Leidse raad wil voorstel over daklozencentrum eidse agenda Stoker maakt val van 12 meter Tien jaar kunstmarkt Begrotingsbehandeling: 35 moties J «r i K Al V. WINTERCONCERT Jeugd Oegstgeest al wandelend "stapje dichter bij natuur" STAD EN RAND MAANDAG 21 NOVEMBER 1977 LEIDEN - De Leidse gemeenteraad heeft vrijdagavond, op Grenswijziging Warmond. B en W de laatste dag van de begrotingsbehandeling, gestemd moeten de besprekingen met het over de ongeveer 35 moties die door de raadsleden waren ingediend. Dat leverde o.m. de volgende resultaten op: Daklozencentrum. Voor 1 juli moe ten B en W aan de gemeenteraad een voorstel doen voor de tot standkoming van een opvang centrum voor daklozen, even tueel gekoppeld aan een crisi sopvangcentrum. Deze motie van CDA-raadslid Kramp verkreeg ieders instemming, op die van de wethouders Tesselaar, Van Aken en Verboom na. Continueroosters. De gemeente raad acht het wenselijk dat de experimenten met continueroos ters, zoals die nu al gehouden worden op de Lucas van Leyden- school, worden uitgebreid. Dat mag evenwel alleen gebeuren als er overeenstemming is tussen de onderwijzers, de ouders en de schoolinspectie. Zeven raadsle den verzetten zich tegen deze mo tie van Passchier (PSP): zes CDA-raadsleden en SGP/GPV. Binnenstadsscholen. De gemeen teraad was niet bereid om uit te spreken dat het college moet blijven streven naar drie basis scholen in de binnenstad. Een CDA-motie (Bosch) hierover verkreeg slechts steun van de twee PPR/D'66-raadsleden Van Oosten en Beijen en de PSP. Vol gens deze motie zou het college moeten onderzoeken welke mo gelijkheden er bestaan om het pand Rapenburg 48 in te richten als openbare basisschool. ZOETERWOUDE - Het eerste winterconcfert van de St. Jan's Fanfare (op foto) in Zoeterwoude beantwoordde weer geheel aan de verwachtingen. Een afgeladen "Centrum" genoot van een swingend, modern prog ramma van in het geheel 13 nummers. Voor de pauze werden 5 nummers ten gehore gebracht, waaronder de nieuwe mars "Aan mijn volk" van Johan Wichers. Na de pauze werden enkele werken van Koos Mark gespeeld, te weten "I am a brass band" en "People". det gemeleerde publiek genoot zichtbaar van de alleszins goede muziek. gemeentebestuur van Warmond voortzetten om te komen tot een grenswijziging in de Merenwijk. Deze correctie moet tot gevolg hebben dat de gehele Merenwijk Leids grondgebied zal worden. Een motie hierover van Beijen (PPR/D'66) werd met algemene stemmen aangenomen. Huisvesting grote gezinnen. Het college moet een onderzoek in stellen naar de problemen rond de huisvesting van grote gezin nen. Voor 1 maart moet de ge meenteraad kennis nemen van het resultaat van dit onderzoek. B en W moeten voorstellen doen om binnen twee jaar de te klein of slecht gehuisveste grote gezin nen aan betere woonruimte te helpen, o.m. door duplexwonin- gen of andere beneden- en bo venwoningen in renovatiecom plexen door te breken, of door meer grotere woningen te bou- Wisselwoningen. Een motie van PSP-raadslid Passchier over uit breiding van het aantal wis selwoningen stuitte op fel verzet van wethouder Verboom en werd door de meerderheid van de ge meenteraad verworpen. De PSP kreeg steun van CDA, de PPR/D'66-raadsleden Beijen en Van Oosten en de CPN. Premiekoopwoningen. Voordat de bouwgrond in Boekhorst en Koppelstein wordt uitgegeven, moeten B en W aan de gemeente raad een nota presenteren, waarin ingegaan wordt op de verhouding tussen te bouwen huur- en koopwoningen, het voorkomen van speculatie met koopwoningen en het principe, dat niemand meer dan éénmaal een premie zou