Beleggings- 1710/ rekeningen tot 2 /O Roel Piket schaakmat voor cassis Bon voor hoge rente op uw "reserve-geld" LSG 3 houdt de schade tegen Katwijk beperkt postgiro en rijkspostspaarbank Be Beurs Eigeahaadig is zo; Leiden Lions weer op goede weg: 9-5 Mr. Van leeuwen wellicht laatste voorzitter CHI] HBS-leraar Noach (95) overleden ZATERDAG 19 NOVEMBER 1977 't Is verstandig om geld opzij te leggen voor je weet maar nooit. Want er kunnen zich altijd onvoorziene omstan digheden voordoen. En dan is 't een veilig gevoel als je je eigen reserve m tot 71496. Die rente is afhankelijk van de opzegtermijn (tussen 3 en 36 maanden). Hoe langer de opzegtermijn, hoe hoger de rente. Bij opname zonder de opzeg termijn in acht te nemen wordt een klem achter de hand hebt. Op een beleggings- percentage van het opgenomen bedrag rekening van postgiro en rijkspostspaar bank kunt u tegen aantrekkelijke rente elk gewenst bedrag opzij leggen. Automatisch sparen kan ook. Beleqqirtqsrekeninq tot 714% U kunt kiezen uit 4 soorten beleg gingsrekeningen. In rente variërend van van uw tegoed afgetrokken. Zonder aftrek kunt u opnemen: - de rente van vorig jaar - geld voor de aankoop van een eigen woning in Nederland. Meer informatie Stuur de bon in, vraag de folder op het postkantoor, of bel 0017 (gratis) of (020)5893137. LEIDEN - Het zit er nu al dik in, dat de strijd om de jeugdtitel van de Leidse Schaakbond in de catego rie tot 20 jaar een staartje in de vorm van een beslissingstweek amp tussen John van der Wiel en Wim Heemskerk zal krijgen, want het is bijna niet aan te ne men, dat één van beiden in de laatste twee ronden nog zal struikelen, hoewel... In ieder ge val kwamen de twee aartsrivalen in de gisteravond gespeelde vijfde ronde beiden tot winst. Daar de concurrentie punten ver speelde, heeft het tweetal nu een voorsprong van maar liefst an derhalf punt op een achtervol gend kwartet. Wim Heemskerk had het tegen Hans Kuyf verre van gemakke lijk. In een zeer ingewikkelde partij liet Hans echter de kansen die hij kreeg, liggen met het ge volg, dat Wim eerst een pion, en vervolgens een kwaliteit won. Toen Wim nog een pion buitmaakte, hield Hans het voor gezien. John van der Wiel moest het opne men tegen Jan Willem Duijzer, die de eerste drie ronden de lei ding had gehad. In een Sici- liaanse partij kwam Jan Willem Kom ideeën opladen over doe-het-zelf materialen en -gereedschappen, woningverbetering, woningonderhoud, binnen- en buitentuinen, handwerken, handenarbeid, toerisme, hobbies Grote vloertegelpresentatie. De beurs is open van 11.00u-17.00uenl9.00u-22.30u. Zat.enzon.11.00u-I7.00u. Trein-toegangsbewijzen op vele NS-stations verkrijgbaar t/m 20 november AhoyRotterdam onder druk te staan. Om niet ge ruisloos onder de wol gestopt te worden bracht hij een loperoffer, waarvoor hij drie verbonden vrijpionnen op de damevleugel kreeg. Gesteund door toren- en loperpaar slaagde John er tens lotte in een winnende doorbraak in het centrum te forceren. Door Jan Bakker te verslaan had Jeroen Selier met slechts een half punt achterstand op het leidende duo de derde plaats voor zich kunnen opeisen, maar hij liet zich door een ontketende Bakker to taal overdonderen. Jeroen was in de slotstelling met handen en voeten gebonden en kon alleen nog maar materiaal weggeven. Deze sensationele wurgpartij bracht Bakker weer boven de 50 procent. Eerder op de avond was de "sen satie-prijs" eigenlijk al gewonnen door