"Vreselijk om zo gepasseerd te worden" VOGELS TERECHTGEWEZEN TWENTE: "GEWOON 'N SLECHTE DAG" Jansen zet Feyenoord op goede spoor Nauwelijks surprises in tweede ronde van KNVB-beker Scorebord DWV moet pas in tweede verlenging buigen voor Rocla MAANDAG 21 NOVEMBER 1977 PAGINA 13 SPORT SPORT LEIDEN - Erg veel verras singen hebben zich in de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker niet voorgedaan. Zoals verwacht moesten de "kleintjes" het afleggen tegen de grotere broers. Alleen Wageningen vormde hierop een uit zondering. De eerste-di- visie club wees FC WV op eigen veld, zij het na verlenging, met 2-0 terug. Ook bij Volendam-FC Utrecht kwam het in de normale speel tijd niet tot een beslissing. Na een sensationeel modderballet, waarin Frank Kramer zijn ploeg in de blessure-tijd naast Utrecht bracht, hielden de teams elkaar in de verlenging ook in even wicht: 3-3. In het nemen van strafschoppen betoonde FC Utrecht zich veruit de betere. PSV en Ajax bekeren ook verder. De twee grootmachten zetten de respectievelijke tegenstanders, SW en Telstar, op ruime ach terstand. Ajax versloeg in De Meer de IJmuidenaren met 4-1 door doelpunten van Meyer, Geels, Arnesen en Erkens. PSV maakte zich tegen SW niet druk. Door treffers van Willy van de Kerkhof, Deijkers (2), Lubse, Van Kraay en Poortvliet. René van de Kerkhof raakte ge blesseerd, maar de verwachting is toch, dat hij woensdag tegen Eintracht zal kunnen spelen. Vitesse had geen enkele moeite met het ontzettend zwak spe lende FC Den Haag, dat de laatste tijd in uitwedstrijden bijzonder slecht voor de dag komt. Mulderij, Bosveld en Bur- sac velden het vonnis over Den Haag. FC Amsterdam maakte zich tegen Vlaardingen niet echt druk, maar won, op routine, met 3-0. Wetzel (2) en Otto toonden het klasseverschil aan. Haarlem, dat twee weken geleden NEC met maar liefst 6-0 ver sloeg, moest nu met een mindere score genoegen nemen, maar won wel. De ploeg van Hughes stapte door een treffer van Rob bie de Kip de derde bekerronde binnen. Dat deed ook Eindhoven, één van de vijf eerste divisieclubs die nog zijn overgebleven. In de ver lenging won de ploeg van Rinus Gosens met 3-1 van SC Cam- buur. Voor een kleine verrassing tenslotte zorgde nog Excelsior. De Rotterdammers bleven het Bredase NAC op eigen veld met 3-2 de baas. Al na twintig minu ten leidde de club van Henk Zon met 2-0 door treffers van Was- lander en Swanenburg. Toch zou NAC nog voor rust op gelijke hoogte komen door doelpunten van Budisic en Vreysen, die een strafschop benutte. In de tweede helft had opnieuw Excelsior het beste van het spel. Pot drukte dat in een vlot gescoorde treffer uit en daarna hielden de Rot terdammers de zaak achter goed gesloten. DEVENTER - Sensatie in de De venter Adelaarshorst. Want niet het trotse FC Twente, dat het in fle Europa Cup II en de vader landse competitie zo voortreffe lijk doet, nee, niet de huidige Ne derlandse bekerhouder, maar het in deze voetbaljaargang zo suk kelende Go Ahead Eagles, dat in de eredivisie moedeloos onder aan bengelt, bereikte de laatste zestien van het KNVB-toernooi. En nog verdiend ook. De forma tie van Bob Maaskant toonde za terdagavond immers meer inzet, meer fysieke kracht en creëerde zich ook de meeste en beste kan sen. In de verlenging werd de ta lentvolle equipe uit Enschede tenslotte wreed van zijn voetstuk geschoten. Na 120 minuten boei end bekervoetbal konden de Eagles met een 2-1 triomf uit bundig wegfladderen. Bij de deur van de Twentse kleed kamers stond Ton van Dalen na de ontgoocheling een beetje te mopperen. „Ik snap dat Go Ahead niet om er nu tegen ons als Go Ahead Eagles zorgt voor bekersensatie gekken voor te gaan knokken", glimlachte de Twentse manager droefgeestig. „Ze hadden hun energie beter voor de competitie kunnen bewaren. Dat