Plan voor 320 woningen op veilingterrein GEEN TANDARTS VOOR ZO'N 8000 ALPHENAREN Tweede verbinding van Meren wijk met de stad Protesten tegen nieuwe veiling Jazzgitarist Barney Kessel in zaal Nabij Gemeentewerken: niet geloof, maar vakbekwaamheid voornaamste... GROOT DEEL VAN RIJNSBURGERS VOORKABEL-TV Toegang jachthaven wellicht verbeterd Rijnsburger fietst jongen ziekenhuis in VRIJDAG 11 NOVEMBER 1977 STREEK „Gemeente moet veel meer initiatief ontplooien...' RIJNSBURG - burgemeester en wethouders van Rijnsburg hebben een idee gelanceerd voor de bouw van woningen op het huidige Flora-terrein. Het is de bedoeling dat op het terrein ongeveer 320 woningen zullen worden gebouwd en dat een deel van het bestaande parkeerterrein en een deelvandehalblijvenbestaan. ALPHEN AAN DEN RIJN - "Bij het ziekenfonds Alphen en omstreken staan momenteel circa 3800 Alphenaren ingeschreven die geen tandarts kunnen vinden. Het aantal particu lieren dat geen tandarts kan vinden moet zeker zo groot, zo niet groter zijn", schat de woordvoerder A. Ch. H.M. Veraart van De Alphense tandartsen. Nog afgezien van de grote groep Alphenaren die elders naar een tandarts gaat. Wanneer het beleid van de ge- meentc Alphen echter wat slag vaardiger zou zijn, zou het aan tal Alphenaren zonder tandarts niet zo groot hoeven zijn", meent tandarts Veraart. "De eerste tandarts in Ridderveld II had er al kunnen zitten, wanneer de huisvesting niet zoveel proble men had opgeleverd. Een tweede gegadigde in Alphen zoekt naar mogelijkheden om een groepspraktijk te begin- Kortom, er zijn wel gegadigden maar de gemeentelijke overheid doet er niet genoeg aan om aan de wensen van die gegadigden tegemoet te komen. PASKLAAR 4Er zijn in de planning voor Rid derveld II wel praktijkruimten opgenomen", beaamt Veraart. "Maar voor sommigen zijn die te duur, anderen willen op die plaats niet wonen. De ene arts wil zijn praktijk wel aan huis, de ander juist niet. Wanneer je een pasklare situatie hebt en dan gaat wachten tot er iemand komt die daar in past kun je wel tot Sint Juttemis wachten", stelt Veraart.. In zijn visie zou de gemeente in Ridderveld II een gezondheids centrum neer moeten zetten. "Een gezondheidscentrum dat ik dan zie als een warenhuis waar je elke vorm van gezondheids zorg kunt halen. Op dezelfde manier waarop je een win kelcentrum bouwt". Er zijn volgens tandarts Veraart mogelijkheden te over om iets dergelijks te coördineren. De Maatschappij tot Bevordering van de Tandheelkunde bijvoor beeld heeft een eigen bemidde lingsbureau dat zich bezig houdt met praktijkvestigingen van tandartsen. Tandarts Veraart was negen jaar geleden de eerste tandarts die zich in Ridderveld vestigde. "Ik ben daar in een eengezinswo ning begonnen, waarbij de helft van de slaapverdieping in ge bruik was als praktijkruimte". Een weinig ideale situatie, ook voor moeilijk ter been zijnde pa- tienten, "maar gelukkig had ik het vooruitzicht dat ik daar bin nen twee jaar uit kon". OMDRAAIEN De gemeente had moeten leren uit de les die ze negen jaar geleden kreeg: niet eerst een wijk uit de grond stampen en dan ach en wee roepen dat je geen voorzie ningen hebt. Je moet de zaak gewoon omdraaien. Zet éérst een gezondheidscentrum neer. Ga eens leuren met het idee van een gezondheidscentrum aan universiteiten. En zoek het dan niet alleen bij de tandart sen, maar ook bij de wijkverple ging, de apotheek, een logope diste, misschien een specialist. Enfin, noem maar op... De situatie in Alphen is, landelijk gezien, zeker niet uitzonderlijk. Er zijn plaatsen (Rotterdam, Den Haag. Zoetermeer) waar het tekort aan tandartsen nog veel nijpender is. Tandarts Veraart, niet alleen spreekbuis van de Alphense