Algemene in boeiende derby voorbij Fides "King Arthur" met vier dunks de hoofdrolspeler in basketbalduel DE ZIJL/LGB WEER IN HET GOEDE SPOOR Foreholte haalt Walcheren onderuit Zwemmers van LZ'86 duiken onder twee kringrecords MAANDAG 21 NOVEMBER 1977 PAGINA 15 SPORT SPORT LEIDEN - LZ'86 organi seerde zaterdag in De Zijl zwemwedstrijden, waar aan behalve LZ zelf deel namen stadgenoot De Zijl/LGB, Waterland en Het Gooi. LZ hield er twee records voor de kring Gouwe Rijnstreek aan over. Ellen Hoogeboom verbeterde haar eigen kringrecord op de 100 m school voor meisjes onder vee rtien van 1.22.4 naar 1.22.1 en de meisjesploeg van LZ'86 op de 4x50 m vrij ónder veertien bleef met 2.10.1 vrij ruim onder het oude kringrecord van AZC (2.13.9). Edward Maasdijk (Zijl/LGB) kwam niet onder zijn formidabel Nederlands aspiran- tenrecord op de 100 m vrfj (53.6) van vorige week. Het werd dit maal 54.9, altijd nog een zeer res pectabele tijd. Een uitstekende prestatie leverde „gastzwem- mer" Cees Jan Winkel (DES). De 15-jarige Haagse vrije slag-crack zwom op de 1500 m een tijd van 16.45.1, maar één seconde boven zijn beste tijd. De onder-twaalf jongens van LZ deden het goed op de wissel- en rug-estafettes. Verder zwommen Ronald Bink (1500 m) en Bart Hameter (200 m school) behoorlijke tijden. Uitslagen 4x100 m wissel jongens o/12:l) LZ'86 5.24.2 2) Waterland 5.28.0 3) Zijl/LGB 5.31.6; idem meisjes o/14: 1) LZ'86 5.19.9 2) Waterland 5.28.1 3) Zijl/LGB 5.29.9; 1500 m vrij heren: 1) Cees-Jan Winkels DES 16.45.1 2) Peter van Santen Het Gooi 18.46.3 3) Ronald Bink LZ'86 18.48.4; 200 m. school he ren: 1) Bart Hameter LZ'86 2.42.9; 100 m school dames: 1) Ellen Hoogeboom LZ'86 1.22.1; 4x50 m vrij meisjes o/lO: 1) Zijl/LGB 2.34.4 2) LZ'86 2.44.2; Idem meis jes o/14: 1) LZ'86 2.10.1 2) Zijl/LGB 2.16.6; 4x100 m rug jon gens 0/12: 1) Waterland 5.16.3 2) LZ'86 5.24.9. LEIDEN - De twee derby's in de overgangsklasse hadden niet beter gepland kunnen worden. Het ver regende buitensporten maakte de weg vrij voor heel wat publiek om naar de 5 Meihal te komen. En men kwam flink aan zijn trekken. De Leidse top pers van dit moment had den hun eerste "onder onsje". In de volgorde Fi des Pacta-De Algemene en Zuiderkwartier-De Da naïden werden het twee boeiende krachtmetingen met één flinke verrassing: de zege van De Algemene. Zuiderkwartier onder vond nu ook de kracht van Aad v. Nierop, maar ging toch eervol ten onder te gen de oud-hoofdklasser. Fides Pacta-De Algemene 8-9 (2-4). Men moet naar 23 december 1970 teruggaan, om de laatste over winning van De Algemene op Fi des Pacta (toentertijd nog Vicus Oriëntis tegen te komen. In blauwwitte kringen was men na de povere vertoning tegen MIK allerminst hoopvol gestemd voor een gunstig resultaat, temeer daar De Algemene tegen de Leidse vereniging de laatste de cennia als underdog gebrand merkt stond. Opmerkelijk punt bij dit treffen, was de houding van de spelers, die elkaar al heel wat keren waren tegengekomen, onderling. Men liet elkaar spelen en die instelling stond borg voor een spectaculaire wedstrijd, die boeide vanaf de eerste minuten. De 1-0 van Joke Noordervliet was in overeenstemming met de openingsactiviteiten, maar daarna was de rol