is voor hen immers veel belangrijker. Nee. nogmaals, ik vind het allemaal niet zo erg slim van die lui". Collega Bob Maaskant van de Eagles evenwel: „Wat wil je nou? Dat we ons zouden sparen voor de wedstrijd tegen Telstar? Maar dat zou toch je reinste waanzin zijn geweest? Die partij is pas over acht dagen. Tijd zat dus om uit te rusten". „Al geef ik toe, een overwinning in de compstitie op Telstar zou ik meer toejuichen dan deze zege. Niettemin is het resultaat van vanavond ontzettend belangrijk voor ons. Voor het moreel van de ploeg, he. Werkelijk, een succes als dit hadden we heel hard no dig". „Overigens ben ik over deze over winning niet eens zo vreselijk verbaasd. Want geloof me, on danks de afgelopen drie nederla gen op een rij, zat in die wed strijden de stijgende lijn er bij ons in". „Verder hadden we steeds de pech dat we met geblesseerden tob den. Dit keer waren we voor het eerst weer compleet. Wel, je hebt gezien wat dit betekent". Ton van Dalen weer: „In elk geval is Go Ahead geen ploeg om in de eredivisie onderaan te staan" Anders Waarschijnlijk zou het bekerduel overigens heel anders verlopen zijn als Arnold Muhren in de tweede minuut niet had ver zuimd om FC Twente aan de lei ding te helpen. Maar vrij vo.or doelman Spijkerman blunderde hij opmerkelijk. Negen minuten later was het aan de andere kant wel raak. Woudsma bekroonde een levendig Deventer-of- fensief met een treffer, 1-0. Bob Maaskant: „En nu moest FC Twente dus komen en konden wij counteren. Dat deden we ook goed. Alleen verzuimden we daarbij om een tweede goal te maken". Dat was zo. En daardoor bleef het, ondanks enkele uiterst won- derlij kd situaties voor het doel van Van Gerven, erg lang 1-0. Het duurde om precies te zijn tot de zestiende minuut van de tweede helft. Maar toen werd het geen 2-0, maar gelijk. Piet Wildschut legde van ver aan waarop Hennie Spijkerman onderstreepte, dat de Eagles met een lelijk keep ersprobleem zitten. Hij verkeek zich volledig op het dwarrelende schot: 1-1. Verlengen Twente sterker, maar kreeg het counterende Go Ahead de beste mogelijkheden. Maar Van der Pas en Korver mikten niet best en -daardoor werd het uiteindelijk verlengen. Na drie minuten overwerk viel de beslissing al. De verdediging van FC Twente reageerde aarzelend en Van der Pas profiteerde: 2-1. En al dook Niels Overweg daarna in de Twentse spits op en ver toefde doelman Van Gerven veelal op de middenlijn in de stand kwam geen verandering Kick van der Vall: „Omdat het bij ons niet liep, he. En vraag me nou niet hoe dat kwam. We hadden gewoon een slechte dag, zal ik maar zeggen. In elk geval hebben we Go Ahead niet onderschat". Nee, onderschatten deed FC Twente zaterdag zijn tegenstan der wellicht niet. Maar toch... Als het zo tam blijft spelen als het za terdag deed, zou het in de eredi visie nog best eens een aardige tuimeling kunnen maken. ROB VENTE BEKERUITSLAGEN Sparta-Heracles Ajax-Telstar Feyenoord-BW Volendam-FC Utr. Excelsior-NAC PSV-SVV Vitesse-FC Den Haag DOVO-Veendam G. A. Eagles-Twente IJsselm.v.-Gron. Haarlem-NEC Wageningen-FC VVV Eindhoven-SC Cambuu FC Vlaard.-FC A'dam TENNIS - Betty Stöve heeft met haar dubbelspelpartner Evonne Cawley niet de finale van het inter nationale tennistoernooi van Syd ney kunnen winnen. Ook niet kun nen verliezenBij een 6-2 en 1-3 stand voor Cawley/Stöve tegen Kerry Reid en Greer Stevens werd de strijd wegens de hevige regen gestaakt en werd het prijzengeld verdeeld. KUNSTZWEMMEN - De Al- phense Kathenne Evken is gisteren derde geworden bij de Nederlandse kampioenschappen kunstzwem- men. Marijke Engelen werd de nationaal kampioene. DEN HAAG - Gisteravond is de lo ting verricht voor de derde ronde (achtste Finales) van het toernooi om de KNVB-beker. Het lot heeft de volgende wed strijden vastgesteld: Vitesse-FC