Bewoners: "Dit is 'n overval Westerterp bij raad in Warmond Motorrijder Na protesten schorten B en W hun goedkeuring aan overdracht woningen op gevallen [Le/cfee agenda 59 Nog onzekerheid over bestemming RCL-gebouw Begeleidingscommissie bepaalt huiswerk zelf Persoonlijke toelichting hoogst ongebruikelijk PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 15 NOVEMBER 1977 LEIDEN - Op een voor de politie bekende plaats op de Pelikaan straat, net over de brug in de ri- ching Langegracht, gebeurde gisternacht rond half één een on geluk. Een 21-jarige Leidenaar kwam met zijn motorfiets ten val omdat hij de trottoirband raakte. Hij moest met een schedel basis fractuur naar het Academisch Ziekenhuis worden overge bracht. Een 28-jarige Leidenaar deed bij de politie aangifte van vernieling aan zijn bromfiets. Waar schijnlijk is de bromfiets in brand gestoken. De benzine-kraan was opengedraaid, en het slangetje losgetrokken. De schade be draagt 500. De bromfiets stond in de gemeenschappelijke stal ling van een flat voor werkende jongeren aan de Waardkerksteeg. "Geen geld in water gooien" VOORSROTEN - Het door het Voorschotense gemeentebestuur verlangde krediet van 10.000 gul den ten behoeve van een voorbe- reidingsbesluit voor het gebied tussen de wijk Adegeest en Noord-Hofland werd in de com missie financiën niet algemeen als een goede zaak beschouwd. Dit gebied wordt door rijkswater staat gezien als een reservering voor Rijksweg 11. Voorschoten is tegen de aanleg van rijksweg 11 en wil actie ondernemen door de aanleg onmogelijk te maken. Dit kan, door een bestemmingsplan voor dit gebied vast te stellen. Als de gemeente de voorbereiding gaat uitbesteden dan kost dat 10.000 gulden en hebben G.S. de mogelijkheid om het plan alleen al op financiële gronden af te keuren. Volgens mr. Goosens (PPV) kan dan beter een ambtenaar op een achternamiddag aan de teken tafel gaan staan en het gebied groen inkleuren. Het gebied heeft dan een agrarische bestemming waarover de raad een besluit kan nemen. De heer Goosens kreeg de steun van alle commissieleden. De heer Iestra (PCG) hoort het ge deputeerde staten al zeggen: „Dat is geld in 't water gooien, dat mag niet". Wethouder Oosterbaan zal met het financiële probleem terug gaan naar de vergadering van B en W. Apotheken LEIDERDORP - Na een heftige discussie in de gemeente raad toonde het gemeentebestuur van Leiderdorp zich bereid zijn besluit op te schorten, dat goedkeuring zou worden verleend aan de overdracht van het volledige wo- ningbezit van woningstichting Patrimonium aan de Al gemene Woningbouwvereniging Leiderdorp (AWL). Woningen aan de Hoofdstraat. Nu nog eigendom van Patrimonium, in de toekomst van de AWL? LEIDERDORP - Het gonst in Leiderdorp van de geruchten. Bestaat er inderdaad een plan om het gemeentehuis na de verhuizing om te bouwen tot een supermarkt? Raadslid Reugebrink (PCG) wilde hier in de gisteravond gehouden raadsvergadering wel eens opheldering over hebben. 'Er is inderdaad wat gaande', verklaarde wethouder Gor dijn. 'Aannemersbedrijf Noorlander en architectenbu reau Franso zijn op eigen ini tiatief een plan voor de reha bilitatie van het oude dorp. Het college heeft hier geen be zwaar tegen mits het plan er op is gericht de functie van het betreffende gebied te verster ken en de huidige elementen zo veel mogelijk behouden blijven. Maar we hebben nog geen enkele financiële, zake lijke of morele binding aan gegaan'. Het college wil de uitgewerkte schetsen aan de begeleidings commissie voorleggen, maar dat plan werd niet met en thousiasme ontvangen De heer Meere (VVD): 'De bege leidingscommissie 'Oude Dorp' heeft duidelijk kenbaar gemaakt dat zij in haar eerste vergaderingen nog geen uit gewerkte schetsen wil behan delen. De vrees bestaat dat de commissie daardoor te veel in haar werkzaamheden zou worden beïnvloed en voor jo ker gaat werken'. "Wilt u er nu eidelijk eens reke ning mee houden dat al die plannenmakerij van het col lege frustreert als tevoren zorgvuldig overlegstructuren zijn vastgesteldkreet