DIOK zet Ascrum met moeite opzij Docos en Avanti kampioen Hoekeydames Forescate 'glijden' uit op kunstgras Leiden Lions in Deurne naar royale zege: 11-2 Remise troef in titelstrijd Volleybalsters van LUSY weigeren wissels en verliezen MAANDAG 21 NOVEMBER 1977 Jeugd Katwijk klopt UVS: 2-1 KATWIJK - Het regionale jeugdteam van Katwijk be vocht het afgelopen week einde een 2-1 overwinning op UVS. Een nederlaag die de blauwwitten volkomen aan zichzelf te wijten hadden. In de slotfase van de strijd mikte Mario Faber een penalty naast het doel. Katwijk bezat toen een voorsprong van 2-1. UVS had in de eerste helft het beste van het spel. Met de harde wind in de rug trokken de Leidenaars vele malen ten aanval, Mario Fa ber en Marcel van der Blom lieten echter uitstekende sco- ringsmogelijkheden liggen. Tien minuten na de hervat ting nam UVS een voor sprong via Mario Faber. Kat wijk liet het er niet bij zitten en Rick Talan zorgde al spoedig voor de gelijkmaker terwijl dezelfde speler Kat wijk in de 70ste minuut aan een voorsprong hielp. Die haalde het einde omdat Faber vanaf elf meter miste. LEIDEN - Zonder noemenswaar dige problemen heeft het heren team van Leiden gisteren bij Wa geningen de ongeslagen positie in de eerste klasse weten te handhaven. In de regen en op een omgeploegde grasmat behaalden de Leidse hockeyers een 1-2 overwinning. De voorsprong op Venlo is daarmee opgelopen tot acht punten, maar Leiden heeft wel een wedstrijd meer gespeeld. De dames van Forescate speel den voor de tweede maal een uit wedstrijd tegen het Utrechtse Kampong. Doordat het veld in Voorschoten onbespeelbaar was werd besloten de thuiswedstrijd in een uitwedstrijd om te zetten. Forescate dat nu geheel onvoor bereid op kunstgras moest uit komen incasseerde een 4-0 ne derlaag. Wagening-Leiden 1-2 - Doordat Leiden het eerste kwartier wat moeite had om in het spel te ko men en Wageningen met een fel offensief van start ging, keken de Leidenaars na zo'n vijftien minu ten al tegen een 1-0 achterstand aan. De taktiek van Leiden om met een strakke mandekking te spelen ging gedeeltelijk de mist in om dat de harde wind een te grote greep op het spel had. Na de snelle achterstand probeerde Leiden met sneller en directer spel terug te komen. Wageningen Heren Leiden winnen weer stelde daar veel hardheid tegen over, maar kon na vijfentwintig minuten spelen toch niet voor komen dat Hendrik Quirijns uit een strafcomer van Henk van Veen de stand gelijk kon trekken. Na de pauze kreeg Leiden wat meer overwicht op de bepaald niet imponerende tegenstander. Kansen bleven echter vooralsnog uit. Wageningen kreeg wel wat mogelijkheden via de counters, maar kon die niet benutten. Daardoor kon Leiden tenslotte nog de volle winst grijpen al moest er andermaal een straf comer aart te pas komen. Ditmaal sloeg Rob Feenstra raak. Vlak voor het einde kreeg Frits Verheij nog een mogelijkheid om de score uit te bouwen, maar hij werd in de cirkel onbestraft on deruit gelopen. Leiden heeft dit jaar nog een wed strijd voor de boeg. Aanstaande zondag speelt het team tegen HOCO. Daarna zal het waar schijnlijk vier maanden duren voor de eerst volgende com petitie-wedstrijd gespeeld kan worden, omdat het Nederlandse hockeyteam in Argentinië deel neemt aan het toernooi om het wereldkampioenschap. Aan voerder Henk van Veen: "Daarom is het ook prettig dat we de winterpauze met acht punten voorsprong op Venlo in kunnen gaan". Kampong-Forescate 4-0 - Fores- cate-keepster Freese was nauw elijks aan de kunstgrasmat van Kampong, of zij had al twee goals om de oren. Binnen vijf minuten werden de Voorschotense dames naar een 2-0 achterstand ge