Willem Hendrik Haasnoot. In een Franse partij offerde hij reeds op de 14e zet zijn dame te gen Martin Vlasveld om dood leuk een stuk te winnen. Totaal verbouwereerd gaf Martin een zet later op. Gele kaart Roel Piket bleek zich voor de vo rige ronde inderdaad te laat te hebben afgemeld. Maar omdat hij zijn tegenstander had ge waarschuwd, kreeg hij geen reg lementaire nul. Wel zag hij de gele kaart; bij herhaling loopt hij tegen het rood op. Niet alleen wordt hij dan van verdere deel name uitgesloten, maar tevens mag hij niet aan alle kampioen schappen tot en met het vol gende seizoen meedoen. Overigens deed Roel gisteravond weer van zich spreken. Tegen Wijnand Heykoop boette hij al vrij snel drie pionnen in. In plaats van gewoon de koning om te leggen, liet hij zich mat in één zet geven, echter op voor waarde, dat zijn opponent hem op een cassis zou trakteren. De partij Arno Luinenburg-Arie van den Bos was een strijd op le ven of dood met het zware mate riaal. De pion, die Arie had ver overd, betekende niets, maar zijn mataapval des te meer. Hij riep dan ook de koning van Arno op het matje. Het duel tussen Gert Jan Goedhart en Gert Koelewijn kabbelde vrij regelmatig naar remise. Gister avond werd voor de tweede maal in het toernooi een partij afge broken. Mare Overeem en Ernst de Hoop hielden na een gevecht met wisselende kansen een pionneneindspel over, dat wel in remise zal eindigen. Roel Piket (links): gratis LEIDEN - Het ijshockeyteam van Leiden Lions is weer op de goede weg. In een uitste kende en tevens zeer span nende wedstrijd werd Brus sel gisteren in de Menken ijshal met 9-5 teruggewezen. Grote man bij de Leidenaars invaller-doelman Rob de Jong. Bij de stand 5-4 in het voordeel van Leiden stopte hij een penalty-shot en voor-, kwam daarmee een wellicht zeer belangrijke treffer van de Belgen. En dat niet alleen. Het Leidse team, onder aanvoering van de geblesseerde maar deson danks weer over-actieve spe ler-coach Jean Martin, putte inspiratie uit de fraaie red ding van de reserve-goalie en wat dat betekent moest Brus sel, dat tot dan toe erg goed stand had gehouden, aan den lijve ondervinden. Anton bracht rust met 6-4, Brussel spartelde nog even tegen, maar Jean Martin himself maakte aan alle illussies van de zuiderlingen een eind. Na aangeven van Bakker knalde hij met een slap-shot de puck tegen de touwen: 7-5. Het verzet van de Belgen was gebroken. Konden zij, vanuit een al eigenlijk hopeloos lij kende achterstand van 5-2 nog knap terugkomen tot op één doelpunt, na die dreun van Martin gaven de Brus selaars het dan toch definitief op. Daardoor kon Leiden aange moedigd door zo'n duizend supporters, nog uitlopen naar een riante score van 9-5. Wat geflatteerd was, want de Bel gen boden over het geheel ge zien toch uitstekend tegen stand. Wielheesen eezen, Leidens topscorer zorgde voor 8-4. Het laatste doelpunt kwam op naam van Dietz, die daarmee voor een persoonlijk succesje zorgde, want hij vol tooide zijn hattrick. Door deze overwinning behield Leiden Lions aansluiting bij de kopgroep. Vanavond speelt het team tegen Disc Phantoms, een duel dat niet veel problemen mag opleve- bijna 1 miljoen aan prijzen 1 persoons volautomatische onderdeken. Prijs 129,—. Uniek met modern verlicht regelkastje. Trap loos instelbaar op 10 standen. Met extra voetenwarmte. Volledig thermisch beveiligd met strenge VDE-keurmerk. 3 jaar garantie. „MARTEX". onthou die naam! t.b.