Hans Sundquest: roemloze afgang na eerste stunt „Airport" hopeloze rampspoed Zesdaagse-debuut Raas Opnieuw winst voor schakers uit Katwijk Walgelijk wanprodukt Nederlands kampioenschap bandstoten VRIJDAG 11 NOVEMBER 1977 SPORT PAGINA 21 WYCHEN - Hans Sundquest heeft zijn sensationele ope- Velthuis ning van het toernooi om het Nederlandse kampioenschap De Kleine bandstoten in Wychen, niet kunnen waarmaken. Na zijn Havermans zeer fraaie triomf op Hans Vultink in veertien beurten, ge- v reemissen baseerd op een serie van 81, leed hij in de tweede ronde éen Vultink roemloze nederlaag tegen Ben Velthuis, in een marathon Sundquest partij van 33 beurten. Vet Vultink Steures De Kleine Sundquest Velthuis Stand: 1. v. d. Smissen 2. De Kleine Door die nederlaag verloor Sund- quest's overwinning op Vultink veel van zijn glans en kon deze (voorlopig) in het rijtje van zijn ge vreesde uitschieters gezet worden. Sundquest heeft er in tien jaar bil jarten op ere-klasse-niveau in elk toernooi wel zo één. Ditmaal was het in de eerste ronde, maar tuimelde door zijn verlies tegen Velthuis terug in de grijze mid denmoot, waarin hij zich die tien jaar bewoog. Ook de titelverdediger Christ van Tom Okker in Stockholm uitgeschakeld STOC KHOLM - Tom Okker is in de derde ronde van het internatio nale tennistoernooi van Stock holm uitgeschakeld. Hij verloor in twee sets van zijn dubbelspel partner de Pool Wojtek Fibak: 2-6, 2-6. Met Fibak plaatste Okker zich wel voor de derde ronde van het dub belspel door een zege op het Zweedse duo Wahlstrom/Sa- muelsson, 6-2 en 7-5. Voor een enkelspel verrassing zorgde de Amerikaan Brian Teacher. Hij versloeg in drie sets de Mexicaan Raul Ramirez met 7-5, 4-6 en 6^. der Smissen kende moeilijkheden in de tweede ronde. Zijn streekge noot Havermans zette hem door een gloedvolle opening op een ach terstand van 80 punten. Voor Van der Smissen was het een geluk dat Havermans door onervarenheid fouten maakte, zodat hij kon terug komen en winnen. Na zijn winst op Steures in de eerste ronde bleef van der Smissen daarmee ongeslagen. Hij is nu de grote favoriet, zeker na het verlies van Vultink in de eerste ronde. Vultink won later wel van Vet (al had hij er 29 beurten voor nodig), maar besefte zelf dat "het nog niet wil lukken. Ik speel dit toernooi om in vorm te komen voor het wereld kampioenschap 71/2 over twee we ken in Berlijn, maar het gaat nog niet erg". Wel in vorm is de 47-jarige Hel- monder Henk de Kleine. In 1956 werd hij Nederlands kampioen bandstoten met een gemiddelde van 3.62. Ruim 20 jaar en nog twee titels later, bleef hij op de eerste dag naast Van der Smissen ongeslagen met een gemiddelde van 8.51. De Kleine versloeg Havermans en Steures, die fel verweer boden. De veteraan bleef overeind. Deels ook door de onervarenheid van Haver mans en de gevoelens van onzeker heid, die Steures de laatste jaren dikwijls - en meestal op de eerste dag van een toernooi - overvallen. Uitslagen Vet 200 29 49 6.89 MAASTRICHT - Eddy Merckx is de grote attractie van de tweede zesdaagse van Maastricht, die van 16 tot en met 21 december in de Eurohal wordt gehouden. Merckx zal gekoppeld zijn aan zijn landgenoot Patrick Sercu. Deze tandem geldt als grote favoriet voor de eindoverwinning. Daar