LEIDSCH DAGBLAD Miljoenenroof in Utrecht opgelost: drie man in arrest '"Ouden Weer prof. informateur: v. d. Grinten Carter waar Amerikaanse volk Jongetje zesting lijien overleden vandaag Caransa looft beloning uit Rovers smeten in café's met geld „NJELDHOVEN G4SHIONS GEEN FRANSE OORLOGS BODEMS VOOR Z-AFRIKA Extra radiator gewenst?^ Cévé Leiden leverten installeert. Bel: 071-765500 DINSDAG 8 NOVEMBER 1977 OPGERICHT 1 MAART 1860 35392 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN - Dennis Nijssen, de jong ste baby van de Leidse zesling, is vannacht om twee uur overle den. Het jongetje, dat op 18 sep tember werd geboren, werd een maand geleden geopereerd aan een geperforeerd darmkanaal. In de periode die daarop volgde, werd zijn toestand iets beter, maar vorige week donderdag kreeg hij een ernstige terugslag en reageerde hij niet meer op de ^kunstmatige voeding. Hij werd toen ook prompt beademd. Sinds de operatie verbleef Dennis in het Sophiaziekenhuis in Rot terdam, waar men gespeciali seerd is in operaties bij vroeggeborenen. De overige vijf kinderen van het Heemskerkse echtpaar Corrie en Siem Nijssen maken het nog steeds goed. Zij zullen binnen afzienbare tijd het academisch ziekenhuis in Leiden mogen ver laten. DEN HAAG - Prof. mr. W. C. L. van der Grinten, hoogleraar in het burger lijk recht aan de katho lieke universiteit in Nij- De AMSTERDAM - De 30-jarige A.E. Woortman uit Amstelveen is van morgen in Amsterdam bij een ver keersongeluk om het leven geko- De auto die hij bestuurde raakte op de Einsteinweg tijdens een stortbui in een slip. Een achteropkomende vrachtwagen^die bezig was meteen inhaalmanoeuvre, kon hem niet meer ontwijken. De wagen van Woortman werd te gen de vangrail gedrukt en totaal vernield. staatscommissie Burgerlijke wetgeving als de staatscommis sie Economische mededinging. Staatssecretaris megen, is vanmorgen door koningin Juliana be noemd tot informateur. Zij deed dat overeenkomstig het advies van CDA-fractievoorzit- ter Van Agt. Prof. Van der Grinten (64 jaar) moet onderzoeken of op de kort- - ste termijn geraakt kan worden tot de vorming van een kabinet dat mag vertrouwen in vol doende mate steun in de volks vertegenwoordiging te vinden. Dit heeft het kabinet van de ko ningin meegedeeld. SER-kroonlid Prof. Van der Grinten, lid van de KVP, is behalve hoogleraar in Nijmegen, onder meer ook kroonlid van de Sociaal Econo mische Raad, voorzitter van de Vennootschapsrecht ;-voorzitter van zowel de nieuwe informateur 1949 tot 1951 staatssecretaris van economische zaken in het minis terie Drees-Van Sehaik. Hij staat in de vaderlandse politieke we reld aangeschreven als „tamelijk behoudend" al heeft hij zich in 1966 na de Nacht van Schmelzer voorstander getoond van een sa menwerking tussen christen democraten en socialfsten. In Den Haag wordt verwacht dat de informateur allereerst een lijm poging tussen CDA en PvdA zal ondernemen. Prof. v.d. Grinten Als het u om werkelijk stijlvolle leder-mode te doen is, dan heeft Veldhoven voor u een rijke keus in Europese top-merken. Engelse lamsvacht jassen, lammy-jacks en b.v. een spor tief pigskin jack voor 398,- -Winkelcentrum "Lange Voort" Irislaan 53, telefoon 071-151658 Oegstgeest PARIJS (Reuter) - Frankrijk zal de twee onderzeeboten en twee korvetten die in aanbouw zijn voor de Zuidafrikaanse marine niet afleveren. De twee korvetten die op de marine-werf van Lorient bijna vol tooid zijn, zullen aan de ketting worden gelegd, evenals de twee onderzeeboten in Toulon. Frankrijk handelt overeenkomst het besluit van de Verenigde Na ties betreffende het verbod op de Verkoop van wapens aan Zuid-Afrika. De Verenigde Staten en Engeland, twee andere grote westelijke mogendheden in de Veiligheidsraad, hadden al een wapenem bargo tegen Zuid-Afrika ingesteld. Man (65) bij vechtpartij in water gevallen en verdronken GIETHOORN (ANP) - De 65- jarige J.E. is gisteravond in Giethoorn tijdens een vecht partij met zijn 31-jarige zoon A.E. in het water gevallen en verdronken. Gespannen fa milieverhoudingen zouden volgens de politie aanleiding van de vechtpartij zijn ge weest. De politie heeft hier al vaker mee te maken gehad. De juiste toedracht is nog niet bekend. In het gevecht zou