TAXI= Trouwe spaatders krijgen extra rente... V.P!W&W Al 50 jaar Je gemakkelijkste portemonnaie van Nederland. De wereldvoorraad olie en aardgas is het resultaat van miljoenen jaren. Die maken we in 45 jaar op. 0 Kies Mercedes-Benzbedrijfswagens van 2.5 tot 26 ton technisch GVW TIMMERMAN een typiste een administratief medewerk(st)er een medewerker salaris administratie een gemeentebode de koning Verstandig met energie. J ir.JCJU Informaties worden u gaarne verstrekt door: L.I.A.M. LEIDEN. Vondellaan 45, tel. 071-769303 RIJNSBURG, Rijnsburgerweg 132, tel. 01718-22500 ALPHEN, Gouwestraat 60a, tel. 01720-73344 Bouwkundig Aannemersbedrijf Ouwehand Zn BV Katwijk aan Zee vraagt leerling of aankomend voor de werkplaats Inlichtingen tijdens kantooturen van 8.30 tot 17.30 uur. Hoornespleln 141, tel. 01718-73241. Elektro Technisch Bureau A. DE MOL zoekt een elektro monteur of aankomend elektro monteur AUTOVERHUUR St. Aagtenstraat 10-14, Lelden, 071-125709, 153627 GEMEENTE KATWIJK In verband net het vertrek van de huidige functionarissen wordt gevraagd: vacature nr. 1 A. Bureau sociale zaken; taak: het typen van rapporten t.b.v. de buitendienst, het bijhouden van het archief en hef registreren van aan vragen ingevolge de Algemene Bijstandswet e.d. vereist: mavo-4 en typediploma en voorts enige ervaring in een administratieve functie. vacature nr. 2 B. Bureau sociale zaken; taak: het berekenen van bijstandsuitkeringen, loketwerkzaam heden en het verwerken van de uitkeringen in een ge automatiseerde administratie. vereist: mavo/havo-diploma en administratieve ervaring, vacature nr. 3 C. Bureau personeelszaken; het mede verzorgen van de gehele salarisadministratie; de gemeente is aangesloten bij een computercentrum. Het verzorgen van de personeelsadministratie. verelst: ervaring met een geautomatiseerde salarisadministra tie, bekendheid met de uitvoering van sociale verzeke ringswetten. D. Bureau interne zaken; De gedachten gaan hierbij uit naar gegadigden die niet ouder zijn dan 35 jaar, goede algemene ontwikkeling hebben, beschaafd zijn in de omgangsvormen en in staat zijn om eenvoudige technische en administratieve werk zaamheden te verrichten. Ervaring in een soort gelijke functie strekt tot aanbeveling. Salaris: Vacature nr. 1 van minimaal 1145,- tot maximaal 1977,- per maand vacature nr. 2 van minimaal 1330,- tot maximaal 2101,- per maand vacature nr. 3 van minimaal 1330,- tot maximaal f 2101,- per maand vacature nr. 4 van minimaal 1565,- tot maximaal 2291,- per maand Sollicitaties worden, onder vermelding van het vaca turenummer, ingewacht binnen 10 dagen na het ver schijnen van dit blad bij burgemeester en wethouders van Katwijk. Zeeweg 127, Katwijk. Je krijgt werk dat je echt aankunt en dat je ligt. Of je krijgt 't helemaal niet - want bij de Ko ning nemen ze geen enkel risico en gooien ze je beslist niet voor de leeuwen. Fijn bureau. I UITZENDBUREAU Telef. 071-131710 Korevaarstraat 33 Leiden lidABu Wie wil alleenstaande vrouw a.u.b. 2000,- lenen (wordt via de bank te rugbetaald). Brieven onder nummer 37967 bureau v.d. blad.. Gewoon sparenEn toch wilt u extra hoge rente krijgen. Moet je daarvoor geld „vast"zetten? Welneeu spaart gewoon zoals u al jaren deed. Maar dan met 3% extra rente. 'Super-Sparen' heet dat. Met een rentevergoe ding van maar liefst 71/2%! En uw tegoed is altijd onmiddellijk voor u beschikbaar. Wel wordt voor elke opname 2% opname-rente in rekening gebracht. 'Super-Sparen'is een fijne spaarvorm voor trouwe spaarders. Wanneer u eens langskomt rekenen wij u meteen de details voor. Wie zijn wij dan wel? Wij,De Grenswisselkantoren N.V. en onze spaarinstelling N.V. Crediet- en Depositokas, zijn "de gemakkelijkste portemonnaie van Nederland" Wij wisselen elke valuta. Wij verzorgen klaar-terwijl-u-wacht uw reischeques. Wij geven uitgebreid advies over de manier van sparen die voor u persoonlijk het beste resul taat oplevert. Enu krijgt drie rijksdaalders wanneer u vóór 15 november bij óns begint met sparen. (Inleg minimaal fl. 50,-, tenminste één maand laten staan). U vindt ons in meer dan zestig kantoren. Aan alle belangrijke grensovergangen en op alle grote stations van de spoorwegen. Op bijna elk moment van de dag èn de avond. Jawel. De Grenswisselkantoren NV en haar spaarinstelling NV Crediet- en Depositdkas (samenwerking van NV Nederlandse Spoorwegen, NV AMEV en Pierson, Heldring Pierson NV). Hoofdkantoor: Centraal Station Amsterdam.Tel. 020 - 221324 pi* -s, IBPIBBIBjBL Gas komt uit een kraan en benzine uit de pomp. Dat vinden we heel gewoon. Maar is het dat ook? Hoe gewoon is olie bijvoor beeld? Willen we weten waar olie vandaan komt, dan moeten we tientallen miljoenen jaren terug in de tijd. Toen er nog zeeën waren waar nu landen liggen en omgekeerd. In die tijd zijn er miljarden afgestorven zeediertjes en plantjes bezonken op de zee bodem en niet verteerd. In de loop der tijden zijn daar enorme lagen zand en steen overheen geslibt,die deze dierlijke en plantaardige resten, door hun enorme druk, hebben verhit en samengeperst.Tot olie. Voor het Nederlandse aardgas moeten we 300 miljoen jaar terug.Toen bestond Nederland uit gigantische moerassen vol bomen, planten en dieren. Die zijn afgestorven en in de loop der tijd overdekt met duizenden meters dikke lagen gesteente, waardoor ze zijn verhit en samengeperst. Dit is ccn publikatic van het ministerie van Economische Zaken. PLANTEN EN DIEREN ZIJN GEDURENDE MILJOENEN JAREN SAMENGEPERSTTOTSTEEN KOOL. AARDGAS EN OLIE. Eerst tot bruinkool, toen tot steenkool. Bij dat samenpersen zijn gassen vrijgekomen, die werden vastgehouden door ondoordringbare steenlagen en zo miljoenen jaren bewaard. Tot wij door die steenlagen heen- boorden. Zoals in Slochteren. U ziet,zo gewoon zijn olie,gas en steenkool niet. En wij zijn ze nu aan het opbranden. Voor onze verwarming, onze auto's, onze industrie. Dat opbranden gaat te hardZo hebben we nog maar voor zo'n 25 tot 45 jaar olie en aardgas. Nu wordt er wel gezocht naar andere manieren om energie te winnen, maar dat kost tijd. Die tijd moet u maken. Door zuiniger om te springen met de energie die we nu nog hebben. Wie meerwil weten over energie besparing kan schrijven aan: Energiebesparing, Postbus 503, Apeldoorn.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12