de heer Bezemer (PvdA) veront waardigd uit. Het college knikte onbeschaamd. "De begeleidingscommissie "Oude Dorp" accepteert geen enkel huiswerk,dat bepaalt ze zelf wel", voegde Bezemer er nog aan toe. En dan te bedenken dat bij de installatie van de bege leidingscommissie nog werd gezegd dat "in het oude dorp niets meer zou mogen gebeu ren zonder dat daar in deze commissie over was gespro ken..." Het gemeentebestuur had dit be sluit genomen op verzoek van Pa trimonium kort na de raadsver gadering van 10 oktober, waarin de raad mededeling werd gedaan van de stand van zaken bij het bouwtechnisch onderzoek van de woningen van de stichting. Tijdens dezelfde raadsvergade ring was een Raad van Toezicht benoemd, bestaande uit één be woner en twee raadsleden (de he ren Willems en Stuivenberg), met het doel de bewoners meer bij het bestuur van de stichting te be trekken. Daags na deze raadsvergadering ontving het college een brief van de woningstichting waarin het college werd verzocht haar dewerking te verlenen aan overdracht van het volledige wo- ningbezit van de stichting naar de AWL, die bereid was de wonin gen met alle er aan verbonden "lusten en lasten" over te nemen. Het college besloot de verlangde medewerking te verlenen, maar zonder er de bewoners, het actie comité of de Raad van Toezicht in te kennen, Deze konden de be slissing krant op touw gezet door de Wonings tichting Patrimonium, de AWL en de meerderheid van het col lege van B en W. Omdat alle bezit van Patrimonium wordt overge dragen is er feitelijk sprake van liquidatie van de stichting. Dan dient de Raad van Toezicht te worden ingeschakeld. Door in samenwerking met het stich tingsbestuur een formeel foefje toe te passen heeft het college in feite de Raad van Toezicht buiten spel gezet. Het is oorlog. En die oorlog is verklaard door de meer derheid van B en W in samen werking met het stichtingsbe stuur van Patrii De avond-nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leider., wordt waargenomen van 11-18 nov., door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 123553; Apotheek R. v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvraigen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Dierenbescherming Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdfjck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. iet Lege huls de De heer Willems (PvdA) verweet vo- het college dat er geen overleg de met de Raad van Toezicht en met in- de bewoners (van wie er sommi gen al meer dan 30 jaar in deze uc,utie<»vuiiu v«m i-o uur. huizen wonen) was geweest. „En dat, terwijl het inzicht dat bewo ners inspraak behoren te hebben juist in de wet zijn beslag heeft Burgerraadsman gekregen: in artikel 59 van de woningwet. het college uit de Deze nieuwe wetgeving is één der redenen' geweest tot de herop richting van de Raad van Toe zicht. De huidige gang van zaken is in strijd met de letter en de echt voor de publieke tribune ■trf.eeSitfTvan dez,e wj leerie do Wr Vprhnnot ,1* vort». Vervolgens verlangde de heer Wil- lems van het college dat met de Oorlog Gebruik makend het spreek- Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere don- Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Huize St. Maarten zegde de heer Verhoogt als verte genwoordiger van de bewoners het vertrouwen in het college op vanwege deze gang van zaken. "Wij hebben hieruit de conclusie getrokken dat we te maken heb ben met pen overval, fezamenliik WARMOND - Minister Westerterp van Verkeer en Water staat zal vanavond in Warmond verschijnen om persoon lijk het regeringsstandpunt inzake de aanleg van de Schiphollijn te verwoorden. Dat gebeurt naar aanleiding van het gesprek dat de minister gisteren voerde met het Warmondse college van B en W. In dat gesprek werd duidelijk dat de minister het niet eens is met de weigering van de Warmondse raad om mee te werken aan de bouw van een viadukt in de Klin kenbergerpolder. Westerterp verwijt de Warmondse Kazen gekeurd ZOETERWOUDE - Gisteren werd in Zoeterwoude de jaarlijkse