Zwembad is vies en verouderd L eidse agenda "Universiteitsterrein" wordt misschien agrarisch gebied "Streekplan te gedetailleerd" "Honden belasting apekool" "Verhoogd risico van brand blijft •>r> 'De Kwaak': recreatie Volkstuincomplex uitgebreid STAD EN BAND DINSDAG 29 NOVEMBER 1977 VOORSCHOTEN De de gemeentefi- besprak gisteravond door middel van een „hink- stap"-sprong de Voor- schotense begroting voor 1978. Ernstig bezwaar be stond er bij alle leden tegen de door B en W gevraagde begin selverklaring dat de onge dekte jaarlasten van de re constructie van de Leids- eweg-Noord door middel van een verhoging van de on- roerendgoedbelasting gedekt worden. Maar alleen wanneer er geen andere oplossing mo gelijk is. De commissie finan ciën wilde van deze toezeg ging echter niets weten. In middels is al wel bekend dat de jaarlasten aanzienlijk lager zullen worden dan werd be groot bij de aanbieding van de begroting. De provincie is be reid een deel van de recon structie te subsidiëren. subsi- „Verkapte dies" Een punt van bespreking was ook de post „verkapte subsi dies". Bij de commissieleden bestaat de indruk dat de in stanties en verenigingen niet weten hoe groot die verkapte subsidie soms is. Drs. Meer hoek (CDA) deed het voorstel deze subsidies zichtbaar te maken door aan de ene kant de subsidie welke bekend is aan een vereniging te verho gen en tezelfdertijd de huurprijzen op te schroeven. Vooral de sportverenigingen hebben verkapte subsidies die ongeveer 150.000 gulden per jaar bedragen. Het tekort op de exploitatie van de sportvelden is zeer groot. Hondenbelasting De verhoging van de hon denbelasting met 10 procent werd afgewezen. Drs. Meer shoek (CDA) zag de hond als bewaker en vriend en vond bovendien dat deze belasting uit de oertijd stamde en eigenlijk helemaal moest worden afgeschaft. Mr. Be geer (WD) vond de hele hon denbelasting apekool en wet houder Oosterbaan ver klaarde niet bereid te zijn zijn hoofd op het blok te leggen om de verhoging er door te krijgen. Wel wil de commissie eventueel een verhoging goed keuren voor de tweede en volgende hond indien'B en W toch deze belasting willen handhaven. WASSENAAR - Het Wassenaarse raadslid Dijk stal (VVD) liet gisteren in de vergadering van de commissie maatschappelijke voorzieningen en onderwijs nog eens weten dat het plaatselijke Sportfondsenbad niet meer aan een groot pak ket eisen voldoet, die vandaag de dag aan een zwembad gesteld moeten worden. De heer Dijkstal was (evenals de fractie van Wer kend Wassenaar enkele weken geleden in haar vragennota bij de begroting) van mening dat dit terug te voeren is op de sterk verouderde toe stand van het bad. „Het is niet alleen zo dat vandaag meer naast het zwemmen gebo den moet worden in een zwem bad, zoals tafeltennis, gokauto maten enz., maar ook op zwem- gebied moeten er meer mogelijk heden zijn", aldus de VVD-er. „Zwemwedstrijden tot een be paalde klasse kunnen plaatsvin den, maar waterpolo kan er al niet meer gespeeld worden, dat ter wijl we toch twee kwalitatief goede waterpoloverenigingen hebben. Deze moeten-nu nog al tijd naar andere steden om te trainen of te spelen". Bejaarden Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Nieuwe Rijn 20 a. Vrouwenhuis, thema avond „Vrouwen en bouwen", 20 uur. Troef, Noordeinde 2a, koken, 18 uur; druktechnieken; Engels; brugdiploma verplegende en verzorgende beroepen, 20 uur; jazzballet. 21 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga; zelf kleren maken; jazzballet; foto/film club; tekenen en schilderen, 20 uur. "t Breehuys, Breestraat 19, kleiclub, 16 uur; volksdansgroep, 19 uur; Repelsteel tje, geopend van 14-17 uur. Stadhuis, hoorzitting nota organisatie sociaal culturele sector, 20 uur; cie. in terne organisatie en beheer, 20 uur. Zevensprong, Bernhardkade 35, be- wondersavond Oranjestraat, 21 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. fiancien en culturele zaken, 19.30 uur. Gemeentehuis-Voorschoten, cie. alge mene zaken, 20 uur. Hervormde Kerk, Warmond, Pol derconcert van Sempre Crescendo, 20 Faraldo, 20.15 i Leidse Schouwburg, in het Mickery-cir- cuit "The live and times of Joe of Eng- Sportfondsenbad: voldoet niet meer Woensdag Een ander punt dat Dijkstal nega tief beoordeelde was de minieme deelname van bejaarden aan het zogenaamde bejaardenzwem- men. Hij wilde daarmee niet aan duiden dat deze geringe belang stelling ook te