van De Alge mene toch opmerkelijk. Het vaak goed uitgevoerde aanvalsspel stak flink af tegen het vooral op afstand schieten gebaseerde spel van Fides Pacta, dat daardoor een toch wel verrassende 1-4 achter stand opliep. Die voorsprong hield De Algemene knap vast. Tot halverwege de tweede helft bleef het verschil drie punten (4-7), maar het publiek kreeg het spannende slot waarvoor het ge komen was. Met Ruud Niesing als schutter had de taktiek van Fides Pacta einde lijk succes: 7-7. De Algemene was echter zo zeker van zichzelf dat nog in dezelfde minuut alweer de leiding genomen werd (7-8). Via 7-9 en 8-9, beperkte De Algemene zich in de laatste minuten tot bal- Joke Noordervliet van Fides Pacta is Truus van Vliet te snel af. De Algemene won evenwel dit duel. bezit en dat ging vooral de laatste twee minuten voortreffelijk. SCOREVERLOOP: 1-0 Joke Noordervliet; 1-1 Henny Waas dorp; 1-2 Wim v. Vliet; 1-3 Joke Stouten; 1-4 Ruud v. Vliet; 2-4 Ruud Niesing; RUST. 2-5 Hen Rusman; 3-5 Dik Onderwater; 3-6 Ruud v. Vliet; 4-6 Ruud Niesing; 4-7 Wim v. Vliet; 5-7 Onderwater; 6-7 en 7-7 Niesing; 7-8 Wim v. Vliet; 7-9 Truus v. Vliet; 8-9 Joke Noordervliet. Zuiderkwartier-De Danaïden 12- 15 (5-6). Veel meer doelpunten,' maar ook veel meer agressie bij de tweede derby, later op de dag. Als kijkspel voldeed het zonder meer, spanning en sensatie tot ver in de wedstrijd, maar spel- technisch minder attractief dan Fides Pacta-De Algemene. Veel duw- en trekwerk en vaak wilde doorbraken werkten botsingen in de hand en ontsierden het duel. Het publiek kon echter met name de duels tussen Aad v. Nierop en Albert de Groot wel waarderen. De koningschutter van De Da naïden (v. Nierop) had het aan vankelijk erg moeilijk tegen de onverstoorbare De Groot. De Groot kon toch niet verhinderen dat v. Nierop weer een opval lende rol voor zich opeiste. Door zijn doelpunten, en door zijn pra ten tegen arbiter Zaal. Zuiderk wartier spartelde in de prestige- slag driftig tegen en dat kwam de spanning en het duel ten goede. De Danaïden kwam duidelijk niet in zijn spel en reageerde dat vaak onderling op elkaar af. Ge volg: rommelig en wild aanvals spel. Tot halverwege de tweede helft bleef het verschil tot één punt beperkt. Binnen drie minu ten was de strijd echter beslist: 7-11. Het gevolg was, dat er wat gepolijster spel te zien was, maar de strijd was duidelijk gestreden. DOELPUNTEN Zkw: Ineke de Hertog (3), Albert de Groot, Jim v. Daim, Crista Metselaar, Dik Derksen, Carla Akse (2), Wil de Wit (2), Dirk Jan de Kreek. De Danaïden: Aad v. Nierop (7), Cees Christiaanse (4), Yvon Kamer ling, Fred v. Duyn, Elly v. Spel den en Ingrid v. Haren. VES-Pernix 7-8 (3-3). Een knap her stel van Pernix in Den Haag te gen VES, vorige week nog de be dwinger van Excelsior. Goed verdedigen was de succesfor mule van de Leidse ploeg, die bo vendien in Janco Breedveld een goed afmaker had. Veel krachts verschil was er echter niet. Per nix moest zelfs na rust een 5-3 achterstand ongedaan maken, waarna Daan Vreeken in de slot fase match winnaar werd. Ove rige doelpunten: Breedveld (4), Jan v. Seggelen (2), Alice Tiele- VEO-TOP 11-4 (4-3). De eerste ne derlaag voor TOP, dat alleen de eerste helft tegen de