moeten kunnen ontvangen. Een motie hierover van Beijen (PPR/D'66) werd met algemene stemmen aangeno- Fietspad Grote Polder. B en W moeten aan het aan te leggen fietspad langs de spoorlijn Lei- den--Grote Polder (richting Alp hen) prioriteit geven. Overwe ging in deze motie van Mentzij PvdA) is dat het huidige fietspad langs de Hoge Rijndijk zeer ge vaarlijk is. De motie werd zonder tegenstem aangenomen. Maandag Witte poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Troef Noordeinde 2a, fotografie: caba ret; jaargroep; yoga; bar/soos, alle groe pen vanaf 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, strip- tekenen, t'ai chi; projectgroep Leidse geschiedenis; fotografie, boetseren; Go-club, alle groepen vanaf 20 uur. Stadhuis, cie. interne organisatie en be heer, 20 uur; cie. algemene bestuurlijke aangelegenheden, 20 uur. Gemeentehuis Wassenaar, raad, 19.15 Volkshuis, Haarlemmerstraat 73, vol leybal en tafeltennis, 20 uur. Leidse Schouwburg, „Boeing boeing", LEIDEN - Met een Piet hoog in de mast kwam zaterdagmid dag Sinterklaas de Leidse Haven binnengevaren. Het kille weer had de vele nieuws gierige kinderen en ouderen niet thuis kunnen houdenen terwijl de lange stoet met de Goedheilig Man aan het hoofd zich door de Leidse win kelstraten slingerde verbe terde allengs het weer. Bij de aankomst van de Sint aan de Haven was het een prettige chaos. Hoog op zijn schimmel werd de bebaarde en gemijterde kindervriend omstuwd door de Leidse jeugd. De muzikanten en ma jorettes van De Burcht zorg den voor een vrolijke omlijs ting. Up zijn tocht door de Leidse binnenstad opende St.-Nico- laas en passant de ver nieuwde Breestraat Zijn toe spraakje hierbij ging echter verloren in ds Sinterklaas liedjes die zijn gevolg te berde bleef brengen. Op het Stadhuisplein volgde de officiële ontvangst van de Spaanse heilige met zijn zwarte knechten door bur gemeester Vis. Hierbij kwam nog eens naar voren dat de hele intocht in het teken stond van d£ promotie van de Leidse binnenstad. De ont vangst werd besloten met een weinig gebruikelijke show van een der Zwarte Pieten waar het veelkoppige publiek enthousiast op reageerde. OEGSTGEEST - De actie "Geef om de Natuur" die deze week in heel Nederland van start is ge gaan heeft in Oegstgeest een ex tra dimensie gekregen. Het Oegstgeester comité heeft zich niet alleen ten doel gesteld een collecte te organiseren ten bate van het Wereld Natuur Fonds, maar ook om de schooljeugd van Oegstgeest een stapje dichter bij de natuur te brengen door hen een wandeling te laten maken in het Bos van Wijckersloot. "Het is opvallend hoe geïnteres seerd de kinderen zijn voor deze wandelingen en wat zij allemaal al weten van de natuur", vertelt mevrouw Hermans, lerares biologie aan het Rijnlands Ly ceum en één van de leden van het actiecomité. Zij heeft de afgelo- s hij LEIDEN - Bij de vuilnisverbran dingsinstallatie heeft zaterdag nacht een 52-jarige Leidse stoker een val gemaakt van twaalf r ter; in zeer ernstige toestand i: in het AZL opgenomen. Met een collega had de stoker c onderzoek ingesteld naar slakkenkraan in de bunker de vuilverbranding. Zij echter niet de voorgeschreven weg naar en van de kraan bin nendoor maar gingen buitenom via een niet afgeschermde goot van veertig centimeter breed. Op de terugweg is de stoker van de Jubilaris op gemeentehuis WASSENAAR - - Het Wassenaarse college van B en W heeft de heer Koning uit Leidschendam een geschenk overhandigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum bij de afde ling financiën, onderwijs en per soneelszaken op het Wassenaarse