tandartsen, maar ook voorzitter van de afdeling Rijn land van de Maatschappij tot Bevordering van de Tandheel kunde (die 430 leden telt) herin nert in dat verband nog even aan Leiden, "waar de situatie be hoorlijk moeilijk is geweest". "Maar als je als Alphense tandarts met een Groningse tandarts praat, merk je dat de verschillen landelijk verschrikkelijk groot zijn. En als het dan ergens an ders gemakkelijker en goedko per kan, dan is het begrijpelijk dat je kiest voor een goedkopere oplossing. Als je een man vindt die zich in je gemeente wil ves tigen, moet je hem zo min moge lijk in de weg leggen Een exploitatieopzet voor een der gelijk plan lijkt het college gun stig. Tijdens de algemene be schouwingen van de gemeente begroting van afgelopen dinsdag werd al gesuggereerd door raadsleden een deel van de hal te handhaven en te bestemmen voorzaalsporten. Tijdens deze raadsvergadering deelde B en W mee in antwoord op vragen van raadsleden dat het terrein mogelijk in aanmerking komt voor een zogenaamde loka- tiesubsidie. Ondanks het feit dat de PvdA, afdeling Rijnsburg re gelmatig er bij het college op heeft aangedrongen om het ter rein voor een dergelijke subsidie aan te melden hebben B en W daar erg lang mee gewacht. De PvdA sprak daarover tijdens de algemene beschouwingen van de gemeentebegroting haar ver wondering uit. Volgens de partij kan het plan vallen of staan met eendergelijkelokatiesubsidie. Tegen de bouw van een nieuwe veiling Flora in de kamphuizer- polder zijn inmiddels 34 bezwa ren ingediend. De agrariërs in de polder verwijten de raad dat zij te weinig rekening heeft gehouden met hun belangen. Volgens B en W blijkt uit de bezwaarschriften dat de agrariërs niet zo goed we ten waartegen ze eigenlijk be zwaar moeten maken. Zij ver wachten van de gemeenteraad op een aantal punten een duidelijke uitspraak. Als die uitspraken er komen, dan zijn de meesten van hen genegen hun bezwaren weer m te trekken om zo een proce- duretotdek.roontevoorkomen. Volgens B en W zijn de indieners van de bezwaren mogelijk moei- lijkteovertuigen. Burgemeester De Roos verklaarde over de nieuwe vestiging van Flora in de Kamphuizerpolder dat het voor de gemeente nood zakelijk is gelden te reserveren om de onkosten van de nieuwe vestiging te kunnen betalen. Hij vindt dat er iets in kas moet zijn om die kosten meteen te kunnen betalen. De fractie van de Anti Revolutio naire Partij, afdeling Rijnsburg heeft zich in een gisteravond in gediende motie uitgesproken voor aanleg van landbouwont- sluitingswegen, ook al is de ge meente nog geen eigenaar van de grond. De fractie vindt dat de aanleg van de landbouwontslui- tingswegen, mede als gevolg van de geringe medewerking van de landeigenaren, te lang op zich laat wachten. B en W hebben toe gezegd dat zij een dergelijke ont wikkeling eerst zullen bestude ren en adviezen zullen inwinnen bijdeprovincialeoverheid. De zaak zal binnenkort ter sprake komen in de commissie. B en W zullen uitzoeken of zij van een niet-openbare weg een openbare •weg kunnen maken door te as falteren. Rintangs in „Bunkertje" ALPHEN AAN DEN RIJN - De Amerikaanse gitarist Barney Kessel treedt vanavond op met zijn trio in de Alphense zaal Nabij, in het kader van de winterseizoen jazzconcerten die de plaatselijke culturele raad organiseert. Het concert begint om tien uur. Barney Kessel staat bekend als een uitstekende jazz-gitarist. Hij heeft samengewerkt met artiesten zoals Frank Sinatra, Bing Crosby, Ella Fitzgerald, Elvis Presley en The Beach Boys. Kessel speelt voornamelijk een (veel nagebootste) funky soort blues-mu- ziek. Bintangs In het jongerencentrum "t Bunkertje (onder de Salvatorikerk) treedt morgenavond popgroep