Artiesten in sportief 35 duel met prominenten aVuurwerk ^gaf veel ^vuurwerk Fanclubs uit alle hoeken en gaten in ijshal Vijf mille voor Leidse Hutspotten Wees slim.' Extra LEIDEN 197' BAANDAG 28 NOVEMBER 1977 Lyraband viert eerste verjaardag LEIDEN - De Eerste Leidse Lyra band heeft afgelopen zaterdag met een feestelijke uitvoering in het Anthonius Clubhuis haar eenjarig bestaan gevierd. Het be gon met de presentatie van de gehele band en vervolgens kwa men de blaaskapel, de majorettes en de tamboers, lyra's en koper- blazeier groot applaus de mars Festival Sounds en Dessau ten gehore brachten. Na de pauze verschenen de majo rettes ten tonele in orginele Vo- lendamse klederdracht. De blaaskapel bracht de zaal vervol gens in carnavaleske stemming. Een bezoek van Sinterklaas, een optreden van Leidse Johnnie en een bal besloten het programma. Tasjesdieven LEIDEN - In één uur tijd zijn za terdagmiddag drie winkelende vrouwen van hun portemonnee beroofd. Tussen drie en vier uur werden uit hun tassen res pectievelijk op de Breestraat, Hoogstraat en Aalmarkt negentig en honderd gulden en diverse papieren buitgemaakt. Van de daders geen spoor. LEIDEN - Een uit een auto gegooid stuk vuurwerk was er de oorzaak Liize van dat drie mannen afgelopen 14.5 zagerdag slaags raakten met el kaar. oze^et werd uit een, op de Oegsgeesterweg rijdende auto gegooid. Een achterop komende af 2 automobilist schrok daar zo van dat hij tegen de voorste auto aan- trip reed. Daaruit kwamen twee lidsi mannen gewapend met wapen- ïrei1 stokken tevoorschijn, ie de au- (ma tomobilist bedreigden. Omdat er een politieauto in de aad buurt was konden de twee dreigende Leidenaars, G.K. (21) Touw trekkende artiesten: van rechts naar links Ben CramerPiet Ban n -fr en V door de politie bergen, Serge (van Saskia) en leden van Jackpot worden ingerekend. Ze werden na verhoor weer vrijgelaten. "Mishandeling "op Papengracht LEIDEN - Een inwoner van Alp hen aan den Rijn is zaterdagnacht 2a omstreeks drie uur bij de Papen- gracht door drie nog onbekend gebleven mannen mishandeld. Hf fanHet slachtoffer moest met |f| /an heupverwondingen naar het f Academisch Ziekenhuis worden Ij&m vergebracht. Later in de nacht kon hij weer naar huis terugke- Chemische Fabr.'Schiedam' 010-26.47.56 Touwtrekkende prominentenv.l.n.r.Rüud Paauw,Joop Westbroek, Jan Holvast, Joop Riethoven, Joop Visser en Theo Nijssen LEIDEN - Uit alle hoeken en gaten van het land waren gis termiddag fans naar Leiden gekomen, om in de restaura tie van de Ton Menken ijshal de problematiek rond het verschijnsel "fanclub" te be spreken. Dit verenigingswe zen blijkt namelijk allesbe halve gezond te zijn. Het grootste probleem is wel dat in feite iedereen een fanclub op kan richten. Je kiest een artiest, groep of zelfs tv-prog- ramma uit, plaatst wat ad vertenties en wacht de reac ties af. Iedereen die zich (a raison van een paar tientjes per jaar) vervolgens opgeeft als lid van je club stuur je wat stenciltjes en een foto toe. Het komt dan ook zeer vaak voor dat malafide heren misbruik maken van de goedgelovig heid van zwijmelende fans om snel rijk te worden. Daartegen nu wil de DFF, Dutch Fanclub Federation, zich gaan verzetten. Boven dien wil de^e overkoepelende organisatie, zo bleek gister middag in de barstensvolle restauratie van Ton Menken, ervoor gaan zorgen dat er voor elke groep, artiest