gemeentehuis. Na een interne reorganisatie werd hij in 1970 hoofd van de afdeling onderwijs, personeels- en cul turele zaken, welke functie hij tot op heden nog steeds vervult. Daarnaast is hij eerste loco-sec retaris van de gemeente. De heer Koning die al ruim 44 jaar in overheidsdienst is, begon zijn ambtelijke loopbaan als volontair op de gemeente-secretarie van Zoetermeer. In 1952 startte hij met zijn werkzaamheden in Was- goot gevallen en kwam twaalf meter lager terecht. Vals goud Bij de Kopermolen, molen De Valk en Kaasmarkt is het afgelopen weekeinde handel in "vals goud" gesignaleerd. Bij de politie kwa men klachten binnen dat han delaars trachtten waardeloze horloges en imitatie-gouden armbanden te slijten voor driehonderd gulden. De handelaars bleken bij de politie bekende Leidenaars te zijn. In de kantines van twee voetbal verenigingen aan de Voor- schoterweg is zaterdagnacht in gebroken. Bij beide kantines ver schaften de dieven zich de toe gang door het forceren a bovenlicht. Maakten ze ir kantine een stereoversterker ter waarde van vierhonderd gulden buit, in de andere kantine be machtigden ze een hoeveelheid kauwgum ter waarde van vijfen dertig gulden. Wederom heeft het clubhuis van de Waigunga zeeverkenners het moeten ontgelden. Het clubhuis op de hoek van de Telderskade en de Rooseveltstraat vormt het mikpunt van regelmatige vernie lingen. Afgelopen zaterdag deed de schipper van de zeeverkenners aangifte van vernielingen in en aan het houten gebouw. Door het forceren van de houten schotten verschaften de baldadigen zich de toegang tot het gebouwtje waar ze verder de meterkast stuksloegen en een piano om gooiden. VOORSCHOTEN- Voor de lek kerbekken was het zaterdagmid dag feest in Voorschoten. Een le vensgrote taart, op een kar de Voorstraat ingereden, deed het water uit de mond lopen. Totdat hij door wethouder Marselis met een sabel werd aangesneden en, nee, geen gekonfijte vruchtjes, maar een boerenkapel bleek te herbergen. Dit was het begin van de tiende kunstmarkt, georgani seerd door de Voorschotense kunstkring. Bij een garagebedrijf aan de Von dellaan is zaterdagnacht een vrachtauto ontvreemd. De wagen Voorzitter Willem Vis herinnerde van het merk Mercedes Benz ver- aan de start van de Voor- tegenwoordigt een waarde van schotense Kunstkring, die thans 18.500 gulden. 50 leden telt uit Voorschoten en omgeving. De gemeente Voor schoten was bereid om de kun stenaars, die toen al een onder komen vonden in het atelier van Willem Schrofer de kans te geven hun produkten beschikbaar stellen van het Ambachts- en Baljuwhuis op de Voorstraat tij dens een kunstmarkt, die een week zou duren. De tiende Kunstmarkt heeft veel overeenkomsten met de eerste. Ook nu weer is kunst te koop voor iedereen, die een paar cen ten of guldens daarvoor op zij wil liggen. Werken van Paul Citroen, Hanny Bal e.d. zijn niet altijd on betaalbaar. Een verschil is echter dat thans de huisvesting in het Ambachtshuis een hachlijkè zaak wordt. In tien jaar tijds is dit historische pand meer ten onder gegaan aan gepraat, dan opge knapt door een noodzakelijke restauratie. Wethouder Marselis deed op iedere Voorschotenaar het beroep thans eens eendrach tig te gaan staan achter een doeltreffende restauratie. Tijdens het weekeinde wisten vele bezoekers de kunstmarkt te vin den en gingen vele werken vanuit de kunstkring over naar de par ticuliere verzamelaar. De gehele week is het Ambachtshuis geopend. De kunstenaars zelf, zijn vrijwel steeds aanwezig. pen week al enkele groepjes kin deren door het bos geleid. "We hebben de ideeën