De Bintangs op. De groep die zo'n zeventien jaar bestaat en een lange reeks elpee s op de Nederlandse muziekmarkt bracht, trad eerder dit jaar al op in Midas en Madonna met concerten van zeer behoorlijke kwaliteit. Panda In Midas treedt morgen de groep Panda op. Ook deze formatie was al eerder in Alphen (Midas) te horen. Panda brengt rock en funk en stopt daar een aardige portie eigen composities in. De groep bestaat uit Theo Savelkouls, gitarist Bernhard van Velzen, bassist Evert Bruinekool, drummer Ronnie de Vries, fluitist Roy Geertshuis, terwijl de percus- sion-instrumenten worden bespeeld door Frans Monsanto. RIJNSBURG - Maar liefst 85 procent van de Rijnsburgers willen kabeltelevisie. Deze me dedeling werd gedaan tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering Er is al in februari 15.000 gul den voor uitgetrokken door de gemeente, toen een werkgroep bezig was met de voorbereidin gen en een onderzoek naar de mogelijkheden van kabeltelevi sie in Rijnsburg. Binnenkort zal een aanvullend rapport worden samengesteld over de beheersvorm. In overleg met Spinoza zal worden be paald hoe de antennes in Rijns burg van de daken zullen ver dwijnen. De verschillende raadsfracties zijn nogal geschrokken van deze vérgevorderde plannen voor de aanleg van kabeltelevisie in Rijnsburg. Zij spraken er hun ergenis over uit dat het college de raad niet op de hoogte heeft gehouden van de ontwikkelin gen. Het komende jaar zal in Rijns burg vooral aandacht worden besteed aan de riolering ten noorden van het kanaal en aan de bouw van een nieuwe biblio theek. De twee andere belang rijke projecten, het buitenbad en Middelmors, staan voorlopig in de ijskast. Het bestuur van het waterbos gaat inmiddels wel verder met het maken en uitwerken van de plannen voor de aanleg van een buitenbad, in de hoop dat spoedig gelden vrijkomen. Ver der staan op het programma de ing van de Koestraatbrug en uitbreiding van het personeel bij de dienst gemeentewerken. De nieuwe directeur van deze dienst zal overigens niet langer op basis van levensovertuiging wprden aangenomen. Volgens B en W zal thans vooral worden gelet op de vakbekwaamheid. Oud-voorzitter Noordwijkse voetbalclub overleden LEIDEN - De Merenwijk heeft sinds het begin van deze week een tweede rechtstreekse verbinding met de rest van de stad. Naast de IJsselmeerlaan kan het verkeer nu ook gebruik maken van de pas aangelegde Gooimeerlaandie de Ketelmeerlaan met de Willem de Zwijgerlaan verbindt. De weg is opengesteld na de aoedkeurina van vohtie en beba- kenings- en bestratingscon troleurs van de gemeente. Ver wacht wordt dat de Gooimeer- laan ertoe zal bijdragen dat de IJsselmeerlaan zal worden ont last. Het kruispunt van de nieuwe Gooimeerlaan met de Willem de Zwijgerlaan is nu nog niet be veiligd maar binnenkort zal een begin worden gemaakt met de RIJNSATERWOUDE - De gemeente Rijnsaterwoude gaat bekijken of de toegang naar de aan te leggen nieuwe jachthaven beter kan worden gemaakt. Burgemeester Van der Kroft zei dit gisteravond tijdens de raadsvergade ring. Deze suggestie was gedaan een dag eerder toen de bevolking over de gemeentelijke plannen werd ingelicht. Verder zal worden onderzocht of er een uitzondering kan worden gemaakt voor plezierboten die langer zijn dan acht meter. De golfbreker in de Braasemermeer zal ook worden verfraaid. Dit plan staat op de prioriteitenlijst voor het volgend jaar. plaatsing van verkeerslichten. De apparatuur zal vermoedelijk eind van deze maand worden af geleverd. waarna met de plaat sing en afregeling van de instal latie kan worden begonnen. Half december moet alles zover zijn dat de lichten in gebruik genomen kunnen worden. Gedurende de eerste