JOEGOSLAVIE-SPANJE „DRIEWERF STRAMOTA" Russische criminaliteit: verstopt maar „voelbaar" Biljarters Landzicht verstevigen koppositie Kranten terughoudend over misdaad Lezers schrijven Sonja van de VARA (2) Ikkiesïi bril van van der Wiel Weetuwaarom? ZATERDAG 3 DECEMBER 1977 VARIA PAGINA 15 LENINGRAD - Zodra het in de Russische straten begint te regenen komt het hele auto verkeer prompt tot stilstand. De chauffeurs springen hun wagens uit en monteren vliegensvlug hun ruitenwissers. Is het weer droog, dan gaan de wissers terug in het dashboardkastje. Voor buitenlanders levert dat gebeuren een amusant schouwspel op, speciaal bij buiig weer. Maar .voor de vergeetachtige Rus die zijn wagen compleet met wissers op de ruit achterlaat valt er bij terugkomst weinig te lachen. Tien tegen één dat de ruitenwissers dan foetsie zijn. Kraay-achtige lob vanaf de mid denlijn. Zelfs de enige goede Britse scheidsrechterseigenschap had Burns dus thuisgelaten. En voor de rest liep hij als een angsthaas rond en deed daarbij sterk den ken aan zijn landgenoot Ken As ton, die in Chili in 1962 de wed strijd tussen Italië en Chili liet ontaarden in een gigantisch straatgevecht op graszoden. Net als de Joegoslaven deze week, speelden de Chilenen toen voor een opgewonden stadion vol ei gen publiek en het werd net zo'n slachtpartij met twee weggezon den Italianen, een gebroken neus en een stortvloed aan geweld: spuwen, schoppen, slaan, noem maar op. In zijn boek History of the World Cup vermeldt Brian Glanville enigszins verbaasd dat Ken As ton na deze desastreuze leiding steeds hoger steeg op de scheids- rechtersladden lid van het scheidsrechterscomité van de FIFA en later zelfs toezichthou der op de scheidsrechters tijdens de wereldkampioenschappen van 1966 en 1970. Zo zijn bij ons ook Leo van der Kroft en Hop penbrouwer na hun afscheid hoog opgeklommen in de scheidsrechterswereld, ondanks hun fel omstreden leiding in de wedstrijd die Borussia Mön- chengladbach de Europa Cup kostte. Ter navolging dus Narocito Poraz Ach ja, Engelse scheidsrechters,- dat is ook niet altijd alles. Bij Queens Park Rangers-Not tingham Forest zag ik laatst een heel merkwaardige scheids rechter bezig, die het nog aardig redde omdat de Engelse voetballers nog steeds engelen in het kwaad zijn, maar die in een wedstrijd tussen Italianen, Spanjaarden Nederlanders en Joegoslaven ongetwijfeld weg- gevoetbald zou zijn. Deze man had de volgende hobby. Er moest een vrije schop genomen worden, niet zover buiten het straf- schopgebeid, bijvoorbeeld bij de linker hoek. Hij legde dan eerst de bal op de goede plaats en be duidde de spelers dat zij wachten moesten met trappen totdat ny het sein gegeven had. Vervolgens zette hij het muurtje op de goede plaats, waarna hij de spelers in het muurtje duidelijk maakte dat zij moesten blijven staan totdat hij het teken gaf. En daarna begaf hij zich tamelijk op zijn gemak naar de voorzijde van het straf schopgebied, buiten het strijd gewoel, want vanaf die heuvel wilde hij het dan net als Napoleon indertijd het slagveld op zijn ge mak kunnen overzien. Maar te gen de strafschopgebied, dat hij ter plaatse was, was het muurtje alweer wat opgerukt, of was de bal al opzij getikt en moest hij weer helemaal opnieuw begin nen, inclusief zijn wandeling naar zijn kalme stekkie verderop. Op die manier smeek je natuurlijk om problemen. Dat deed Burns ook. Die oliebol van een Joegos lavische keeper ging ineens lo pen met de bal, ik telde zes pas sen (in de zevende schopte hij de bal weg), te veel dus, maar als je zoveel laat passeren als Burns deed (de eerste gele kaart kwam pas na een half uur, voorhet wegtrappen van de bal), dan moet je je zeker niet wagen aan een in directe vrije trap in het straf schopgebied. Kortom, het was geen voetbalwedstrijd maar een voetbalravage, en het wankelste penantkastje was scheidsrechter Burns. 