wijten is aan de accommodatie. „Maar al krijg je het op gang, er zijn dan toch weer niet genoeg uren vrij om ze te la ten zwemmen", voegde hij eraan toe. Een gebrek aan technische hulpmiddelen, zoals bijvoor beeld het ontbreken van een stoeltjeslift, maakt het ook voor gehandicapten haast onmogelijk te zwemmen in het Wassenaarse Sportfondsenbad. Volgens Dijk stal maken de politie en brand weer bij hun oefeningen haast geen gebruik meer van het bad. Alleen het gebruik van de sauna is nog een haalbare zaak. Niet alleen het wegblijven van deze groepen mensen uit het zwem bad, maar vooral de hygiëne van het bad voerde Dijkstal als een belangrijk negatief aspect aan. „Ik wil niet zeggen dat het bad niet schoon is, maar het ziet er gewoonweg vies en verouderd uit. De perrons lijken bijvoor beeld erg onfris". Dijkstal wilde in zijn relaas de kwaliteit van het water niet aanvallen, omdat een regelmatige controle plaatsvindt die in het algemeen wel een goed resultaat te zien geeft. „Alleen als het buiten- en het binnenbad ge lijktijdig gebruikt worden, dan komen er moeilijkheden omdat beide baden slechts op één fil tersysteem zijn aangesloten". Gedachten De voorzitter van de commissie. wethouder Van der Klaauw gaf nog eens aan dat momenteel ge dachten in ontwikkeling zijn over verbouw- of nieuwbouwplan- nen. Hij liet dóórschemeren aan het eind van februari voldoende plannen ontwikkeld te hebben over het zwembad. Verder kon digde hij nog aan dat de tarieven voor het zwemmen het komende jaar op hetzelfde peil blijven als dit jaar. Dit in verband met het gelijktrekken van de prijzen met de andere baden in de agglomera tie Den Haag, die nu vaak nog goedkoper zijn. Rapport over Voorschotense brand: Kenndylaan 11, Oegstgeest, ii avond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 16, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen; zeefdrukken; jazzballet; gitaar- curcus; goochelen; pottenbakken; teke nen en schilderen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, gitaarclub, 15.30 uur; vegetaries eethuis, 18 uur; kreatieve werkavond; koffiebar, 20 uur; gespreksgroep Praxi, 20.30 uur. Vrouwenhuis, Nieuwe Rijn 20 a, verga dering Wij vrouwen eisen, 20 uur. Catena, Kolfmakersteeg 8, avond over Zuid-Afrika, 20.30 uur. Troef, Noordeinde 2 a, Palestina infor matie cyclus, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. onder wijs en maatschappelijke aangelegen heden, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. welzijn en onderwijs, 20 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente raad, 20 uur. Gemeentehuis Wassenaar, cie. techni sche diensten, 19.30 uur. Leidse Schouwburg, Nederlands Danstheater, 20.15 uur. Donderdag OEGSTGEEST - Medio december hoopt de gemeente Oegstgeest het ontwerp-bestemmingsplan „De Kwaak" ter inzage te kunnen leggen. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied in de Broek en Simontjespolder, dat nog tot de gemeente Oegstgeest gerekend wordt. Men is van plan aan dit stuk grond een recreatieve bestemming te OEGSTGEEST - De volkstuinenvereniging in Oegstgeest begint definitief vorm te krijgen.Nog voor het eind van geven. V anuit de gemeente Lei- ^e£ jaar zuUen statuten worden opgesteld. Voorts deelde voorzitter Penning tijdens een gisteravond gehouden den is al diverse jaren aange- bijeenkomst mee dat nauw contact met de gemeente wordt onderhouden over de inrichting en het eventuele drongen op recreatieve voorzie- beheer van het door de gemeente in 1978 uit te breiden volkstuinencompléx ten westen van de Grunerie. ningen voor de Merenwijk, waar Hoofdschotel van het programma van de volkstuinenvereniging gisteravond vormde de lezing van de heer A.E. in totaal zo n 25.000 mensen ko- Wunderink van het Algemeen Verbond van Volkstuinders Vereenigingen in Nederland. De heer Wunderink gaf men te wonen. een uiteenzetting over grondbewerking en bemesting. Een en ander werd verduidelijkt met dia's uit het Een fors complex in de polder is Rijkslaboratorium voor Grondonderzoek, waar grondmonsters op aanvraag worden onderzocht. gereserveerd voor sportvelden, £en £u3eecfe spreker van het Verbond lichtte voor de aspirantleden het nut van het vötkstuin wezen toe aan de hand een deel voor volkstuinen en van een historisch overzicht. schoolwerktuinen en een deel Foto: He westelijke uitbreidingsmogelijkheid van het Volkstuinencomplex De Grunerie. voor groenvoorzieningen. De