kaaskeurdag gehouden. In totaal voerden de Zoeterwoudse boe ren 13 jonge en 9 belegen kazen aan. Met jonge kaas was mevr. Versteege-Vink eerste met 94 punten, terwijl de fam. Onderwa ter met 92 punten en J.G.L. Cap- tein met 91 punten respectieve lijk tweede en derde werden. Met belegen kaas was Chr. Straat hof eerste en de fam. Onderwater tweede met respectievelijk 90 en 89 punten. raad dat zij de overeenkomst met de NS geschonden heeft en de af spraak, die de raad met de minis ter zelf maakte, niet is nageko- Ook heeft Westerterp het college la ten weten dat hij al voorbereidin gen heeft getroffen voor het ge ven van een aanwijzing. Met een dergelijke ministeriële stap wor den de normale procedures aan de kant gezet om een snelle voortgang van de aanleg moge lijk te maken. Daartoe voerde hij onder andere een gesprek met zijn collega van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, de heer Gruijters. Ondanks het feit dat minister Wes terterp vindt dat de NS wel dege lijk goede argumenten heeft voor de bouw van het kunstwerk (wat door het actiecomité Schiphollijn Warmond wordt aangevochten;, is hij bereid om vanavond de spoedvergadering van de raad bij te wonen om de zaak nog eens toe te lichten. Dit is op zich een zeer ongebruikelijke onderneming. Demissionair minister Westerterp in gesprek dat gisteren op het ministers Staatsrechtelijk gezien kan de minister ook niet in discussie treden met de raadsleden. Bo vendien zullen de directeur van de Nederlandse Spoorwegen en de heer Kruithof van de B.V. Ar- ticon aanwezig zijn om aanvul lende informatie te verstrekken. Vanwege de verwachte grote be- langstelling zal de raad om 20.30 uur in het Trefpunt bijeenkomen. Na afloop van de toelichtingen door de verschillende heren, zal door dc frakties van Progressief .Warmond en de VVD meege deeld worden of zij hun besluit willen heroverwegen (deze frak ties stemden tegen de bouw van het viadukt). Als dat het geval is, krijgen zij daar een aantal dagen de tijd voor. In een raadsvergadering die aan het eind van de week gehouden zal worden, zullen zij dan zeggen of hun standpunt gewijzigd is. De raadsvergadering over de so ciaal-culturele accommodatie vangt om 19.30 uur aan. Mocht er om 20.30 uur nog geen beslissing zijn gevallen dan komt de raad na de beraadslagingen over de Schiphollijn op dit onderwerp te rug. bewoners zou worden nagegaan welke mogelijkheden er voor overdracht zijn, welke voorwaar den daaraan dienen te worden verbonden en welke garanties gegeven kunnen worden voor de verbetering van het wooncom fort. „Dat er daags na de vergadering van 10 oktober een brief van Pa trimonium bij het college bin nenkomt wekt de indruk dat er sprake is van voorbedachte rade. Zo wordt de Raad van Toezicht al bij voorbaat een lege huls". Joker Ook de VVD-fractie verlangde bij monde van mevrouw Gehner dat het college zijn beslissing zou op schorten en eerst "echt overleg" met de bewoners zou plegen. "Ik voel er niets voor een avond lang over een onderwerp te vergade ren terwijl achteraf blijkt dat ik er eigenlijk maar voor joker heb bij gezeten", aldus mevrouw Ge hner. Wethouder Gordijn wenste het be sluit van het college vooral in houdelijk te verdedigen, maar hij kon zich voorstellen dat de leden van de Raad van Toezicht het ge voel hadden buiten spel te staan. „Ik zou echter liever van strijd spreken dan- van oorlog. Oorlog suggereert dat van ontoelaatbare middelen gebruik is gemaakt. Wij trachten echter eerlijk spel te spelen, maar ik besef dat de schijn tegen ons is','. Na een schorsing waarin het col lege zich enige tijd over de in de raad gedane voorstellen be raadde werd besloten het besluit om medewerking aan de over dracht van de woningen te verle nen op te schorten. De bewoners zullen alsnog bij de overdracht worden betrokken. De tijd van opschorting zal tot een noodza kelijk minimum beperkt moeten blijven. De overweging van wethouder Gordijn (tevens in de mededeling van het gemeentebestuur aan de raad neergelegd), dat het uitstel van de beslissing niet zou mogen leiden tot verkoop van de goedkope woningen aan particu lieren, werd niet uitdrukkelijk door het college overgenomen. Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 126938. Dag en nacht bereikbaar. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 dinsdag 19.00-20.00 telefoon 142144. Belangengroep alleenstaanden Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. Dienstencentrum LEIDERDORP - Eén van de pun ten die in de Leiderdorpse raadsvergadering ter sprake kwam was wat er nu gaat gebeu ren met het voormalige club gebouw van R.C.L. Het gebouw tje verkeert in zo'n slechte staat, dat het ten prooi dreigt te vallen aan vandalen die blijkens de toe genomen schade ongehinderd hun gang kunnen gaan. Moet zoiets nu afgebroken worden of is het de moeite van het op bouwen nog waard? Wethouder Drenth zei dat met het opknappen van deze keet een be drag is gemoeid, dat tussen de veertig- en vijftigduizend gulden ligt. De huur die door een vereni ging opgebracht zou moeten worden zou dan veel te hoog ko men te liggen, vooral voor ver enigingen die maar een gedeelte van het seizoen deze accommo datie nodig hebben. Hij doelde hierbij op de duivensportvereni gingen in Leiderdorp De heer Hekkelman (PCG) vond dat de mogelijkheid hiei openge houden moet worden om het op knappen door de leden te laten doen. Indertijd hebben zij dit zelf voorgesteld. De heer D. A. de Water stelde voor het gebouwtje als woning te ver kopen; de gemeente zou er finan cieel in ieder geval beter van worden. Volgens wethouder Tichler zijn eerder in vorige ver gaderingen van B en W bezwaren hiertegen geuit vanwege het ge brek aan privacy. De mogelijk heid voor woningbouw zal echter alsnog in overweging worden ge nomen. In de raadsvergadering van 19 december zal op dit on derwerp worden teruggekomen. Wel heeft de gemeente Leiderdorp een, volgens Hekkelman, „slag vaardig" besluit kunnen nemen inzake haar garantstelling voor de lening van acht ton die is aan gevraagd door watersportvereni ging „Doeshaven" om te gaan verbouwen. Een snel besluit was hier op z'n plaats; uitstel zou be tekend hebben dat de verbou wing pas later gedaan kon wor den waardoor de bouwkosten alleen nog maar hoger zouden worden. IJsfeest Warmonds oudste vereniging, de in 1891 opgerichte War mondse IJsclub, viert op 18 november de jaarlijkse le denvergadering. Vieren, ja wel, want die ledenvergade ring gaat als altijd gepaard met een feestavond die dit jaar in Boerderij Meerrust wordt gehouden. De avond begint om 8 uur. Bazaar De bazaar lijkt herontdekt te zijn, de ene na de andere vindt plaats. Op vrijdag 18 november wordt in het Zoeterwoudse "Ons Huis" de jaarlijkse bazaar gehouden, waarvan de opbrengst aan de kerkvoogdij en de jeugdraad ten goede komt. Vanaf 3 uur is de bazaar toe gankelijk. De dag tevoren wordt in "Ons Huis" de jaar lijkse huisvlijttentoonstel- ling gehouden. Aanvang hiervan 20.30 uur. Kreatieve dag Op vrijdag 18 november wordt een kreatieve dag gehouden in Stichting Dienstverle ningscentrum Oegstgeest, Lijtweg 9, voor de Stichting Lichamelijk Gehandicapten Sociëteit. Nou ja, dag, van 11 uur tot half eén. Dan worden demonstraties gegeven van bepaalde handarbeidtech-' nieken: houtsnijden en -branden en emailleren, waarbij gehandicapte (reuma-)patiënten zo veel mogelijk daadwerkelijk worden betrokken. Csardas Het Leidse zigeunerorkest Csardas treedt zaterdag avond 19 november op in so ciëteit "De Fuik" in Oegstgeest. Dat is in gebouw Taberna, Julianalaan 1. Aanvang van de avond 8 uur. Onderzoek Vandaag is in het Gezond heidscentrum aan de Hof- campweg te Wassenaar op initiatief van de Was- senaarse Vrouwenraad be gonnen met een borstkanke ronderzoek voor alle vrou wen van 30 tot 65 jaar. Als het goed is hebben vrouwen in deze leeftijdsgroep een oproep voor het onderzoek gehad. Ouderen die graag aan het onderzoek willen deelnemen kunnen zich bij het Gezondheidscentrum melden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30. Jaarabonnement Per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2