Bestemming school nog niet zeker Ouders verlangen een veilige Emmastraat eidse agenda CDA wil de reinigings rechten hoger Begroting Zoeterwoude ook dit jaar sluitend Raad Oegstgeest koopt Professor Leo Kannerschool aan Brutale diefstal uit kassa GESTOLEN AUTO VOL GOEDEREN Oplichting: directeur TTS krijgt twee jaar STAD EN RAND OEGSTGEEST 'We gaan wel akkoord met de aankoop van de Professor Leo Kannerschool, maar we gaan niet zonder meer akkoord met de bestemming die het gebouw krijgt opgelegd'. Zo verwoordde de heer Van Hazel gisteravond in de raadsvergadering in Oegstgeest het standpunt van zijn CDA-fractie ten opzichte van de aankoop van deze school aan de Geversstraat die volgens plannen van het collegedienstmoetgaandoenalscultureelcentrum. 'Het is nu nog te vroeg om ons als bestemming willen we van het col- raad uit te spreken over de Leo lege de toezegging dat er een totale Kannerschool als cultureel een- exploitatie-opzet in de raad komt'. Hetnoodqebouwvanlaqereschool'DeSvrinQr)lank':T)ermanentehuisvestingdrinQendnoodzakeliik. trum. Aan het gebruik bouw kleven nog teveel onzekere factoren' zei de heer Hazel vetder. Hij vroeg zich daarbij af hoe er bij voorbeeld wordt gedacht i Reilingh. Hij stipte er bij aan dat er ondanks herhaaldelijk vragen vanuit de raad ook nog .steeds geen cultuurnotaversche/ienwas. Wethouder Van Belle liet weten dat plaats van het gebouw als cultureel het college in ieder geval met i centrum en wat de herinrichting gedetailleerd plan zal komen. 'De moetgaankosten. Hij verlangde dan ook namens zijn fractie 'een weloverwogen en met verbouwing kan nog niet in detail onderzocht worden omdat momen teel nog een groep kinderen alle betrokken partijen (K en O, de school les heeft', aldus van Belle. De raad ging daarna akkoord met het voorstel van B en W om de Leo Kannerschool (totale koopkosten 331.000,-) aan te kopen. Gelijktijdig werd daarmee besloten de voor malige Koningin Julianaschool aan de Endegeesterstraatweg te verko pen aan de gemeente Leiden (voor 543.000.- streekmuziekschool en SJJO, die in het culturele centrum terecht zouden moeten komen-red.) door gesproken plan' waarin dan nog ge specificeerd melding zou worden gemaakt van het gebruik en de kos ten. Blij WD en de PvdA/PPR gingen bij monde van respectievelijk Reilingh en Kohlbeck mee met dit voorstelvanhetCDA. 'We zijn blij met de hele regeling van de aankoop, het is alleen jam mer dat wat de exploitatie betreft niet alle gegevens duidelijk zijn. Voordat we akkoord gaan met de 'Springplank' Een andere school die gisteravond een belangrijke positie innam was de openbare lagere school 'de Springplank'. De raad maakte zoals verwacht werd, geen problemen omtrent de bouw van een vierde openbare lagere school op het ter rein gelegen tussen de Frans Hals laan en de President Kennedylaan (naast de Christelijke Pedagogi sche Academie) en stelde een kre diet van 10.000 gulden ter be schikking. Als plaats voor de bouw was eerst een terrein in de polder Morsebel aangewezen (in het be stemmingsplan Haaswijk). Het oponthoud van Haaswijk maakte de situatie voor permanente huis vesting van de school steeds nodi ger waarop het idee werd aange dragen de school ergens anders te bouwen De school zit nu nog steeds in het noodgebouw aan de Lange Voort, dat niet meer aan de eisen voldoet. Mevrouw Rörsch (WD) de heer Kohlbeck (PPR) en de heer Bijl CDA) verlangden een grote aan dacht voor de verkeersvoorzienin- gen bij de nieuwe school. Mevrouw Zoutendijk (WD) nam in de raad een minderheidsstandpunt in door niet akkoord te gaan met de situe ring van 'de Springplank'. Zij meende dat altijd het idee hoogge houden is dat er een nieuwe lagere school in Haaswijk zou komen. 'Je moet dan ook de school aan een nieuwe wijk als Haaswijk niet ont houden aldus mevrouw Zouten dijk. ningeninOegstgeest. 'Als later blijkt dat de Warmonders er wat de huisvesting betreft slech ter voorstaan kunnen ze nog altijd in aanmerking komen voor wonin gen in Oegstgeest', merkte Kohl- becknogop. 