'Sramota, Sramota', mompelde een Joegoslaaf die naast me zat hoofdschuddend en gedurende bijna de hele tweede helft. 'Sramota' in de ondertite ling zou dit luiden: 'schande, schande'. Ik vroeg hem wat hij dan zo'n schande vond ('Sta je Sramota?'), en hij antwoordde: 'Sve. Igra plavih, sudija, i naro cito poraz' of met andere woor den: 'Alles. Het spel van de blau wen, de scheidsrechter en vooral de nederlaag'. p.s.: Op soortgelijke wijze moet Wim Zaal in Elsevier het gefin geerde 'interview' met Jan Wol kers gemaakt hebben, waar Wolkers zo woedend om is ge worden. Ik ben helemaal niet in Belgrado geweest, ik heb alleen maar de samenvatting op de televisie gezien. NICO SCHEEPMAKER ADVERTENTIE "INTERMEUBEL S SPECIALE KERSTPRIJS Als speciale Kerstprijs een grandioos interieur ter waarde van f 8.000,- inkl BTW Kompleet met een gratis woonplan ^SV-7, PUZZELAKTIE T.B.V. Hi BUITENLANDSE 1 VAKANTIES VOOR I U GEHANDICAPTEN. ADVERTENTIE Om z'n persoonlijke behandeling. V.d. Wiel neemt de tijd voor je. Geeft advies. Weet met wélk mon tuur je er opvallend beter uitziet. Oaarom kies ik y.d. Wiel. Al jéren! Nieuwe Rijn 62, Leiden. Tel: 071-124108 Ik zorg altijd bijtijds aanwezig te zijn by wedstrijden in het stadion van Rode Ster in Belgrado: niet omdat dit stadion de mogelijke honderdduizend toeschouwers niet snel kan opslurpen (de beste 'spons' in dat opzicht is het sta dion van Real Madrid, waar de mensen in een half uur tijd bin nen zijn, en dan hebben ze alle 130.000 hun plaats gevonden), maar omdat er rond het stadion altijd zo veel te beleven valt. De laatste keer dat ik er was, was tij dens de finale om het Europees landenkampioenschap tussen West-Duitsland en Tsjechoslo- wakije (de wedstrijd met de on vergetelijk Panata-penalty, een schepje suiker door het midden terwijl Sepp Mayer posierlijk naar de hoek dook), maar ik her inner me het stadion en zijn am biance beter van de Europacup- finale Ajax-Juventus. Toen was het warm drukkend weer en dat merkte je driedubbel sterk in het stadion zelf, omdat er de warmte erin weg kan kruipen. Het Rode Ster-stadie n is name lijk in de grond uitgehouwen, het ligt letterlijk 'verzonken' in de bodem, zodat je, als je de op staande rand van het stadion na dert, het gevoel hebt het sta dionnetje in een provinciestadje voor je te zien. Ga je een van de toegangen binnen, dan blijk je opeens bovenaan een diepe kuip te staan en blijkt het gras welig te tieren op een diepte van tiental len meters beneden de eigenlijke bodem van Belgrado. Het is dan ook een vreemd, onwezenlijk ge zicht om de daken van auto's te zien voorbijrijden boven de rand van het stadion uit. Komediespel Net als in Spanje, is er rondom het stadion en op de lange brede op rijlaan naar het stadion toe, een levendige straathandel, niet al leen van voetbalsouvenirs, maar ook van allerlei etenswaren, die weer sterk verschillen van onze kroketten, repen en koffie. Ik miste dit keer deerlijk de stokjes met gesuikerde vruchten, maar de gezouten zonnepitten, die je tussen je tanden openknakt, ble ken de zomer goed overwinterd Auto-onderdelen zijn in de Sov jet-Unie, waar het consumen tenbelang nog steeds moet wijken voor de zware industrie, schaars en moeilijk te krijgen, "Gefundenes fressen" dus voor langvingerige elementen. Door Emil Sveilis Een Rus die onlangs op vakantie langs de Zwarte Zeekust toerde, besloot geen enkel risico te ne men. Hij liet zijn wagen achter op een bewaakt^ parkeerplaats - om bij zijn terugkomst woedend te constateren dat iemand zijn vier prima bandjes had verwisseld voor tot op het draad versleten exemplaren. De dieven waren nog coulant, want andere automobilisten