etc. slechts één fanclub in Ne derland opereert. Je voorkomt daarmee, dat fan clubs op de vuist gaan, zoals dat gistermiddag bijna ge beurde met aanbidders van Abba. De ene fanclub van deze Zweedse groep eiste het recht van erkenning op om dat zij persoonlijke toestem ming van de groep hadden, terwijl de andere zei erkend te worden door de platenmaat schappij van Abba. Zoals gezegd, de restauratie van de ijshal was te krap om alle naar Leiden toegestroomde fans te herbergen. Het was dringen geblazen. En dat ter wijl er nog een slordige twee duizend Status-Quo fans hadden willen komen om de vergadering luister bij te zet ten. De organisatoren van de fanclub-dag, DFF en Mu- ziekparade (een vierwekelijks popblad) hadden hen echter haastig gesommeerd met een kleinere afvaardiging te ko- Dus waren er van alle fanclubs slechts een handjevol verte genwoordigers op de (tweede) landelijke vergade ring. Duidelijk herkenbaar JOVD-avond De afdeling Leiden van de libe rale Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie or ganiseert vanavond om acht uur in de Vikingzaal van "Nieuw Minerva" een openbare discussieavond met mr. J. L. Brinkhorst en mr. H. P. Talsma. Het onderwerp waarover gesproken wordt is "Het liberalisme van D'66 en de VVD en hun onderlinge verhouding in de actuele poli tiek. Mr. Brinkhorst is oud-staatssec retaris van Buitenlandse Za ken en nu tweede-kamerlid voor D'66. Mr. Talsma is on dervoorzitter van de VVD. Kerst-inn Op eerste en tweede kerstdag wordt in het verenigingsge bouw Augustinus aan het Rapenburg 24 een algemene kerst-in georganiseerd. De or ganisatoren zijn op het ogen blik op zoek naar gastheren en gastvrouwen die zich op een van beide dagen een paar uur beschikbaar willen stellen om alles soepel te laten verlopen. Geïnteresseerden kunnen Jac queline Kley bellen op tele foonnummer 121531 LAFV-avond De Leidse Amateur Fotografen Vereniging houdt vanavond de algemene jaa rvergadering in gebouw 't Bruggehoofd aan de Steenschuur 11 in Leiden. De agenda vermeldt naast een aantal huishoudelijke punten de uitslag van de H. JHol- swilder-plaquette wedstrijd. Na de pauze houdt Jan Ver steeg een lezing over het on derwerp "De fotografie in de Dc bijeenkomst begint om acht Vrouwen-bouwen Het Leidse Vrouwenhuis, Nieuwe Rijn 20a, organiseert morgenavond een thema avond met als onderwerp "Vrouwen en Bouwen". De bijeenkomst (die om acht uur begint) wordt ingeleid door bouwkundig ingenieur Nel- lien de Ruiter. Ze zal iet's ver tellen over de relatie tussen vrouwen en huizenbouw Hengelsport Viscollege HSV viste de 8ste wedstrijd in de Witte Singel- Schelpenkade. De vangst was redelijk. De uitslag: 1K. Laterveer 3250 (53), 2. G. Bontje 3000 (43), 3. P. Blok 2050 (32), 4. J. v.d. Linden 1700 (20), 5. Laterveer sr. 1615 (30), 6. F. Boot 1600 (27), 7. P. Wondergem 1525 29) ,8.J. Leuering 1350(17),9, K.Jansen 1300(22), 10. J. Boot 1050(17). Nci afloop van de 'landdag' konden de leden van de fanclubs zich op de ijsbaan vermaken met o.a. de groep Catapult. door stickers, t-shirts en pet ten met de afbeelding van hun idool. Een greep uit de aanwezige clubs: Neil Diamond, de Classics, de Hammond Brothers, the Car penters, Osmond Brothers, John Denver, Abba, Beach Boys, Kamahl, Rex Gildo, Status Quo, Beatles, Dave, Bad Compagny, Supremes, Les Humphries, Starsky Hutch, Rubettes, Julien Clerc en