naast is wedstrijdleider Peter Post erin geslaagd de koppels Rene Pijnen/Gerben Karstens, Wilfried Peffgen/Albert Fritz, Gerrie Knetemann/Udo Hempel en Ferdinand Bracke/Willy de Bosscher te contracteren. Bovendien staat de deelneming van Jan Raas, die in Maastricht zijn zesdaagse-debuut zal ma ken, vast. Het is nog niet bekend met wie Raas gekoppeld zal In totaal zullen tien koppels aan de start verschijnen. Peter Post on derhandelt nog met de gegadig den. Indien de afspraken nage komen worden zal, tijdens de nacht van Keulen, de Westduitse wereldkampioen achtervolging Gregor Braun vrijdag zijn con tract tekenen. Bovendien staan ook Gunther Haritz, Jurgen Tschan, Roy Schuiten en het Australische koppel Clark/Allan op de nominatie voor een con tract. 'Dit is het beste veld wat je aan de start kunt krijgen', deelde wed strijdleider Peter Post gister middag op een persconferentie in de Eurohal mee. 'Als er nu geen mensen komen hoeven we nooit meer zo'n grootse organisatie op te zetten'. Voor de organisatoren was de be langstelling van de eerste zes daagse vorig jaar, totaal zo'n 15.000 betalende bezoekers een teleurstelling. Met name tijdens de eerste drie dagen viel de be langstelling enorm tegen. Dit jaar rekent men in Maastricht op tenminste 20 a 25 duizend toe schouwers, bij een totale capaci teit van 36.000 (6.000 plaatsen). René -Pijnen is gisteravond in Kopenhagen met de Deen Gert Frank als tweede geëindigd in de strijd om het europees kam pioenschap over 100 kilometer voor koppels. Eerste werden de Belgen Eddy Merckx en Patrick Sercu, die eerder in de week de zesdaagse van Munchen op hun naam schreven. Zij hadden een ronde voorsprong op Pijnen en Frank, die de Westduitsers Peff- gen en Haritz achter zich lieten. LEIDEN - Katwijk 1 ontpopt zich in de eerste klasse van de Leidse schaakbond als een uitstekend debutant. Werd eerst Leiderdorp met 2-8 ingepakt, nu was ook LSG 3 een zelfde lot beschoren. In eigen huis zetten de Kat- wijkers LSG 3 op een voorlopige 2 - Vit achterstand, met als prognose 8-2 of zelfs 8*/i - Vit. Alphen 1 startte de competitie zeer gedegen door Leiderdorp op een voorlopige 4I/z-2I/a te zetten. Het zag er in eerste instantie niet naar uit dat Katwijk de stunt van de eerste ronde zou herhalen, want een vooruit gespeelde partij van Michiel v.d. Plas tegen de LSG-er Postma eindigde in een verloren staand eindspel voor v. d. Plas, dat de Katwijker later dan ook opgaf. In Katwijk werd de hoop van LSG 3 direct al de grond ingeboord toen een viertal Leidenaars het danig lieten afweten en Katwijk op een 4-1 voorsprong kwam. De Raad en Duyser straften openingsfou- ten van hun opponenten ver nietigend af; Nieuwland for ceerde teveel tegen Admiraal en zag een pion naar promotie gaan, terwijl Van Putten verzuimde zyn offensief af te ronden om vervolgens te stranden op de hechte defensie van Dick v.d. Plas. LSG leek toen wat terug te gaan doen, maar Kuiper nam in goede positie genoegen met remise, waarna Horchner zijn kansen in tijdnood om zeep hielp (5lli-Vlt). Smit zette Van Rijssel regelmatig opzij, wat voor Haasnoot aanlei ding was om de score op 7'/2 punt te brengen toen Serdijn de dame en daarmee de winst uit handen gaf. Kees Koelewijn heeft redelijke LEIDEN - Doordat de