die uit de hoogste klassen naar voren zijn gekomen in verband met de af ronding van de biologielessen gekoppeld aan de oproep van het WNF. De eindexamenkandida ten en de leerlingen van 5 VWO zijn in dit projekt de begeleiders van de jeugd bij de wandeling door het bos. Tijdens de wande ling worden biologisch interes sante stukjes natuur bekeken en het is de bedoeling dat de kinde ren de samenhang tussen plan taardig en dierlijk leven gaan Mevrouw Hermans is van mening dat het zien van de natuur, het genieten ervan, het begin kan zijn van een groeiend besef dat de na tuur, alles op en in onze aarde, een evenwichtig systeem is, waarvan elk onderdeel van be lang is. "Zoals iedereen weet is de natuur de basis van het leven, van alle leven. Oo ons mensenleven. In grepen in de natuur slaan auto matisch terug op de mens", aldus mevrouw Hermans. De bedoeling van de actie is dat het wandelen niet alleen beperkt blijft tot de jeugd. Iedereen kan deze wandeling maken. Mevrouw Hermans legt nog eens de nadruk op de pedagogische waarde van de hele onderne ming: "Stelt u zich eens voor, jonge mensen die in plaats van beleerd te worden nu zelf kennis moeten overdragen en een zekere mate van verantwoordelijkheid toegeschoven krijgen. Zoiets is een ervaring die beslist te pas kan komen bij de verdere be roepskeuze". Het is de bedoeling dat de gehele schooljeugd van Oegstgeest (zo'n 1100 kinderen van acht ver schillende scholen) betrokken worden bij de natuurwandeling. SONJA HAVERKATE Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Miranda Lena Ma ria dr van J M Jordens en A M Paauw, Joost Emile Antoon zn van F M Höp- pener en M H C Van de Venne, Arnold zn van A Hus en C Reiss, Alexandra Jose- fina dr van J W Mesman en J M van der Ploeg, Monique Fransisca Adriana dr van C F Hulsebosch en E M A Koot, Astrid dr van H J Kasterop en C Mioch, Hendrik Karei Dirk zn van K Leget en B Buntsma, Berthien Elisabeth dr van S Plofem en P H M Röling, Senay dr van A Agacak en E Ugul. Ondertrouwd: J M Baartmans en E Vonk, J A Belt en A Borgers, J M Bonnet en E C Klein, R Crama en J Webbers, J A C den Edel en R C M van Aken, H M J den Eisen en C J C Kallenberg, P R Guerain en A van Egmond, W L T Hens- kens en W J Bouman, W J de Jong en S Seriier, B Keijzer en B Kooreman, J M van Linden en L L M Lubbe, C G Martijn en R A van den Berg, A Marijt en F Schoorel, P M P Merkx en K M Karas, L H M van den Nieuwendijk en S Stikkelo- rum, J M Puigdelliura Navarro en J Post, A M A Stol en C M Zweistra, C P Velt- huijzen en H J Stouten, P J T Versteeg en M A A Geerlings. Getrouwd: J A Vreeburg en T M C dela Rie, A Reyngoudt, en A J A Zonderop, H Scholte en E S Stikkelorum, TAAM Oudshoorn en P Lardé, H J Siebert en M de Bolster. Overleden: H. van Veen (1919), B Hoge- veen (1917), C van Amstel (1906), L le Febre (1899) gehuwd geweest met: N Keijzer, P Schreuder (1901). Contactgroep SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Belangengroep alleenstaanden Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur. do. 18.30-20.00 uur (gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (ma'andag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. Dienstencentrum Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di 10.30-11.30" uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 126938. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur iedere don- Dierenbescherming LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. 'Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30. Jaarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2