vinden hun karretje terug op kratten en zonder de wielen. Een Amerikaanse diplomaat die kortgeleden 's ochtends in zijn Lada (Russische Fiat) stapte vond het merkwaardig kil in zijn autootje. De voorruit bleek dan ook een nieuwe eigenaar te heb ben gevonden. De oude liet het er niet meteen bij zitten en deed zijn beklag bij de militie-agent die werd verondersteld zijn woonblok en de parkeerplaats te bewaken. Maar de politieman haalde zijn schouders op en zei mistroostig: "Zij zijn met velen en wij maar met weinigen". "Ook de CD-wagens blijven niet lang in het bezit van hun acces soires", vertelt een andere Ame rikaanse diplomaat. "Het is on gelooflijk wat ze er allemaal af- slopen van tankdoppen tot en met buitenspiegels. Ik schat dat het merkembleem (Ford, Chev rolet e.d.) er gemiddeld niet lan ger dan een etmaal op zit". te hebben en natuurlijk waren er ook weer de zigeunerjongetjes die voor luttele centen een oude krant aanboden om erop te zitten. De stemming op de tribune was een mengsel van geagiteerdheid en uitgelatenheid. Men bereidde zich voor op een triomf met vol doende doelpunten verschil, maar men vreesde toch ook de routine en het raffinement van de Spanjaarden. En meteen al in de eerste seconde werd die vrees bewaarheid. Spanje trapte af, en Joegoslavië trapte na. Midvoor Kustidic sprintte direct doldriftig op de bal af, die nog maar nauw elijks zijn verplichte hele om wenteling had gemaakt, toen de Spanjaard die hem aan wilde nemen al krimpend op de grond lag. Zou dit het beeld worden van de hele wedstrijd? Een over ijverig, niets ontziend Joegos lavië en een theatraal, tijd- rekkend Spanje? Even later ging de Spaanse aan voerder Pirri wel heel ver in zijn comediespel, nadat hij even on deruit was gemaaid door een te genstander. Eerst liet hij zich langdurig verzorgen langs het veld, vervolgens hinkte hij nog even schilderachtig mee over het veld en ten slotte verliet hij zelfs het veld en liet zich vervangen. Zoveel komedie hadden ze in Belgrado nog nooit gezien, en bovendien met zoveel volharding opgevoerd. Angsthaas Tussen de 22 heksen in de ketel liep een Engels meneertje Ach, ach. Eigenlijk vind ik de meeste Engelse scheidsrechters even goed als het meeste Engelse voetbal. Ik laatst al geschreven dat zij de goede gewoonten heb ben niet al te gauw een doelpunt af te keuren voor buitenspel van eén 'Buitenstaander', maar deze meneer Burns maakte nu een uit zondering op die regel door een merkwaardige hoge bal, die schitterend over de vooruitge schoven Spaanse keeper precies in de benedenhoek plofte, af te keuren wegens buitenspel van een speler die op geen enkele wijze invloed uitoefende op het spelverloop, laat staan op die Van Die plundertochten zijn niet het werk van souvenirjagers, want het Amerikaanse Consulaat-Ge neraal in Leningrad rijdt ook met Russische auto's en die worden net zo goed kaalgestolen. "Kruimeldiefstallen zijn in deze stad een ware epidemie", vertelt een derde diplomaat. "Bevriende Russen waarschuwen ons steeds dat we alle deuren goed moeten sluiten, waaruit ik afleid dat in sluipingen tamelijk veel voor komen". De meeste stadsbussen van Lenin grad rijden rond met achterlich ten waarin het wagennummer is geslagen zodat dieven er ten minste van afblijven of er hun vingers aan branden. "Wat auto-onderdelen betreft wordt alles gepikt wat niet muurvast zit vastgeschroefd of gelast", vertelt een Rus die op de hoogte is van wat in dit land de "middernachtelijke onderde- lenmarkt" heet. Volgens hem is er een welig tierende zwarte markt in onder delen die hetzij rechtstreeks uit de fabriek worden gestolen, hetzij van de geparkeerde wa gens worden afgesloopt. Insiders beschouwen als het centrum van deze illegale sluikhandel de stad Tula, ooit befaamd