'De gemeente Warmond heeft heel expliciet aan ons gevraagd of er een voorkeurspositie kon komen, om dat deze gemeente afgezien van zo'n 70 premiewoningen geen en kele mogelijkheid heeft om aan de behoefte van haar woningzoeken den te voldoen. Voor ons was het slechts een gebaar aan Warmond, maar het is ze. r zeker geen hals zaak', zei wethouder Gmelich Meijling, in antwoord op de vragen vanderaadsleden. Burgemeester Eysinga deed de toezegging dat in de nieuwe woon ruimteverordening die binnenkort gepresenteerd wordt, de kwestie Warmond in een toelichting zal wordenverwerkt. Gmelich Meijling gaf in zijn ant woorden aan de raadsleden verder nog aan dat de woningbouwvere niging nu al rekening houdt met bewoners van de Vogelenwijk. Voor de Raadhuisbuurt wilde hij nog onderzoeken in hoeverre die inwoners nog in een voorkeurspo sitie gemanoeuvreerd kunnen worden. LEIDEN - Een onbekende man heeft gistermiddag uit de kas salade van een textielzaak aan de Donkersteeg een bedrag van on geveer 2000,- ontvreemd. De man kwam de winkel binnen, keek wat rond. en schuifelde in de richting van de kassa. De cais sière was juist de inhoud van de kassa aan het sorteren, toen de man er een greep in deed en met het geld verdween. In de P.J.Blokstraat liep gister middag èen zevenjarig meisje onder een auto. Ze moest met een gebroken onderbeen in het ziekenhuis worden opgenomen. Het meisje woont in de Cobet- straat. Uit een woning aan de Huizing straat is gisteravond een aantal sieraden, gouden tientjes, een ta pedeck, en een geldbedrag ont vreemd. De juiste waarde is nog niet bekend. Toen de bewoners niet thuis waren verschafte de dief zich toegang door aan de ach terkant van de woning een bo venlicht te vernielen. De politie kreeg gisteravond melding dat een man zich op ver dachte wijze ophield bij het be nzinestation aan de Plesmanlaan. Bij aankomst trof de politie de man aan met een nylonkous over het hoofd. Hij had echter nog niets gedaan. De man, die in Was senaar woont en 27 jaar oud is, werd aangehouden wegens een mogelijke poging tot diefstal. WASSENAAR - De Wassenaarse politie heeft gisternacht in een auto die aan de Rijksstraatweg werd aangehouden gestolen goederen ter waarde van 4000 gulden aangetroffen. Bij nader onderzoek bleken de goederen afkomstig te zijn uit vijf winkels van de winkelpassage Brinkhof. De drie inzittenden van de auto, de 22-jarige N.W., de 17-jarige D.S. en de 38-jarige C.H., allen uit Den Haag afkomstig, zijn naar het po litiebureau overgebracht waar zij hebben bekend. de drempel moet komen. Van rechts i LEIDERDORP - De Emmastraat zal voor kinderen een stuk veiliger worden om te spelen. Dat is tenminste het doel van de onlangs opgerichte Leider- dorpse werkgroep die acties onderneemt om de aanleg van ver keersdrempels en hek ken in deze straat te bewerkstelligen. „Het hoeft hier helemaal geen grote kinderspeelplaats te worden waar het voor auto's is verboden. Ons gaat het er alleen om dat onze kinderen, als zij in deze straat spelen niet de kans hoeven te lopen dat zij door een auto worden aangereden. Ook al wordt er bijvoorbeeld twintig kilome ter per uur gereden, dan nog is het risico erg groot dat een kind door d<^ automobilist niet tijdig wordt gezien" al dus Marjan Nauta. Zy en de andere moeders van de kleine kinderen in deze buurt heb ben, tot nu toe nog met suc ces, hun kroost voor het dreigende gevaar van een aanrijding van de straat kun nen plukken. Vaak was dat op het nippertje. Veilig Als moeder kan je niet de hele tijd buiten blijven om toe te zien of de plek waar je kind OEGSTGEEST - In de volgende raadsvergadering die in Oegstgeest wordt gehouden, zal de CDA-fractie in de raad het voorstel van B en W om het tarief van de reinigingsrechten per 1 januari met vijf gulden te verho gen, amenderen. In de aanbiedingsnota bij de ont- werp-gemeentebegroting voor 1978 konigde het college aan het tarief van de reinigingsrechten opnieuw aan te passen aan de ge stegen kosten hetgeen