Elvis. Veel meer dan tot de vast stelling van de DFF-statuten kwam men gistermiddag niet, temeer daar de megafoon waarvan de 'voorzitter zich moest bedienen herhaaldelijk dienst weigerde. Wel werd op de valreep besloten de fan club van Starsky Hutch (de twee Amerikaanse jongens met de snelle auto) tot fan- club-van-het-jaar uit te roe pen. Als reden daarvoor gaf het DFF-bestuur op dat deze fanclub die nog geen jaar be staat, de leden al veel had ge boden en veel werk had ver zet om de club tot een succes te maken. Overigens voelt, zo bleek gis termiddag, lang niet elke ar tiest zich gestreeld als hem ter ore komt dat er speciaal voor hem een club is opgericht. Neem nu de fanclub van de Amerikaanse groep The Car penters. De fanclub heeft een lange strijd moeten voeren om erkenning van de groep te krijgen. Nu is de Nederlandse afdeling de enige in heel Europa. De manager van de Carpenters ziet het ver schijnsel fanclub niet zo zit ten, bang als hij is voor mala fide clubs die de groep een slechte naam zouden kunnen bezorgen. Om nog even de zaken op een rijtje te zetten: de DFF gaat op 1 januari officieel van start met de werkzaamheden. Ze zal onder meer contact zoe ken met de platenmaat schappijen, fanclubs van in formatie over hun artiest(en) voorzien en een blad uitgeven met "echte goede informatie" over de artiesten. Fanclub-leden-met-klachten over hun club kunnen bij de overkoepelende organisatie terecht. De DFF zal dan on derzoeken of die klachten al dan niet terecht zijn. MIEP DE GRAAFF Auto's vernield LEIDEN - Twee achttienjarige Leidenaars zijn zaterdagnacht door de politie betrapt op het vernielen van auto's. Van vier auto's, die geparkeerd stonden in de Breestraat, werden op hard handige wijze de spiegels afge- Kom ook voor-in-de- week voor dezelfde vaste lage prijzen. Dan mijdt u de drukte en EDAH maakt het u nog aantrekkelijk ook! alleen dinsdag en woensdag. PANKLMV, BOO <5RAM LEIDEN - De 64-jarige Leidenaar J. Koudijs is zaterdagavond door een ongeluk om het leven gekomen. De man .werd door een bestuurder van een Volkswagenbusje aangereden terwijl hij het kruispunt Ples- manlaan/Haagse Schouwweg overstak, i Het slachtoffer werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar hij later in de avo'nd overleed. LEIDEN - Vijfduizend gul den (minus de niet geringe onkosten) is de Leidse carnavalsvereniging ,,De Hutspotten" gisteren rijker geworden van „Ar tiestenspul '77", dat gis termiddag in de Groenoordhal werd ge houden. De opbrengst van het evenement was be doeld om de schade te dekken die onlangs door vandalen werd aangericht aan kostbare carnaval sattributen van „De Hut spotten". Van de 5000 gulden kwamen er 3000 uit entreegelden (er waren zo'n 3000 bezoekers). De overige 2000 gulden werd bijeenge- scharreld door Harry Touw (beter bekend als Fred Haché), die met niet-aflatende ijver de toe schouwers geld uit hun zak poogde te kloppen voor het goede doel. Hoofdschotel van „Artiestenspul "77" was een voetbalwedstrijd tussen een Leids „prominen tenel ftal" en een team van Ne derlandse artiesten. Voor de Leidse equipe kwamen maar liefst 19 spelers uit (niet allemaal tegelijk, maar bij stukjes en beetjes). Die negentien waren: burgemees ter Vis, Joop Riethoven, Wout Bergers, Ton Menken, Har Meijer, Eimert Teekens, Peter Brand, Prins Carnaval Rob I, Pe ter Paulides, Joop Westbroek, Piet