voornaamste titelkandidaat tegenstand van formaat kon bieden. Die periode met goed TO P-spel werd met een kleine achterstand afgesloten, maar na de pauze ging het vol ledig mis. Van 4-3 werd het maar liefst 9-3 en toen was TOP ner gens meer. De Overkanters-Ons Eiland 13-16 (5-7). De tweede zege voor Ons Eiland bij wie Nan Deegenaars weer van de partij was. Met vijf goals maakte hij zijn opstelling volledig waar. Een prima mic- rokorfbalduel waarin Ons Eiland alleen bij 1-0 een achterstand kende. Daarna had het via 5-7 halverwege voortdurend een voorsprong, die zelfs tot 7 punten opliep. Door goals van Deeg enaars (5), Barry v. Duyn (3), Julia Arnoldus, Rob Hasselbach (3), Olga Soudan, Wim Nijenhuis (2), Huib Hasselbach. Crescendo-De Bermen 7-4 (2-3). De tweede zege voor Crescendo, dat voor rust geen afstand kon ne men van De Bermen. Bij rust was er zelfs een kleine achterstand. Daarna veranderde er veel. Toen Crescendo bij 5-3 eindelijk een grotere marge had geschapen, werd de voorsprong ook in de spannende slotfase niet meer prijsgegeven. Goals: Leny Kok (2), Louis Kok, Joke Geyer, Gab- rièlle Kok (2), Piet L'Ami. Fluks-Bolnes 10-9 (8-6). Het beste gedeelte van dit duel was de eerste helft, waarin het grootste aantal van de 19 goals te zien was. De tweede helft werd geken merkt door een laag tempo en goed sluitende verdedigingen. Doelpunten: Frank Dijkstra (4), Cees Imthorn (3), Corry v. Hoek (2) en Leny v. d. Plas. Fiks-RWR 5-4 (2-3). Ook Fiks her stelde zich van de nederlaag in de openingswedstrijd. Na rust her stelde Fiks zich goed en boog de achterstand om. Doelpunten: Martin Huizing (2), Robert v. d. Kraan. Herma Tobé en Marieke Vreeken. KNS-Juliana 5-11 (2-5). De tweede nederlaag voor KNS, dat teveel kansen miste om de ploeg uit Brabant van een gemakkelijke overwinning af te houden. Op de grote nederlaag valt door het jonge KNS dan ook niets af te dingen. Doelpunten: Ron v. Eijgen (2), René Kooien, Liesbeth la Lau en Lenneke Verstraeten. DEN BOSCH - De blessure van de Amerikaan Pete Miller zal nog heel lang het gesprekst hema zijn in de Groningse basketbalwereld. Als Miller had gespeeld, dan zou Donar wellicht maar Miller kon niet spelen en de Gro ningers verloren in de slot minuten de strijd om de eerste plaats van Den Bosch: 97-92. Het eerste toptreffen in de ere divisie leverde voor de ruim 1600 kijkers een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd op. Geschrokken door het grote aantal persoonlijke fouten schakelde Donar snel van een man tegen man verdedi ging over naar een zóne. Dat hielp want Den Bosch stond bij rust achter: 50-53. Pas na dertien minuten spelen in de tweede helft kwam de thuisploeg langszij: 79-79. Toen ontspon zich een ware roulette, waarbij beide ploe gen steeds de winst kregen toegeworpen. Den Bosch bleef uiteindelijk dankzij John van Vliet en Kees Akerboom overeind en deelt nu met Leiden de eerste plaats in de eredivisie. Mitchell Plaat ten voeten uil, Harrewijn en Visser (r.) hebben slechts het toekijken bij de pass van de Leidenaar. LEIDEN - Het stuk "King Art hur". Het decor: afgeladen tribunes, waarop het publiek met ritmisch handgeklap en spreekkoren "We want Col lins" Parker/Leiden-coach Henny Blom