Utrecht, de winnaar van AZ '67-Fortuna SC-FC Amsterdam, Ajax-Eindhoven, Veendam- Feyenoord, Roda JC-Haarlem, Sparta-Go Ahead Eagles, Ex- celsior-FC Groningen, PSV-Wa- geningen. De ontmoeting AZ'67-Fortuna SC is nader vast gesteld op woensdag 30 novem ber. De wedstrijden voor de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker worden tweede kerstdag (maandag 26 decem ber) gespeeld. TENNIS - Björn Borg heeft giste ren in Londen de finale gewonnen van een internationaal toernooi. In de finale versloeg hij de Brit John Lloyd met 6-4, 6-4 en 6-3. TENNIS - In de finale van het toer nooi in Santiago had Vilas veel moeite met de Chileen Jaime Fillol. De Argentijn won de eerste set ge makkelijk met 6-0, maar moest de tweede met 2-6 afstaan. In de derde en beslissende set won Vilas echter met 6-4. AMSTERDAM - Amateur hoofdklasser DWV heeft welgeteld 110 minuten de illusie gehad voor een stunt te kunnen zorgen op deze tweede bekerzondag van het seizoen. ns den ^WÊSÈÈÊLz^ wSté. Henk de Graaf scoort 1-0. SPAKENBURG - "Houden we tot aan de rust die 1-0 voor sprong vast, dan had Groningen het moeilijk gekregen", filosofeerde IJsselmeervogels-trainer Pierre Stevenaart na afloop van de (verloren) bekerstrijd tegen de eerste divisionist. Maar de Spakenburgers waren za terdag niet bij machte Groningen te stuiten. Een Groningen dat al na negen minuten tegen een 1-0 achterstand aankeek, toen Henk de Graaf en Jan Zwaan door de verdediging sneden en eerstge noemde Azing Griever het na kijken gaf. Een Groningen ook dat de op drachten van Theo Verlangen na dat doelpunt voortreffelijk uit voerde. Opdrachten die geba seerd waren op de oefenwed strijd die Verlangen tijdens zijn studie voor het A-diploma de Vo gels had zien spelen. En die ook zaterdag nog duidelijk actueel waren. Immers, sinds jaar en dag opereren de IJsselmeervogels niet alleen met hetzelfde team, ook de spelwijze laat steeds het zelfde patroon zien: de tegen stander laten komen en de counter om te scoren. Vandaar dan ook dat Verlangen zijn mannen had opgedragen de aanvallende acties van de ama teurs rond de middenlijn tot staan te brengen. En na dat doelpunt van de Vogels lukte dat dan ook eigenlijk moeiteloos. Met gevarieerde patronen - dan weer breed opgezette aanvallen, dan weer een verrassende dieptepass, werden de Spaken- burgse defensie onder steeds gro tere druk gezet. Tien hoekschop pen - bijkans op rij - zorgde voor de nodige paniek voor het doel van Jos de Feijter, die stompend en vallend keer op keer redding moest brengen. Tegen die druk waren de Vogels duidelijk niet opgewassen en het wachten was eigenlijk alleen nog maar op de gelijkmaker. Met kunst en vliegwerk, maar soms ook met erg goed spel had DWV opponent Roda JC van de zege af gehouden. Een verlenging na het verstrijken van de officiële speel tijd was noodzakelijk. Maar in de tweede verlenging, na precies vijf minuten, sprong Roda dan einde lijk van die lastige wesp DWV van daan. Terry Lees verzilverde een handig kopballetje van Johan Toonstra: 0-1. Roda een ronde ver der en DWV bleef achter met de we tenschap dat het uitstekend partij had gegeven. Om met de excelle rende doelman Jaap Bloem te spreken: "Vreselijk toch om zo ge passeerd te worden. Echt gevaar lijk is Roda niet geweest. Wij had den de kansen. Wat een pech." Een niet onterechte uitspraak. DWV, dat momenteel met een ern stige inzinking kampt, had stellig een doelpunt verdiend tegen Roda. vnnrhnpfb» Kansen hebben zich legio voorge- voornoede daan maar e£?n werkelijk subi,eme Die kwam voor rekening van Theo Keukens, die op slag van rust na onbeheerst uitverdedigen vanaf twintig meter rustig uithaalde. En daarmee de bekerdroom van de Vogels aan flarden schoot. Na de hervatting een weliswaar wat aanvallender IJsselmeervogels, maar de twee