Eintracht moeten we kunnen pakken Adverteert in dit blad Drama voor Eusebio in zijn nadagen Lions bindt nu ook Kemphanen aan de zegekar Schaakteam Philidor 2 belust op wraak bij LSG PvdA-Leiden wil toch tweede kabinet Den Uyl Goede acteurs in verkeerd stuk r>r> SPORT ZATERDAG 5 NOVEMBER 1977 Breitner grootste man bij Duitsers EINDHOVEN - PSV is best tevre den met de loting voor de derde ronde van het toernooi om de VE- FAbeker die de Eindhovense ploeg tegenover Eintracht Braunschweig brengt. "We hebben nog nooit te gen een Duitse club gespeeld en het zal niet zo erg gemakkelijk zijn", aldus trainer Kees Rijvers "maar ik ben wel blij dat het niet Dinamo Tiflis, Juventus of Barcelona is ge worden. Naar Brunswyk wordt het voor ons in ieder geval geen ver moeiende reis". Rijvers kent de Duitse ploeg nog niet goed, maar hij gaat verschillende keren spio neren. "Paul Breitner is natuurlijk een grote man en ook Popivoda is een bekende naam. We zullen in ieder geval onze maatregelen ne- De meeste PSV-ers zien iedere week de Bundesliga en dus ook Eintracht Braunschweig op de Duitse tv. René van de Kerkhof: "We moeten de zaak niet overschat ten, maar een ploeg die op eigen veld met 6-0 de boot in ging zoals Eintracht tegen Borussia Mön- chengladbach, moet te pakken zijn". Velen vinden het voor de ver andering ook wel prettig dat het treffen met de Noordduitsers op ei gen veld begint. "Dat is dan boei end voor het publiek", aldus Rij vers, "dat heeft dan nog niet met de tweede wedstrijd rekening te hou den". Eintracht Braunschweig verloor zijn laatste wedstrijd voor de Bun desliga, afgelopen zaterdag, met 0-6. Tegenstander in het Eintracht stadion in Brunswijk, dat 38.500 toeschouwers kan herbergen, was toen Borussia Mönchengladbach, dat met vijftien punten uit dertien wedstrijden vijfde op de ranglijst staat. Eintracht, achtste, vergaarde in hetzelfde aantal ontmoetingen veertien punten. In de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker schakelden de Duitsers Dinamo Kiev uit. De ont moeting in Rusland eindigde in 1-1. In Brunswijk werd niet gescoord, zodat het doelpunt in de uitwed strijd Eintracht een ronde verder bracht. Tegenstander in de tweede ronde was Start Kristiansand. In Noorwegen verloren de Duitsers met 1-0. Twee weken later werd de ploeg uit Kristiansand echter met 4-0 verslagen. Eenmaal werd Eintracht Westduits kampioen en wel in 1967. In 1908 en 1913 werd de ploeg kampioen van Noord-Duitsland. Eintracht was in 1967, 1969 en 1977 de hoogst-ge- klasseerde ploeg uit Noord-Duits land in de Bundesliga. De 48-jarige Branco Zebec is sedert 1974 trainer van Eintracht Braunschweig, dat in 1895 werd gesticht. Zebec, die 65 maal voor het elftal van Joegoslavië uitkwam en speelde bij Lokomotive Zagreb, Partizan Belgrado, Rode Ster Bel grado en Alemannia Aken, was gelukkig met de loting. "Een zware tegenstander", luidde zijn com mentaar, "maar wel een attractieve. Net zoals dat het geval was met Di namo Kiev". Het was een mening die president Ernst Fricke deelde. "Persoonlijk had ik liever een Spaanse club geloot, of FC Mag deburg, dat neemt echter niet weg dat "Eindhoven" een aantrek kelijke tegenstander voor ons is". De bekendste spelers van de tegen standervan PSV zijn Paul Breitner, die deel uitmaakte van het West- duitse elftal dat wereldkampioen werd, de 29-jarige doelman Bernd Franke en de 30-jarige Joegoslavi sche international Danilo Popi voda. Breitner, die vroeger voor Bayern München speelde, werd voor 1,6 miljoen gulden overgenomen van Real Madrid waar deze drie jaar voor uit