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten LEIDEN - In de eerste klasse van de Leidse schaakbond competi tie hebben zich in de tweede zit tingen de nodige verrassingen voorgedaan. De in de lucht han gende monsterzege van Katwijk op LSG 3 bleef uit, omdat Kees Koelewijn ondanks riante positie volledig in de luren werd gelegd door LSG-er Alex Roose. Een eindspel van paard vele pion nen tegen een kale toren verwa terde tot een paard tegen toren, en vervolgens liet de ontgooc helde Koelewijn ook nog zijn paard verloren gaan, waarna het winstpunt voor Roose binnen was en de eindstand Katwijk- LSG 3 op 71/ï-21/2 Weliswaar Ook Philidor 3-Philidor 5 eindigde 71/2-21/2. Welisqaar wist V.d. Wijngaard zijn stelling tegen v. Brucken remise te houden, maar Prinsen ging compleet in de fout tegen Sipos. Prinsen forceerde teveel, en moest dit met een nul bekopen. Noordwijk 1 herstelde zich in de tweede klasse A van het zwakke optreden tegen Alphen 3. Boskoop 1 werd met 7-3 over tuigd aan de kant gezet. Voor Boskoop leverde Van Gemeren een goede prestatie door Joop Turk te kloppen, maar zijn Teamgenoten lieten het danig afweten en mochten nog blij zijn dat de Noord wijkers op enkele borden in goede positie met re mise genoegen namen. Het duel tussen de beide jeugdspelers Jan Bakker en Hans Kuyf eindigde in een zege voor eerstgenoemde. Philidor 6-Ouwerkerk 1 eindigde in 5-5 omdat Koudekerk al blij was met een gelijk spel. Bij de stand 4-4 stond Koudekerk op één bord duidelijk beter, wat niet gecompenseerd werd door het lichte voordeel van Philidor 6 op het andere bord. Toch besloot men tot een "deal" waarmee de 5-5 uitslag een feit was. Een stunt uit de eerste ronde lijkt Alphen 3 tegen Bodegraven 1 niet te gaan herhalen. Na een gelijkopgaande strijd werd in Bodegraven een voorlopige 31/2-31/2 stand bereikt. Op één bord heeft Bodegraven lichte winstkansen, de andere twee partijen zullen beide ploe gen vermoedelijk een vol punt op gaan leveren. De prognose werd daardoor 5-5, of 51/2-41/2 in het voordeel van Bodegraven. Eerste bordspeler Koning van Bodegra ven leed een verrassende neder laag. LSG 4 was vrij maar zal bij verlies van Alphen 3 desalniet temin de koppositie bezetten. Katwijk 2 stelde de kandidatuur voor het kampioenschap in 3B door voor een tweede maal met grote cijfers te zegevieren. Dit maal tegen Alphen 5: Vlz-S1^. Voorhout kan zich mede aan kop nestelen als het uitgestelde duel tegen Lisse 2 wordt gewonnen. VTL 2-Sassenheim 2 werd 5-5. In de 3e klasse C steekt Roelofa- rendsveen de plannen om het een stapje hogerop te gaan zoeken, niet onder stoelen of banken. Voorschoten 3 werd met 8!/2—1 verpletterd. Ook VTL 1 deed het na het gelijke spel tegen Leimui- den goed: ietwat geflatteerd ging Koudekerk 2 met lVi-SVi kopje onder. Leit- hen 2 won met 4-6 verdiend in Leimuiden, Noordwijk 3 - Kat wijk 3 'staat op 51l2-3lk met als prognose 51li-4Vz. AMERSFOORT (SP) - De 44-jarige mr. W. L. van Leeuwen is van daag gekozen tot de elfde en ver moedelijk laatste voorzitter van de Christelijk-Historische Unie. In zijn rede voor de Unieraad zei mr. Van Leeuwen, dat hij een verklaard voorstander is van één christendemocratische partij. Het CDA-bestuur heeft aan de partijbesturen van KVP, ARP en CHU voorgesteld aan te sturen op een fusie per 1 juni 1980. In een vraaggesprek zei mr. Van Leeuwen: "Ik zou het betreuren als een van de partijen zou weige ren zichzelf op te heffen en