eerste klasse van de waterpolocompetitie gaat de strijd om de twee promotieplaat- sen tussen drie ploegen: 't Y, HZPC en het Leidse LZ'86. Sa men met 't Y deelt LZ'86 momen teel de eerste plaats. Beide ploe gen hebben 16 punten uit 9 wed strijden. HZPC volgt als derde met 15 punten. Morgen speelt LZ de belangrijke uitwedstrijd tegen 't Y. Als de Leidenaars in Am sterdam gelijk spelen, dan zou dat al een vrij gunstige uitgangs positie voor de tweede competi tiehelft opleveren, want volgende week spelen HZPC en 't Y nog tegen elkaar. Hoofdklasser De Zijl/LGB speelt morgen thuis tegen De Meeuwen, ook al een ploeg uit de hoofdstad. De Amsterdammers, die de laatste jaren behoorlijk zijn afge zakt, staan samen met DZV on deraan de ranglijst, wat ze be halve aan een slechte conditie ook wel mogen wijten aan pech. Zo moeten zij de laatste weken hun doelman Joop Schmidt mis sen, die door een meniscusbles sure is uitgeschakeld. In de aan val is De Meeuwen nog gevaarlijk genoeg, vooral via Hans Koster en Tom Schmidt. Aanvang 19.15 1 met 8-0 te winnen. Het eerste viertal van het Wapen van Voor schoten viel daarmee voorlopig weg uit de race om de eerste plaats en wordt zelfs bedreigd door Morspoort 1 dat Vriend schap 1 met 6-2 klopte. De stand in de eerste klasse luidt, nadat er een halve competitie (is zeven wedstrijden) verspeeld is, als volgt 1 Landzicht 1 44 punten uit 7; 2 Rijnstreek 40; 3 Wapen van Voorschoten 1. 31; 4 Mor spoort 27; 5 Vriendschap 1 22; 6 Vriendschap 2 21; 7 UVS 20; 8 Wapen van V. 2 19. In de tweede klasse gingen de koplopers voorde bijl: Rijnstreek 2 leed een 6-2 nederlaag bij TOP, Carambole 1 vergaarde zelfs geen enkel punt bij 't Zuid (8-0), Rijn streek 2 kwam daarmee op 40 punten uit 8 wedstrijden. De Ca rambole 1 op 38 uit 7. Als enige kaper op de kust doemde in deze ronde Landzicht 2 op, dat het to taal van 35 uit 7 bereikte. De uitslagen: 't Zuid 1 - Carambole 1 8-0; Carambole 2 - TOG 1 5-3; Wachtje 1 - Landzicht 2 3-5; Top 1 - Rijnstreek 2 6-2; Between 1 - Rijnegom 1 4-4. De derde klasse stond helemaal in het teken van de nivellering. Omdat 't Wachtje 2 en de Vriend schap 3 met 8-0 sneuvelden, staan nu zeven van de acht ploegen op een score van in de 30 punten. De bovenste twee zijn 't Wachtje 2 en Wapen van Voorschoten 4 met resp. 39 en 38 punten uit 8. De uitslagen: Cleyn Duin 1 - Wachtje 2 8-0; De Waag 2 - Land zicht 4 2-6; Vriendschap 3 - Wa pen van V. 4 0-8; Landzicht 3 - VOP 1 6-2; Wapen van V. 3 - Ca rambole 3 2-6. Vierde klasse: Zwaantje 1 - TOG 3 8-0; De Waag 3 - Rijnegom 2 6-2; TOG 2 - UVS 2 4-4; DOS 1 - Cleyn Duin 2 8-0; Be tween 2 - Wapen van V. 5 6-2. De stelling, dat er nu eindelijk eens ••echt gedaan moet worden aan vrouwen, die wel werken, maar daarvoor nog steeds niet betaald worden, zou ik kunnen onder schrijven, als de VOS-vrouwen bedoelen aan alle vrouwen, die wel werken maar niet betaald krijgen. Het is in strijd met de emancipatiegedachte, dat aan de één wordt onthouden wat de an der krijgt! Anneke van Aken lid Ned. Ver. v. Huisvrouwen lid werkgroep Politieke scholings- kursussen voor vrouwen en lid Leidse Vrouwenraad v. Vollenhoveplein 79 Leiden Morskwartier Als bewoner van het Morskwartier - en dan in het bijzonder van de Juwelenwijk - wilde ik gaarne de aandacht richten op het steeds nijpender isolement, waarin deze wijk komt te verkeren. Een aantal voorzieningen, welke elders in de stad wel aanwezig is, wordt bij ons gemist. Ik denk aan een groot winkelcentrum (zo is er maar één