speeld. Doelverdedigster Freese; "Voor dat kunstgras heb je een speciale techniek nodig en die kregen we pas in de tweede helft onder de knie". Toen, bij een 3-0 achter stand, kreeg Forescate ook wat mogelijkheden om zelf te scoren, maar onder andere Saskia Leeman kon de kansen niet be nutten. Vlak voor tijd bouwde Kampong de stand nog verder uit tot 4-0. LEIDEN - In de volleybal competitie was er winst voor de dames van NOVO tegen Edam en de heren van Donar. De he ren van Leython bleven op kop van de promotieklasse door winst op Be Fair. Het eerste herenteam van Ge- mini Kangeroes hoefde in het afgelopen weekeinde niet in ac tie te komen. Alle aandacht ging in Voorschoten daarom uit naar het duel van Gemini 2 tegen In- terlance 2. Gemini had een goede start en won de eerste set simpel met 15-9. Na 6-1 in de tweede set strandden de aan vallen echter op een steeds be ter sluitend Interlance-blok. Gevolg was dat Interlance die set met 12-15 won en ook de derde reeks winnend afsloot Storm em regen doen afbreuk aan spel LEIDEN - Rugby, het mag bekend verondersteld worden, is geen sport voor doetjes en daarom trad, in tegenstelling tot de voetballers die bij de kachel waren blijven zitten, het team van DIOK gisteren in de Kikkerpolder wel aan om regen, wind en tegenstander Ascrum te bekampen. Een paar honderd toeschouwers durfden het ook nog wel aan en zij zagen de Leidenaars met 12-0 winnen. Bepaald niet in een wedstrijd die de schoonheidsprijs verdiende, maar de omstandigheden werkten goed spel bepaald niet in de hand. DIOK had er waarschijnlijk nog het meeste last van, want tegen de nummer laatst van de ranglijst, die overigens zeer gemotiveerd in het veld kwam, ontplooide DIOK bepaald niet zijn beste spelvor men. Toch was het al snel 4-0 toen tweede rijspeler Kees Plan- qué, nadat de Leidse voorwaart- sen Ascrum geheel weggedrukt hadden, kon scoren. Door de sterke rukwinden knalde Brian Rietveld de conversie naast de palen. In de eerste helft zou het toch nog 8-0 worden toen Bob del Prado, op grootste wijze, de Am sterdamse defensie misleidde. De Leidenaar kickte de bal over de Ascrumverdediging heen, stormde naar voren, ving de bal (een zogenaamde up-and-under) en maakte zijn actie fraai af. In de tweede helft probeerde Asc rum, met de wind in de rug, via lange kicks de tegenstander on der druk te zetten. In die opzet slaagden zij gedeeltelijk, al kon den zij na een kwartier een ra zendsnelle üitbraakpoging van DIOK niet weerstaan. Hans Görtz bereikte met een lange trap win ger Peter Brandt die, gebruik makend van zijn "vliegende start" de directe tegenstander volkomen stil liet staan. Zij sla lom door de Amsterdamse ver dediging rondde hij fraai af: 12-0. De conversie werd opnieuw on benut gelaten. Ascrum, dat tegen de andere grootmachten in de hoogste rug- byafdeling met forse cijfers had verloren, probeerde in de laatste fase van deze zware wedstrijd, DIOK nog onder druk te zetten, maar de Leidenaars gaven geen krimp en speelden de wedstrijd verder gewoon uit. Piet Corver voor DIOK Ynze Politiek, Wón Rijsdam werk". Ascrum werd met 12-0 verslagen. Nog kleine kans op promotie voor Scylla HAARLEM - Docos heeft de derde titel op rij binnen na de simpele 9-1 in Haarlem tegen Polec. Was dit team thuis erg moeilijk te bespelen (6-4) zaterdag konden de Haarlemmers Docos geen strobreed in de weg leggen bij haar greep naar de titel. Opval lend detail is dat Ed van der Berg het enige verliespunt ver zorgde door opnieuw de eer aan Lady Prorok te laten hetgeen impliceert dat Wibo van Cennip en Ed Fallaux zich ditmaal niet lieten verschalken. Ook Avanti heeft de titel binnen na de