Bedrijven zien in VVV nog geen bondgenoot l eidse agenda „Zorgen rond bezetting van Schonwenhove zijn voorbij" Bouw appartementen aan Paulus Buysstraat roept protesten op hal Geld voor gehandicaptenclub Actie Leiderdorps tweetal voor „Spurs Eerste paal wijkgefcoow Huurman in nieuwe Politie verbluft over kinderfietsen SUBSIDIE JANTJE BETON VOOR VERKENNERSGROEP Opmerkelijk concert-begin STAD EN RAND ZATERDAG 5 NOVEMBER 197 LEIDEN - "Ik wil niet verhelen dat we ons nog niet zo heel lang geleden zorgen maak ten over de bezetting van het gebouw. Maar nu kan ik con stateren dat "Schouwen- hove" praktisch helemaal bezet is". Dat zei Leidens eerste burger, dr. A.J. Vis, gistermiddag tijdens de officiële opening van serviceflat "Schouwen- hove". De elf verdiepingen tellende flat werd twee maanden geleden al door een aantal bewoners betrokken. Gistermiddag werd aan die openstelling een officieel tintje gegeven. De bur gemeester verrichte de openingshandeling door het onthullen van een in eetbare materialen uitgevoerde ma quette van het gebouw. Burgemeester Vis zei het be grijpelijk te vinden dat juist hij voor de openingshande ling was gevraagd. Volgens hem zat daar een financiële reden achter. Het gemeente bestuur van Leiden werd vijf jaar geleden namelijk ver zocht garant te staan voor de geldlening van 20 miljoen gulden die opdrachtgever Stichting Zomerland Leiden wilde afsluiten. "En de gemeente slaakte een zucht van verlichting toen bleek dat de ruim twintig miljoen niet op tafel hoefden te komen" aldus de bur gemeester, die zich verheugd toonde over de samen stelling van de Schouwen- hove-bewoners. Doordat de leeftijdsgrenzen nog onlangs werden ver ruimd kunnen ook niet-be- jaarden in aanmerking ko men voor een plaatsje in de serviceflat. Overigens staan er van de 180 één- en tweekamerflatjes nog tien leeg. LEIDEN - „Het bedrijfsleven vindt dat de VVV te weinig voor haar doet. Met name waar het om de bereikbaarheid van de stad gaat wordt de opposi tie van de VVV tegen maatregelen die die be reikbaarheid verminderen gemist. Het bedrijfs leven ziet Leiden afkalven, de taak van de VVV ligt er de komende tijd in die afkalving tegen te gaan." BEWONERS NU „OVER" NAAR VOORHOF-N. zaterdag LEIDERDORP - Dit weekeinde verhuizen de eerste bewoners van Voorhof-Noord naar hun nieuwe woning. Het is het gezin Van der Horst nu nog wonend aan de Mauritssingel. Wethouder C. Gor dijn van volkshuisvesting gaat de nieuwe bewoners aanstaande maandag om half tien namens het gemeentebestuur in de nieuwe wijk verwelkomen. Aansluitend zal de wethouder getuige zijn van de oplevering van de eerste pre miekoopwoning in hetzelfde com plex van 23 premiewoningen. Dat waren de woorden van de heer Brummer, filiaalchef van P&C tij dens de gisteren gehouden alge mene ledenvergadering van de VW in Leiden. Reactie van voor zitter A. v.d. Koppel: „We hebben die geluiden meer gehoord, maar het is nog niet „wiens brood men eet, diens woord men spreekt". Pleziervaart We hebben destijds al bij de ge meente aangedrongen op parkeer plaatsen voor bussen van de firma Bergman. We hebben ook moeite gedaan om de Pauwbrug tien cen timeter hoger te laten maken dan hij nu is geworden. Om mogelijk te maken dat de pleziervaart er on derdoor kon". De heer Warnecke adviseerde de VW om vooral door te blijven ha meren waar het de bereikbaarheid van de stad betreft en wees er daarbij op, dat straks ook bij de molen De Valk geen parkeerplaats meer beschikbaar zal zijn voor bus sen. De discussie over de positie van het WV in Leiden ontstond nadat penningmeester J. Lijten had opgemerkt, dat hij niet begreep waarom de Leidse middenstand zo weinig belangstelling toonde voor het VW. zit hem in de sterke toename van de eigen inkomsten. De gemeente geeft namelijk een bedrag dat het dubbele is van die eigen inkom sten. Vorig jaar stegen de ontvang sten via de kas met ruim zestig pro cent ten opzichte van 1975, tot bijna f 314.000,-. Andere inkomsten zijn de bijdragen van leden. Leden werving is daarom voor de WV een zaak van veel belang. ZOETERWOUDE - Vannacht vond een bijzonder transport plaats van de Kon. Ned. Grofsmederij in het industrie terrein "De Grote Polder" naar de loswal in Hazer- swoude. Het ging om een aantal ankers, elk met een gewicht van 22.500 kilo en een omvang van ruim zeven meter. De ankers zijn bestemd voor schepen, die worden inge schakeld bij zogenaamde off shore werkzaamheden. De schepen zelf werden in Japan gebouwdmaar de ankers zijn van Nederlandse makelij. LEIDERDORP - René Vijlbrief (11) en Arjan Bosman (12) uit Leiderdorp hebben vanochtend een bedrag van 187.70 overhandigd aan het bestuur van de gehandicapten-voetbalvereniging 'De Leidse Spurs'. Dat geld werd bijeengebracht tijdens een rommelmarkt die ze vorige week spontaan organiseerden op het Burgemeester Brugplein. De opbrengst van die actie is bedoeld om een deel van de vernielingen, die onlangs werden aangericht in de kantine van deze vereniging aan het Essenlaantje te herstellen. Al eerder was er voor dit doel een inzamelingsactie van de supportersvereniging van RCL. Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 15-17 uur). Microtheater Imperium, Vestestraat 40, toneelgroep Imperium met "Don Qui- chotte (ridder van de droevige figuur) 20.30 uur. Leidse Schouwburg, Amsterdams Volkstoneel met "Als je lachtdan ben je rijk", van Herman Bouber, 20.15 uur. LAK-Theater, Levendaal 150, de En gelse groep Opus mét "Roads", 20.15 Groenoordhal, Taptade '77, 20 uur. Noordeinde 2a, avond over jeugdwer kloosheid, 20 uur. Duyvenvoorde, Voorschoten, prin senbal carnavalsver., 21.30 uur. Trefpunt, Herenweg, Warmond, ruilbeurs postzegels e ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling pop pentheater 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee Spieghels, muziekprog- 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gidon, 11.30 uur, koffiebar, 20 uur. LAK-Theater, Levendaal 150, "Circus Elleboog", circus voor en door kinderen, Volkshuis, Haarlemmerstraat 73, jeugd-disco, 14.30-17 uur. Boswachterij Wassenaar, natuurwande ling IVN, 14 uur. Wassenaarseslag, prestatie-strandloop, 14 uur. MAANDAG „Meer doen' Maar niet alleeen het bedrijfsleven, ook andere subsidieverleners zou den best iets meer voor de VW mogen doen, volgens het bestuur. De universiteit gaf vorig jaar voor het eerst een (jaarlijks) bedrag van f 3500,-, maar de gemeente Oegstgeest bijvoorbeeld staat al ja ren op vijftig gulden. Na de berich ten over de rooskleurige financiële positie van deze gemeente heeft di recteur Dekker dan ook voorge steld Oegstgeest te vragen om een verhoging van het subsidiebedrag. Verder zal de WV-directeur ook ingaan op de suggestie van de heer Warnecke om te proberen tot een vruchtbare samenwerking met de Vereniging Oud Leiden te komen. Voor de VVV Leiden is in de ge meentebegroting voor 1978 een. subsidie van ruim f 308.000,- opge nomen. Dit jaar bedraagt die subsi die ongeveer f 260.000,-. De stijging LEIDEN - Vijfenveertig bewoners van Rijnsburge- rweg, Paulus Buysstraat en Anthonie Duycklaan heb ben in een brief aan het col lege van B en W bezwaar aangetekend tegen de bouw van 32 appartementen door de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren aan de Rijnsburgerweg-Paulus Buysstraat. De bezwaren gelden met name het feit dat daarvoor de panden Rijnsburgerweg 91 en 93-93a ge sloopt moeten worden en boven dien dat de plannen niet passen in de bestaande bebouwing. Voor de appartementenbouw zal ook de in verval geraakte voormalige kweekschool gesloopt moeten zijn. De omwonenden zeggen in hun brief dat de afbraak helaas on vermijdelijk is geworden door de vernielingen die werden aange richt, maar men betreurt het dat het zover is gekomen. Van de panden aan de Rijnsburge rweg vinden de bewoners dat ze nog in redelijke staat zijn en dat ze na renovatie weer uitstekend bewoonbaar zullen zijn. "De huidige technische problemen met de panden komen voort uit achterstallig onderhoud", aldus de briefschrijvers. Mocht renovatie van de panden voor de stichting geen haalbare kaart zijn dan vinden de bewo ners dat de stichting de panden moet afstoten". Financierings problemen mogen niet leiden tot de sloop van op zich goede be woonbare panden. Een deel van de bewoners hééft er geen bezwaar tegen dat de stich ting appartementen bouwt op het terrein dat vrijkomt door de sloop van de voormalige kweekschool. Wel vindt men dat de bebouwing aangepast zou moeten worden aan de omgeving. Een ander deel van de bewoners vindt dat er helemaal geen ap partementenflat moet komen op die plaats omdat men vreest voor geluidsoverlast. Zeker gezien het feit dat de hoofdingang op korte, afstand zal liggen van de achter tuinen van een aantal huizen. Vereniging „Oud Leiden begint met uitreiking jaarlijkse ere-penning LEIDEN - De vereniging "Oud Leiden" heeft tijdens de gister avond in de Lakenhal gehouden ledenvergadering besloten tot de instelling