mans voorhoede Jan Zwaan-Jaan de Graaf liep "«a. eer. weme.y» sunneme zirh Stnk r>n de deer Jark van Jongbloed voorkwam dat hij met zich stuk op de door Jack Loon en Henk Oosterwolde goed georganiseerde noordelijke de fensie. Daarnaast viel Henk de Graaf - al geblesseerd aan het karwei begonnen - ver terug en bleef de dieptepass die de Vogels zo nodig hebben voor hun ge liefde counterspelletje ook in de tweede helft uit. Spelmaker Jan Vedder had het ook al te druk met het ontregelen van de Groningse aanvalsdrift. Zodat de FC eigen lijk free-wheelend het eindsig naal van de redelijk leidende Ma nuel haalde dankzij doelpunten van PeterHoutman en Eddie Bakker. En de Vogels terecht uit- gebekerd waren. Wat ook wel de instemming kon hebben van de toch bijna vierduizend toe schouwers. zijn ploeg in de tweede ronde tegen een amateurclub sneuvelde. De kracht die DWV onmiskenbaar toonde, school toch ook in het feit dat de minste van de twee de om standigheden op zijn hand had. Normaal gesproken had dit beker duel op het "verdronken land" van DWV in Amsterdam noord nooit gespeeld mogen worden. Het ter rein van DWV leek meer op een zwembad dan op een voetbalveld. Tot aan de enkels zakten de spelers in de vette Amsterdamse klei, zodat van enig voetbal nauwelijks sprake kon zijn. Trainer Bert Jacobs van Roda luchtte na afloop dan ook zijn hart met: "We zijn er en verder niets. Toch vind ik dit een be schamende vertoning. Deze wed strijd had nooit gespeeld mogen worden. Tot aan vanmorgen hoor- Smeekbede "Nico, Nico" door Boskov terecht verhoord ROTTERDAM - Vak S smeekte om Nico Jansen. Lang voordat Feyenoord-BVV (3-0) was begonnen (tien minuten te laat omdat Feyenoord van shirt moest verwisselen) weerklonk het "Nico Nico..." door de kille Kuip, waarin nog geen 7000 kleumende kijkers zich konden ergeren aan. de onmacht van Feyenoord, dat zich weer eens de hoon op de hals haalde bij het missen van liefst twee strafschoppen. De roep om Nico werd verhoord. Het laatste halfuur van het veelal od één helft gespeelde duel mocht Nico Jansen bewijzen hoe nuttig hij eigenlijk toch wel is. Geraffineerde bewegingen zijn hem vreeipd, een vernuftige pass ook, maar zijn doorzetten en durf maakten hem ook voor de dap pere amateurs van BW weer erg lastig. "Wedstrijdritme heb ik na- Dooi' Piet Ocks tuurlijk nog niet", sprak Nico Jansen later, "maar belangrijker is dat ik geen last meer heb van die knie". Voorzichtig aan zal Vujadin Bos kov hem in de komende weken steeds even inzetten, zoals Feyenoords trainer volgende week eveneens Wim Rijsbergen weer kan inpassen. En ook Dick Schneider zal over veertien da gen weer spcelklaar zijn. "Op pa- t Nico Jansen deed i pier beschikken we dan over het sterkste elftal van Nederland", pronkte Boskov, maar of dat ook op het veld 20 zal zijn Bekerdroom De terugkeer van Nico Jansen be tekende in elk geval dat Feyenoord vijf minuten na zijn rentree BVV's bekerdroom beéindigde. Zijn storen bete kende balbezit voor René Notten, die Clyde Best naar zijn voorzet liet duiken: 1-0. "Op dat moment voel je ineens dat je moe gaat worden", vertolkte Wim Klaas- sens de gevoelens van zijn spe lers. Vijf minuten later haalde Van der Sluijs de doorgebroken Richard Budding neer, waarop René Notten demonstreerde hoe een strafschop dient te worden ingeschoten. Immers, omdat Huiskes een <nzet van Clyde Best (vier minuten voor rust) met de hand had gekeerd, moest Eddie Trevtel uitrukken om onder het salvo van rondvliegende kluiten tegen de paal te schieten En na een half uur in de tweede helft, nadat Van Gelder wat hardhandig met Willy Kreuz was omgesprongen, weigerde Nico Jansen het voorbeeld van René Notten te volgen. Doelman Spielings keerde de strafschop,- waardoor Feyenoord tot de 32ste minuut moest wachten op 3-0. Aad Mansveld