Zijl/LGB de hoofdklasse-waterpolo-wed- strijd tegen HZC/De Robben dinsdag al vooruit speelde is eerste klasser LZ'86 de enige van de beide Leidse poloclubs die za terdag in actie komt. Samen met Het Y, dat thuis tegen Esca een punt verspeelde, staat LZ'86 daardoor nu weer boven aan, gevolgd door HZPC en De Gouwe met een punt achter stand. Morgen speelt de Leidse ploeg in zwembad De Zijl tegen het Haagse DSZ. winstkansen in de afgebroken stelling tegen Roose. De gedetaileerde uitslag van Kat wijk 1 - LSG 3 G. v.d. Bent- P. Horchner 1-0; G. Haasnoot; J. Serdijn 1-0; J. de Raad - W. Bak ker 1-0; B. Smit-Th. v. Rijssel 1-0; M. v.d. Plas-J. Postma0-1; D. v.d. Plas - W.v.Putten 1-0; P. Admiraal - A. Nieuwland 1-0; W. Haasnoot - A. Kuiper llt-llt; J.W. Duijser - D. Joziasse 1-0; K. Koelewijn - A. Roose afg. Voorl. Illt-Vl2 Alphen wist tot een regelmatige winst te gen Leiderdorp te komen en be hoort daardoor samen met Kat wijk en Philidor 3 tot de favorie ten voor de tital. De ALphcnaren kwamen vlotjes op een com fortabele 4-0 voorsprong omdat Van der Tol, De Jong Raumann en Idzerda hun voordeel gerouti neerd tot de volle winst uibouw- den. Het voorzittersduel Lam- booy-Serlier eindigde in een re mise toen Selier vanuit betere positie het verkeerde plan koos. Donker stelde de Alphense zege veilig door in gelijke stelling Pool door de vlag te jagen". De Goede leverde het eerste Leiderdorpse tegenpunt Met een uiterst alter natieve openingszet wist hij zijn tegenstander volledig dol te draaien. Van Osnabrugge had het een tijd moeilijk tegen De Kleynen, deed tij tij echter keren en bracht een stukwinst in een langdurige tweede zitting tot een goed einde. Bij de stand 5,/2-2,/2 moeten 2 par tijen nog gearbitreerd worden. Bij De Brouwer-Goeman staat een gecompliceerde stelling het bord Goeman heeft weliswaar de dame tegen een paard, maar promotie van de tegenpartij is onvermijdelijk. Er lijkt een ge forceerde remise voor Leider dorp in te zitten. Toorma heeft een pluspion tegen De Boer. maar of winst haalbaar is, is niet duidelijk. De prognose is dan ook GiltS1!* of 6-4 voor Alphen. Gedetaileerde uitslag Alphen -Leiderdorp: J. v.d. Tol - J. Selier 1-0; J. de Wit - H. de Goede 0-1W. Donker - J. Pool 1-0;R. de Brouwer - H. Goeman afg; P. de Jong - R.v.d. Zwan 1-0; J. Lam- booy-P. Selier 'fe-'/a; H. de Kley nen - H. v. Osnabrugge 0-1; R. de Boer - J. Toorman afg; P.Raumann -C. v. Santvoordt 1-0; K. Idzerda - A. Spoel 1-0. RUUD DOBBELAAR "Airport '77" ("Verdwenen in de Bermuda-driehoek"), hoofdrollen: Jack Lemmon, Lee Grant, Chris topher Lee, James Stewart. Thea ter Lido 2, 12 jaar. In het helaas nog steeds niet in Ne derland verschijnende onafhan kelijke Belgische radio- en televi sieblad HUMO verscheen een maand of drie geleden een artikel, waarin aan de hand van een reeks onderzoekingen en logisch denk werk afgerekend werd met de fa beltjes die nog steeds de ronde doen over de Bermuda-driehoek. U weet wel, dat gebied, waar het nog wel eens stevig wil stormen en waar, zo wil het verhaal, al menig schip en vliegtuig, spoorloos is ver dwenen. 