van een erepenning. Die penning zal jaarlijks worden uitgereikt aan die Leidenaren. die hun erf en goed in monumentale zin verantwoord opge bouwd, gerestaureerd of onderhouden hebben. Bovendien wer den drie leden van de vereniging tot erelid benoemd: te weten mej. mr. A.J. Versprille, drs. E. Pelinck en dr. Ir. H.A. van Oerle. Voorzitter Van Dongen memoreerde in zijn inleiding de 75-jarige geschiedenis van de vereniging en de activiteiten die in dit ka der zijn georganiseerd. Bijvoorbeeld van het mozaiek in de Breestraat aan het Leidse gemeentebestuur. Na de vergadering werd de omvangrijke zilvertentoonstelling geopend. De expositie - waarop wij komende week nog uitge breid terugkomen - werd gisteravond onder meer bekeken door de demissionaire minister De Gaay Fortman en de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk. Ook verte genwoordigers van gemeentebestuur en universiteit waren aanwezig. LEIDERDORP - Begin volgende week zullen de voorbereiding grondwerkzaamheden starten voor de bouw van het multi-functionele wijkgebouw in het Zijlkwartier. De bouw van de gymzaal met bijbeho rende wijkaccommodatie voor di verse verenigingen en instellingen is gegund aan Noorlander Bouw BV uit Leiderdorp. Als alles meezit zal half november de eerste paal worden geslagen door oud-raadslid en ereburger van Leiderdorp, J. Nievaart. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Freija I.M., dr. v. L.B.D. Harkema en I.M. Dun; Ivo, zn. v. B. Kaptein en C. Voorma; Annemieke B, dr. v. A. Sin e en M.T. A. Caspers; Hendrika C. dr. v. H.van der Meer en C.A. de Vreugd; Jan-Willem, zn v. F.de Jong en M.W. Harteveld; Ryan, dr. v. G.L.J. Hoogenboom en P.A.J. Peek. Overleden: mevr. M.G.M. Paagman (1945); J. F. M. van Bilsen (1933), geh. met C.J. de Heiden. LEIDEN Voorzitter van de Kamer van Koophandel, A. Koningsveld, heeft gistermiddag de officiële opening verricht van het nieuwe kantoorgebouw annex bedrijfshal van Huurman-Leiden BV aan de Turkooislaan in het Morskwartier. Van de hal die een oppervlakte heeft van 2400 m2 en waarvan de kosten 2,4 miljoen gulden bedroe gen wordt de helft verhuurd aan een schuimplastic-fabriek. Het bedrijf Huurman werd in 1897 gesticht en was reeds gevestigd in panden aan de Herengracht. In maart 1975 werd het bedrijf over genomen door makelaardij Hop man BV uit Zoetermeer. Het huizenbezit van Huurman werd bij die gelegenheid overgedragen aan de nieuwe eigenaar terwijl het be drijf Huurman zich specialiseerde op ondermeer onderhoud, renova tie en restauratie. Daarvoor hegft het bedrijf onder meer de beschikking over een aan tal bestelauto's die zijn ingerichtals mobiele werkplaatsen. Tijdens de openingsplechtigheid werd gis termiddag meegedeeld dat de or derportefeuillevan het bedrijfgoed gevuld is en op het ogenblik een kleine zeventig personeelsleden telt. Het personeel bood de directie een zelfvervaardigde wandversiering aan, naar een ontwerp van een van de medewerkers, de heer Ad v.d. Brink. WARMOND - "Ik sta versteld van het goede materiaal waar de kinderen mee aankomen". Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Troef, Noordeinde 2a, fotografie, caba ret, jaargroep, yoga, bar/soos, alle groe pen vanaf 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, strip- tekenen, t'ai chi, projectgroep, Leidse geschiedenis, fotografie, boetseren, Go, alle groepen vanaf 20 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73, vol leybal en tafeltennis, 20 uur. Vrijetijdscentrum, ledenvergadering ENWB, 20 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Antonius Clubhuis, ledenvergadering ABVA, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, finanviën, 20 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groenoord): H. C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 1249(51; Wijk II (Kooi en Meren- wijk): H.A.M.M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113; Wijk III (Waard, Professoren- wijk en Tuinstadwijk): J. de Bruyne, Kemstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier); C.J.M. Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp - J v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 122208 (zaterdag): J. van Beek; Baljuwstraat 5, tel. 890236 (zondag). Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oranjelaan' 29, tel. 152130. (de dienst gaan in op zaterdag 10 uur v.m.). Voorschoten - A. Tromp, Lohmanplant- soen 33, tel. 071-762159 (zaterdag); S.M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 01717-5417 (zondag). Warmond - A. de Gijzel, Oranje Nassa- ulaan 10, tel. 10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 4 tot 11 november waargenomen door: apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136;. ApotheekVoorschoten, ,Leids- eweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - InterRruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Dr. B. Wenneker, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. Ook deze J'iets van een Warmondse scholier bleek in puike staat. Dit zegt wachtmeester Donkersloot van de rijkspolitie terwijl hij een van de tientallen kinderfietsen controleert op verlichting, re flectoren, witte achterspatbor den, de remmen en de banden. Groepjes kinderen hoopten zich gisteren met hun fietsen (in alle maten) samen rond "ome agent" op het schoolplein van de War mondse lagere school de "Leer- hoeve". Op vrijwillige basis konden zij deelnemen aan een door Veilig Verkeer Warmond georgani seerde actie waarbij het gaat om fietsen (met name nu de donkere wintermaanden voor de deur staan) zo veilig mogelijk te ma ken. Ook vorig jaar heeft Veilig Verkeer Warmond deze suc cesrijke actie ondernomen. Succesrijk ook dit jaar, want niet minder dan 300 kinderen lieten vorige week vrijdag en gisteren hun fietsen nakijken. De goedge keurde fietsen werden voorzien van een veilig verkeer-sticker. De trotse bezitters kregen ter sti mulering van hun goede onder houd een bonnetje een verloting konden deel- Het waren echter niet alleen goede vervoermiddelen, maar ook kar retjes die nogal wat mankemen ten vertoonden. De kinderen die met deze fietsen kwamen aanzet ten, kregen van de politie op dracht om binnen twee weken alles in orde te laten maken. De politie sprak een datum af waarop ze met de gerepareerde fiets op het Warmondse poli tiebureau kunnen verschijnen. "Vorig jaar hebben we gemerkt dat ze binnen twee weken dan ook warempel op het politiebureau komen om de reparaties te laten zien. Het is dus niet zo dat ze ge woon wegblijven en met de man kementen blijven rondrijden", aldus wachtmeester Donkersloot die gistermiddag op het school plein de belangrijkste punten nakeek. Het komt nog wel eens voor dat een kind direct na de controle naar de fietsenmaker gestuurd wordt, maar in het algemeen zijn de Warmondse kinderfietsen in een degelijke staat. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Belangengroep alleenstaanden Dienstencentrum WASSENAAR - Het Nationaal Jeugd Fonds, beter bekend onder de naam Jantje Beton, heeft namelijk bekend gemaakt dat tienduizend gulden van de vorige collecte naar een groep Wassenaarse verkenners zullen gaan. die daarmee hun motorschuit De Eendracht kunnen opknappen Deze schuit. 25 meter lang en 5 meter breed, is eigendom van de groep er ligt momenteel op de Kagerplassen De verkenners dragen de naam scoutinggroep Van Wassenaar van Obdam. De financiële bijdrage van het jeugdlonds is onder meer gevraagd om hun kombuis te kunnen inrichten en een nieuwe verlichting te kunnen aanleggen. LEIDEN - Concertbezoekers gis gisteravond in de Kapelzaal van het K. en O.-gebouw het Mendels- sohn-Trio hebben beluisterd, zul len wat moeite hebben gehad met de Sonata da Camera van Hans Werner Henze, waarmee zij direct bij de aanvang werden gecon fronteerd. Anders dan de uitvoer enden zelf, die zich gedurende lange tijd met dit werk hebben kunnen bezig houden, moet de luisteraar zich plotseling instel len op een ander idioom. Ilij ont moet spanning en geladenheid naast poezie, maar meer van intel lectuele aard. Het is een expressief stuk, dat door Jan van der Meer, Richard Kilmer en Elias Arizcu- ren bijzonder beeldend werd uit gevoerd. In Brahms met het Trio op. 101 in c kl.t., en in het Dumky-Trio op. 90 van Dvorak heeft men de sublieme vertolkers leren kennen. Jan van der Meer en Elias Arixcuren naar artistiek temperament en muzi kale vormgeving het meest ver want, en Richard Kilmer zich meer en meer ontwikkelend in de grote lijnen, met een opbloeiende romantische toon. In zijn totali teit behoudt het Mendelssohn- Trio steeds een prachtig even wicht in een doordachte afwer king. Naar ons gevoel lag de climax in het toegift, een deel uit het Trio no.l in c kl.t. van Mendelssohn, heel verstild waartoe slechts de groten in staat zijn. Bep Rijnders LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30 Jaarabonnement per post 221,70 Losse nummers 0,60 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2