be staande jachthaven blijft ge- 1 handhaafd. De kosten van het gehele project komen volgens een woordvoer der van de afdeling algemene za ken op het gemeentehuis van Oegstgeest waarschijnlijk op re kening van de gemeente Leiden, terwijl Oegstgeest het bestem mingsplan in ontwikkeling heeft omdat het op Oegstgeester ge bied ligt. VOORSCHOTEN - De totale schade die de grote brand van 30 september aan de Voorschotense Rouwkooplaan heeft aangericht bedraagt 2.100.000 Gulden. Met uitzondering van de 200 postdui ven die bij deze brand de dood vonden wordt de schade door de verzekering gedekt. Dit blijkt uit het rapport dat nu naar aanlei ding van de brand is uitgebracht. De brandbestrijding door de Voorschotense en de Leidse brandweer wordt in het rapport alle lof toegezwaaid. Aanvaardbaar Gebleken is,dat de afstand tussen het industriecomplex en de wo ningen aan de Essenlaan onge veer 30 meter bedraagt. Dit is aanvaardbaar en in overeens temming met de geldende be stemmingsplannen. Er zijn ech ter verbouwingen gedaan zonder goedkeuring, waardoor de rooi lijn van de bedrjfsgebouwen met enkele meters werd overschre den zowel aan de noordwes telijke als aan de zuid-oostelijke zijde. Voorts kan gesproken wor den van „volbouwen" omdat de loodsen dichter dan 3 meter op elkaar staan: de voor loodsen on derling voorgeschreven afstand. In hoeverre deze illegale bouw van invloed is geweest op het verloop van de brand, valt moei- liik na te gaan. Wanneer de rooi- VOORSCHOTEN - De 6-jarigc Mark D. uit Voorschoten is bij een ongeluk op de Admiraal de Ruytersingel ter hoogte van het voetbalveld van Randstad Sport gewond geraakt. De jongen stak met zijn fiets plotseling op een fietsoversteekplaats de rijbaan over en werd geschept door een personenwagen, bestuurd door de 32-jarige Dolfien Atie A., eveneens uit Voorschoten. De jongen moest met een beenbreuk en hoofdwonden worden ver voerd naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. OEGSTGEEST - Als de universi teit niet binnen een jaar met plannen komt om het zoge naamde 'Universiteitsterrein' (het gebied tussen rijksweg 44 en de Rhijnhofweg) te verwezen lijken, zal de gemeente Oegstgeest ertoe overgaan dit gebied tot agrarisch terrein te verklaren. Al zo'n 17 jaar lang verkeren de tuinders in dit ge bied in het ongewisse over de vraag wat er met de terreinen gaat gebeuren. Deze situatie nog veel langer laten voortduren achtte wethouder Thorn niet wenselijk. De commissie was tevens van mening dat Provinciale Staten er op moet worden gewezen dat Oegstgeest zo goed als geen open gronden heeft en hier dus geen plaats is voor industrieterreinen. Talrijke bestemmingsplannen pas seerden gisteravond de revue. Behalve voor het 'Universi teitsterrein' werd besloten een voorbereidingsbesluit (ter voor bereiding van een bestem mingsplan, red.) te maken voor de Voorhofpolder, de Elsgees- terpolder en de Morsebelpolder voorzover gelegen buiten het ge bied van bestemmingsplan 'Haas wijk 1976'. Leiderdorpse commissie verontwaardigd LEIDERDORP - "Dit is goochel werk. Wat kunnen wc hiertegen doen?" verwoordde een veront waardigde Tieken (KVP) de stemming ten aanzien van het Ontwerp-streekplan Zuid-Hol land West. De Leiderdorpse commissie voor ruimtelijke or dening had nogal wat kritiek op het streekplan. Wethouder Drenth: "Het plan bulkt van de detaillerineen. dat kan toch nauwelijks de bedoeling zijn?". Volgens de commissieleden had het plan zich meer tot de alge mene lijnen moeten beperken. Ook het onvoldoende overleg met de gemeente werd aan de kaak gesteld. \ls één van de belangrijke bezwa ren werd aangevoerd, dat de voorschriften van het streekplan botsen met tezelfdertijd uitge sproken verlangens: je kan niet tegelijkertijd een hoge woning dichtheid eisen zoals in het streekplan voor Leiderdorp ge beurt en een wezenlijke inspraak honoreren. De heer Heelman (PCG) "Je weet al van tevoren dat de bewoners een hoge wo ningdichtheid niet fijn vinden". En, lichtelijk verbijsterd, "is dit symptomatisch voor ons provin ciale bestuur? Is het nu werkelijk zo slecht?" De commissieleden besloten de be zwaren van het gemeentebestuur ten aanzien van de te grote de taillering van het streekplan te onderschrijven. Tevens zullen een aantal onjuistheden in het plan bij Gedeputeerde Staten worden aangestipt. De heer Hek- kelman: "en dan mag het best een stuk scherper worden gesteld