'The last terug tycoon in Leiden LEIDEN - Alle lof voor de directie van Camera. Nadat "The last ty coon" het een vijftal maanden ge leden maar een week uithield in Luxor, is Elia Kazan's laatste werk stuk nu weer in Leiden terugge keerd. Wie de film vorige keer heeft gemist, kan dat dan nu dus weer goedmaken. "The last tycoon", is het verhaal van de meest gevierde filmproducer uit de geschiedenis van Hollywood, Irvin Thalberg. Robert de Niro geeft op impone rende wijze gestalte aan deze kleurrijke figuur. In "Airport '77" (een film die met de twee vorige Airport-gegevens niet meer gemeen heeft dan dat een vliegtuig en zijn passagiers betrok ken worden bij een ramp), speelt die Bermuda-driehoek een belang rijke rol. De co-piloot is een belang rijke schakel in het complot dat is opgezet om de Boeing 747, die een select gezelschap plus een lading belangrijke kunstschatten naar Palm Beach moet vervoeren, niet daar te laten landen, maar op St. George, één van de eilandjes die tijdens de laatste wereldoorlog als pleisterplaats voor geallieerde troepen een functie had, maar se dertdien verlaten is. Op dat eiland, zo wil het verhaal, moet de Boeing worden ontdaan van de kunst schatten, die via slinkse weg naar Zuid-Amerika moeten worden ge bracht, om daar tegen flinke prijs van de hand te worden gedaan. De operatie mislukt, op het moment dat het vliegtuig een boortoren raakt en onder het wateroppervlak verdwijnt. Wat er dan gebeurt, is voor iedereen die in de bioscoop de afgelopen paar jaar wel eens een film heeft gezien in het genre dat we gemakshalve met "rampenfilms" aanduiden, geen verrassing. Want ook "Airport '77" hoort thuis in de sector rampspoed. Een stro ming in de filmerij die aan mij per soonlijk nooit besteed is geweest, simpelweg omdat belangrijke uit gangspunten als gevoel voor origi naliteit, subtiliteit, relativering -en timing nog steeds niet blijken te zijn doorgedrongen tot de werk plannen van degenen die zich met de produktie van al dat onheil be zighouden. Op zo'n moment blijven er niet meer dan twee mogelijkheden over. In slaap vallen, zoals mijn lin kerbuurman deed op het moment dat op het scherm vijftig krijsende r geen verrassing. weg naar buiten zoch- andere manieren positief van laatste poging een hopeloze op- ten of blijven kijken om te kunnen soortgenoten onderscheidt. In het gave. beoordelen of het getoonde zich op geval van "Airport 77" is zelfs die TON VAN BRUSSEL ,De kettingzaag' "De kettingzaag"; regie: Tober Hooper; hoofdrollen: Marilyn Burns en Allen Dazinger; theater: Trianon; leeftijd: 16 jaar. "Raadpleeg uw arts alvorens u deze film gaat zien" en "tegen deze film moet u fysiek opgewassen zijn". Ziehier, twee door slimme re clame-jongens verzonnen slagzin nen om u lekker te maken voor de Amerikaanse produktie "De ket tingzaag". Laat u nu toch voor één keertje niet opjutten door zo'n uit dagende kreet. Laat uw arts nou maar met rust, ga er maar vanuit dat u fysiek niet al te sterk bent, want "De kettingzaag" is uw geld een voudigweg niet waard. Niet alleen een volstrekt weerzinwekkende film, maar nog slecht gemaakt ook. Eigenlijk krijgt de film met die steeds weer met zijn kettingzaag zwaaiende idioot op het laatst iets lachwekkends, maar wat daar tus sendoor allemaal gebeurt, is zo walgelijk (een vrouw die aan een vleeshaak wordt opgehangen) dat je je afvraagt waarom we in vredes naam een filmkeuring hebben. Waarom is