betekende dat het tarief verhoogd zou wor den van 81- naar ƒ85- Het CDA wil de kosten echter nog verder verhogen tot 87,- om een zó stabiel mogelijk dekkingsper centage van de kosten te behou den. In 1977 had men eigenlijk een dekkingspercentage moeten bereiken van 80. Vanaf vorig jaar tekende zich echter een neer gaande lijn in dit dekkingsper centage af. Huisvesting Bij de behandeling van de huisves tingsnota kwam CDA-er van Veen met de#opmerking dat bij de toe kenning van woningen in Oegstgeest ook rekening gehouden moet worden met wijken als de Raadhuisbuurt en de Vogelenwijk. Deze wijken vallen dan wel buiten de gemeentegrens van Oegstgeest, maar sluiten volgens van Veen nauw aan op deze plaats: 'Qua voorzieningen zijn ze gericht op Oegstgeest'. Warmond De voorkeurspositie fie Warmond in de huisvestingnota inneemt viel niet zo goed bij diverse raadsleden. Volgens de nota kunnen naast de Oegstgeester ingezeten en de niet-ingezetenen die in Oegstgeest werkzaam zijn inwoners van War mond (of diegenen die werken in Warmond) nog voor resterende huizen in Oegstgeest in aanmer- kingkomen. Kohlbeck wilde de voorkeursposi tie van Warmond liever niet. Hij vond dat alle gemeenten in de regio gelijke kansen moeten hebben op toewijzing van overgebleven wo- speelt wel veilig is" is de me ning van Janny Berghout die ZOETERWOUDE - De begroting van de gemeente Zoeterwoude voor 1978 is ook dit jaar weer sluitend. Het bijzondere is dat dit mogelijk is zonder een be schikking over de saldireserve en dat is een aantal jaren geen haal- barekaartgeweest. De gemeentelijke uitgaven zullen volgend jaar een totaal van f 13.488.405,- bedragen. Hierin is een post "onvoorzien" begrepen van f53.630,-. Voor dit jaar was het eindbedrag van de begroting ruim 12 miljoen gulden, terwijl de uitgaven in 1976 j'uist de grens van 10 miljoen gulden over schreden. Hieruit blijkt, dat het uitgavenpeil dat de laatste jaren fors in de lift zat, iets minder stijl loopt. De onroerend goed belasting, waarvan de voorbereiding veel tijd in beslag heeft genomen, zal in het komende jaar worden geëffectueerd. Deze komt in de plaats van straat-, ghmd- en per sonele belasting, waarvan de op brengst in het lopende jaar ge raamd werd op resp. f226.000.- f66.845.- en f232.375.-. in totaal ook aan de plannen mee werkt. „Nu zijn er nog geen ongelukken gebeurd maar veel kinderen die hier wonen zijn ongeveer drie jaar en die komen niet zonder toezicht op straat. Over een paar jaar zijn deze kinderen ook ouder en zullen zij buiten de ruimte van de eigen tuin willen spe len, in de brandgangen, tus sen de woningen en in de naaste omgeving. De speelsituatie is echter ge vaarlijk omdat er geen goed zicht is bij de ingangen van de straat. Bij deze ingangen wil len we verkeersdrempels hebben om de snelheid van de auto's drastisch te beper ken. Ook moet er aan het einde van de brandgangen, die aan de beide ingangen grenzen, „zig-zag" buizen hekken geplaatst worden. Dit om te verhinderen dat de kin deren, verdiept in hun spel, zomaar de straat op kunnen Fietsen of rennen met alle ri sico's vam dien. Woonerf Veel buurtbewoners, onder wie de heer Keyser, lid van de be geleidingscommissie „Oude Dorp", ondersteunen de ac tie. De initiatiefneemsters zijn persoonlijk langs fle deu ren gegaan om de mensen uit f525.220,-. De opbrengst van de onroerend goedbelastingen zal naar verwachting f746.250,- be dragen. De invorderingskosten van de nieuwe belasting zijn zeer aanzienlijk en worden geraamd op f89.695,-. De gemeentelijke heffingen in de retributiesfeer en van de gemeentelijke tarieven zullen met 57* omhoog gaan. Dit met uitzondering van de reini gingsrechten. welke evenals in 1977 met 12'/2% zullen stijgen. Hierdoor wordt een dek kingspercentage van 607c bereikt op de kosten van de gemeente reiniging. in totaal f 242.545,-. Een aanzienlijk deel hiervan, f 149.760,- is bestemd voor de vuilverbranding. De met 57c ver hoogde tarieven zijn de legesta- rieven, de zwembadtarieven en derioolrechten. Er wordt een onderwysuitkering verwacht van f705.145,-, een ver hoging van 137c ten opzichte van dit jaar. Deze meevaller heeft mèt de algemene uitkering, welke omhoog gaat van f3.694.465.