kwam. Een tweede nieuwe aankoop is de verdediger Hasse Borg, Zweeds international. Eintracht leed ook verliezen. De ploeg raakte schutter Wolfgang Frank kwijt, die voor 800.000 mark naar Borussia Dortmund ging. De loting voor de derde ronde (achtste finales), die gistermiddag in Zurich werd verricht had het volgende resultaat: Eintracht Frankfort (Wdl)-Bayern München (Wdl). FC Magdenburg (Odl)-Lens (Fra). Dinamo Tiflis (Sov)-Gras- shoppers Zürich (Zwi). PSV- Eintracht Braunschweig (Wdl). Carl Zeiss Jena (Odl>-Standard Luik (Bel). Bastia (Fra)-Torino (Ita). Aston Villa (Gbr}-Athletic Bilbao (Spa). Ipswich .Town (Gbr)-FC Barcelona (Spa). De wedstrijden worden op woensdag 23 november en woensdag 7 december gespeeld. Drie dagen na de eerste ontmoe ting jn de achtste finales van het toernooi om de UEFA-beker staan Eintracht Frankfurt en Bayern München in het Waldstadion weer LISSABON - Eusebio, de beste Portugese voetballer die ooit heeft geleefd, beleeft het drama van ve len die niet tijdig hebben kunnen of willen stoppen. De nu 36-jarige voetballer, die met Benfica twee keer de Europese beker won, pro beert op dit moment een contract te krijgen bij een club uit de tweede Eusebio: teleurgesteld kwam hij divisie. Met een kleine kans op suc- uit de Verenigde Staten, waar hij ces overigens, want Deportivo de het niet kon maken. Nu krijgt hij op Chaves, zeer nederig geklasseerd in eigen bodem bijna geen kans om de Portugese tweede divisie, heeft zijn capaciteiten nog eens te be- de man die in zijn beste jaren de de wijzen. enige voetballer was die met Pële kon concurreren, afgewezen. Deze weeek moest Eusebio een proefwedstrijd komen spelen in een oefenpartijtje. Na die ontmoe ting besliste de leiding van de cjub dat Eusebio niet de man was waar de club op dit moment behoefte aan had De zwarte parel kon gaan. Hij heeft nog een tweede pijl op zijn boog, namelijk Uniao de Tornar, ook uit de tweede divisie. Eusebio verliet Benfica in 1973 en net als vele anderen vooraanstaande Europese en Zuidamerikaanse voetballers probeerde hij in de Ver enigde Staten in zijn nadagen nog wat te verdienen. Maar waar Chi- naglia, Pele, Beckenbauer en Best slaagden, mislukte Eusebio. Te ruggekeerd in Portugal zoekt hij nu naar een kleine club, die voor zijn naam en zijn spelinzicht nog wat escudo's over de tafel wil schuiven. PAUL BREITNER tegenover elkaar. Het tweede duel wordt gespeeld in het kader van de Westduitse Bundesliga. Pogingen van de Frankfortse club het eerste treffen om de UEFA-be ker in München te laten spelen, lie pen opiets uit. Bayern-president Wilhelm Neudecker vond het voordeel om eerst uit te spelen van dermate groot belang, dat hij niet inging op het verzoek van Eintracht. AZ, dat zich op de wedstrijd van vandaag tegen PSV voorbereidt in Eindhoven, heeft het protest tegen de strafschoppen van Barcelona niet doorgezet. De Alkmaarders, die tot gister avond de gelegenheid hadden hun protest tegen het niet-reglementair nemen van de strafschoppen van Barcelona woensdagavond, die leidden tot uitschakeling in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker, in te dienen, heb ben de termijn laten verstrijken. Manager Hans Kraay vertelde: "Wij hoopten dat er tv- of filmbeelden van de wedstrijd zouden zijn, die wij ter staving van onze klacht zou den kunnen gebruiken. Die zijn er echter niet. Wij vinden dat het geen nut heeft te protesteren wanneer wij niet een redelijke kans hebben op succes". VOETBAL - Hertha BSC heeft een schuldenlast van 1.9 miljoen mark. De Westduitse bundesligaclub leed het vorig