Biegstraaten (die alleen de aftrap verrichtte), Herman Fi- lippo, Joop Visser, Dick Tes- selaar, Theo Nijssen, André de Jongh; Piet Kantebeen, Jan Hol vast en Ruud Paauw. Bij de artiesten acteerden o.a. Piet Bambergen, Hans Boskamp, Ruud de Wolf (van de Blue Diamonds), Serge (van Saskia), Ben Cramer en Rudi Lubbers (boksers zijn kennelijk ook ar tiesten). De Leidse prominenten zagen aan vankelijk met enige zorg het strijdgewoel tegemoet, omdat hun elftal niet veel meer was dan een vreemd soort kalfsgehakt (deze regel hoeft Teekens zich niet aan te trekken), terwijl van de artiesten bekend is dat zij vele weekenden per jaar ergens spe len. Maar die vrees sloeg om in groot zelfvertrouwen toen Jood Riethoven met zijn buik vol on wankelbare zekerheden eenmaal in het mini-doeltje was gaan staan. Hij paste er precies in. dus daar zouden de artiesten gewoon niet doorheen komen. Helaas zou Joop later twee keer op de grond gaan liggen. En tussen zijn buik en de Groenoordvloer bleek, raadselachtig genoeg, nog een opening te bestaan waar de bal doorheen kon. De in de beginfase door bur gemeester Vis aangevoerde pro minenten namen de leiding door een klasse-treffer van Peter Paulides. De 1-0 werd lang vast gehouden, vooral door de ijzig goede partij die Ton Menken ten beste gaf in het hart van de defen- Maar er waren meer goed op dreef. Piet Kantebeen (beginnend aan zijn tweede jeugd), Dick Tes- selaar (hoewel die nogal eens naar rechts trok, wat voor een PvdA-wethouder natuurlijk be denkelijk is), Wout Bergers, Jan Holvast, Joop Westbroek. En wat te denken van Har Meijer. Dat die man mensen repareert, was be kend, dat hij tennist en op 3 ok tober niet onverdienstelijk met een hoge zijden manoeuvreert eveneens, maar dat hij óók nog bleek te kunnen voetballen Een ontdekking. De weg naar Argentinië lag open voor de prominenten. Totdat de leeuw van de Da Costastraat, Joop Riethoven, die twee onfor tuinlijke momentjes had, waar van Oscar Harris en die ene Blue Diamond profiteerden. In de rust gaven de artiesten en de Leidse prominenten zich over aan een potje touwtrekken. Dat was uiteraard geen redelijke krachtmeting, want bij de Leide naars streed gewichtheffer Her man Filippo in de f-ontlijn en Joop Riethoven in de achter* hoede. De artiesten hadden net zo goed kunnen proberen de Groenoordhal van zijn plaats te wrikken. In minder dan een halve minuut was het met hen gedaan. Doordat de rust nogal was uitgelo pen, speelde de tweede helft zich voor tamelijk lege tribunes af. Ben Cramer maakte er met een fraaie kopstoot nog 3-1 van, waarna scheidsrechter Zwart de handel liet inrukken. Aan die wedstrijd voorafging een duel tussen de vrouwen van de Hutspotten en de vrouwen van de artiesten. De vrouwelijke hut spotten waren gekleed in een te nue dat mannen in de jaren twin tig in bed droegen. Alleen als je de ogen ijlings sloot leek het op voetbal. Nu werden de dames ook wel vreselijk ge hinderd door St. Nicolaas die op het sterk verkleinde veld in een zetel op het middelveld had plaatsgenomen en daar hard nekkig bleef zitten. Het schijnt dat de artiestenvrouwen het ge vecht met 1-0 wonnen, maar mijn hand er voor in het vuur steken durf ik niet. - RUUD PAAUW Zanger Ben Cramer deelde zaterdag handtekeningen uit in de Haarlemmerstraat om aandacht te vestigen op Artiestenspul.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3