een sex-film wel en zulk volstrekt zinloos geweld niet schadelijk voor onze moraal? Een vraag die alleen met een massale boycot van dit wanprodukt kan worden beantwoord. BARTJUNGMAN CINEAC: "The Texas Blijvers Chainsaw massacre (de ket- tingzaag)", dag. 1.30,4, 7 en 9.30 uur, za., zo. en woe. 7 en 9.30 uur. STUDIO - "Herbie", een volks- 16 jaar. auto op het liefdespad. CORSO: "Soldaat van Oranje", LIDO I - "Soldaat van Oranje", dag 2.30 en 8 30 uur. 16 jaar. oorlogsfilm. DU MIDI: "Samen uit. samen LIDO 3 - "Bad", zinloos sa- thuis", dag. 8.15 uur, vr.. za. 7 en disme. 9.30 uur, zo. 4.7 en 9.30 uur. AL. EURO: "The towering inferno", dag. 1.30 en 7.45 uur, za., zo. en woe. 3.45 en 7.45 uur. AL. Kinaermatinee metropole i: "Goodbye Emmanuelle", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 CAMERA-"Oom Ferdinand en Uur. 16 jaar. de toverdrank". METROPOLE 2: "The car", LIDO 3 - "Donald Duck goes dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, West". 4, 6.45 en 9.30 uur. 16 jaar. REX-"De avonturen van Pippi METROPOLE 3: "The Texas Langkous. Chainsaw massacre (de ket tingzaag)", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur. zo. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 uur. Nachtfilms METROPOLE 4: "Valentino", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, 4. 6.45 en 9.30 uur. .16 iaar. CAMERA - "The great dic tator". REX - "Gabriella". Rex "Porno voor het Midden-Oos ten", het bekende verhaal van de blanke slavinnen. METROPOLE 5: "Verdwenen Goede films in Am- Bermuda Driehoek", dag. in rvm 2i6.45en9.30uur,zo. 1.15,4.6.45 sterdam en 9.30 uur. 12 jaar. ODEON 1: "Herbie gaat naar Monte Carlo", dag. 1.45, 6.45 en "Een paarse taxi" - met Phi- 9.30 uur, zo. ook 4.15 uur. AL. lippe Noiret en Charlotte Ram- ODEON 2: "Het eiland van dr. pling. Een film van Yves Bois- Moreau", dag. 2, 6.45 en 9.15 set. City 2. uur, zo ook 4.30 uur. 12 jaar. "La Dentellière van Claude Go- ODEON 3: "Een paarse taxi", retta met Isabelle Huppert, The dag. 2 15. 7.15 en 9 45 uur, zo. Movies. ook 4.45 uur. 16 jaar. ODEON 4: Vrouwen, praat me er niet van", dag. 2.15, 7.15 en TT 9.45uur,zo.ook4.45uur. 16jaar. Haagse bioscopen olympia "The sting", dag. 2 en 8 uur. 12 jaar PASSAGE. "Soldaat van APOLLO 1: "De kille vernieti- Oranje", dag. 2 en 8.15 uur, za. ger", dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. en zo. 1 30, 4.45 en 8.15 uur. 16 ook 4.45 uur. 16 jaar. jaar. APOLLO 2: "Flesh Gordon", ROYAL '70: "Sexroute Bang- dag. 2, 7.30 en 9.45 uur, zo. ook kok", do., za. en zo. 2, 7 en 9.30 4.15 uur. 16 jaar. uur, vr. 2 en 6.45 uur, ma. 2 en 8 ASTA: "The deep", dag. 2.30, 7 en 9.30 uur. zo. 1.30, 4, 7 en 9.30 uur uur. 16 jaar. BIJOU: "Bilitis", dag. 2, 7.30 en 9 45 uur, zo. ook 4.15 uur. 16jaar. CALYPSO: "Bobby Deerfield", dag. 2.15, 7 en 9.30 uur. zo. 1.45, 4.15, 7 en 9.30 uur. 12 jaar CAMERA: "Une femme a sa fe- netre", dag. 2.15, 7.15 en 9.30 uur, zo. ook 4.30 uur. 16 jaar. adi. 2e ROYAL: "De slag om do. en vr. 2, 7 en 9.30 i zo. 7 en 9.30 uur, ma. ei uur, woe. 8 uur. 12 jaar. STUDIO 2000: "The deep", daj 2. 7 en 9.30 uur. 16jaar. DE UITKIJK: "Que la fét commence", dag. 7 en 9.30 uui do., vr., ma. en di. ook 2 uur. 1 jaar.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 21