seizoen onder leiding van Georg Kessler een verlies van 440.000 mark, ondanks de deelne ming aan het toernooi om de Duitse voetbalbeker. VOETBAL - FC Kaiserslautern heeft zijn hoge positie in de West duitse Bundesliga behouden. Gis teravond versloeg het Fortuna düsseldorf met 3-2. Voor de pauze leidde Fortuna met 0-2. VOETBAL - PEC heeft gisteren een nieuwe speler aangetrokken. Het is de Deense jeugdinternatio- nale Jesper Rasmussen, die een contract van tweeëneenhalf jaar kreeg aangeboden. ATLETIEK - Athene is door de Europese Atletiek Federatie aan gewezen als de stad waar in 1982 de Europese kampioenschappen zul len worden gehouden. Het is nog niet bekend in welke maand de kampioenschappen gehouden worden. LEIDEN - Bij vlagen speelden Leiden Lions gisteravond uitste kend ijshockey. Met goede com binaties werd de Eindhovense ploeg naar een grote nederlaag ge speeld. Telkenmale sneden de Leidenaren door de verdediging van de Kemphanen en zestien maal gaven de mannen van coach Jean Martin Eindhovens goalie Van Gerwen het nakijken, waar tegen over Eindhoven slechts vier doelpunten kon stellen. Een nog grotere'nederlaag werd de Kemp hanen bespaard, doordat de Lions onder meer viermaal de paal trof fen. "Met wat meer geluk waren we uitgelopen tot twintig of meer goals", merkte coach Jean Martin na afloop tevreden op. "Als het team zo blijft draaien is geen tegen stander tegen ons opgewassen". Gisteravond was het Eindhovense Kemphanen totaal niet bestand te gen het vloeiende spel van de Leidenaars, die door goed samen spel en uitstekend solowerk er een doelpuntenfestijn van wisten te maken. Steeds weer liet het Leidse team het duizendkoppig publiek attractief ijshockey zien, waarbij opviel dat geen enkele Lions-speler in deze wedstrijd naar de strafbank werd verwezen. Toch kon dé Eindhovenaren geen enkel verwijt worden gèmaakt. Strijdlust bezat het bezoekende team genoeg en de enkele keer dat Leiden de puck slordig afspeelde werd dit door de Kemphanen resoluut afgestraft. Maar tegen de Leidse aanvalsgol ven bleek Kemphanen niet be- stand. Ook de soms Jongbloedach tige uitvallen van Eindhoven- achter waardoor Jean Martin nu doelman Van Gerwen kon de Lei- eens niet de gehele wedstrijd op het den formatie op de duur niet van ijs hoefde te staanx deze monsterzege afhouden. Ge- Het was Jiri Anton die met een solo routineerd werd hij de ene keer voor de Leiden Lions de score omspeeld en een andere keer bleek opende, terwijl Wielheesen- nog in hij door een uitgemeten pass dezelfde minuut de stand naar 2-0 kansloos te zijn. Geen énkele maal tilde. De Kemphanen kregen niet gaf Leiden Lions het spel uit han- de gelegenheid zich van deze snelle den en soms kon Kemphanen niet achterstand te herstellen, want al- eens uit hun eigen verdedigingsvak weer Wielheesen gaf via een snelle komen, mede dankzij de terugge- solo de Eindhoven-goalie het na- keerde Dietz, die het duo An- kijken. Zeven seconden waren er ton/Kocanda meer stootkracht tussen de twee goals verstreken, meegaf en dat ondanks zes weken Met schotenuit de tweede linie op non-actief te zijn geweest. Het trachtten de Kemphanen de was opvallend hoe gemakkelijk Lions-goalie Mark Dobbelaar te men elkaar vond bij Leiden, vooral belagen, maar de enige opvallende de lijn Bakker-Dobbelaar-Wielhee- Eindhovenaar Ward Laurie kon sen, die in de vorige wedstrijden hem in de eerste periode slechts nog weieens het verwijt te horen eenmaal verschalken. Aanvaller kregen te traag of te veel te com- Theo Dietz vierde zijn rentree in het bineren, bleken dit euvel in deze Leidse