simpele 7-3 zege op Veluwe 2. Peter Groot zorgde in feite als enige voor de spanning door drie keer te verliezen want Bettine Vriesekoop en Theo Louwers toonden duidelijk aan een klasse hoger te moeten. Het succes van Avanti was trouwens compleet want ook de reserves stegen een klasse door R. en R. met de neus op haar zwakte te drukken waarbij alleen John van Strien zo gul was tenminste nog één te- genpunt toe te staan 9-1. Scylla streed in Maastricht tegen Ravestein tevergeefs voor de laatste theoretische kans op de ti tel. Hoe zwak het Scylla-optreden was bewees eigenlijk Gerard Bakker zelf door als ongetraind veteraan Peter Taylor en Han Gootzen simpel te slaan. Maar Rob van der Zeeuw kwam in het geheel niet aan scoren toe en An ton van Zoelen kon alleen met moeite Geertheuvel de baas. Toch zijn er nog promotiekansen wanneer thuis in het laatste duel JCV op zij gezet wordt. Scylla 2 wist zich veilig, speelde te gen AMVJ heel ontspannen en verloor met 7-3 waarbij Hein Chrispijn en Frits Kantebeen te gen Wim van der Berg scoorden terwijl Theo Bakker van Dijk de das omdeed. Scylla 3 verspeelde tegen Rath haar laatste kansen door 5-5 te spelen. Een tegenval lend resultaat van vooral Johan Wessels en Joost Mentink die slechts één opponent de baas konden. Scylla 4 bleef Diveko nipt de baas maar verdeelde de winst weer eens anders. Een goed ingespeelde Erik Noest was drie keer onbarmhartig maar Bert van Schie en Rini Hansen stelden zich tweemaal iets soepeler op. Mizu heeft Ons Vermaak met 8-2 nog steviger in de achterhoede gedrukt 8-2. Chiel Kuiper werd een ongeslagen kopman omdat Jaap Polak en Ferdinand Thung zich ieder een slippertje per- miteerden. Echte vreugde brach ten de reserves in Oegstgeest door Korenbeurs met 6-4 net de titel te ontfutselen. Als mosterd na de maaltijd kwam de 6-4 winst van de treffers op VDO 2. Een twee voor Van Ruiten en Van der Zwet, een één voor Van Beek en een gewonnen dubbel, dat zijn de Veense punten. Molenaar stond Van der Klaauw en Van der Zalm een punt toe en Ton Loami twee met logisch resultaat een 6-4 ver lies voor Docos 2. Avanti heeft voor een altijd winnende Vriese koop nu een veel verliezende Liesbeth Smits en DL/Am- sterdam profiteerde daar met 7-3 van. Zus Annemiek klopte van Moorst en, terug van weg geweest, Ellen Klatt waartegen Brigitte Kooter haar ene puntje pakte. Scylla weet zich theore tisch veilig na de 5-5 bij Aloysius. Een nog half zieke Sandra de Kruiff had een bescheiden in breng, maar Marian Zoetemelk en Stephine van Gennip sleepten voor Scylla toch de puntenver deling uit het vuur. LEIDEN - Vanavond wordt er in de Katwijkse sporthal Cleyn Duin de hoofdklasse zaalvoetbalwed strijd Glasbergen de Best tegen Swift 't Winkeltje gespeeld. De aanvang is 21.00 uur. (9-15). Daarna kwam Gemini echter sterk terug. Via 15-12 en 15-13 werd een 3-2 zege geboekt. Donar leed een 3-0 nederlaag bij titelkandidaat Lekkerkerk. Donar, gehandicapt door het ontbreken van Rolf Groen en Andriaan Timmers, kwam te laat aan in Lekkerkerk en moest ronder inspelen, direct aan het duel beginnen. Lekkerkerk profiteerde daarvan via 15- 7,15-7 en 15-13. Enig pluspunt voor Donar was het goede spel van invaller Aak Geers. De dames van NOVO onder vonden van Edam veel tegen stand. Edam liep in de eerste set uit naar 13-4, maar NOVO sloeg knap terug (13-15). In de tweede set trok Edam aan het langste eind (16-14), maar daarna drukte Novo door: het werd via 5-15 en 12-15 een 1-3 zege voor NOVO. De dames van Gemini hadden bepaald hun dag niet tegen Tromp/M, dat met 16- 14,15-5,15-6 won. Leython deed hef al niet veel beter. In Haar lem werd kansloos verloren van