dan het gemeentebestuur doet" n verband met de realisering van het bestemmingsplan Haaswijk zullen een aantal volkstuinen in de Morsebelpolder en nabij boerderij Haaswijk in de toe komst (echter niet voor 1979) worden opgeheven. Daartegen over zal een uitbreiding plaatsvinden van de volkstuinen in de Grunerie. De commissie be sloot de verhuurprijzen van alle volkstuinen in Oegstgeest voor het jaar 1978 met 2,50 gulden te verhogen. Allerongelukkigst' oordeelden de commissieleden de ontsluiting van het bestemmingsplan 'De Kwaak'. De sportvelden die in dit plan zullen komen zijn hoofdza kelijk voor Leiden bestemd. Oegstgeest betaalt dan ook slechts een tiende deel van de voorbereiding van het bestem mingsplan. De commissieleden bleken echter slechts bereid met het ontwerp akkoord te gaan als het terrein aan de oostelijke zijde zal worden ontsloten. lijnen van het bestemmingsplan in acht worden genomen en de voorschriften van de brand beveiliging worden nageleefd kan naar de overtuiging van bur gemeester en wethouders niet worden gesproken van een on aanvaardbare situering van het industrieterrein. Controle Door oorzaken in de personeels sfeer kon de controle op de nale ving van de bepalingen van de woningwet en de hinderwet de laatste jaren niet al te intensief zijn. De gemeenteraad wordt voorgesteld akkoord te gaan met de in de primitieve begroting op genomen post van 100.000 gul den, ten behoeve van personeel suitbreiding bij de afdeling bouw-en woningtoezicht. Voorts krijgt de gemeenteraad in het vervolg ieder kwartaal de verza melde brandverslagen te zien. Alle bouwvergunningen die ver leend worden voor het industrie terrein aan de Rouwkooplaan zullen worden voorgelegd aan de commissie voor openbare wer ken. De Brandbeveiligingsver ordening zal op korte termijn aan de gemeenteraad ter vaststelling worden aangeboden.De huidige Voorschotense politieverorde ning heeft sterk verouderde be palingen terzake van het voor komen en beperken van brand. Het rapport besluit met de con statering dat het begrijpelijk is dat een grote brand als die aan de Rouwkooplaan veel emoties lo swoelt. Calamiteiten zijn niet al tijd te voorkomen en van een ze ker verhoogd brandrisico op de beide Voorschotense industrie terreinen (Rouwkooplaan en Dobbeweg) zal dan ook altijd sprake blijven. Veel diefstal in weekeinde LEIDEN - Bij de politie kwamen vrij veel aangiften binnen van diefstallen die in het weekend gepleegd zijn. Portefeuilles met grote of kleine inhoud en diefstallen uit woningen, be drijven en scholen. Daarvan de volgende: uit een bedrijfspand aan de Morsweg werden een de- coupeerzaag en een cirkelzaag machine weggenomen. Totale waarde 770,-. In de Prinses Ma- rijkeschool aan de Pasteurstraat werd ingebroken en een koffer schrijfmachine, een diaprojector (ƒ495,-) en filmapparatuur (ƒ2083,-) ontvreemd. Uit een tuinhuisje van volkscomplex "Ons Buiten" aan de Zijl ver dween tuingereedschap met een waarde van 625,-. De schade die bovendien werd aangericht be draagt ƒ250,-. Van een stuk land aan de Rooseveltstraat werd een polvester boot, een jol, gestolen. Waarde ƒ1750,-. t LEIDEN - Een rijdbare schaftkeet aan de Gooimeerlaan vloog gisteravond in de brand door een brandende gasbrander. De brandweer bluste het vuur. Troef, Noordeinde 2 a, voorlichtings avond werkgroep dienstweigeren, 20- 21.30 uur. Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra tis advies, 20-21 uur, tel. 142771. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofilie, open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Troef, Noordeinde 2 a. Nederlands voor buitenlanders, 19.30 uur; project Leiden; handenarbeid, 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café; toneelworkshop; gitaarcursus; Go, 20 uur. fiebar, 20 uui Stadhuis, cie. ruimtelijke ordening. 20 uur; cie. sociale maatschappelijke aan gelegenheden; gezondheidszorg en cul- Gemeentehuis Leiderdorp, tencie., 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. verkeer en vervoer, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie openbare werken, 20 uur.' Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Moeders voor Moeders Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Belangengroep alleenstaanden Dienstencentrum LEI0SCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30. Jaaraborlhement per post 221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2