dagen van de openstelling van de weg is geble ken dat er nogal wat fietsers zijn, die gebruik maken van de hoofd rijbaan van de weg in plaats van de fietspaden die zich aan beide zijden van de weg bevinden. Dat gebeurt met. name door wielrij ders afkomstig uit de Leedewijk. Om het fietsverkeer in de nabije toekomst in goede banen te leiden wordt er gedacht aan het creëren van een speciale fietsroute van' deze wijk naar de fietspaden langs de IJsselmeerlaan. Deze routedie voorzien zal worden van een speciale bewegwijzering, zal lopen via Broek wegen Tuinpand naar het Ridderspoor viaduct. Via dit viaduct zal het mogelijk zijn direct het fietspad te bereiken. Barney Kessel: funky soort blues. Hij speelt vanavond in Alphen NOORDWIJK - De heer L. J. van der Meer, jarenlang voorzitter van de Noordwijkse voetbalvereniging SJC, is gisteren op 81-jarige leeftijd overleden. De heer Van der Meer zal morgen worden begraven in het familiegraf op de rooms-katholieke begraafplaats. Vooraf zal in de pa rochiekerk van St. Jeroen een ge zongen uitvaartmis worden opge dragen. Deze dienst begint om tien uur. L. J. van der Meer nam vele jaren een vooraanstaande plaats in het Noordwijkse verenigingsleven in. Naast het voorzitterschap van SJC was Van der Meer, in Noord- wijk bekend als „Ome Leen van der Meer", tot op hoge leeftijd be stuurslid van de oranje-vereniging Noord wijk-binnen. RECTIFICATIE LEIDEN - De bazar ten behoeve van het nieuwe clubhuis voor de burgemeesterswijk/professoren- wijk is niet vandaag gehouden, maar vindt morgen (zaterdag) plaats in de Oppenheimschool. Rechtbank moet oordelen over schuldvraag O Den haag/Rijnsburg - De Haagse rechtbank zal donderdagmiddag 1 december drie getuigen horen in de strafzaak tegen een 37-jarige rij wielhandelaar uit Rijnsburg die moet terechtstaan omdat hij op zijn racefiets is aangereden tegen een scholier uit Zoetermeer. De jongen Arno Trouwbest werd daarbij ern stig gewond aan zijn hoofd. Het ongeluk gebeurde op 10 mei jl. op een fietspad tussen Schevenin- gen en de Wassenaarseslag in het gebied van de Haagse duinwater leiding. De rijwielhandelaar Hen- ricus G. reed op zijn racefiets met tien versnellingen ongeveer 30 tot 40 km per uur toen hij zijn weg ge blokkeerd zag door een klas schoolkinderen van 13 tot 14 jaar. "Jongens, mag ik er langs!" riep hij al van verre, waarna de ongeveer vijfentwintig kinderen een door gang vrij maakten. Volgens de rij wielhandelaar zou de laatste jon gen, om beter te kunnen zien, opeens een stap naar voren hebben gedaan. Op hetzelfde moment bot ste de wielrennèr met zijn hoofd te gen het hoofd van de jongen. Beiden werden gewond. De wielrenner kreeg een scheur in een wenkbrauw die in het ziekenhuis moest worden gekramd. De jongen daarentegen liep een hersen beschadiging op ten gevolge van een inwendige bloeding. Hij is al twee heer geopereerd en het lijkt toch nog niet geheel zeker of hij volledig zal herstellen. De rijwielhandelaar wordt ver volgd wegens schuld aan zwaar li chamelijk letsel. Met de behande ling van de zaak werd gisteren door de rechtbank een aanvang ge maakt. Uit de getuigenverklaring aan de politie van een lerares die de klas vergezelde en van een der schoolkinderen zou kunnen wor den afgeleid dat het slachtoffer nog niet op zij was gegaan toen de bot sing plaats had. De rechtbank besloot deze getui gen en het slachtoffer zelf eerst te horen alvorens de officier van justi tie het woord krijgt voor het te ne men van zijn requisitoir. Uiteraard kan de schuldvraag voor de ver dachte ook civielrechtelijke con sequenties hebben. Hij is verzekerd tegen wettelijke aansprakelijkheid.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 23