ijshockeyteam met een wedstrijd volledig te hebben over- goede afmaken 5-1. wonnen. Ook in verdedigend op- Lions ging na de eerste rustpauze zicht bleek Leiden sterker te zijn onverdroten verder met het of- geworden. Andre Janssen speelde fensieve spel, maar kon aan de an dere kant niet verhinderen dat Neggers zijn ploeg tot 5-2 liet te rugkomen. Een wissel tijdens het spel (quick change) bracht Wielheesen op het ijs en nog geen "seconde" later te kende hij voor 6-2. Nadat Kempha nen via Adnaens nog op 6-3 was gekomen, verkreeg Leiden Lions het volledig overwicht, wat resul teerde in doelpunten van Bakker, Dobbelaar en Kocanda. Ook in de derde periode werd door het Leidse team geen gas terugge nomen. Al in de eerste fase van die periode schoten Martin, Kocanda en Dietz de score verder omhoog, 12-3. Totaal ontredderd streden de Kemphanen daarna vooreen verlo ren zaak, maar het sierde hen dat ze ijshockey bleven spelen en niet naar andere middelen grepen om een nog grotere achterstand op te lopen. Wielheesen herhaalde zijn stunt uit de tweede periode door na een quick change wederom Van Gerven het nakijken te geven, vlak daarop gevolgd dobr een snelle dribbel van Dobbelaar. Enkele malen werden de talenten van de Leidse ijshockeyschool Raymond Hankart en Victor van Overzee door coach Martin nog op het ijs gestuurd om ervaring op te doen. Nog tweemaal vond Leiden Lions daarna het doel van de tegenstan der dankzij solowerk van de on vermoeibare Jiri Anton, waarna de Kemphanen via Adriaens in de laatste minuut de eindstand op 16-4 kon bepalen. JAN VAN DER HEIDEN LEIDEN - „We zullen onze huid bij D/Watergraafsmeer zo duur moge lijk verkopen. Het is te hopen, dat het niet zon knoeiwedstnjd zal worden als tegen Pbili- dor/Leeuwarden en dat Theo Piket de opening zonder blunders speelt, want niets is zo funest als een snelle achterstand. Zo omschrijft Joop Piket, de leider van het hoofd klasse-team van Philidor/Leiden, de uitwedstrijd bij de Am sterdamse profs in de vandaag te spelen derde ronde in de landelijke schaakcompetitie van de KNSB. Landskampioen V/Rotterdam kwam in de vorige ronde bij het Haagse DD overigens goed weg. De Rotterdammers wonnen met 4-6, maar indien de Haagse ploeg in tijdnood niet geblunderd had, was het op zijn minst 5-5 geworden. Door deze kleine zege moesten de Rotterdammers de koppositie in de hoofdklasse overlaten aan D/Wa- tergraafsmeer. Ondanks een pluspion zag Peter Bosch geen kans zijn hangpartij te gen Kees van der Meer te winnen, zodat LSGI in klasse IB „genoegen moest nemen met een 3lli-6*l2 overwinning op Maastricht I. In de zelfde klasse moest Philidor [I/Leiden met 4'/2-51/* de eer laten aan Overschie I. Cees van den Bosch heeft nog wel geprobeerd Ada van der Giessen een poets te bakken, maar het lukte niet, zodat hij zijn deze hangpartij verloor. Vandaag kan het schaakminnende Leidse publiek genieten van een spannende derby tussen LSG I en Philidor II. Volgens Wiebes van LSG wordt het een lastige thuis wedstrijd, want Philidor is natuur lijk belust op wraak voor de vorig jaar zo ongelukkig geleden neder laag. De mening van Ton Kohlbeck teamleider van Philidor II was kort maar krachtig: „Ik lust ze wel rauw". Dat kan hij na twee gedegen winstpartijen natuurlijk gemakke lijk zeggen. Toch maakt Philidor misschien wel degelijk een kans, want het is een open vraag of Joan Baart en Leon Konings, twee steunpilaren van LSG I, vandaag wel achter hun borden zullen zit ten. Hoewel Spangen I vorig seizoen uit de eerste klasse duikelde, geeft Schucking Kool van Voorschoten