het CDA als een federatie van drie partijen verder zou moeten". De nieuwe Unie-voorzitter haalde vandaag woorden aan van de eerste voorzitter van de CHU, mr. A. F. de Savornin Lohman: "Er kan slechts één basis zijn en wel de christelijke. Daar het in ons land nog altijd hierom gaat beho ren alle christenen saam, ook al bestaat tussen hen verschil op praktisch gebied. Dit verschil lost zich tussen hen, die op de christelijke bodem staan, van lieverlede wel op Mr. Van Leeuwen hierop inhakend: "Als u dan nagaat, dat De Savor nin Lohman ook met zoveel woorden de Rooms-Katholieken hierbij betrok, dan zult u het met mij eens zijn, dat hij toen al een uitspraak deed, die wij voor het CDA van vandaag kunnen ge bruiken". Met instemming haalde mr. Van Leeuwen ook deze woorden aan van de eerste CHU-voorzitter: "Onzin is het, aan de christelijk- historische conservatieve be doelingen toe te schrijven. Er zijn onder hen conservatieven en vooruitstrevender^ maar die zijn er evenzeer onder de Anti-revolu tionairen en ook onder de Rooms-katholieken". Met ingang van 1 januari 1979 wordt mr. Van Leeuwen presi dent van de raad van bestuur van het verzekeringsconcern Stad Rotterdam. De nieuwe Unievoorzitter is geboren in Sas- senheim. Zijn jeugd bracht hij door in Hillegom. Op het christe lijk lyceum in Haarlem haalde hij zijn HBS-diploma in zeven jaar. Na zijn diensttijd en een ziekte die een jaar duurde ging hij econo mie studeren aan de Nederlandse Economische Hogeschool in Rot terdam. Mr. Van Leeuwen is lid geweest van de commissie die het CDA-ver- kiezingsprogramma "Niet bij brood alleen" opstelde. Hij was van plan zich na de Tweede-Ka merverkiezingen weer uit de frontlinie van de politiek terug te trekken. Maar uit solidariteit met CDA-lijsttrekker mr. A. A. M. van Agt heeft hij besloten actief te blijven. "Van Agt heeft door zijn inzet, door zijn karakter, door zijn geloof, wellicht zonder het zelf te weten, mij over de lijn geduwd, die mijn vrouw, mijn kinderen en ikzelf voor mij getrokken hadden. Ik had mijn politieke bemoeienis sen willen stoppen op 25 mei. Ik heb Van Agt, ik heb de andere strijders in het CDA niet in de steek willen en kunnen laten", zei mr. Van Leeuwen vandaag in zijn toespraak tot de Unieraad. Perspectieven voor Zijl/LGB tegen De Rijn LEIDEN - Voor waterpolo-hoofd- klasser De Zijl/LGB breekt een fase in de competitie aan waarin weer punten gehaald kunnen worden. De rood-witten begon nen het seizoen met 5 punten uit 3 ronden, maar troffen toen in vier achtereenvolgende wedstrijden de vier sterkste ploegen van Ne derland als tegenstander. Uit die ontmoetingen haalde de Leidse ploeg geen enkel punt, al scheelde het in de thuiswedstrijd tegen Zian/Vitesse (8-9) maar weinig. Toch is De Zijl/LGB op de ranglijst niet verder gezakt dan de zevende plaats, en in de resterende vier ronden van de eerste competitiehelft speelt de ploeg van Rob Schouten tegen clubs van wat minder kaliber. Vanavond onmoeten de Leide- naais in zwembad De Zijl hoofd klasse-debutant De Rijn. De ploeg uit Wageningen doet het tot nu toe verrassend goed en heeft al zes punten. Als echter de vaak scorende jeugdinternational Cor Vermeer uitgeschakeld kan wor den, heeft De Zijl/LGB een goede kans. Aanvang 19.15 uur. LZ'86 speelt in Ede tegen Polar Bears, geen ongevaarlijke tegen stander, maar toch ook niet één van de sterkste eerste klassers. Aangezien de Leidse ploeg de laatste tijd in redelijke