supermarkt, die mis bruik maakt van de situatie), scholen voor voortgezet onder wijs, een openbare bibliotheek, een zwembad, terwijl Leiden Z.W. er straks twee heeft enz. Het gevolg is dat een relatief hoog percentage wijkbewoners in alle leeftijdsgroepen veelvuldig is aangewezen op de in- en uitval swegen, zowel op de fiets als met de auto. Nu moeten er van de vier in- en uit valswegen, die deze wijk rijk is, m i. drie worden gekwalificeerd als onvoldoende tot slecht. Dat zijn: a- Vondellaan-Stationsplein, waar men dagelijks wordt gecon fronteerd met onnodig lange stoptijden, met als gevolg onno dig lange files. Er moet toch wel iets mis zijn, wanneer het verkeer veel vlotter doorstroomt als deze lichten niet werken. Bovendien vraag ik me af, waarom men ik weet niet hoe lang al aan ruimte verspilling doet, door een eerst goedgekeurde en dus aangelegde rotonde, welke na aanleg toch niet voldeed, af te sluiten met dranghekken in plaats van open te laten als parkeergelegenheid. Dagelijks dringt het lach wekkende van de situatie zich meer en meer aan de voorbijgan gers op. b: Morsweg-Haagweg, waar in het kader van het anti-autobeleid de stoepen dermate ver zijn uitge bouwd, dat de chaos dikwijls compleet is en de fietser zijn heil op die stoepen moet vinden. De toestand aldaar wordt nog ver slechterd door de lange sluitings tijden van de spoorbomen, iets waarvan dit stadsdeel waar schijnlijk ook nooit meer zal worden verlost. Maar laat ik ver der niets ten nadele van die spoorlijn zeggen, want dat is te genwoordig in bepaalde kringen een ethisch bedenkelijke zaak. c: Wil men toch nog op een of an dere manier in Leiden Zuid of Z.W. komen, en men heeft na veel heen en weer wringen de Chur- v chilllaan bereikt, dan is deze weg eveneens haast "onneembaar" door een voor iedereen onbegrij pelijke stoplichtenregeling. Men komt minder gemakkelijk over de Leidse Churchilllaan, dan over de Parijse Champs Elysees, dankzij "de groene golf' aldaar. En dit geldt in dezelfde mate voor de voetgangers als voor de auto mobilist .Geen wonder, dat steeds meer vrachtverkeer vanuit de kuststreek richting Utrecht/Rotterdam en omge keerd de Leidseweg in Voorscho ten prefereert boven de Chur chilllaan, evenals velen uit de Mors. Dit is dunkt mij een ont wikkeling, die niemand wenst. In Leiden niet en zeker in Voorscho ten niet. Ik dacht, dat onze wijk gediend zou zijn met twee zaken: a- Een zo spoedig mogelijke bouw van de Churchillbrug. b: Een zodanige verkeerslichtenre geling op de Churchilllaan, dat de wantoestanden, welke zich thans dagelijks voordoen op het Sta tionsplein zich op de Chur chilllaan niet herhalen als straks de Churchillbrug er is. (in welk jaar?) Tenslotte nog dit- als men ten aan zien van het vraagstuk autover keer te veel of soms alleen nog slechts denkt en handelt in ter men als weren, afremmen, dan bereikt men op een gegeven mo ment een punt, waarop het zinvol wordt zich af te vragen of een vlot doorstromend verkeer niet min der energie vergend en milieu verontreinigend is dan het creë ren van onnodige filevorming, het onnodig laten remmen en op trekken, zoals m.i. thans op de Churchilllaan het geval is. J. de Groot, Smaragdlaan 11, Leiden geval was dat de heer Dekker destijds meende dat de woning meer dan 4 kamers telde. Klaarblijkelijk neemt zijn bureau en de huisvestingscommissie be sluiten over woonvergunningen zonder de grootte van de wonin gen te kennen. Voorts geeft de heer Dekker aan de pers als reden voor het dwarsbo men van mij