om zijn prach tige samovars (Russische theeke tels). Drank De Sovjet-autoriteiten verstrekken geen statistisch materiaal over de criminaliteit. Zeker is echter dat misdaad en onveiligheid niet tot de auto beperkt blijven. Ik vroeg een bevriende Russin of ze 's nachts alleen door een van de grote parken in Leningrad durft te lopen. "Ik ken de gruwel verhalen over de parken van New York uit de krant. Zo erg is het hier niet, nee, maar toch ga ik ook hier liever niet in mijn eentje over straat. "Het probleem is hier niet zozeer de seksmaniak, maar de dronkaard die zich een seksmaniak waant als hij een slok teveel op heeft. Een Rus geeft desgevraagd toe: "Aanrandingen komen hier ta melijk veelvuldig voor. De aan randers, die meestal straalbezo pen zijn, houden zich schuil op sousterrain-trappen en vallen vrouwen lastig die alleen lopen. Aanrandingen en pogingen daar toe zijn niet zeldzaam". Uit wat men mij vertelde blijkt dat de "modale" Leningradse aan rander jong is, tussen de 18 en pakweg 25 jaar. Hij heeft het doorgaans niet gemunt op leef tijdgenoten, maar op vrouwen tussen de 40 en de 50. Een Rus die niet onbekend is met de psychiatrie zegt over dat op merkelijke leeftijdsverschil: "Veel jonge mannen proberen zichzelf hun viriliteit te bewijzen j en beschouwen vrouwen van middelbare leeftijd als een ge makkelijke prooi". Maar ook de vertegenwoordigers van het "sterke" geslacht kunnen in de straten van Leningrad ta melijk onplezierige ervaringen opdoen met de opgeschoten jeugd - speciaal als het buiten landers en helemaal als het dron ken buitenlanders zijn. De Finnen die, vanuit hun half drooggelegde vaderland, als dor stige „vodkaturisti" naar de Sovjet-Unie komen kunnen ero ver meepraten. Lam van de vodka waarvoor ze in eigen land het tienvoudige moeten neertel len, zijn Finse toeristen in Rus land gezakkenrold, in elkaar ge slagen en soms zelfs opgesloten. Een mij bekende Russische dissi dent, die 15 dagen cachot kreeg wegens "straatschenderij", deelde zijn cel met een Fin die van hetzelfde werd beschuldigd. "Ze hadden hem (die Fin) naar één van de buitenwijken meegelokt. Toen ze hem probeerden te bero ven sloeg hij flink van zich af', vertelde de dissident me. "Hij gaf twee van zijn Russische aanval lers klop, maar toen de Militie verscheen zei de derde dat de Fin was begonnen". Dat werd ken nelijk voetstoots geloofd. Omdat de Sovjet-Unie een bij zonder scherpe vuurwapen controle kent, zijn berichten over roofovervallen met pistolen e.d. schaars. Schaars, maar niet ge heel afwezig. Vaker hoort men over inbraken, met name in de levensmiddelen en kledingzaken, en de meeste winkels van Leningrad beschik ken over moderne alarminstalla ties. Jong Niet alleen onderdelen zijn "wild", er verdwijnen ook hele auto's. Het zijn meestal gevallen van langgerekte joy-riding, maar het worden er wel steeds meer. De meeste autodiven zijn jong, heb ben net hun rijbewijs maar geen auto. "Daarom pikken ze een wa gen mee, rijden er een tijdje mee rond en laten hem dam ergens achter", vertelt een Russische in formant. Volgens buitenlanders in Moskou heeft de politie daar korgeleden echter een professionele bende autodieven opgerold. Deze gangsters verkleedden zich als militie-agenten, hielden auto's aan, sloegen de chauffeurs buiten westen en verkochten hun buit ver van de hoofdstad, in Georgie. Knokpartijen op straat zijn in Le ningrad schering en inslag. Mees tal zijn de moeilijkheden het ge volg van overmatig drank gebruik. De cellen van de meeste politieposten zitten 's nachts vol met beschonken manspersonen die er hun roes uitslapen. De Russische kranten schrijven erg terughoudend over de misdaad. Als ze het wel doen, nemen ze meestal een bepaald geval bij de kop om dan in algemene zin te