vorm ver keert, is winst voor LZ de meest waarschijnlijke uitslag. In de tweede klasse B speelt Kat wijk vanavond thuis tegen IJs- selmeer, een van de zwakkere broeders. Aanvang 19.30 SCHAKEN - De Russische schaakbond heeft gisteren de gewezen kosmonaut Sevastijnov gekozen tot haar voorzitter. De nieuwe praeses is al twee keer tot 'held van de Sovjets' benoemd. VOETBAL - In de finale groep van de Aziatische/Oceanische voor ronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal heeft Iran met 3-0 van Hong Kong gewonnen. Iran heeft de leiding met 10 punten uit zes wedstrijden. AUTOSPORT - De 27-jarige Fransman Patrick Tambay zal in het nieuwe race-seizoen voo? McLaren rijden. Achter Hunt wordt de talentvolle Tambay de tweede man van het team waarin hij Jochen Mass opvolgt. LEIDEN - Op 95-jarige leeftijd is deze week overleden de heer B. M. Noach, leraar Nederlands aan de voormalige gemeentelijke hbs in Leiden (nu Rembrandt Scholen gemeenschap). De heer Noach was van 1914 tot 1950 aan de Leidse hbs verbonden. Ook is hij als leraar werkzaam geweest aan het toenmalige insti tuut "Wullings" in Voorschoten, een particuliere hbs. Na zijn pen sionering was de heer Noach op zijn vakgebied nog erg actief. Zo schreef hij meermalen artikelen en ingezonden stukken over de Nederlandse taal in onze krant. De heer Noach was Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De geschiedenis van Ambon en de Zuid-Molukken, door Dr. H. J. de Gr. Uitgeverij T. Wever, Franeker. f 49,50. Het Tetenal-boek, door G. Spit- zing. Uitgeverij Elsevier Neder land, Amsterdam f 9,90. Focus Elsevier F'otozakboek, door W. Broekman. Elsevier, f 12,90. Het Canon-filmboek, door Cl. Un- behaun. Elsevier, f 18,90. Zelf vergroten in kleur, door Jan van Weizen. Elsevier f 39,50. Dokapraktijk zonder franje, door Jac. van de Sande. Elsevier, f 32,- Smalfilm handboek, door Ed. Tietjens. Elsevier, f 35,- De darmreiniging volgens Dr. F. X. Mayr, met een voorwoord van H. Stiekema, arts. Uitgeverij De Driehoek. Amsterdam, f 14,90. Hoe bescherm ik mij tegen een hartinfarct? door Dr. H. Ane- mueller. De Driehoek, f 14,90. Slank en gezond. Een schoonheids- en vermageringskuur van tien da gen door B. Bloch. De Driehoek. 1 12,50. De neuraaltherapie vplgens Dr. Huneke, door Dr. J. Peter Dosch. De Driehoek, f 10,-. Chinese groenten en vegetarische recepten, door Kenneth Lo. De Driehoek, f 19,50. Zeilen buitengaats in theorie en praktijk, door B. Schenk. Uitge verij Hollandia, Baarn. f 44,50. Biologisch tuinieren onder glas, door George en Katy Abraham. Hollandia. f23,50. Biologische fruitteelt, door Hans van Cuijlenborg. Hollandi. f 19,75. Natuurmonumenten in Neder land. Een keus uit wat behouden bleef. Onder redactie van A. Coops e.a. Uitgeverij Luitingh, Laren. 1 32,90. Gezond en stokoud in de Andes. Ervaringen met mensen van hon derd jaar en ouder, door D. Davies. Uitgeverij H. Nelissen, Bloemen- daal. f 19,50. De terrorist. Achtergronden van het terrorisme, door E. Hyams. Ne lissen. f Drs. De weg van kunnen naar kennen, door DRS. R. de Groot. Uitgeverij Vermande Zo nen. IJmuiden. f 15,50. Sandra, een blind meisje, door P Petersen. Vermande, f 8,50. Clara en Emmie, twee dove zusjes, door D. Peter. Vermande, f 8,50. De zwarte mier, door S. Knobier (Boeken zonder woorden). Ver mande. f 7,90. Zwanen, door Ron Mc Trusty (Boeken zonder woorden). Ver mande f 7,90.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12