in beste Vertrouwen Slager wil nieuwbouw op plaats "Wapen van Friesland" Woubrags natuur gebied in gedrang VVD-raadsleden niet meer herkiesbaar WOENSDAG 30 NOVEMBER 1977 STREEK pXniNA 21 WOUBRUGGE - De Woubrugse milieu-commissie heeft moeite met het streekplan Zuid-Holland oost.Met name de passage over de zuidoever van de Wijde Aa ligt zwaar op de maag. De commissie wil dat de aanduiding "natuurgebied"' op de hele oever van toepas sing zal zijn. Tussen het bestemmingsplan "Buitengebied" en het streekplan be staat een verschil van "inkleuring". Dit verschil kan voor het na tuurgebied langs de Wijde Aa gevolgen hebben. In het streekplan is de oever tussen de zogenaamde haven van Brunt en de Woud we tering aangegeven als weidegebied. De commissie vreest, dat dit gebied nu in het gedrang zal komen. De ligging tussen de natuurreservaten langs de Braassemmermeer en de Wijde Aa speelt in dit verband ook een rol. De milieucommisie adviseert burgemeester en wethouders om één en ander in het bezwaarschrift tegen het streekplan duidelijk tot uiting te bren gen. Jeugdleden Avanti geplaatst Het eens zo befaamde "Wapen vi de Leidse slager Teekens, die op dez n Friesland", nu aangekocht door plek nieuwe winkels wil öouwen HAZERSWOUDE - Elf jeugdleden van de Hazerwoudse tafeltennis vereniging Avanti hebben zich geplaatst voor de halve eindwed- strijden van de toernooien in de nationale jeugdachtkampen. Deze halve finales, waarin der halve 's lands sterkste zestien spelers en speelsters uit diverse categorieën uitkomen, vinden op 22 januari 1978 plaats in Den Bosch. Ronald Rijsdorp klasseerde zich bij de jongens-junioren. Of hij in Den Bosch van de partij zal zijn, is twijfelachtig, omdat voor de fi nale van het senioren-wintercir- cuit, dat op 21 en zz januari in Huizen wordt gehouden. Peter de Groot en John van Strien zijn trouwens ook halve-finalist. Ro bert de Groot is aan slag bij de jongens-pupillen. Betty de Groot, Gudy van Griethui zen, Annet van de Spek en Moni que Kooter hopen in de Bra bantse hoofdstad een finaleplek te veroveren bij de meisjes-as piranten. Ada Verheul speelt bij de pupillen en Ellen Bakker (dochter van trainer Gerard) en Paulien van Griethuizen bij de welpen. Leidenaar stal om drank te betalen NOORDWIJK. Een Leidenaar (21) zonder beroep, liep tegen de lamp nadat hij in het holst van de nacht een kassa had leeggehaald in een restaurant aan de Hoofdstraat. Bij zijn arrestatie had de man een deel van de buit, in totaal onge veer honderd gulden, nog op zak. De rest werd op zijn kamer in Noord wijk teruggevonden. De sleutelstadbewoner, die vroeger m liet restaurant had gewerkt, bleek in de zaak al eerder zijn slag te hebben geslagen. Toen leverde de roof hem ongeveer acht honderd gulden op. Bij haar on derzoek kreeg de recherche toen al de indruk dat een ingewijde aan het werk was geweest. De dader, die wegens veelvuldig ca fébezoek in chronisch geldge brek verkeerde, bekende de fei ten. ook het Aarkanaal tussen Zandwinplas en Oude Rijn aan de zijde van de West Kanaalweg moeten worden verbreed. Op de foto: de werkzaamhe den op de hoek van Gouwe en Oude Rijn. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - De tweemans raadsfractie van de VVD in Koudekerk (Kammeraad en Franken) heeft het vertrouwen in het bestuur van de liberalen opgezegd. Beide raadsleden, die de rit wèl zullen uitzit ten, stellen zich bij de komende verkiezingen (in mei van het volgend jaar) niet meer beschikbaar voor een VVD-zetel. HILLGEGOM - Het eens zo trotse restaurant het Wapen van Friesland in Hillegom's cen trum zal met de grond gelijk worden ge maakt. Het is de laatste jaren bergafwaarts gegaan met het pand, dat al enige tijd gele den de keuken sloot. De failliete boedel is overgedaan aan de Leidse slagergigant Teekens, die ook een bod heeft gedaan op het naburige oude politiebureau. Teekens heeft een omvangrijk plan om een winkelcentrum te bouwen op de plaats van de twee te slopen gebuwen. Pogingen om het pand voor Hillegom als monument te behouden zijn mislukt. Wet houder Smits zei tijdens de laatste raadsvergadering dat het monumentale aan het pand "hooguit een hou ten randversiering is" en dat groeien van de concurrentie en het ontbreken van een management liep het na een goede start echter steeds harder achteruit met het pand; inkomsten waren er vrijwel niet meer. Of het plan van Teekens nu ook doorgang zal vinden is intus sen nog een vraagteken. Op het oude politiebureau zijn meer belangstellenden afge komen dan alleen Teekens, wiens plannen door wethou der Smits in eerste instantie Bij de algemene beschouwingen op de begroting voor 1978, dit keer, ongebruikelijk, samengesteld door het bestuur met com mentaar van de raadsfractie, hebben de twee raadsleden een verklaring gevoegd dat door be- stuursbeslissingen hun slechts één mogelijkheid is opengelaten: opstappen. .Natuurlijk is deze hele gang van zaken te betreuren", reageerde fractievoorzitter Kammeraad gis teravond. „Maar de wijze waarop het bestuur deze zaak heeft ge speeld is er niet één om over naar huis te schrijverr". Enquête Wat is er dan wel precies gebeurd waarover de raadsleden zich zo hebben opgewonden? Kammeraad: „Wel het nieuwe be stuur heeft een enquête gehou den onder de leden van de VVD met de vraag hoe ze over ons dachten. M'n fractiegenoot, dat heb ik gelezen, is als een baksteen gevallen. Zelf kwam ik er iets gunstiger af. Meer ook niet. Dan blijft er maar één conclusie: voor mij is er in een volgende raad geen plaats op een VVD-stoel. Zeker zeven namen werden er genoemd die dit werk beter zou den kunnen doen", aldus Kam- meraad. Het is vooral die enquête die de VVD-fractie afkeurt. „Wie," zegt Kammeraad met wat stem verheffing, „gaat er nu een en quête houden over mensen? Ik ben er van overtuigd dat men zo op pad is gegaan met de instelling om beide raadsleden te torpede ren. Natuurlijk vind ik het jam mer dat het zo is gelopen, ik ben er ondersteboven van." Nieuwe periode Hoewel Kammeraad blij is van een hoop spanningen af te zijn, heeft hij toch nog een verrassing in petto. „Ik doe mee," stelt hij met grote stelligheid, „aan de raadsverkiezingen. Hoe? Ik stel me kandidaat voor de gemeente raad. Voor welke partij? Mee, daar laat ik me absoluut nog niet sloop niet te vermijden valt". Wethouder Smits heeft overi gens, samen met zijn col lega-wethouders Manshande en Van der Laan, fors verlo ren op het Wapen van Friesand. Samen met een aantal andere kapi taalkrachtige Hillegommers staken zij het geld in het ho tel om het geliefde pand na de dood van eigenaar Sis termans voor het bollendorp te behouden. Door het "wag erg massaal" worden genoemd. B en W zullen echter eerst een stedebouwkundig advies afwachten voordat tussen de gegadigden voor het poli tiebureau een keus wordt gemaakt. De Leidse vleeschmeester heeft al wel het pand dat het Wapen van Friesland van het politiebureau scheidt, een kantoor