ook een mes zijn gebruikt, aangezien A.E. aan het gezicht gewond was. Hij is gearresteerd. De rijkspolitie heeft het stoffe lijk overschot, dat in het wa ter van het Zuiderbad werd gevonden, in beslag geno- UTRECHT (SP,ANP) - De politie in Utrecht heeft de over val, die vorige week donderdag op het veemarktterrein werd gepleegd en waarbij vier miljoen gulden werd buitgemaakt, opgelost. Drie gearresteerde inwoners van Utrecht hebben bekend de overval op hun geweten te hebben Eveneens arrestaties zijn verricht inzake de vorige week woensdag op een bezinestation langs de rijksweg Breda- Tilburg gepleegde overval. De twee arrestanten hebben echter nog niet bekend. Overigens konden gisteren en van daag weer twee overvallen aan de lange lijst worden toegevoegd. Gisteravond werd een benzine pompstation in Assen door één of meer gewapende mannen over vallen terwijl vermoedelijk drie mannen de eigenares van twee restaurants in Epe van een nog onbekende hoeveelheid geld be roofden. De oplossing van de overval in Utrecht kwam tamelijk een voudig tot stand. Al op de avond van de overval werd de aandacht van de politie op drie mannen ge vestigd die, volgens enkele tips, in café's met geld liepen te smijten. Van het drietal, E.van G. (21), G.A.K. (39) en C. van V. (40) werd de laatste gisteren aangehouden, de andere twee werden zaterdag al door de politie opgepakt. Van G. en K. zouden de overval, tij dens een geldtransport van Van Gend en Loos naar een bijkan toor van de Nederlandse Mid- denstandsbank, hebben ge pleegd. Van V. wordt ervan ver dacht het geld te hebben ver stopt. Van de buit is inmiddels 3,5 miljoen gulden teruggevonden. Berkhoff-Steenber- gen, gebonden aangetroffen in haar woning door een per soneelslid. Het was de daders volgens de politie duidelijk om geld te doen. Maar welk bedrag er wordt vermist was omstreeks het middaguur nog niet bekend. De telefoonaansluiting was doorge sneden. 20 PAGINA'S Jack van Zanten gaat niet mee naar Argentinië. In de ploeg "rondom" het Neder lands voetbalelftal dat vol gend jaar gaat deelnemen aan het WK Is voor een chef d'equipe geen plaats. "We zien die functie gewoon niet zitten", aldus het sectiebe- stuur van de KNVB, dat wel Zwartkruis bereid vond mee te reizen als assistent van Happel PAGINA 9 Hetty Blok wil ook wel eens een waaier vasthouden PAGINA 5 De officier van justi- tie:"Menten mag nooit meer vrij komen" PAGINA 7 Vier eeuwen reformatie Rijnsburg PAGINA 9 Verscherpte situatie in noordelijk Afrika PAGINA 14 Mogelijke opheffing hart- luchtbrug naar Houston PAGINA 14 Chr. werkgevers willen pro cent minder prijscom pensatie PAGINA 17 Ton of tien procent Tilburg Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18 00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. Wisselvallig Veel bewolking en plaatselijk buien. Matige tot krachtige wind. Minimum temperaturen rond 9 graden. Maxima omstreeks 12 graden. (Opgemaakt om 11.15 uur 9 november Zon op: 7.49 uur; onder: 16.58 uur, maan op: 5.03 uur; onder: 16.03 uur. Hoogwater te Katwijk om 1.16 en 13.36 uur, laagwater om 9.33 en 21.48 uur. WASHINGTON (ANP) - President Carter zal zich vanavond rechtstreeks tot het Amerikaanse volk wenden om steun voor zijn energiebeleid te vragen in een stoutmoedige poging zijn plan in het congres te redden Na zijn bekendmaking dat hij een wereldreis naar naar negen lan den uitstelde om in Washington te blijven tijdens de debatten in het Congres over zijn energiebe sparingsprogramma zal de presi dent via de nationale televisie zijn waarschuwingen over de ernst van de crisis herhalen. Carter heeft zijn persoonlijke pres tige geplaatst achter de energie- voorstellen die bedoeld zijn om de afhankelijkheid van buiten landse olie drastisch te deren en aan te moedigen tot zuinigheid met brandstof via be lastingmaatregelen Carter zei dat het welslagen van zijn binnenlands beleid in het eerste jaar van zijn ambtsperiode zal staan of vallen met wat er gebeurt met zijn energieprogramma. Het Huis van Afgevaardigen heeft het energiepakket voor het grootste deel intact gelaten maar in de Senaat werd het plan uit eengerukt. Daar werden maatre gelen om de consumenten aan te zetten tot bezuiniging vervangen door de aanzet om de olie- en gasindustrie te prikkelen tot gro tere produktie. Een dergelijke definitieve versie zou onaan vaardbaar zijn voor Carter die daarover vermoedelijk zijn veto zou uitspreken. De nu in grote mate verschillende voorstellen worden besproken door een parlementaire sie teneinde te pogen temming in het Congres te berei ken. Op een persconferentie zei Carter kort geleden dat de energiecrisis moreel vergelijkbaar is met oor log. In een televisietoespraak tot de natie in april gaf hij drie waar schuwingen voor een toekom stige ramp als niet onmiddellijk maatregelen zouden worden ge nomen om energie te besparen.