het lager geklasseerde Die Raeckse (3-0). Koploopster Gemini K 2 deed verdienstelijk werk door de uitwedstrijd tegen Be Fair winnend te besluiten. In de vijfde set kon Gemini de winst naar zich toe trekken via tien punten op rij van Anneke Verstegen (5-15). In de promotieklasse heren was Leython erg gemotiveerd en wat dat betekent ondervond te genstander Be Fair. In de goed gevulde Leiderdorpse sporthal Op Dreef werd Be Fair in 55 mi nuten naar verlies gespeeld: 15-8, 15-8, 15-4. LUSV bleef goed volgen, Hessels kwam er nauwelijks aan te pas en kon in de eerste en derde set niet meer dan resp. zes en zeven punten scoren (3-0). Gemini K 3 proefde het zoet der overwinning weer eens. Tegen hekkesluiter DVC werd het 3-1. Bij de dames vochten Leython 2 en Tornado een spannend duel uit, dat met 3-2 door de Leython-dames werd gewon nen. LUSV speelde thuis tegen Comtu-Velo niet befet en verloor met 2-3. Oorzaak was o.m. dat bepaalde wissels van de coach niet werden geaccepteerd door de studentes. Halverwege het duel (2-1 voor LUSV) gaf die coach er de brui aan, waarna het bergafwaarts ging met de Leidse dames. Leython 3 kreeg van Thor veel tegenstand en verloor met 3-15, 7-15, 9-15 van de gevarieerd spelende debu tante. Gem. K. 3 leed de verwachtte nederlaag tegen koploper Jo- dan Boys. Alleen in de eerste en derde set werd redelijk partij gegeven (9-15,13-15), maar in de tweede set was Gem. nergens: 3-15. In de eerste klasse dames blijft Leython opvallen. Het team boekte de-vijfde zege in suces- sie. Nu werd RW het slach toffer. Resultaat: 1-3. De num mers één en twee DAC 1 en Orion 1 ontmoetten elkaar in Hazerswoude. Het werd een spectaculair duel waarin DAC zich duidelijk de sterkste toonde. Het duel Leython 4 - Leski 2 stond in het teken van de degradatie: het werd 2-2. DAC 2 won met 3-1 van VCO en NOVO 3 won van het zwakke Salvo: 1-3, waardoor het de kans op een tweede plaats behield, mede door de gelijke spelen van WVC en DAC. DVO verloor ook van S'70 (0-3) en werd nog vas ter op de laatste plaats gedrukt. Leski versloeg Gem. 4 met 3-0 en LUSV 2 - Orion 1 werd na kritiek van Orion op de scheids rechter bij 0-2 voor Orion ge staakt. NOVO won van Orion 2 °n behield de eerste plaats. GER RENES DEURNE - Leiden Lions is weer helemaal terug in de race om de topplaatsen in de ijshockeywed- strijd om de Coupe der Lage Landen. De Leidenaars, die vrijdag Brussel al versloegen, wonnen zaterdag ook hun uit wedstrijd bij het Belgische Phan toms. In Deurne werd een royale 11-2 zege geboekt. Een overwinning die groter uitviel dan destijds in eigen huis toen de Phantoms met 8-3 werden terug gestuurd. Nu haalde Leiden nog harder uit, hoewel ook de 11-2 het klasseverschil nauwelijks juist typeerde. De Lions waren vooral in de laatste twee perioden supe rieur, waarmee zij zich herstelden van een lauwe opening. In de eerste periode op de slecht- verlichte baan namen de Leide naars ondanks het wat mindere spel toch een 2-0 voorsprong dankzij Frank Dobbelaar (2x). In de tweede periode zette het team van coach Martin de matheid van zich af. Met vloeiende combina ties werd de Belgische tegen stander onder druk gezet, een overwicht, waarin vooral de ja rige Bakker zich onderscheidde. Weliswaar kon hij niet tot scoren komen, maar hij leverde wél ze ven maal een winnende voorzet af. Via Martin en Wielheesen (2x) liep Leiden weg tot 0-5. Pas toen kon Phantoms iets terugdoen. De enige goede ijshockeyer in het Belgische team, Moris, leverde de voorzet af waaruit Lejeune voor 1-5 kon zorgen. Wielheesen scoorde 1-6, de Belg Pluym maakte daarna gebruik van een foutje van Mark Dobbelaar en verzorgde 2-6. Het