retourneerde toen een kopbal van Clyde Best, in eerste aanleg gestopt door Spierings, tot voorbij de Bossche doelman. Maar wat een moeite kostte het Feyenoord, het armetierige Feyenoord om zo ver te komen. Wim Klaassens. trainer van BW, begreep waarom zijn ploeg een afgang was bespaard. "Feyenoord drukte ons voortdu rend in de verdediging, maar daarmee maakten de Rot terdammers het zichzelf moeilijk omdat het te weinig creatief is. te weinig inventief ook om openin gen te creëren. Als je het dan niet meer ziet zitten, gooi je alles hoog voor het doel". En daarop dreigde Feyenoord stuk te lopen, zolang de terugkeer van de "verlosser" uitbleef. De smeekbede van vak S werd echter toch nog ver hoord ze dat het veld best te bespelen Nou daar houd je rekening mee. De werkelijkheid was anders. Ik vind dit een zaakje waar een luchtje aanzit." Jacobs had het met deze uitleg bij het rechte eind. DWV-Roda JC had niet mogen doorgaan. De afgelopen week is DWV constant onder druk gezet door de KNVB er voor te zor gen dat het veld er goed bij zou lig gen. De opdracht luidde: "Er moet gespeeld worden." DWV, met hulp van de gemeente Amsterdam, heeft er alles aan gedaan het veld be speelbaar te krijgen. Dat lukte met het pistool in de rug. Een pistool gericht door de KNVB dat geen gaatje zag om de wedstrijd op een andere datum te prikken, omdat DWV geen lichtinstallatie heeft en DWV nu eenmaal werkt met ama teurs die niet in staat zijn op een doordeweekse dag te spelen. Ja cobs: "Zo gaa je voorbij aan het be lang van een profclub. Onder nor male omstandigheden hadden we DWV met dubbele cijfers geklopt. Dit was te gek." En trainer Ger van Mourik, die natuurlijk dolblij was met deze magere nederlaag: "Eer lijk gezegd, een wedstrijd van de waanzin. Toch heb ik respect voor mijn spelers. Zelfs onder omstan digheden die duidelijk in ons voor deel waren, had ik me een ander beeld voor ogen gehad. Maar in derdaad, we hadden eigenlijk niet mogen spelen. Ik ben teveel voetballer geweest om dat anders te Vobr 3500 toeschouwers die regen en wind trotseerden, hebben DWV en Roda natuurlijk* geen spran kelend duel laten zien. Dat kon ook niet, maar het gemis aan kwaliteit werd vergoed door een tomeloze inzet van DWV en een aantal kan sen die het geheel alsnog een span nend karakter gaven. Toen scheidsrechter Bosman na twee maal drie kwartier voor de verlen ging floot, gingen de handen van alle DWV-ers omhoog. Voor hen was het zo genoeg. Dat het toch nog op een nederlaag uitdraaide deerde hen niet. Trouwens het zou al te gek zijn als Roda onder deze omstan digheden gesneuveld was. Jacobs: "Stel dat we door een toeval had den verloren. Ik verzeker je dat deze zaak dan nog een staartje zou hebben gehad. Ik wil best van een amateurclub verliezen, maar dan wel onder normale omstandighe den." Niemand van DWV zal Ja cobs op deze uitspraak willen aan vallen. Ambitieus Dovo gaf op een moeilijk te bespe len veld aanvaardbaar partij aan Veendam. De zaterdag amateurs hielden zich in de eerste helft staande met ambitieus voetbal. In de tweede periode echter waren de Groningse semi-profs duidelijk be ter. Via Rinus Brinkman nam Veendam kort na rust een voor sprong. Rini Navest en Gerard Schenkel hadden in het begin van de tweede helft de gelegenheid de Veenendaalse ploeg naast de Gro ningers te brengen. Zij gebruikten die kansen echter niet. Het tweede Veendamse doelpunt, een kwartier voor tijd, was de nekslag voor Dovo. De treffer van Joop Molen dijk werd door de amateurs overi gens fel aangevochten. De Veenen- dalers waren van mening dat de bal, toen de vrije trap werd genomen, niet stil lag. Scheidsrechter Bakker deelde de bezwaren niet, 0-2 dus Kort voor «ïjd zorgde Henk Loden- stein voor de eindstand van 0-3.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13