vermanen. Volgens een Ameri kaanse diplomaat is dat een feilloze indicator voor situaties waarin een "bepaalde vorm van misdadigheid al helemaal uit de hand ia gelopen". LEIDEN - Voor het Voorschotense Landzicht 1 zit de helft van de biljartcompetititie er op. Een 8-0 zege tegen de Morspoort bracht Landzicht tot een zeer ruime voorsprong op de twee overge bleven concurrenten Rijnstreek 1 en het Wapen van Voorschoten 1. Landzicht staat op 44 punten uit 7 ontmoetingen, Rijnstreek en het Wapen van Voorschoten moeten het voorlopig doen met resp 32 en 31 punten, maar hebben wel nog een wedstrijd tegoed. Het Wapen van Voorschoten 2 bracht de spanning onderaan in het klassement volledig terug. De 0-8 zege bij UVS was weliswaar niet voldoende om de laatste plaats te verlaten, maar bracht wel het deelnemersveld met uit zondering van de koplopers zeer dicht bij elkaar. De uitslagen in de eerste klasse: Wapen van V. I-Vriendschap 2 6-2; Landzicht 1-Morspoort 1 Als lid van de VARA protesteer ook ik tegen het vloeken in de show van Sonja Barend. Wanneer ech ter de heer Verhave uit Rijnsburg de VARA betrekt in de kabinets formatie en het doet voorkomen alsof christelijk Nederland door haar en de PvdA naar de afgrond gaat heb ik zo mijn twijfels. De heer V. suggereert nl. dat alleen christelijke politiek ons land kan redden. Nu zou ik zo graag eens willen zien dat de heer V. het be wijs leverde dat nu en in het ver leden de politiek van christelijk Nederland christelijker was dan die van het socialisme. Ik zou de heer V. tientallen vragen kunnen stellen over zogenaamde chris telijke politiek. Was de politiek van (Jolijn chris telijker, toen hij de armen steeds armer maakte en rijken steeds rijker? Was het christelijk toen hij een bom op de Zeven Provinciën liet wer pen? Was het christelijk om gevluchte joden naar Duitsland terug te stu ren? Was het christelijk om kinderen van dertien jaar zeventig uur in een weetc te laten werken? Of is het soms christelijk om nu samen te gaan werken met de schutspatronen van de brand kast, de VVD? Is de PvdA on-christelijk en de VVD christelijk? Of was het soms christelijk dat het christendom belijdende bur gemeesters en wethouders in 1940 als salven de bordjes 'Ver boden voor joden' bevestigden? Waar blijft Uw protest tegen Vor- ster, Smith en Pinochet? Waar bleef het christelijke protest te gen de zogenaamde zuivering sacties in Indonesië? Was het christelijk om in Neder land vele tonnen voedsel te ver nietigen en elders in de wereld miljoenen te laten sterven"1 Was het christelijk om mij als kind de doop te weigeren, omdat mijn vader als socialist vocht tegen de 8-0; UVS 1-Wapen van V. 2 0-8. De Carambole 1 en Rijnstreek 2 ge ven elkaar in de 2e klasse geen duimbreed toe en komen nu bei den op een totaal van 38, waarbij De Carambole echter nog wel steeds een wedstrijd minder ge speeld heeft en dus de beste pa pieren beschikt. De uitslagen: TOG 1-Between 1 4-4; Carambole 2-Landzicht 2 0-8; Rijnegom 1-Rijnstreek 2 2-6; TOP 1-De Waag 1 4—4; Between 1-Carambole 1 2-6; 't Wachtje 1-TOG 16-2. In de derde klasse kon 't Wachtje 2 wat verder uitlopen, omdat de mensonwaardige toestanden dn er in 1920 heersten? Het vloeken van Sonja valt te be treuren, maar ik dacht dat er in de wereld veel belangrijker dingen waren. Tien vloexen van Sonja is een stofje vergeleken met een stervend kind in de Derde We reld. Onze wereld is één aan klacht tegen het christendom, omdat dit nooit anders heeft ge staan dan aan de kant van de be zittende klasse. Als het chris tendom zijn taak verstaan had zouden wij nu niet opgescheept zitten met een Rusland, China, Cuba of Chili. Christendom wil zeggen: Geef de hongerenden te eten en geef de dorstigen lafenis. Tenslotte: ik heb christenen ge sproken, die