zijn eerste tiental in klasse IIC toch wel een kans tegen de ex-eerste klasser. Het ciuel Goes I-Voorscho- ten I krijgt nog een lang staartje in de vorm van een hoger beroep te gen de uitspraak van de arbiters in de partij van Erik Bongers. Deze partij werd aanvankelijk voor Erik gewonnen verklaard, maar Goes houdt vol, dat de partij remise is. LSG II is er tegen VHS II niet aan te pas gekomen. Erwich moest zijn hangpartij opgeven en Smout kon zijn verloren stand toreneindspel niet naar remise vechten. Alleen de tegenstander van Verburg capitu leerde, zodat de eindstand 7-3 in het nadeel van LSG werd. Voor LSG II betekent de vandaag te spelen thuiswedstrijd tegen Dordrecht I alles. Twee topspelers bij LSG ontbreken, zodat deze vier-punten-match wel eens voor LSG verloren zou kunnen gaan, hetgeen de Leidenaars vaster op de laatste plaats zou vastnagelen. KEES VAN STEENWIJK. Koning en dame voor Tom Prins niet voldoende voor de winst LEIDEN - De jeugdcompetitie voor vijftalllen van de Leidse Schaakbond in de leeftijdscate gorie tot 16 jaar is deze week met een gezamenlijk gespeelde eerste ronde in Rijnsburg gestart. Opmerkelijk was het verschil in kracht tussen de teams, die elkaar in deze ronde ontmoetten. Slechts de match Leiderdorp II - Katwijk II in de eerste ronde was spannend te noemen. Tot 2-2 ging de strijd gelijk op. Dat betekende, dat het gevecht aan het eerste bord tussen Marcel Sommeling van Leiderdorp en Pieter Bas Douwes Dekker de beslissing moest brengen. Tens lotte moest Pieter Bas zijn koning omleggen, zodat Leiderdorp II met 3-2 de winst greep. Titelverdediger Leiderdorp I was veel te sterk voor Boskoop I. Wim Olthof, Erik Oosterom en de broers Marcel en Jeroen Piket wonnen moeiteloos. Roel Piket wilde blijk baar de nederlaag voor Boskoop iets verzachten, want hij gaf zijn partij tegen Koster^o maar remise. Katwijk I had daarentegen totaal geen medelijden met het gepromo veerde Roelofarendsveen I. Maar ten Kuyt. Jan Dubbeldam, Erik Timmers, Zeger Guyt en' Edwin van Ameron vloerden allen de vijandelijke koning: 5-0. Valkenburg I won royaal met 41/2-,/z van Rijnsburg I. Toch had Gert Koelewijn opvallend veel moeite met Marcel Hermans. Pas toen er een dame-eindspel op het bord was verschenen, kon Gert toeslaan. Het was vermakelijk dat Tom Prins van Valkenburg met een koning en een dame er niet in slaagde de „kale" koning van Pieter Paul Bruyn mat te zetten. Hij zei nog: Als ik hier mijn dame zet, dan is het pat. Daarom zet ik hem hier". Tot grote hilariteit der omstanders was het toen echter ook pat en derhalve eindigde de partij in remise. In de tweede klasse demonstreer den Noordwijk I en Leiderdorp III hun grote kracht door Katwijk III respectievelijk Sassenheim I met 5-0 te vegen. Voorhout I stond Roelofarendsveen II slechts één remise toe: Valkenburg II had deze ronde vrij, want op het laatste ogenblik heeft Roelofa rendsveen III zich teruggetrokken. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Eerste klasse: Leiderdorp I-Bos koop I 4,/i-1/ï; Leiderdorp II-Kat- wijk II 3-2; Katwijk L-Roelofa- rendsveen I 5-0; Valkenburg I- Rijnsburg I 4i/2-,/ï. Tweede klasse: Roelofarendsveen li-Voorhout I ll*Allr, Noordwijk I-Katwijk III 5-0; Sassenheim I- Leiderdorp III5-0. Valkenburg was vrij. Ruimte bepleit voor fractie LEIDEN - De PvdA-afdeling Lei den heeft zich gisteravond aan de vooravond van het buitengewone PvdA-congres zonder strikte voorwaarden uitgesproken voor een tweede kabinet Den Uyl. Een meerderheid van de afdeling steunde een motie waarin de hoop werd uitgesproken „dat