-. In de zaak van de overval langs de rijksweg Breda-Tilburg hield de politie van het Brabantse Ooster hout twee inwoners van Sint Willebrord, de 52-jarige M. H. en de 30-jarige K. v.d. L., aan. Bij de overval werd de 34-jarige Duitse beroepschauffeur H. Stasser in de rug geschoten. Hij kwam op de bewuste avond aanlopen op het moment dat de overvallers met hun buit van vijfhonderd gulden vluchtten. Volgens de rijkspolitie werd Stasser zonder enige reden beschoten. De heer Stasser kon gisteren vervoerd worden naar een ziekenhuis in het Duitse Ka pellen. De beide arrestanten ontkennen iets met de overval te maken te hebben. Wel is bij één van hen een kranteknipsel over de over val aangetroffen. Bij de overval in Assen gisteravond werd de 24-jarige beheerder van het benzinepomp-station, A. J. van Ham, zwaar gewond. Hij kon vanmorgen door de politie nog niet worden verhoord. In het Wilhelminaziekenhuis in Assen is gebleken dat het slachtoffer vijfmaal door kogels uit een vuurbuks werd getroffen. Een maal in de buik, eenmaal in de linkerarm en driemaal in de rech terarm. De heer Van Ham had zijn kantoor tje al gesloten om naar huis te gaan. Het geld laat hij gewoonlijk in de kluis. Waarschijnlijk heb ben de overvallers, die nog spoorloos zijn, geen geld mee kunnen nemen. Vanmorgen vroeg werd de eigena res van de restaurants 'de Her tenkamp' en 'de Ossenstal' in Epe AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse zakenman Maurits Ca ransa heeft een beloning uitge loofd voor aanwijzingen, die kunnen leiden tot aanhouding van zijn ontvoerders. Hij stelt hiervoor ÏOO.DOO en/of 10 pro cent van het eventueel te achter halen losgeld beschikbaar. Aldus een politiewoordvoerder. Een ieder, die inlichtingen kan ver strekken wordt verzocht zich in verbinding te stellen met het hoofdbureau van politie in Am sterdam. Dit geldt ook voor personen, die meer kunnen vertellen over de herkomst van het voedsel, dat aan Caransa tijdens zijn gevang enschap is verstrekt en de goede ren, die door zijn ontvoerders zijn gebruikt. Het gaat hierbij om: een cassettere corder van 16 bij 10 cm in leren of kunstleren etui met ingebouwde microfoon, een chemisch toilet met rond deksel, geelachtig van kleur en met een diameter van 40 cm en een hoogte van ca. 60 cm., slaaptabletten van het merk ves- parax, brood, gerookte zalm, blikjes zalm en enkele tientallen meters flanel, laken of gor dijnstof. De recherche vermoedt, dat de stoffen vrij kort voor de •ontvoering zijn gekocht. De Amsterdamse recherche be schikt over een bandje met de stem van één van de ontvoerders van Caransa. Het is een stukje van ongeveer een minuut uit de onderhandelingen over het los geld tussen een zaakwaarnemer van Caransa en de ontvoerders. Volgens commissaris G. Toor- enaar is vooral het eerste deel duidelijk verstaanbaar. De politie heeft zich inmiddels in verbin ding gesteld met de omroepen en radio-Amsterdam met het ver zoek het bandje uit te zenden. „We hopen, dat iemand de stem herkent", aldus Toorenaar. In het Engels geeft de ontvoerder opdracht iemand naar het Beurs plein hoek Papenbrugsteeg in Amsterdam te sturen voor het af halen van een brief met instruc ties. Naar de mening van Toor enaar is de stem op het bandje van een Amsterdammer. Hij con cludeert dit uit de wijze waarop de straatnamen worden uitge sproken. „Het is alsof ik een Am sterdammer met een plat accent hoor", aldus de c 4 weken lang het LEIDSCH DAGBLAD ter kennismaking voor de HALVE PRIJS J Ik beslis meteen e abonnee noteren de krant gratis Gironr.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 1