op, dat hij wilde voorkomen dat ik één woning zou ruilen voor twee woningen. W oon vergunning geheel andere reden opgegeven. Zaterdag jl heeft er in de krant een verslag gestaan van een geschil tussen de Leidse overheid en mij over het verstrekken van een woonvergunning voor de woning Morsweg 79A ten behoeve van hetzij mijn moeder, hetzij mijzelf. Bij dit, overigens uitstekende, verslag wil ik een aantal kant tekeningen plaatsen naar aanlei ding van de geciteerde opmer kingen van de heer Dekker, di recteur van het bureau voor huis vesting. In april heeft de heer Dekker een brief ondertekend waarin hij na mens B&W en de huisves tingcommissie heeft verklaard dat onderhavige woning te groot werd geacht voor het gezin van de toenmalige eigenaar. Tegen de pers heeft de heer Dekker ver klaard dat hier sprake was van een formuleringsfout Dat is on juist; daags na het schrijven van deze brief heb ik de heer Dekker telefonisch gesproken, en dd 10- 8-1977 heb ik de voltallige huis vestingscommissie gesproken en uit beide gesprekken bleek dat in die brief precies beschreven stond wat er bedoeld werd. Het hij wenste namelijk te bereiken dat ik, overeenkomstig mijn in komen een veel duurdere woning zou kopen dan ik nu gedaan heb. Met ditzelfde argument heeft hij een jaar geleden ook een collega van mij (H.R.Feijen) trachten te weerhouden van het kopen van een relatief goedkope woning dmv het weigeren van een woon vergunning. Nu begrijp ik best dat Dekker deze argumentatie niet in de krant wil zetten, want er is geen wet die bepaalt dat het verstrekken van woonvergun ningen af mag hangen van het in komen van de aanvrager In het slot van het artikel doet Dek ker voorkomen alsof hij wel eens tot een overeenkomst met de eigenaar wil komen. Hier geloof ik niks van; omdat ik best begrijp dat de woning Morsweg 79a aan de grote kant is vooc mijn moeder heb ik dd 4 4 1977 aan de heer Dekker voorgesteld (per tele foon) om de woning op mijn kos ten zodanig te verbouwen dat mijn moeder een deel er van kan onderverhuren en ik heb aan Dekker om toesturing van een lijst van woningzoekende ge vraagd. Een zelfde voorstel heb ik dd 10-8-1977 a/d huisves tingscommissie gedaan. Niemand wilde echter op dit, m.i. zeer royale, aanbod ingaan en hoewel ik reeds 6000,- aan de verbouwing heb uitgegeven heb ik nog steeds dat lijstje van wo ningen zoekenden niet ontvan gen. Het is dus wel duidelijk dat Dekker, noch de huisves tingscommissie tot enig overleg bereid zijn. De belangnjke les is dat het voor de Leidse woningzoekenden niet duidelijk is wat men moet doen om aan een woning te komen. De reglementen zijn onduidelijk en de ambtenaren die de reglemen ten moeten uitvoeren gaan, op zijn vriendelijkst gezegd, slordig te werk en zijn niet bereid inzicht te geven in hun interprentatie van de wetgeving. G. de Jonge Morsweg 79 LEIDEN Oud worden? Graag zou ik voor het volgende uw aandacht vragen: Mijn ouders zijn beslist aan een verzorgingstehuis toe. Vader is buna 82, moeder 79 kan bijna niet meer lopen (reuma). Ook volgens de doktoren zun ze er aan toe. Na de benodigde formali teiten was de laatste gang naar de dokter van de GGD. Ook die vond het nodig. Dan moet er een com missie beslissen (die de mensen niet zien) en dan krijgt men toch een afwijzend antwoord. Mijn vraag is: wie komt er wel in, moet je kruipen of honderd zun? Of is het toch misschien de bewuste kruiwagen? Mevr. Verschoor Franchimontldan 50 Leiden

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 19