smeekt om een toegift, het weer inzetten van zijn Amerikaanse sterspeler. De stand: 93-79 voor Leiden, de acteurs zijn de basketbal lers van dezelfde club. Figu ranten worden geleverd door (tegenstander) AR/Twente Dan volgt de apotheose. Onder buitenaards gebrul ver- sphijnt „King Arthur", A. C. Collins voor zijn vrienden, weer in het veld, tot de laatste vezel van zijn gespierde li chaam gespannen. De Twen tenaren hebben balbezit, Pieter Scheurwater probeert een pass. Als een bliksem schicht zet Collins zich ertus sen, een run en een "dunk". Het publiek is buiten zinnen. De koek is nog niet op. Wanhopig zoekt Twente, nu via Mike Visser naar een opening in de hecht sluitende Leidse verdediging. Opnieuw een foute pass en Arthur Collins is op weg naar de basket, alleen. Een orkaan van geluid tilt even het dak van de met ruim 1600 toeschouwers gevulde Vijf Meihal: "King Arthur" dunkt voor de tweede maal in één minuut de bal snoeihard door de ring: Twente is kapot. De stand: 97-79. De finale levert nog meer spek takel op. Een bijzonder hard werkende Sid Bruinsma brengt Leiden op 101-81. Art hur Collins zorgt voor zijn vierde dunk na aangeven van de eveneens excellerende Mitchell Plaat. En dan het slot. Twentenaar Simon Bruijn wil Roy Leysner even dollen. "Dat nooit" antwoordt de kleine Leidse spelverdeler, die met een flitsende bewe ging Bruijn de basketbal tus sen de benen doorspeelt om met een prachtige pass Col lins aan te spelen. Leysner zelf: "Een klein hoogtepuntje, volgende keer kruip ik zelf ook onder de man door". De eindstand: 115-88. Feest alom in de Vijf Meihal, waar doldrieste supporters de vijfde overwinning van Par ker met kampioensliederen vieren. Ruimte voor kritische noten is er nauwelijks. Henny Blom blijft echter reëel. Hij geeft toe dat zijn ploeg met name in de eerste helft geen snelheid kon maken tegen Twente. Henny Blom: "Harry Kip en Vic Bartolome hadden niet hun grote dag, daardoor was de outlet-pass niet goed verzorgd. Vic kreeg ook een terugslag door de korte tijd waarin hij drie persoonlijke fouten opliep. Toen ging het verdedigend minder, er vie len gaten en Twente profi teerde. Gelukkig dat Bruinsma zo goed speelde en natuurlijk Plaat en Collins". Mitchell Plaat, een hoofdstuk apart. In combinatie met Bruinsma en Collins is de jonge Nederlandse Ameri kaan (Mitchell is 23 jaar) de as van Leiden. Hij maakt tempo, zorgt voor intercepties, pikt af en toe rebounds ("terugkaat sers") mee en dirigeert zijn Dloeg. Hij is nadrukkelijk aanwezig, zonder direct voor het voetlicht te treden. Zyn naam wordt zelden gescandeerd en toch zorgt Mitchell voor 24 punten. Plaat zorgt voor de eerste voorsprong (6-4) en weet steeds weer op het juiste moment Leiden in het goede spoor te houden, want Twente kan het in eerste in stantie goed bijbenen. Twente-coach Gerrit Zweze- rijnen heeft in de Amerikanen Noll en Henderson na veel ellende (Zwezerijnen heeft in de korte tijd dat dit seizoen nu duurt al drie Amerikanen versleten) twee leuke krach ten. Henderson is de spring- kikker die onder de borden tegen de tegenvallende Harry Kip en de met een foutenlast worstelende Bartolome (bei den boekten overigens toch nog ieder 12 rebounds) goed uit de