hun toestellen afzet ten bij de film 'Roots'.Waar schijnlijk wisten ze niet dat het voornamelijk Hollandse schepen waren die de slaven vervoerden en dat in de kerken bidstonden werden gehouden, waarbij Gods zegen werd afgesmeekt voor een goede vaart. Wie zijn toestel wel aanhield zag vol walging naar datgene wat 150 jaar geleden ge beurde. Misschien zal weer over 150 jaar de echte film van Stalin grad. Rotterdam, Londen en Dresden worden vertoond. Mis schien zal dan de gruwel van atoombommen op Japan en de dood van 30 miljoen van God ge schapen mensen in alle realiteit worden vertoond. Hopelijk zal dan de huidige generatie een ver nietigend oordeel geveld zien over een christendom en een be schaving die geen kans zag om deze massamoord te voorkomen. A.M.Perfors Veurseweg 112 Voorschoten WIELRENNEN - Het Neder lands-Zwitserse koppel Rene Pijnen - Daniel Gisiger bezette gisteren de tweede plaats in de zesdaagse van Zurich. De leiding is op dit moment in handen van het Belgische duo Sercu/Merckx. Vriendschap 3 een 6-2 nederlaag opliep bij VOP 1. De Katwijkers hebben nu 6 punten voorsprong op De Vriendschap 3 en het di- rekt daaropvolgende peloton. De uitslagen: Cleyn Duin 1-De Waag 2 2-6; VOP 1-Vriendschap 3 6-2; 't Wachtje 2-Wapen van V. 3 6-2; Carambole 3-Landzicht 3 4-4; Landzicht 4-Wapen van V. 4 4-4. Vierde klasse: TOG 3-UVS 2 4-4; Wapen van V. 5-TOG 2 2-6; Rij negom 2-TOG 3 2-6; Between 2-Zwaantje 1 2-6; DOS 1-Wapen van V. 5 8-0; UVS 2-De Waag 3 2-6. Agee in beroep tegen uitwijzing DEN HAAG (SP) - Philip Agee, de ex-agent van de Amerikaanse geheime dienst CIA, moet ons land verlaten. Volgens het minis terie van justitie heeft hij zich niet gehouden aan de voorwaarde dat hy zich zou onthouden van activi teiten die een gevaar betekenen voor de openbare orde en de na tionale veiligheid, inclusief de buitenlandse betrekkingen. Het gaat om een artikel in het En gelstalige tijdschrift "The Level ler". waarin Agee vertelt over zijn verblijf in ons land. Mr. Van Be- nnekom, de advocaat van Agee, heeft verklaard dat Agee nooit is gezegd dat hij zich niet met pu blicitaire zaken mocht bezighou den. Dit is ook niet de reden van zijn uitwijzing. Agee. wiens verblijfsvergunning op 30 november afliep, is inmid dels in beroep gegaan tegen zijn voorgenomen.uitwijzing. Dit be roep wordt op 19 december be handeld door de adviescommis sie vreemdelingenzaken. De mi nister van justitie zal begin ja nuari vermoedelijk een beslis sing nemen. Vorige week zou de ryksrecherche Agee vragen of hij werkelijk het artikel had geschreven. Dat ge sprek is echter niet doorgegaan. Inmiddels heeft het PvdA-Tweede Kamerlid Harry van den Bergh van minister Van der Stoel (buitenlandse zaken) gehoord dat deze geen aanwijzingen had dat het optreden van Agee schadelijk was voor de buitenlandse be trekkingen van ons land. BOKSEN - De Mexicaan Carlos Zarate, wereldkampioen in het bantamgewicht heeft gister avond in Madrid zijn titel weten te behouden. In de vyfde ronde van het gevecht tegen de Spaanse uitdrager Rodriguez stopte de scheidsrechter het gevecht. VOETBAL - Paul Breitner heeft van de Westduitse voetbalbond een boete opgelegd gekregen van 5000 mark. Na afloop van de wed strijd Eintracht B.-Kaiserslau- tern en 's avonds op tv heeft Breitner scheidsrechter Burgers beledigd, die die dag per ongeluk Eintracht-speler Hollman tegen de keel stootte. VOETBAL- Jurgen Grobowskiza. deze week de training van zijn team Eintracht Frankfurt leiden. De aanvoerder heelt de taak op zich genomen omdat de spelers kern zich uitgesproken heeft te gen de aanstelling van een tyde- lijke trainer en omdat Eintracht bestuur en trainer Detmar Cra mer nog niet geheel rond kunnen komen.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15