de partij alsnog wegen vindt om het beleid van het kabinet-Den Uyl voort te zetten." De motie - met 60 tegen 43 stem men aangenomen - sprak daarbij vertrouwen uit in het gevoerde be leid van de fractie en formateur Den Uyl. Met dit standpunt gaf de afdeling de eigen congresafgevaar digden een richtlijn voor hun op stelling op het congres. De standpunten binden de afdeling over de opstelling die de partij na het afbreken van de formatie moest innemen, liepen sterk uiteen. Glo baal kwamen in de vergadering drie stromingen naar voren, die uitmondden in de indiening van even zoveel moties. Buiten de stroming die ruimte wilde geven aan formateur Den Uyl en kamerfracties om ongebonden verder te zoeken naar een voortzet ting van het eerste kabinet Den Uyl, was er een stroming die pleitte voor vasthouden aan de meerderheids- strategie (8-7-1) en een stroming die pleitte voor een nieuwe lijmpo ging met het CDA De motie voor een meerderheids strategie werd met een kleine meerderheid (60 tegen 44 stemmen) afgewezen. De motie voor een nieuwe lijmpoging werd met grote meerderheid verworpen. Uit eindelijk koos de afdeling daarna met kleine meerderheid voor de ongebonden motie om verder te werken aan de totstandkoming van een progressief kabinet. Het verschil in opvatting binnen de afdeling over de strategie bleek ook bij de aanwijzing van de congresaf gevaardigden. Men had twee stemmen nodig om vier afgevaar digden - Dick Peeters, Cock Ker- ling, René Eikerbout en Henriëtte van Dongen - aan te wijzen. De afdeling werd tijdens de verga dering „heet van de naald" over de breuk in de formatie geïnformeerd door kamerlid en vice-fractievoor- zitter Dick Dolman. Hij gaf te ken nen dat binnen de PvdA-fractie de opvatting leeft dat WD en CDA nu maar moeten proberen een kabinet te formeren. „Dan moet de pleuris in het CDA maar eens uitbreken", betoogde hij. Dick Dolman doelde daarmee op de interne verdeeld heid in de CDA-fractie. Volgens hem waren 9 van de 12 AR-leden van de CDA-fractie voor het laatste voorstel van Den Uyl waartegen de rest van het CDA nee zei. Volgens Dolman lad dat vooral aan het KVP-deel van de fractie: „De KVP heeft de zaak geblokkeerd", zei hij. Lotto en Toto DEN HAAG - De uitslagen van de lotto en toto zijn: lotto 44: inleg: f3.608.685,-. Pnjzenbedrag: f I.714.125,38. Eerste prijs: geen winnaar. Van het bedrag van deze prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van lotto 45. Het resterende 4/5 deel wordt gelijkelijk verdeeld over de tweede, derde, vierde en vijfde prijs. Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto f 291.40.1,30 ontvangt. Derde prijs: 77 winnaars, die ieder f 4.897,50 (bruto) krijgen. Vierde prijs: 5.947 winnaars, die ieder f 77,80 ontvangen. Vijfde prijs: II.501 winnaars, die ieder f 40,20 krijgen. De jackpot voor de lotto van zondag omvat f 119.988,76. Toto: Inleg: f 735.266,-. Prijzenbedrag: f 388.478.11 Eerste prgs: 4 winnaars, die ieder f 44.731.80 (bruto) ontvan gen. Tweede prijs: 112 winnaars, die ieder f 779,50 krijgen. Derde prijs: 1.229 winnaars, die ieder f 99,40 ontvangen. LEIDEN - De toneelpresentatie van Beppie Nooy's Amsterdams Volkstoneel, dat met 'Als Je Lacht Dan Ben Je Rijk" gisteravond in de Leidse Schouwburg stond, heeft me absoluut niet geboeid. Het is een weldoordacht en overwogen verwijl tegen het genre toneel, dat automatisch de gemiddelde leeftijd van de toeschouwers in de zaal be- paalde. Er bestond een constante neiging tot meezingen in de zaal, aan welke verleiding bij de liedjes 'Radij- swals' (Carry Tefsen), "Goocheme Sally' (Dick