voeten komt. En ais het daar onverhoopt niet lukt zorgt Randy Noll voor een af standtreffer. Leiden moet Twente bij zich dulden, 24-21 en 48-42. Blom zoekt naar snelheid, maar Plaat en Leysner kunnen die niet brengen. Het publiek is vrij stil als de rust ingaat bij 54-47. Blom wanhoopt niet want er is één punt waarop eenvoudig verbetering kan worden bereikt: het Leidse schot. Een percentage van 43 procent is beneden het ge middelde en in de tweede rondgang zal het zeker beter gaan. De verwachting komt uit. Na een slordig begin gaat de Leidse machine opeens gesmeerd lopen. Bij 68-55 is er al verschil, dan komt de pe riode Plaat-Collins waarin Twente volledig onder de voet wordt gelopen. De re bound is voor Leiden, de ba londerscheppingen zijn voor Leiden en de afronding van de aanval is voor Leiden, dat zich na acht minuten veilig weet: 80-62. De snelheid is er, en die blijft ook na de wissel Leysner-Collins. De Amel- rikaan is aan rust tce en Henny Blom onderstreept ermee dat hij een zeer brede ploeg heeft. Het bewijs: Peter Kop blijft in burgerpak aan de kant (oog blessure), de foutenlast van Kip en Bartolome werkt niet door op de teamprestatie, alle hoofdrolspelers kunnen enige minuten aan de kant blijven, hoewel het publiek dat in het geval jcollins niet leuk vindt. De stuiptrekkin gen van Twente deren Leiden niet, via 91-75 wordt het uit eindelijk 115-88. Absolute topscorer is opnieuw "King" Arthur met 40 punten. Bruinsma 26, Plaat 24, Kip 9, Weemhoff 8. In de eerste divisie boekte VAK Stars opnieuw een overwinning. Na een spec taculaire wedstrijd, waarvoor het talrijke IJmuidense pu bliek een ovatie over hadden, wonnen de Leidenaars met 89-64 van runner-up Akrides. Akrides stond bij rust al met 31-46 achter tegen de lijs taanvoerder. De Amerikaan Lace Strong werd topscorer bij de Stars met een totaal van 34 punten. Er lijkt nu geen ploeg meer over die VAK nog van de titel kan afhouden. HANS JACOBS LEIDEN - De Zijl/LGB, dat in de hoofdklasse van de waterpolo- competitie de laatste vier wed strijden had verloren, heeft die serie nederlagen afgebroken door zaterdag in De Zijl met 7-5 van hoofdklasse debutant De Rijn te winnen. Doordat Zwem- lust/Den Hommel met 5-2 van VZC verloor is de Leidse ploeg nu weer opgerukt naar de vijfde plaats. LZ'86 blijft het in de eerste klasse goed doen. Polar Bears kwam in het laatste speldeel nog wel terug van 2-5 naar 4-5, maar de laatste goal viel zo laat dat er voor LZ geen vuiltje meer aan de lucht was. Samen met 't Y blijft LZ aan kop. De ploeg van De Rijn heeft een bliksemcarrière achter de rug. De club uit Wageningen is onder lei ding van ex-international Bart Bongers vanuit de tweede klasse in één keer doorgestoten naar de hoogste afdeling, en daar werden uit de eerste zeven ronden al zes punten behaald, voor een debu tant tamelijk veel. Toch kon het constateren dat de Wageningers nog wel het een en ander te kort komen. De nog jonge ploeg moet het duidelijk hebben van twee spelers: Eddy van Es, die vorig jaar in het Nederlands team werd opgenomen, en topscorer Cor Vermeer. Beide spelers werden echter, voornamelijk door de ge broeders Spijker, goed in be dwang gehouden, en daarmee was het grootste gevaar