- naar f 4.120.510,- in niet geringe mate bijgedragen tot de geringe de buurt uit te nodigen voor het bijwonen van een infor matieve avond die maandag in het dorpshuis wordt ge houden. Veilig Verkeer Ne- derland zal dan aan de hand van een Film en dia's voorlichr ting geven omtrent het begrip „woonerF'. Hierover is na melijk nogal wat verwarring ontstaan. De werkgroep heeft aan wet houder Drenth gevraagd om in overleg met alle bewoners van de Emmastraat en omge ving te onderzoeken of het mogelijk is om op korte ter mijn alvast iets te doen in de vorm van het aanleggen van verkeersdrempels en hekken voor en na de brandgangen. Volgens de wethouder zou den deze betrekkelijk een voudige voorzieningen in overleg met het college van B W en de begeleidingscom missie „Oude Dorp" vrij snel gerealiseerd kunnen worden als er geen steekhoudende bezwaren zijn tegen de aanleg hiervan. Het liefst ziet de werkgroep dit nog voor aanstaande zomer gebeuren. Als dit „proefpro ject" slaagt, kan het eventueel in straten met identieke situa ties. als men daar dan ook be hoefte aan heeft, toegepast worden. ROEL ZAADNOORDIJK verhoging van de gemeentelijke belastingen. Op woensdag 16 november zal" de Financiële commissie de begro ting onder de loupe nemen. Dat gebeurt in Zoeterwoude voor het eerstinhefopenbaar. De raadsvergadering zal in verband met de begroting dit keer niet op de laatste donderdag van de maand worden gehouden (dus niet op 24 november) maar op woensdag30november. Burgerlijke stand LEIDEN -Geboren: Richard W.zvWJ. Caspers en G. J A M. van Werkhoven. Bastiaan C.. zvR. M. Boerhout en J. W de Weerd;,Charles A. C., z v C. L. Evers en H. Sonneveld. Overleden: D. Hartendorp (1903) geh gew met T. A. Groenewegen. L. J. W. Noordemeer (1915); S. Peereboom (1929), geh m.. A. Lesgever Ondertrouwd: R. Straathof en C. Kroesemeijer; E. M. M. van de Loo en I. D Vlijmen; H Wernars en T Noorder- vliet; E. H Vossepoel en W. Dingjan; K. S. Yavuz en O. T. A Jansen, J C Ver does en A. W. van der Vegte; C. W. Plat- teel en H. van den Berg; Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van za. 10 uur vm. tot zo. 24 uur, waargenomen door de volgenden artsen: Wijk I (Morswegkwartier, bin nenstad tot Cityring en Groenoord): R. M. G. Taytelbaum. Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kooi en Merenwyk): F. B Kruis, Klaproos 34. tel. 126371; Wyk III (Waard. Professorenwijk en Tuinstadwijk): W. de Bruyne, Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wfjk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van za. 10 uur vm. tot zo. 8 uur vm.: F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347; van zo. 8 uur vm. tot zo. 24 uur A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - M. P. Hennink en O. du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255. Voorschoten - F. Koopmans. R. Wag- nerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag); B. van Beusekom, Piet Heijnlaan 6, tel. 071- 763551 (zondag). Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken De avond-nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 11-18 nov., door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 123553; Apotheek R. v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp. tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 19.45-23.30 uur. Hooglandse Kerkgracht 28, open soos- Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 14-16.30 uur, Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. Troef, Noordeinde 2a, sport, 19 uur; soos, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, middagsoos, 14.30 uur; vegetaries eethuis, 18 uur; ge- handicaptensoos; soos Mirakel, 20 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur. Rode-Kruis gebouw, Morsweg 186, ver koop Welfare-werk, 19-21 uur. Praathuis, camping Duinrel Wassenaar, prinsverkiezing carnavalsver. de Deylknotsen, 20 uur Don Boscohuis Zoeterwoude, car navalsfeest de Hangkonten, 20 uur. Sjelter, Lindelaan, Leiderdorp, car navalsfeest de Rijnschuimers, 20 uur. LAK-Theater, Levendaal 150, cabaret NAR „Romantiek met mayonaise", 20.15 uur. Leidse Schouwburg, Seth Gaaikema met „Familie Willekeur", 20.15 uur. Microtheater, vestestraat 40, to neelgroep Imperium met „Don Qui- chotte (ridder van de droevige figuur)", 20.30 uur. Stadsgehoorzaal, concert door het Ned. Kamerorkest o.l.v. Ronald Zollman, m.m.v. Andras Adorjan, fluit. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, optre den van het Zutphens Ensemble voor Lichte Muziek (ZELM), 20 uur, Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat I, le zing „Gaat de kerk door de grote ver drukking?", 20 uur. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt. 9.30-17 uur. Jeugdhonk De- Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jr.), 15-17 uur. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, vanaf 21 Vijfhovenhuis, Hoflaan, tentoonstelling Leidse Pluimvee- en Konijnenver., 20- 22 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansen, 20 uur, Antonius Clubhuis, carnavalsfeest de Hutspotten, 20.45 uur De Voskuyl, Oegstgeest, Ned. kam pioenschappen v. Duitse herdershon den. 8-17 uur. Stadsgehoorzaal, concours door Ned. muziekcorpsen, gehele dag. LAK-theater, Levendaal 150, de Wage- ningse Studenten Toneel Ver. met „Rit over het Bodenmeer" van Peter Handke, 20.15 uur. Leidse Schouwburg, Robert Long met zijn programma „Levenslang", m.m.v. Ansje van Brandenberg, 20.15 uur. Microtheater, Vestestraat 40, to neelgroep Imperium met „Don Qui- chotte (ridder van de droevige figuur)" 20.30 uur Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19 c, kindervoorstelling, Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802, Café De Twee Spieghèls. muziekprog- 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 11.30 uur,; koffiebar, 20 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18 00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30» Jaaraborfnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. DENHAAG/ZOETERWOUDE De president van de Haagse rechtbank heeft de 39-jarige H. J. W. directeur van het Zoeterwoudse transportbedrijf Trucking en Transport Service, wegens oplichting veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar on voorwaardelijk. In januari 1976 had de man samen met twee anderen, L. A. M. B. uit Schoonhoven en W. T. van Z. uil Zoeterwoude, een transportbedrijf opgericht, het eerder genoemde TTS. Na 2 maanden trok H. J. W. zich op papier uit het bedri jf terug uit vrees dat de curator van een vorig faillis sement waar hij bij was betrokken van zijn nieuwe activiteiten op de hoogte zou raken, wat ongetwijfeld financiële consequenties zou heb ben. In feite kreeg de directeur hierdoor een vrij brief om ongehinderd zijn gang te kunnen gaan H. J. W. kocht maar raak en betaalde met cheques van de TTS, maar geld was er niet. Zo'n 25 bedrijven in het hele land werden op deze wijze ppgelicht. Ook de 20 werknemers van het transportbedrijf behoorden tot de slachtoffers van H. J. W. die op het laatst zelfs geld uit deloonzakjesontvreemdde. Het duurde tot oktobèr vorig jaar totdat de politie van Hazerswoude een eind aan deze geschiedenis kon maken. Het bedrijf was inmiddels geslo ten; het grootste deel van de buit verdwenen. Wat er nog van terug werd gevonden is door de president van de Haagse rechtbank verbeurd ver klaard. De andere directeuren, die aanvankelijk tot de mede-verdachten behoor den, zijn geheel of gedeeltelijk van het hen ten laste gelegde vrijge sproken. De 48-jarige Zoeterwoudenaar W. T. van Z. werd slechts voor een ondergeschikt punt (het als geschenk aanvaarden van uit misdrijf afkomstige tegels) veroordeeld tot een boete van 200 gulden of 8 dagen gevangenisstraf. Mede-directeur L. A. M. B. werd volledig vrijge-

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2