van de Nederlandse Middenstandsbank, in zijn bezit. en zeker niet toegespits op be paalde personen. Die enquête is louter en alleen gehouden om het bestuur een inzicht te verschaf fen wat voor wensen er onder de leden leven en of zij bereid zou den zijn om als kandidaat-raads lid/wethouders te willen funge ren. Nou en daaruit is gebleken dat er nogal wat kritiek is op de huidige raadsfractie. We hebben hun dat verteld. Eén van hen is hierover bijzonder boos gewor den. Buiten de VVD. bij andere partijen, hoorde je soms opmer kingen aan het adres van de libe rale fractie die er zeker niet om logen. Wanneer je als raadslid zoiets hoort, trek je toch je con clusie?" Het tijdstip waarop deze rel ont aardt zou de VVD wel eens parten kunnen spelen bij de verkiezin gen. Hoewel Brongersma daar niet zo zwaar aan tilt. „De tijd zal het leren. We zullen afwachten hoe de zaak zich zal ontwikke len." Kammeraad, zo beweert hij, zal zijn eigen weg zoeken in de gemeen tepolitiek. „Ik zal een weg weten te vinden om als kandidaat voor de raad naar voren te worden ge schoven. Zeker, ik kom te staan op een verkiesbare plaats want ik wil in de politiek actief blijven," laat hij er wat raadselachtig op volgen. „De contacten zijn ge legd, ik' heb de bui zien aanko- Toen ik van die enquête hoorde, deed het me wel wat. De fut om het beste van het raadswerk te maken, was er gelijk uit." Kammeraad zegt dat de echte Koudekerkers er in de beschou wing van de VVD (samengesteld dus door het bestuur) er maar „bedonderd van afkomen". „La- gewaard, Dorpsstraat en Honds- dijk moeten nodig worden opge knapt. Het bestuur vindt dit vooralsnog niet nodig. Alles moet gebeuren in de nieuwbouwwijk. Daar ben ik het niet mee eens." Lid blijven Het uitzitten van de rit (vier jaar) verklaart Kammeraad als volgt: „Ik ben voor die periode gekozen, die zal ik dus uitdienen. Ik zeg mijn lidmaatschap van de VVD ook (nog) niet op. Met de partij heb ik niets, maar met het be stuur." Het spelletje is hoog gespeeld Zelfs de Kamercentrale is aan de rel te pas gekomen om een passende oplossing te zoeken. Zij stelde zelfs voor om nog eens een en quête te houden maar dan met anders geformuleerde vragen. Daar wilde het bestuur niet aan. „Als er toch eerlijk spel wordt ge speeld," aldus Kammeraad, „dan hoef je toch nergens bang voor te zijn?" Te vergaand? WD-voorzitter Brongersma vindt niet dat men met de vragen in de enquête „te ver" is gegaan. „De vragen waren van algemene aard over uit. Dit laat ik voorlopig in het midden. Hierover kan ik op dit moment niets zeggen." Kammeraad scherpe bocht wordt door provinciale waterstaat afgerond, een karwei waarmee zo'n tweehon derdduizend gulden ge moeid is. De verruiming zal in elk ge val een verbetering inhou den. Echt helemaal goed kan de situatie pas worden als het hele kruispunt van waterwegen zou kunen worden verruimd. Een dergelijke verruiming zit er op korte termijn ech ter niet in. Pas bij een eventuele omlegging van de vaarroute van de Oude Rijn voor de provincie blijkens het streekplan hooguit na 1990 aan de orde komend) zou een der gelijke verruiming aan de orde kunnen komen. Als namelijk die vaarroute wel wordt verlegd, dan zal ALPHEN AAN DEN RIJN - Binnenschippers die vanaf de Gouwe richting Zwammerdam de Oude Rijn willen opvaren zullen het in de nabije toekomst wat gemakkelijker heb ben. De voor grotere sche pen lastig te nemen

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 21