uit de aanval van De Rijn De Zijl/LGB, dat speelde zonder de geblesseerde Bert Zaagman, was duidelijk sterker, maar dat werd in het scoreverloop niet helemaal duidelijk. Niet alleen De Rijn trad voor de eerste maal op in de Sleutelstad, maar ook scheids rechter Engelbertink. Hopelijk floot hij er ook voor het laatste. Waarschijnlijk in de vrees dat de wedstrijd uit de hand zou Jopen stuurde hij de ene na de andere speler naar de kant, zodat je de indruk kreeg een dag te vroeg naar de trekking van de lotto te kijken. Het gevolg was dat zowel Albert als Jacob Spijker al snel met twee persoonlijke fouten op scherp stonden en dat later in de -wedstrijd Frits Welling en Eddy van Es met drie p's voortijdig mochten gaan douchen. Op de momenten dat beide ploegen compleet waren was er leuk be weeglijk spel te zien, maar dat duurde door de vele uitzendin gen meestal niet lang. Toen de rood-witten in het eerste part met de gebroeders Van Bel- kum en Martin Vreeburg naar het door Engelbertink bestreken ge bied mochten aanvallen, liepen zij gemakkelijk uit naar 4-1 voor dat de eerste tussenstand op 4-2 werd bepaald. De Rijn had in de tweede periode de wind mee, zo dat het halverwege 5-5 was. De derde periode bracht de beslis sing. Frits Welling en Jacob Spijker brachten toen met aar dige veldgoals de definitieve af scheiding tot stand, waarna de Rijn in het laatste kwart de sterk keepende Theo Uittenhout niet meer kon passeren. Doelpunt- makers voor De Zijl/LGB: Stan van Belkum (2x, één uit strafw.). Frits Welling (2x), Leo Onderwa ter, Albert Spijker, Jacob Spijker; voor De Rijn: Corrie Vermeer (3x), Ed van Es en Peter van Amersfoort. LZ'86 heeft zaterdag in Ede de kans op een ruime overwinning op het LEIDEN - De zaalhandbalsters van Foreholte hebben eindelijk weer eens uitgehaald. In Vlissingen bleven Hannie Boskamp c.s. met 10-14 in de meerderheid tegen Walcheren. Pikant detail was on getwijfeld het feit dat de huidige trainer van de Voorhoutsen vorig seizoen nog Walcheren onder zijn hoede had. Voor Foreholte uiteraard een'mee- vallertje want Geerling kent de Zeeuwse dames natuurlijk van haver tot gort, en dus ook hun minder sterke punten. In de eerste helft kon Foreholte nog niet direct haar "draai" vinden. Walcheren had in de beginfase dan ook het beste van het spel wat tot uitdrukking kwam in een verdiende 4-2 voorsprong. Wal cheren was niet in staat door te drukken, waardoor Foreholte de gelegenheid kreeg terug te ko men. Bij rust (6-6) was de strijd weer geheel open. In de tweede helft opereerde de Voorhoutse formatie als in de be tere jaren. Walcheren werd met beweeglijk spel onder druk gezet en moest uiteindelijk capitule ren. De Voorhoutse treffers kwamen op naam van: Hannie Boskamp 4x, Marian Mens 3x, Nel Geerlings 2x, Jet Verdegaal 2x, Karin van Zonneveld, Manëtte Sieraen Elly Hoek. In de derde divisie bij de dames blijft het Stompwijkse HVS het goed doen. Ook Westlandia kon de ploeg van trainer Jan Mackaay niet van een overwinning afhou den. Na een aantrekkelijk duel trok HVS met 12-13 aan het lang ste eind. De ploeg is nu eerste. In dezelfde klasse rekende Jong Ade in Schiedam af met het ste vige DWS. Met een 4-9 overwin ning keerden Helma van