Scheffer) en 'Als Je Lacht Dan Ben Je Rijk' (aanzet Hetty Blok en Dick) geen weer stand kon worden geboden. Als Carry Tefsen (in haar rol van Roosie, de dochter van ijsventer Sally) zegt: 'Met m'n eerbaarheid is het al een hele tijd kouwe bene', geeft ze onmiddellijk haarzuiver de sfeer aan, waarbinnen dit volk stoneelstuk zijn kiacht moet zoe ken. Carry speelt overtuigend ge noeg, maar de haar aangereikte tekst van Herman Bouber overtuigt absoluut niet. Er wordt regelmatig geappelleerd aan dit soort goedkope sentimenten (Ant, de garnalenventster/Monique Smal, die gaat scheiden van Thijs, de vis- venter/Dick Rienstra en Roosie die aanvankelijk de liefde voor haar 'vrijer' George/Hans van der Gragt verkiest boven de liefde voor haar vader), datje je werkelijk afvraagt in hoeverre de acteurs en actrices zich in hun teksten kunnen vinden. Het programma staat bol van vriendelijke aanbevelingen en Be ppie Nooy lijkt een soort 'alma ma ter', waarbij het goed toeven is, maar men vergeet kennelijk, dat er andere soorten toneel bestaan, die dit soort 'volksvermaak' eigenlijk overbodig maken. Er bestaat be slist een publiek voor het volk stoneel, dat gisteravond het theater aan de Oude Vest feilloos wist te vinden. Carry Tefsen, Hetty Blok en Mimi Kok het zijn stuk voor stuk pracht actrices; Martin Brozius, Hans van der Gragt en Dick Scheffer (om er een paar te noemen) zijn acteurs die zonder twijfel weten wat acteren is. Het is daarom des te pijnlijker ie moeten constateren, dat ze volgens mij in het verkeerde stuk ver dwaald zijn Ondanks het en thousiasme in de zaal; ondanks de sentimenten, ondanks het oproe pen van de "goeie ouwe t^d' BERT KOEKEBAKKER. LEIDSE POST IN BEROEP LEIDEN - De Leidse uitgever B. Lina (Leidse Post) heeft besloten om bij het Haags gerechtshof in be roep te gaan tegen een recente uit spraak van de vice-president van de Haagse rechtbank. De rechter be sliste dat de Noordwijkse uitgever Buijze voor zijn wekelijks ver schijnend blad de naam "Leids Nieuwsblad" mocht blijven ge bruiken. Uitgever Lina had in kort geding geeist dat het gebruik van die naam zou worden gestaakt om dat de naam door hem bij het Be- HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND BEKENDMAKING De dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Rijnland maakt bekend, dat de verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap op woensdag 9 november 1977. aanvang 9.30 uur, in het gemeenlandshuis, Breestraat 59, Leiden in vergadering bijeen zal komen ter behande ling van de volgende onderwerpen. I. Beëdiging toegelaten hoofdingelanden. II. Opmaken aanbevelingslijsten benoeming hoog heemraden III. Vervulling vakatures commissies van de vereniging vergadering. De dijkgraaf, vJ. van Knobeisdorff. De vice-president van de rechtbank was van oordeel dat de naam "Leids Nieuwsblad" zich niet voor monopolisering leent, omdat het een zuiver aardrijkskundige en be schrijvende benaming is. Uitgever Lina vindt de uitspraak voor beide partijen onbevredigend. Overigens zijn beide uitgevers na het vonnis doorgegaan met het gebruik van de naam "Leids Nieuwsblad". MEDEDELING Door omstandigheden heeft de begrafenis van de heer TEUNIS SMITTENAAR Heden plaats gevonden op de begraafplaats Rhijnhof Gevraagd-voor zo spoedig mogelijk. Ass.-molenaar in veevoederfabriek Van Niekerk Veevoeders, Vlietweg 1Leiden. Telefoon: 071-766100 Wegens beursbezoek In Engeland zl|n wij maandag 7 november a.s. de gehele dag gesloten Fa. Kooreman en Zn Nieuwe Rijn 9 Leiden

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13