was de enige fout die de Leidse goalie zou ma ken. Nadat hij vrijdag uit het team was gelaten (Rob de Jong was zijn vervanger) omdat hij enige wedstrijden een zwakke indruk had gemaakt, herstelde hij zich zaterdag met een zeer be- LEIDEN - Het Nederlands ijs- hockeyteam speelt binnenkort twee maal tegen een Deense se lectie. Ter voorbereiding op die wedstrijden oefent Oranje woensdag en donderdag in de Leidse Ton Menkenhal. trouwbaar optreden. Het stimu leerde de Lions ondanks de bles sures van Martin (pols) en Anton (knieschijf) tot goed spel, dat met goals werd beloond door Dietz en Anton: 2-8. In de derde periode was het alleen nog Leiden wat de klok sloeg, maar vreemd genoeg kon die superioriteit niet af doende in de score tot uitdruk king worden gebracht. Alleen Dietz, Dobbelaar en opnieuw Dietz schoten raak, waarmee de eindstand op 2-11 werd bepaald. Een resultaat waarmee Leiden geheel terug is in de race, al staat Olympia, dat gisteravond de uit wedstrijd tegen Den Bosch win nend afsloot, voorlopig stevig aan de kop. 'LEIDEN - In de eerste ronde van de damfinale om de Leidse titel zijn alle partijen in remise geëindigd. Dat er echter resul- taatspel gespeeld zou zijn, kan onmogelijk gezegd worden. In alle partijen werd verwoed strijd geleverd. Dat dan toch alles re mise werd, ligt aan het feit dat de deelnemers maar erg weinig voor elkaar aan kracht onderdoen. Titelverdediger, Albert Huisman, werd door de Rijnsburger Gert Cederhout, flink onder druk ge zet. Reeds vroeg in de opening stootte Cederhout met zijn lange vleugel ver door in Huismans centrum, waarop Huisman niets anders kon doen dan positiena deel accepteren. Na een ingewik keld middenspel, waarin Ceder hout de gehele tijd de betere stel ling had, wist Huisman toch feil loos de remise te pakken. Ook in de partij tussen Arie Brunt en Jan Fase volop spanning. Een aanvallende Brunt werd door Fase een halt toegeroepen, toen hij iets te veel ging aanvallen. Een fraaie berekening van Fase en een gedwongen offer van Brunt, brachten Brunt in de verdedi ging. Maar hoe Fase ook zocht, alles stuitte op de ijzeren defensie van Brunt. Jan Passchier en Joop Burgerhout presteerden het om 30 zetten in vier uur te spelen en daarna tot remise te besluiten. In een uiterst Ruime nederlaag LDG ingewikkelde opening, waarin berekeningen bijna niet meer mogelijk waren en men op de in tuïtie moest afgaan, hadden bei den veel tijd nodig om in de wir war van varianten de goede zette te vinden. Met beider vlaggen op vallen, bood Burgerhout remise aan, die Passchier accepteerde. Analyses wezen uit dat de stel ling, waarin remise gegeven werd, ook niet meer bevatte. Door deze resultaten, is Fred Noordoven de enige die nog zon der puntenverlies is, hij had een vrije ronde. LDG Voor LDG betekende de laatste competitieronde slechts een rormaliteit, omdat zowel de te genstander, DC Assen, als LDG geen enkele kans op promotie of degradatie hadden. In een vrij re gelmatige wedstrijden werden de Leidenaars langzaam maar zeker naar een 7-13 nederlaag gespeeld, en met dit resultaat kwam LDG op een zesde plaats terecht. Voor LDG overigens één van de beste resultaten van de afgelopen acht jaar. Immers, al die acht jaar moesten er of beslissings wed strijden om de degradatie te ont komen, gespeeld worden, of, eindigde men net op de twee na onderste plaats. Topscorer van het Leids tiental werd derde-bordspeler Wim Klein met de zeer goede score van 78 procent. Leython-speler Ton v. d. Bosch slaat in het net tijdens het duel met Be Fair. Leython zou overigens in snel tempo op de winst afstevenen.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14