der Geest c.s. huiswaarts. Na het overdonderende begin van DWS (2-0) trok Jong Ade het spel naar zich toe. Bij rust was de 2-0 ach terstand omgezet in een 2-4 voor sprong. Ook in de tweede rond gang werd het spel door Jong Ade gemaakt. Ondanks de ste vige aanpak van de Schiedamsen bleef Jong Ade ruim voor. Voor de doelpunten zorgden: Helma van der Geest 4x, Lydia van de Poel 2x, Plony Olyerhoek, Loes van der Geest en Riet van de Poel. Northa werd twee punten rijker dank zij een verdiende 7-15 over winning op de reserves van Gewa/Ancora. Vooral aanvallend speelden de Noordwijkerhoutse dames een sterke partij. Ancora kon weinig uitrichten tegen de snelle acties van Northa. Hoekspeelster Monique Heemskerk speelde een voortref felijke wedstrijd en had met vijf treffers een belangrijk aandeel in de 7-15 zege. De dames van MMO lieten het lelijk liggen tegen EHC. Na een nog po sitieve ruststand (7-5) viel de Hoogmadese ploeg in de tweede helft sterk terug waardoor EHC verrassend de overwinning kon grijpen, 9-13. De leiding bij deze wedstrijd liet veel te wensen over. De Hoogmadese heren de den het beter. Met 21-10 werd het vierde team van AHC'28 weg gespeeld. Voor de vierde achtereenvolgende maal behaalden de heren van Sa- turnus de volle winst. De reserves van Wings, die het tot de rust aar dig konden bijhouden (9-13), werden in de tweede helft door het op volle toeren draaiende Sa- turnus volkomen gedeclasseerd. Vooral de nieuwe aanwinsten Wolf Weber en Hans Zwaan brachten de Haagse defensie tot wanhoop. Met 13-24 kwam voor Wings het (verlossende) einde. MSV moest de reserves van Her cules voor laten gaan met 12-17. De Noordwijkse dames leden ook een nederlaag zij het dat het verschil tegen HW'70 slechts één doelpunt bedroeg, 9-10. vrij zwakke Polar Bears laten lig gen. De Leidenaars speelden op het 30m veld van zwembad De Peppel niet beweeglijk genoeg op het middenveld en konden daardoor de tegenpartij niet on der druk zetten. Toch was de Leidse ploeg via een aantal snelle uitvallen gevaarlijker dan de nogal trage thuisploeg. Het pro bleem was alleen dat zeven maal een Leidenaar voor 35 seconden naar de kant moest. Van Polar Bears gingen slechts twee veld- spelers een keer het water uit, waarvan één samen met de keeper. Alle vier de goals van Polar Bears vielen bij numerieke meerderheid. In het begin kon LZ geen afstand nemen. Pas in het derde speel- deel viel de beslissing, toen Rudi Muusse bij een numerieke meer derheid 1-4 inschoot. De tussen standen: 1-1, 1-2, 2-4 en 4-5. Voor LZ.86 scoorden: Jan de Graaf, Karei Heydeman, Jan Breed- eveld (twee man meer), Rudi Muusse (man minder) en Joop Siera. Voor Polar Bears: Vloermans, Groot, Frankemolen en Wolferink. Katwijk Had tot nu toe in de tweede klasse B pas vier punten uit vijf ronden, maar één punt meer dan IJsselmeer, dat zaterdag in de Miereweide op bezoek kwam. Het klasseverschil bleek echter duidelijk uit de 12-6 overwinning die Katwijk behaalde. De Kat- wijkers (zonder Paul van der Putte) gaven de gevaarlijke mid- voor Jan Sint extra bewaking en ontregelden daarmee geheel het spel van de Huizenaren. De tus senstanden: 2-1, 4-2, 7-2, 12-6.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15